Coöp. Boerenleenbank LANDBODWINSPAN, Gereedschappen: Een opkomende griep. Landbouw. Gemengd Nieuws. Buitenland. K Laatste Nieuws. Advertentiën. JAN VAN DIXHOORN, Vrjjdag 10 Februari 1939, betaling contant. Donderdag 23 Februari 1939, 19 PAARDEN: 16 stuks HOORNVEE: te Kijkuit kreeg bericht, dat hij met den rijksspeurhond dooreen auto van den crisis-opsporings dienst zou worden gehaald. Aller hoop was gevestigd op den rijksspeurhond, want dat dier was de eenige, die met positieve zekerheid ruiken kon, waarheen de inbreker(s) zich had(den) be geven en bevond(en). Hij heeft zijn naam wederom eer aangedaan. In dien nacht nog heeft zijn geleider hem tot de overwinning gevoerd. In verband met deze inbraak werden de Q. en v. d. H. van hun bed gelicht en door de marechaussee gear resteerd. Drie jaar geleden moet v. d. H. ook bij den heer H. in gebroken hebben. Zijn buit was toen niet onbelangrijk. Hij of zij hadden het blijkbaar weer voorzien op de gelden van de Oostburgsche voetbal-vereeni ging, die bij den heer H. haar clublokaal heeft. Wat samenwerking van de po litie vermag, is hier gedemon streerd. Hiervoor een welver diende pluim aan het adres' van heer v. d Ka, opperwachtmeester der marechaussee te Oostburg. Mijnhardtjes stuiten haar voortgang. Doos 30 en 50 ct. Ds. D. Faber van Oostburg hoopt 5 Februari zijn intrede te doen bij de Ned. Herv. gemeente te Oostwold c.a.; bevestiger is ds. A. Faber van Renesse. Tot gemeente-opzichter te Westdorpe is benoemd de heer A. de Clercq, architect te Ter- neuzen, tegen een jaarloon van f 200, in los dienstverband. De Commissaris der Ko ningin en zijn echtgenoote zijn voor ongeveer een maand naar het buitenland vertrokken. Gevonden. Onderstaande goederen zijn te bekomen aan de daarachter ver melde adressen Een damestaschje met inhoud. J. Oosttng. Predikbeurten te Axel. ZONDAG 5 FEBR. 1939. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9Vt are Ds. van Oeveren Nam. 2 Dezelfde Qeref. Kerk. Voorm. 9.30 ure Ds. J. S. Post Nam 2 Cand. De Ruiter Qeref. Gemeente (Weststraat). Voorm. 9.30 ure Leeskerk Nam. 2 Hengstenkenring. Woensdag had alhier de voor- jaarskeurmg plaats van dek hengsten, vanwege de Prov. Regelingscommissie voor de paardenfokkerij. Voor deze keuring bestond groote belangstelling uit het ge- heele land, alsook uit Belgische paardenfokkerskringen. Opgenomen in K stamboek: Clairon, van F. Dekker Pz., Dorus, van Jacs. de Putter Pz Willy, van Alph Mangnu», Boschkapelle. Saphir, van M. van F<aajjen- hove, Harold, van C. de Putter. Goed voor dekking Leon Jesgel II, van M. A. B. Puylaert, Zuiddorpe, Pirate, van F. Dekker Pz., Donald, van M. van Fraafjenhove, Axel en Abr. Haak, Zaamslag, Leopold van Dierkensteen, van Corn, de Fefjter Johzn., Boschkapelle. Goedgekeurd voor meerdere jaren Acron van Avenir, van Corn, de Fejjter Johzn., voornd. en Clairon van Annie, van Wed. Jac. de Fejjter, Boschkapelle. Goed voor Rijkscommissie Piet, van M. A. B Puylaert vnd en Garpon d'Asse, van Arth. Roegiers, Assenede (B.) Afgekeurd werden Clairon van Caline, van M. van Fraajjenhove en Abr. Haak, Morcure, van C. en W. L. den Hamer, Dragon van 't Veer, van Aar. de Putter Mz., Zaamslag, Di»spa, ran M, van Fraaijen- hove en Abr. Haak, Woldamus, van C. F. van Acker, Sas van Gent, Dragon van Dorpzicht, van Corn, van Hoeve-de Regt, Zaam slag, Monarch, van Gebr. Deel