GROOTE LOTERIJ J. G. VINX Nieuwe WONING Rechtszaken. Gemengd Nieuws. buitenland. Ad verten tien. KUS PER LOT ÉÉN GULDEN epr. TER WAARDE van f4.000 2e pr. A M E U B L E M E N T ter waarde van f 1.000 3e pr. ZEILJACUTJE met KAJUIT Ier waarde van 1730. I BOEKHANIIEl - HURKT Te knop of te buur: dig Genootschap, moest worden gevolgd is voorshands buiten werking gesteld. Prov. Staten van Zeeland. Ged. Staten van Zeeland be paalden de opening der eerste zitting der Provinciale Staten in 1938 op Dinsdag 28Juni te 14 uur. De volgende openbare verga dering zal dan op Dinsdag 19, zoo noodig op Woensdag 20 Juli te 10 uur worden gehouden. Gevonden. Onderstaande goederen zijn te bekomen aan de daarachter ver melde adressen Een paar heerenhandschoenen en een bruine leeren motorhand schoen. Inlichtingen Brigade Kon. Marechaussee. Predikbeurten te «.xel. Voorm. 91/» ure Ds. van Oeveren Nam. 2 Dezelfde Bed. H Doop In beide diensten de 3 mnd. collecte voor Inwendige Zending. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 are Cand. de Ruiter Nam. 2 Ds. J S. Post. Geref. Gemeente (Weststraat). Voorm. 9.30 are Leeskerk. Politierechter te Middelburg In de zitting van 26 April 1938 werden veroordeeld J. v. d. B34 j., koopman te Clinge, wegens mishandeling tot f25 boete of 15 dagen hech tenis. M. Ph. V., 60 j., leurster te Clinge wegens beleediging tot f 10 of 5 dagen. M. L. D., huisvr. M J. K., 59 j., zonder beroep le St. Jansteen idem alsvoren. M. H., 41 j., werkman te Zaam- slag, wegens diefstal tot f 25 of 15 dagen. G. Th. de S., 36 j., arbeider te Clinge, wegens beleediging f5 of 3 dagen. F. R., huisvr. G. Th. de S., 36 j., zonder beroep te Clinge, idem alsvoren. P. A. L 23 j., arbeider te Bier vliet, wegens mishandeling van zijn vader tot f 20 of 10 dagen. P. Th. 027 jwerkman te Terneuzen, was in verzet gekomen tegen een vonnis van den Politie rechter te Middelburg, waarbij hij wegens wedeispannigheid werd veroordeeld tot 14 dagen gevan genisstraf. Eisch en uitspraak Bevestiging van het vonnis waartegen verzet. Door den Kantonrechter te Oost burg is P. S., melkhandelaar te IJzendijke veroordeeld tot een boete van f 150 of 30 dagen hechtenis, wegens overtreding van de Warenwet door het ten ver koop hebben van melk, waaraan 15 pet. water was toegevoegd. S. is van dit vonnis in hooger beroep gegaan. Yeetbballur veroordeeld. Het gerechtshof te Amsterdam veroordeelde een speler van de vereeniging „Oiympia II" uit Hil versum, die een speler van de .Ankeveensche Boys" bij een wed strijd een schop tegen het hoofd heeft gegeven, waardoor deze ernstig werd gewond, tot een ge vangenisstraf van twee maanden, een straf, die ook door den pro cureur generaal was gerequireerd. De politierechter had den man in eerste instantie veroordeeld toi f 30 boete. Gestoorde bruiloft. Dinsdagochtend is brand uit gebroken in de woning van den bakker C. van E. te Sevenum. De brand werd ontdekt toen het gezin van den bakker, waarvan een dochter in het huweljjk zou treden, met de overige familie leden op bet punt stond zich voor de inzegening van bet huwelijk naar de parochiekerk te begeven. Onmiddellijk werd de gemeentelijke brandweer ge alarmeerd j ook de hulp rao de brandweer re Venlo weri inge ruepen. Toen deze laaiste met haar motorspuit verscheen, bad de plaatselijke brandweer het vuur intusschen reeds bedwon gen. De aebterbouw, waarin de eetwaren voor de bruiloft vier ng waren opgeslagen, is totaal u gebrand. Ook de inboedel giug verloren. De woning bleet ge spaard. Met enkele uren vertraging is het huwelijk ingezegend. Te Capalle a. d IJsel kreeg de 42-jarige ijzer werker Kasber- gen tydens zyn werkzaamheden op een scheepswerf een stuk ijzer tegen hel hoofd. Hy bleet door werken, doch eemge dagen later zakte hij in elkaar. Thans is de man overleden. Woensdag