Hoe leert de stomme spreken? £ctt Kuis flinke Dienstbode Gemengd Nieuws. Ad vertei» tien. f Josephus Modestus Baert, Lezing - Lichtbeelden Zang. VRIJDAG 24 FEBR., in „HET CENTRUM". Kantoor van W.A. DEN BOGGENDE te Axel, Nieuwstraat 24. Op Donderdag 2 Maart 1939, KERKSTRAAT 12. W. P. ANTHEUNIS, DE JONGE, L. R. „DE ORANGE RUITERS" te AXEL. Vervolgens werd besloten dit jaar alhier ook weer een veulen keuring te houden. Eveneens werd besloten om ook weer een najaarskeuring te houden van anderhalfjarige paarden in de tweede helft van November. Ge tracht zal worden de medewerking van zustervereenigingen in deze te verkrijgen. Bij de omvraag werd nog ge vraagd of het niet mogelijk is om verbetering en meer ruimte en comfort te krijgen in de consump tietent tijdens keuringen enz. Van bestuurszijde werd toezeg ging gedaan om met de naar voren gebrachte wenschen rekening te houden en hieraan zooveel moge lijk tegemoet te komen, voor zoo ver dit de financiën toelaten. Met een woord van dank voor de opkomst werd hierna de ver gadering door den voorz. gesloten. Te Breda slaagde aan de Modevakschool Ensaid, mej. A. de Ruijter, alhier. Donderdagmiddag werd door Burgemeester en Wethouders van Terneuzen aanbesteed het bouwen van een openbare lagere schoo te Sluiskil. Ingeschreven werd als volgt Voor de massa F. Lensen, Axel f 36.000 J. W. Vercuuteren, Axel 35.100 J. H. Moens, Terneuzen „35 000 D. Kaijser, Zaamslag 34.888 A.J. Rijk, Heinkenszand 34.200 J. J. de Schrijver, Goes 34 000 J. van 't Hoff, Hoek 33 800 M. J. Galle, Zaamslag „33.645 C. Wisse, Zaamslag „33 634 A. Simons, Breda 33.333 P. v. Driesscne, Kuitaart 33.200 J. C. de Vos, Zaamslag 33.200 A de Visser, Zaamslag „33.150 L. Hamelink, Zaamslag 33 000 F. v. d. Schoot, Tilburg 33 000 F. v. d. Veen, Terneuzen 32 50U Wed. De Theije, Terhole „32.500 P. Everaerd, Hulst 32 430 J. Rijnberg, Terneuzen 32.300 P. Dieleman, Terneuzen 32 291 C. Nobels, Terneuzen 32.280 A. en J. van Driesche, Lamswaarde 32 000 J. v. d. Bent, Terneuzen 32.000 A. Roegiers, Philippine „31.950 A.J. de Krijger, Sluiskil „31.900 P. Nieuwelink, Terneuzen 31.888 R. v. Wiemeersch, Axel „31.565 C. Vermeulen, Sluiskil „31.360 H. v. d. Velde, Terneuzen „31.310 C. en A. v. d. Brande, Hulst „31.150 J. Fest en Zn., Nijmegen „31000 S. J. Mielen, Terneuzen 31.000 J. e.1 P. van de Merwe, Dordrecht 30.930 M. Hamers, Dordrecht 30.470 H. van Sabben, Goes 29 953 J. F. de Waal, Kuitaart 29.900 A. van Sabben, Axel 29.800 P. F. de Waal, Kuitaart 29 700 P. v. Hoeve en Zn., Axel 29 645 P. F. Voet, Kloosterzande 29.550 J. Priem, Ovezande 29.000 J. Wisse, Axel 28 900 M. Goedemondt, Goes 28 500 Th. J. van Doorn, Krabbendijke 28.250 Gebrs. van der Poel, Terneuzen „27.960 Perceel 1 en 2 M. Goedemondt, Goes f 28 500 Perceel 4 M. H. Rombout, Hulst f 1280 L. Provoost, Dirksland 1250 Perceel 5 C. Dees, Zaamslag f 1520 Gebr. Calle, Terneuzen 1500 Perceel 6: L. Provoost, Dirksland f 270 De 20-jarige ongehuwde schippersknecht L. Martinu uit Walsoorden is te Antwerpen van een schip, dat in de haven lag, te water geraakt en verdronken. Het slachtoffer was in dienst van schipper A. Breekaart. Gevonden. Onderstaande goederen zijn te bekomen aan de daarachter ver melde adressen Een paar kinderhandschoenen. L. L. Vermaire, Stationsstraat 35a. Financieele moeilijkheden by de Talma-Stlchtlng. Vrijdag j.l. is op verzoek van een 40-tal leden van de „Talma- stichting", Christelijke vereeni- giug tot vernorglng van ouden van dagen, welke rusthuizen in Friesland en Gelderland exploi teert, een buitengewone alge- meene leden-vergadering gehou den, waarin scherpe critiek werd