FIJI! YAK DRAAT Boekhandel J. C. VINK Burgerlijke Stand. Advertentiën. geen spreekuur Voor levering van Uw houden wij ons gaarne aanbevolen. Levertgd 2 dagen. paard is gegaan met een wind hoos, welke in Oostelijke richting over de gemeente is getrokken en ernstige schade heett aange richt. Een boomgaard met 35 fruitboomen is geheel vernield. Di toren van de gereformeerde kerk heeft eveneens erg geleden. Boomen langs de wegen zyn uit den grond gerukt. De schade is aanzienlijk. Te Veldhoven brandde een boerdery tot den grond toe af. De geheele inboedel en de pas ingehaalde oogst gingen in vlam men op. Alleen een stier en een varken konden in veiligheid worden gesteld. De storm welke hier woedde heeft verschillende dikke boomen neergeveld. Twee boomen vielen op een huis, dat gedeeltelijk instortte. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. Bonderden pannen van daken werden afgeslagen, van het radio-distributienet werden verschillende palen vernield. Bet te velde staande koren werd plat geslagen, terwijl ook aan het fruit veel schade is aangebracht. Onder Nigtevecht is de blik sem geslagen in de boerderij van den heer de B. De schuur brandde geheel af. Te Wagenberg nabij Breda sloeg het hemelvuur in de boer dery van S. De groote land- bouwschuur brandde geheel uit, terwijl het woonhuis ernstige brandschade opliep. Te Gapingen sloeg de bliksem in de mooie groote landbouw- schuur op de bolstede Meiwert, bewoond door den heer A. Maas. De ontstane brand heett de ka pitale schuur geheel in de asch gelegd. Twee veulens en een varken zyn in de vlammen om gekomen. Mdb. Crt. Vier meisjes verdronken. Vier Amsierdamscne meisjes van ongeveer twintig jaar zyn Zondagmiddag te Castricum aan Zee aan het vrye strand in de Noordzee verdronken. Spelend in de hooge golven bereikten de meisjes, die geza menlijk uit waren, de tweede zandbank, welke circa 80 meier uit de kust gelegen is. Terwijl zy hier naar hartelust rondspron gen, werden zy opgemerkt door een der straudbezoekers, die haar toeriep terug te komen. Ondanks dezen raad keerden de vrien dinnen niet terug. Toen de man later opnieuw de richting van de zandbank uitkeek, was van de meisjes geen spoor meer te bekennen. Naar alle waarschijn lijkheid zijn zy door een hooge golf in de diepe geul, welke op ongeveer 50 meter van de kust gelegen is, geworpen. Direct wierpen leden van den ARB. reduingslijnen uit en reeds spoedig werd de eerste drenkelinge op het droge ge bracht. Na circa tien minuten spoelde het lyk van het tweede slachtoffer aan, even later de lyken van de 2 andere meisjes. Op den rijksstraatweg te Soest, ter hoogte van het theater Carlton is Zaterdag een wiel- ryder toen hij, zonder op het verkeer te letten, den weg wilde oversteken, door een auto, welke uit de richting Amersfoort na derde, gegrepen. De man brak het linkerbeen en bloedde hevig uit mond en ooren. De eerste hulp werd door een juist pas- seerend geneesheer uit Amster dam verleend. Tydens het vervoer naar het ziekenhuis De Lichtenberg te Amersfoort is de man, de 58jarige A. Nabuijsen uit Utrecht, over leden. Grootmoeder verdrinkt haar kleinkinderen. Woensdag zijn te Slochteren twee broertjes van 2 en 4 jaar uit het gezin M. aldaar, die met hun grootmoeder uit wandelen waren gegaan, in het Slochter- diep verdronken. De toedracht der feiten wettigt, naar men thans meldt, in Bterke mate het vermoeden, dat hier een vreeselyk drama heett plaats gehad. De moeder van M. kwam on geveer half vjjf bij baar zoon met het verzoek de kinderen moe te nemen, om ze te tracteeren op een reep chocolade. M.'s vrouw had hiertegen wel enkele bezwaren, omdat de oude vrouw als zwakzinnig bekend staat en mper dan eens te ken nen had gegeven, dat haar kin deren „als offer" moesten vallen. Desondanks gingen de groot moeder en kinderen op stap Na eerst chocoladete hebben gekocht heeft de vrouw de kinderen mee genomen naar den Schildwolder- dijk