St. Nicolaas-Etalage goedkoops Winkel Ie Anti Kinderspeelgoederen. Luxe Artikelen, Uurwerken en Lederwaren. OPENING van de Nergens grooter sorteering. Nergens lager prijzen. Sportnieuws. Bekendmakingen. Steunverlening aan kleine boeren. Advertentién. Zaak wegens huwelijk gesloten. Ean even ongewoon als tragisch incident heeft zich op de brug over de Kleine Belt voor gedaan met den bliksemtrein, die vaa Kopenhagen naar Aarhus rydt. Midden op de brug bracht de bestuurder zyn trein tot stil stand. Passagiers, die uit de coupe-vensters keken om te trachten de oorzaak te ontdekken van het ongewone oponthoud, zagen tot hun ontzetting, hoe de bestuurder over het hekwerk van de brug klauterde en zich in het water liet vallen. De reserve- bestuurder, die zich in den laat- sten wagon bevond, bracht den trein naar het station Frederica. Diefstel van een auto. In den nacht van Zaterdag op Zondag zag een agent van politie te Rotterdam een auto rijden, waarvan de bestuurder de aan dacht trok door zyn eigenaardig gedrag. Hy hield de auto aan, waarin drie personen bleken te zitten. De bestuurder, de 26- jarige A. F. F., bleek dronken te zijn Deswege is fay in het politiebureau opgesloten. De auto werd zoo lang by dat bureau geparkeerd. Uit het onderzoek bleek, dat F. de auto gestolen had. Toen hij in den wagen was gaan zitten, bleek hem, dat het contactsleuteltje ontorak. Ten einde den motor toch te kunnen starten, heeft hij een groot deel van het instrumentenbord ge sloopt, waardoor de auto ernstig is beschadigd. Daarna is hij met twee vrienden uit toeren gegaan. Daaroij is met de auto zoo on oordeelkundig omgesprongen, dat ook aan den motor ernstige scha de is berokkend. Het ongeluk te Koedijk De arbeider B. uit Bergen (N -H.), die verdacht wordt op zettelijk met een huurauto, waar in behalve hij, zyn vrouw en drie kinderen waren gezeten, by Koedijk in het Noordfaol- landsch kanaal te zyn gereden, bevindt zich nog steeas in het Buis van Bewaring te Alkmaar, waar hij op bevel van ue recht bank alaaar eenigen tyd geleden is opgesloten, toen het vermoeden was gerezen, dat men hier niet te doen had met een ongeluk, doch met misdadig opzet. Het ongeluk by Koeayk verwekte destyds groote deernis en ieder een was begaan met het lot van den man en de vrouw wier, drie jonge kinderen om het leven kwamen. De 28-jarige landbouwer F. Vernagen te Rijnzaterwoude is tijdens zyn werkzaamheden op het land het slachtoffer ge worden van een tragisch onge luk. Hy was met een van de ar beiders bezig met het laden van bietenblad op een wagen, waarbij gebruik werd gemaakt van scherpe mestvorken. Juist toen de arbeider een vork vol blad op den wagen wilde werpen, kwam V. achter den wagnn vandaan met het gevolg, dat hy door den vork werd getroffen. De vork drong door de oognuite in het hoofd. In bewusteloozen toestand werd het slachtoffer naar het academisch ziekennuis te Leiden vervoerd, waar hy spoe dig is overleden. Een mynheer te Den Haag deed bij de politie aangifte, dat zijn portemonnaie met ongeveer 32, vermoedelijk bij den uitgang van het station Hollandsche spoor gerold was. De zakkenroller is wel zeer handig te werk gegaan fly heeft de overjas van zyn slachtoffer opgetild en toen diehs achterzak opengesneden, waar door hy de portemonnaie in han den kreeg. Te Bergentheim is een 6 jarig dochtertje van tamilie Hul- lumau, in een vaart by net ouder lijk nuis verdronken. Eon vermetele dief. De 25 jarige zeeman v. d. L heeft in uen nacm van Zaterdag op Zondag te Rotterdam een wel b«el vermetel stukje uitgehaald. Nadat ny zien Zaterdagavond in De Byeukorf had laten