KING A Landbouw. Gemengd Nieuws. complex aan het Scholtenskanaal nabij sluis 11. De heeren Sybolts en Land weer gaven den Prins uitvoerige inlichtingen over den gang van het veerbedrijf. Tegen drie uur was deze excursie beëindigd, waarnaar de Prins afscheid nam van zijn geleiders en via Hooge- veen de provincie Drente verliet. De te verwachten blQde gebeurtenis. Van het ministerie van binnen- landsche zaken is een omzend brief uitgegaan aan alle departe menten en daaronder resteerende instellingen betreffende de viering van de te verwachten geboorte van een koninklijken prins of van een koninklijke prinses. De in houd luidt als volgt? In verband met de te verwach ten heugelijke gebeurtenis in het prinselijk gezin heb ik de eer u mede te deelen, dat de dag, vol gende op dien van de geboorte van een koninklijken prins of van een koninklijke prinses, zal wor den gevierd als een verjaardag van een der leden van het Ko ninklijk huis, d.w.z., dat de dienst op dien dag, na den. morgen dienst, als op Zondag wordt verricht. Op dien middag zullen derhalve alle rijksdiensten, -instellingen en -bedrijven gesloten zijn, voor zoo ver de dienst dit toelaat. Indien de dag, volgende op dien waarop de geboorte heeft plaats gevonden, een Zondag mocht zijn, wordt de feestviering verlegd naar den onmiddellijk volgenden Maandag. Terstond na het bekend worden van de geboorte, wordt van alle openbare gebouwen de nationale vlag uitgehangen. Deze vlag blijft hangen gedu rende den daarop volgenden dag. Sainatsclioton in Aogastas. Naar wij vernemen, moet van 2 Aug. af in iedere garnizoens stad een batterij klaar staan om saluutschoten te lossen, wanneer een blijde gebeurtenis in het Prinselijk gezin plaats vindt. Prins Bernhard naar Limbnrg. Prins Bernhard zal op 20 en 21 Juli a.s. een bezoek brengen aan eenige bedrijven en instel lingen in Limburg. Het bezoek zal een informeel karakter dragen. Na half één (Zondags 4 Hur) krtygen du militairen geen koffie •1 thee meer. Op vragen van het Tweede Kamerlid Van Sleen (s.dbe treffende de verstrekking van koffie en thee aan de militairen heeft de Minister van Defensie als volgt geantwoord De troepen ontvangen in nor male omstandigheden na den koffiemaaltijd, d.i. op werkdagen pi. 12,30 uur en op Zondagen pl.m. 4 uur, geen koffie en/of thee meer. Bij bijzondere oefe ningen of in bijzondere omstan digheden kan, door den comman deerenden officier te bepalen, extra koffie en/of thee worden uitgebreid. De Minister acht het onnoodig en mede met het oog op den dienst van het kokspersoneel on- gewenscht, in deze sedert jaren bestaande regeling verandering te brengen. De Kabinetscrisis. Dr. Colijn heeft in de afgeloe- pen dagen in verband met de kabinetscrisis verschillende confe renties gevoerd. Hij hield besprekingen met mi nister jhr. ir. O. C. A. van Lidth de Jeude, het Eerste Kamerlid, prof. dr. J A.J. Barge, den voor zitter der Tweede Kamer, mr. J. R. H. van Schaik, met jhr. mr. D. J. de Qeer en met den procu reur-generaal van het gerechtshof te Leeuwarden, mr. H. H. A. Sluis, die onlangs met pensioen is ge gaan en die de liberale beginse len zou zijn toegedaan. Gisteren is de wekelijksche mi nisterraad gehouden. Na afloop van de vergadering vertrokken ge- ruimen tijd na de andere ministers Dr. Colijn en prof. Romme te zamen in een auto, N.V.V. en de crisis. In de gehouden vergadering van het bestuur van het Ned. Verbond van Vakvereeningen, waarbij 320000 