Clir. lagere Landbouwschool Nieuwe WONING Kolommen- kasboeken J. C. VIM Gemengd Nieuws. burgerlijke Stand. Ingezonden Stukken. Adverteuiien. Te koop of te huur: J. A. STOOP Zij verheugen zich er over, dat Nederland intijds indachtig is ge worden, dat een volk, hetwelk niet voor zijn vrijheid weet te offeren, tot den ondergang is gedoemd. Met genoegen hebben zij ge constateerd, dat allerwege de on langs genomen maatregelen, niet tegenstaande den zwaren last, welke daardoor den volke is op gelegd, met instemming zijn be groet. Doordrongen van den ernst der tijden, beschouwen zij het daarom als een vreugdevollen plicht, naast de gedwongen offers, welke ten behoeve der bewapening worden gevordeid, met vrijwillige bijdra gen dien bijzonderen last te ver lichten. Door dezen gedachtengang ge leid, hebben zij de eer Uwer Excellentie 5 hunner totale, over een maand genoten, wedden, aan te bieden, met het beleefd verzoek deze som wel te willen aanwenden tot de zoo bij uitstek nationale taak de versterking van de Nederlandsche weermacht. West Zeeuwsch-Vlaanderen, 25 April 1938. Naar wij vernemen zal te St. Jansteen op 7 Mei aanst. de steunregeling voor werkloozen worden stopgezet. Een aantal werkloozen, van hier, zijn door bemiddeling der Ned. arbeidsbeurs, te Oberhausen in Duitschland werkzaam. Ook naar Frankrijk zijn er enkelen vertrokken. Aan dhr. A. Brevet te Oost burg is, ingevolge eigen verzoek, met ingang van 1 Mei a.s. eervol ontslag verleend als deurwaarder bij het kantongerecht te Oostburg. Zaterdag kwam de heer D uit Bochaute in botsing met zijn auto met van Q. uit Breskens op het kruispunt te Pyramide. Mevr. D. bekwam een schouderfractuur en een lichte hersenschudding. De anderen kwamen met dei schrik vrij. Dokter H., uit 3ier vliet, die juist ter plaatse pas seerde, verleende de medische, hulp. De materiëele schade aan beide wagens is zeer aanzienlijk Historische tentoonstelling. Op initiatief van burgemeester Drost te Breskens zal, uitgaande van de Oranjevereeniging aldaar, een tentoonstelling worden ge houden van historische waarden, welke geleid hebben tot de ont wikkeling van Zeeuwsch-Vlaan deren tijdens de regeering van het Huis van Oranje van 1604 af, het jaar dat Prins Maurits Sluis veroverde, tot 1938, hei jaar, dat Koningin Wiinelmina veertig jaar ons land bestuurt. Bij Kon. besluit van 14 April is toegekend de aan de Ordt van Oranje-Nassau verbonden eeremedaille, in brons, aan mej C. J. van der Steel—Sarneel, dienstbode bij de familie Colloi d'Escury, te Hontenisse. Aan de R.K. Landbouwwin- terschool te Hulst verwierven het einddiploma: W. Burm, te Hulst, E. van Campen te Graauw, R. van Damme te Hontenisse, L. van Esbroeck te Hengstdijk, A. Ferkei te Nieuw Namen, Jos. Hermans te Stoppeldijk, K. van Houte te Heikant, J. de Miliano te Groede, G. de Munck te Zuiddorpe, M de Neve te Bouchaute, F. deNijs te Walsoorden, A. Smet te Clingt, P. Vereecken te Walsoorden, A Weemaes en J. van Wesemael te Nieuw Namen, en M Ysebaert te Axel. AutobusTerkeer met België. Naar aanleiding van de be sprekingen door het stadsbestuur van Antwerpen met de regeering aangeknoopt inzake de regeling van het autobus- en taxi-verkeer tusschen Nederland en België, ontving de burgemeester der Bel gische havenstad van den premier een schrijven, waarin wordt ver klaard, dat alles in het werk zal worden gesteld, om tot een be vredigende oplossing te komen. Alles zal in het werk worden gesteld, opdat de verbindingen tusschen Nederland, Antwerpen en geheel België, zoo talrijk, zoo snel en zoo goedkoop mogelijk jtwilen worden. Gevonden. Onderstaande goederen zijn te bekomen aan de daarachter ver melde adressen Een vrachtautoband Good Year 600-20. Te bevragen Noordstr. 