J. C. VIM - Boekh. Feestcomité 1938. Hedenavond allen naar de Bazar. •có v&ütukkeiyk! Inmaakpotten. DE BAZAR-COMMISSIE, Kechtszaken. Gemengd Meuws. Nadat nu nog gezamenlijk werd gezongen „Wij loven U, o God, wij prijzen Uwen naam" en wat er verder volgt, sloot mr. Bijle- veld de samenkomst met dank zegging en werd het terrein ver laten. Het programma van den Land dag was afgewerkt. Gehoord de sprekers en gezien den stillen aandacht waarmede deze werden gevolgd, kan deze Oranjebetoo- ging welgeslaagd heeten. Het gesprokene zal zeer zeker bij dragen tot een nauweren band aan het Oranjehuis en in dezen heeft de dag beantwoord aan het streven dat de Cnristelijke Oranje- vereeniging zich reglementair voor oogen stelt. De Oranje-Bazar. Zooals in ons blad is geannon ceerd en ook onzerzijds vroegei is meegedeeld, werd Woensdag, Donderdag en ook heden nog een bazar genouden in open luchi. Als terrein was gekozen de weide, gelegen achter de villa „Beatrix" aan de Zeestraat. Feestelijk ver sierd met zuilen, vlaggen en guirlandes gaf het geheel een prettigen indruk, vooral 's avonds bij de electrtscne verlichting vai. terrein en stands. Woensdag had de opening plaats door den LdelAchib. Heer burge meester in tegenwoordigheid van de feestcommissie, genoodigde, en belangstellenden, ingeleid dooi den voorzitter van de bazai com missie, den heer Den Buggendt, die de hoop uitsprak, dat dezt bazar, welke dient ter vooroerei ding van de feestelijkheden va» hel 40 jarig regeeringsjuoiieum in Septemoer a.s. geen pendant zou worden van de gehouden Üranje- Landdag. De Burgemeester nam daarop het woord en sprak de volgende rede uit Mijnheer de Voorzitter van de Bazar-Commissie, Dames en Heeren Het is U allen bekend, dat b September a.s. onze geëerbiedigd». Koningin Wilhclmiua haar 4u jarig regeerings juoileum hoopt te vieren. In eene openbare ver gadering, gehouden in April van du jaar, heeft de bevolking van Axel zich uitgesproken, dat zij un feit, indien mogelijk, feestelijk wu vieren op een wijze, zooals Axel gewoonlijk pleegt feest te vieren. In die vergadering is een Feest commissie benoemd, die in over leg met mij, leiding aan dit feest zal geven. Zal dit feest slagen, dan is er in de eerste plaais geld noodig en daarom besloot deze Feest commissie een Oranjebazar te houden in de open lucht, welke dan wel de eerste zal zijn in de geschiedenis van Axel. Deze Oranje-bazar staat onder leiding van den heer Boggende, die met de verschillende com missie-leden deze bazar heeti georganiseerd. Met groote dankbaarheid mag ik constateeren dat zeer vele goe deren gratis ter beschikking zij», gesteld en dat zeer velen, zoowei dames ais heeren, spontaan hun volle medewerking heboen ver leend. Op deze bazar is voor iedereen wat 1 Ook voor verschillende attracties is gezorgd. Ik ben ei van overtuigd, dal, wanneer men straks de bazar zal zien, zaï Zeggen, dat men een mooi ver zorgde bazar heeft. Ik hoop dan ook, dat dezt bazar volkomen zal slagen en door zeer velen zal worden be- zoent. .Moge dan deze bazar du resultaat opleveren, dat de oazar- Commissie een groot bedrag zaï kunnen ter hand stellen aan den penningmeester van het Feest comité, opdat het daardoor in staat wordt gesteld, een mooi feest te orgamseeren, Axel waar dig. Dames en Heeren, men bedenke goed, hoe meer geld, hoe grootei feest. Met deze woorden verklaar ik de oazar voor geopend. Ais instemming met het ge sprokene volgde applaus en werd hel gezelscnap genoodigd tot een rondwandeling naar de verschil lende standi en «ttrieUi'St 0e dienstvaardige jongedames met een en ander belast, kregen al gauw klanten van de heeren, die om strijd door schieten, touw trekken, ballen werpen, enz. enz. een prijsje trachtten te bemach tigen. Toen de rondgang was beëindigd, ontstond er eenige uwte, doch toen in de avonduren Concordia eer. bezoek bracht aan de bazar, herstelde de drukte zich, zoodat er 's avonds een vroolijke, geestdriftige en koopgrage stem ming volgde onder het inmiddels