Qnwittofchacuvênduur Chr. jYat. School jyiagnectrijwielcn TTTi ook voor Uw soep MAGGIS JULIENNE-SOEP Uw beste hulp tijdens de schoonmaaktijd. Bekendmakingen. DIENSTPLICHT. Jaarljjksch onderzoek van verlofgangers (INSPECTIE). Advertentiën. geen spreekuur te AXEL. Grote prijsverlaging J. OVERDULVE, Rijwielhandel, Dames Wella Permanent Toestel en Drooginstallatie M. J. MARKUSSE, Middenstandsdiploma bestuur, directeur, leraren en leerlingen. Was het onderwijs aan deze inrichting tot heden steeds beperkt tot de theoretische- en tekenvak ken, met uitzondering dan van praktijk in het schilderen, gedu rende deze cursus, werd naast de hier genoemde vakken, ook on derricht gegeven in werkplaats praktijk voor timmerlieden, bank werkers, draaiers, automonteurs, electriciens en lassers. Het laatste zowel in electrisch- als autogeen- lassen. Dat door deze uitbreiding van onderwijsvakken in ene ware be hoefte werd voorzien, mocht al direct blijken bij de aangifte van leerlingen voor de thans beëin digde cursus en de aangifte voor ene geheel los van deze cursus staande speciale lascursus, welke gehouden wordt in het gebouw der ambachtsschool, onder leiding van den directeur en betrokken leraren dezer school, waar over een keur van lastransformators enz. wordt beschikt. De cursussen aan de avond- tekenschool waren voor de hier boven reeds genoemde vakken als volgt le. een vijfjarige cursus met in het 4e en 5e jaar, naast theorie en tekenen, 5 uur per week werk plaats-praktijk. 2e. Een vijfjarige cursus theorie en tekenen. 3e. Een voortgezette theoreti sche cursus. 4e. Een voortgezette cursus met 5 uur per week werkplaatspraktijk. 5e. Een cursus voor z.g. hos- pitanten (alleen 5 uur per week werkplaatspraktijk). De cursus welke dit jaar, in verband met de wettelijke bepa lingen dienaangaande voor de praktische cursussen, vijf maan den duurde, n.l. van 16 October 1938 tot 16 Maart 1939, werd aangevangen met 111 leerlingen Tussentijds vertrokken 14 leer lingen wegens verhindering door werkzaamheden enz. en werd 1 leerling toegelaten, zodat de cur sus werd beëindigd met 98 leer lingen. Van de afdeling timmeren wer den bevorderd van le naar 2e kl. C. Bareman, J. Krijger en H. A. Reijerse, allen te Terneuzen. Van de 2e naar de 3e klasse C. L. v. d. Bent en Ant. Wisse, beiden te Terneuzen. Van de 3e naar de 4e klasse M. J. Doorns te Terneuzen. Van de 4e naar de 5e klasse J. O. v. d. Bent te Zaamslag. Diploma vijfjarige cursus M. A. Verschelling, Terneuzen. Verklaring voor het met goed gevolg doorlopen van de cursus '38—'39 (met werkplaatspraktijk) 1. de Back, D. Ollebek, J. A. Verdoorn, J. A. Weststrate en J. M. Harte, 1. Kayser, allen te Ter neuzen, en J. R. Hamelink, J. A. lurry en J. F. Stoffels te Hoek. Verklaring voor het met goed gevolg doorlopen van de cursus voor hospitanten A. F. d'Hont en J. F. Schoon- akker, beiden te Teaneuzen. Verklaring voor het met goed gevolgd doorlopen van de theore tische Cursus Ph. Kayser en J. de Jong te Terneuzen en A. de Ruijter te Axel. Afd. metselaars en straatmakers: Bevorderderd van le naar 2e kl.: J. J. en Joz Nieuwelink te Hoek en A. L. de Winne te Axel. Van de 3e naar de 4e klasse P. Houg te Zaamslag en P. J. de Kok te Terneuzen, Van de 4e naar de 5e klasse W. Nieuwelink Pz., Terneuzen Afdeling meubelmakers: Van de 4e naar de 5e klasse Abr. Hamelink Pz., Terneuzen Afdeling bankwerken Van de le naar de 2e klasse Joh. F. Dekker en D. de Hoog lander te Hoek en C. den Engels man te Zaamslag. Van de 2e naar de 3e klasse 1- J. Schoonakker, C. Q. v. d. Velde en L. A. Neve te Terneuzen. Van de 4e naar de 5e klasse Jac. Riemens te Axel, D. C. Pladet te Hoek en A. Hofman te Sluiskil. Diploma vijfjarige cursus met Werkplaatspraktijk L. B. Wijffels te Terneuzen, Verklaring voor het met goed gevolg-doorl. der theoret. cursus