Een Kantoorbediende. De nieuwste nummers Een Woonhuis, Boekh. J. C. VINK, Gemengd Nieuws. Buitenland. Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. Verordening verbod TE LANG 'ARKEEREN in de Gemeente AXEL. Gesloten Verklaring Verordening houdende verbod parkeeren in de gemeente Axel. Ad verte ii tién. Kantoor van W. A. DEN BOGGENOE te Axel, Nieuwstraat 24. Wordt gevraagd voor direct; Nieuwe Modeblad Modepracht (Revue des Modes) De Lach Piccolo Patria eenige plechtigheid is ons niets gebleken. Wel waren hier Zater dagmiddag jhr. Van Rijckevorsse', als bestuurslid van de vereeniging „De Hotlandsche Molen", en de aannemer van het werk, die een kijkje kwamen nemen, waarbi ook weer werd proef gedraaid De fraude te Krabbendfjke. Naar men uit Krabbendyke meldt, heeft de heer S J. de Kok, die betrokken is by de onregelmatigheden in de admi nistratie van de school der oud gereformeerde gemeente aldaar bedankt als wethouder en lie van den Gemeenteraad. Vrijdag is dr. Da Jong, arts te Urk, by het zwemmen aldaar verdronken. Dr. De Jong, die ongeveer 40 jaar oud, gehuwd en vader van 1 kind is, was sinds 2 jaar op Urk gevestigd. Hij had juist kort geleden zijn Dim we dokterswoning betrokken Een leerling van een schoo te Tsjirpan (Bulgarye) heelt toen hij voor zijn examen was gezakt een revolver getrokken en drie zyaer leeraren doodgeschoten Daarna sloeg hy de hand aan zichzelf. Een ontzettende vuurzee heeft in het dorp Licznj, nabij Lublin, 130 huizen vernield, ten gevolge waarvan 1000 gezinnen dakloos zyn geworden. Te Parijs is zekere Benich Benesj, 40 jaar oud, oud-officier van het Tsjechische leger, van den Eiffeltoren gesprongen. Hij is geen bloedverwant van den voormaligen prtsident der repu bliek. De beweegredenen voor zijn zelfmoord zijn niet bekend. ken van het Albertkanaal doorgebroken. Nabij Hasselt zyn gisteravond de dyken van het Albertkanaal doorgebroken en wel boven Has selt in de richting van Genk, op 150 m afstand van de brug van Godscbeid. Aan beide zyden van het kanaal zyn de dyken be zweken en aangezien het land hier onder den waterspiegel ligt, zyn de weiden overstroomd. De doorbraken hebben een breedte van 25 tot 40 m. Tot aan de sluis van Hasselt, over een lengte van drie km zyn diepe voten van 10 tot 15 m. breed ontstaan, Aan de linkerzijde, in de rich' ting van Luik, is een bres van 6 m. breedte ontstaan de palen van het electrisch net en de meerpalen voor de schepen zyu weggeslagen. Aan de rechter zijde, in de richting van Hasselt, is de dy'k over een lengte vaD ongeveer 100 m. weggeslagen en de watermassa, welke zich over het land uitstortte, heelt een van de beide sluiswachtershuisjes, welke pas voltooid zijn, vernield. Een modderige watermassa Btroomt in de richting van Has selt. Ook de Demer is hierdoor buiten de oevers getreden en de wegen worden bedreigd. De gendarmerie en de bevolking stellen alles in het werk om het vee, dat in het water rondzwemt, te redden. De hoofdingenieur, die voor onderzoek ter piaatBe aanwezig was toen het water begon door te sijpelen, is door den stroom overvallen en meegesleurd. De arbeiders riep hij toe zich in veiligheid te breDgen, wat dan ook is gelukt. Zijn ljjk is later aangespoeld. Men zal zich herinneren, dat enkele jaren geleden ook een nieuw gebouwde brug over het Albertkanaal is ingestort, waarbjj wonder boven wonder geen per soonlijke ongelukken voorkwa men. Bomontploffingen te Londen. