He Koedkoone Mei Ecu groote partij Afbraak, LANDB0UW1NSPAN, Het Centrum Bioscoop - Axel. Nieuw gebouwde ffONINü, WOENSDAG 30 MAAIIT TRACTEMENTEN RECTIFICATIE KONINKLIJK NEDERLANDSCH-INDISCH LEGER een HOEFJE Ingezonden Stukken. Advertentiën. Reiskoffers Damestasschen Kindertasschen Actetasschen Schooltasschen Fietstasschen Boodschaptasschen J. G. MEIJER KINDERVQUWWAGENTJE te koop. bexaling comax. Donderdag 7 April 1938, 4 Paarden 9 stuks Hoornvee Gereedschappen Nogmaals vertooning van de film Wegens het enorme succes van Zaterdag j.l. en voor diegenen die geen plaats meer konden bemachtigen, en op veler verzoek die de film gezien en niet gezien hebben. Voor deze gelegenheid wordt a'leen de film „BEN H (J U" vertoond met bijwerk aan Matinee-prijzen. Doorleeft nog eenmaal die onver getelijke uren Onherroepelijk Woensdag laatste dag. TE KOOP OF TE HUUR Bü de kweekerij Rustenburg moesten zij een wagen passeeren, de melkauto kwam in den zach- ten wegberm, de bestuurder ver loor de macht over zyn stuur, reed door een prikkeldraadver sperring en rolde van den hoo- gen wegberm naar beneden. De beide inzittenden hebben won derlik genoeg geen letsel opge- loopen, hoewel hun kleeren door drenkt waren met de benzine die uit het reservoir was ge stroomd. Ook de melk was weg gestroomd. De Barneveldsche politie heeft vyt broedmachines te Bar- neveld in beslag genomen, met een gezamenlijk vermogen van 5500 eieren. Hoe listig men is bleek aan één adres waar men terecht kwam in een slaapkamer, die keurig gemeubeld was en waarin zich o.a. een kleerkast bevond. De aanwezigheid van een ther mometer aan die kast bracht de ambtenaren op het idee, dat zij wel eens iets anders dan linnen goed e.d kon bevatten. Bij nader onderzoek bleek dat er bier 3000 eieren op uitkomen stonden. In tal van woningen zijn huis zoekingen verricht. Daarby is de politie eenmaal op verzet ge stuit, zoodat zij zich genoodzaakt zag eerst de bewoners in ver zekerde bewaring te stellen, voordat men huiszoeking kon verrichten. De Groninger rechtbank heeft een ontaarden vader tot 6 maanden gevaugenissttaf ver oordeeld, omdat hy op een kou den morgen in Januari zijn tien jarig zoontje, dat in bed niei zlndelyk was, vrywel naakt de deur uitgeschopt had. Veraachte misQandelde zija vrouw evenals zijn kiuderen. Vaak smeet hy haar 's nachts zonder behooriyke kleeding het huis uit of liet haar in het geitenhok slapen. De stum perde hadden altijd zoo'n honger dat ze soepbeentjes uit den mest hoop van den buurman haalden om ze at te kluiven. Deze mis handelingen beschouwde de man als opvoeding. Een gladde vogel ver voegde zich te Den Haag op een bank en vroeg 100 trank te koopen. Hy betaalde met een bnelje van f 50, raapte de specie op, doch liet 4 briefjes van 10 kwasie liggen. De bediende waarschuwde den man, waarop deze zeiach, dat is waar ook. Maar geet me er maar een brierje van 50 terug, dan leg ik er 10 by. Toen de bediende met het biljet van 50 kwam zei de man geef me maar een brietje van 100 en betaalde dit met het geld van den bediende, die eerst later begreep, dat hy voor 50 was bestolen en misschien ook zyn baantje kwyi is, want wie zich zóó in de luren laat leggen, beüoort niet op een ban kierskantoor. Verkeersvliegtuig verongelukt. Een Fransch vliegtuig van den geregelden dienst Casablanca Toulouse, is in de Oostelyke Py reneeën tegen een rois te pletter gevlogen. Het wrak ligt op een hoogte van 2400 meter. Toen de hulpexpeditie het na een moei- lyken nachtelyken tocht door de duisternis bereikte, was het met een sneeuwlaag bedekt. Kunst en Letteren. Emiel Hullebroeck. is te Antwerpen bij zijn 60ste verjaring op grootsche wijze ge huldigd in een akademische zitting in den stadsschouwburg. Zoowel uit Vlaanderen als Ne derland waien belangstellenden aanwezig. Gesproken werd door minister Boucheiy, Van Cauwe- laert. den schrijver Ernest Claes, den directeur van het