geoetend op het financieel beheer der vereeniging en in het bijzon der op het beleid van den pen ningmeester, Mr. F. v. d. B. te Apeldoorn. In zijn antwoord aan de ver gadering deelde de voorzitter, dr. de Groot mede, dat zijn pogingen om voor de financieels moeilijk heden een oplossing te vinden, door den penningmeester waren gesaboteerd. Staande de vergadering die door den penningmeester werd bijgewoond is v. d. B. onder pressie der vergadering als be stuurslid afgetreden. Besloten werd de.administratie zoo spoe dig mogelijk over te brengen. Toen echter de leden van het bestuur Zaterdagochtend aan de Talma-stichting te Apeldoorn arriveerden, bleek dat mr. F. v. d. B. het archief reeds in een taxi had geladen. De ex-pen ningmee8ter had hiertoe de as sistentie van de politie ingeroe pen. De bescheiden zijn op het politiebureau voor een nader onderzoek opgeborgen. V. d. B. heeft bij de justitie een aanklacht ingediend en verzocht een on derzoek in te stellen, daar naar zyn meening de moeilijkheden dateeren van voor zyn optreden als penningmeester, welke func tie hy eerst enkele jaren ver vult. Het vermoedelijk tekort bedraagt 180 000, de activa (liqmdiieitswaarde) worden op J 90 000 getaxeerd. Vermist meisje terecht. Het minderjarige meisje L. W. uit Ede, dat sedert 11 December van het vorige jaar vermist werd is thans, na ruim 2 maanden door het land te hebben gezworven, door de Arnhemsche politie aan gehouden. Begin December was het meis je aan de ouderlijke macht ont trokken en in een inrichting ondergebracht, waaruit zi) al spoedig op onverklaarbare wijze wist te ontsnappen. Alle naspo ringen bleven vruchteloos, tot de politie van Arnhem de vluchte linge vorige week in de omgeving van de stad aantrof. Een broer van het meisje is ook door de politie aangehouden, daar gebleken is, dat hy zyn zuster bij haar ontvluchting uit het kinderhuis was behulpzaam geweest. Verduistering van mosselen. In verband met klachten uit België, dat daar den laatsten tyd uit Nederland geregeld minder mosselen werden aangevoerd dan besteld waren en dat de hoeveel heid, waarvoor betaald moest worden, niet geleverd werd, heeft ne marechaussee te Hansweert een onderzoek ingesteld. Als gevolg daarvan zyn drie perso nen uit Hansweert aangehouden, n.l. twee mosselenschippers en een heler, die bekend hebben mosselen te hebben verduisterd en verkocht. Naar in België wordt aange nomen zou er voor 1500 zyn verduisterd. Te Hoensbroek hebben die ven zich toegang weten te ver schaffen tot den winkel van het filiaal van de coöperatie „Ons dagelijksch brood". Door ver breking van een ruit aan de achterzijde van het gebouw zyn de dieven naar binnen gekomen in den winkel hebben zy zich een geldsbedrag van ruim dui zend gulden en een party siga retten toegeëigend. Vrydagavond werd degla- zenwasscher A Hoogenes, die bezig was met het wasschen van een pui van een winkelhuis te Lisse, door een duizeling over vallen, met het gevolg, dat hy van een hoogte van 6 M. van de ladder stortte. Met ernstige verwondingen is de man opge nomen en een kwartier na het ongeluk overleden. Aanranding. Vrijdagmorgen reed bet 14- jarige meisje N. W. per rijwiel op den Bchaapweg onder de ge meente Ryswyk, om zich naar haar dienst te begeven, ZjJ werd aldaar aangerand door zekere S. uit Den Haag. Twee werklieden, die per auto voorbij kwamen, zagen het meisje half bewusteloos op den weg liggen en wisten den aanrander, die intusscben den polder was ingevlucht te grypen. Zij hebben hem naar het politie bureau te Ryswijk gebracht, waar hy is opgesloten. Het meisje kon, na eenigszins gekalmeerd te