5 Iu een Nederlandsche boot geladen met pannen voor Yer- seke, is een party tje cocaïje aangetroffen. Schip en ladiug zijn door de Autwerpsche politie in beslag genomen. Verder schynt Daar aanleiding van dit feit een zekere L uit Y-rseke in België te zyn aangetiouden, daar wordt vermoed, dat deze een werkzaam aandeel in deze zaak heeft gehad. Bloemen voor de Prinses. Vier scnoolkiudereD vatteu het plan op om van Tienhoven een wandeltocht te maken naar Soest- dyk Zij wilden het Paleis Dewon deren. Welgemoed vertrokken ze in den vroegen ochtend uit Tienöoven. Van hun ouders hadden zy eemg geld meege kregen. Toen zij nu goed en wel üet dorp hadden verlaten, stelde een van hen voor van het geld bloemen te koopen eu deze te bezorgen aan het Paleis. In Soestdijk aangekomen vergaten zij hun moeheid en terstond werd een bloemenwinkel opge zocht. Een keurige tuil werd uitgezocht. Aau het Paleishek werden de jongens aangehouden door een veldwachter, die hun vroeg waar zij heen moesten. „Voor de Prinses, meneer", klonk het uit hun mond. De veldwach ter stelde zich telefonisch in verbinding met het Paleis en toen by weer naar buiten kwam hoorden de jongens tot hun vreugde dat zij de bloemen aan het Paleis mochten afgeven. Zij wandelden met angstige gezich ten naar de trap. Hier stond een bediende te wachten, die de bloemen in ontvaugst nam en namens H.K H. Prinses Juli aca dank bracüt voor de hulde. De jongens togen toen huiswaarts en verheugd kwamen zij weer in hun woonplaats aan. Zaterdag is de veehouder P. te Bunschoten, toen hij zyn vrouw behulpzaam was by den schoonmaak, door een zolderluik gevallen. By kwam met het nootd op den steenen rand van een veevoederbak terecht en nep een schedelbreuk op. Een uur na het ongeval is by over leden. Gezegende familie. Op 9 Mei a s. noopt bet echt paar Jan Wolf en Hilligje Drogt, wonende in de buurtschap Urog- teropslagen, zijn 70 jarig buwe- ly'ksteest te herdenken. Beide oudjes zyn nog zeer kras. De man is 93 jaar oud en de vrouw 89 jaar. Uit het huwe- uk zyn negen kinderen geboren, 36 kleinkinderen en 47 achter kleinkinderen. Merkwaardig is wel, aat het echtpaar nooit is verhuisd De oudste dochter was Woensdag 48 jaar getrouwd De oudste duchier van deze weer is gehuwd met den jongsten zoon van de 70 jaar getrouwde echtelieden. Een zoontje van den land bouwer J. Dogierom te Zeven- auizen heelt, toen by in het land aan het spelen was, een trap vaD een paard gekregen. Zijn toestand is ernstig. Ernstig ongeluk. Te Rotterdam zyn by het hyen twee werklieden aoodelijk ge troffen door het omvallen van een hystelling. De eene, Steynen genaamd en afkomstig uit Midaei burg, zou Woensdag in onder trouw gaan; de andere, die ge- ruimen tijd werkeloos was ge weest en pas werk had gevonden moest een groot gezin onder houden. een