Axclsche Courant. Zoekt mondeling contact met 1 vorol-tandpasta KLQOSTERBALSEM KNEUZINGEN HELPEN!i Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. No. 59. Vrijdag 28 October 1938 Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Deze geeft een ware mondwassching en maakt Uw tanden werkelijk wit Heerlijk schuimend. Frisch van smaak en zeer zuinig. Tube 60-40 en 25 ct. Verschijnt Dinsdag- en Vrijdagavond. Drukker-Uitgever J. C. VINK Axel. Tweede J31ad. Landbouw. Do n»j iartjh"Bg»tenkeQringen Men schrijft om aan de „Mirtdb Crt." Dn belangstelling der paarden fokkers, wordt weder gericht naar de dezer dagen aanvan gende najaar8henga<enkeuringen, D"s« beginnen 24 Oct te Assen, met 24 inschrijvingen 25degnr te E st met 34 26 Oct te Roer mond met 15, 27 en 28 Oct. te 's-Hnrtogenbosch en Bergen op Z >om met 102 aangiften, waarbij 8 uuTnolen. Op deze keurings plaatsen omvattende geheel Ne derland behalve Z eland kunnen das ter keuring komen in totaal 207 hengsten w o. 54 21/» jarigen. De keuringen in Ze land be ginnen 29 Oct. te Zierikzee met 14 2 Nov te Kattendijke met 55 3 Nov. te Axel met 67 4 en 5 Nov. te Oos'burg met 83 aangiften. In totaal zulien dus op de Zeeuwscbe k •uringsolaat sen 221 hengsten, w.o. 114 2l/s jarigen, wat nog meer is aan Oct aangiften op alle andere keu ringsplaatsen in Nederland ge zamenlijk Het demonstreert wel nadruk kelijk de zoo groote beteekenia vau de Zeeuwsche paarden fokkerij. Als vaderpaarden domineeren ditmaal Certain van Lmoswaarde mat 20 -aangegeven 21/, jarige zonen. Clairou de le Lyi met 11 aan gegeven 21/, jarige zonen. Primera de P uit d E <ghier met 11 aangegeven 272 jarige zonen. Dragon de Hondrocht met 7 aangegeven 27» jarige zonen. Espois de u Barnère met 7 27a jarige zoneo. B.rnum de Pmcemaille met 6 272 jarige zouen. G^-con d Aaea met 5 27s jarige zonen Dirk met 4 21/s-jarige zonen. Avenir K 1554 met 4 21/s- jarige zonen. Aodeuse van Eikelenboscb met 47j j|iri8e zonen. Solon van Certain met 3 21/, jarige zonen. Bioc de Gages mat 3 27a jarige zonen. Henk van Kruiningen met 2 27s jarige zonen. Avenir K 1468 met 2 27»- jarige zonen. Jules K 1568 met 2 21/2 jarige zonen. Victorieux K 1443 met 2 27»- jange zonen. De fokkers zullen goed doen met deze belangrijke keurings- plaatsen te bezoeken Ze zullen er veel goeds zien en kunnen er veel leeren. X Y Z. Zending. Sorong een voorbeeld Het Zendingsbureau te Oegst- geest vraagt ons plaats voor het volgende Zendeling Grondel, die tijdelijk het ressort Sorong voor Zendeling Kamma waarneemt, vertelt ons het een en ander uit een Kerke- raadsvergadering der gemeente Soro g. Hij deelde op die ver- taderine onder meer mede, dat ht-m f 800 was overgedragen van de gemeentt Sorong. Ouderling Sarlout meende dat dit een ver gissing was. U begrijpt, dat ik schrok, schrijft de heer Grondel. Een vergissing? Ja, we hebben twee jaar geleden besloten, dat 7» van de collecten bestemd is vuor de U Z V., 7s v00r de ver_ eeniging Eitheto, waaruit dan weer de salarissen van twee tvangelisten worden betaald en 7s voor de gemeente zelf. Ge zien de geraamde inkomsten van deze gemeente over de resteerende maanden van dit jaar de brief is gedateerd Augustus werd besloten nu f 300 te geven aan de U Z V. De heer Grondel heeft natuurlijk den Kerkeraad uitnaam van de U Z V. hartelijk bedankt, maar ook de Directie kon niet nalaten een woord van dank te zenden aan de gemeente, te meer daar ze getroffen was door ver dere mededeelingen. Naast herhaald terugvallen in heidensche gebruiken en grove zonden is daar toch een groote liefde voor den arbeid in Gods Koninkrijk. 