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn door Iersche terro risten in Londen tal van ernstige bomaanslagen gepleegd. In totaal werden 17 personen gewond. Een bom kwam Zaterdagavond tot ontploiflag op Piccadilly Cir cus, waardoor het verkeer werd stilgelegd en drie personen wer den gewond. Later op den avonc deden zich nog twee ontploflin gen voor, een op Piccadilly en een op het Strand, waarby ook enkele personen werden gewond Voorts kwam een ontplo»fiag voor in een brievenbus op Mary lebone en na middernacht ont plotte de vijfde bom in Park Lane waarby drio arrestaties wcrien verricht. Verder ontstond Zaterdagavond een begin van brand in bet mu seum van wassen beeldeo van Madame Tussaud. Drie verdachte pakjes zyn in het museum ge vonden, waarvan ééu is ontploft Ds. Nfcmöller.. Havas meldt uit BerlynDs. Niemöller is door het consistorie van Brandenburg ter beschikking gesteld. Dit onverwachte be sluit wordt gegrond op de over weging, dat de predikant als ge volg van zijn opsluiting in de onmogelijkheid verkeert, zyn ambt te vervullen. Dit besluit komt practisch neer op schorsing. Nog steeds bevindt ds. Niemöl ler zich in het concentratiekamp te Sacbsenhausen en wat den toestand van den predikant be treft, wordt gemeld dat deze lichamelijk goed doch moree laag is. Het door het evangelisch con sistorie genomen besluit zou zyn invrijheidstellingop zekere hoogte kunnen vergemakkelen. De toestand in het verre Oosten. De vreemdelingen te Foetsjau hebben bevel gekregen te ver trekken,» daar de kust door de Japanners in staat van verdedi ging wordt gebracht. De Britsche regeering beeit te kennen gego ven, dat zij bet volste recht heeft haar schepen in de havens te laten aanleggen en dat de Ja panners voor het nadeel, dat aan Britsche onderdanen zou woraen toegebracht aansprakelijk zullen worden gesteld. Sportnieuws. Uitgestelde liefdadigheids wedstrijd. Het was Zaterdagavond ideaal weer voor een Veteranen-voet öalwedstryd, doch allerminst gunstig om een groot aantal dub- oeltjes van bezoekers te ver wachten. Deze geven de voor keur aan een meer zomersche temperatuur, zoo oDgeveer wan neer de musschen door de warmte van de daken vallen. En deze was er Zaterdagavond allerminst, waarbjj we den drui- lerigen regen dan nog buiten beschouwing laten. Het was dan ook een goede gedachte om den wedstrijd ten bate van den auto tocht der ouden van dagen uit te stellen en den stadsomroeper er met zyn bel op uit te zenden om dit den volke bekend te ma ken. Dit uitstellen beteekent echter geen aistelbet is slechts wacht6n op beter weer, want daar hangt alles van ai bij der gelijke wedstrijden. Op de jongstleden te Gro ningen gehouden sterrit behaalde onze stadgenoot de heer A. Gom- mers de eerste prjjs van ue verst- komende deelnemers. Hontenisse. Gehuwd. 6 Juni, Theodorus Vlind (van Nistelrode) 26 j. en Margaretha Stallaert, 23 j. 13 Jozef Durinck, 29 j. en Elise Ejjsackers, 33 j. Geboren. 3 Juni. Cornelis, z. van Eduardus Verdurmen en ttaria van Waterschoot. 4. Roza, d. van Josephus Jonkhejjm en Angela Lansue. 11. Willy, z. van Joseph Burm en Martha Verschooten. 15. Willy, z van Alouisius Neve en Maria van Doorten. Overleden, 1 Juni. Johannes 'loryn, 78 j., wedn. van Püilo- mena de Waal. 2. Lucia de koster, 46 jechtg. van Petrus de Klerk 9. Petrus van Sik kelerus, 78 j„ echtg. van Anna de Bakker 12. Anna van Over- taeeren, 60 j., echtg. van Jaco bus Bleijeoberg (overl. te Hulst). 13. Maria Maas, 59 j„ echtg. van Augustus de Poorter. Terneuzen. Geboren. 10 Juni. Cornelis, z. van Heinricb Horst en Adriana van der Est. 11. Willy, z. van Adriaari de Doelder en Eivire de Koejjer. Jannetje, d. van Arie den Exter en Cor nelia de Ritter. 12. Martina, d. van Francois Dieleman en Pieternelia Verkamman. 15. Maria, d. van Leunis van Lan- gevelde en Maria de Groote Gerhardus, z. van George Klaas- sen en Magdalena Timmerman. Neeltje, d. van Francois Moens en Elisabeth Riemens. Maud, d van Abraham Bliek en Ida But. Overleden. 