C. VINK, Boekh. Tentoonstelling 1-jarig bestaan 27 AP3IL! 10 "J. KORTING Woning-inrichting „EIGEN HAARD" ANNEX MANUFACTUREN van de GRAZING w iatm, Verpachting van de COHSUMPTIETEHT Verpachting Rechtszaken. Gemengd JNieuws. Advertentiin. VERJAARDAG H.K.H. PRINSES JULIANA Wijdingssamenkomst „Ons Vorstenhuis en Volk" LUOD^A AQJt AMBACHTSSCHOOL TERHEOZEN DOHDERDAG 28 APRIL Vrijdag en Zaterdag 29 en 30 April We hebben n.l. vanaf 27 tot en met 30 April een AARDIGE ATTRACTIE lil Daarbij krijgt nog iedere 10de kooper een aardige verrassing! 10 et. per tube. Vereeniging van leeraren in de stenografie en het machineschrij- ven is tot hoofdbestuurslid her kozen de heer M. A. Aalbregtse, gemeente-secretaris te Oostburg. Belangstellenden willen we wijzen op de tentoonstelling van werkstukken en teekeningen, die deze week te Terneuzen wordt gehouden en ongetwijfeld een beeld zal geven, van wat op de Ambachtsschool aldaar door de leerlingen wordt vervaardigd. Oplichting. Voor de rechtbank te Middel burg had zich j.l. Vrijdag te ver woorden P. B., 50 jaar, koopman te Vlissingen, wegens oplichting. Hij zou n.l. op 4 Maart j.l. te Rittem onder allerhande bedrie- gelijke voorwendsels een aldaar wonende vrouw hebben bewogen bij hem, verdachte, een paar gouden knopspelden in te ruilen tegen een damesarmbandhorloge, voorgevende dat het armbariu- horloge geheel van goud was en afkomstig was van een overleden iüeisje, die het bij een goudsmid voor f 50 had gekocht in Breda, welke naam van den goudsmid op het doosje waarin hei armband horloge was opgeborgen, vermeld stond. Verdachte zeide, dat de goud smid het zeker op f 20 of f 30 zou waardeeren, dat hij net echter voor f 9 had ingekocht en de vrouw het voor f 10 kon krijgen en hij haar bij ruiling voor de twee gouden kopspeiden, twee gulden zou toegeven. Door het verhaal van verdachte is de vrouw bewogen deze ruiling aan te gaa i, terwijl naderhand bleek, dat het schakelarmbandje van doublé was en het horloge van minderwaardig goud. Verdachte was verschenen en beweerde onschuldig te zijn. De gehoorde getuigen bleven bij hun destijds afgelegde verklaringen. Verdachte had gezegd, dat het echt, modern goud was en wilde er 2 jaar garantie op geven, er aan toevoegende, dat hij er zelt maar een gulden aan verdiende. Verdachte,, nader ondervraagd, zeide, dat de Kwekkebooms geen strop aan de transactie hebben. De officier van Justitie achtte de feiten bewezen. Volgens de officiei intioduceert verdachte zich heei slecht, want bij den rechtercom missaris en thans bij de rechtbank zeide hij, dat er geen enkele koopman is, die de waarheid spreekt. Dat teekent verdacnte. De officier eischte tegen B., die reeds eerder werd veroordeeld, 3 maanden gevangenisstraf. Verdacnte, het laatste woord verkrijgende, zeide den eisch van den otficier van justitie overdreven te noemen. Hij hield vol, geen schuld te hebben aan de hem tenlaste gelegde feiten. (Midb. Crt Verkeersongelukken. Op den nieuwen verkeersweg bij Nunspeet is ffet negenjarig zoontje van den heer Ntebeek door een auto overreden en vrjjwel op slag gedood. Eet jongetje zat achter op een met een paard bespannen vracht wagen. Midden op den weg sprong de jougen plotseling van den wagen at juist op bet-oogen- bltk dat een personenauto vlak achter den wagen kwam aan rijden. De jongen werd door den auto gegrepen met boven vermeld noodlottig gevolg. Te Eindhoven is de 64 jarige J. Bukkum bij het oversteken van den weg aangereden door een auto. Hij bleek een hoofd wonde en een hersenschudding te hebben opgeloopen en is aan de gevelgen overleden. Op den rjjksweg onder de ge meente Nieuwstadt stak de on- geuuwde arbeider Bex, plo'.seltng per rijwiel den weg over. Daarbjj lette hg niet op het verkeer achter hem, met het noodlottige gevolg, dat b|j door een auto werd gegrepen en tegen den grond gesmakt. Bex was on middellijk dood, Vrijdag omstond door on bekende oorzaak brand in de hoeve aan den Veenhuizermid- denweg te Ho rhugowaard, be woond docr de wed. Groot— Paarlberg en haar zoon. Dt-ze had nog gelegenheid zijn zieke moeder uil het brandende per ceel te dragen en de koeien los te suijden. De brandspuit kon