FEESTCOMITÉ 193$ fjW®i^@fLTAN -ió vewukkelyk! CMDI1TM Gemengd Nieuws. Laalste Meuvvs. Ingezonden Stukken. Advertentien. BLOEMENCORSO Te Rotterdam is voor de hoofdacte o m geslaagd de heer J. Blok te Hoek. Op het Dinsdag te Goes gehouden MULO-examen zijn ge slaagd voor diploma A M. J. Dees, C. Hamelink, C. van Liere, J. L. Pauw, A. Reijerse, W. van de Wege te Terneuzen, F. K. Haak, A. de Jonge, J. de Putter, D. Riemens te Zaamslag en C. J. Verschelling te Axel. Woensdag slaagde o.a. nog M. J. A. 't Gilde van Axel. Bij de examens der Middel bare Technische School te Dord recht. slaagde o.m. als acte-can- didaat, de heer C. J. Dieleman te Zaamslag. Bij Kon. Besl. zijn benoemd tot voorzitter van het waterschap Nol-, Koude- en Loven, de heer F. W. Dekker te Hoek, uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar, waarin hij zeventig jaar zal zijn geworden tot dijkgraaf van het waterschap Loven- en Willemskerke, de heer F. W. Dekker te Hoek, uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar, waarin hij zeventig jaar zal zijn geworden. De waterleiding te Koewacht. Dinsdag is te Koewacht, de gemeente die zich als eerste na de tot standkoming der Zeeuwsch Vlaamsche Waterleiding daarbij aansloot, de waterleiding officieel in gebruik gesteld. Uit geschiedde op het kerkplein door het in werking stellen van een brand - kraan, waarop slangen der brand weer van Hulst werden aangeslo ten, terwijl er later de motorspuit op aangesloten werd, welke met 4 stralen werkte die tot boven het dak der kerk uitkwamen. Nationaal jubileum 6 September 1938. Naar ons van bevoegde zijde werd medegedeeld, blijft het aan tal Zeeuwen, dat zich heeft aan gemeld voor deelneming aan het op 6 September ter gelegenheid van het 40-jarig regeeringsjubile- um van H.M. de Koningin te houden défilé op den Dam te Amsterdam, beneden de verwach ting. Dit is te meer te betreuren, omdat de deelneming van andere provincies een groot succes zal worden. Indien Zeeland niet wil achter blijven, zal zich nog een vrij groot aantal personen moeten opgeven. Met name was op grootere deelneming uit de krin gen van land- en tuinbouw en op aanwezigheid van veel Zeeuwen in het costuum van hun streek gerekend. Wij wekken dan ook in het bijzonder de landbouwende be volking op, om zich alsnog aan te melden voor het défilé door aan het lid van het Nationale Jubileumcomité voor Zeeland, mr dr. R. W. Graaf van Lynden, Ter Hooge bij Middelburg, daarvan opgave te doen. Men verzocht ons hiervan nog nadere bijzonderheden te melden, doch de consequentie eischt o i. dat niet redactioneel te doen. Er bestaat voor dergelijke gegevens een advertentierubriek. Direete belastingen. De Rijksontvanger verzoekt ons mede te deelen, dat begin Aug. wordt begonnen met het vervolgen van a. de aanslagen Grondbelasting, gedateerd in Febr. 1938, waarop neg niet de helft is betaald, en b. de aanslagen Personeele Belasting, gedateerd in Mei 1938, waarop nog niet */7 deel is aan gezuiverd. Tot leerares in de Fransche taal en letterkunde aan het gym nasium te Dordrecht is benoemd mej. Dra. C. W. Nanninga te Terneuzen. Gevonden. Onderstaande goederen zijn te bekomen aan de daarachter ver melde adressen Een knot wollen garen en twee portemonnaie's met inhoud. Inlichtingen bij j. Posting. Predikbeurten te Axel. ZONDAG 31 JULI 1938. Ned. Herv. Kerk. Vonrm. 91/, ure Ds. van Oeveren Nam. 2 Dezelfde Geref. Kerk. Voorm. 9 30 ure Ds. J. S. Post Nam. 2 Dezelfde Geref. Gemeente (Weststraat). Voorm. 