BEKEMDMAMMfiT een Huishoudster Landbouwersinspau, 8 Paarden, Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Buitenland. Advertentiën. 19 stuks Hoornvee, 7 Varkens, 2e hands Motor met pompje, Sportnieuws. J C. VIHK, baar werden heeft de burgemees ter pertinent ontkend, aldus te hebben gesproken. In verband daarmede heeft hij tegen de beide weihouders bij den otf. van justitie te Almelo een aanklacht ingediend. De burgemeester is ernstig ver ontwaardigd over zijn ontslag. Jhr. von Bönninghausen was bij K.B. van 22 Dec. 1926 tot bur gemeester van Ootmarsum be noemd. 22 Dec. van het vorige jaar was hij opnieuw herbenoemd. Jhr. von Bönninghausen heeft een adres aan H.M. de Koningin gericht, waarin hij om een audiën tie bij H. M. verzoekt. Hij zegt o m. het slachtoffer te zijn gewor den van laaghartige intriges, ge paard gaande met politieke wraak nemingen. Tevens zond hij een adres, waarbij hij solliciteert naar de nu vaceerende betrekking van bur gemeester van Ootmarsum, ten einde eerherstel te verkrijgen. Het ontslag zou 1 Maart ingaan. Dankbetuiging der Koningin. Van officieele zijde meldt men Waar het H.M. de Koningin niet mogelijk is voor de tallooze adres sen en brieven, welke haar naar aanleiding van haar op 27 Jan. j.l. gehouden radiorede van aller wegen bereikten, zoowel uit het moederland als uit Nederland on der de keerkringen, elk afzonder lijk van hare erkentlijkheid te doen blijken, wenscht zij daarvoor op deze wijze dank te betuigen. Met belangstelling heeft zij ken nis genomen van de gedachten door zoovelen op schrift gesteld. Hare Majesteit verheugt zich over den weerklank, welken de denk beelden in hare radiorede neer gelegd in wijden kring hebben gevonden en waardeert de bereid willigheid tot verwezenlijking van de geestelijke en moreele herbe- wapenining, welke zich alom ge openbaard heeft. Zaugconcours. In de Zaterdag te Qoes gehou den vergadering van den Ring Zeeland van Chr. Zangvereen. werd besloten het jaarlijksche concours te houden op Hemel vaartsdag te Oost- en West Sou burg. Door het bestuur was voor gesteld Heinkenszand. Gevonden. Onderstaande goederen zijn te bekomen aan de daarachter ver melde adressen Een bos sleutels en een paar handschoenen. P. A. Wondergem, Nieuwstraat 5. Zitting van Vrijdag 24 Febr. De volgende vonissen werden uitgesproken Valschheid in geschrifte, J. J. van D., 25 j., landbouwer te Ter- neuzen, 4 maanden gevangenis straf met aftrek voorarrest. Q. J. B., 44 jkoopman te Hoek, thans in voorarrast, 3 mnd. ge vangenisstraf met aftrek voorarrest. Overtreding motor- en rijwiel- wet, S. B. v.d. L., 37 j., wasch- industrieel te Vlissingen, bevesti ging van het vonnis waarvan hooger beroep, twee maal f 15 b. of 2 maal 10 dagen hechtenis. In staat van dronkenschap een auto besturen, Th. K. C. v.d. S„ 43 j;, reiziger te Eindhoven, be vestiging van het vonnis waarvan hooger beroep f50 of 10 dh, 1 week hechtenis voorwaardelijk en 3 mnd ontzegging van de bevoegd- tieid motorrijtuigen te besturen. AXEaj, 28 Februari i9a9. In de hedenmiddag alhier ge houden raadsvergadering warei. met kennisgeving afwezig de h.h A. P. Esselbrugge en C. Th. v. d. Bilt. Naar aanleiding van de bespre kingen met de door den Raao aangewezen ceputatie, omtrent verlenging van den looptijd der geldleening, aangegaan voor den bouw van het raadhuis, was van Ged. Staten Dericnt gekomen, dal zij tegen een verlenging bezwaar hebben. Na eenige bespreking heeft de Raad zich bij deze beslissit g neergelegd. Vooi het verlengen van straien in het nieuwe bouwterrein werd f2000 beschikbaar gesteld. Benoemd werden de leden en plaatsvervangende leden van hei hoofdstembureau en de siembu- reaux voor het tijdvak 1939 42 Besloten werd f 400 bescnikbaa. te stellen voor een lijdelijke krachi die belast zal worden voor het uitoefenen van controle op dege nen, die in zorg zijn. Nader verslag volgt. „In 't witte paard". Dat de Axelsche beoefenaars van de kunst ook in den vreemde