toegestroomde publiek. Toen om elf uur door de luid spreker bij monde van den heer den Boggende het sein tot vertrek werd gegeven en een strijkje dat afwisselend den geheelen avond vroolijke deuntjes had ten gehoore gebracht, het Wilhelmus had ge speeld, verlieten de bezoekers in gezellige stemming het terrein, doen niet voor goed want wie één avond zoo in gezelligheid naJ doorgebracht, kwam zeker rog wel eens terug. Voor de exploitanten van de bazar was hiermee echter de dag- iaak nog niet ten einde en moesi zooals 111 ieder goed georganiseerd oedrijf nog de kas worden opge maakt. Door alle standhouders cn noudsters moesten nu de ont vangen bonnen worden geteld en igeieverd. Dit bonnenstelsel verlichtte in groote mate het werk der financieele commissie, want alleen de bonverkoupers waren zoodoende in het bezit van klin kende munt. L)e uitslag viel voor dezen eersten dag niet tegen en ais de volgende dagen hetzelfde unstige resultaat opleverden, kon men voor de komende feestdagen met een goedgevulde kas met vollen moed aan het werk gaan want twee maanden is opper vlakkig nog een heele tijd, maar net welslagen van een feest eischt veel voorbereiding. Maar..het saido van den 2en dag bleef bij dat van Woensdag ver ten achter en daarom willen wij allen, die dit blad vanavond onder oogen krijgen, aanraden Haast u naar het feestterrein eer net te laat is. Hoe we ook snakken naar een malsch regenbuitje, toch nopen we nog op een mooie, droge zomeravond, opdat velen nog eens kunnen geuleten van een gezellig zitje, een fraaie verlicn- ting en hel mooie strijxje, samen gesteld uit de heeren Jan en F rits \ViSse, viool, J. Smies, piano, Jac. vVisse, ciariuette en saxopnoon, F. Naaije, ciariuette, P. Scneele, irompet, W. Heerspink, viool, en Kees van Alten, trommel, waarbij een waardig plaatsvervanger van Jozef Schmidt o.a. nog „lk hou van Holland" ten gehoore bracht, waarvoor dit ensemble een warm applaus ten deel viel. En met zonder reden, want het is zeker dit clubje, dat het grootste aandeel in de gezellige sfeer heeft. En dit krijgt u alles cadeu voor Uw uubbciije entrée- Terwijl U voor een kleine meerdere uitgave nog »ai van ander genotwordt geboden. MaaK gebruik van de gelegenneid om lekkere watels te eten, een neerlijk kopje tnee ot glaasje bier ie nuttigen, uw geluk te beproeven lot het winnen van een nuttige ot fraaie prijs en u hebt tegelijk weer een steentje bijgedragen voor een nog te wacnten feestdat van net 4U jarig regeeringsjuoiieum van onze Landsvrouwe. De erwtenpluk-campagne verloopt met naar wensen. Met 13 uur werken kan tengevolge »an het geringe gewicht dezer peulvrucnt met meer dan f 1,25 per dag verdiend worden. Het gemeentebestuur heetl daaiom net stempellokaal wederom openge steld, terwijl steuntrekkende werk- toozen aanvullende steun zullen ontvangen. Voor arbeiders en neringdoenden in onze gemeente een geduchte tegenvaller. Door de Axelsche Bakkers- vereemging is met groote meer derheid besloten om in navolging van coöperatieve bedrijven, met ingang van 11 Juli a.s. dividend uit te keeren aan hun geregelde atnemeis. Voor het propaedeutisch examen natuurkundig ingenieur staagde te Delft de heer H. de ieeuw alhier* Ernstige stagnatie in passagiers- en postvervoer. De hevige storm van Woensdag was oorzaak van een ernstig on gerief veroorzakende stagnatie in het passagiers- en postvervoer over het veer Hansweert—Wals oorden. In de eerste plaats achtte men het in den vroegen morgen niet gewenscht met het motorbootje, dat eiken morgen de met de nachtpost aangevoerde stukken voor Oostelijk Zeeuwsch-Vlaan- deren van Hansweert naar Wals oorden overbrengt, de omstui- mige golven der Westerschelde te trotseeren. Aan de mogelijkheid om alsdan voor dit doel een toch allicht te Hansweert beschikbaar zijnde zeewaardige sleepboot te charte ren en te zorgen, dat Oost Zeeuwsch Vlaanderen zijn belang rijke postzending dan toch nog eenigszins op tijd krijgt, daaraan is niet gedacht, en ook zal er te Hansweert