zyn, naar haar dienst gaan. Een agent in het nauw. Vrydagavond is er, zooals dat wel meer gebeurt, hoogloopende oneenigbeid ontstaan tusschen een man en zijn zoon van de eerste verdieping en een boven buurvrouw in een perceel op den Haarlemmerdijk te Amster dam. De vader bedreigde de oude vrouw met een stuk hout en riep: Nu ga je er aan 1 Voor het echter zoover kon komen, was er een agent van politie van het bureau Spaarn- dammerstraat, wien om assisten tie was gevraagd, ten tooneele verschenen. Dit was echter in het geheel niet naar den zin van de beide ruziemakers, die zich nu tegen den agent keerden. Een der mannen viel den agent in den rug aan en wrong zyn armen naar achteren, zoodat hij vrywel machteloos was. Zy ontrukten hem zyn sabel en de vader stak daarmee in het wilde weg naar den agent en bracht hem bloe dende verwondingen aan het hoofd en arm toe. De aangevallene had intus- schen naar zijn revolver gegre pen en loste eenige schoten, zoDder echter de bedoeling te hebben de mannen te raken Zoo zijn aftocht dekkende, vluchtte hy naar den zolder, waar by zich achter de gesloten deur voor de woestelingen verschanste tot col lega's te hulp kwamen. Anto-ongeluk. Zaterdagavond keerde dr. Jen ny uit Dinxperlo mei zijn echt genoote en een dame uit Apel doorn per auto huiswaarts Op den Terborg8Chew»g te Doetin- chem is de auto in botsing ge komen met een op den weg staanden onverlichten tractor. De auto werd by de botsing zwaar beschadigd. Dr. Jenny bekwam een ernstige hoofd wonde en een dijbeenbreuk, terwyl me vrouw Jenny een hersenschud ding opliep. Beiden zyn in het ziekenhuis te Doeticnem opge nomen De inzittende dame bleef vrywel ongedeerd. Een drama. Te Clarens by Montreux heeft zich een bloedig drama afge speeld tusschen twee Nederlan ders, V. en K genaamd, dat tot nu toe nog niet opgehelderd is. Beide heeren waren eenigen tyd geleden uit Nederlandscb-Indië naar Clarens gekomen, waar zij samen woonden. Vrijdagmorgen trof het dienst meisje den heer K. in de keuken aan, badend in zyn bloed, maar nog levend. V. lag dood in bed. Men neemt aan, dat tusschen beide mannen een twist is ont staan en dat K. zyn vriend in zyn slaap heeft vermoord en daarna de hand aan zichzelf heeft geslagen. K. werd naar het ziekenhuis overgebracht. Men hoopt hem in het leven te kunnen houden. Dood door schuld. De schipper van een treiler uit Grimsby is tot acht maanden gevangenisstraf veroordeeld we gens het veroorzaken van dood door schuld. Vier jongens waren in een roeiboot naar zijn treiler gekomen en daar aan boord ge gaan. Hy had hen gedwongen weer in hun boot terug te gaan, hoewel zy zeiden, dat zy dat gevaarlyk vonden. Toen hy voor hun protest doof bleef, verzoch ten zy hem dan hun boot binnen te sleepen. Inderdaad nam de treiler de boot van deze jongens op sleeptouw, doch de boot sloeg om en de vier jongens ver dronken» Sportnieuws. Axel I—Tern Boys 1 2—6. Langen tijd werden onze stad- genooten als een der ernstigste gegadigden voor het afdeelings- kampioenschap beschouwd en niet ten onrechte, doch m t de laatste wedstrijden is een inzin king ingetreden, die momenteel weinig hoopgevend is. Verleden week werd op eigen terrein met gering verschil verloren van Oost burg, doch Zondag was de neder laag tegen de Terneuzensche Boys gevoeliger. Het zag er anders aanvankelijk niet naar uit, want reeds kort na 't begin leidde Axel met 1—0. Enkele minuten later maakten de Boys echter al gelijk, hadden verder 'r beste van het spel en wat meer zegt, bij de rust ook een 4—1 voorsprong, Onze stad- genooten kregen daarna wel het windvoordeel, doch dit was van