man, Westdorpe, Leon, van Wed. C. Haak, Petit, van C. A. Dek ker Czn., Triton, van S. van Hoeve Fz Dragon van Looze's Hof, van C. de Putter, Clairon, van C. de Putter, Theo, van P. B van Hoeve, Karei van Kruispolder, van Gebr. M en W. G. van Fraaijenhove en Combattant, van Alph. d'Hert, Zuiddorpe. De eigenaars, waarbij gee° woonplaats vermeld, wonen te Axel. Van de aangegeven hengsten waren 4 afwezig. Verdwijning te Utrecht. De verdwijning van den heer De Raad, lid van den Indischen Volksraad, met verlot te Utrecht, blijft degemoederenbezig houden. Hoewel de politie nog niets met zekerheid kan zeggen, wint het vermoeden veld, dat de heer De Raad ontvoerd zou zijn en in het buitenland verblijf zou houden, aldus meldt het ,Alg. Hdbl.". Het merkwaardige feit heeft zich namelijk voorgedaan, dat de familie een dag na zijn verdwij ning, thans circa drie weken geleden, op een Zondag bezoek kreeg van een man, die per fiets kwam aanrijden en de boodschap achter liet, dat de heer De Raad terecht was. Nauwelijks had hij dit mede gedeeld, of hij stapte op zijn fiets om spoorloos te verdwijnen. Ge zien de politieke richting van den heer De Raad, die benoemd was tot leider van de Christelijke Staatkundige Partij in Ioaië, denkt men aan een ontvoering door tegenstanders. Zij, die den heer De Raad kennen, achten een wanhoops daad uitgesloten. Zijn zaken waren volkomen id orde. Thans heeft de recherche van den zoon van den heer De Raad vernomen, dat zijn vader den dag voor de geheimzinnige ver dwijning een kort telegram heett ontvangen, waarop niets anders stond, dan dat zijn arrestatiebevel in Indië gereed lag. Waar het telegram op dit oogenblik moet zijn, weet men niet. Het ii ech ter zeker, dat het ontvangen is, want de zoon heeft het nadruk lijk in de handen van zijn vader gezien. In een steenkolenmijn te Foekoeoka heeft zich een ont ploffing voorgedaan. Van de 61 arbeiders konden er 431 zich radden, doch het lot der overigen is onbekend. Kende in Amerika In de staten, die aan den Atlantischen Oceaan liggen, heerscht sinds verscheiden dagen een koudegolf, die op sommige plaatsen het kwik tot veertig graden onder nul doet dalen. De Hudson is dichtgevroren en de scheepvaart ligt stil. In de haven van New York bevindt zich veel drgtjjs. België. Aanslag op minister Spaak. Spaak, de minister-president van Belgié, is gisteren door een groep Waalsche oud-strijders aan gevallen, toen hij per auto aan zijn huis te Brussel aankwam. De minister-president bekwam eenige lichte verwondingen aan zijn voorhoofd. In zijn woning, waarheen hij telefonisch was ontboden, bevond zich een delegatie van de mani- festeerendeoudstrijdersorganisatie die hem verzocht zijn ontslag in te dienen als ministerpresident. Spaak antwoordde, dat hij al leen verantwoordelijkheid voor zijn regeeringsbeleid wasverschul- digd aan den koning en aan het parlement en dat hij weigerde op het verzoek in te gaan. In verband met den aanval is de graaf Van Lalang, oud-strijder, in wiens bezit een steen werd aangetroffen, gearresteerd. Ons Modehoekje. A697 FAVORIET KNIPPATROON EEN VLOTTE JAPON Nr. 8697. Maat 46. Deze vlotte japon met lange mouwen wordt vervaardigd van bedrukt materiaal, wollen mouse- line bijvoorbeeld Men heeft 2,75 meter van 130 centimeter breedte noodig De rok is van voren voorzien van een openspringende plooi. In de halsopening