wel geen postambte naar zijn, die daarvoor bevoegd heid bezit. Er werd evenwel vertrouwd op de boot van den veeidienst Hans weert—Walsoorden, die te 6.45 moet afvaren en die dan de post zou meenemen. Die dienst wordt tegenwoordig evenwel uitgevoerd door de groote veerboot „Koningin Wil- helmina" van den dienst Vlis- singen - Breskens, en, zooals ook het vorig jaar reeds eenmaal is voorgekomen, zag de kapitein er bezwaar in bij dezen sterken wind uit westelijke richting, met het hooge motorschip de trossen los te smijten en de haven van Hansweert te verlaten, wegens gevaar voor veriageren. Dit le verde dus niet alleen stagnatie voor het passagiersverkeer maar tevens voor het postvervoer. Ook toen scheen men het tijd stip voor het nemen van maat regelen nog niet aangebroken ge acht en heeft er ook niet aan gedacht, dat ook onder deze om standigheid kon gerekend worden op het varen der boot tusschen Hoedekenskerke en Terneuzen. Ware de post per auto daarheen overgebracht, dan was de zending te half tien te Terneuzen gearri veerd en had men die verder kunnen expedieeren. Omdat men niet aldus han delde, verergerde de stagnatie toen te 8.40 de kapitein van de „Koningin Wilhelmina" de om standigheden nog niet geschikt achtte om de tweede reis der dienstregeling uit te voeren. Door de Kamer van Koophandel voor Zeeuwsch-Vlaanderen werd aan de inspectie der P. T. T. telefonisch tusschenkomst ver zocht voor het nemen van door tastende maatregelen om de door zending der post te verzekeren. Deze vernam dat men thans voor nemens was bij verdere stagnatie de post over Hoedekenskerke te dirigeeren, doch dat men, nu de tijd weer wat gevorderd was, nog wilde afwachten of de derde vaart wellicht zou worden gemaakt. En dit laatste is geschied. Het water was ondertusschen geval len, waardoor de veerboot in de haven van Hansweert eenigermate beschutting vond van den Weste lijken havendam- en deze reis werd uitgevoerd. Tegen 11 uur kwam de eerste boot te Wals oorden aan. Dat de voor den dienst be stemde booten wegens stormweer niet kunnen varen, is iets, dat niemand kan voorkomen, doch dat alsdan niet terstond door tastend kan worden opgetreden om stagnatie te voorkomen door gebruik te maken van een andere vervoergelegenheid die dit ook bij stormweer kan doen, is o i. een leemte. Bij zoo'n omvang rijke postzending voor een ge- heele streek, zijn toch ongetwijfeld zeer groote belangen betrokken. „Tem. Crt". Hulster- en Axelerambacht. Met 1 Juli a s. eindigt het ver band tusschen het Ingenieurs bureau voorheen Van Hasselt De Koning met het Waterschap Hulster- en Axeleramoacht, onder welks leiding de werken tot ver betering van den waterafvoer van 4«t waterschap zijn uitgevoerd en die thans nagenoeg zijn vol tooid. Het verdere werk zal worden uitgevoerd door der» technischen dienst van het water schap zelf. Met ingang van denzelfden datum is door de vergadering van afgevaardigden benoemd to ingenieur bij dat waterschap d- heer Ir. K. Drok te Terneuzen, die bedrijfsingenieur was bij bo vengenoemd ingenieursbureau en onder wiens leiding de werken zijn uitgevoerd. Tern. Crt. Bij Kon. besluit is benoemd in vasten dienst tot inspecteu van het onderwijs in de inspeeti» Roosendaal, Dr. Jos. J. Gielen, Directeur van de R -K. Midden stands Haudelsdagschuol te Hulsi Aan de Majella-kweekschoot te Dongen slaagde de heer G. A. de Smet te Koewacht, als onder wijzer. Tijdens den Zuidwesterstorm is een Zeeuwsche hoogaars op dt Suikerplaat bij Terneuzen omnoog gevaren en blijven zitten. De bemanning kon gered worden. Gevonden. Onderstaande goederen zijn te bekomen aan de daarachter ver melde adressen Een rijwielbelastingmerk J M W'elao.l Pr Hendrikstraat 44 Predikbeurten te «xei. ZONDAG 3 JULI 1938. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 91/, ure Dr. Cornier, van Te neuzen Nam. 2 Ds. van Oeveren In heide diensten collecte voor dt Inwendige zending. Geref. Kerk. Voorm. 