en daar zou het vreeselyke zijn gebeurd. Toen de vrouw een half uur daarna weerkeerde was ze zeer overstuur en sprak wartaal. Ten langen leste kon men iets uit haar krjjgen. Ze zeide dat ze de kinderen steeds had verstooten doch nu „over gegeven". Toen men ter plaatse kwam zag men het jongste kind drijven; na lang zoeken vond men ook het andere. Bulp mocht niet meer baten Uit het onderzoek zou gebleken zyn, dat de vrouw inderdaad het verschrikkelijke feit heeft begaan. Ze blyft echter ontkennen. Op last van de justitie is zij opgenomen in de inrichting voor geesteszieken te Assen. Paniek in een school. Een geweldige slag, een kreet en nog geen minuut later heerschte er in de Kath. lagere school aan de Sumatrastraat te Delft, volgens De Tel., een vol slagen paniek. Schreeuwend, gillend, duwend storrr d m de kin deren de klassen uit, naar buitep, onder den algemeenen roep „De school stort in Brand Brand in minder dan geen tyd was het geheele gebouw ontvolktbleek en ontdaan stonden de honderd dertig leerlingen met het onder wijzend personeel op straat. De vlucht was zoo overhaast ge weest, dat vele kinderen potlood, boek of penhouder nog in de band hadden. En het merk waardige was, dat eigenlyk nie mand precies wist, wat er aan de hand was I Van brand of anderszins was geen sprake Toen een onderzoek werd in gesteld kwam het volgende aan het licht. In een der klassen was plotseling het touw van het scbrytbord gebroken, met gevolg, dat bord en bybehoorende ge wichten met een geweldigen knal omlaag vielen. In de onder het betrokken lokaal gelegen klas braken stukken uit het plafond, hetgeen bij de kinderen de mee ning deed postvatten, dat de school instortte. Zóó van streek waren de leerlingen, dat ze hals over kop wegrenden. Ernstig verkeersongeluk. Ooder de gemeente Nieuw en St Jooslaod is een ernstig ver keersongeluk gebeurd Een dame en een heer, die op een tandem met een ingebouwden motor een vacantietocht maakten, zyn al daar door een vrachtauto uit Rotterdam, die links reed om een auto te passeeren, aangereden. Zy werden zeer ernstig gewond en zijn naar het ziekenhuis te Middelburg overgebracht. Bun toestand is zeer ernstig. Wie de slachtoffers zyn is nog niet be kend. Zij zijn vermoedelyk uit Noord-Bolland afkomstig. In een zeis gevallen. Vrijdagochtend is te Waarden burg by Zaltbommel een doode- lyk ongeluk gebeurd. De 32-jarige landbouwer O. Pellegrom, die met een zeis gras aan het maaien was, is door on bekende oorzaak in de zeis ge vallen, waarbij hy ernstig aan de borst werd gewond. Bet slachtoffer, dat hevig bloedde, is aan de verwondingen ter plaatse overleden. P. was gehuwd en vader van twee kinderen. Een ergerlijk geval. Toen dr. J. A. Bos eenige dagen geleden een bezoek bracht by de als zonderling bekend staande 84 jarige B. M. D. en den 78 jarigen B. P D., zuster en broer, trof hij dezen in zoo'n verwaarloosden toestand aan, dat bij «ogenblikkelijke overbrenging Daar het St. Bypolytusgasthuis te Delft gelastte. Den volgenden dag ontving hy daar van een van hen den huis sleutel, omdat er nog een paar honderd gulden in huis zouden zijn. Dr Bos overhandigde den sleutel aan de politie, welke z:ch io verbinding stelde met den gemeente-opzichter, daar men van deze gelegenheid tevens gebruik wilde makeu om het huis grondig te reinigen. Voorzien van gasmaskers gin gen de mannen op onderzoek uit en zy vonden aan baar geld 14,000 terwyl aan eff eten en eigendomsbewijzen een bedrag van ongeveer 90,000 werd gevonden. Een en ander is onder beheer van notaris Plet gebracht, en by de justitie zyn stappen gedaan om tot de benoeming van een bewindvoerder te komen. De gemeentereiniging bracht twee karrevrachten lompen en vuil over naar de vuilnisbelt ter verbranding. De woning is eenige malen onder blauwzuur- gas gezet en zal met enkele overgebleven schaarsche meube len ook nog op andere wijze grondig worden gereinigd. Een