2 Augustus was het 30 jaar geleden, dat goeroe Tamtelahitu zijn werk opNieuw- Guinee aanving en, schrijft de heer Grondel, als ik dat oude in den dienst vergrijsde mannetje zie staan, dan is daar bij mij groote eerbied voor hem en zijn collega's, voor het werk, dat zij hier hebben gedaan en bewonde ring om alles, wat zij hebben gedragen aan leed en zorgen voor de komst van het Koninkrijk. Aan het eind van de vergade ring zei onderling Sarlout, dat hij gehoord had, dat er plannen be stonden om de posten in het binnenland te sluiten. De subsi- die-eischen weiden hem uiteen gezet en tevens aangetoond, dai de U-Z.V. onmogelijk zelf deze posten bekostigen kon. Hij kon zich d larmee niet goed vereeni gen, deze menschen hadden nu reeds eenigen tijd het Evangelie gehoord en hij zou er eens over nadenken of de gemeente Sorong hier ook niet de helpende hand zou kunnen bieden. Als wij dan bedenken, dat hier een man spreekt met f 18 salaris per maand over een gemeente van een 50 zielen met allemaal o.ngeveer even hooge salarissen, dan wordt men stil en schaamt zich, dat men bezorgd is, dat het eigen salaris misschien weer ge kort zal wo den. Zullen wij allen in de komende Zendingsweek Sorong als voor beeld voor oogen houden Ook de predikanten hier te la"de (R<-d.) OverwBgwachtster verongelukt. Dinsdagochtend is de 37 jarige overwepwachtster van wacht post 28 aan den Oostdyk (ge meente Krabbendyke), door een suikerbietentrein aangereden De vrouw had even tevoren een pakje overhandigd aan den machinist van een passeereoden trein. Toen zij over de lyn terug wilde gaan, merkte zij, vermoedelijk door den mist, den bietentrein niet op. De vrouw werd gegrepen en tachtig meter meegesleurd. Na dat door een geneesheer hulp was verleend, is het slachtoffer naar haar woning vervoerd, waar zy een half uur later is over leden. Zy was moeder van vier kinderen. Kolendampvergiftiging. Te Zoutelande heeft zich Dins dag een geval van kolendamp vergiftiging voorgedaan, dat den landbouwer de Visser het leven heeft gekost. Het echtpaar de Visser had de gewoonte om vroeg op te staan. Toen buren in den loop van den ochtend alles by de tamilie gesloten zagen, waar schuwden zy de politie. Daarop liet de burgemeester door een smid de deur openen. In de slaapkamer ontdekte men op den grond het levenlooze lichaam vaD d« Visser; zyn vrouw lag be wusteloos in bed. Een direct ontboden genees heer achtte den toestand van de vrouw levensgevaarlijk. Dinsdagmiddag heeft zich in een woning aan de Wattstraat te VGravenhage een tragisch geval voorgedaan. De 65-jarjge mevrouw R., die daar op bezoek was, wilde zich naar het toilet begeven. Zij opende daartoe bij vergissing de deur, welke tot den kelder toegaDg gat en stortte met een bevigen smak in den kelder neer, waar zij met een schedelbreuk in bewusteloozen toestand bleef liggen. De G G.D. bracht het slacht offer naar het Roode Kruiszieken- huis. Bij aankomst aldaar bleek mevr. R. te zyn overleden. Familiedrama. Te Eeurum (Gr.) ia de 70 jarige H. D., in zyn woning tydens een familietwist met een scheermes ernstig gewond. De familiever houding in het gezin van D., dat uit den 70 jarigen man, zyu 67 jarige vrouw, een 36 jarigen zoon en een 30 jarige dochter bestaat, was al eenigen tyd ge spannen. Diusdag j 1. heeft de zoon in verband hiermede de ouderlijke woning verlaten en sindsdien heeft de familie niets meer van hem vernomen. Hierover out stond ruzie tusschen den man en de beide vrouwen. De doch ter greep een scheermes en bracht haar vader zes verwon dingen aan hoofd en arm toe. De man zakte in elkaar. Op het gegil kwamen de buren kyken. Zy waarschuwden direct den veldwachter en een geneesheer. Na het slachtoffer de eerste hulp te hebben verleend, is hij naar het