Herinnering. Ciir.Lagere LaDdbouwscliool Forticol LIJMT ALLES! Boekhandel J. C. TINK Yersch en voordeeliger, prachtige partij Kropsla D. JANSEN, Noordstraat 53, Tel. 77. Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Adverteuiien. Aanmelding van leerlingen TALENS 10 ct. per tube zuid wegen, welke de veren over de Westerschelde met België ver binden, n.l. de wegen Breskens Sluis/Aardenburg, Terneuzen Sas van Gent en Walsoorden Hulst en de west-oost-verbinding Schoondi]ke Sluiskil Axel Hulst. Vooral voor deze vier wegen is het van belang, dat zij een goed tracé, een behoorlijke breedte van de hoofdverharding en een vrijliggend rijwielpad be zitten. Aan den eersten eisch wordt in het algemeen wel voldaan; aan den tweeden eisch ten deele ook, maar wat den derden eisch be treft: de aanwezigheid van een vrijliggend rijwielpad, deze is voor de meeste der genoemde wegen nog toekomstmuziek. Een deel slechts van den weg IJzen- dijke—Sluiskil beschikt over zulk een pad, terwijl men met den aanleg ervan langs den weg Wal soordenHulst binnenkort zal beginnen; ook de weg Breskens— Sluis/Aardenburg zal binnen eeni- ge jaren van een vrijliggend rij wielpad worden voorzien. Wat de wegen Terneuzen—Sas van Gent en Sluiskil—Hulst betreft is dit echter zeer onzeker, ofschoon juist deze wegen een druk en steeds toenemend verkeer hebben. Behalve het ontbreken van een rijwielpad, laat ook de breedte van den weg SiuiskilHulst veel te wenschen over; 4,50 meter is ten eenen male onvoldoende voor een weg met een verkeersintensi teit als deze. Deze overwegingen hebben er toe geleid, dat de Kon. Ned Toe ristenbond A.N.W.B. er bij den Minister van Waterstaat en het Provinciaal Bestuur van Zeeland op heeft aangedrongen, den weg Sluiskil- -Axel—Hulst te verbree- den en dezen weg, benevens den weg TerneuzenSas van Gent van een vrijliggend rijwielpad te voorzien. Belastingen naar inkomen en vermogen. De Rijksontvanger verzoekt ons te berichten, dat vóór 1 Mei a.s. moeten zijn voldaan de aanslagen inkomsten en veimogensbeias ting, welke zijn getateerd voor 1 Dec. 1938. Gistermiddag is te Wage ningen, waar hl] tijdelijk ver toefde, op 6U jarigen leeftijd plotseling overleden de heer J A. Dominicus, wethouder van Wemeidinge en lid van de Pro vinciale Siatcn van Zeeland. De heer Dominicus was hoofd bestuurslid van den Christelijker! Boeren- en Tuindersbond en lid van de Vcreenigmg van Keik- voogdijen. Gevonden. Onderstaande goederen zijn te bekomen aan de daarachter ver melde adressen Een armbandje. C. M. van Tatenhove, Kerkdreef 11. Een rijwielbelastingmerk. Veldw. Griep. Een rijwielbelastingmerk en één zijstuk van laadbak van een vrachtauto. W. Broekhoven, Drieschouwen 12. In hooger beroep. Door J. A. v. E., 51 j., slager en veehandelaar te Sluiskil, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis der Arrond. Rechtbank te Middelburg van 3 April 1939 waarbij hij wegens door het ver schaffen van middelen en inlich tingen opzettelijk uitlokken van het misdrijf: valschheid in ge schrift is veroord. tot 4 m. gev Bloedig drama. Vrijdagmorgen halt zes kwam te Uithuizen de 46 jarige J. W. die met zjjn 61 jarige zuster sa menwoont, in een huisje van de Gleret. diaconie, in opgewonden toestand by zyn buurman, zeg gend dat hy by het ontwaken zyn zuster dood op den vloei had gevonden. De buurman ging onmiddellijk mee en vond de vrouw liggend in een bloedplas Zy was niet geheel gekleed Op eeaigon afstand lag baar jak Naast haar lag een bebloede bijl. Aan het boold waren ernstige verwondingen toegebracht die den dood ten gevolge gehad moeten hebben. Er wordt niets vermist, ook de spaarduitjes van