eekenhaken Driehoeken eekenpapier eekencahiers eekeninkt, enz. )1 - Martt Schaakborden Schaakstukken J. C. VINK, Boekhandel, Advertentiën. in de goedkoope en betere kwaliteiten - Een 15-jarige jongen ia in de Matüeuesseriaan te Rotterdam, io»u uij zien liet meetrekken op zyu dels aan een vracütauto van ae firma van Nelle gevallen en onder den wagen geraakt. De jongen was op slag dood. Te Bodegraven is het 3- jarige zoontje van de tamilie v. d. Laan speleuderwyze in den Ouden Ryu geraakt. De moeder, die net ongeval zag gebeuren sprong het kind na, met hel ge volg, dat Mfttm weldra in levena* met deze aanwijzing ging de po litie er op uit en slaagde er in een man van het bed te lichten. Het geld werd ten deele gevon den in een tuinhuisje. Ook zijn medeplichtigen, 4 andere man nen en een vrouw, zyn opge sloten. Het zyn een vader, twee zoous, zijn doenter en haar ver looide en een vriend. De een had het pian uitgedacht, de an der moest op wacht staan, ter wijl de derde het huis was bin nengedrongen. Verdnistering. De polirie te Haarlem heeft een 20 jarigen slagersknecht aan gehouden, die ervan wordt ver dacht, dat hij gelden, welke by voor zyn patroon geïnd had, ten eigen bate heeft aangewend. Ma een verhoor bekende de knecht een bedrag van ruim honderd gulden verduisterd te hebben. Hy bekende ook dat hy hetzelfde teit had gepleegd by een vongen patroon, die een ter nimmer aangilte had gedaan en dat hy ook dezen voor een bedrag van bijna honderd gulden had benadeeld. De knecht is in bewaring gesteld. Te Leimuiden is de 24-jarige mej. C. van Diemen, terwyl zy acnter de ouderlyde woning in de uyksioot bezig was het wasch- goed ie spoelen, te water geraakt, üp haar hulpgeroep snelden eenige voorbijgangers toe, maar toen men de vrouw op het droge had gebracht, bleek zy reeds overleden te zijn. Te jonge roerman. Te Horst was een 13-jarige jongen aan bet eggen. Toen hij de egge wilde keeren verloor deze het evenwicht en viel op den jongen, zoodat een der tan den in het lichaam drong. Te- gelyk schrok het paard en liep door, zoodat de jongen kermend werd voortgesleept. Met zware inwendige kneuzin gen werd hy in het ziekennms opgenomen. In een machine- en appa rateufabnek te Utrecht, is Vry dag een ernstig ongeluk gebeurd, by het nazien van een gasmeter, die gerepareerd werd. De re- paratiewerkzaamheden werden verricht door een werkmeester en een werkman. De gasmeter is daarby uit elkaar gesprongen, waarby de werkman onder een tatel werd geslingerd en de 58 jarige werkmeester brokstukken van den meter op bet lyt kreeg Hy is met een gebroken been en inwendige kneuzingen naar het ziekenhuis gebraent, waar hy kort na aankomst aan zyn verwondingen is bezweken. De wer&man nad verwondingen up geloopen aan de oogen. Vrydagavond geraakten 3 jongens te Venlo, die bezig waren een vuurtje te stoken ter ge legenheid van St. Maarten, aan het stoelen. De 16-jarige P. pakte zyn kameraad, de 17-jarige J. T. met zyn handen op de borst vast en drukte nem naar be neden. T. viel daardoor op uen grond en bieef roerloos liggen. Em dokter die spoedig aanwezig was, kon slecnts den nood con- stateeren. De politie stelt een onderzoek in. Vrijdagavond is te 's-Gra- venbage de 19 jarige mej. M. van H., nadat zy van een tram wagen was gestapt en voor dezen wagen langs wilde loopen, door oen uit tegenovergestelde rich ting komende tram