diaconessenhuis te Groningen overgebracht. Zyn toestand is ernstig, doch niet levensgevaar lijk. 40 Indië-vluchten Toen het vliegtuig Valk na een voorspoedige reis Dinsdag middag op Schiphol was geland, beeindigde de gezagvoerder I Smirnoff daarmee tevens zyn veertigste vlucht naar Indië Vele vrienden van den ver keersvlieger waren bij de aan komst aanwezig om hem een kleine, maar hartelijke hulde te brengen. Namens de vereeniging van verkeersvliegers hing de heer van Abspoel zyn collega een krans om den hals. De heer Thomson, havenmees ter van Schiphol, wenschte den vlieger geluk namens de K L.M., terwyl hij hem een tuil bloemen aanbood, bestemd voor zyu zieke echtgenoote. Vreemde reden tot echtscheiding Te Frankfort heeft een man echtscheiding verkregen omdat zijn vrouw in Joodsche winkels kocht. Oadanks zijn uitdrukke lijk verzoek het na te laten, was de vrouw in Joodsche zaken blijven koopen. Hij zeide, dat hierdoor voortdurend twisten ont staan waren en de vrede van het huwelijksleven verstoord was. Met zulk een vrouw, zoo zeide bij, kon hij niet verder samenleven. Goud in den mond. Naby Boekarest heeft de politie een jongeling gearresteerd, die evenals de morgenstond goud in den mond had. Hy had 100 000 lei (ongeveer 1500) gesiolen, betgeen op zicbzelt niets buitengewoons is. Maar het ge bruik dat hy van dit geld ge maakt bad, was minder gewoon Een gedeelte er van had by n 1. besteed om al zijn tanden te laten trekken en daarvoor gou den tanden in de plaats te laten zetten. Toen men hem vroeg waarom hy dat gedaan had, ant woordde de goud-getande jonge ling „Dat vinden de meisjes zoo aardig 1" Of hij zijn gouden gebit zal kunnen behouden ook al vinden de meisjes dat aardig meldt de historie niet. Vliegramp bty Melbourne. Een lynvliegtuig, een Douglas, dat te Adelaide was opgestegen, is Dinsdag tegen den Mount Dan- denong, ruim 30 K.M. van Mel bourne, te pletter gevlogen. In dichten mist vloog het vliegtuig tegen den bergtop, Veertien passagiers en de uit vier koppen bestaande beman ning zyn om het leven gekomen. Men heeft de lyken van zeven slachtoffers bij het wrak gevon den elf lichamen, met brand wonden overdekt, bevonden zich in de cabine. De winter heeft in Bulgarije zijn intrede gedaan. Uit het geheele land worden sneeuw stormen gemeld en vooral in de bergen is de temperatuur sterk gedaald. De wolven zyu vroe ger dan anders aan het trekken gegaan en wagen zich tot dicht b(j dorpen en stadjes, Nabij een dorp in het Noorden van het land, hebben wolven een kudde scha pen aangevallen. Er werden 30 dieren gedood. De herders kou den de slachtparty niet verhin deren. Slechts vier wolven kon den worden neergelegd. In het gebergte in Zuid- Servië heeft men de bevroren lijken van een kolonel, een lui tenant en een sergeant gevonden. Deze menschen waren tijdens een patrouiliedienst in deze streek verdwenen. Te Elgin (in den staat Illi nois, V. St.) is de stoomketel van de locomotief van een goe derentrein gesprongen. Drie le den van het treinpersoneel kwa men hierbij om het leven. Uit Tokio wordt gemeld, dat de Japansche kuststreken door een taifoen worden geteis terd. Vooral Kagosjima aan de Zuidkust van Japan heeft gele den. Tot dusver zijn 200 men schen om het leven gekomen of vermist. Rivieren zijn buiten haar oevers getreden een groot aan tal huizen is door het water mee gesleurd. In de prefectuur Ka gosjima is de oogst vernield. Terneazen. Gehuwd. 13 Oct. Angelo Marossi, 25 j. en Maria Willems, 19 j. Adriaan Pijpeiink (van Hoek), 21 j. en Janneke de Kraker, 21 j. Haak Kaan, 34 j. en Maria Zegers, 33 j. Abraham van de Wege, 23 j. en Pieternella Witte, 24 j. Jan Paulusse, 26 j. en Elisabeth van der Hooft, 23 j. Geboren. 