Koestraat 1.17. Perkament papier J. C. YI\K BADERA J. C. VINK Een HOFSTEEDJE, Een nieuw Talens product. Gemengd Nieuws. Laatste Nieuws. Advertentiën. JAN STEEL- d'HOOGHE. BODE Voetbalvereniging Axel. ZIT-SLAAPKAMER voor inmaakpotten Kantoor van W. A. DEN BOGGENDE te Axel, Nieuwstraat 24. Op Dinsdag 11 Juli 1939, Hamelink gesprokene, om steeds voor zaken van goed recht op te komen, zoowel van ambtenaren als arbeiders, en zoo men hem dit wilde verbieden, dan ook liever zijn mandaat ter beschikking te stellen. Met een woord van dank voor de flinke opkomst werd hierna de vergadering gesloten. Voetbalvereeniglng Axel. Vrijdagavond werd op de bo venzaal van Hotel 's Lands Wel varen alhier de jaarvergadering gehouden van de Voetbalvereen. Axel, welke door 33 werkende leden en 13 Juniors werd bijge woond. Een flinke opkomst dus. De voorzitter, dhr. J. H. Peeters heette allen hartelijk welkom en liet in het kort het voornaamste uit het afgeloopen jaar de revue passeeren, waarna de 2e secre taris, dhr. D. J. Freekenhorst, een uitvoerig en keurig verzorgd jaar verslag uitbracht. Hieruit bleek o.a. dat in totaal gedurende het afgeloopen vereenigingsjaar 67 wedstrijden gespeeld werden door de verschillende elftallen; hiervan werden er 44 gewonnen, 6 gelijk gespeeld en 17 verloren. Niet minder dan 270 maal deden de Axelsche schutters met geldige schoten de netten der tegenpartij trillen, terwijl de Axelsche doel- verdedigers 155 maal den bal uit hun net moesten opduiken in deze wedstrijden. Tot een kampioen schap kwam het in het afgeloopen jaar weer niet, dus daarom alle krachten geconcentreerd op het volgend seizoen. Het aantal leden bedraagt 75, dat der Juniors 28, benevens 65 donateurs, dus spelend materiaal voldoende om flinke elftallen uit te recruteeren, en donateurs, nu ja, die zijn er nooit genoeg, of beter, nooit teveel 1 Uit het verslag van den pen ningmeester, dhr. L. v. d. Berge, bleek, dat was ontvangen gedu rende het afgeloopen jaar f 2055,75 en uitgegeven f 1765,50, zoodat er een batig saldo was van f290,25. Hier dus ook geen re den tot klagen. De aftredende bestuursleden, dhrn. L. v. d. Berge, R. Borght en Abr. Riemens werden allen herkozen. In de elftalcommissie werden gekozen dhrn. J. Dieleman Azn., D. J. Freekenhorst en Abr. Rie mens. De bestuursfunctie's zijn nu verdeeld als volgt; J. H Peeters, voorzitter, R. Borght, vice-voorz.. Adr. Riemens, le secretaris, D.J. Freekenhorst, 2e secr., L. v. d. Berge, le penningmeester, J. v. d. Berge, 2e penningm., P. J Scheele, alg. adjunct, A Koek koek en Abr. Riemens, commis sarissen. Groene Kruis Roode Kruis. De gehouden collecte ten bate van het Groene Kruis alhier is achter den rug en heeft een goed onthaal gevonden. De centen zijn geteld en brachten een uit komst die de commissie tot te vredenheid stemt. Een nieuwe collecte vraagt dezer dagen weer Uw aandacht, n.l. die ten bate van het Roode Kruis, een inrichting van welker nut wij allen evenzeer zijn door drongen. Laat dus ook deze collectanten niet met ledige handen uw wo ning verlaten. De jaarlijksche autorit met ouden van dagen zal dit jaar plaats vinden op Dinsdag 18Juli. Vorige week ontvingen weer verscheidene ingezetenen alhier het „verblijdend" bericht van ver plichte aansluiting bij de Z.