gegrepen. Het meisje kwam onder den wagen met het gevolg, dat haar rechterbeen zoo goed als afge reden werd. gevaar verkeerden. De heer De Ruycer, die aan de overzijde van het breede water getuige van het ongeval was, begaf zich te water en zwom den Ouden Ryn over. Inmiddels was reeds hulp ge boden door eenige voorbijgangers zoodat de moeder spoedig op het droge was gebracht. Nadat men zich van een roeiboot sn een haak had voorzien, werd het kind opgehaald de levensgees ten waren toen echter reeds ge weken. Op den rijksweg 's-Herto- genboschGrave heelt zich Vry- dagmiddag ter hoogte van den Nulandschen molen te Nuland, een zeer ernstige aanrijding voor gedaan. Het 5-jarige zoontje van den heer Korsten wilde, dicht by de ouderlijke woning, op een juist voorby komenden boerenwagen springen. Zijn moeder, die in de deur stond, riep hem toe, dat hij dit niet mocht doen. De jongen liep toen plotseling achter den wagen om en werd daarby door een auto, bestuurd door dr. S. uit Uden, gegrepen en vry we op slag gedood. Te Oosterhout is in de be tonfabriek van de firma van Gils, de 19-jarige P. van Gils, door een drytriem der tegelmachine gegrepen. Hij was vrijwel op slag dood. Te 's-Gravenhage is een 10-jarige joDgen, by het spelen met een voetbal tegen een pas- seerenden verhuiswagen, getrok ken door een tractor, opgeloopen, waai bij hy kwam te vallen. De wagbn ging den knaap over het lichaam, ten gevolge waarvan hij op slag werd gedood. Zaterdagavond is een auto, waarin gezeten waren de heer Cremer, directeur van de zuivel fabriek te Veenwouden en zyn eehtgenoote, op een onbewaakten overweg by Veenwouden door een losse locomotief aangereden en meegesleurd. De twee inzit tenden werden zeer ernstig ge wond. Tijdens het vervoer naar het Diaconessenhuis te Leeu warden is mevr. Cremer over leden. Haar echtgenoot bezweek even later in het ziekenhuis. Late geboorte-aangifte. Te Zuidbroek is dezer dagen een geboorte-aangifte gedaan van een jongen man van23 jaar. De vader had by de ge boorte van zyn kind verzuimd aangifte te doen bij den burger lijken stand. Dit verzuim kwam aan net licht toen de jongeman, die inmiddels 23 jaar was ge worden, in het huwelyk wilde treden, waarbij hy een geboorte- acte moest overleggen. Deze acte kon echter niet eerder worden afgegeven, vóór er aan gifte van de geboorte was ge daan en zoo deed zich het merk waardig geval voor dat een „kind" van 23 jaar werd aan gegeven. Overstroomingen in Syrië Regenbuien in Noordelyk Syrië hebben groote overstroomiugeu veroorzaakt. Ia het dorp Azas, ten Noorden vaD Aleppo zya tal jyke nuizen ingestort. Zeven personen zyn omgekomen en tal ryke gezinnen zyn dakloos. De stadswyk Midan in Damascus is geheel overstroomd. Hieroy zijn talryke opslagplaatsen van meel, met eenige duizenden tonnen in- houds, door het water beschadigd. Twee als politiemannen verkleede bandieten hebben op enkele kilometers buiten New castle (Indiana) een banklooper aangehouden en hem beroofd van een tasch met een inhoud ter waarde van meer dan hon derdduizend gulden, waarna zy hem met nandboeien aan het stuur van zyn wagen vastklon ken. De looper was op weg naar een fabriek, waar het geld moest dienen voor het uitbetalen van loonen. Wolven In Finland. De dorpen in het Noordoosten van Finland worden onveilig ge maakt door treepen wolven, dis uit Ruilend komen. De dieren treden uiterst