de vrouw waren onaangeroerd gebleven. De marechaussee, die direct op de hoogte werd gebracht, vond na een voorloopig onder zoek aanleiding over te gaan tot arrestatie van den broer, die in de kazerne is opgesloten. De man, die ztjn vrouw en vijt kinderen heeft verlaten, leef de sedert eenigen tyd op kosten van zyn zuster, wier ondersteu ning met het oog hierop door de diaconie was verhoogd. Hy ont kent den moord te hebben ge pleegd. Anders dan hier. Door het zonnige weer der laatste week is de spinazie op den zg. kouden grond snel gaan groeien met het gevolg, dat er aan de Westlandsche veilingen in de afgeloopen week zeer veel van dit product werd aangevoerd. Zoodra er, zooals thans, sprake is van een üinken aanvoer, kun nen de pryzen voor de tuinbouw producten zich niet handhaven. Zoo gaat het thans ook met de spinazie. Vrjjdag werd aan de Westlandsche veilingen voor spi nazie besteed van l1/g (minimum prys) tot 4 cent per kg., terwyl er reeds duizenden kilo's door draaiden. Aan enkele veilingen werd vanwege de lage prijzen reeds ingekocht door de conser venfabrikanten. Zoodra de fa brikanten op de veiÜDgen ver- scnynen is het met de pryzen mis. Immers zy koopen niet eer der, aan dat de pryzen laag zijn. Ook de pryzen van de sla wa ren Vrijdag zeer laag. Party en van prima kwaliteit werden ver- nandeld voor pryzen van 2 tot 4 per 100 kroppen. Twee militairen omgekomen. Onder de gemeente Zelhem heeft een drama plaats gehad, dat een onzer gemobiliseerden het leven beett gekost. Naby de versperring stond de 21 jarige soldaat Van Veen uit Hoogeveen op wacht, toen een audt-re soldaat per Sets naderde. De scmldwacht nep „Sia ot ik schiet", doen op hetzeltde moment viel een scnot, waarop de schild- vacht doodelyk gewond ter aarde stortte. Hoewel zeer spoedig een drie tal doktoren aanwezig was, kon men slechts den dood constatee- ren. De scmldwacdt bleek ge troffen door een scdot uit een dienstrevolver, die deze by zich aroeg. Hoewel men slechts naar het verloop van het drama kan gissen wordt door de marechaussees, die het onderzoek leiden, aange nomen, dat het ongeluk moet worden toegeschreven aan een toevallig afgaan van een schot en dat de wacntbebbende soldaat niet zal hebben geweteB, dat het wapen geladen was. Het lyk is naar Aruhem over gebracht, waar de sectie zal wor den verricht. De jonge man was in de borst getroffen en de kogel heeft waarschynlyk het hart doorboord. Gisteren is te Susteren de 19- jange milicien Kerkhof uit Oss, die tot de grensbewakingstroepen behoort, door een kogel doodelyk getroffen. Hy had kort tevoren met eenige andere militairen op wacht ge staan en begaf zich alleen naar een groep kameradeD, die in de nabyheid aan het werk waren Op een gegeven oogenblik hoor den de wachtdoende soldaten een schot. Bij onderzoek vonden z\ K. dood op den weg liggen. Hl was door een kogel in bet hoofd getroffen. De toedracht van het ongeluk is uiteraard niet bekend doch men deDkt, dat zyn revol ver per ongeluk is afgegaan. De losgebroken tijger. Omtrent den tijger, die op weg naar Rotterdam aan boord van de „Buitenzorg" uit zyn kooi ontsnapie, weet Aneta nog enkele nadere bijzonderheden te melden. Svoa oa drie uur 'a nachts, aloop het dier langs het dek. De ka pitein werd gewaarschuwd, voor deze echter iets had kunnen doen, was de tijger naar het voorschip geloopen, waar by twee Cbinee- sche stokers verraste, die van de wacht af kwamen en even een uchtje schepten voor zy naar hun verblyf gingen. De tyger viel beide mannen aan en doodde hen door het door bijten van de keel Een der slachtoffers werd nog gedeelte lijk verslonden. Pas by bet aan breken