waardeering genieten bleek weer, toen een 15-tal dilettanten van Concordia Vrijdagavond te Zaam- slag het ook hier vertoonde blij spel „In 't witte paard" ten too- neele brachten. Op verzoek van de muziekvereeniging „De Vol harding" hadden de leden van Concordia hun medewerking toe gezegd bij de jaarlijksche uitvoe ring. De zaal van „Het Wapen vari Zeeland" was goed bezet en de aanwezigen amuseerden zich kostelijk. In zijn slotwoord dank te de voorzitter de heer Jansen- Verplanke de tooneelisten en riep hun een hartelijk tot weerziens toe. Belastingen. De rijksontvanger verzoekt ons te berichten, dat eind dezer week wordt begonnen met het vervol gen van a. de aanslagen Ink. Bel. 1938-'39, gedateerd in Sept. 1938, waarop nog niet vijf-zevende is betaald; b. de aanslagen Ink. Bel. 1338-39, gedateerd in Dec. 1938, waarop nog niet twee-vijfde dee! is getaald, Tragisch. Te Buitenzorg is de hoofdver pleegster van het krankzinnigen gesticht, mevr. Trümpp, een Duitsche Jodin, in de kali voor aet gesticht om het leven ge komen. Men vermoedt, dat hier sprake is van een wanhoopsdaad, ver oorzaakt door het uitblyven van oerichten van haar zoontje, dat in Duitschland vertoeft. Symbolische terechtstelling. Aan het stadhuis te Luik is een papier aangeplakt, waarop wordt meegedeeld dat de wed. Becker, die acht maanden ge leden wegens vergiftiging was ter dood veroordeeld, is terecht gesteld. In België is de dood straf wel niet aigeschalt, maar wordt toch in de practijk niet meer volvoerd. Als de doodstraf wordt uitgesproken, is gratiever leening regel. Niettemin geldt de giftmengster voortaan voor het openbare leven als dood, haar uaam is geschrapt uit het register van den burgerlijken stand. Mtynongelnk. In een der scnachten van de kolenmijn te Elouges in de pro vincie Henegouwen, waar zich indertijd een ontzettende mijn ramp voordeed, is Zaterdagoch tend een der gangen op 560 M diepte ingestort. Verscheidene arbeiders werden onder steenen en aardmassa'B bedolven. Eén hunner bleel op slag dood. Twee andere arbeiders werden zwaar gewond aan de oppervlakte ge bracht. Niet te modern. Het Turksche ministerie van onderwijs heelt de scholen aan geschreven, dat de Turksche jongens en meisjes, zich waardig moeten kappen en kleeden en dat met name de meisjes er niet mogen uitzien als filmsterren. Niet alleen de lippenstift, eok juweelen en zijden kousen moe ten in den ban worden gedaan. Borneo en Julia Een aspirant-inbreker te Lon den heeft Shakespeare te baat genomen om zijn onschuld te bewijzen. De jongeman, loodgieter van beroep, was door de politie aan getroffen, terwjjl hij zich aan een PÜP onder een balkon vasthield. Hij deed den rechter een verhaal la Romeo, dat hij met een meisje had atgesproken om haar op het balkon te treffen. Hij was te dien einde langs de regenpijp omhoog geklommen, maar toen hij daar was aangekomen, was er niets van zijn Julia te be speuren. Aangezien niets vermist werd en niet bewezen kon worden, dat hier een poging tot diefstal had plaats gehad, moest de rech- Borneo laten gaan, al had hij wel telkens meewarig zijn hoofd geschud bij het ongeloof waardig betoog. Honderdduizend gulden In geweigerd kistje. In een der lokalen van het vrachtgoederenstation van de stad Kimberley (Unie van Zuid Afrika) lag sinds eenige jaren een klein onooglijk kistje, dat geregeld als voetbankje dienst deed. Enkele dagen geleden brak een der planken van het kistje en kwamen er papieren te voor schijn. Nieuwsgierig geworden, stelde men een onderzoek in en kwam tot de ontdekking, dat het als waardeloos beschouwde kistje aan Engelsche bankbiljetten ee'n waarde bevaite van ongevetr 100.000 gulden. Uit verdere nasporingen bleek toen, dat dit kistje destijds door een Amerikaansche dame was verzonden aan een familielid in Zuid-Afrika, terwijl de inhoud de waarde van een erfenis ver tegenwoordigde. De niets ver wachtende geadresseerde had destijds het kistje geweigerd, wegens verschuldigde douane