Advertentiën. Te Maasdam is de woning van den mandenmaker Lansdaal door den bliksem getroffen. In een oogwenk stond het perceel in lichte laaie. Er werd niets gered. By een onweer, dat ruim twee uur duurde, sloeg de bliksem in de woning van den heer Lansaal te Kerkdriel. In een oogwenk stond alles in lichte laaie. Van den inboedel kon slechts zeer weinig worden gered. Het huis ging geheel verloren. In het Maaskantgebied is ook veel schade door bliksem en onweer aangericht. Te Lith richtten zware regen- en hagel buien groote schade aan. Te Herpen sloeg de bliksem in het torentje van een oude kapel op de Koolwyk, zonder brand te veroorzaken. Te Huisseling moesten tal van electrische- en radiogeleidingen het ontgelden. Tydeus een hevig onweer, dat zich boven den Gelderschen Achterhoek ontlastte, werd door blikseminslag brand veroorzaakt in het eierenpakhuis van de firma Pothof te Lichtenvoorde. De brand vond in een 150 balen houtwol gretig voedsel en het geheele paknuis brandde weldra als een fakkel. De brandweer kon door tekort aan slangen en gebrek aan wa ter niets tegen dit vuur uit richten. Het geheele pakhuis, waarin 120.000 eieren en een gloednieu we eiersorteermacbine waren ge borgen, werd een prooi der vlam men. Ook het aan het pakhuis gren zende woonhuis, bewoond door de familie S. werd door het vuur aangetast en brandde totaal uit. Ongeluk «p walvischvaarder. Aan boord van den Noorschen walvischvaarder Terja Viking, liggende in bet Hendrikdok te Amsterdam, is gisteren in den vooravond een ernstig ongeluk gebeurd. Twee personen, een 56 jarige Am8terdamsche opkooper en een 30-jarige Noorscne matroos zyn nierby door gasverstikting om het leven gekomen. Omstreeks vyf uur klom de opkooper aan boerd van den walvischvaarder om eens rond te neuzen of er op net schip iets van zgn gading was. In een der traantauks ontdekte de man een hoeveelheid oud roest en oude touwwerken. Om dezen ouden rommel van dichtbij te bekgken en nader op hun waarde te taxeeren, daalde de koopman in de 10 meter diepe traantank af, zonder echter een der opva renden van zijn voornemen in kennis te stellen. Nauwelijks was de koopman tien treden in het ruim afge daald, toen hij het evenwicht verloor en naar beneden stortte, waar bij bewusteloos bleef liggen. Een Neorsch matroos, die den koopman te hulp wilde komen onderging heizelide lot. Ook hij viel naar beneden op bet moment, toen hij nog maar enkele treden in de tank was afgedaald. Een tweede matroos, die zich ook naar beneden wilde begeven, was enkele treden afgedaald, toen hij een eigenaardige gas- lucht waarnam. Onmiddellijk begreep hy toen, dat zoowel de koopman als zijn kameraad door dit gas bedwelmd waren geraakt. Hij wist zich nog bytyds te herstellen en werkte zich met uiterste krachtsinspanning naar boven, waar hij bewusteloos op het dek neerviel. Inmiddels had men gasmaskers gehaald en daalden enkelen in de traantank at. Toen de twee slachtoffers naar boven waren gehaald, werd onmiddellijk kunst matige ademhaling toegepast, maar de levensgeesten bleken bij beiden reeds te zyo geweken. Drama in ziekenhuis. Door een atschuweiijken sa menloop van omstandigheden is Zaterdagavond in het gemeente ziekenhuis te 's-Gravenbage een vreeselyn ongeval gebeurd, waar bij een aan een zware longont ■teking lijdende patiënt het leven heeit gelaten, terwijl de ver-» pleegster, de 42-jarige J. J. S die hem oppaste, een arm brak. De patiënt, de 37 jarige F. O., die zware ijlkoortsen bad en daarom in een aparte kamer werd verpleegd, maakte zicb op een gegeven oogenblik uit zyn bed, waarin hy met singels was vastgebonden, los. Hij rende daarop naar de deur van de ka mer, grendelde deze en wilde zijn verpleegster te lyf gaan. In haar angst geraakte de zuster geheel overstuur en wist geen anderen uitweg dan uit het raam van de op de eerste ver dieping gelegen kamer te sprin gen. Zy kwam op de binnen plaats terecht, waar zij licht gewond werd opgenomen. De patiënt sprong in zyn razernij eveneens uit het raam en hoewel de verwondingen, welke hij daarbij opliep, zicb aanvankelijk