eigenaardig ongeval heeft zich in een garage te Zuiphen voorgedaan. De 19jarige mecanicien C. J. Buisman was bezig aan het in orde brengen van een lossen autoband van een melkwagen. Iu gebogen houding pompte hy den band op. Plotseling sprong de band met geweldige kracht tegen zyn voorhoofd. By bekwam hierdoor een ernstige schedel fractuur. Iu zorgwekkenden toe stand is hy naar het Algemeen Ziekenhuis vervoerd. Een of meer personen, die goed op de hoogte moeten zyn van het doen en laten van de bewoonster van een huis in de Langestraat te Amsterdam, heb ben Vrydagochtend in haar wo ning ingebroken en een goeden siag geslagen. De vrouw, een groentehande laarster, gaat iederen morgen tusschen zes en tien uur naar de markthailen. Van haar af wezigheid heeft men gebruik gemaakt om, via het dakraam van een aangrenzend perceel, zich toegang tot haar woning te verschaffen. Duizend gulden aan contan ten en een aantal gouden siera den ter waarde van eveneens duizend gulden zijn buitgemaakt. Honteoisse. Gehuwd. 28 Juli. Curuens van Puyvelde, 27 j. en Martha van der Kinderen, 23 j. Joscpnus van Uamme, 3U j. en Feiicua Hoefeijzers, 31 j. üeooren. 26 Juli. Leo, z. van Aiptions Ducheine en Maria van Waterschoot. Overleden. 25 Juli. Aloijsius Reunis, 66 j., echtg. van Mathilda van Steene. 27. Petrus Weese- poel, 66 j., eentg. van Apoloma van Sikkelerus. Terneazen. Gehuwd. 27Juli. Albertus Kroes, 23 j. en Anna Lauret, 23 j. Jan Oliebek, 28 j. en Janna van Gelderen, 24 j. Pieter Verschoor (van Velzenj, 24 j. en Levina van Langevelde, 26 j. Geboren. 22 Juli. Willy, z. van Clement van Maele en Alice Moeffaert. 26. Otto, z. van Alouisius de Vree en Martha van Waterschoot. 27. Robert, z. van Gustaaf Fermont en Maria de Witte. 28. Else, d. van Gerar- dus Smink en Katharina Klein- schmidt. Overleden. 22 Juli. Janna Woifert, 49 j., d. van Hendrik en Cornelia Smies. 26. Tannetje de Regt, 70 j., wed. van Domi- nicus van Hecke. Petrus de Rechter, 52 j., z. van Alouisius en Catharina Bosman. (Tern. Crt.) Zaamslag. Gehuwd. 4 Mei. Cornells van der Peijl (van Ter- neuzen), 27 j. en Adriana van de Wege, 22 j. 11. Abraham Goo- aen, 32 j. en Hebrina de Jonge, 30 j. Jan van Sweeden, 25 j. en Maria Hamelink, 22 j. 17. Jan Buijze, 25 j. en Magdalena Hame link, 21 j. Marinus de Bruijne, 26 j. en Sara Meertens, 22 j. Marinus de Bruijne, 29 j. en Willemina Hamelink, 26 j. Geboren. 13 Mei. Jan, z. van Krijn van ArenJhals en Neeltje van Doeselaar. 15. Catharina, d. van Frargois Dekker en Janna Pijpelink. Elizabeth, d. van Cor- nelis Roose en Tanneke Buijze. 18. Tanneke, d. van Hendrik Wissel en Tanneke Willemsen. 24. Suzanna, d. van Cornelis de Jonge en Helena Hamelink. Karei, z. van Adriaan de Koeijer en Catharina van de Ree. 25. Wil lem, z. van Pieter den Beer en Frangoise de Bokx. 9 Juni. Maria, d. van Jacobus Hamelink en Helena Witte. Pieter, z. van Jacobus den Hamer en Wilhel- mina van de Velde. 10 Jan, z. van Adriaan Stoffels en Maria Risseeuw. 22. Pieter, z. van Pieter de Smidt en Johanna Ver- poorte. Overleden. 5 Mei. Sara Heins- dijk, 76 j., echtg. van Hermanus de Regt. 13. Elisabeth Klaassen, 67 j., wed. van Willem Klaassen. 21. Jacobus Roose, 76 j., wedn. van Jacomina Hamelink. 10 Juni. Jan Hamelink, 73 j., wedn. van Maria Hamelink. 13. Cornelia Riemens, 97 jwed. van Jacobus Verpoorte. 17. Izaak de Jonge, 67 j., echtg. van Maria de Pooter. 18. Mattheus Cornelissen, 89 j., wedn. van Tanneke de Jonge. Cornelis Donze, 54 j., echtg. van Tanneke Faas. 19. Maria Woi fert, 79 j.