VRIJDAG 8 APRIL a.s. Paaschnummer Axdsclu Courant T oneel voorstelling „De Martelgang van Kromme Llndert" In de Goedkoope Winkel Schoonmaakartikelen 40-jarig Regeeringsjubileum H. M. de Koningin. Vrijdag 8 April a.s. Advertentie. Burgerlijke Stand. Nederlandse Vereniging van Falirielisarlieiilers(siers) Afdeling AXEL Ueuieugd iNieuws. Toneelgezelschap „De Jonge Spelers" uit Amsterdam op ZATERDAG 9 APRIL as. Toegangsprijs 30 cent per persoon belasting. Aanvang half acht. de vervaardiging van Maggi's voedingsmiddelen worden gebe zigd. Door een tweetal kookleerares- sen werden hierna nuttige raad gevingen en practische wenken gegeven over de bereiding van soepen enz. Nadat nog een kop Maggi's soep was gepresenteerd, volgde het tweede gedeelte van de film, waarin een inzicht werd gegeven, hoe op hygiënische wijze de Maggi's producten worden ver vaardigd en verpakt en waaruit bleek, dat de Maggi's fabrieken, waarin ongeveer 200 menschen werkzaam zijn, wel zeer modern zijn ingericht. Zoo is het een aangename en voor vele huisvrouwen leerzame avond geworden, waarin aan de voortreffelijke eigenschappen der Maggi's producten ongetwijfeld nog meerdere bekendheid zal zijn gegeven. Aan de Chr. Bewaarschool alhier werd gisteren de 100ste leerling ingeschreven. Bij deze gelegenheid werden de kinderen door het bestuur getracteerd. Herstel. Bij de beschouwing, die we in ons vorig nummer gaven van de vorderingen van het werk aan het gemeentehuis alhier, verzuimden we mede te deelen, dat we die in hoofdzaak ontleenden aan ge gevens, welke ons welwillend waren verstrekt door den heer v. d- Berg, gemeente opzichter alhier. Een jubileum. Van de kazerne der Kon. Mare chaussee alhier hangt heden de driekleur te wapperen, als bewijs van hulde aan het feit, dat het gisteren 120 jaar was geleden, dat de le divisie van dat wapen was gevormd. Heden wordt te Vlissingen dat feit herdacht in tegenwoordigheid van autoriteiten, waarbij de 17 brigades uit Zee land (14 in Z. VI.) zijn vertegen woordigd. irondteekenschool Ter Neuzen. Aan de gediplomeerde leerlin gen van avondschool en vervolg cursus zijn de diploma's uitgereikt. Gediplomeerd werden de vol gende leerlingen Timmeren: 5e klasse: A. de Doelder, Terneuzen. Vervoigklasse M. Cornelissen Axel, J. H. 1. Houg, Zaamsiag, J. de Jonge, Terneuzen, l.J. Lam bert, Sluiskil, A. de Ruijier, Axel, J. C. van Doeselaar, Axel, W Goossen Axel, C. Hamelink Zaam siag, C. F. Kaan, Terneuzen, Ph. Leums, idem, A. F. d'Horit, idem, J. M. Harte, idem, J. F. Schoon- akker, idem, H. Volk, idem. Bankwcrken: Vervoigklasse: H. Hoornaert, L. B. Wijffels, J. A. Wisse, G. Tolhoek en J. J. Wil- lemsen allen Ter Neuzen. Electriciëns 5e klasse D. J. H. Guequierre, Terneuzen. Vervoigklasse: A. G. Hoek en A. Riemens, belden Terneuzen. AutomonteursVervoigklasse: D. F. van Cadsand, Hoek en J. van Luik, Ternenzen. Scnilderen Vervoigklasse J. de Smidt, Hoek, P. Wisse, Ter neuzen, W. Loot, idem, J. J. Len- sen, Zaamsiag, M. Romeijnsen, Terneuzen, C. Vinke, Axel, J. J. de Jonge, Zaamsiag, F. Kiel, Hoek en M. J. de Pooter, Zaamsiag. Aanbesteding. De directeur der registratie en domeinen te Middelburg heeft aanbesteed het uitvoeren van wer ken tot landaanwinning op de Siaatsouitengronden, gelegen voor den Koningin Emmapolder, gem Klinge- Inschrijvers waren o.a.; J- van 't Hoff, Hoek, t 62UU0; P de Regt, Terneuzen f 559UUKr. Lucasse, Walsoorden f 52650, Jos. Kindt en P. A. Warrens, Üssemsse f 52300A. Warrens, Ossenisse f 52100 