9.30 ure Leeskerk N m. 2 Twee deoden bfy een ongeluk ie Deventer. Woensdagmorgen ia op den Zwolschen weg te Deventer een zware trailer omgeslagen, waar bij twee passeerende schiiders, de 69 jarige B Koning en de 17 jarige A van 't Spijker den dood hebben gevonden. Op genoemd tijdstip wilde de ongeveer 18 jarige mej K., die per fiats uit een zijstraat kwam, den weg oversteken tegelyker tijd naderde uit de richting Zwolle een zwaar beladen trailer van den expresse-dienst Gronin genMuasiricht. De chauffeur W. trachtta de wielrydster te onewyken en maakte een zwen king naar links, terwyl hij uit alle macht remde. De wagen raakte den trottoirband, wierp eenige boompjes omver en kan telde daarna. Juist passeerden twee fietsers, die nog tydig kon den remmen. Doch K. en van 't 3. die op weg naar bun werk waren en zich ter rechterzijde van den weg bevonden kwamen onder de trailer terecht. K bad o.m. een schedelbasisfractuur ge kregen en overleed na over brenging naar het ziekenhuis. Toen men de wagen had op gevyzeld, bleek dat daaronder de stoffaiyire resten van vao 't S. lagen De chauffeur kreeg lichte verwondingen aan een der armen en de wielrydster liep eenige ontvellingen op. De aap op tournee. De te Doetinchem losgebroken aap is Woensdag gevangen, toen (>ij bij den bloemist Bakker de- zaltde grap wilde uithalen ais den vormen dag bij den heer Mogendoiff Ook daar had het dier zich in hel kippenhok be geven om deze dieren er uit te jagen. De heer Bakker zag dit en snelde toe, zuodat het dier zelt in het hok zat opgesloten en toen gepakt kon worden. Gedurende den nacht had de aap in diverse slaapkamers eD op zolders de sporen van ziju tydeiyke aanwezigheid nagelaten Te Leiden zijn uit het Rijksmuseum een party edelge steenten gestolen ter waarde van 9 tot 5 duizend gulden de waarde is nog niet precies vast te stellen. Men zoekt de(n) dader(s). Te Rotterdam heeft de 30- jarige K die gescheiden van zjjn vrouw leefde, een moordaanslag gepleegd, door op haar te schieten met een revolver. De vrouw werd ernstig getroffen naar eau ziekenhuis vervoerd. Te Katwijk zyn de 33-jarige dokter W M., uit Appingedam, met zyn 91 jarige dienstbode by net zwemmen verdronken. Vreeseltyk ongeluk in Znid- Preanger. Aan het strand van Zuid-Prean- ger heeft zich een drama afge speeld, dat negen lulandsche schoolkinderen het leven kostte. Het A. I. D. geeft de volgende bijzonderheden 17 schoolkinderen maakten hun dagelykschen tocht van ruim 6 km. van Tjipatoedjaü naar bet kleinere Tjmaat waar hun school staat. Op deze wan deling moeten zjj dagelijks een klein riviertje doortrekken Een brug ligt er niet, maar bet ri viertje is smal en er ligt een groote zandoank in. Zoo trok ken ook ditmaal de kinderen het riviertje deer. Juist terwyl zij op de zand bank stonden kwam uit zee een vloedgolf opzetten. Het water rees met ontzettende kracht bin nen enkele seconden tot 3 M. boven het normale peil. De 17 kinderen werden stroomopwaarts meegesleurd. Acht werden door de vloedgolf tegen een boom, die daar over bet water hangt, geworpen en zy wisten zich vast te houden. De negen andera vprdronken in een moeras, waaruit een eind stroomopwaarts het riviertje voortkomt. De 16 jarige J. de Booy uit Wapserveen, die Zaterdag in het jachtveld een scbot hagel in het onderlicbaam heeft gekregen, is Dinsdag in bet Diaconessen- ziekenhuis te Meppel aan de ge volgen overleden. Een bloedbad. In het eenzame bergland ten Noorden van Cannes houdt ge durende de zomermaanden een reeds byaarde herder met zyn kudde van ongeveer 700 schapen verblijf op het