930 ure Cand. de Ruiter. Nam. 2 Ds. J S. Pusi. Geref. Gemeente (Weststraat). Voorm 9.30 ure Leeskerk N 2 Verduistering. Maandag werd voor de Recht bank te Middelburg behandeld de zaak tegen A C. v. P 29 j monteur te Terneuzen, verdacm dat bij op 10 Mai 1.1. te Terneuzen, met net oogmerk tot wederrech telijke to> ë.geniug heeft wegge nomen een geldsbedrag van on geveer 60, loeoeüourende aan de atue» Lug Terneuzen van de R K. metaaibewerkersbond. Verdacnte erkende de teiten. By dad van het ontvreemde geld J 54 gezonden naar Utrecüt, om reden üij correspondent was van de bouwvakarbeiders. De Officier van Justitie zei dat bet voor hem vast staat, dat verdachte geld neeft weggeno men. By genoot het venrou wen van zyu zwager om in diens buts te komen. De belten tenia van verdacnte komt met voort uit diep gevoeld berouw By kon er niet tusscnen u»t dat heeft verdacnte gevoeld. De Officier eischte daaiom 4 maanden gevangenisstraf. De verdediger van verdachte Mr. B Vermaas zei dat er geen juridisch verweer is en ny wilde zien dan ook alleen bepaien bij de airatmaat. Pieiter acntte een gedeeltelyk voorwaaruelyk en gedeeiteiy» onvoorwaardelijke sirat, met at treit van net voorarrest, nier op zyu plaais, Voor eenzelfde overtreding had zien te verantwoorden ter zake dat hy in Juni 1937 in Zeeuwsch Vlaanderen opzettelyi, een g lusbedrag van ougevt r t 483, althans van 150, toe- behoorende aan W Poppe, zaak waarnemer te Buist, welk yeld nij ter uitbetaling aan B Vis sering te Oud- en Nieuw Gastel onder zied bad, wederrechtelijk zich heett toegeëigend. De getuige Po» pe exploiteert «en fi lanciersbedrut voor auto's. Bij gat een uiteenzetting van de zaken zooals dez« zich hebben toegedragen betreff nde bet ver strekken van geld aan verdachte by aankoop van autobussen enz. De verdachte zei dat de uit eenzetting van Poppe juist is. Bet geld dat bij teveel omving, oeett hy uitsluitend gebruikt om meer accepten aan Poppe te kunnen voldoen. De Officier van Justitie, zeide dat het in deze zaak gaat om geldscnieien. De officier acntte de zaak in wez*n wal een op- lichtingszaak. Bij u van mea ning, dat P. een fantastische rente voor de afwikkeling zou h-boen gekregen, indien deze normaal ware geweest, terwijl in zijn systeem by geen cent ris co nep. De Officier eischte tegen ver dachte wegens verduistering 3 maanden gevangenisstraf voor waardelijk. Dinsdaguacbt en Woensdag heett over heel ons land een kracntige storm gewoed, die heel wat maieneele schade neeft aan- gericnt. Vele tciepen hauoen net zwaar te verduren, doch ernsuge persoonlijke ongelukken zyu door dezen zjmerstoim met veroorzaakt. Bet is voorname lijk by omgewaaide boomen en scooorsieenen en taliooze ver nielde dakpannen gebleven. Gasontploffing te IJmuiden. Gisteravond is in IJmuiden door een ontploffing de Juiiana- brug, die de spourlyn tusscnen oud- en nieuw IJmuiden over brugt zeer ernstig beschadigd. In deze brug ligt een overdekte goot, waarin electrtsche kabels alsook een zware gasbuis liggen. Vermoedelijk is in deze gasbuis een lek ontstaan. Door vermen ging van gas met luent omstond toen bet gevaariyke knaigas dat door oubekende oorzaak tot ont- ploffug is gekomen. De zware Oedtkking van oe goot is over de geneele lengte vermeld. Bet is wonder, dat geen per- soomyke ongelukken zyn ge beurd, daar de brug een zeer druk verkeerspunt is. Griezelige vondst. Tydeus net spelen aan den slootkant by een der slooten in Oud Matbeuesse beobtn jongens een pakje gevonden. Toen zy net pakje op den kant Uadden gebaald en de indoud contro leerden, bleek het het in verre- gaauden staal van ontbinding verkeerenoe lijkje van een kind van Uet mauueiyx gesiacnt te bevatien. Bet ijjkje was in grauw papier gewinkeld en men neeti geen enkele aauwijzing, die eventueel tot opsporing van de moeder kan lelden. Ad verten Licn. WT Hlet. nu W afwis per stuk 10 cent. AVatels met slagroom 15 cent. WAFELS WORDEN bij BESTELLING GRATIS THUISBEZORGD. Hoe grouicr uporengs», uoe grooter feest. 1 'nir? TANDPASTA V O O I'

Axelsche Courant | 1938 | | pagina 3