m ABDIJSIROOP Hoest bedreigt Uw Kbrid f Ik ben ^Dokter Hartje Die Landbouw. Zij zijn van meening, dat in de eerste plaats in aanmerking komen de opcenten op de hoofdsommën der inkomstenbelasting en der vermogensbelasting. Voorgesteld wordt te besluiten tot verlaging van deze opcenten van 40 tot 38; waarmede per jaar voor de pro vincie f 22.000 gemoeid zal zijn. (Waarom juist de vermogens belasting Red.) De begrooting voor den gewo nen dienst sluit in inkomsten en uitgaven op f2 312 582,20. Aangaande de te verwachten inkomsten in 1939 deelen Ged. St. mede, dat de opcenten op de directe belasting ongev. f 414.000 zullen opbrengen, die op de ver mogensbelasting rond f 129000, die op de inkomstenbelasting rond f 309 000. De raming voor de steigerrechten kan iets hooger worden gesteld dan in 1938 Zoodra de in aanbouw zijnde veerhaven in den Perkpolder in gebruik wordt genomen, moet f 8500 minder worden geraamd voor den steiger te Walsoorden. Wanneer door den bouw van een brug de veerdienst Wolfaartsdijk- Kortgene zal zijn opgeheven, moet de raming nogmaals en wel met f 4000 worden verlaagd. Dan zal het tijdstip zijn aangebroken om te overwegen of niet tot afschaf fing van de heffing van steiger- rechten kan worden overgegaan. Wat de uitgaven betreft, deelen Ged. Staten o m. mede, dat de tegemoetkoming aan calamiteuze polders wederom op f85 000 ia -es ld. Het zeeweringsfonds, thans nog groot f 110000, zal dien n te worden aangevuld tot f200 000. Wat de gesubsidieerde lijnen van den provincialen stoom- bootdienst op de Westerschelde aangaat, zullen de tegemoetkomin gen iets hooger moeten worden geraamd dan 1938 aangezien het vervoer is toegenomen. Alleen voor de lijn Vlissingen T rneuzen zal het tekort, dat over 1937 f9 220 bedioeg.ru moeten worden geraamd op f 11 500. Het tekort van den Oosterscheldedienst ka i als gevolg van hPt toenemen van het vervoer voor 1939 worden gesteld op f 38.000 tegen rond f47.400 voor 1938. Het vervoer op de lijn Vlissingen—Breskens, in het bijzonder van automobielen is zoodanig gestegen, dat binnen afzienbaren tijd tot het bouwen van een nieuwe motorboot zal moeten worden besloten. Aangaande de verbetering van secundaire wegen deelen Ged. Si mede, dat deze regelmatig voort gang vindt. De kosten hiervan worden begroot op f2.030 000, voor de tertiaire wegen zal de eerste jaren per jaar f400.000 tot f450 000 beschikbaar zijn. Maggi's Soepen beheersen ons land MÜGGXS SOEPEN Let op de geel-rode etiketten rfe Binnenland. Prins Bernhard. Gemeld wordt, dat Z. K H. Prins Bernhard enkele lessen zal volgen aan de hoogere krijgs school. Prinses Juliana. Naar het „Alg. Handelsblad" verneemt, zou H. K. H. Prinses Juliana heden naar Berlijn ver trekken. Herhalingsoefeningen. De minister van defensie heeft bepaald, dat de dienstplichtigen van de lichtingen 1927 en 1928, behoorende tot de regimenten intanterie, de wielrijders en het bataljon geneeskundige tToepen, die in 1938 herhalingsoefeningen moesten volbrengen, doch die oefeningen wegens de buitenge wone omstandigheden nog niet Rebben volbracht, deze oefeningen zullen volbrengen in 1939 in nader te bepalen tijdvakken. De belastingherzieningen. Zooals men weet is de regee ring van plan, om het tekort op de begrooting 1939 om. weg te werken door middel van een nationale inkomsten- en winst belasting". In het voorloopig vtr- slag der Tweede Kamer werden daartegen bezwaren geopperd. In de memorie van antwoord wordt thans gezegd, dat de regee- ring haar voornemen hand haaft. Zij is van meening, dat {le nieuwe belMtingverawaring in ernstige mate op het volk zal drukken, maar dat toch het alge meen welvaartspeil in Nederland van dien aard is, dat zij kar. worden gedragen. Onder de maatregelen, welke intusschen genomen zullen wor den om te zwaren eenzijdigen be lastingdruk te voorkomen, noemt