-Vl. Waterleiding Mij. Dezer dagen maakten de ouden van dagen te Sluiskil hun jaarlijksch uitstapje. Met vier bussen, die circa 90 oudjes ver voerden, ging de tocht over Sas van Gent, Moerbeke, Kemseke, St. Nicolaas naar Beveren, waar de kermis even met een bezoek werd vereerd. Verder ging het naar Antwerpen, waar de tunnels de sensatie voor de tochtgenooten was. Langs Mechelen ging het naar Keerbergen, het doel van den tocht. In hotel de Bois Fleuri, werd het middagmaal ge« bruikt. Na het eten was er ge legenheid het bosch in te gaan. Over Dendermonde en Lokeren werd de terugreis ondernomen en om 9 uur was men weer op de plaats van bestemming. Met groot enthousiasme werden de oudjes door het gansche dorp ontvangen. Het was voor hen een schoone dag. (D. v. Zeel.) Rj|ks HBS. Neuzen. Geslaagd voor het toelatings examen tot de 1ste klasse de candidatenLe. Ce. Fijn van Draat te Neuzen, A. G. F. M. Jansen te St. Jansteen, Le. Eh. Krijger te Zaamslag, Sh. Aa. de Putter en Ae. Ma. Ga. de Smet, beiden te Axel. De samenstelling van het college van G. S. Morgen zullen de leden van Prov. Staten het nieuwe college van Gedep. Staten samenstellen. Van een formeering op zooge naamd breeder basis zal wel niets komen, naar wij vernamen. Zoo als de zaken zich thans laten aanzien, zullen er twee kath-, twee chr.-hist., 1 anti-rev. en 1 liberaal worden gekozen. De heer van Rompu, die sinds 3 Juli 1895 deel uitmaakt van het college, zal, zoo vei luidt ver der, niet meer candidaat worden gesteld, terwijl in de vacature- Vogelaer een chr.-hist. zal wor den benoemd. Dagbl. v. Zeel. Brisantbommen op zolder Bij een ingezetene van Oostburg zijn op den zolder een paar, waar schijnlijk nog geladen, brisant- granaten te voorschijn gekomen. De tegenwoordige bewoner van het huis wist van deze dingen niets afze moeten er reeds sedert het einde van der. grooten oorlog gelegen hebben. De gevaarlijke voorwerpen zijn door het militair gezag in bewaring genomen en weggevoerd. Door den gemeenteraad van Hulst is besloten medewerking te verleenen voor het stichten van een textielschool, welke ingericht zal worden overeenkomstig at Nijverheidsonderwijswet. Voor het practijkonderwijs zal nabi] de ambachtsschool een nieuwe school moeten worden gebouwd. Bij het te 's-Gravenhage gehouden examen voor gemeente administratie zijn o.m. geslaagd de heeren L. A. Stouijesdijk te Terneuzen en L. Stolk te Zaam slag. Aan de universiteit te Am sterdam slaagde voor het docto raal examen in de geneeskunde de heer P. A. Coumou te Middel burg. Tariefsverlaging bfj de Pezem. Gemeld wordt, dat de Pezem besloten heeft deze maand weder om tot tariefsverlaging over te gaan. Deze verlaging omvat ce veimindering van het halve vast recht-tarief van 12 tot 11 centtn verlaging van verschillende meter- huren. Gevonden. Onderstaande goederen zijn te bekomen aan de daarachter ver melde adressen Een damesarmbandje, J. Over- dulve, Noordstraat 24. Een portemonnaie, M. Schieman Julianastraat 66. Is komen aanvliegen een blauw e pauwhaan, J. A. Breepoel, Wal- straat 72. Pension „Zeerust" te Domburg In vlammen opgegaan. Gisternacht is brand uitgebro ken in het pension „Zeerust" boven op de duinen dicht bij bet badpaviljoen te Domburg. De kinderen van den pensionhouder G. de Pagter, werden wakker, toen bet vuur reeds een vrjj grooten omvang had gekregen. Het uit vier personen be staande gezin moest zich ijlings uit de voeten maken. Er was geen ty d meer, om iets te redden, De br»udweer wat spoedig ter plaatse. De vuurzee, dio aangewakkerd werd door den stevigen bries, leverde boog op bet duin een imposant schouwspel op. Het pension brandde totaal uit. Hoewel huis en inboedel ver zekerd zijn beteekent de brand een groote schadepost voor