werknemers zijn aangesloten, werden uitvoerige besprekingen gewijd aan het werkloosheidsvraagstuk, in ver band met de huidige regeerings- crisis. De vergadering gaf als haar uitdrukkelijke meening te kennen dat, hoe ook de samenstelling van het nieuwe kabinet zal worden, een krachtiger bestrijding van de werkloosheid en een doeltreffende welvaartspolitiek voorop dienen te staan, zulks in het belang van het geheele Nederlandsche volk. AXEL, 18 Juli 1939. Begunstigd door mooi zomer weer is hedenmiddag de jaarlijk- sche autotocht, ditmaal naar Knocke, met de ouden van dagen aangevangen. Ongeveer 150 personen, w.o. ruim 100 ouden van dagen nemen hieraan deel. Het was een heele drukte bij de Prins Hendrikstraat, vanwaar om ongeveer kwart over twaalf vertrokken is. Familie en bekenden wenschten allen een voorspoedige reis, een gezellige middag aan het Noordzeestrand en een behouden thuiskomst. Vol goeden moed is dus de reis begonnen. In ons volgend nummer hopen we van dit uit stapje nader verslag uit te brengen. Men deelde ons nog mede, dat de j.l. Zaterdagavond gehouden voetbalwedstrijd voor dezen tocht f28 bruto heeft opgebracht. Bij gunstig weder zal de harmonie „Concordia" morgen avond om half negen een zomer- concert geven op de Markt, met het volgende programma 1. Officer of The Day, marsch, R B. Hall arr. A J. Maas. 2. L'écho des Bois, Fantaisie-Caprice, J. Martin. 3. Le Bocage aux Bruyères, Fantaisie-Ouverture, G. Gadenne. 4. Tempo Tempo, marsch, Willy Schootemeyer. 5. Flirtage, valse, Theo Banken. 6. La Paloma Habanera, Corbin arr St. Kopp. 7. Doornroosje's Bruidvaart, Max Rhode arr. Dreissen. 8. Le Triomphateur, marsch. Alfr. Delbecq. Mnlo-examens. Te Goes zijn Zaterdag j.l. voor het Mulo-diplcma A o.m. ge slaagd H. Bos en L. van Oppen te Terneuzen; J. Hamelink te Axel A. van der Bom te Clinge en G. B-gijn te Sas van Gent, allen leerlingen van de openbare Mulo- school te Ter Neuzen. Voor diploma B slaagde A. de Jonge te Zaamslag, leerling van de Chr. Mulo-school aldaar. Ontspanningsavond militairen te Smiskil. Omtrent deze ontspannings avond, waarvan we in ons vorig nummer reeds in 't kort melding maakten, schrijft men ons nog nader. Woensdagavond j.l. vond een voetbalwedstrijd plaats tusschen twee militaire elftallen, resp. uit Neuzen en Sluiskil, op het ter rein van de voetbalvereeniging te Sluiskil. Om 7.3C uur werden de elf tallen gepresenteerd aan den Res. Kapitein Paul, die de aftrap ver richtte. Met enthousiasme werd de wedstrijd aangevangen. Aan vankelijk blijken beide elftallen tegen elkaar op te wegen, doch na 20 minuten komt de Oranje- ploeg uit Sluiskil eenigszins in de meerderheid. Na een half uur spelen wordt deze meerderheid belichaamd in een doelpunt. De rust gaat in met 10 voor Sluis kil. Na de rust, tijdens welke de Chr. Muziekvereen. „Hosanna" te Axel vroolijke marschen ten beste gaf, ondergaat het spelbeeld, on danks enkele wijzigingen in de samenstelling van het elftal uit Neuzen, weinig verandering. Door de grootere snelheid en het beter samenspel blijft Sluiskil in de meerderheid. Deze geanimeerde wedstrijd, waarvoor vrij veel be langstelling bestond, ook vaij de zijde der burgerij, eindigde in een verdiende overwinning voor de Sluiskilsche militairen met 3—0. De Res. Kapitein Dekker, Batal jons-commandant te Breskens reikte met een kernachtige speech aan de Oranjeploeg de door een particulier uit Neuzen beschikbaar gestelde medaille