grasryke plateau van Audiberghe. Dezer dagen bevond de troep zich in het vroege morgenuur naby e6n ter reinholte, die op korten afstand naar den rand van een 200 M. diepen afgrond leidt, toen plotse ling uit het naburige bosch een vreemde hond luid blaffend op de kudde kwam toehollen. Door een paniscben schrik bevangen, stoven de dieren in wilde ver warring uit elkaar. Een gedeelte vluchtte naar links, een aoder maakte zich naar de tegenovergestelde zijde uit de voeten, terwijl een derde partij van 125 schapen den mid denweg koos, naar het ravyn toe. Tevergeefs trachtte de her der dezen laatsten troep, door zich schreeuwend en met een stok zwaaiend vóór hen te plaat sen, tegen te houden. Zich met alle macht aan een struik vast klemmend gelakte het hem ter nauwernood te voorkomen, dat hy ook zelf in hun dolle vaart werd meegesleurd. Aan den rand van den afgrond gekomen stortte het eene schaap na het andere zich in blinde angst naar omlaag, om beneden in de diepte op de rotsen te pleiter te slaan Men kan zich eenigzins voor stellen, welk een afgryselyk bloe derige massa deze 125 totaal uiteengereten schapenlyken daar op den bodem van het ravyn vormden. Naby de Poolsch-Roemaen- sche grens op 80 K M. afstand van de Roemeensche stad Cam- pulung, is een vliegtuig van de Poolsche Lucht vaartmaaiscbaopy dat den dienst Warschau—Boe karest onderhield neergestort. De 10 passagiers en 4 leden der bemanning kwamen om bet leven. Het toestel was juist te Cern&uzi opgestegen, toen het tegen een berg vloog. Het vliegongeluk te Bogota. Van degenen, die by bet vlieg ongeluk te Bogota (Columbia) werden gewond, zyn er nog 7 overleden, waardoor het totaal aantal dooden tot 40 gestegen is. Van 19 dooden heeft men de identiteit nog niet kunnen vast stellen. Het onderzoek heeft uitgewe zen, dat het vliegtuig op te ge ringe hoogte vloog en de trap van de tribune van den president heeft geraakt. Deze vatte vlam als gevolg van het ontploffen van de benzinetanks van het vlieg tuig. De minister van oorlog heeft verklaard, dat by de vlie gers formeel verboden had, over het publiek te vliegen. Luitenant Abadia, die het toestel bestuurde, werd als een der beste vliegers van Columbia beschouwd. Tengevolge van een fout van den chauffur is op den Furkapas tusscben Gletsch en Oberwald een autobus met 9 personen in een atgrond gestort. Drie personen werden op slag gedood, vjjt andaren zjjn met zware kwetsuren in bet sieken- huis opgenomen. Ons Modehoekje. GEKLEEDE JAPON VOOR ZWAARDERE FIGUREN (Nr 1032) Deze heel eenvoudige japon, die het hest van donkerblauwe zwarte of zilvergrijze zijde ver vaardigd kan worden heeft een over elkaar sluitend voorpand, waarvan de beide slippen aan den rugkant gestrikt worden Verder blijft het model zeer eenvondigde rok is een weinig klokkend en de drie kwart lange mouwen vertoonen aan den schouder een weinig ruimte Benoodigd materiaal 41/» meter van 90 centimeter breedte Het patroon is te verkrijgen in maat 48 bovenwijdte 112 centi metertaillewijdte 96 centimeter en heupwijdte 128 centimeter Door het al of niet aanknippen van naden, kan men het patroon passend maken voor het eigen figuur Dit Favoriet Knippatroon is te verkrijgen tegen den prijs van 25 cent plus 1 cent omzetbelasting) bij het Bureau van dit blad DamesDenkt bij eigenge maakte kleeding aan een Favoriet Knippatroon Ze voldoen uitste kend en zijn goedkoop Hebt ge reeds succes bereikt, zegt het Uw vriendinnen en ken nissen. Mon vreest, dat 40 perso nen verdronken zyn by het om slaan van een