Gelegenheid tot dansen Smul feest zijn. Gemengd Nieuws. V Burgerlijke Stand. Salomon Ditleman en Friu^oise Ad verten tien. ORANJE-BAZAR Je Pinksterdag JAN VAN GIES, Stafion. Laat Pinksterfeest ook Fruit en Groenten Ook oude en nieuwe Aardappels. PH. DE NEVE Een net Woonhuisjü, bevragen ^UUANASTRAAT 67- A. H., 18 j.p arbeider te Zaam- slag, alsvoren, 2 m. gev. voorw. en f 15 b. of 10 d. h. met ver nietiging van het mes. Hooger beroep. Door A. P. C., 37 j., notaris klerk te Hulst, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van de Rechtbank te Middelburg van 20 Mei 1938, waarbij hij wegens verduistering meermalen gepleegd en valschheid in geschrifte, is veroordeeld tot 3 mnd. gevang. Predikbeurten te a-xel. ZONDAG 5 JUNI 1938. Eerste Pinksterdag. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9V> are Ds. van Oeveren Nam. 2 Leeskerk. Qeref. Kerk. Voorm. 9.30 are Ds. J. S. Post Nam. 2 Cand. de Ralter Qeref. Gemeente (Weststraat). Vourm. 9.30 ure Leeskerk. Nam. 2 MAANDAG 6 JUNI 1938. Tweede Pinksterdag. In de Ned. Herv. Kerk en Geref. Kerk geen dienst. In de Geref. Gemeente voorm. half 10 Leeskerk. De politieke moord te Botterdam In alle groote bladen heelt men deze week de toto van den moordenaar van Konolavec kuu- neu aanschouwen Het nadere signalement luidt als volgt: Leeftyd ongeveer 32 jaar, lengte 1,76 a 1,78 m., glal ge schoren gelaat, donkerbruin, ach terover gekamd haar, donker bruine oogen, gave tanden, zeer zelfbewust doch elegant optreden, wenkbrauwen, welke naar den neus doorgroeien, spreekt Rus sisch, Oekraïnisch, een weinig Duitsch en vermoedelijk ook wat Pransch. By Konolavec en diens vrienden stond bij bekend als Waloek. Hy is echter ook bekend onder de namen Dissimov en Petrovich. In werkelijkheid zal hy wel anders heeten. Waloek te Dombnrg Op den morgen na de misdaad, die Rotterdam iD opschudding bracht, het was amper zeven uur geweest, kwam in het pension .Walcheren" van den heer Post- ma, die tevens coiffeur is, zich een vreemdeling aandienen, hon gerig, koud en half ziek. Hy wenschte geschoren te worden en toen hieraan voldaan was vroeg en kreeg hij een ontbijt Aanvankelijk sprak de mau, die buitengewoon zenuwachtig en gejaagd was, wat gebroken Eu gelscb, doch later zette hy zijo gesprek voort in het Duiiscn. Hy vertelde dien nacht te Vlis- singen te hebben doorgebracht hoewel hij meer den indruk maakte den blooten hemel als onderdak te hebben gebad. De vreemde deelde voorts nog mede passage te hebben genomen naar Brazilië en dat een vriend hem straks per auto naar Rotterdam zou brengen. Tegen acnten giug hy weg, zondereenig spoor achter te laten. Niemand blijkt hem t dorp te hebben zien verlaten. Toen in de bladen het signa lement van Waluck verscheen, bespeurde het ecntpaar Postma, dat het wonderwel klopte met dat van hun zonderlingen gast. De heer Postma waarschuwde burgemeester Tuyl v. Sarooaker- fce en ruksveldwacoter Jause. Deze toonden hem en later ook xya vrouw de toto van Waluck en hoewel zy er gean eed op zouden willen doen, meenen zy toch zeker dat de man van de toto dezelfde is als hun bezoeker. Alles is toen met bekwamen ipoeddoorgegevenaan de centrale recherche te Rotterdam, die ech ter voor zeer vele raadsels staat, omdat de man, nadat hy de zaak van den heer Postma verlaten heelt, door de aarae schynt te zyn verzwolgen. Hoewel 't niet onwaarschijnlijk is, dat er verband tusschen een en ander bestaat, spant de re- cnerche al haar krachten in om iets meer aan de weet te komen na den vreemden vogel, Ernstige schietpartij. Woensdagochtend