uit. Hierna onthaalde „Hosanna" uit Axel de militairen en het tal rijke publiek op een concert, dat zeer in den smaak viel en dat besloten werd met het spelen van het Wilhelmus. De Res. Kapitein Dekker uit Sluiskil dankte allen, die hadden medegewerkt aan het slagen van dezen avond en met het uitbren gen van een driewerf hoera op H. M. de Koningin, werd door de aanwezigen geestdriftig inge stemd. Terneuzen. De Patroonsbond Bouwkring te Terneuzen heeft besloten een week vacantie in te voeren voor alle personeel. Deze vacantieweek zal dit jaar worden gehouden van 31 Juli tot 6 Aug. a.s. Zondagavond omstreeks 7 uur heeft het te Graauw, vooral in de omgeving van Zandberg, zoo gehageld, dat den volgenden morgen vroeg hier en daar nog hagel op het veld lag. Aan het gewas werd veel schade toege bracht. F. A. G. Barbé. Philippine. Ph. de Bock, Neuzen. A. A. M. Bockstael, Sas v. Gent. E. H. Cattoir, Neuzen. Ca.Ga. Qieleman, Heinkenszand J. J. Haak, Zaamslag. M. G. Klouwers, Neuzen. J. C. M. de Koek, A C- de Maat, Sas van Gent. P. D. Marijs, Axel. Os. Sa. Ma. de Moor, Zaamslag. J. v. d. Peijl, Neuzen. E. J. du Puy, Ga Ma. Scheele, P. J. Scheele, C. A Schijve, J. v. d. Staal, Ca. Da. Verbrugge, A. C J. Vereecken, Vogelwaarde D. M van Wijck, Neuzen. Van II naar 111 W. Borm, Biervliet. T. Brederode, Neuzen. L. C. Duym, Axel. J. M. 't Gilde, J A. C. v d Gouwe, A. Hack, Neuzen. R. P. Klein, Sas van Gent. S. de Klerk, Zaamslag. J. J. Kolijn, Neuzen. L. J. Kolijn, H. Leunis, J. v. d. Peijl, J. Roelans, D.C.Scharrenburg C. J. Schieman, Axel. C. Stapper, Neuzen C. v. d. Stighel, H. Tazelaar, Met KING in de auto, Op 't meer, in de trein. Met KING op de tandem Of fiets - dat is fijn! Op al onze tochten Naar hei, bos of zee, Gaat als verkwikking Steeds KING met ons mee.' KING is hygiënisch En zuivert de mond, En daarbij, als hoofdzaak. Voor ieder gezond! En is soms het lichaam Vermoeid in elk lid, Je neemt maar een KING, en dra ben je fit! v er yvv urn- De natuur in met de natuurzuivere KING R(jks H. B S. Terneazen. Bevorderd van Voorbereidings klasse naar I P. D. Bareman, Neuzen. A. T. v. d. Berg, Axel. H. de Bock, Neuzen. J. Booij, Axel. A. J. Bouwens, Neuzen. P. J. Brons, A. J. v. Cruijningen Ha. Wa. Dees, Zaamslag. Ja. Ga. Dieleman, Axel. Aa. Aa. Donze, Neuzen. V. E. Galle, P. N. Griep, Axel. J. P. G. Jansen, P. Jansen Verplar.ke, Zaamslag. H. G. Kok, J. P. Meijer, Neuzen. W. Meijer, A. A. M. Misseghers, Koewacht. A. J. Olijslager, Neuzen. G. Platteeuw, L. W. Provoost, J. W. de Putter, Axel. J, A. de Ridder, Neuzen. J. J. Risseeuw, Hoek. F. J. Taalman, Hulst. A. J. Verbrugge, Neuzen. H.P M. Vereecken, Vogelwaard^ J, M. A. v. d. Walle, Hulst. A.J.M. G Ysebaart, Neuzen, Van 1 naar 11 i ty. Bakker, Axel. J. C. Vink, Axel. W. C Wisse, Zaamslag. Van III naar IV A. H. Arbman, Neuzen, R. P. A. Bockstael, Sas van Gent Wa. Ge. Faas, Axel. J. v. d. Gouwe, J. H. Jagtenberg, Westdorpe. F. J. van Kemseke, Hulst. W. van Liere, Sas van Gent. W. Loof, Neuzen. D. Louwerse, Hoek. Aa. Me. Ae. Neyt, Axel. W. N. F. Rammeloo, Philippine As. Ma. La. Reedijk, Axel. P, J. v. d. Sande, Neuzen. M. Verplanke, Sas van Gent. M. P. G. Wondergem, Axel. Van IV naar V M. H. Cohen Stuart, Neuzen. C. A. A. Hack, J. Louwerse, Hoek. J C Platteeuw, Neuzen. H. de Ruijter, Axel. Ma. Ca. van Sprang, Neuzen. J. Sijtema, Axel. K. J. de Vos, Neuzen. Ja. Le. van Wijck, Tot behoud der Zeenwsche dracht. De typische kleederdrachten