J. Oosterhout te Sas van Gent. Verklaring voor het met goed gevolg doorlopen van de cursus (met werkplaatspraktijk) D. Faas, H. Hoornaert, G.J P Kramer, A. J. Luteyn, J. A. Wisse en L. B. Wijffels, allen te Ter neuzen, F. A. Dhont te Sluiskil (Neuzen), P. E. D. Dhert te Sluis kil (Axel) en C. P. Vos, Zaamslag. Verkl. voor het met goed gevolg doorl. v. d. cursus v. hospitanten J. J. Willemse en G. ToJhoek te Terneuzen, J. Mangold, L. Schie man, J. C. Overdulve, C. Verstrae- ten en E. C. Fermont te Axel, C. A. de Witte te Othene, J. J. van Drongelen te Hoek en R. de Graeve te Sluiskil (gem. Neuzen). Afdeling autotechniek: Van de le naar de 2e klasse A. Loof en C. Tollenaar te Ter neuzen en D. W. Kayser te Drie wegen (gem. Neuzen). Van de 3e naar de 4e klasse A Bolleman te Axel-Magrette. Van de 4e naar de 5e klasse P. Lenos te Axel. Diploma vijfjarige cursus met werkplaatspraktijk C. Peters te Terneuzen. Verkl. v. h. m. goed gev. doorl. v. d. cursus (met werkpl. prakt H. M. Meeusen te Hoek en P. J. Pladdet te Zaamslag. Verkl. voor het met goed gevolg doorl. v. d. cursus v. hospitanten J. Koster te Hoek, P. Schieman te Axel en L. Allaart, Terneuzen. Afdeling electrotechniek Van de 2e naar de 3e klasse A. Regeling te Terneuzen. Van de 3e naar de 4e klasse W. G. de Bruijn en C. J. van Driel te Terneuzen. Van de 4e naar de 5e klasse G. J. de Bokx te Terneuzen. Dipl. vijfj. curs. m. werkpl. pr. Joh. J. den Exter te Terneuzen. Verkl. voor het met goed gevolg doorl. van de theoret. cursus I J. de Ruysscher te Zaamslag. Verkl. v. h. m. goed gev. doorl. v. d. cursus met werkpl. prakt A. van Gink te Axel, A. M. Tacq te Sluiskil (Axel), J. C. Hamelink te Zaamslag en A Hoek, Neuzen. Verkl. voor het met goed gevolg doorl. v. d. cursus v. hospitanten J. de Danschutter te Axel. Afdeling schilderen Van de le naar de 2e klasse L. v. Langevelde te Terneuzen Van de 4e naar de 5e klasse J. D. P. de Doelder, J. J. L. Michielsen en A. J. Ysebaert te Terneuzen, J. Maas en J. de Put ter te Zaamslag. Dipl. verv. curs. m. werkpl. pr. H. P. de Jonge en J. J. Lensen te Zaamslag. Verkl, v. h. m. goed gev, doorl v. d. cursus met werkpl. prakt. R. J de Jonge te Zaamslag, M Romeijnsen te Terneuzen en C. Vinke te Axel. Verkl. voor het met goed gevolg doorl. v. d. cursus v. hospitanten J. A. de Smidt te Hoek. Afdeling lood- en zinkwerken Van de le naar de 2e klasse: Adr, van Alphen te Terneuzen Ben noodlottige ral. Dinsdagavond is te Terneuzen ten huize der familie S. het jongste kindje, 9 maanden oud, uit een kinderstoel gevallen en zóó nood lottig terechtgekomen, dat het na korten tijd is overleden. BeSedigd. Ter terechtzitting der arron-f - foments rechtbank te Middelbu g is beëedigd als ambtenaar van den burgerlijken stand der ge meente Terneuren, de heer J. R. van der Bent, wonende aldaar. EDEL STyFSEL „Crackfree" is de nieuwe styfsel, Te Aalst (B.) is overleden de heer Alex. Breynaert, algem. procuratiehouder der n.v. Stijfsel en Glucosefabriek te Sas van Gent. De heer Breynaert was gedurende 27 jaar aan deze onder neming verbonden. De Tliegkracht-Terlotlng. Een advertentie in dit nummer vermeldt nadere bijzonderheden omtrent de vliegkracht-loten. De vraag naar deze loten is dusda nig groot, dat op verschillende plaatsen de voor het rayon in gedeelde aantal loten reeds zijn uitverkocht. Voor hen, die aan deze verloting van de Koninklijke Nederlandsche Vereenlging voof Luchtvaart willen deelnemen, is spoed geboden* Predikbeurten te Axel. Ned. Herv. Kerk. Geref. Kerk. Geref. Gemeente (Weststraat). Voarm. 