winkeltje, zetten daar blik ken boontje», doperwtjes en zoo voort neer en plaatston vprvol- gen8 een advertentie in de krant Te koop een druk beklante groen- tenzaak in dat en dat deel van de stad. Te bevragen daar en daar. Er kwamen inderdaad sollici tanten en wanneer er nu een maal een dag was afgesproken om de zaak te bezichtigen, zorgde het tweetal, dat de zaak veel groente bevatte. Verscheidene personen zijn er op die manier ingeloopen en hebben voor be dragen, varieerende tusschen de honderd en drie honderd vijftig gulden een groentenhandelrje overgenomen. Het bleek natuur lijk al spoedig, dat het gekochte zaakje heelemaal niet druk be klant was, of liever, dat er zelts niet één vaste klant was. Aan gifte by de politie volgde, waarna het tweetal is aangehouden De familie Heuvelmans uit Helden, bestaande uit echtpaar en vier kinderen, begaf zich Zaterdagochtend per auto op weg naar Zeeland. Doordat een vrachtwagen weigerde uit te wijken, en de chauffeur van den heer Heuvelmans zich genood zaakt zag, den vrachtwagen te passeeren, geraakte de personen auto nabij Asten van den weg en kwam terecht in een vry diep water De wagen slopg over den kop Door tegenwoordigheid van geest konden allen zich redden en niemand werd gewond. wien hij vriendschapsbanden en „zakelijke" betrekkingen had aangeknoopt en twee garage houders de dupe geworden voor bedragen van onderscheidenlijk f200, f80 en f25 De gemeentedienst te O er- schie heeft uit de Schie 9000 straatstenen opgehaald, w lüe door de jeugd daarin waren ge worpen Negentien dooden. Een vliegtuig van de liic Tirana (de hoofdstad vaD Albanië —Rome, is halverwe e tusschen Rome en Napels tegen een berg gevlogen en in brand geraakt De negentien inzittenden, veer tien passagiers en de bemanning zyn allen om 't leven gekomen Tot de passagiers behoorden e gezant van Albanië te Rom vier Duitscbers, een Engei*cb man, een Amerikaan, eeD Griek en een burger uit Danzig. Het ongeluk zou een gevolg zyn van den mist. Het wrak van het vliegtuig werd doot herders gevonden. Gemeld wordt, dat hierby ook juweelen ter waarde van twaali millioen franc verdwenen zyn, bestemd voor den koning van Albanië als geschenk aan zyp gemalin Een 73-jarige groentenhan- delaar en een 28 jarige koopman te Rotterdam wilden geld ver dienen. Met een gewoon han deltje vlotte bet niet zoo erg en daarom kwamen z(j op een lu mineus idee zy huurden in ver* seheidene deelen van de stad Toen de 75-jarige landbou wer LokiD, wonende onder Wilp de koeien naar de weide bracht is hy waarschijnlijk in de weide gestruikeld, waarna een der koeien hem de borstkast zou hebben ingedrukt. De ongeluk kige moet vry wel op slag ge dood zyn. Historisch 't Gebeurde in een groote plattelandsgemeente in West Brabant. Een werklooze kwam aan het stempelbureau en moest de opmerking hooren, dat hij naar de bioscoop was geweest, wat hem niet geoorloofd was. Mag dan een arme werklooze, die buiten zyn schuld moet thuiszitten en veel liever werken zou, dan niet eens een enkele maal 20 centen uitgeven voor een klein verzetje, vroeg de man, terwyl er zooveel steun trekkers dagelijks in een café zitten te kaarten ot staan te bil jarten. Kun je dat bewyzen? was de wedervraag. Ja, antwoorde de man, als u mee wil gaan, zal ik het u aan