omstreeks elf uur heelt een ernstige schiet partij plaats gehad op de boerde rij van den landbouwer A. van M., gelegen aan den Heicop, te Ruwiel in Utrecht, waarbij de landbouwer en zyn zoon zwaar gewond werden, terwyl een veld wachter lichte verwondingen opliep. Aan de boerderij vervoegden zich drie crisisambtenaren om een onderzoek naar den vee&ta pel in te stellen. Hun werd den toeganr echter geweigerd. De ambtenaren zijn daarop hulp gaan halen, waarby zy assisten tie kregen van de politie uit Kockengen, Ruwiel en Breuke- ien, terwyl de burgemeester der gemeente Ruwiel eveneens bij de woning verscheen. Opnieuw werd den landbouwer gesom meerd, de deur van zyn woning te openen. Toen de man wederom weigerde werd 'n smid gehaald wien bevolen werd, de deur open te breken. Toen deze daarmee bezig was, klonken schoten, die vanuit de woning op de ambte naren, de politie en den smid werden gelost. Deze schoten troffen gelukkig geen doel. Aan stonds trok'men zich terug om te beraadslagen, wat verder te doen. De officier van justitie uit Utrecht, jnr Quarles van Uffjrd, werd ontboden. Den landbouwer werd daarop voor de laatste maal gelast de deur van de woning te openen. Hem werd eenige bedenkryd ge geven met de mededeeiiug, dat, als by niet toegat men tot krasse maatregelen zou overgaan. Te vens werd hem verzocht, de zicb in zyn woning bevindende kin deren, een jongen en eeB meisje van ongeveer zeven jaar, naar builen ie laten gaan, alvorens men krasse maatregelen zou ne men. Ook hieraan gat de land bouwer geen gevolg Daarop heelt men met geweld de deur open gebroken, waarby van weers kanten schoten vielen. De 60 jarige landbouwer en zyn 19 jarige zoon Preek wer den daarby zwaar gewond. Een veldwachter van de gemeente Ruwiel kreeg een schampschot aau de borst. De ernstig gewonden werden ter plaatse verbonden en mei twee ziekenauto's van den ge- ueeskundigen dienst naar het Stadsacademi8cb Ziekenhuis te Utrecht overgebracht. Van de woniug is geen ruit heel gebleven. De kogelgaten ziet men in de muren, deuren en de ruiten. Er zijn ongeveer dertig schoten gevallen'. Aardappeldlefstallen. De laatste weken zyn by de politie te Dinteloord aangiften ge daan door landbouwers, die tot de ontdekking gekomen waren, dat er groote eq kleine partyen aardappelen uit hun kuilen ont vreemd waren. In samenwerking met de mare chaussee te Steenbergen, werd dan ook des nachts gesurveilleerd ouder de gemeente Dinteloord. Merk waai diger wijze werd nim mer iets verdachts ontdekt op de plaatsen, waar de politie zich bevond Alleen kreeg de politie argwaan, toen men eeuige malen acntereen in de buurt van aard appelkuilen, waarby de wacht werd genouden, een jongetje opmerkte, dat een speelgoedpi stooltje Dy zich had en dat telkens atscnooi als by in de buurt kwam van de marecüaussee. Het kind, zekere r. d. W., werd aangehouden en aan een verhoor onderworpen. Aanvan kelyk bleet het halsstarrig ont kennen iets met de aardappel- dietstaileu uitstaande te hebben. 3y schoot alleen, zeide hy, zyn pistooltje at, omdat hij de honden bang wilde maken. Tenslotte nel by echter door de mand en bekende, dat hy ais voorlooper dienst deed van een troepje aard appeldieven. Hij moest zyn pi stooltje alscoieten, wanneer er onraad iu de buurt was. De dieven wisten dan, dat zy uit de buurt moesten bl(jven, Wie lntuisQhen de overige li eten vaa da bande zyu, daarover bewaart de jongen tot nu toe een hardnekkig stilzwijgen. Op een voatbalterrein aan den Fruitweg te 's Gravenhage waar drie geitjes liepen, heeft een hond kans gezien