9.30 ure Leeskerk Nam. 2 F i I m n i e u w s. Stormduivelg. Dit is een film voor Nederland, het land van de zee. leder, die iets gevoelt voor het leven onzer landgenooten die de zeeën be varen en stormen trotseeren, moet dit prachtige werk gaan zien, de weergalooze strijd van den mensch tegen de elementen. Het is een machtig drama van de zee, met meesterlijk spel van Spencer Tracy, Freddie Bartholo mew en Lionel Barrymore, ont roerend en dikwijls toch ook vol onverwachten humor. Een film, waaraan in den werkelijken zin van het woord jong en oud hun hart kunnen ophalen. Het is een grandioos, romantisch en mee- sleepend schouwspel, dat tot adembenemende spanning leidt. Zeldzaam prachtig is ook de fotografie, kortom, een schitteren de film met een buitengewoon sterke en boeiende bezetting. Madame X (de onbekende vrouw) is eveneens een boeiend filmwerk, een on- geloofelijk knap verhaal van een over de wereld zwervende vrouw. Het is een drama van den goeden ouden stempel, een film, waarin de mensch even zichzelf terug vindt. (Men zie ook de betreffende advertentie in dit nummer). De Burgemeester van AXEL maakt bekend, dat behoudens onvoorziene omstandigheden in de tweede helft van Mei a s en in Juni d.a.v. het jaarlijksch onderzoek zal plaats hebben van de gewone dienstplichtigen der landmacht van de lichtingen 1930 en 1931. Plaats en tijd van het onder zoek zullen nader worden bekend gemaakt. Axel, 16 Maart 1939. De Burgemeester van Axel, BLOK. Van af heden meer op ZATERDAG AVOND. K. BOOR. J. W. KALHORN. C. A. SCH1LTMAN. Inschrijving van nieuwe leerlingen. Kinderen, die vóór 1 April 6 jaar worden, kunnen als nieuwe leerlingen worden ingeschreven Opgaven liefst vóór I APRIL bij het Hoofd der school J. J. DE RIDDER, Pr. Hendrikstr. VAN Nu al voor f 38.75. een goede merkfiets. Agent: Julianastraat 79, Axel. Met onze nieuwste zijn wij in staat iedere behandeling ten volle te gapandeeren, Bij net drogen geen hinderlijke warmte meer. 't Nieuwste systeem. Dames- en Heerenkapper NOORDSTR. 60 - AXEl! De nieuwe curcus voor het krachtens de Vestigingswet vereiste vangt over enkele weken aan. Geeft U tijdig als cursist op bij JACOB WISSE, CREOIETEN in bedragen van f800 en f 1000 5% zonder borgen o.d. voor alle doeleinden. Iedereen vraagt vrij blijvend de voorwaarden ter in zage. Brieven antw. porto, Adv. Bur. Delftschestraai 61, Rotterdam. 6000 DE KOEIEN WACHTEN UI - Haast U! 6 April Trekking 6 April Vliegkracht-giro 241.QC0 Den Haag Vllegkracht Loten 60 ct. Verkrijgbaar te: Axel: Coif. Markusse, Boekh. v. d. Ree en aan het Bureau van dit blad. Koewacht t Coif. v. d. Walle Rapenburg: G. Jansen. Westdorpe t Sig. de Kort-Pieter. Zaamslag' Coif. Buijze. Zuiddorpe) Coif. Gerres. MAGGIS JULIENNE-SOEP is een heerlijke, volledige soep. Bevat het beste wat Hollands groentetuin ons biedt. tablet voor 2-3 borden 8 cent. Pak 4-6 15 dat kar niemand verbeteren CrackFreeWM'" plakt toch heelemaal niet. ZONDAG 19 MAART 1939. Voort»!. 97« ore Dhr. van Betisekotn van Terneuzen Nam. 2 Leeskerk Voorm. 9.30 ure Cand. de Ruiter Nam. 2 Ds. J. S. Post Assistent Aeeo ntant Pr Maurits-tr II. Tevpns bijhouden Va bo k> houdingen voor alle s>uunen bedrijven. Wint met 60 c. naar Uw keuze: p. KLM/KNILM A'dam-Sydney v. 2 pers. én reis Indië f 6ÖOO.- „De Rozenhof"f6000.- Gratis auto rijden f 6000.-. Pracht Pn|zenWeekend-Huis, Ameu blementen, Koelkasten, Motor- rÜw., p. KLM Rome, Boedapest, Stockholm, Radiotoestel., enz. Haast UI Haast UI De Vliegkracht-Loten vliegen weg! Verkrijgt», in heel Ned.: KLM-kantoren Krant-kiosken, Coif.-Sig- Lotenzaken v~i)r 'Ieï Nationaal Luchtvaart Fonds ausp. Koninklijke NederlandsrTn Ver. van Luchtvaart Minister van Justitie 1 Aug. 1938 2e afd. no. 1196. EXTRA BERICHT: De Vliegkracht-Loten vliegen weg 1 Bii het plaatsen dezer advertentie hadden de depots nog een beperkt aantal loten. Overalls de vraag enorm! Mogelijk zi|n er thans adressen uitverkochten is er geen zekerheid van depot-aanvulling. Een goede raadI Probeert e.v bii enkele of e.v. gireert Vliegkracht-giro 241.000 Den Haag

Axelsche Courant | 1939 | | pagina 4