brutaal op en reeds m? nig« dorpshowoi, r is in een hachelyk a on uur met hen gewikkeld ge«oes'. Een jong meisje, dat 's avon<ls op de fiets van school naar h terugkeerde, zag plotseling deu weg versperd door twee grom mende wolven. Haar aDgg ge schreeuw maakte de beesten blykbaar nog wilder, zoodat zij zich genoodzaakt zag het rywiel in den steek te laten en het dichtstbijzijnde huis binnen te hollen. De wolven volgden haar zelts tot de deur. Vele kudden schapen zyn reeds door de uitgehongerde d »- ren overvallen. Tal van scha pen werden gedood of zeo deer lijk gewond, dat zy moesten wor den afgemaakt. Sportnieuws. Sluiskil— Axel 3-6 Het is Zondag te Sluiskil in het Villapark een wedstrijd ge weest zonder groote momenten en dis wel spoedig in het ver geetboek zal staan. Beide elftallen hebben een sleehten wedstrijd gespeeld en beide, zoowel overwinnaar als overwonnene, zullen na afloop dan ook wel onbevredigd het veld hebban verlaten, alifd na tuurlijk, voor wat het vertoonde spel betreft. Axel kan in zoo ver tevreden zijn, dat het beide punten behaalde en onze stad- genooten hadden ditmaal over het geluk niet te klagen, terwijl het Sluiskil niet erg meezat. De Oranjemannen begonnen met den wind in den rug, doch dit leverde aanvankelijk niet veel voordeel op, want Sluiskil was minstens even gevaarlijk. Het eerste doelpunt werd door Axel na ongeveer een kwartier gescoord, spoedig gevolgd door een tweede, Sluiskil maakte er daarna 1-2 van, doch Axel vergrootte den voorsprong uit een straischop tot 1 3 en het vierde stompte de Sluiskilsche keeper in eigen doel by een hoekschop. Voor de rust wist Sluiskil den achterataad nog m te loopen tot 2—4. Onmiddellijk na de hervatting hadden de gastheeren weer suc ces (3—4). Daarna ontsnapte het Axelsche doel enkele malen op hat nippertje aan doorboring en toen de Oranjemannen zich weer wat losgemaakt hadden brachten ze den stand op 3—5. Nog en kele malen werd Sluiskil gevaar lijk, doch daarna liep het spel peil nog meer naar omlaag, wat onze stadgenooten, die nu sterker waren, niet belette den stand op 3—6 te brengen, wat ook de eindstand werd. In beide ploegen werden tij dens den wedstrijd een paar spe lers vervangen. De andere uitslagen in dtz? afdeeling luiden Hoofdplaat—Hulst 2—1 IJzendiike Breskens 0-3 Corn Boys—Biervliet 1- 2 Axel II—Hontenisse 4—6. Voor de competitie van den Z.V B. speelde Zondag Axel II tegen het eerste elftal van Hod- tenisse. Het was een spannende partij, doch onze stadgenooten konden het ten slotte toch niet bolwerken en verloren met 4—6 Loop der Bevolking. Wegens de te hooge legesgelden volgens de bestaande verordening n de gemeente Axel, is het ons ie bezwaarlijk een geregelde lijst van vertrokken en ingekomen personen te melden. We hebben ons tot het Gemeentebestuur gewend om daarin verandering te krijgen. Daarop wachtend melden we dus den loop der bevolking voor die gemeenten in de omgeving, waar een meer soepele toepassing ingang vindt. Red. SAS VAN GENT, Gevestigd A. Carmassl, van Livorno (I.) M. M. Qellliet, otiderwljaerei, van Esch, B Pauwels, fabrieksarbeider, van St, Jansteen. A. M. de Jonghe, fabrieksar beidster, van St. Jansteen. G Hellinckx, van Zelzate, B M. Losie, van Westdorpe. L. E. Wauters, dienstbode, van Assenede, B. R. Dierick, onderwijzeres, van Haute Croix, B. Vertrokken J. D'Hooge, kinderjuffrouw, naar Gent (B.). C. E. P. Eggermont en gezin, fabrieksarbeider, naar Westdorpe. G. Mei, loodgieter, naar's-Gra venhage. J. L. van Mossevelde, bakkers knecht, naar Axel. P. R. van Assche, naar Denijs Westrem, B. P. J. Groothaert, naar Wachte- beke, B. N. L. Gort, naar Rotterdam. TERNEUZEN. Gevestigd C. Turkenburg, van Boskoop. J. M. Theri, huishoudster, van Middelburg. A. Strijdonck, fabrieksarbeider, van Vogelwaarde. J. Cracau, koopman, van Vlis- singen. M. Overweg, schrijver dir. bel., van Aagtekerke. J. v. Meenen, smid, van Groede. M. Wolfert, van Hoek. H. Wolferf, landb., van Hoek. J. A. M. Smils, surnumerair reg. en dom., van 's-Gravenhage. M. L. de Meijer, dienstbode, van Vogelwaarde. A. Bolleman, huish., van Hoek. G. W. Koithof, onderwijzer, van Winterswijk. A. Pijpelink, werkman, van Hoek. O. R. de Croock, bakker, van Biervliet. C. Aertssens, bankwerker, van Westdorpe. F. Dikker, van Papendrecht. L. de Wilde, timmerman, van Hulst. J. van de Plasse, machinist, van O. en W -Souburg. A. M. Tapperwijn, van Am sterdam. Vertrokken J. M. E. Hubregtse, geb. Andre- assen, naar Oud-Beierland. J- Kiel, kleermaker, naar Axel. K. P. van de Graaf, predikant, naar 't Zandt. M. W. Almekinders, naar Vlis- singen. S. Buzink, verpleegster, naar Rotterdam. F. Remmers, opzichter, naar Barendrecht. J de Zeeuw, naar Axel. M. P. Kanaar—de Rijk. naar Cura9ao. R. M. Heijens, dienstbode, naar Hontenisse. (Tern. Crt WESTDORPE Gevestigd Maria Dellaert, van Zelzate (B Levinus Koole met gezin, van Terneuzen. Vertrokken Regina Dobbelaar, naar Ter- neuzen. Laura de Maertelaere, naar St. Amandsberg. Emile Dumez met gezin, naar Zelzate (B Cornells Aertssens, naar Ter- neuzen. Pieter de Back en eehtgenoote, naar Terneuzen. Maria van Lent. geb. Losie en gezin, naar Sas van Gent. Marktbericnten. AXEL, 12 Nov. 1938. Ter markt van heden waren de prijzen, volgens opgaaf van de Vereeniging van handelaren in granen, enz. in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen, genoteerd als volgt: Tarwe regeeringsprijs, rogge 6,90 7,10. wintergerst 7,50—7,75 zomergerst 7,60—7,80, haver 5,75 -6,00, groene erwten 9,00— 9.50 bruine boonen 20,00—22.00, duivenboonen 0,00—00,00, paar- denboonen 0,00—0,00, blauw- maanzaad 20,00—22,00. karwei- zaad 18,00— 20,00, geel mosterd zaad 00,00— 00,00, lijnzaad 6,00 9,00. HULST, 14 Nov. 1938. Alhier waren de marktprijzen als volgt Tarwe regeeringsprijs, rogge 675—7,00, wintergerst 7,50—7,75, zomergerst 7,50-7,75, haver 5,50 -6,00, erwten 9,00 - 9,75, paar- denboonen 8,00—9,00, duiven boonen 9,00—10,00, wilte boonen 0,00—0,00, bruine boonen 20,00 23,00, lijnzaad 7,00— 8.50, blauw maanzaad 20,00—23.00, mosterdzaad 00,00- 00.00, keol- zaad 0,00— 00,00. Rundvee aanvoer 5, verk. 2. Varkens 18, 12. Boter per Kg. 1,40. Eieren per 100 stuks 5,10. Ondertrouwd GEERT SIJTEMA GERTRUD WIECHMANN. Djatiroto (Oost-Java) West weg 3 10 Nov.'38 Axel (Buitenweg 35) Tot nader bericht geen C. B. Tuber culose, wi-gcns ziekte van dokter F DE STOPPELAAR. Markt, AXEL. Kleine advertentiën. Onder deze rubriek kunnen kleine advertentietjes ge plaatst worden voor min stens 30 ct., ad 6 ets. per regel. VERLOREN een leeren Motor kap. Tegen belooning terug te .e/orgen aan het Bureau van dit blad. BIEDT ZICH AAN Net Meisje >is Huisnaaister of Werkster, zoo vel binnen als buiten Axel. Adrei Bureau van dit blad- EN

Axelsche Courant | 1938 | | pagina 3