weinig meer uitrichten en ae boerderij brandde geneel af. Te Liempde kwam de land bouwer Schoenmakers tot de ontdekking, dat een ware slach ting onder zijn kuikens was aangericht. Ongeveer honderd kuikens van vier weken oud, waren verscheurd of doodge beten. Weldra bleek, dat een kater, die zich nog in het kip penhok ophield, de dader was. Het bloeddorstige beest is alge maakt. De onbewaakte overweg. Gisteren is aan de Ijju Ermelo -Har erwijK, een vracntauto van de firma G Doppeuberg uit Ermelo door een locomotief ge grepen. De vrachtauto kwam uit de richting 's Heerenloo op hetoogen- biik, dat de sneltrein Amers foort—Zwolle den overweg pas seerde. De autobestuurder liet den trein voorbijrijden en stak daarna den overweg over. Hu nad echter niet bemerkt dat uil de richting Ermelo een losse lo comotief naderde. De vrachtauto werd door deze locomotief gegre pen en toraal vermeld. De chauffeur kreeg zeer ernstige verwondingen. Hij is in het zie kenbuis te Ermelo opgenomen. Te Oss zijn Zaterdagmiddag relletjes voorgekomen tusscben colporteurs van de N S.B, en inwoners van Oss. Er kwamen 40 aöON.S.B'ers per auto te Oss, maar de burge meester had voor een flinke po litiemacht zorg gedragen. Ook de marechausséa wag ger<qui reerd teneinde ordeverstoringen te voorkomen. Ondanks dezen maatregel zyn er klappen gevallen en zyn ver scheidene personen bloedend ge wond. Toen de N S B.'ers gingen colporteeren met hun bladen, waarin artikelen over de bekende Ossche kwestie stonden, ontstond een volksoploop. Tegenbetoogers colporteerden met Roomsch Ka toolieke bladen en droegen bor den met opschriften tegen de N.S.B, gericht. Mishandeling. De 62 jarige ad vocaat H. Blau- pot ten Cate te Kootwijk, is Za terdagmiddag door den ongeveer 55-jarigen landbouwer M. Brink du diens boerderij in drift zoo krachtig op het hootd geslagen, dat hij ernstig werd gewond. Voorat had Mr. Blaupot ten Cate eemge woorden gewisseld met zoons van B over het al of niet openbaai zjjn van een weg, welke langs net eigendom van Mr Ëlau pot ten Cate loopt, waarvan Brink de openoaarheid betwist en waar over door hem en Mr. Biaupot ten Cate ook al eens een proces is gevoerd. Groote brand. Te Steenwjjk ontdekte men Zaterdagnacht een hevig uit slaande brand in een der pak huizen aan de haven, achter de woning van E de Leeuw. Weldra deelden de vlammen zich van daar mede aan net paknuis ge- iegen acnter de grossierdery in koloniale waren en knffi-brande rij van de wed. Ten Kaïe. Zoowel dit laatste paknuis als het eerste, dat lot den nok gevuld was met rollen asphalt en mastiek, stonden weldra in lichter laaie. De hitte was zoo hevig, dat men onmo gelijk dichtbij kon komen. In allerijl verlieten menschen en kinderen in nachtgewaad hun woningen De vlammen hadden inmiddels de aaugrenzeude huizen,acnuren en stallen aangetast, zoodat op een gegeven oogeublik zeven panden in brand stonden. Twee houten pakhuizen zjjn verloren gegaan. Bovendien ver brandden de slagerij van Visser en de buizen bewoond door E. de I-nieuw eü de Jong gruo- tendeeis. Van de schuren en stallen van den veehouder Aal- d^rson is vrij wel niets behouden. Een geit is in de vlammen om gekomen. Omtrent de oorzaak van den braud is niets bekend. Brand in kapsalon. Gisternacht is brand uitgebro ken in pand 137 aan de Haven straat te Rotterdam, waarin ge- vpg'igd is de dameskapsalon van C. de Hooge. In een minimum van tijd was het vuur ook over geslagen naar het bovenhuis, zoodat binnen enkele minuten de vlammen fel naar buiten laaiden. Motorongeluk. Zondagavond is de 46-jarige H. H. R., uit Geleen met zijn motor bij Munstergeleen, teg» n den heer P. uit Oirsbeek ge reden, die daar met zijn verloof de wandelde. R kwam te vallen en werd, evenals P ernstig ge wond. Beiden zyn naar het zie kenhuis te Sittard overgebracht waar R. is overleden. De toestand van P. is redelük. Uit den trein gevallen. Zondagavond vertrok te balt 8 een Dieseltrein uit Groningen met supporters uit Rotterdam, die den voetbalwedstrijd Feyen- oord Be Quilt om het kampioen schap van Nederland hadaen bij gewoond. Op een van de achterbalkons stonden de reizigers dictt opeen en toen men uaöy