gerechten, ten bedrage van on geveer 1.65. Toen hjj thans hoorde, wat de inhoud van het kis'je was, haastte hij zich het verschuldigde bedrag te voldoen, waarmee hy in het bezit van de onverwachte erfenis werd gesteld België. Het kabinet Pierlot heeft al een zeer kort bestaan gehad. Gistermiddag hebben de socia- 1 sten te kennen gegeven, dat zij nun medewerking aan deze re geering niet konden voortzetten, wat in den avond tot het ontslag van deze kortstondige regeering neeft geleid. Verwacht wordt, dat een drie ledige regeering de oplossing zal brengen. Verscheidene ministers zijn nedenmorgen door den Koning in audiëntie ontvangen. Telefoondraden in Londen doorgesneden. Vrijdagnacht zijn in twee sta- i° 'S van den ondergrondschen spoorweg Victoria en Si. James- park, in 25 telefooncellen de draden doorgesneden. Vermoed wordt, dat dit het werk is van lersche republikeinen en een on derdeel van hun actie om de politie in Engeland door derge lijke vergrijpen voortdurend in spanning te houden. De paraplaie van Chamberlain Het regenscherm, het onafschei delijk attribuut van Chamberlain, door hem een symbool des vredes geworden, dat de traditioneele duif dieigt te verdringen dat zelfde regenscherm kan ook die nen om idylles te verstoren, ge lieven te scheiden en wie weet hoeveel herrie te ontketenen. Want in Parijs is in den laatsten tijd een dans in zwang gekomen, die La Chamberlaine heet, een afklapdans, waarbij men niet door in de handen te klappen, maar door middel van een regenscherm den danspartner van een aardig meisje terzijde schuift om zelf met haar weg te zwieren. Den teleur gestelde wordt dan de paraplui gelaten om zich een nieuwe part ner te verschaffen en een ander, of mogelijk zelfs beiden teleur te stellen. den wedstrijd zijn de Oranjemannen uiterst actief en gevaarlijk geweest voor het Hongaarsche doel, dat meer dere malen op gelukkige wijze aan doorboring ontsnapte. Het begin was anders niet zoo be moedigend. Wel waren onze landge- nooten niet zwakker, maar het geluk was nu eenmaal bij de Hongaren, die reeds na 8 minuten een doelpunt maakten (0—1). Hierna volgde een fraaie strijd met wisselende kansen. Geleidelijk werd Holland nu sterker en gevaarlijke aanvallen, besloten met vinnige schoten, volgden. Toch duurde het nog 40 minuten, voor Vente onder enorm enthousiasme gelijk maakte (1 1). Voor de rust bleven de onzen sterker; nog enkele schitterende aan vallen en schoten volgden, doch met 1—1 ging de rust in. De tweede helft begon sensationeel. De onzen gingen direct tot den aanval over en binnen de minuut bracht Vente met een ontzettend hard schot van grooten afstand de score op 2—1. Kort hierna schoot Smit keihard op de lat en achtereenvolgens kropen de Hon garen nog enkele malen door het oog van een naald. De onzen waren ge woonweg niet te houden, doch hadden weer pech met eenige harde schoten, waarvan één op den paal. Na een kwartier werd het spel meer verdeeld daarna werd Holland weer sterker, doch juist in deze periode maakten de Hon garen op gelukkige en onverwachte wijze gelijk (22). Dit was een groote teleurstelling in het Hollandsche kamp, doch binnen de minuut was er weer reden tot juichen, toen De Harder den stand op 3 2 bracht. Vente maakte toen nog een buitenspeldoelpunt, dat niet werd toegekend. Onder geweldige spanning verstreken de laatste minuten van dezen schitterend gespeelden wed strijd. Verdere doelpunten bleven echter uit en toen voor het laatst ge- floten werd, hadden onze landgenooten een welverdiende overwinning behaald op de gevreesde Hongaren, een der beste prof-elftallen van het vasteland Deze overwinning is des te mooier, omdat men dit sterk gewijzigde Ned. elftal bijna algemeen geen schijn van kans had gegeven tegen deze Hon gaarsche voetbalkunstenaars. Zonder uitzondering hebben de Oranje-elf echter van begin tot einde een schit terend en enthousiast spel ten beste gegeven. Een woord van hulde mag ook niet onthouden worden aan de