Kon. VI. Conservatorium, enz. enz. De jubilaris werd bevorderd tot of ficier in de Kroonorde van België. De populariteit van Hullebroeck's lied vindt haar weerga nietin onzen tyj. in België, Nederland, Zuid- Alnka, Italië en Zwitserland heeft hij bewondering weten te wekken yctor «le vuamsche muziek. Hij maakte musicale tochten door Vlaanderen en Nederland, Oost-Jndië, Suriname, Curasao, in Noord-Amerika, enz. Overal was hij, met zijn lied en door zijn kunst, een benijdenswaardig propagandist voor den Neder landschen stam. Sportnieuws. Axel II—Philippine I 7-2. Vanwege het regenachtige weer was er Zondag weinig belang stelling voor dezen wedstrijd. Voor de rust gaven beide partijen elkaar weinig toe, hoewel Axel heel wat meer kansen kreeg om te doelpunten. Het spel bleef echter vrij tam. Rust brak aan met 3—2 voor Axel. Kort na het begin der tweede helft vergrootten onze stadgenoo- ten den voorsprong tot 4—2. Philippine miste nog een straf schop, waarna de Oranjemannen den stand op 5—2 brachten. Philippine was toen een geslagen elftal en het spel had niet veel meer te beteekenen. Nog tweemaal doelpuntte Axel, waardoor de eindstand 72 werd. Corn Boys—Axel I 3—3. Voor de competitie van den K.N.V.B. speelde Axel I te Sas van Gent tegen de Com. Boys, met als resultaat een gelijk spel (3—3). (Builen verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur! Gelieve s.v.p. eenige plaatsruimte voor het volgende, waarvoor bij voor baat hartelijk dank. Met verontwaardiging zullen vele bakkers met ons kennis i ebben ge nomen van de advertentie voorkomende in het no. der Terneuzensche Courant van 18 Maart j.l., betreffende de ge legenheid tot deelname aan een cursus in het koken en bakken, opengesteld door de Directie onzer Gem. Gas fabriek. Is onze gemeentelijke Overheid al zoover gekomen, dat zij zelfs niet ontziet om tegenover de betrokken Middenstanders-oelastingbetalers de gelegenheid open te stellen om hunne bedrijven en bedrijfjes te helpen af breken, welke zij met ontzaggelijken strijd hebben opgebouwd en met niet minder moeite trachten in stand te houden Wordt het hun door velerlei wetten en verordeningen al niet moeilijk ge noeg gemaakt, waardoor het schier onmogelijk geworden is, om nog een eerlijken boterham te verdienen, afge zien nog van de vele (noodige crisislasten die op hunne bedrijven drukken Was het al niet genoeg, dat de Directie bakovens op afbetaling be schikbaar stelde, wat alreeds een ge ducht concurrentie object bleek Moe ten de betrokken Middenstanders niet helpen deze instelling in stand te houden en zoo ja, waartoe is het dan noodig, dat zuurverdiende belasting penningen aangewend worden om hun- zelve den genadeslag toe te brengen Mijnheer de Redacteur, indien het als een mop werd getapt, zou het een kostelijke zijn, doch nu het puur rea lisme is, doet het des te schrijnender aan. Zal nu onze gemeentelijke Over heid alsnog hieraan geen paal of perk stellen of zal niet één onzer vroede vaderen zich geroepen voelen om in deze den handschoen op te nemen of, achten zij dit de juiste wijze, om het zoo begeerde economische evenwicht te herstellen Laten wij hopen dat onze verontwaardiging over dit feit alsnog voorbarig is geweest. U, Mijn heer de Redacteur, nogmaals dankend Het Bestuur der Axelsche Bakkersvereeniginq. Marktberichten. AXEL, 26 Maart 1938. Ter markt van heden waren de prijzen, volgens opgaaf van de Vereeniging van handelaren in granen, enz. in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen, genoteerd als volgt Tarwe regeeringsprijsj rogge 6,75—7,00, wintergerst 7,50—7,75 zomergerst 7,50—8,00, haver 6,— —6,25, groene erwten 8,00—10,00 bruine boonen 6,00— 8,- duivenboonen 0,00—00,00, paar- denboonen 0,00—0,00, blauw- maanzaad ,00— 00,00. karwei zaad 00,00 —00,00, geel mosterd zaad 00,00— 00,00, lijnzaad 8,00 —10,00. HULST, 28 Maart 1938. Alhier waren de marktprijzen als volgt Tarwe