van den morgen werd dit ontdekt. Met electrische lampen heeft men getracht het beest op het voorschip te houden, om de rest van bet schip te kunnen afslui ten. Toen echter de tweede stuurman via de machinekamer naar het achterschip ging om de bemanning te waarschuwen, vond hy de deuren gesloten. Op een sein van de brug, dat de tyger weer naar het achterschip kwam, had hy nog juist tijd de vlucht te nemen boven op een sloep. Revolverschoten haalden niets uit. D6 kapitein besloot toen naar Lbo Seumawe terug te stoomen, om daar de hulp van een jager in te roepen. De tyger was echter niet te vinden toen sol daten en eenige jagers het schip doorzochten. Vermoedelijk is de tyger in de buurt van land over boord gesprongen. Vermoedelijk is de tyger uit het hok gekropen, door van bin nen af een plank naar zich toe te trekken en zich daarna door de nauwe opening te wringen. Deserteur veroordeld tot den kogel. De Krijgsraad van Antwerpen beeft zekere J de Voght uit Je grensgemeente Arendonk ver oordeeld tot den dood met den kogel wegens desertie in oorlogs tijd. De veroordeelde liep op 5 Juni 1918 in den sector van Boezinge gedurende den wereld oorlog over naar de Duitschers, doch tot voor een maand heeft men nooit iets van hem verno men en men waande hem over leden Onlangs is echter bekend geworden, dat deze persoon te Rotterdam is komen wonen en toen is een proces voor den Krygsraad begonnen met het thaDS bekende vonnis. Hij zal zich natuurlyk welwachten thans nog op Belgisch gebied te komen. Sportnieuws. Nederland—België 3 -2 Na een bijzonder spannenden wedstrijd zijn onze landgenooten er Zondag in het Amsterdamsche stadion, dat tot de laatste plaats bezet was, in geslaagd het Bel gische elftal een verdiende 3 2 nederlaag toe te brengen. Ze hebben daarmede de balans voor dit seizoen weer in evenwicht gebracht na de onlangs te Ant werpen geleden nederlaag, even eens met slechts één doelpunt verschil. Het is een vrijwel gelijk op gaande strijd geweest, met wis selende kansen, waarbij de Bel gische doelverdedig^r echter meer in actie moest komen dan zijn Hollandsche collega. Beide kee pers hebben hun doel prachtig verdedigd. Na een half uur nam België de leiding, doch deze was van korten duur, want reeds enkele oogenblikken daarna was de stand gelijk De rust ging in met 1 1. Onmiddellijk na de hervatting was België uiterst gevaarlijk, wat ook bleek uit drie achtereenvol gende hoekschoppen. Doch wel dra ging Holland weer ten aanval en binnen 5 minuten had Vente met een hard schot den stand op 21 gebracht. Felle aanvallen volgden hierna van weerszijden en beide doelverdedigers redden eenige malen schitterend. Een levendig spel ontwikkelde zich, waarbij de Belgen eenige malen ietwat unfair optraden. Na 25 minuten maakte België fortuinlijk gelijk, toen een mislukt schot via Caldenhove's been in het doel sprong. De Belgen juichten, maar hyn gejubel was nog niet ver stomd, toen Vente alweer met een keihard schot den stand op 3—2 gebracht had. Twee doelpunten dus binnen de minuut. De rest. van den speeltijd was zeer interes sant, met tal van spannende mo menten voor beide doelen. Ver andering in den stand is echter met meer gekomen en zoo won het Oranje-elftal welverdiend met 3-2. De wedstrijd werd ook bijge woond door Z. K. H. Prins Bern- hard. Het Nederl. Jeugdelftal trad s morgens aan tegen het Belg Jeugdelltal. Uok hier bleven ae onzen in de meerderheid en wel met 8 1. Hier ter plaatse is Zondag ook nog gevoetbald voor ae com petitie van den Z. V. B. Eerst speelde Axel 111 tegen het tweede elftal van B K. V. V. en won daarvan met 12—0. Vervolgens kwam het tweede elftal van Axel tegen B. K. V. V. I in het veld. Deze wedstrijd werü door Boscn- kapelle gewonnen mei 53. Cllnge. Geboren. 