weinig invloedde bezoekers bleven sterker en brachten den stand weldra op 1—5. Hierna maakten de Oranjemannen nog een tweede doelpunt, doch ook de Boys bleken al hun kruit nog niet verschoten te hebben en brachten den eindstand op 2—6. De bezoekers speelden een vlot partijtje voetbal, waarbij het spel van Axel, dat met vele invallers uitkwam, danig afviel. Axel II—Tern. Boys II 5— 2 Deze wedstrijd werd onder voortdurenden regenval gespeeld en begon reeds om half één. Het was alles behalve aangenaam voor de spelers om onder deze slechte weersomstandigheden te moeten voetballen, doch ze hebben er van gemaakt wat er van te maken was. Onze stadgenooten waren sterker en hadden bij de rust een 3—0 voorsprong. Beide partijen maakten daarna elk nog twee doelpunten, zoodat de eindstand 52 werd. Hontenhse JIIAxel III 0—11 Te Hontenisse is het een spel letje van kat en muis geweest tusschen de derde elftallen van bovengenoemde clubs. De uitslag, 11—0 in het voordeel van Axel, bewijst wel voldoende de zwakte van Hontenisse's derde elftal. Marktberichten. AXEL, 18 Febr. 1939. Ter markt van heden waren de prijzen, volgens opgaaf van de Vereeniging van handelaren in granen, enz. in Oost Zeeuwsch Vlaanderen, genoteerd als volgt Tarwe regeeringsprijs, roqge 7.50—7,75, wintergerst 7,50—7,90 zomergerst 7,60—8,—, haver 5,75 -6,25, groene erwten 9.00 9 75. bruine boonen 30,00—33.—, duivenboonen 00.00—00,00, paar- denboonen 00.00—0.00, blauw- maanzaad 30.00— 31,00. karwei zaad 00,00- 00,00, geel mosterd zaad 00,00— 00,00, lijnzaad 7,00 -10,-. HULST, 20 Febr. 1939. Alhier waren de marktprijzen als volgt Tarwe regeeringsprijs, rogge 7,00—7,50, wintergerst 7,75—8,— zomergerst 7,75—8,00, haver 6,00 —6,50, erwten 8,50 -10,00, paar- denboonen 9,00—9,25, duiven boonen 10,11,00, witte boonen 0,00—0,00, bruine boonen 30,- 35,—, lijnzaad 8,CO— 9,50, blauw maanzaad 00,00—00,00, mosterdzaad 00,00— 00,00, kaol- zaad 0,00—00,00. Rundvee aanvoer 3,verk. 1. Varkens 24, 16. Boter per Kg. 1,30 Eieren per 100 stuks 2 80. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Ster venden, onze geliefde Vader, de Heer Weduwnaar van Mejuffrouw Eulalia de la Rivière, in den gezegenden ouder dom van 85 jaar. Familie BAERT. Axel, 21 Febr. 1939. Aanvang 7 uur. Toegang 15 ct. am. 3 uur, zal ten verzorke van de Erven Wed. JACS DE KOK, in het café bij den heer P Audenaerd te Axel, Zeestraat, in het openbaar worden verkocht Axel, aa» derj Nieuwendijk, kadaster sectie G no. 1998, groot 65 cA. Aanvaarding bij de betaling, zijnde uiterlijk 1 maand na de toewijzing. V er3aulsa Mevr. DE PUTTER, S.aUun straat 10, vraagt voor d. of d. en n. GEVRAAGD: TERNEUZEN. Credleten voor elk doel, z. borgen, in gr. en kl. bedragen, 5*/0- Geheimh. verz. Vraag voorwaarden. Br. m. postz. v. antw. Postbus 75, Arnhem. RUITERAVOND od Woensdag 22 Febr. 1939, in „Het Centrum" te Axel. Aanvang 6 30 uur. Spreker dhr. SLOB, secr. K.N.F. van L. R. Onderwerp Economische en cultureele beteekenis der Lan delijke Ruiters. PAARDESPORTFILM. Pauze. Voordracht „'t Rulteraanzoek" te geven door de leden. Toegangsprijzen f0.30. Balcon f0 50. HET BESTUUR. Kleine advertentiën. (Dienen vóór 10 uur opgegeven te worden). TE KOOPt Enkele lichte Essenboomen, W. M. DIELE MAN, Cpegorapeldih WEDEROM alles versch. 3 p. Rundvl. m. b. f 1 04, 2 p. Rundvl. z. b. f104, Kaifsvl. 4 p. voor fl.04; tevens Bladreuzel 70 cent per K G. Aanbev. A. DE REGT, Axel, Markt, Tel. 83. GEVRAAGD tegen 1 M?i een Dagdienstbode, Adres: Bir^au van dit Blad. met SCHUUR en ERF te van Gentsche Vaartstra ,t 1, naar Scnilüi i, rtX L.

Axelsche Courant | 1939 | | pagina 3