niet zoo ernstig deden aanzien, is hy, mede in verband met den aard van zyn ziekte, Zondag middag bezweken. In een minimum van tyd scbynt de patiënt zich uit zyn bed te hebben losgemaakt, waar bij hij zelfs een dikke ijzeren stang heeft verbogen. De geneesheer-directeur van het ziekenhuis deelde in verband biermee mede, dat bet inderdaad wel voorkomt, dat patiënten in zulk eeu toestand enorme krach ten vertoonen, over welke een mensch in normale omstandig- neden niet beschikt. Niettegenstaande haar betrek kelijk licnte verwondingen is de toestand van de zuster zeer ern stig, voornamelijk tengevolge van den zenuwschok. De Karimata. Men meldt uit Terschelling Pech biyft de Karimata ver volgen. Men was Zondag opge wekt begonnen te baggeren. De stemming aan boord was uit stekend. 's Middags kwam er een mooi koperen plaatje met de bekende Hanepoot naar hoven. Edocb, er stond meer dan één hanepoot op en de ouderdom van dtze aanwinst was twijfel achtig, want met fraaie letters was er het volgende in geslagen „Lieve Wim. Vele groeten en toe ziens van de Dymph, die het goud van de Lutiue niet weg geeft. Dag schatKort daarop schoot de emmerketting van de rails. Daar was de pech weer Men telefoneerde en zond een sleep boot met kabelmateriaal. Den geneelen nacht werd er gewerkt om het karwei te klaren Doch het was erger dan men dacht. De Karimata kon met geen mo- geiyktieid op zee gerepareerd worden. Zoo kwam ze dan gisteravond weer Terschelling binnengesleept. Zaterdagochtend was men op den Westvlietweg te Leid- schendam voor het magazijn van de P.T.T. bezig met net laden van kabels. De 40 jarige ge huwde arbeider G. Staal uit Loosduinen, sprong by het ver zetten van een haspel op den rijdenden auto. Hy kwam daar bij te vallen en kreeg de voor wielen van den 10 ton wegenden auto over het lichaam, waardoor hem de borst werd ingedrukt. De deod trad onmiddellijk in. Onder de gemeente Kerk- werve is de 8-jange Jon. Bil, die met zijn grootvader op een wagen zat, met welken een vat water werd vervoerd, van het bankje gegleden en onder een der wielen geraakt. Het knaapje was vrijwel op slag dood. Vrijdagavond is een ver pleegde van het St. Franciscus- gbsticht te Oudewater, de 80- jarige heer H. V., toen hy een raam openschoot, naar buiten gevallen. De man was op slag dood. De 67-jarige echtgenoote van den heer J. Douwes is by de Norgervaart te Boven-Smilde door een personenauto aangere den. Zy was op slag dood. De auto reed na net ongeluk in de Norgervaart. De chauffeur wist zich echter tijdig in veilig heid te atollen. De auto ia later epgehaaldt Tragisch. In een woning aan de Prean- gerstraat te Amsterdam is een zeer tragisch ongeluk gebeurd, waarbij een kindje van acht maanden den dood heeft ge vonden. Het was het zoontje van de familie Mdat in een kinder wagen op de veranda lag te slapen. De moeder had uit voorzorg haar baby vastgebonden met een touw, dat zy om bet middel van het kind bad gedaan. Het touw zat losjes om het lichaampje en herhaaldelijk ging de vrouw kijken. Toen de fa milie aan tafel zat en de moeder vond, dat haar kind wel zeer lang sliep, ging zij er nog even heen. Toen deed zy een vreesa- lyke ontdekking het kindje lag met het touw om het halsje en gaf geen teekenen van leven meer. Hot had zich met één armpje uit de lus gewerkt, waar door deze lus eenerzijds om het andere armpje en verder om den hals had gesnoerd. Men probeerde alles om te trachten de levensgeesten op te wekken, doch het was helaas te laat. Verduistering bij de post. Te Den Haag kwam het de politie ter oore, dat men bij verschillende juweliers zilveren insignes te koop had aangeboden. Zij stelde een onderzoek in, dat leidde naar een horlogemaker in Voorburg. Daar kon een aantal zilveren insignes en jubileum speldjes in beslag worden geno men. De horlogemaker verklaarde, dat hy de goederen had gekocht van den winkelier S. Daarop werd S. door de politie verhoord, waarby bleek, dat hy de zilveren voorwerpen bad gekocht van den 40 jarigen G. W., besteller by de pakketpost. G. W. werd door de politie gearresteerd, maar