insluiten, heelt hy des nachts een waren Btroopiocnt door het gebouw «hderneraea, ïq de afcteeliug lederwaren heeft hij daartoe eerst een grooteD koflf >r wesge- nomen, waarin hij alles is gaan opbergen, wat hy van zijn ga ding vond een damesbontjas, twee heerenjassen, vulpenhou ders, handschoenen, levensmid delen, horloges enz. Toen de kofter vol was, heeft hy zijn zakken ook nog volgepropt en tenslotte heeft hij zijn oude schoenen verwisseld voor een paar nieuwe, welke hy zorg vuldig had uitgekozen. Tegen den ochtend heeft hy in de afdeeling gordijnstoffen van een rol een reep afgesneden. Met die lyn is hy naar den dak tuin gegaan, waar hy den kofiUr op zijn rug vastbond. Daar heeft hij zijn geïmproviseerde lyn aan een der bliksemafleiders vastge bonden, waarna by de rest over den dakrand liet zakken. Ten einde te verhinderen, dat de lyn te veel in zyn handen zou snijden, heelt hij zijn hand schoenen aangetrokken. Op het dak van de vierde verdieping heeft hy zyn lijn vastgemaakt aan 'n brandladder. Maar zyn handschoenen waren nat en glibberig geworden, met gevolg dat bij met zyn zwaren koffer ep zijn rug hoe langer hoe sneller naar beneden begon te glyden. Hij kwam met zulk een schok op de straat terecht, dat hij beide enkels brak. Zoo is hij hulpeloos biyven liggen, tot een voorbijganger hem op merkte. Van der L. heeft hem zeil verzocht de politie te waar schuwen. In den loop van den dag, heeft v. d. L. een volledige bekentenis afgelegd. Man doodgestoken. Te Kerkrade kregen gister ochtend de ongehuwde H. G. en de I9jarige F. Housen twist. Na een korte woordenwisseling haal de G. een dolkmes te voorschijn en bracht daarmede zyn tegen stander een steek in de hartstreek toe. Housen is na enkele oogen- biikken overleden. G. is gearresteerd. Te Delft is gistermiddag de 18jarige student D. uit Arnhem, toen hy met enkele vrienden per fiets de Mynbouwstraat uitkwam, in botsing gekomen met een auto. D. schoot met het hoofd door de zijruit, waarbij hem een bals slagader werd doorgesneden. Hy is kort daarna overleden. Te Groningen is een uit slaande brand gesignaleerd in de bakkery der Coöp. „Samenwer king" uitgaande van „Patrimo nium". De brand is ontstaan in de opslagplaats van meel en andere bakkersingrediëoten. De aanwezige voorraad meel, 80 a 100 balen, ging geheel ver loren. Een groote hoeveelheid kruideniers-, vet- en vleesch- waren, werd door het water onbruikbaar. De oven- en bak kersgereedschappen zijn dermate door het water aangetast, dat van directe voortzetting van het bedryt geen sprake kan zijn. Er in geloopen. Nu de wintermaanden in aan tocht zyn, genieten de langooren weer meer belangstelling, dan goed is voor nun bestaan. Die belangstelling is niet altyd van eerlijken, culinairen aard, zooals de talryke konynenbouders in het Wesiland moesten ondervin den, die 's morgeas de hokken leeg aantroffen. Ouder hen was de iaudbouwer S uit De Lier, die aldus vbd zjjn Kerstbout berooid ter pluimvee veiling ging om zijn konijnenhok weer te vullen. Op de veiling wachtte hem een aangename verrassing hy kon er niet slecht9 koDynen koopen, maar zelts zyn eigen konijnen kon hy er voor eeu schappelijk prijsje weer terug krijgen. Na informatie by het veiling- bestuur bleek, wie de dieren had aangevoerdhet was een zekere V. uit De Lier, die atwezig was, doch by zyn thuiskomst omstreeks middernacht door den burgemeester en den veldwach ter werd opgewacht. De man basede ha eaa kort verboor verscheidene diefstallen in het Westland te hebben gepleegd en is naar het buis van bewaring te Rotterdam overgebracht. Vliegongevallen. Een vliegtuig