passagiersvaartuig od de rivier de GaDges in Noord- Bihar. Het schip werd door den sterken stroom meegesleurd, zoo dat het onbestuurbaar werd en ten slotte omsloeg. Am den Zuidelijken wand van de Marmolata zyn drie Ita- liaansche bergbeklimmers geval len en om het leven gekomen. Vermoedelijk is een van hen uitgegleden en heelt by de beide anderen meegesleurd. In het gebied van den St. Gottbard zyn drie Zwitsersche toeristen doodgevroren. Uit Terschelling. Hedennacht om halt drie beett de Kanmata de eerste goudstaaf opgehaald. De staaf is 20 c.M. lang en 61/1 c M. dik en w^evt 31 j% Kg. Zjj is gemerkt BB bl Men vermoedt, dat deze staat bij een vroegere poging tot ber ging van bet goud is losgeraakt, Qp Terschelling wordt gevlagd. Heeft iemand nog plaats Nogmaals komt „Vacantie Bui ten" aankloppen, bij Christelijke families in de gezonde streken van ons land, voor zwakke kin deren van Christelijke scholen in de groote steden, om te vragen, of zij een jongen ot een meisje voor ten minste vier weken in Uw huis willen opnemen, tegen het loon, dat gelegen is in de beoefening van Christelijke barm hartigheid en naastenliefde. Hier is een zwak kind, zoo verklaart onze keurende dokter, dat uitzending naar buiten drin gend behoeft Het klopt bij U aan door .Vacantie Buiten". Het vraagt ,Mag ik bij U binnenkomen en een poosje bi] U blijven Zoo staan er nog zeventigzij vragen en wachten. .Vacantie Buiten" vraagt en wacht. O, hoe weinigen hebben tot dusver het kloppen gehoord. Wij wach ten geduldig, doch de zomer vliegt voorbij. De vacantietyd nadert. De ouders zien verlan gend uit, of er nog bericht komt voor hun kind, dat het naar buiten mag. Er komen zoo weinig aan biedingen. Zoo gij eenigszins kunt, helpt dan. Menigmaal hebben wij velen tot helpen bereid gevonden. In de loop der jaren zijn reeds dui zenden kinderen gastvrij ontvan gen. Zou het dit jaar niet ge lukken? Misschien hebt U nu of in den nazomer plaats. Ais men zelf door welke om standigheden ook, zijn huis niet kan openen, zou men dan niet vrienden of bekenden kunnen op wekken om te helpen Finan- Ciëcle hulp is ook welkom. De reiskosten der kinderen worden door de Vereenigmg betaald. De Secretaris Penningmeester, de heer G Muys, Van der Hooch- laan 15, Amstelveen, houdt zich voor beiderlei hulp aanbevolen. Het postgironummer isVacantie Buiten 195456. Het Bestuur van .Vacantie Buiten". Aan allen, die op eenigerlei wijze hebben medegewerkt aan het welslagen van de rit naar Antwerpen voor de ouden van dagen, betuigen wij hartelijken dank. En ïi.zunüti ik 10 aai. ut meisjes, die bloempjes hebben verkocht. NAMENS DE OUüEN VAN DAGEN. Zij, die deel wenschen te ntmen aan een op Vrijdag 'i September kunnen zien niervoor opgeven bij onderstaande adressen, alwaar alle gewenschte inlichtingen worden verstrekt. Mevr. BOOR, Noordstraat, Mevr. VAN DEN BERG, Prins Hendrik straat, A VAN MAALE, Walstraat, De opgave moet geschieden vóór 6 Augustus e.k. Prijzen worden beschikbaar gesteld var ëerende van f 10 tot f2,50 vanaf F 800,— 5% Zonder bor gen 0. d. ledereen vraagt con ditiën. Br. antw. porto No. 252, Adv, Bur Slaoter, Rotterdam C. Kleine advertentiën. TE KOOP: Een gebruikte Hand- en Trapmachine en een Trap-onderstel, bij C. L. DE SM1DT, Axel. TE HUUR: Een werkmanswoning siaanue in de Oosterstraat. Te bevragen bij P. VAN ALTEN, Oosterstraat. TE KOOP wegens aanschaffi ig radio, een mooie kruissnarige salonpiano. Zeer billijken prijs. Te bezichtigen Stationsweg 66 te Tontniei,

Axelsche Courant | 1938 | | pagina 4