bij ontkende iets met de zaak te maken te hebben. Het is evenwel duidelyk gebleken, dat hij verschillende malen goederen heeft verduisterd tydens de verzending van fabrie ken naar cliëntèle. In het magazijn van S. werden enkele gouden schuitkettingen, verschillende gouden en doublé gouden horloges in beslag geno men, welke door den besteller in den loop van den tyd waren verkocht. G. W. blijft ontkennen. S. daarentegen heeft na zijn arres tatie wegens heling een volledige bekentenis afgelegd. Twee kinderen overreden. Zaterdagochtend zyn op de spoorlijn Eefde—Gorssel twee kinderen, resp. 2 en 9 jaar oud, door den sneltrein Zwolle Zutphen gegrepen en op slag gedood. In B okpost 22, welke niet meer bij de Nederlandsche Spoor wegen in gebruik is, woont de familie Vruggink. In een on bewaakt oogenblik is bet 2-jarige jongetje de spoorbaan opgeloopen juist toen een so-1 rein met groote vaart naderde Zijn 9- jarig broertje zag het gevaar en trachtte het jongetje te redden, hetgeen niet is gelukt. Het jongste kind werd door den trein vermorzeld, het oudste door de kracht van den trein in de spoorsloot geworpen. Men kon by beide kinderen slechts den dood constateeren. De trein had 10 minuten ver traging. Boerenwagen door trein gegrepen. Vrijdagmiddag half drie wilde de 63-jarige boerenarbeider H. de Jong aan de Oostzyde van den spoorweg te Wildervank een voer koren van het veld halen. Hy scbynt den trein uit de rich ting Veendam niet te hebben opgemerkt. De trein greep den boerenwagen zoodanig, dat de J. er werd afgeslingerd. Hy is met een schedelbreuk en een wonde in de linker slaapstreek naar het Diaconessenhuis te Groningen vervoerd. Padvlader verdronken. Nabjj het Westerilag te Dan Haag i» Maandag een omstreeks 18-jarige jongen in zee verdron ken. Het slachtoffer maakte deel uit van een groep R.K. padvinders uit Bloemendaal, die hier met vacantie vertoeft. Hy had zich met zyn broer te ver in zee gewaagd en werd door den stroom meegesleurd. R^'eds dadelyk had men op het strand het ODgeluk bemerkt. Twee Texelsche jongens begaven zich te water en slaagden er in den eenen jongen te redden. De 18 jarige bro»r kon men nietmeer bereiken. Vliegtuigen van de Mok hebben de omgeving afge zocht, doch zonder resultaat, zoodat aangenomen wordt, dat de jongen verdronken is. Opgesloten In een klnis. Te Hengelo vertoefde een em ployé van de Machinefabriek Gebr. Stork in de kluis op het hoofdkantoor, toen een meisje by vergissing de deur van de kluis dichtgooide. De mau zat nu opgesloten, betgeen groote consternatie veroorzaakte, omdat hy den sleutel bij zich had. Ijlings werd een smid gehaald, die een gat in de kluis brandde, waardoor de opgeslotene deD sleutel kon overreiken en de deur kon worden geopend. Ongeveer een half uur beeft bij in de kluis doorgebracht, doch geen nad«e lige gevolgen van zyn gedwon gen gevacgen8chapondervonden. Door clectrisehen stroom gedood Gisteren had de 37 jarige mej J. van der Wielen-Dtkkers, bij haar werkzaamheden in het hotel Van Alem te Oss het ongeluk, bij het inlasschen van een ver lengstuk in het slofzuigersnoer met den electrischen stroom in aanraking te komen, waardoor zij op slag werd gedood. Het slachtoffer laat een man en vier kinderen achter. Toen de landbouwer K. Vos met een boerenwagen door Stap horst reed, sloegen plotseling de beide voor den wagen gespannen paarden op hol Vos werd van den wagen geslingerd en kwam met het hoofd op den grond recht. Dokter Beiboer kon slechts den dood vaststellen. De land bouwer laat een vrovw en twee kinderen achter. De beide paar den zijn later door omstanders gegrepen. Ook waanzinnig. De rechtbank te Gent (B.) heeft besloten zekeren Verlinden, wo nende te Kachtem, die zijn vrouw met een geweer dood schoot, ge durende een maand voor onder zoek in een gesticht voor zwak zinnigen te doen opnemen. De man, die lijdend was aan longontsteking, had toen zijn vrouw weigerde hem een glas koud water te geven iets wat haar door den geneesheer ten strengste verboden was zijn jachtgeweer gegrepen en haar van een halven meter neergeschoten. Het slachtoffer bleef op slag dood. „De Qveea Mary". Door het record van de „Nor- mandië" met één uur en 25 min. te slaan heeft de „Queen Mary" het blauwe lint van de „Nor- mandië" voor de reis van West naar Oost veroverd. De „Qaeen Mary" behaalde een gemiddelde srelheid van 31.69 knoopen, tegen de „Normandië" 3120 Het record van de „Normand.