Hongaarsche profs, voor hun correct en prachtig spel. Axel III Ria H 7- 0 Hier ter plaatse is Zondag ook nog gevoetbald voor de competitie vaa den Z. V. B. Ria 11 van Westdorpe kwam zich meten met het derde elftal van Axe'-.. De krachten van Ria schoten hierbij echter tekort en met een 7—0 nederlaag konden de gasten huiswaarts keeren. Marktberichten. AXEL, 25 Febr. 1939. Ter markt van heden waren de prijzen, volgens opgaaf van de Vereeniging van handelaren in granen, enz. in Oost Zeeuwsch Vlaanderen, genoteerd als volgt Tarwe regeeringsprijs, rogge 7,40-7,60, wintergerst 7,50—7,80 zomergerst 7,50—7,80, haver 5,75 -6,25, groene erwten 9,00—9.75 bruine boonen 28,00—30 duivenboonen 00,00—00,00, paar denboonen 00.00- 0.00, blauw maanzaad 30.00—32.0C. karwei zaad 22,00- 25,00, geel mosterr- zaad 00,00- 00,00, lijnzaad 6,0t 10,—. HULST, 27 Febr. 1939. Alhier waren de marktpriizer als volgt Tarwe regeeringsprijs, roggr 7,50—7.75, wintergerst 7,50—7,75 zomergerst 7,50-8,00, haver 6,00 -6,25. erwten 8,00 -10,00, paar denboonen 8.50—9,00, duiver boonen 10,-10,00, witte boonen 0,00—0,00, bruine boonen 30,- - 33,—, lijnzaad 7,CO- 9,00, blauw maanzaad 28,00—30.00, mosterdzaad 00,00- 00,00, kool zaad 0,00— 00,00. Rundvee aanvoer 7,verk. 3. Varkens 21, 15. Boter per Kg. 1,30. Eieren per 100 stuks 2,80. Wij bedanken alien voor de hartelijke blij ken van belangstelling onder vonden bij het overlijden van onzen zoo teerbeminden Vader en Grootvader, JOSEPHUS MODESTUS BAERT. Namens de Familie, MARIE BAERT. EM. MISSEGHERS-Baert en Kinderen. Axel, 28 Febr. 1939. Het Bestuur van den polder BUTH, maakt bekend dat eene buitengewone verga dering van stembevoegde inge landen zal worden gehouden op DINSDAG 7 HURT 1939, des namiddags 2 nur, in het hótel „Het Gulden Vlies", bij Mej. M. de Lozanne te Axel. Het Bestuur voornoemd, J. DE FE1JTER Lzn Dijkgraaf. W. A. DEN BOGGENDE, Ontv.-griffier. Wordt gevraagd met half Maart of 1 April a.s. te AXEL. Inlichtingen Bureau dezer Courant. Notaris J. C. KRAM te Kapelle, is voorne- op Vrijdag 3 Maart 1939, voorm. 97s uur, ten verzoeke van dhr. P. A. L1NDEN- BERGH op de hofstede „Zwaak" te Wemeldinge, om contant geld, publiek te verkoopen DEN GEHEELEN oestaande uit: als vos Merrie, geb. 1924 (veulendrbruin bles Merrie, geb. 1930, vos Merrie, geb. 1935, vos Merrie, geb. 1932 (veulendr.), bruine Merrie, geb. 1931, bruine Merrie, geb. 1929 en 2 eenj. bruine Hengsten. als2 Melkkoeien, 1 vette Vaars, 2 27,-j. Ossen, 4 17» j. Vaarzen, 2 17, j. Ossen, 2 1-j. Stieren, 2 1-j. Vaarzen en 4 Vaarskalveren, (alle geschetst). a'S: 1 dracftige St.b. Zeug, 2 Fokzeugen (ingeschr.) en 4 vette Vaikens. Voorts: 50 Kippen, alsmede Wagens, Landbouw gereedschappen en Machi nes, Paardentuig, enz., enz. Met den verkoop van het Bees- tiaal wordt begonnen om 1 uur. Geen stalling, geen muziek, wel bergplaats voor fietsen. TE KOOP GEVRAAGD: V* 1/« P.K. Brieven: 8. BOGAARD, Kade 24/26, SLUIS. V Met blijdschap en dank baarheid geven we kennis van de geboorte van onze JOHANNA MARIA. D. J. OGGEL. J. OGGEL—de Feijter. Axel, 26 Febr. 1939. Nederland—Hongartye 3—2. Ons nationale elftal heeft Zondag in het Feijenoord-stadion te Rotterdam een prachtigen wedstrijd gespeeld tegen het befaamde Hongaarsche elftal en deze voetbalgrootmeesters welverdiend met 3—2 geslagen. En indien onze landgenooten nog een paar doelpunten meer gemaakt hadden, dan ook hadden de Hongaren geen reden tot klagen gehad, want het grootste gedeelte van Langs dezen weg u- betu'gen wij onzen narteiyken dank voor de vele blijken van deelneming in ons verlies dezer dagen ondervonden. R. KRUISIFIKX en Ech'ginoote. Axel, 28 Febr. 1839* in mappen GROOT EN KLEIN FORMAAT. Boekhandel, Markt. Kleine advertentiën. (Dienen vóór 10 uur opgereven te worden). NOG STEEDS GEVEN WIJ 3 p. rundvl. m. b. voor f 1 04 en 2 p. rundvl, z. b. voor f 1 04 kalfsvl, 4 p, vrv f 1 04 i\ Vb' A. DE REGT, Axel, Markt, Tel. 83.'

Axelsche Courant | 1939 | | pagina 3