2 Maart Julianus, z. van Robert biom maert en Bertha van Rocijen. Johannes, z. van Eiimunü van Laere en Albertina ae Koster. 4. Wiily, z. van Florant Locke- feer en Stephama van BrocCk. 6. Annie, d. van Petrus Manman en Emma van Streijuonck. 10. Theodoor, z. van Jonannes Ver- Dist en Magdalena Mei. 17. Maria, d. van Karei van Poelc en Mathilde Verstraeten. 26. Walther, z. van Adolphus Man man en Magdalena de Maaijer. Joseph, z. van Cijriel de Kind en Anna van Regenmortel. 31. Amanda, d. van Fionmonü Bley- enberg en Irma d Holianuer. Gabnël, z. van Alfons Lambin en Emerentia de Wilde. Overleden. 15 Maart. Augus tus Herreweijers, 76 j., echtg. van Victoria Dullaert. 16. Mathilda Giele, 85 j., wed. van Pieier Colsen. Graauw. Geboren. 5 Maart. Emmy, d. van Ludovicus Uaaiman en Elza de Koning. 21. Josepn, z. van Hononus Dalmijn en Maria van den Eeckhout. 23. Anna, d. van Alfons Mulders en Angela d'Haens. 29. Maria, d. van René Kips en Maria Fcrket. üverleaen. 26 Maart. Ange lica Michielsens, 63 j., wed. van Johannes Verstraaten. Sas ran Gent Overleden. Leonce Steppe, 68 jechtg. van Leocadia Rademakers. Terneuzen. Geboren. 7 April, junan, z van Johannes Brinckman en Jozina Zonnevijlle. 10. Mar unus, z. van Hendrik de Koeyer en Johanna Rouw. 12. Wiinel- mina, d. van Levinus Hamelink en Neeltje Kolijn. Overleden. 7 April. Cornelis Riemens, 83 j-, weduwn. van Wiilemina van Dyke. 8. Emile de Block, 19 j., z. van Josepti en Emma Stroubaud (won. te Axti) (Tern. Crt.) Loop der bevolking. Terneuzen Gevestigd A. M. uazan, van Amsterdam. R M Hujens, dienstbode, van HontenlSSe. P. Blanckaert, landbouwerskn., van Vogelwaarde. Vertrokken G. Verwmigen, bankwerker, naar Rotterdam. J. S. Zonnevijlle, dienstbode, naar Biervliet. M. v. d. Wege, naar 's Graven- hage G. S. Behiels, dienstbode, naar Hontenisse. A. Provoost, kapitein, naar Kruiningen. E. P. B Wilfems, fabrieksarb., naar Sas van Gent. J. E. v. d. Hagen, dienstbode, naar Hulst. J. E. F. Lijbaart, verkoopster, naar Rotterdam. (Tern. Crt.) Marktberichten. AXEL, 22 April 1939. Ter markt van nedtri waren de prijzen, volgens opgaaf van de Vereeniging van handelaren in granen, enz. in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen, genoteerd als volgt: Tarwe regeeringsprijs, rogge 7,75—8,00. wintergerst 8,00—8,25 zomergerst 7,758,00, haver 6,75 -7,25, groene erwten .0,0 10,75 Orume boonen 00,0000, duivenbooneii 00 0000,00, paar- denüoonen 00.0U— 0,0u, oiauw- maanzaaü 00,OU 00,OU, karwei zaad 00,00 00,0'J, geel mosterd zaad 00,00—00,00, lijnzaad 6,00 —9.—. Geringe aanvoer. Mede namens-weder- zijdsche familie, betui gen wij onzen hartelQken dank voor de vele bewijzen van be langstelling ondervonden op 20 April 1.1. M. ZEGERS- v. d. Ouden. Pr. Hendriksir. 81. De Gemeente Ontvanger van Axel herinnert aan de betaling van het schoolgeld 1938/39, waarvan de laatste termijn is vervallen 31 Maart 1939. te AXEL. voor deze >ciioni kan t^scnieden tot en mti ZaTERDAG 20 MEI a.s. nij het Huotd der scnoul K. BüOIJ, Pr. Hendrikstr. 20, Axel, bij wien nadere inlichtingen zijn te be komen. HET BESTUUR. Géén scherven in den vuilnisbak, Géén geld voor „nieuw" betalen Een lubt FORTICOL in huis 't Lijmt alle materialen. Verkrijgbaar Ingevolge crisismaatregelen en ter voorkoming van veilingkosten, zijn wij verplicht ai onze eigengeteelde VOrSCllO groenten zelf te verkopen. Om deze reden zullen wij dit doen tegen 25663? lagen prijs. Op het oogenblik hebben wij een Deze moet weg, AANBEVELEND,

Axelsche Courant | 1939 | | pagina 3