P. Dees, Terneuzen f 5)000 L. Constant, Klinge f50900; W. de Bokx en A. P. Kercknaert, üssemsse f 50600 H. J. Boogaert, Klinge f49870; en M. Audriessen, Scnerpemsse f 47300, als laagste. Tüeo dezer dagen dhr. Iz. Heij- boer op de hofstede van den beer M van Oaveren in den tuin aan het spitten was, vond hij den ring terug. In Berltyn of fn E"me Neen, in Nederland is gebeurd, wat nog nooit gebeurd is, nl. dat een geheele brigade der Mare chaussee werd weggezonden. De door H. M. de Koningin onderscheiden brigade der Kon. Marechaussee te Oss is op het oogenblik van haar functie ont heven. Zaterdag kwam bij een der hoofdofficieren der plichtsgetrou we manschappen het verbijsteren de bericht binnen, dat zij in de gemeente Oss, die aan hen zoo veel verplichtingen heeft, hun diensten niet langer mogen uit oefenen. Daaruit volgt dat ook het onderzoek der marechaussee in de loopende zaken moet worden gestaakt. Bewoners van Oss, die zich met klachten over misdrijven tot de marechaussee wenden, moeten door deze verwezen worden naar degemeentepolitie te Oss. Men zag reeds Zondag geen ma- rechausse in de Ossche straten, maar ambtenaren van de gemeen tepolitie, versterkt door rijksveld wachters. Officiëel luidt het, dat deze maatregel geboden is, omdat door bedoelde brigade bij opsporings werk methoden werden toegepast, waardoor de rechtmatige belangen van burgers werden geschonden. Anderen denken er anders over. Zodeoschandaai. Volgens Het Vaderland heerscht inde West Brabantscbegemeente Zevenbergen onder de bevolking groote verontwaardiging over de houding van het hoofd der R K St. Josefschool voor jongens, ten gevolge van welke houding een onderwijzer, die gedurende tal van jaren een reeks van zeden misdrijven heeft gepleegd, waar op verscheidene jongens van acht tot elt jaar betrokken zjjn, tydig de wijk naar het buitenland heeft kunnen nemen. Nadat omtrent de handelingen van dezen onderwijzer, den 35- jarigen P. v. d. B. al geruimen tijd geruchten de ronde deden, werd een onderzoek ingesteld^ op 22 Maart, toen de ouders van iwee leerlingen zich met zeer ernstige klachten wendden tot het nootd van de school, dhr. V S Deze verzocht den ouders mei klem geen aangifte bij de mare- cuaussee te doen, Op 23 Maart werden verschillende ouders door den pastoor ontboeien. AU gevolg van dit onderhoud werd de onderwijzer, aangezien gebleken was, dat de feiten vast stonden en een grooten omvang nadden aangenomen, op staandeu voet outslagen. Aangifte oy po litie ot justitie werd echter met gedaan. Donderdag daarop werd aan de leerlingen van den onderwijzer meegedeeld, dat deze door ziekte voorloopig niet aanwezig kon zyn Het gevolg daarvan was, dat de tongen loskwamen en binnen enkele uren algemeen bekend was om welke reden de onder wijzer atwezig was. Hjj heelt daarna per taxi zyn woonplaats verlaten en is naar België ver trokken. Ook toen werd nog geen aan gifte by politie ot justitie gedaan. Het duurde toi Maandagochtend eer de burgemeester, de heer Van Aken, aan den chef van de gemeentepolitie opdioeg een on derzoek in te stellen. Dit heett tot ontstellende resultaten geleid, zoouat het een raadsel is hoe dit zedenbedert op groote schaal jaren heett kunnen voortwoe keren. De onderwijzer in Zevenber gen heett zich by de politie ge meld en zit gevangen. en ze mogen zelfs van geluk spreken dat het hierbij gebleven is. Zelden toch zal een voetbal wedstrijd onder zulke slechte weersomstandigheden .gespeeld zyn als de interlandwedstrijd van