toonen. Wat daarop te zeggen? Er zou iemand met hem meegaan en hy bracht zyn metgezel naar een groot café, waar verschil lende landbouwers gezellig zaten te kaarten en een viertal aan het biljarten waren. Ziedaar zei de man, dat zijn allemaal steuntrekkers 1 De man van het gemeentehuis wist niets te antwoorden, want het was waar, al waren de om standigheden anders. De werk- looze behield zijn steun. yrydagavond kwam de 40 jarige handelsreiziger H C. Hes- seling, woonachiig in Koude- kerke, per motorrywiel uit de richting Wes»kapslle om huis waarts te keeren In een flauwe bccbt bij Zoutelande ontmoette hy den kleinen vrachtauto van den slager M. uit Westkapelle. Vermoedelijk door te groote snel heid raakte H. de macht over zyn stuur kwyt en reed met ®olle vaart tegen den auto aan. Hy smakte tegen den grond en liep een schedelbreuk, verschil lende hoofdwonden en een been breuk op, aan de gevolgen waar van hy spoedig overleed. Te Rotterdam is aangehou den wegens oplichting voor in tot»al een bedrag van ruim t 400 dp 41 jarige vertegenwoordiger C De man heefi eerst van zyn verlootde verschillende geldsbe dragen, tezamen eeD f 100 w^ten los te krygen, door baar allerlei zaken onjuist voor te stellen. Vervolgens g(ja «en mgn met Gedurende de maand April 1938. Axel. Huwelijks-aangiften. 7 Louis Camiel Vermandel (van Sas van Gent), 27 j., jm. er. Maria Anna Cathanna David, 30 j jd. 19. Krijn Duiven (van Numansdorp), 22 j., jm. en Adn- ana Maria de Keizer, 25 jjd. 22. Adriaan Abraham Butler, 24 j jm. en Jacoba Pieternella Oppeneer, 23 j., jd. 28. Adol- phus Cornells Breepoel, 24 j„ jm. en Leonie van Goethem, 22 j., jd. Dirk Herrebout (van Hoek), 22 j., jm. en Catharina den Beer, 18 jjd. Gehuwd. 7. Leon Franciscus Frankevijle (van St. Jansteen), 27 j., jm. en Elsa Berthina Au gusta de Kerf, 30 j jd. 21. Maurice André Cortvriendt (van Terneuzen), 29 j, jm. en Maria Amelia de Coninck, 24 j., jd. Petrus Josephus Verdurmen (van Stoppeldijk, thans Vogelwaarde). 33 j jm. en Madeleine Marie Coralie Suij, 28 jjd. 28. Louis Camiel Vermandei (van Sas van Gent), 27 j., jm. en Maria Anna Catharina David, 30 j., jd. Geboren. 3. Jacobus Dirk, z. van Daniël Hamelmk en Tannekt Maria van Kerkvoort. 10. Mat- hilde Leonie Albertina, d. van Joseph Gerardus Cornells Pieters en Eliza Maria Fidelia Jonkheijm. 11- Jacobus, z. van Jacoous Geensen en Janneke Dieleman. 13. Hermanus, z. van Janus Cornelis van Luijk en Jozma Maria Wisse. 18. Janme Dcbora, d. van Marmus de Fouw en Anna Maria Dtbora Kiel. 20. Anna, d. van Adriaan Dieleman en Janna Koster. 22. Emmit Maria Camilla, d. van Camiiius Cyrillus Jesoirens en Anna Maria Aerens. 28. Anna, d. van Louis Vinke en Tanneke van Tatenhove. Overleden. 6. Pieter Riemens, 68 j., echtg. van Geertrui de Visser. 9. Catelijntje Krokké, 83 j., wed. van Johannes Dronkers. 23. Jacobus Dirk van Allen, 50 j., z. van Dirk en Adriana Dieleman (beiden overl.). 