12 Juni. Daniël Dees, 75 j., wedn. van Janna Franse. 14. Maria Obrie, 14 d., Q. van Philemon bd Leonie de Lessine. Janna Stoffyn, 85 j., wed. van Krjjn de Vos. (Tem. Crt.) Het Hoofd van plaat selijke Politie, als be doeld in artikel 1 van het Vreem- delingenreglement in de gemeente A XE L, gezien artikel 4 van voornoemd reglement, vordert, en zulks onverminderd de bij zondere vorderingen, die, inge volge dat artikel door de daartoe bevoegde ambtenaren kunnen worden gesteld dat alle vreemdelingen, die hun woon- of verblijfplaats hebben of vertoeven in de gemeente AXEL en sa 1 Maart 1938 Nederland binnengekomen zijn of binnenko men, zich binnen 30 dagen na binnenkomst in persoon bij hem aanmelden. Herinnerd zij, dat onverkort blijft de verplichting van den vreemdeling om zich bin nen 2 maal 24 uur aan te melden, indien dit bij het visum staat aangegeven. Onverminderd de andere maat regelen, die kunnen worden ge troffen ten aanzien van den vreem deling, die voornoemden aanmel dingsplicht niet nakomt, vormt overtreding van de vorenomschre- ven bepalingen het strafbare feit, genoemd in artikel 26 van het Vreemdelingenreglement, straf baar met hechtenis van ten hoog ste twee maanden of geldboete van ten hoogste duizend gulden. Deze verordening is niet van toepassing op le. hen, die reeds houder zijn van een nog geldige, hun reeds eerder uitgereikte voorloopige ver blijfsvergunning 2e de vreemdelingen, die hou der zijn van een identiteitskaart, verstrekt door den Min. van Bui- tenlandsche Zaken en namens dezen onderteekend door den Secretaris-Generaal van diens de partement. AXEL, den 24 Juni 1939. De Burgemeester, Hoofd van plaatselijke Politie voornoemd, BLOK. De Raad der Gemeente AXEL Overwegende, dat het in het belang van de vrijheid en veilig heid van het snel-verkeer nood zakelijk moet worden geacht, voor na te noemen weggedeelten „EEN VERBOD TE LANG PARKEE REN" uit te vaardigen: Besluit; e bepalen: le dat men motorrijtuigen, rij wielen op meer dan twee wielen of rij- of voertuigen, geen motor rijtuigen of rijwielen zijnde, niet n stilstand mag hebben LAN GER DAN GEDURENDE EEN (WART-UUR voor het gedeelte van de Kerbdreef vanaf Noord straat tot aan de kerkstraat 2e en niet langer dan gedu rende EEN UUR voor wat betreft het gedeelte Tan de Prins-Hen- drlkstraat, Tanaf Stionsstraat tot san dé Prins-UNsritsstrssti Deze verordening treedt in wer king op den achtsten dag ak hare afkondiging. Vastgesteld in de openbare vergadering van den Raad der Gemeente Axel, 20 Juni 1939 En is hiervan aankondiging geschied waar het behoort 27 Juni 1939. De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARIS. van wegen In één richting In belang van vrijheid en veiligheid van het verkeer. De Raad der Qsmeente AXEL, Overwegende, dat het in het belang van de vrijheid en veilig heid van het verkeer noodzakelijk moet wordengeacht de na te noemen wegen gesloten te ver klaren voor het verkeer in één richting met motorrijtuigen, rij wielen op meer dan twee wielen of rij- of voertuigen, geen motor rijwielen of rijwielen zijnde dat immers op verschillende wegkruisingen, tengevolge van de toename van het snelverkeer, maatregelen genomen moeten worden dat door deze geslotenverkla ring het doorgaand verkeer geen ernstige belemmering zal onder vinden, aangezien zonder groote omweg de plaats van bestemming bereikt kan worden. BESLUIT: le. Gesloten te verklaren voor het verkeer met motorrijtuigen, rijwielen op meer dan twee wie len of rij- of voertuigen, geen motorrijtuigen, of rijwielen zijnde a. de Noordstraat in de rich ting van Stationstraat naar dt Zeestraat b. de Kerkdreef in de richting van Weststraat naar Stationstraat c. de Prins Hendrikstraai, vanaf de Julianastraat, in dt richting van de Butndijk naar dc Noordstraat d de Nieuwstraat in de rich ting van den Buitenweg naar de Stationstraat e. de Oosterstraat vanaf de Julianastraat tot Kerkdreef, in de richting van de Buthdijk naar de Kerkdreef. 