draagt men een vlot shawltje, dat in kleur contrasteert met de japon. Het patroon ts te verkrijgen in maat 46bovenwijdte 107 centi metertaillewijdte 90 centimeter, heupwijdte 120 centimeter. Door het al of niet aanknippen van naden, kan men het patroon pas send maken voor het eigen figuur. Deze japon is zeer geschikt om op dagen, dat het niet te koud is, in voor- of najaar bijvoor beeld, zonder mantel gedragen te worden Dit Favoriet-Knippatroon is te verkrijgen tegen den prijs van 25 cent (plus 1 cent omzetbelas ting) bij het Bureau van dit blad. Dames I Denkt bij eigenge maakte kleeding aan een Favoriet- Knippatroon Ze voldoen uitste kend en zijn goedkoop Van onze Adverteerders. Sparen. De Persil producten Persil, Henco, Ata, iMi en Sil mogen in geen enkel huis ontbreken. Zij zijn voor de huisvrouw, die haar bezigheden in de puntjes n tevens vlug en goedkoop wil verrichten, onmisbare hulpmid delen in de huishouding. De Persil-producten sparen werk en tijd. En zij sparen geld, niet alleen, omdat zij het allerzuinigst in het gebruik zijn, maar ook, omdat zich nu op iedere verpakking van de Persil- producten, Persil, Henco, Ata, iMi en Sil spaarzegels bevinden. Deze spaarzegels knipt of snijdt U uit, bestrijkt den achterkant met een weinig plaksel en plakt ze vervolgens op de bij Uwen winkelier gratis verkrijgbaar ge stelde spaarzegel-verzamelkaart der Persil-producten. Een geheel volgeplakte kaart kan bij Uw winkelier worden ingewisseld U ontvangt hiervoor één gulden in contanten. Dezen gulden kunt U naar eigen goed dunken besteden. U kunt er iets nuttigs of aardigs voor koopen, Dit dus in tegenstelling met het cadeau-stelsel, waarbij U slechts de ^keuze hebt uit een bepaald aantal artikelen, die vaak niet in Uw smaak vallen*' en welke in den regel, wat de kwaliteit be treft, veel te wenschen overlaten. Gebruikt dus, Dames, voor al Uw huishoudelijke bezigheden op wasch- en reinigingsgebied de onovertroffen Persil-producten Persil, Henco, Ata, iMi en Sil enga sparen Het A N. P. meldt Uit Den Haag. Van officiëele zijde bericht men ons, dat het Prinselijk gezin zich deze maand voor eenigen tijd naar Zwitserland zal begeven. Z. K. H. Prins Bernhard zal de wintersport beoefenen, terwijl Prinses Juliana eenigen tijd rust zal houden. Zulks in verband met het feit, dat het Prinselijk gezin weer een blQde gebeurtenis tegemoet ziet. F i I m n i e u w s. De trek naar het Westen. Het Centrum biedt Zaterdag en Maandag weer een interessant programma op filmgebied. De titel van bovengenoemde film zegt reeds genoeg het is een geschiedenis vol avonturen, zooals die alleen in Amerika kunnen be staan. Doch het is niet slechts een avonturenfilm zonder meer integendeel er ligt iets diepers in opgesloten, men voelt welk een diepe menschelijke tragiek achter de bravourlevens van het liefdes paar Gary Cooper en Jean Arthur schuilt en dat juist maakt de in houd van dit prachtwerk zoo boeiend en belangwekkend. Men zal van deze film volop kunnen genieten, de aangrijpende historie van een man, die een vrouw lief heeft, maar het haar niet beken nen wil. De dertiende stoel, de tweede film, geeft geheel an dere beelden, niettemin echter ook een rolprent, vol spanning en ingewikkelde situatie's. Het slot van de gebeurtenissen is, dat een meisje van alle verden king ontheven en gelukkig wordt met haar verloofde. Sneeuwwitje. Naar