de regeering behalve de reeds aangekondigde nog le afschaffing van den ge slachtaccijns gepaard gaande met verhooging van omzetbelasting van de artikelen waarop de accijns- drukt van 4 op 6 pet 2e vrijstelling van omzetbe lasting van varkensvleesch, paar- denvleesch e.d.; 3e afschaffing van den zout- acciins 4e verlaging van de omzet belasting op thee en benzine 5e herziening van den grond slag dienstboden in de personeele belasting in dien zin, dat een dienstbode steeds vrij zal zijn, mitsgaders verlaging van de ta rieven 6e verlaging van den druk van de personeele belasting op motor rijtuigen. De regeering stelt zich voor daarnaast nog enkele maatregelen van fiscalen aard te nemen ter stimuleering van het bedrijfsleven. Zoo zal worden voorgesteld geen personeele belasting meer te heffen van winkels, hotels, café's en restaurants, van biljarten en van pleiziervaartuigen. Deen buitenlandsch vleesch Het bestuur van den Nat. Bond Landbouw en Maatschappij heeft een adres aan den minister van economische zaken gezonden, waarin gezegd wordt, dat hun ter oore is gekomen, dat het in het voornemen schijnt te liggen op nieuw een ruiltransactie met Duitschland aan te gaan, waarbij 4000 ton Argentijnsch vleesch zal worden geruild tegen o.a. een belangrijk kwantum stroo. Adressant meent reeds bij voor baat bezwaar te moeten maken tegen een dergelijke transactie. Zoolang in hel binnenland de vleeschproductie door teeltrege lingen beperkt wordt, achten zij het onverdedigbaar buitenlandsch vleesch in te voeren. Dit be zwaar klemt te meer, nu de af name van varkens zeer stagneert en tot groote financieele moei lijkheden aanleiding geeft. De positie van de slachtveemarkt is zeer slecht te noemen en een stijging der vee- en varkensprijzen is noodzakelijk. Invoer van bui tenlandsch vleesch zal het tegen deel veroorzaken. Bij gebruikmaking van slacht dieren uit het eigen land, hetzi voor blikvleeschbereiding, hetzi voor export van vleesch in eeni- gerlei vorm wordt de gelegenheid geschapen aan veel meer men- schen arbeid te verschaffen in het vrije bedrijf. Het is uit dien hoofde dat adressant met nadruk bepleit geen vleesch in te voeren uii het bui tenland, doch vee uit de markt te nemen. Lidmaatschap van vredesorganisaties. Namens de Algemeene Neder- landsche Vredesactie, de Algemee ne Nederlandsche Vrouwen Vrede bond, de Internationale Vrouwen bond voor Vrede en Vrijheid, afd. Nederland, de Jongeren Vredes actie en Kerk en Vrede is het onderstaande adres aan H.M. de Koningin gezonden „Ondergeteekenden, overwe gende, dat Uwe Majesteit bij ver schillende gelegenheden getoond heeft, hoezeer haar de zaak van den vrede ter harte gaat, dat de organisaties, uit wier naam zij spreken, zich van haar oprichting af de verbreiding der vredesgedachte ten doel hebben I gesteld, I dat zij voortdurend den oorlog bestreden hebben en den bewa peningswedloop, waarvan Uwe Majesteit in haar antwoord aan president Roosevelt in 1933 ver klaarde,dat het einde oorlog moest zijn, dat zij altijd de mogelijkheid van vreedzame samenwerking tus- schen de volkeren hebben gepro pageerd, en dat zij wegen hebben gezocht en aangewezen om deze samenwerking mogelijk te maken, dat zij daarom altijd stelling hebben genomen tegen het wapen geweld als middel om geschillen tusschen de volkeren te beslechten en dat zij er daarom trotsch op waren, dat de traditie van ons land met zich bracht, dat Neder land zich mag beschouwen als I bewaarder der vredesgedachte, I zooals Uwe Majesteit in 1903 aan dr. Carnegie schreef, overwegende voorts, dat de be schikking van Zijne Excellentie den minister van algemeene zaken van 13 September 1938, het lidmaatschap hunner organisaties voor ambtenaren verboden ver klaart, dat derhalve de leden hunner organisaties worden beschouwd als minder goede staatsburgers en zulks