verbonden aan gouw of provincie zijn weliswaar ook in ov?rlg Ne derland nog niet geheel uitge storven, maar in geen onzer pro vinciën leeft de volkseigene tra- ditioiealekleaiirdracht nog zóó, als in Zeelandvooral op Wal cheren en Zuid-Beveland treft men er de dracht nog bij oud en ong aan. En vooral dit laatste is een bewijs voor de levenskracht ervan. Sinds enkele jaren zet een te Middelburg opgerichte, doch uit geheel Zeeland, niet het minst van de boerenbevolking zelve, steun ondervindende Vereeniging tot behoud der Zeeuwsche drachten laar schouders mede onder het streven tot bescherming en be waring van dit cultuurgoed. Tot dusverre niet zonder succes. Thans is, na maandenlange voor bereiding, door deze vereeniging besloten tot het inrichten van een Zeeuwsche kleederdrachtentoon- stelling. De tentoonstelling draagt niet in de eerste plaats een historisch doch zeer bepaald een heden- daagsch karakterhaar doel is zooveel mogelijk te laten zien wat en hoe er tegenwoordig nog de Zeeuwsche drachten gedragen worden. Weliswaar zullen enkele historische zaken er niet ontbre ken, doch de hoofdzaak hiervan zal de bezoeker, die zich daarvoor interesseert in het Museum van het Zeeuwsche Genootschap der Wetenschappen moeten zoeken. Op de tentoonstelling zal zoo veel mogelijk een beeld van de Zeeuwsche handnijverheid ver band houdende met de dracht gegeven wordenzoo zal men er het mutsenplooien kunnen zien, het kantklossen, mogelijk het Zeeuwsche babbelaars maken al dient erkend te worden, dat het verband daarvan met de dracht iets verder weg ligt 1 Het bestuur zal ook pogingen in het werk stellen de onlangs geoctrooieerde mutsenplooimachine van den Zeeuwscher, Amsterdammer Poppe op de tentoonstelling te doen demonstreeren. Als bijzonderheid zij nog ver meld, dat de tentoonstelling in verband met het doel der ver eeniging welke haar organiseert, voor personen in de Zeeuwsche dracht vrij toegankelijk zal zijn. De commissaris der Koningin in Zeeland zal worden uitgenoo- digd, de opening te verrichten. Middb. Crt. De jachtwachter R. Begijn te Kapellebrug heeft in de bos- schen „De Strooper" aldaar een jonge arend geschoten. De vogel had een vlucht van ruim ander- halven meter. Te Selzaete had in een cir cus een enkele voorstelling plaats, waarvoor een 5000 toeschouwers zich toegang verschaften. Toen ae vertooning in vollen gang was brak te 11 uur brand uit tenge volge van kortsluiting. Het publiek spoedde zich onmiddellijk naar buiten en alles verliep zon der persoonlijke ongevallen. Mttlkfr deratie voor Zeeland. Voor het examen, afgenomen door de examinandi van de door de Melkfederaties in Zeeland ge geven cursussen in vakkennis van de melkwinning en de con sumptie-melkhandel, gehouden in het voorjaar van 1939, slaag den o.a. A Bakker, C Boer, Mej. P. de Regt, J. Scheele Jzn. en M. Zegers te AxelA. G. Vlaander te KoewachtL. Mechielsen en P. Roose te ZaamslagK. Dees, F. Dekker, W. Dekker, J. J. van Driel, J. A. van Drongelen, A. de Fouw, Q. 't Gilde, K. Hama- link, F. van Langevelde, M. de Mul, H. A. Ruben, J. B. Ruben, D. de Ruyier, C. v. d. Wege en P. van Wyck te Terneuzen W. de Groote en J, Neels te Hoek J. Dees te Hontenisse. Onweer. Vrijdagmiddag woedde boveö het Noord Brabantsche dorpje Langenboom een hevig onweer. Daarbij is de woning van defe ONTBOEZEMING VAN EEN GEREGELDE GEBRUIKER FIRMA TONNEMA CIE FABRIKANTEN VAN KING PEPERMUNT SNEEK

Axelsche Courant | 1939 | | pagina 2