van de Jersey Airways is, even na het opsty- g«c, in een stuk bouwland, op 200 m. van het vliegveld van Jersey, gevallen en verongelukt De 13 passagiers, de vlieger en de marconist kwamen om het leven, evenals een man, die op het land werkte. Een sportvliegtuig is op 20 km. van La Réoie neergestort. De zes inzittenden vonden den dood het waren de fabrikant Garric met zijn vrouw, zoon, dochter, schoondochter en een vriend des huizes. Ongeluk met een kanon. Zaterdag werd te Londen een demonstratie van een nieuw ka non gegeven, welke door vele personen is gevolgd. Na afloop moest het kaDon schoongemaakt worden en daarby is door een misverstand een met zwart kruit gevulde huls in de kamer van het kanon gedaan en toen heelt een der soldaten de lont aange stoken. Vyf soldaten bevonden zich aan het andere einde van den loop van welke er een, die het dichtst bij de opening stond, op slag gedood werd. De vier anderen werden gewond, van welke drie ze^r ernstig, ofschoon men hoopt hen in het leven te kunnen houden. Het voorloopig onderzoek heelt reeds uitgewezen dat aan de inrichting van het kanon niets haperde. Axel I—Temen zen I 0—6. Bovenstaande cijfers laten aan duidelijkheid niets te wenschen over, wie van beide elftalien het best heeft gespeeld. Hoogstens kan aangevoerd worden, dat de Axelsche verdediging gehandicapt was door het ontbreken van den spil en hel vrijwel op halve kracht spelen van den eminenten aan voerder, maar daarmede kan men die hatelijke 0 niet wegcijferen; daaraan loch is de Axelsche voor hoede debet. Eerlijkheidshalve dient dan ook gezegd, dat Zondag de Terneuzensche voorhoede te sterk bleek voor de Axelsche verdediging en de Axelsche aanval vrijwel machteloos stond tegen over de roodzwarte achterhoede, met als gevolg letterlijk: nul op het request Er was dus voetballief en voet balleed voor de resp. aanhangers van beide clubs, doch voor de neutrale toeschouwers was er ook wel iets goeds te genieten. Deze wedstrijd verhief zich althans een heel stuk boven het gemiddelde der 3e klas ontmoetingen, ook al speelde Axel en speciaal de voor- loede beneden haar gewone peil. Maar hierbij mag men ook de sterkte van de tegenpartij niet uit het oog verliezen. Er bestond voor dit Zeeuwsch- vlaamsche treffen vrij groote be- angstelling, vooral ook van de zijde van Terneuzen. Het weder was uitstekend met een betrokken ucht en niet te veel wind, waar van de bezoekers eerst het voor deel hadden. Deze gingen dan ook direct tot den aanval over met vlug open spel, waar door de Axelsche verdediging alle zeilen moest bijzetten om doel punten te voorkomen. En dit gelukte wonderwel voorloopig, waarbij zelfs het spel kon worden verplaatst en ook de Axelsche aanval actief aan den strijd kon deelnemen, zonder echter bijzon der gevaarlijk te worden; daarvoor werd het spel te kort gehouden. Slechts eenmaal kroop Terneuzen door het oog van een naald, toen een hard schot op de binnenkant van de paal terugsprong. Oogen- blikkelijk daarop moest de Axel sche doelman reddend optreden en daarna trouwens nog vele malen. Na een half uur was hem echter een hard schot te machtig (0—1). In dezen stand is voor de rust geen verandering meer gekomen, niettegenstaande zich nog verschillende kansen om te doelpunten voordeden. Zoo stond het dus voor onze stadgenooten in het begin der tweede helft nog lang niet hope loos, temeer daar Terneuzen wat in de verdediging werd gedron gen. Maar toen in deze periode geen Axelsche doelpunten kwa men, was het pleit daarna spoedig beslecht. Terneuzen kwam weer opzetten en na ruim een kwartier was het al 3-0. Nog gaf Axel