2e. Het raadsbesluit d.d. 23 Oct. 1934, betreffende de ondei d en e genoemde straten in te trekken. Vastgesteld door den Gemeen teraad van Axel, den 20 Juni 1939 En is hiervan aankondiging geschied waar het behoort1 27 Juni 1939. Burgemeester en Wethouders van Axel, De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARIS. De Raad der Gemeente AXEL, Overwegende, dat het in het belang van de vrijheid en veilig heid van het verkeer noodzakelijk moet worden geacht voor na te noemen weggedeelten een „PAR KEERVERBOD" uit te vaardigen dat toch verschillende straten of gedeelten daarvan in deze ge meente niet zoodanig breed zijn, dat het parkeeren daarop, mede door de toename van het snel verkeer, kan worden geduld BESLUIT te bepalen, dat men motorrijtui gen, rijwielen op meer dan twee wielen of rij- of voertuigen, geen motorrijtuigen of rijwielen zijnde, niet in stilstand mag hebben anders dan tot het onmiddellijk uit- of inlaten of uit- of instappen van personen of het onmiddellijk laden of lossen van goederen (PARKEERVERBOD) op lo. het gedeelte van de Noord straat, vanaf de Kerkstraat tot de Weststraat 2o. het gedeelte van de Noord straat vanaf de Kerkstraat tot de Schoolstraat aan één zijde 3o. het gedeelte van de West straat vanaf de Kefkdreef tot de Ncwdstraat aan iin sijde j 4o. het gedeelte van de West straat vanaf de Noordstraat tot den hoek van de Markt (West zijde) 5o. het gedeelte van de Zee straat vanaf de Weststraat tot de Kaaiwal 6o. het gedeelte van de Noord straat vanaf de Molenstraat tot de Stationstraat 7o. het gedeelte van de Station straat vanaf de Noordstraat tot de Nieuwstraat 8o. het gedeelte van de Kerk- dieef vanaf de Kerkstraat tot de Weststraat 9o. het gedeelte van de Wil- helminastraat vanaf de Station straat tot de Prins Mauritsstraat aan één zijde; lOo. de Gentsche Vaartstraat. Deze verordening treedt in wer king op den achtsten dag na hare afkondiging, op welk tijdstip de verordening van den 17 December 1936 wordt ingetrokken. Vastgesteld in de openbare vergadering van den Raad der Gemeente Axel, 20 Juni 1939. En is hiervan aankondiging ge schied waar het behoort 27 juni 1939. De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARIS. Op DINSDAG 4 JULI 1939, namiddags 1 uur, zal ten ver zoeke van de erven van Mej. Wed. W. M. V1SSCHER, aan het sterfhuis te Axel, Koestraat 17, in het openbaar t. o. van dhr. A. Dijkstra, woiden verkocht: zoo a ls: Tatels, Stoelen, Kachels, Spiegels, Kasten, Bureau, Lampen, Wasch- tobbe, Potten, Pannen, Glas-, Geleierd- en Aardewerk, Wasch- en Schuurgerief, enz., enz. Voorts; BaKKERSGERIEF. BETALING CONTANT. Bekendheid met moderne talen en diploma Handelscorrespon dentie vereischt. Salaris volgens overeenkomst. Nadere inlichtingen te bekomen bij het bureau van de AXELSCHE COURANT. TE HUUR: staande aan de Kanaalkade. Te bevragen bij J. BAKKER- van Bendegem, Kanaalkade 14, Axel. VAN Markt - axel Kleine advertentiën. DEZE WEEK wederom 3 pond rundvl. met been 1,04, 2 p. rundvl. zonder been 1,04, kaifsvi. 4 p. voor 1,04. Gedurende de zomer maanden worot de hoofdkaas 15 Cent pond verkocht. Iedere WceK verscn. Nog steeds gesiaente haantjes en konijnen. Varkensvl. aan concurreerende prijs. Beleefd aanbev., A. DE REQT, Markt 9, Axel, Telei, §3.

Axelsche Courant | 1939 | | pagina 3