6 Oct. Willem, z. van Bartholomeus van der Griendt en Ida Neleman. 9. Elisabeth, d. van Ewald Boers en Adriana Balnikker. Overleden. 8 Oct. Willem Verlinde, 43 j echtg. van Neeltje Jansen. 13. Pieter Verhelst, 63 j., echtg. van Sara de Kok (won. te Hoek). Maria Herrebout, 69 j., wed. van Pieter Jansen van Rosendaal. (Tem. Crt.) AKKER'B Loop der Bevolking. Wegens de te hooge legesgelden volgens de bestaande verordening in de gemeente Axel, is het ons te bezwaarlijk een geregelde lijst van vertrokken en ingekomen personen te melden. We hebben ons tot het Gemeentebestuur gewend om daarin verandering te krijgen. Daarop wachtend melden we dus den loop der bevolking voor die gemeenten in de omgeving, waar een meer soepele toepassing ingang vindt. Red. TERNEUZEN. Gevestigd H. C. de Lavoir, van Axel. M. T. Romeijnsen, geb. de Kraker, van Axel. G. de Bruijn, monteur, van Den Haag. S. van de Velde, geb. Moens, van Vlissingen. A. R. C. Scheifaut, dienstbode, van Antwerpen (B H. J. v. d, Ven, van Den Haag. C. A. van de Velde, monteur P.T.T., van Axel. Vertrokken L. van der Pal, badmeester, naar Zuilen. J. van Es, landarbeider, naar Koudekerke. J. W. de Smidt, geb. v. Eerden burg, naar Rotterdam. J. G. van der Velde, verpleeg ster, naar Lochem. M. H. Rommel, naar Amerongen. R. N. de Clerck, dienstbode, naar Westdorpe. H. Schot, agent naaimachines, naar Tholen. C. Schot, naar Tholen. (Tem. Crt.) Wij zijn er aan gewend, zooals wij veelal wennen, ook zelfs aan dingen, die wij van nabij niet kennen gewend aan and'rer nood van zonder-werk-te-zijn, aan menschen zonder licht van 's levens zonneschijn. Wij zijn er aan gewend, dat jeugd loopt langs de straten, en gaan dan over ramp, depressie, werkkamp praten maar 't kénnen van haar lot, hoe schrikkelijk dat is wij zitten warm en wel aan een voorzienen disch Wij zijn er aan gewend, dat arbeidloozen klagen, zij kloppen aan de deur en komen werk ons vragen wij doen soms wel eens wat al zijn wij niet bereid want als je het niet doet, je raakt ze haast niet kwijt 1 Wij zijn er aan gewend, met werk bedeelde „rijken", dat and'ren stoffelijk en geestelijk bezwijken wij doen meewarig, maarach, deed het ons maar pijn, dat zij Gods schepselen en onze naasten zijn 1 'tZou anders kunnen zijn, als wij het werk'lijk zagen, dat zij - waarom niet wij - dat zware oordeel dragen; 't zou anders kunnen zijn, als 't offer werd gebracht verdwijnt het leed al niet, dan wordt het toch verzacht 1 Oplossing van 't probleem vermenigvuldigt vragen, óns echter is de plicht hun zorgen mee te dragen I wie in hun toekomst ziet doorhuivert nare kilte ach, buigen wij bet hoofd en helpen wij in stilte, -Qravenhaqe 0, NiEUWENHUiJSEK - veroorzaken veel pijn en veel last. De huid is gewond of gebarsten; het vleesch gekneld en beleedigd, vaak tot op het been. Alles doet zeer, is stijf en opgeloopen, waar door elke beweging U hindert. Tegen kneuzingen is Kloosterbal sem hèt middel bü uitnemendheid, want die heeft gelijktijdig een dub bele werking, Kloosterbalsem bevat aromatische geneeskrachtige stof fen, die diep in de beschadigde weef sels dringen en daar hun weefsel- herstellende werking verrichten. Kloosterbalsem bevat echter óók stoffen,die de gewonde huid genezen. Daardoor werkt Kloosterbalsem zoo snel en grondig bij kneuzingen van eiken aard. Bovendien ongeë venaard als wrijfmiddel bij spit. rheumatiek, stramheid, spierverrek- kingen, ischias en pijnlijke spieren. Onovertroffen bij oude en nieuwe wonden, beenwonden, brandwon den, biaren, zweren, builen, ont vellingen, schrammen, open huid. Pot van 25 Gr. f 0.621/j, pot van 50 Gr. f 1.04

Axelsche Courant | 1938 | | pagina 3