de drie dieren te verscheuren. Eéo geitje was zoo zwaar gewond, dat een agent van politie het met een revolverkogel moest afmaken, de andere twee waren reeds dood, toen men het bloedbad ontdekte. L(jk gevonden van een ontvoerd knaapje. Zondagavond heeft de politie op het strand te Davonport by New Roebelle het in staat van ouibinoiug verkeerend lijkje van den 12 jarigen Peter Levine, die siDds 24 Februari werd vermist, ontdekt. Eenige dagen na de verdwij ning van den jongen had zyn vader, een advocaat te New York een brief ontvangen, waarin een losgeld van 60 000 dollars werd geëischt. Vergeefs heeft de advocaat geprobeerd in contact te komen met de kidnappers. Op 3 Maart ontving by een nieuw schrij ven, waarin 30 000 dollars werden geëischt. Ook toen is het Levine mei gelukt onderhandelingen met de ontvoerders van zijn zoon aan te knoopen. Sportnieuws. Ons Modehoekje. LONG A R F C MALINOIS. We willen gaarne de aandacht vestigen op dezen wedstrijd, die hier op 2e Pinksterdag gespeeld wordt en ongetwijfeld groote be langstelling zal trekken uit geheel Zeeuwsch-Vlaanderen. Voor de genen, die bezwaren hebben om op Zondag een voetbalwedstrijd te bezoeken, is het een prachtige gelegenheid om kennis te maken met goed voetbalspel, waarvan men in deze streek helaas nog te weinig kan genieten. Hier toch komen twee 1ste klas elflallen tegenover elkaar, waarin spelers met klinkende namen in de voet balwereld en van wier mede spelen men verzekerd is. Dit niet-uitkomen van bekende spe lers heeft Zondag in Hulst nogal teleurstelling gewekt, doch hier voor behoeft Maandag geen vrees te bestaan. Beide vereenigingen hebben gegarandeerd met hun sterkste combinatie uit te komen, wat dus w I zeggen, dat sterren, ais Pellikaan, v. d. Hoven en Broeken bij Longa en Hellemans, de Cleijn e.a., bij Mahnois van de partij zullen zijn. Van goed spel kan men vrijwel verzekerd zijn, daar het hier voetballers oetreft uit de hoogste afdeeling, die een geheel seizoen in ploeg- verband gespeeld hebben, dus geen combinatie's. die voor slui tend samenspel steeds min of meer op „geluk" zijn aangewezen. Henk Pellikaan, de bekende internationaal, behoeft geen krans meerzijn prestaties in de naiio nale ploeg zijn genoegzaam be kend en ook zijn clubgenoot v. d Hoven heeft reeds uitgeblonken in Zwaluwen- e.a. officiëele elf tallen. In de voorhoede moet vooral Broeken een scherpschutte zijn. Bij Malinois is Hellemans, de befaamde oude spil van de Belg. Roode Duivels, nog steeds een kracht van beteekenis. Velen zullen zich nog wel zijn schitterend spel herinneren uit talrijke inter landwedstrijden. De leider van den aanval is De Cleijn, midden voor van het Belg. legerelftal. We achten het niet noodig nog meer namen te noemen, doch willen ieder sportliefhebber op wekken een bezoek te brengen aan het prachtige Axelsche voet balterrein, dat voor deze groote gebeurtenis extra in orde is gebracht. Duizenden zullen het spel prachtig kunnen volgen en men kan verzekerd zijn van een goede orde en verkeersregeling. Concordia zal voor muzikale opluistering zorgen en als het weer nu meewerkt, wordt het zeker een mooie sportdag. De voetbalverteniging Axel" en de V. V. V, hebben het hunne gedaan om weer duizenden naar Axel te trekken op 2e Pinksterdag. Mogen zij niet teleurgesteld worden. GEKLEEDE JAPON (Hr 8563) Voor deze keurige gekleede japon heeft men 4 meter bedrukte zijde van 90 centimeter breedte noodig De rok valt klokkend ook al doordat er een klonkende baan in het voorpand gezet is De blouse is eenigszins gedrapeerd en op