jl Zondag. De Oranjeman nen hebben hieronder het meeste geleden Da de rust toen ze den stormwind met hagel- en regen buien tegen hadden. Het was in ééa woord hondenweer. Reeds in het begin bleek, dat er van goed spel geen sprake kon zijn, zoowel bij voor- als tegenwind. Nederland had eerst het windvoordeel, doch dit bracht aanvankelyk geen overwicht oi grooten druk op het Belgische doel. Do Belgische aanvallen bleken minstens even gevaarlijk als de Hollandsche. Enkele eor nors brachten geen resultaat, evenmin diverse goede schoten Zoo was er reeds ongeveer 40 minuten gespeeld, alvorens Van Spaandocck voor Holland de leiding nam (0 1). In dezen Rtand is voor de rust geen verandering gekomen. Na de hervatting had den onze landgenootec aanvan kelijk niet veel in te brengen. Het weer werd steeds slechter en veld en bal ontzettend glad. Ondanks het Belgische overwicht duurde het nog 20 minuten voor de stand gelijk was, als gevolg vaD een misverstand in de Hol landsche verdediging (1 1). Oranje kwam toen wel wat meer in den aanval, doch doel punten bleven achterwege. Ook de Belgen slaagden er niet in de overwinning te behalen, ondanks hun vele gevaarlyke aanvallen. In de laatste minuten heeft bet nog geweldig gespannen, doch in den gelyken stand is geen ver andering meer gekomen. Vóór dezen wedstryd speelden twee jeugdelftallen van België en Nederland tegen elkaar. Odzo landgenooten speelden heel wat beter voetbal dan de jonge Bel gen en wonnen dan ook wel verdiend met 7-1, Marinus Pieter, z. van Gilles Zegers en Suzanna vanMer Hooft. Overleden. 5. Jacob van Drongelen, 18 j., z. van Jan en Wilhelmina Cornelia Witte. 7. Andries Kolfer 75 jechtg. van Kornelia Tannflje Moerdijk. 12 Adriana Elizabeth Bosschaart, 69 jechtg. van Gerard Frederik van Tatenhove. 15. Helena Goossen,v6l j., echtg. van Abra ham Bakker. 30. Adolphus Breepoel, 84 j., wedn. van Leonia Maria Segers. Marktberichten. AXEL, 2 April 1938. Ter markt van heden waren de prijzen, volgens opgaaf van de Vereeniging van handelaren in granen, enz in Oosf Zeeuwsch- Vlaanderen, genoteerd als volgt Tarwe regeeringsprijs, rogge 6,75- 7,00, wintergerst 7,25 7,75 zomergerst 7,25—7,75. haver 6,— -6,25, groene erwten 8,00- 9,50 bruine boonen 6,00— 8,- duivenboonen 0,00—00,00, paar- denboonen 0.00-0,00, blauw- maanzaad —.00 - 00,00. karwei zaad 00,00 - 00,00, geel mosterd zaad 00,00—00,00, lijnzaad 8,00 9,00. HULST, 4 April 1938 Alhier waren de marktprijzen als volgt Tarwe regeeringsprijs, rogge 700 -7,25, wintergerst 7,50-8,00, zomergerst 7,50—8,00, haver 6,- -6,50, erwten 7,00-10,00, paar denboonen 0,00—0,00, duiven boonen 0,00— 0,00, witte boonen 0,00—0,00, bruine boonen 7,00 10,00, lijnzaad 8,00— 9,00. blauw maanzaad 00,00—00,00, mosterdzaad 00,00- 00,00, kool zaad 0,00—00,00. Rundvee aanvoer ll.verk. 6. Vafkens 21, 14. Boter per Kg. 1,20. Eieren per 100 stuks 0,00. VERSCHIJNT HET VAN DE Advertentiën voor dit nummer, dat huis aan huis in de kom der gemeente wordt bezorgd, worden gaarne spoedig, liefst vóór Donder dagmiddag ingewacht bij DE ADMINISTRATIE. Bekendmakingen. De Burgemeester van AXEL roept voor het bespreken van eventueele feeslplannen ter ge legenheid van het 40-jarig Re geeringsjubileum van H. M. DE KONINGIN in de maand Sep tember a.s. de Hoofden van gezinnen en ,1e Besturen van de Plaatselijke Vereenigingen (Voor zitter en Secretaris) op tot een vergadering, op des namiddags ten acht ure, in de bovenzaal van H. i Uuiden Vlies (Mej. M H. L. de Lozanne). Axel, den 30 Maart 1938. De Burgemeester van Axel, BLOK. Acht jaar geleden verloor mej. Van Oeveren—Vogelaar ie Kort- naar gouden trouwring. Sportnieu w s. België - Nederland 1—1. Onze landgenooten hebben zich uitmaal in het Antwerp-stadion met een gelyk spel tegen de Belgen tevreden moeten «tellen Gedurende de maand Maart 1938. Axel. Huwelijks-aangiften. 