ë" dat de „Queen Mary" met een uur en 25 min. verbeterd heeft bedroeg drie dagen, 22 uur en zeven min. New York—Berlin In 20 our Het Duitsche vliegtuig „Con dor", dat Woensdag in recordtijd van Berlijn naar New-York is gevlogen, is Zaterdagmorgen 8 uur nabij New-York opgestegen voor den terugtocht naar Berlijn Ook deze vlucht werd een groot succes. Zondagochtend te tien uur daalde de viermotorige „Con dor" reeds op het vliegveld Tem pelhof te Berlijn. Hoewel het regende, werden de vliegers door een groote menigte verwelkomd. De vier vliegers stapten uit het Vliegtuig of zij een korte reis achter den rug hadden. Niettemin hebben zij een afstand van 6600 K.M. afgelegd, daar zij wat naar het Zuiden haiden moeten af wijken. De thuisv u;ht is in 19 uur 55 minuten voibiacht. (Naar men weet duurde de heenreis 25 uur). Een vliegboot der Royal Air Force is Zaterdagmiddag ter hoogte van Felixstowe tijdens een proefvlucht in zee gestort. Volgens ooggetuigen vloog het toestel normaal toen het plotse ling geheel onverwacht op zijn kant kwam te liggen en in zee viel. Het toestel verdween met alle zes inzittenden onder water. Zaterdagmiddag werd Lon den bezocht door eeu hevigen donderstorm, welke schade heelt aangericht aan tal van huizen en verschillende straten beelt onder water gezet. Leeds en andere plaatsen hebben even eens schade geleden. In ver schillende deelen des lands zijn in het geheel drie personen door den bliksem gedood. Verkeersvliegtuig verongelukt. Een Tsjechosiowaaksch ver keersvliegtuig van den dienst PraagStraatsburg Parysis Za terdagmorgen by Oberkircb, op 18 kilometer van Kehl, veron gelukt. Het aantal dooden bedraagt 17, daar de eenig overlevende, de zwaargewonde stewardess, later aan haar verwondingen is over leden. Het verkeersvliegtuig was om 9 uur in Praag opgestegen. Laag nangende wolken belemmerden Klaarblijkelijk het zient, zoodat net toestel over een bergtop neenscnuurde, neerstortte, ont plofte en in brand vloog. De bestuurder van het ver ongelukte vliegtuig, Brabenc, bad m zij u 23 jangen diensttya meer dan een miliioen km gevlogen. Het vliegtuig was een Savoia- toestel, voorzien van drie moto ren van 800 p.k Toen bet boven het Zwarte Woud vloog, Kwam bet in het zeer slecht weer met zeer laaghangende wolken, zoodat het op een hoogte van 600 meter ging vliegen. Het station Eatzheim seinde dei toestel te stijgen tot 1000 m., aoch dit bericht kwam al te laat. Mot geweid was het vliegtuig reeds tegen den top van een neuvel gevlogen, de zgn. Buch- walderi ie. Markt b er ïoiiten. AXEL, 13 Aug. 1938. Ter markt van heden waren de prijzen, volgens opgaaf van de Vereeniging van handelaren in granen, enz. in Oost Zeeuwsch- Viaanderen, genoteerd als volgt: Tarwe regeeringsprijs, rogge 6,75—7,00, wintergersi 7,00—7,25 zomergerst 7,25—7,50, haver 6,— —6,25, groene erwten 8,50— 9,25 bruine boonen 0,0000,— duivenboonen 0,00—00,00, paar- denboonen 0,00—0,00, biauw- maanzaad ,00—00,00, karwei- zaad 00,00—00,00, geel mosterd zaad 00,00— 00,00, lijnzaad 7,00 —8.00. «mej1^ Zij, die nog wenschen deel te nemen aan het BLOEMENCORSO gelieven zien op te geven vóór Zaterdag 27 Augustus a.s. oij den Secr van het Feestcomité, den Heer A. van maale, Walstraat 4, door wien alle gewenschte inlichtingen worden verstrekt. Deel kan worden ge nomen met versierde auto's, motors, wagens, rijwielen, enz. Kleine advertentiën. PUIK DEKR1ET te koop voor aarüappelen. Te bevragen bij K. WIJ NA, Oudewijk 55, Axel. Tb KOOP: Wmkel-inventaris, zeer mooie toonbank, bij C. Jan sen VAN ROSENDAAL, Wcststfddl 2. 1F HUUR: Werkmanswoning aan den Nieuwenaijk. Te be vragen: Wed. DE KEYZER, Emmavtraat 2. V te houden op 1 September a.s

Axelsche Courant | 1938 | | pagina 3