Nijkera reed, wilden zij voor luctuverversching een raampje openzetten. Du ge lukte met. Een der reizigers, die zich nabij een deur bevond, wil de deze op een kier houden doch hieid geen rekening met den sterken wind. Nauwelyks was het portier los of dit sloeg open en slingerde den man naar buiteD, die in zijn val tegeneen paal werd gesmakt. De trein werd terstond tot stilstand ge bracht en later "oud men den ongelukkige met verbrijzeld hootd langs den weg liggen. Marktberichten. AXEL, 23 April 1938. Ter markt van heden waren de prijzen, volgens opgaaf van de Vereeniging van handelaren in granen, enz. in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen, genoteerd als volgt: Tarwe regeeringsprijs, rogge 6,90— 7,10. wintergerst 7,00—7,50 zomergerst 7,25—7,75, haver 6,— -6,25, groene erwten 0,00— 0,00 bruine boonen 7,00— 9,— duivenboonen 0,00—00,00, paar- denboonen 0,00—0,00, biauw- maanzaad ,00—00,ÜC, karwei zaad 00,00 00,00, geel mosterd zaad 00,00— 00,00, lijnzaad 8,00 -9,00. HULST, 25 April 1938 Alhier waren de marktprijzen als voigt Tarwe regeeringsprijs, rogge 700 -7,25, wintergerst 7,50—8,—, zumergerst 7,50 8,00, haver 6,— - 6,25, erwien 8,00 - 9,50, paar denDoonen 0,00—0,00, duiven boonen 0,000,00, witte boonen 0,00—0,00, bruine boonen 7,00 10,00, lijnzaad 0,00 0,00, blauw maanzaad 00,00—00,00, mosterdzaad 00,00—00,00, kool zaad 0,00-00,00. Rundvee aanvoer 9,verk. 4. Varkens 21, 13. Boter per Kg. 1,20. Eieren per 100 stuks 2.60. Cnsis-puöiicatiën. Persbericht. Wij herinneren de telers van vroege aardappelen er aan, dat vóór 1 Mei a.s. eventueele ver zoeken moeten zijn ingediend tot verkrijging van restitutie van teeltheffing, verschuldigd over de toegewezen, dóch met met vroege aardappelen beteelde oppervlakte. Aanvragen overdracht van tuin- bouw-teelivergunning en nieuwe teeltvergunning of omwisseling worden pas né 1 September in behandeling genomen. Alleen bij bedrijfsoverdracht zal overschrij ving plaats hebben vóór genoemde datum. Formulieren voor aanvraag zaad teelt van warmoezerijgewassen zijn verkiijgbaar bij de Districts- Secretarissen. Vrydag 39 April, d avonds 7 uur in de Gereformeerde Kerk. Spreker De Weledelgestrenge HeerDs. C. v/d ZAAL, lid v.d. Tweede Kamer der Staten-Generaal. Onderwerp De Chr. Zangvereen. „ASAF" verleent haar medewerking. TOEGANG VRIJ. HET BESTUUR DER CHR ORANJEVEREEN1G1NQ. ter berekening van de zul vere opbrengst uithetland,- bouwbedrijf in verband met de bepalingen der Wet op de Inkomstenbelasting, door: J. VAN LOON Prijs: 20 cent van te verloten voorwerpen, werkstukken en teekeningen, 'ervaardigd door de leerlingen, op 's avonds van 7 9 uur, 's morgens van 10 12, 's middags van 2—5 en 's avonds van 7—9 uur. HET BESTUUR op het terrein der V V. Z F te Axel, van af 1 Mei 1938, tot den aatsten April 1939, uitgezonderd gedurende de vermoedelijke na- jaars- en voorjaarskeuring van dekhengsten op het terrein. Inschrijvino-shiljetten vóór of op 37 April 1938, in te leveren in gesloten couvert bij den secre taris den heer Iz. de Feijter Wz., Prins Hendrikstraat 13, Axel. Nadere inlichtingen zijn te ver krijgen bij den voorzitter den heer P. J. J. Vael, Sint Jansteen en bij den secretaris. Namens het Bestuur, 1Z. DE FEIJTER Wz secr.-penningm. onzer zaak is Uit dankbaarheid voor het in ons zoo ruimschoots gestelde vertrouwen dit eerste jaar, vieren we deze eerste verjaardag feestelijk samen met onze klanten. We geven op iedere contant betaalde aankoop op goe deren aanwezig in de zaak ook in onze Meubelafdeeling #- ARSENAALSTRAAT TERNEUZEN van het terrein der V. V. Z. F. te Axel, van af 1 Mei 1938, tot den laatsten April 1939. Inschrijvinpshiljetten vóór of op 37 April 1938, in te leveren in gesloten couvert bij den secre taris den heerlz de Feijter Wz Prins Hendrikstraat 13, Axel. Nadere inlichtingen zijn te ver krijgen bij den voorzitter den heer P. J. J. Vael, Sint Jansteen en bij den secretaris. Namens het Bestuur, 12. DE FEIjTER Wz secr.-penningm, lijmt alles laat zelfs in kokend water niet los. BOEKH., MARKT. TE KOOP: fN. Motor 31/» P-K. aan'spotprijs hi P. VEUEMAN.Wjihelminastr.Jtë mms mm

Axelsche Courant | 1938 | | pagina 3