den pensionhouder. Woensdag a.s. zouden de eerBte gasten n.l. zijn gekomen Het pension „Zeerust" vroeger „Villa Marie" geheeten, werd pl m. 50 jaar geleden gebouwd voor de Duitsche familie Alten- bruck. Meisje overreden. Vrijdagmiddag is te Vriezen- veen een doodelijk verkeerson geluk geschied. Het 5 jarig doch tertje van den heer Mulder iu het Oosteinde liep met een ander meisje achter een draaiorgel aan. Plotseling liep het kind achter het draaiorgel weg en wilde de straat oversteken, toen de vracht auto van deu expediteur E. B. naderde. Een aanrijding was niet te voorkomen. De achter wielen van den vrachtauto gin gen het kind over het lichaam. Hoewel de drie plaatselijke doktoren spoedig ter plaatse wa ren, mocht geneeskundige hulp niet meer baten bet kind is vrij spoedig overleden. Den chauffeur treit geen schuld. Wanhopigen. Menschen, die om welke reden dan ook in vertwijfeling ver- keeren en „er een eind aan willen maken", zijn dikwjjla in de keuze van het middel gelijk gestemd. Dezer dagen sproDg of viel, naar men reeds weet, een man van de eerste verdie ping van den Eiieltoren te Parijs vermoedelijk was het een poli tieke uitwijkeling uit Midden- Europa. Eu te Pittsburgh sprong een mevrouw Warburton van het hoogBte punt van de Wes.- tinghouse Memorial Bridge, het welk een meter ol 70 boven een spoorwegemplacement ligt. Deze wanhoopsdaad heeft in de Ver. Staten nog ai sensatie gemaakt, omdat mevrouw Warburton eer- jjds een groote bekendheid ge- uoot, omdat zij een schoonheid was en deel had uitgemaakt van het ensemble der Follies. Mevr. Warburton was getrouwd met een kleinzoon van wijlen John Wanamaker, den warenhuismag- uaat. Zij had een briefje acnter- gelaten, waarin zij als motieven voor haar wanhoopsdaad aangaf, dat haar gezondheid haar had begeven, en dat zy van haar echtgenoot was vervreemd ge raakt. In werkelijkheid kwam daar nog bij, dat de heftige ver wanten van Warburton de mooie jonge mevrouw Warburton zeer weinig tegemoetkomendheid had den betoond. Te Gent is de directeur van de Bank de Miiaan, Cesan Capra Borotti, gearresteerd, die verdwenen was, zonder adres achter te laten en met mede neming van ca. 7 millioen lires. Daar bij van het eene land naar het andere reisde, bleven de op sporingen aanvankelijk vruchte loos. Thans is bjj opgesloten en zal waaiscbijuljjk aan de I ali- aansche autoriteiten worden uit geleverd. De veerboot tusschen Farcö en Esbjerg heeft een motorbootje met vier inzittenden overvaren. Een hunner, een knaap van 12 jaar, werd gered Zjju vader, moeder en zusterzyn verdronken. Kunst en Letteren. Louis Davids overleden. Te Amsterdam is Vrijdagnacht de bekende voordrachtskunste naar Louis Davids na een lang durige ziekte in den leeftijd van 55 jaar overleden. Het einde is nog vrjj onver wacht gekomen. Ingewijden wisten reeds lang, hoe groot de vrees was, dat het wederoptreden van Louis Davids tot de vrome wenscben zou be- hooren. Hij leed reeds gerui- men tijd aan een asthma-kwaal die voortdurend ernstiger werd en tbam een einde aan zijn leven heeft gemaakt, 1000 maal Snip en Snap. Aanstaanden Donderdag her denken de radio sterren Wiliy Walden en Piet Muyselaar het feit, dat zy voor de duizendste maal te zamen optreden als Snip en Snap. Dat feit zal gevierd worden in het Ciiy theater te Amsterdam, met eea teestvoor- stelling van de revue „Een beetje van dit en een beetje van dat", die dan voor twee weken haar intrek neemt in dat theater. Deze prem:ère zal een feeste lijk karakter