den scnouder inqerimpeld. De mouw. die tot den elleboog reikt, valt tamelijk wijd Men moet matertaai kiezen, dat soepel valt Het patroon is te verkrijgen in maat 44 bovenwijdte 102 centi meter taillewijdte 86 centimeter en heupwijdte110 centimeter Door het al of niet aanknippen van naden, kan men het patroon passend maken voor het eigen figuur. Dit Favoriet Knippatroon is te verkrijgen tegen den prijs van 25 cent plus 1 cent omzetbelasting) bij het Bureau van dit blad DamesDenkt bij eigenge maakte kleeding aan een favoriet Knippatroon Ze voldoen uitste kend en zijn goedkoop Hebt ge reeds succes bereikt, zegt het Uw vriendinnen en ken nissen. Gedurende de maand Mei 1938. Axel. Huwelijks-aangiften. 5 Louis Abraham Naeije, 24 j jm en Jeannette Valentine Eggermont (van Zuiddorpe), 24 j., jd. Gilles Boeije, 28 j., jm. en Janna Pladdei t,van Terneuzen), 23 j., jd. 19 Hendrik Leums, 23 j., jm. ei Wilhelmina Johanna Meesen, 22 jjd. 20. Cornelis Charel Die- leman, 31 j., jm. en Pieternella Krina Jansen, 25 j-, jd. Gehuwd. 5. Adriaan Abraham Butler, 25 j., jm. en Jacoba Pie ternella Oppeneer, 23 j., jd. 12. Krijn Duiven (van Numansdorp), 23 j., jm. en Adriana Maria de Keizer, 25 j., jd. Dirk Herrebout (van Hoek), 22 j., jm. en Catha- rina den Beer, 18 j., jd. 19 Adolphus Cornelis Breepoel, 24 j., jm. en Leonie van Goethem, 22 j., jd. Louis Abraham Naeije, 24 j., jm. en Jeannette Valentini» Eggermont (van Zuiddorpc), 24 j., jd. Gilles Boeije, 28 jjm en Janna Pladdet (van TemeuzeA 23 j, jd, Geboren. 2. Adriaan, i, van van Kerkvoort. Frargoise Dina Janneke, d. van Jan Naeije en Suzanna Maria van de Velde. 12. Christiaan Johannes, z. van Jan Rtnso Johannes Nobels en Willemina Kommerina Oostdijk. 18 Gelein, z. van Jan Hollebek en Sara Levina van de Velde. 23. Pieternella Joanna, d. van AJriaan den Beer en Maria Leo- narda Augusta Groothaert. 27. Ebrina Jannetje, d. van Cornelis Leendert de Masier en Anna Pieternella 't Gilde. 28. Cornelis Pieter, z. van Adriaan Francois Haak en Johanna Koekkoek. Overleden. 5 Johannes Witte, 71 j., echtg. van Helena Florus- sen. 30. Francina Maria de Bruijn, 53 j., echtg. van Cornelis Nicoiaas J msen van Rosendaal. Hierbij brpngen wij onzen harte'fyken dank voor de vele blijken van belang stelling ondervonden op 29 Mei 1938. Fam. ABR. LOOF— v. d. Ouden. Axel, 3 Juni 1938. Jonge Dames en Heeren boven de 16 jaar, welke hun medewerking wei schen te verleenen aan de te houden op 29, 30 Juni en 1 Juli, worden verzocht zich op te geven tot uiterlijk Zaterdag II Juni aanst. big den secre taris den heer A. VAN MAALE, Walstraat 4. Zij, die iets te vor deren hebben of borg tochten hebben ten laste van of die iets verschuldigd zijn aan de nalatenschap van wijlen Mej. Wed. M. W. D1ELEMAN— de Mul, laatst gewoond hebbende te Axel, Coegorspolder, en aldaar overleden op 4 Februari 1938, worden verzocht daarvan opgave of betaling te doen ten kantore van ondergeteekende vóór II Juni a s Notaris FtNOY Axel. m?t orgel en accordion, in de zaal bij 9<r Entrée vrij. „WAAROM" z' in 't Stadhuis wilden breken, Is na de daad al ras gebleken Ze dronken er epn fl -k<- kop Met geuiig OGGEL S KOFFIE op. OGGEL'S KOFFIE ook Uw zin Bicek daar niet voor in 't Stadhuis in. Elk bonafide winkelier Verkoopt ze U immers met pleizier. Voor Uw eerste kwaliteit knnt U het best bij NEVE in de Noordstraat terecht. Wij zijn in alles flink gesorteerd aan de allerlaagste prijs. (Wordt thuis bezorgd). Beleefd aanbevelend, Telef 38 TE HUUR: voor kl, geïin, W ststr. 3i. Te

Axelsche Courant | 1938 | | pagina 5