is het tweejar g dochtertje van ae tamihe H. van der Heiden, toen de moeder even afwezig was, voorover in een tobbe water gevallen en ver dronken. worden Uw tanden wanneer U poetst met wat goeds, namelijk met Tube 60 en 40 ct. Doos 20 ct. IVOROL Bloedtransfusie. In het ziekenhuis te Deventer moest een patiëut geopereerd worden en op een gegeven mo ment bleek bloedtranslusie nood- zakelyk. De eenige „hloegever", de zoon van den patiënt bevond zich evenwel te 's Gravenhag en alleen onmiddellijke over komst kon baten. De zoon werd telegrafisch gewaarschuwd en stelde zich in verbinding met de Vrijwillige Organisatie Sportvlie gers (V.O S Even later vertrok by met een VOS-vlieger van Ypenburg naar het vliegveld Teuge, waar een auto van den A.N.W B. klaar stond om hem naar het ziekenhuis in Deventer te brengen. Daok zjj de snelle verbinding kwam hy hieroptyd aan. Nederlander te Berlfyn terechtgi steld Dinsdag is te Berlijn terecht gesteld wegens „landverraad" de 44 jarige Wilhelm CammaDS, een Nederlandsche iügezetene, uit Venlo afkomstig. Toen hij meer dan een jaar geleden voor zaken in Duitschland vertoefde, werd hy gearresteerd Waar schijnlijk was Cammans van dubbele nationaliteit Uit Venlo schrt.ft men aan de N. R Crt Met verbijstering ia dit berich» ontvangen. De echtgenoote van den terechtgestelde, die herstel lende is van een ernstige zenuw crisis, en Datuurlyk ook de ver dere familieleden van Cammans waren geheel onkundig van het droeve nieuws. Het is ongeveer een half jaar geleden, dat Cammans voor het volksgerecht te Berlijn terzake van landverraad ter dood werd veroordeeld, nadat by tien maan den in hechtenis bad doorge bracht. Op 5 November werd bet doodvonnis uitgesproken. De 65-jarige zwaeer van den ter dood veroordeelde, P. S. uit Lobberich, die ongeveer tege lijkertijd als verdacht van mede plichtigheid werd gearresteerd, is toen tot levenslange tucht huissiraf veroordeeld. Cimmans, die in Bergen (Lim burg) geboren werd uit Neder andsche ouders, stond in het bevolkingsregister te Venlo als Nederlander ingeschreven. De Duitscbe autoriteiten echter be schouwden Cammans, die gedu rende de oorlogsjaren in het Duitsche leger heeft gediend, als Duitscher. Na de terdoodveroordeeling heeft het gemeentebestuur van Venlo aan de hand van de be schikbare gegevens omtrent zyn nationaliteit zicb tot de regeling gewend om verzachting van het lot van C te bewerkstelligen. Van deze bemiddeling is echter nimmer eepig resultaat ver nomen. N'*nweliiks een week geleden had 0>, dia den lnatsteo t\jd ga* regeld met zyn vrouw te Venlo correspondeerde, nog een brief ai haar geschreven. Evenals de vorige brieven was deze in optimistischen toon gesteld. Twee bruidsmeisjes verbrand T(-Coventry is Zaterdagmiddag een ernstig ongeluk gebeurd op het atelier van een fotograaf, die juist een bruidspaar vereeuwigd had. Onderweg naar het atelier kwam de tullen sluier van de 23 jarige Eunice Naylor in aan raking met een electrisch kachel tje en in een oogwenk stond het meisje in vlammen. De bruidegom en zyn „best, man" deden wai zy konden om de vlammen te dooven, maar in hun zenuwacb ligheid trachtten de bruid en de andere bruidsmeisjes, die met even brandbare kleeren gekleec waren, te helpeD, met het on vermydelijke gevolg, dat ook hun kleeren vlam vatten. De beide mannen en de fotograaf trokken de brandende kleeren van de lichamen der meisjes en aan hun kordaat optreden is het nog te danken, dat er niet meer slacht offers gevallen zyn, maar toen de ziekenauto s de gewonden naar het ziekenhuis gebracht hadden bleek, dat Eunice Nayior en de zes-jarige Josephine Rus sell reeds aan hun brandwonden waren overleden. De toestand van de pas gehuwde bruid, haar 16 jarig zusje L-ome en een meisje van acht, dat de sleep van de bruid gedragen had, is zeer