4. Peter Jacob Knieriem, 35 j., wedn. en Fran^oise Cornelia de Jonge, 30 j., jd. 16. Leon Franciscus Frankevijle (van St. Jansteen), 27 j., jm. en Elsa Berthina Augusta de Kerf, 30 j., jd Joost Goedbloed (van Biggekyr ke), 31 j jm. en Suzanna Pielernella de Bruijne, 25 j., jd. 18. Cornells Verschelling, 25 j, jm. en Catha. rina Cornelia den Doelder, 25 j., jd. 31. Maurice André Cortvriendt, 29 j., jm. en Maria Amelia de Coninck, 24 j., jd. Petrus Jo sephus Verdurmen (van Vogel waarde), 33 jjm. en Madeleine Marie Cornelia Suij, 28 j., jd. Gehuwd. 17 Peter Jacob Knieriem, 35 j-., wedn. en Fran- 9 'ise Cornelia de Jonge, 30 jjd 31. Joost Goedbloed (van Bigge- kerke), 31 j., jm. en Suzanna Pieternella de Bruijne, 25 j., jd Cornells Verschelling, 25 jjm en Catharina Cornelia den Doel der, 25 j% jd. Geboren. 4. Beatrice Sophia, d. van Emilus Petrus Tieleman en Anna Leonie Borgt. 6. Flo- rus, z. van Anthonij Dieleman en Adriana Pladdet. 9. Benny. z. van Abraham Marinus Jacobus Sorber en Rozelima Sophia Del- laert Jacobus Lein, z. van Jacob Murre en Elizabeth Hoogstrate. 12. Elisabeth Cornelia, d. van Sander Johannes Loure is O telee en Elizabeth Aaltje de Feijter Maria Angelina Pieternella, d. van Omère Seraphinus Mooithamer en Jacomina de Jonge. Jacob, z. van Cornells Simon en Janneke Verberkmoes. 19. Anneke Cor nelia, d. van Abraham Provoost en Janneke Coyielia van Liere. Gelein, z. van Lodewijk Frans Kaijser en Helena Pijpelink. 22. Mercedes Bertha Theodora Maria, d. van André Aloijsius Cleijman en Martha Pruder.iia Vervaet. 24. Antoine Alphons Johan Marie, z. van Ametié Eugenius van Nieu- lande en Romanie Marie van de Vijver. 25. Maria Pia, d. van Guiseppe Feiisi en Pierina Rizzi. 26. Johannes, z. van Jan Rrijnierse en Elizabeth Cornelia Puijpe. 29. te geven door het onder leiding van BEN GROENtVELD, in de grote zaal van „HET CENTRUM". Opgevoerd wordt Toneelspel in vijf bedrijven, naar de gelijknamige roman van den bekenden schrijver A. M. DE JONG (schrijver van Merijntje Gijzens Jeugd, enz.) Medewerkers: BEN GROENEVELD, NELLY ERNST, ANTON BURGDORFFER, JAN SEVES, MARiE MEUNIER, JAN LEMA1RE en GERRIT L1NDENBERG. Toegangskaarten verkrijgbaar bij: K. KOTVIS, Ouue Wijk 57; J DIELEMAN, Ds. Jan Scharpstraat 12 J. VERHELST, Oude Wijk 38' Tevens op de dag der uitvoering tussen 3 en 5 uur aan „Het Centrum" koopt U onderstaande Sponzen Zeemen Dweilen Mattenkloppers Plumeaux Touw Drooglijn Schilderijkoord Closetplankjes Closetrollen Pansponzen Emmers Witte Kastranden Gebl. Kastranden Kastpapier zonder rand Punaises Lijm tegen lage prija Vloerblikken Schuurllnnen Kleerhangers Kapstokken Carboiballen Waschteilen Behanghaakjes Handdoekrekjes Bezemstokken Bezems Luiwagens Br Werkborstels Nagelborstels Ragebollen Kleerborstels Handvegers Zeilvegers Vaatk wasten :en. (50) ZIE ETALAGE. Kopjeskwasten Witkwasten Verfkwasten Schoeninsmeerders Kachelborstels Goud Zilver en Koperbrons Brasso Roode en witte Meubelwas Zeilwas Zebra Pasta Zebra Kachelglans Zakjes Blauw Machineolie Schoensmeer Meubelpojitoer Kinderbezempjes J G MEIJER tP OPUdïn Hnnr hol

Axelsche Courant | 1938 | | pagina 3