het „Algemeen Handels blad" verneemt, heeft de Centrale Commissie voor de filmkeuring de film „Sneeuwwitje en de zeven dwergen" voor alle leeftijden goedgekeurd, nadat de scènes met de booze- koningin daarin eenigszins zijn besnoeid. Heden overleed onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer in den ouderdom van 83 jaar en 9 dagen. Namens de Familie VAN DIXHOORN en de Familie WOLFERT. Axel, 2 Febr. 1939 Notaris FANOY te Axel, is voornemens ten verzoeke van de GEMEENTE AXEL, op des namiddags I1/, uur, op de Markt te Axel, te verkoopen Een electrische Huispomp installatie, Tafels, 6 Kachels met kolenbakken, 3 Gas kachels, 3 Kasten, Loketten met kastjes daaronder, 2 groote Winkelruiten, Kozij nen met ramen, Deuren, 30 platen Triplex, Planken, Bal ken, 4 Pompen, 2 Dakramen, i 500 Pannen, vierwielig Onderstel van een wagen, enz,, enz, TERNEUZEN. Belanghebbenden worden ver zocht hun spaarbank- en reke ning courantboekjes voor zoover zulks nog niet heeft plaats gehad, ter bijschrijving van renten in te leveren en zulks mede in het belang van een goede contróle van het Bestuur op de adminis tratie van ondergeteekende. Terneuzen, 1 Februari 1939. De Kassier, L. CH. WABEKE. Notaris FANOY te Axel, is voornemens ten verzoeke van Mevr. Wed. P. J. BOËNNE-van Megrogt, op voorm. 91/, uur (precies), op de hofstede te Graauw, Melo- polder B 119, te verkoopen: DEN GKUKELEN bestaande uit: „Mina" grijze merrie 9 j. (beveulend), „Lies" grijze merrie 9 j., „Mag nolia" vos merrie 6 j. Stbk. 74137 (beveulend), „Ida" vos merrie 4 j. (beveulend), „Comtesse du Kraaienhof" bruine merrie 8 j. K 18805 (beveulend), „Rena" bruine merrie 4 j, K 23843 (beveu lend), „Clara" bruine merrie 4 j. K 23844, „Dragonne" bruine merrie 8 j. (beveu lend), „Lisette" bruine schim mel merrie 5 j. (beveulend), „Cammaert" vos merrie 8 j. (beveulend), „Julie" bruine merrie 3 j. No. 85125, „Non- nie" vos min looppaard 3 j., „Liza" bruine merrie 2 j. 88268, „Jaap" bruine ruin 2 j., „Lucas" bruine schimmel ruin 1 j,, „Carlo de Melo" bruine hengst 1 j. No. 95379, „Sander" vos hengst 1 j., „Simon" bruine schimmel ruin 2 j., „Betsie" bruine schimmel merrie 1 j. 3 Melkkoeien, 1 Kalfvaars, 7 ander halfjarige Vaarzen, 1 tweejarige Os, 1 eenjarige Os, 2 Vaarskalvers, 1 Stier kalf. PLUIMVEE i 40 Kippen en Hanen, 3 Kalkoen-hennen, Fazanten. 6 Menwagens met toebehooren (2 zoo goed als nieuw), 2 Cami ons, kleine Camion, Drie- wielskar, Veerkar, Rijtuig, Dorschmachine (Flöter), Trac tor (Deering), Motor (Deutz), Ma iimachine(Deering),Stroo- binder, Grasmachine, Maal- machine, Pietmachine, Vlas- bookmachine, Wolmolentje, diverse Ploegen en Eggen, Cultivator, 2 Wiedmachines, Vorentrekker, 3 Molborden, 2 Zaalsleden, 5 Sleden, Sleep, Aardappelmolen, 2 ijzeren Rolblokken, Hooihark, Wan-, Bieten- en Snijmolen, Ziften, 2 Bascules met Gewichten, Zakkenopheffer, Ladders, Rie ken, Vorken, Mesthaken, Paardentuigen, Kisten, Scha penbochten, Bernen, Fornuis, Waterbakken, Kuipen, Slijp steen, Zwingen en Aanschij nen, Boontollen, Ruiters, Mutsaards, Brandhout, enz. MELKGERIEF i Ontroomer (Melotte), Karn, enz. BETALING CONTANT. Bergplaats voor auto's en fietsen op de hofstede. Geen muziek of zang wordt toegelaten, Volgorde der verknoping: 101/» nar Wagens, Machines enz. en 1 uur stiptPaarden, daarna Hoprnvee.

Axelsche Courant | 1939 | | pagina 3