24 Maria Clementina de Kever, 63 j echtg. van Domimcus Jacobs. van Christelijke scholen, voornamelijk uit de groote steden van ons land. Duizenden kinderen zijn in den loop der jaren door „Vacantie Buiten" uit gezonden. Overal heen, waar Christelijke fami lies, gedrongen door den geest van barmhartigheid en liefde van Jezus Christus, hun huis en hart openstellen, om zonder eenige financiëele vergoe ding een zwak kind gedurende ten minste vier weken op te nemen in hun gezin. Gode zij dank, worden zulke gezin nen nog steeds overal in ons land gevonden. Het spreekt van zelf, dat de gezonde streken van ons land waar de kinderen veel frissche lucht kunnen hebben en vrij van het buitenleven kunnen genieten, hiervoor het meest geschikt zijn. Vroeg willen wij dit jaar beginnen, ook in het belang van de kinderen zelf. „Zij hebben het zoo dringend noodig eens een poos Puiten te zijn", zoo verklaart onze dokter na geneeskundig onderzoek. En daarom naar buiten, hoe eer, hoe beter. Zoo gaat dan onze vriendelijke noo- diging uitAan wien mogen wij één van onze kinderen toezenden Laat ieder, wiens hart bereid is tot dit betoon van Christelijke naasten liefde en wiens omstandigheden dit toelaten, gehoor geven aan onze drin gende bede. Hij wende zich dan zonder uitstel tot onzen secretaris, den heer G. Muys, Van der Hoochlaan 15, Amstelveen, die ook gaarne alle gewenschte inlichtingen geeft. HET BESTUUR van „VACANTIE BUITEN". Marktberichten. AXEL, 30 April 1938. Ter markt van heden waren de prijzen, volgens opgaaf van de Vereeniging van handelaren in granen, enz. in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen, genoteerd als volgt: Tarwe regeeringsprijs, rogge 6,75- 7.00. winterkers! 7,00—7,25 zomergersi 7,00—7,50, haver 6,— -6.25, groene erwten 8,00— 9,50 bruine boonen 7,00— 8,- duivenboonen 0,00—00,00, paar-* denboonen 0,00-0,00, blauw- maanzaad ,00-00,00, karwei - zaad 00,00— 00,00, geel mosterd zaad 00,00— 00,00, lijnzaad 8,00 —9,00. HULST, 2 Mei 1938. Alhier waren de marktprijzen als volgt Tarwe regeeringsprijs, rogge 700—7,25, wintergerst 7,50—8,—, zomergerst 7,50-8,00, haver 6,— -6,25, erwten 8,00 -10,00, paar- denboonen 0,00—0,00, duiven boonen OA)— 0,00, witte boonen 0,00—0,00, bruine boonen 8,00 12,00, lijnzaad 8,00— 9,00, blauw maanzaad 00,00—00.00, mosterdzaad 00.00— 00.00, kool zaad 0,00 - 00,00. Rundvee aanvoer 7, verk. 3. Varkens 15, 10. Boter per Kg. 1,20. Eieren per 100 stuks 2.70. T E AXEL. Een vroeg b-gin. „Vacantie Buiten" wenscht een vroeg begin te maken met de uitzending. Het voorjaar, waarin men zelf nog geen plannen heeft om uit te gaan of logeer gasten te ontvangen, is voor vele vriendelijke gastvrije families de meest geschikte tijd om één van onze kleinen te ontvangen. Daarom kloppen wij vroeg bij U aan en vragen met bescheiden aandrang Wilt U in het begin van Mei een acantie-Buiten" kind voor ten minste vier weken ontvangen in ow huis? Een „Vacantie-Buiten"-kind Wat is dat voor een kind Voor wie zoo vraagt, is „Vacantie-Buiten" nog een vreemdelinge. Toch zendt deze ver eeniglng reeds meer dan dertig jaren «wakke kinderen uit en wel leerlingen Namens het Bcsiuur worden belanghebbenden er op attent gemaakt, dat aanmelding van nieuwe leerlingen voor deze school kan geschieden tot 14 Mhl a s bij het Hoofd der School, Dij wien tevens alle gewenschte inlichtingen zijn te verkrijgen. Het Hoofd der School, K. BOOIJ, Prins Hendrikstraat 20, AXEL. ie Axei-Cocgorspoluer, 15 min. van fabrieken Sluiskil. Bevragen bij H. VAN LUIJK, Prins Hendrikstraat 35, Axel. DOOR VOORHANDEN BIJ Boekhandel, AXEL

Axelsche Courant | 1938 | | pagina 3