(overl. te Krabbendijke), wed. van jacobus Dieleman. Loop der bevolking. TERNEUZEN. Gevestigd M. P. Luteyn, van Axel. P. M. Luteyn, van Axel. A. C. de Ridder, van Rotterdam. P. Hamelink, dienstbode, van Zaamslag. M. Bax, van. Haarlem. Vertrokken S. IJsebaert, naar Zaamslag. F. A. van der Welle, naar 's-Gravenhage. C. Stapper, assistent-accountant, naar Voorburg. P. E. Hokke, off. Leger des Heils, naar Bergen op Zoom. R. Willems, naar Ossendrecht. T. P. Kindt, machine-bankwer ker, naar Kieldrecht (B.) (Tern. Crt.) Sportnieuws. Voetbal. De wedstryd, die hier Zondag middag gespeeld is tusschen een combinatie AxelSluiskil en een gecombineerd elftal vau Terneu- zen en de Tern. Boys, ten bate van het contributiefonds van deD Zaeuwschen Voetbalbond, trok slechts matige belangstelling Dit is jammer, ook omdat over 'tal gemeen wel een aardig partijtje voetbal gespeeld is, waarby dit maal de Terneuzensche combi natie met 42 in de meerder heid bleet. Bet Terneuzensche elftal had eerst het voordeel van den vrij sterken wind en was aanvanke lijk dan ook iets sterker, zonder echter bijzonder gevaarlijk te worden voor het doel der tegen partij, dat bovendien góed ver dedigd werd. Dit bleek ook aan de overzijde het geval te zijn en daar het schieten vry zwak bleet, behoetde hetgeen verwondering te wekken, dat de rust met blan ken stand ingang. In de tweede helft verwachtte men algemeen een overwicht van de Axel-Sluiskil-combiDatie, die nu den steun van den wind kreeg. Maar dit is anders uit gekomen. Na een minuut of tien nam Terneuzen de leiding (0 1), doch kort daarop maakte een der Sluiskil-spelers met een traaie kopbal gelyk (1 1). Toen de Axelsche doelverdediger wat ver was uitgeloopen, verdween de bal met een boogje onder de lat en was het 2 1 voor Terneu zen. Deze combinatie bleef ster ker en wist den stand zelfs op te voeren tot 41 in haar voor deel. Een paar harde schoten werden door den Terneuzenscheo doelverdediger gestopt. Bet liep reeds tegen het einde tö«n een der Ternetiïönsche verdedigers den bal in eigen doel deponeer de (2—4). Nog eeomaal voor kwam de lat een TerneuzeDsch doelpunt en trachtte de Axel Sluiskil combinatie den achter stand nog te verkleinen, doch verandering is hierin niet meer gekomen en zoo werd het een 42 overwinning voor de Ter neuzensche combinatie, die ook wel verdiend was. Zwemmen. Begunstigd door uitstekend zwemweer hadden Zaterdagmid dag te Terneuzen zwemwedstrij den plaats. De uitslagen zijn als volgt 200 m. schoolslag gemengd 1. P. Nieuwelink, 2. A Reyerse. 50 m. schoolslag jongens: 1. A R.yerse, 2. P. de Bock. 100 m. borstcrawl heeren1. L. van Oppen, 2. Th Acke. 100 m. schoolslag gemengd 1. A Ri yerse, 2. P. NieuweliDk. 50 m. rugslag dames1. C. de Vries, 2. A Moerman. 50 m schoolslag meisjes: 1. R de Braai, 2. W. Gulden, 3. B. v. d. Burg. 50 m. viye slag jongens: I J. Kramer, 2. C. Boes, 3. P. Acke. 3 x 50 m wisselslag estatette winnaars C de Vries, A Moer man, A. Acke. 3 x 25 m. pers. estafette1. A, Moerman, 2. P. Nieuwelink. Tot besluit vonden waterpolo- wedstryden plaats. By de eerste wedstryd, De Schelde 2 tegen Axel 2; verloor de Terneuzen sche ploeg met 0—2. DeScnelde 1 won van Axel 1 met 6—2. Crisis-publicatiën. PERSBERICHT. Perceelen vlas, welke nog niet getaxeerd zijn doordat men ver zuimd had ze tijdig op te geven, zullen alsnog getaxeerd worden, mits de betrokken telers onver wijld opgave doen aan de L.C.O. of haar Districtssecretarissen. Het staat echter niet vast, dat oedoelde perceelen alsnog in de steunregeling zullen worden op genomen. TANDARTS nouat Donderdag 3 en Donder dag 10 «ugustas te AXEL. JM a r k t 13 Kleine advertentiën. NET KOSTHUIS aangeboden voor Heer of Dame. Brieven letter H, bureau van dit blad. BIEDT ZICH A4N net persoon, in bezit van rijbewijs, genegen alle voorkomende werkzaamheden te verrichten. Brieven letter W, bureau van dit blad. VAN 1 TOT 15 AUG geven wij 15 procent korting op onze Maatcostuums. Profiteer dus van deze bizondere aanbieding. D. SCHUTZ, kleermaker, Weststraat 7, Axel. Heden wederom 3 p. rundvl. met been 1,04, 2 p. rundvl. zonder b. 1,04, kalfsvl. 4 p. voor 1,04. Hoofdkaas 15 cent pond. Lever worst 15 cent pond. Ook geslachte naantjes en konijnen. Beleefd aanbev., A. DE REGT, Axel Markt, Telef. 83.

Axelsche Courant | 1939 | | pagina 3