ernstig. Het atelier is volkomen uitgebrand en de foto graaf en zyn vrouw hebben ook ernstige brandwonden opgeloo- pen. In een mijn te Craigbank (Schotland) is het verbindings- iouw van zes transportwagentjes gebroken, waardoor deze in de diepte stortten en een aantal mynwerkers troffm. Vier hier van waren op slag dood, terwyl 22 gedeeltelijk zwaar gewond werden. Dichtby het dorpje Nervosa aau de Piave, waar in het laatste oorlogsjaar hevig gevochten werd hebben kinderen een granaat ge vonden, die, doordat zy onvoor zichtig gebanteerd werd, ont plofte. Vyf mannen en twee jongens waren op slag dood, drie kinderen werden zwaar gewond. Door de ontploffiug van een stoomketel in een groote elee triscoe wasscherij ie Glasgow zyn twee arbeiders gedood en 12 arbeidsters gewond. De ont- pLffiug was zoo hevig dat stuk keu metaal door het dak vlogen en een schoorsteen van 30 M naar beneden kwam. Een wolkenkrabber-gevangenis voor vrouwen. In New-York zal een wolken- kraober gevangenis voor vrou wen worden gebouwd, die ge- beel in overeenstemming zal zyn met de omliggende gebouwen. Deze gevaugeuis zal worden ge zet naast het beroemde J flersou- Marcket gerecbisüot. Het ge bouw wordt geheel in den styl van een hotel gehouden, en zal den toekomstigen bewoonsters rykelyk frissche lucht en licht bieden In hel benedengedeelte zullen gymnastiek- en turnzalen zyn, zoouat de gevangenen vol doende lichaamsbeweging krjj- gen. Van de vierde tot de tienae verdiepmg zullen de eigemyke cellen wordeD gebouwd, die groot en ruim zyn en uitstekend geventileerd. Op de elfde ver dieping komt een kliniek. Vrou wen die voor den eersteD keer in de gevangenis komen, zullen in een apart gedeeite worden ondergebracht, om streng ge scheiden te zyn van de beroeps- en gewoontemisdadigsiers. Dn om te voorkomen dat zij zullen worden besmet met de misdadige en dikwyls ontuchtige gevange- ms-aimosteer. Vaderland en Arbeid, waarin openlijk stemming wordt gemaakt voor de aansluiting van Vlaan deren bij Duitschland In een artikel, door dit blad gepubliceerd, komen de volgende woorden voor: Heden Oostenrijk, morgen Vlaan deren. Ein Volk, ein Reich, ein Führer, Heil Hitler. In verband hiermede zijn door het s.d Ka merlid voor Antwerpen Eekeleers aan minister-president Janson schriftelijke vragen gericht ten einde van het hoofd der regeering te vernemen of het oogenblik is gekomen om in te grijpen tegen hen die de persvrijheid misbrui ken, zich schuldig maken aan verraad en de veiligheid van den staat in gevaar brengen. (N. R C.) 100.000 man opgesloten Een speciale correspondent van de News Chronicle meldt, dat te Weenen 52 000 menschen in de gevangenissen zijn opgesloten en in verschillende andere centra van Oostenrijk nog 40.000. De ge vangenen zijn in hoofzaak diplo maten, aristocraten, priesters, so cialistische leiders of Joden. De correspondent voegt hieraan toe, dat te Weenen een schrik bewind heerscht. Het geringste woord van twijfel of de minste critiek is voldoende dengene die zich in dien zin uitliet in de gevangenis te brengen. Het is een wraakneming die onmensche- lijk wreed is. Joden in Duitschland. Het D. N. B. meldt uit Berlijn Generaal Veldmaarschalk Goering heeft als gevolmachtigde voor het vierjarenplan een verordening uit gevaardigd op grond waarvan iedere Jood van Duitsche nationa liteit zijn geheele vermogen in binnen- en buitenland moet op geven en taxeeren op de tegen woordige basis, tenzij het ver mogen niet een bedrag van 5000 mark overschrijdt. Joden van vreemde nationaliteit behoeven slechts hun bezit in Duitschland op te geven. Tegelijkertijd wordt bepaald dat van overeenkomsten inzake ver koop of verpachting van indus trieele, land- of boschbouwbe drijven aan de aulorileiten mede- deeling moet worden gedaan voor zoover bij deze zaak een Jood