omdat zij altijd in eigen kring en daarbuiten hun geloof en vertrouwen in een meer vreedzame samenleving hebben uitgesproken, verzoeken Uwe Majesteit eer biedig wel haar invloed te willen aanwenden, dat aan deze grie vende bejegening een einde wordt gemaakt". een uitstekende gelegenheid, want er was, zooals gezegd, veel pu bliek aanwezig. Jammer, dat de handel daaraan niet evenredig was al zagen we aan de auto-letters, dat verschillende provincies ver tegenwoordigd waren. Van de 69 aangegeven hengsten werden 44 exemplaren getoond. Opgenomen in het Keurstam- boek werden de 21/J]arige hensten: Cantor (f 40) van A Serrarens, Ossenisse; Carlo (f35) van H. Kerckhaert, Stoppeldijk; Souvenir (f30) van R. Buysse, Graauw; Ydo (f 25) van Gebrs. Serrarens, Ossenisst; Avenir (f20) van A. Mangnus, Boschkapelle; Albion (f 10) van Kerckhaerf, vnd. Goedgekeurd werden de reeds vroeger in het Stamboek opge nomen oudere hengsten, kl.maat: Byjou (f20) van H. Bonte, Koe wacht; Urbain (f 15) van Jac. Huijssen, Axel; Clairon (f 10) van üebr. Daelman. Westdorpe. Groote maat Opéra (f 20) van J. de Waal, Ossenisse; Frans (f 15) van P. Dieleman Mz., Hoek; Robert (f 15) voor 5 jaar van De Waal vnd.; Bioc (f 10) id, van „De Verwach ting" te Axel (secr. 1. de Feijter Wz.); Brin d'Or (f 10) van De Waal vnd.; Ebert (f 10) van Em. Fassaert, Lamswaarde; Dorus (f 10) van Jac. de Putter, Axel; Nico van H. Kerckhaert, vnd.; Majoor van H. Bonte, vnd. (De tusschen haakjes genoemde bedragen zijn de premies die aan de eigenaars werden toegekend.) Goed voor dekking: Jupiter van P. David, Sluiskil; Leon van J. Kerckhaert, Axel- Kijkuil; Paulus van Wed. Ver scheuren, Hengstdijk; Nippon van H. Kerckhaert, vnd.; Fleuron van P. B. van Hoeve, Axel; Castro van Gebr. Serrarens, vnd.; Domino, van W. den Hamer, Axel. Uitgesteld werden Donald van M. van Fraaijen- hove, Axel; Ras van Kerckhaert Axel, Leon van De Waal vnd.; Roland van H. Kerckhaert, vnd. Afgekeurd werden 6 jonge en 7 oudere hengsten. Neem dan slechts 's Werelds beste Hoestsiroop AKKER v-e/istèiïJcbe het meest fosforzuur gegeven wordt en pas in de laatste jaren ook kali en stikstof Dat is goed I gedaan door die Nieuw-Zeeland- sche boeren. Maar om wat dichter bij huis te bljjven, in ons land weet men ook wel dat fosforzuur voor gras land een uitmuntende voedings- 8 to' is- Dat op zandgronden 8lakkenmeel niet is te vervangen was wel bekend. Maar dat op kleigrond deze ook zoo goed werkt is niet algemeen bekend. Toch wordt er op de kleigrond al veel slakkenmeel gebruikt en niet alleen voor graslandbemes ting. Zoo werd b v. in de op landbouwkundig gebied vermaar de Wilhelminapolder b(j Goes vorig jaar practisch al het fosfor zuur als slakkenmeel gegeven. Als u mjj vraagt, zou ik zeggen dat ook de beduidende kalkgift, die men met slaKkenmeel geoft wel vaak een groote rol speelt. De groote waarde daarvan moet ook meegerekend worden. Jammer maar, dat in de rund veeteelt toch nog altijd van over heidswege beperkende bepalin gen moeten worden toegepast om het evenwicht te bewaren tus schen teler en afnemer. B J. Draslandbemesting. Het buitenland heeft bjj ons altijd bijzondere belangstelling. Wij denkon nu eens niet aan de politieke verwikkelingen. Wij denken meer in het alge meen over wat ons uit het bui tenland bericht wordt over aller lei zakelijke aangelegenheden. De Duitscherecordopbrengsten van de melkkoeien aldaar, de veehouderij in Argentinië, de ontginning van moerassen in Ital en de groote uitbreiding van de groentencultuur in dat land, bet zjjn alle punten, die AXEL, 4 November 1938. Het is niet de gewoonte, dat men bij paardenkeuringen de vlag aat wapperen, zoodat er iets bij zonders moest zijn, toen we dat gisteren zagen. Bij informatie bleek, dat het was ter eere van Kees. Het was n.l 25 jaren geleden, dat dhr. Corn, van Bendegein