den moed niet op, ofschoon dui delijk bleek, dat de Oranjemannen reeds moreel geslagen waren, Het vonnis over onze sladgenooten werd verder rustig voltrokken 4—0, 50, 6—0. De aardigheid was er af, ook bij Terneuzen. Het Axelsche elftai werd door elkaar gerammeld, maar ook dit vermocht zelfs niet de eer te redden. Of onze stadgenooten nu nog als serieuze kampioens candidaten beschouwd mogen worden, zullen we moeten afwachten. Volgende Zondag wordt uit gespeeld tegen Sluiskil en daarna thuis tegen Breskens. Kunnen ze er in slagen hierbij geen veeren te laten, dan houden ze hun lot nog vrijwel in eigen handen, maar anders mogen de kampioenskansen we! als ver vlogen beschouwd worden. Dus, afwachten voorloopig Axel III-Sluiskil 1IJ 4-1 Vóór den wedstrijd Axel— Terneuzen speelden Axel 111 en Sluiskil 111 tegen elkaar voor de competitie van den Z.V.B. De jonge Oranjemannen doen een linken gooi naar het kampioen schap tot nu toe en stelden ook ditmaal niet teleur, Nadat de rust met gelijken stand (1 1) was ingegaan, werd tenslotte met 4 -1 gewonnen van Sluiskil. De overige uitslagen in de 3e klas van afd. IV waren Zondag ais volgt Tern. Boys—Hoofdplaat 4—1 Hulst—Corn Boys 10 Breskens—Oostburg 9—i IJzendijke—Sluiskil 0—2 Te Tilburg speelde Zuid-Ne derland tegen Luxemburg gelijk met 2—2. Noord-Nederland won van Noord- Duitschland te Groningen met 4 2, Op Duitschen bodem moest Oost-Nederland voor het West Duitsche elftal de vlag strijken met 1—4. Marktberichten. AXEL, 5 Nov. 1938. Ter markt van heuen waren de prijzen, volgens opgaaf van de Vereeniging van handelaren in granen, enz. in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen, genoteerd als volgt: Tarwe regeeringsprijs, rogge 6,80- 7,00, wi.ntergerst 7,75—8,00 zomergerst 7,75—8,00, haver 5,75 -6,00, groene erwten 8.00— 9,50 bruine boonen 18,00—20.00, duivenboonen 0.00—00,00, paar- denboonen 0,00—0,00, blauw- maanzaad 20,00—22,00, karwei- zaad 00,00—00,00, geel mosterd zaad 00,00—00,00, lijnzaad 6,50 —8.00. HULST, 7 Nov. 1938 Alhier waren de marktprijzen als volgt Tarwe regeeringsprijs, rogge 675-7,00, wintergerst 7,50—7J5, zomergerst 7,50—8,00, haver 5,50 -6,00, erwten 9,00 - 9,75, paar- denöoonen 0,00—0,00, duiven boonen 0.0000,00, witte boonen 0,00—0,00, bruine boonen 20,00 22,00, lijnzaad 7,00— 8,00, blauw maanzaad 20,00- 22,00, mosterdzaad 00,00- 00,00, kool zaad 0,00— 00,00. Rundvee aanvoer 4,verk. 2. Varkens 24, 15. Boter per Kg. 1,40. Eieren per 100 stuks 5.50. Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat voor 1939 een nieuwe pegeling is vastge- -.teia voor stcunvcrieening aan kleine boeren. Onder, verwijzing naar de aan geplakte bekendmaking kunnen zij, die voor steun volgens die regeling in aanmerking willen komen, zich daarvoor aanmelden aan het Bureau Werkloozenzorg, Julianastraat 49, alwaar aanvraag formulieren verkrijgbaar zijn en nadere inlichtingen worden ver strekt. De termijn voor het aanvragen van steun is 31 December 1938 gesloten. Het is in ieders eigen belang een eventueele aanvrage in te dienen vóór 19 November aanst. Axel, 4 November 1938. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, BLOK. De Secretaris. MAR 8. Aan alten, die blij ken van belangstelling toonden, op 31 Oct en 4 Nov. onzen vriendelijken dank. JAC. DEKKER en Echtgenoote. Axel, Prins Hendrikstraat 64. Donderdag a s. E C. ÖGGEL en Zoon, Kleine advertentiën. BIEDT ZICH AAN Net Meisje als Huisnaaister of Werkster, zoo vel binnen als buiten Axel, Adres Bureau van dit blad. inde Reusachtig is de sorteering in ZIE KTJUAKE - ZIE ETUAJE (80)

Axelsche Courant | 1938 | | pagina 3