als contracteerende partij betrok ken is. Evenzoo is voor de ope ning van een nieuw industrieel bedrijf of de vestiging van een filiaal door Joden toestemming noodig. De verordening dient volgens het D. N. 3. eenerzijds voor d» bepaling van het vermogen der Joden in het Duitsche rijk, doch kan anderzijds worden beschouwd als een voorbereidenden maat regel voor den oeconomischen toestand van Oostenrijk. De verordening zou voorts be oogen afzonderlijk optreden tegen Joodsche bezitters te verhinderen daar alle met Joden verband hou dende kwesties binnen het rijk uitsluitend langs wettelijken weg geregeld moeten worden. De Balkan. Woensdag is in het koninklijk paleis te Tirana het huwelijk voltrokken tusschen koning Zogo. van Albanië en de Hongaarscht gravin Apponyi. De plechtigheid werd voltrok een door den voorzitter van h> t Albaneesche parlement, bijge staan door den voorzitter van dei Hoogen Raad. Als getuigen va den koning traden op de Italiaan- sche minister van buitenlandsch zaken graaf Ciano en een zwage* van den koning en als getuiger van de bruid fungeerden haar oom graaf Anton Apponyi en de Hon gaarsche gezant te Rome. F i 1 m n i e u w s. Ein Volk, ein Belch, etc. Sedert eenlgen tijd verschijnt te Antwerpen een in het Neder, landsch gefcdigeetd blad, getiteld, 3 lerende spoken Hiermee worden bedoeld dn oud-militairen, die als gesneuvth in den wereldoorlog te bon stonden en die later te Londe terugkomen. Het is een fi.m, d< de aandacht gaande houdt t- tevens met van gezonden humo is ontbloot. Dit verhaal in klat i en beeld gaat vooraf aan de beroemde film Borneo en Julia, naar de beschrijving van Shake speare. Het verhaal kan bekend zijn. Het komt kortelijks hierop neer: De twee jongemenschen spruiten uit elkaar vijandige fa- milie's Ofschoon zij ieder een beminde hebben, laten zij die los en zoeken eikaar, om in 't geheim te huwen. Toen dit ontdeki was, werd Romeo verbannen en Julia aan een ander uitgehuwelijkt, in - dien deze door vergif niet schijn dood was geworden. Romeo hoort ervan en ook hij waant zijn gelief de dood, waarop hij door vergif een eind aan zijn' leven maakt. Toen Julia ontwaakte en zij de droeve waarheid hoorde, door stak zij zich met Romeo's dolk. Na dit drama worden de familie's Capulet en Montaque verzoend, als gevolg van beider droefheid. Een spannend drama van begin tot einde. Vergadering van het Feestcomité met de Vnor7itt»rs en S cr Urissen der Buurtcommissies op WOEMSDiG 11 MEI as, de3 avonds 8 uur, bovenzaal „Het Centrum". Buurtcommissies welke de adressen van Voorzitter en Secretaris nog niet hebben opge geven, kunnen dit nog doen tot DINSDAG 10 MEI a.s. bij de Secretaris van het Feestcomité, dhr. A. v. MAALE, Walstraat 4. HET FEESTCOMITÉ. HOLLAND HUIS te BRUSSEL, goedge keurd bij beschikking van den Mirister van Justitie van 20 Dec. 1937 2e afd A no. 1121 De trekking zal in het openbaar geschieden ten overstaan ven een te AMSTERDAM resideerenden notaris. HOOFDPRIJZEN aar keuze van den winner (bijv een Landhuisje, of Motorboot, of Automo biel met kampeerwagen, of Week end-huifje met complete inrichting, of Woning inrichting, of Weide, of Bouwland, of Vee, of andere roerende of onroerende goederen) milsonder goedkeuung van het Bestuur der Vereeni ging voornoemd. Voorts waardevolle prjjzen als: K L.M -reis of vacantiereis met verblijf ter waarde van 400 motorrijwiel belastingvrij), radio toestellen, haarden, fototoestellen, Klokken, horloges, cassetten gero zilver, huishoudelijke en luxe voorwerpen, enz TREKKING 19 MEI 1938 Loten verkrijgbaar Dij v Axci-Cucgoispolder, 15 mjn, an fabrieken Sluiskil. Bevragen bij H VaN LCiJg, PnnB HendnkiUftat 35, AxtU ZONDAG 1 MEI 1938. Ned. Herv. Kerk. Nam. 2 UB Witter dan wit ten bate van de in standhouding van het

Axelsche Courant | 1938 | | pagina 4