Pz. zijn bijna onmisbare medewerking was begonnen aan de keuringen. Geschoold door de vroegere lei ders der particuliere, provinciale en rijkskeuringen is hij bedreven geraakt en kent hij de geheele regeling, zoodat hij de noodige voorbereidingen treft, waardoor jury en bestuursleden het werk gemakkelijk woidt gemaakt tijdens de keuringen. Hij roept nummtrs wekkenWCer belan^H af, houdtV ban^XkoSom De hengstenbenringen. Onder groote belangstelling hadden gisteren alhier vanwege de Vereeniging „Stamboek voor het Nederlandsche Trekpaard" (Belg. iype) de verplichte najaars keuringen plaats van dekhengsten. De keuring had plaats op het terrein der V.V.Z.F., waarop een nieuwe keuringsbaan was aan gelegd, waarover de keurings commissie hare volle tevredenheid uitte. Ook voor het parkeeren der vele auto's, waarmede de belanghebbenden en belangstel lenden waren gekomen, ia hier wekken. Dai kan wel eens goed zijn, omdat er voor ons altjjd wat uit te leeren is. Dezer dagen lazen wjj een artikel over de veehouderij in N ieuw-Zeeland waar de rund veestapel zich in de laatste jaren zeer sterk uitbreidt. Door ver- I betering der weiden, zoo lazen wjj, was het mogelijk nu twee millioen melkkoeien te houden, waar er in 1920 nog maar één millioen was en in 1895 slechts een halt millioen. Het oorzakelijk verband is niet zoo heel ver te zoeken, want dadelijk werd medegedeeld dat in Nieuw-Zeeland het kunstmest- verbruik heel sterk is toegenomen D l. van 50.000 ton in 1920 tot 300 000 ton in 1930. Nu zegt ons dit laatste getal nog niet zoo heel veel, omdat men Diet weet hoeveel h.a. er van profiteerden. Wel zegt om veel het feit, dat hij doet al wat de leiding van hem vraagt. Dat zulks gewaardeerd wordt, bewees niet alleen de vlag, maar getuigdeookdhr. B.C.Puylaert, die hem al die jaren, als leider, keur meester en toeschouwer gevolgd heeft en daarom Van Bsndegem van harte feliciteerde. Een luid applaus bewees, dat velen hier mede instemden. KQkult. Gisterenavond is te Kijkuit het 5 jarig bestaan herdacht van de Zondagsschool aldaar. Vele ouders waren tegenwoordig, toen de voorzitter, dhr. P. C. van Bendegem in een rede het ont staan en het verloop herdacht. Ook ds, P. van Ocveren wees op den zegen, die dit werk mocht ondervinden en beval de school in ieders steun aan. Het was voor de aanwezigen een genoegelijke samenkomst. Als U een Maggi's Soep volgens de gebruiks aanwijzing klaarmaakt en proeft, zult U begrijpen waarom. Maggi's Soepen hebben zo iets fijns. Ze zijn bijzonder smakelijk, voedzaam en geurig. Het is alsof U ze zelf hebt gemaakt. Alleen zijn ze voordeliger. Slechts water en een korte kook tijd zijn nodig, om een verrukkelijke soep te bereiden. Maggi's Soepen zijn een genot op tafel! en de fabrieksmerken: de naam MAGGI en de Kruisster Zoo noemt men de bekende AKKER's Abdijsiroop, die reeds zoovele malen de he vigste hoestbuien overwon, verlichting bracht en de benauwdheden als 't ware wegtooverde bij haar jonge gebruikers. Daarom als Uw kind hoest geeft het dan even als vele anderen doen 'n lepel Abdijsiroop voor het naar schoolgaan. Het is een schild voor hun borst. Abdijsiroop verwijdert de met ziektekie men bezaaide slijm, zuivert en geneest de ontstoken slijmvliezen en verdrijft de ziekten der ademhalingsor ganen. Terecht zegt men nu sWerelds béste Hoestsiroop OROSERA SERPYLL ACONITUM Eenige der 20 kruiden tegen hoest, griep, bronchitis, asthma. Flac. 90 ct., f 1.50. f2.40, f4.20. Alom verkrijgb. Over enkele dagen open ik mijn praktijk. Aan een ieder geef ik geheel gratis en kosteloos advies. Allicht dat ik helpen kan, want ik bezit meer dan 25 jaar ervaring. Bundels dankbe tuigingen kan ik U voorleggen van menschen, die opgetogen zijn over mijn hulp en ik popel van verlangen qm ook aan U mijn beste krachten te geven.

Axelsche Courant | 1938 | | pagina 2