dragen. Ook de Avro zal dien avond aanwezig zyn om haar twee artisten, die zooveel tot bet welslagen der bonte Dinsdagavonden bijdroe gen, te huldigen. Sportnieuws. Engeland—Nederland. De Engelsche Voetbalbond heeft aau ueu K.N.V B. de eer volle uunoodiging gericht om met het Ned. elltal een voetbalwed strijd tegen het Eugelsche elftal te Komen spelen. Deze uitnoo diging is door den K.N.V.B. aan vaard. De wedstrijd zal op Woensdag 8 November a.s. te Sutfïield worden gespeeld. V eterancn-voetbal. Zaterdagavond speelden de Axelsche Veteranen een wed strijd tegen de Veteranen van Kuewacnt. Onze stadgenooten gaan op Pet pad der overwinning voort en klopten de bezoekers met 4—1. Terneuzen—Axel 3—2. Het eerste elltal van Axel speelde Zondag te Terneuzen tegen Terneuzen I. Het krachts verschil was uiet grootde thuis club won met 3—2, Nieuwe scheidsrechter. Als scueidsrechter bjj den K.N.V.B. is aangesteld de heer O. P. v. d. Velue alhier. Het A. N. P. meldt uit DEN HAAG: Dr. H. Colijn is hedenochtend door H. M. de Koningin op den Ruigenhoek ontvangen. DEN HAAG. Naar wij ver nemen heett Dr. Colijn de voor zitters van de zes groote Kamer fracties uit de Tweede Kamer uitgenoodigd tot een bespreking op a.s. Woensdagmiddag. Aan de geachte Bur gerij van AXEL EN OMSTREKEN, maak ik bekend» dat vanaf Woensdag 5 Juli onze zaak wordt overgeplaatst van Oosterstraat 24 naar Hopende uw vertrouwen waardig ie mogen zijn, houden wij ons beleefd aanbevolen. Door de Voetbalvereniging Axel wordt een BODE gevraagd. Gegadigden (die lid of donateur der Vereeniging moeten zijn) kun nen zich aanmelden tot en met 15 Juli a.s. bij den Secretaris, dhr. A. RIEMENS, Oosterstraat 41, waar ook nadere inlichtingen worden verstrekt. HET BESTUUR. GEVRAAGD door net persoon een ruime op goeden stand met volledig pension. Br. liefst vóór 15 Juli ek. onder letter B aan het bur. van dit blad, Boekhandel IVTarkt AXRIj zal ten verzoeke van de Erven P. A. BAERT te St. Jansteen, Absdale, in het openbaar worden verkocht A Namiddags 2 uur (zomertijd) t. o. van dw. A. Dijkstra aan het sterfhuis van genoemden Baert als: Kar, Slede, Egge, Windmolen, Bietenmolen, Bascule, Kruiwagen, Ladders, Rieken en Vorken, Zakken en Balen, Kuikenren, Staken, Mutsaard, Zagen, Bijl, Stroo, Kippen, enz. enz. Voorts te velde: +13 A. 37 c.A. (90 roeden) AARD APPELEN en 8 A. 91 c.A. (60 roeden) ROGGE als Kasten, Tafels, Stoelen, Spiegels, Klokken, Bed met toebehooren, Kachels, Ko lenbak, Petroleumstellen, Vleeschblok, Waschkuipen, Emmers, Pannen, Koffer, Keulsche Potten, enz. enz. Betaling contant. D Onmiddellijk daarna in het café bij de Gez. Martens te St Jansteen, Absdale bestaande uit: WOONHUIS, SCHUUR, ERF, TUIN en BOUWLAND te St Jansteen, Absdale, kadaster sectie B nos. 697 en 1125, samen groot 89 A. 30 c A. (2 gem. 1 roede). Aanvaarding bij de betaling, zijnde 1 maand na de toewijzing. Verwijdert inkt vlekken ongelooflijk snel van Uw papier. BOEKHANDEL MARKT Kleine advertentiën. Heden wederom 3 p. rundvl. met been voor f 1,04 en 2 p. rnndvl. zonder been voor 1,04. Kalfsvl 4 p voor 1 04. Gedurende de zomermaanden wordt de hoofd kaas 15 cent pond verkocht Iedere week versch. Varkensvl. aan con- curreerende prijs. Aan hetzelfde adres geslachte haantjes en ko nijnen te bekomen. Beleefd aan- hevA DE REGT, Axel, Markt, Telef. 83- TE KOOP: Een nieuw Kleer makers Naaimachine, b nedeO fabrieksprijs, een gebruikt O der- stel en een oude Handmachine, bij C l DE SMIDT, Axel,

Axelsche Courant | 1939 | | pagina 3