regeeringsprijs, rogge 700—7,25, wintergerst 7,00—7,50, zomergerst 7,00—7,75, haver 6,— —6,25, erwten 8,00— 9,50, paar- denbooncn 0,00—0(00, duiven boonen 0,000,00, witte boonen 0,00—0,00, bruine boonen 7,00 10,00, lijnzaad 8,00— 9,50, blauw maanzaad 00,00—00,00, mosterdzaad 00,00—00,00, kool zaad 0,00— 00.00. Rundvee aanvoer 6, verk. 3. Varkens 12, 9. Boter per Kg. 1,30. Eieren per 100 stuks 0,00. Crisis-pubiicatiën. Bestuursbesluit No. 1. De besturen van de Melkfede- ratie Walcheren en van die voor Zeeland buiten Walcheren hebben ter vergadering van 7 en 8 Maart 1938 besloten: met ingang van 28 Maart 1938 toe te laten als leden der ver- eenigingen ailen die op 1 De cember 1937 in het werkgebied der vereenigingen, uitgezonderd de gemeenten gelegen in Weste lijk Zeeuwsch-Vlaanderen, hun bedrijf uitoefenden en in het bezit waren van de door de Nederland- sche Zuivel-Cenlrale vereischte vergunningen voor den verkoop van consumptiemelk, benevens de krachtens het Melkbesluit 1929 vereischte vergunningen en dat ze op dien datum den handel daadwerkelijk uitoefenden verder allen, die tot genoegen van het bestuur aantoonen dat zij in het jaar 1937 melk hebben geleverd aan bovenbedoelde per sonen. Voor het bestuur, C. Zwagerman, voorz. C. Zee, secr.-adm. Bestuursbesluit No 2. De besturen van de Melkfede- ratie Walcheren en van die voor Zeeland buiten Walcheren hebben ter vergadering van 7 en 8 Maart 1938 besloten met ingang van 28 Maart 1938 de verkoopprijzen voor losse con sumptiemelk voor alle gemeen ten in Tholen en St. Philipsiand. Zuid- en Noord-Beveland, Oos telijk Zeeuwsch-Vlaanderen en Walcheren vast te stellen op tien cent per liter. Voor het bestuur, C. Zwagerman, voorz. C. Zee, secr.-adm. UJ S UJ a UI a r m m 39 m a vindt men in een groote fïi sorteering L tegtn lage prijzen m in te xY X U Ij. Aan hetzelfde adres een zoo goed als nieuw (30) Notaris FANOY te Axel, zal ten verzoeke van dhr. C. WESTDORP te Goes, op VRIJDAG 1 APRIL 1938, n.m. 2 uur, te Axel aan de Kanaal kade verkoopen atkomsug van iiuis en wagen- makenj te Axel, Kanaaikade en garage te Viissmgen, ais: partij Metselsteen, Balken, Kraal-, Schot en Dakdeelen, Deuren, Ramen, Dakgoten, AtvoeiDuizen, Trappen, Vloertegels, 25ü0 Dakpannen, ver plaatsbare Üirectiekeet, Spoor biels van 2,8U M., Brandhout, enz., enz. Notaris FANOY te Axel, is voornemens op des n.m. lialf twee te verkoopen, ten verzoeke van den heer J. F. P1ESSENS, op de nog door hem bewoonde hofstede te Vogel waarde, Boschkapeile, Veerwijk DEN GEHEELEN bestaande in „GERDA", 9 jaar, inge schreven in VB., „LIZA", 8 jaar (beveulend), „W1LLY", ruin 2 jaar, „ARNOLD", hengst 1 jaar. 3 melkkoeien, waarvan een bekaifd, 2 twee- en half jarige vaarzen, 3 eenjarige vaarzen, zoetemelkskalf. Rijtuig met getuig, menwagen met toebehooren (breed be slag), veerkar met kussen, zaaimachine (Rud Sack) 2 M., diverse eggen en ploegen, ijzeren rolblok, slede, cultiva tor, petroleummotor, dorsch- machine, zwingen en aan schijnen, rieken, vorken, mest- haken, paardentuig, brand hout, enz. enz. Betaling contant. aanvang 8 uur WORDEN GELEZEN: groot 4 gemeten en 23 roeden, staande langs den Kanaalweg te Axel. Te bevragen bij J. WIEL4ND, slager, Prins Hendrikstraat, Axel TB HUUR van alle gemakken voorziti,, staande Nieuwendijk te Axel. Weekhuur f2 75. Terstond te aanvaarden. Te bevtagen bij J. DE KB AKER, Oranjestraat 1, Kleine advertentiën. Onder deze rubriek kunnen kleine advertentietjes ge plaatst wnrrinn voor min stens 30 ct., ad 6 ets. per regf l Bi dt zich aan: N t aan komend Ml 1SJE voi r heele a ,en. Brieven Bumau van dit blao. Ti« koop of to h'ior: Een WERKMANSWONING, staande te Axel Schaper bout. Te bevragen bij JAN DE FEIJTER.DB FEijTER, O 23, Schapenbout? CC (I) 3 2 ..BEN HUB". KONINKLIJK NEDERLANDSCH-INDISCHE LEGER De tractementen, genoemd in de advertentie, welke de vorige week in dit blad is verschenen, moeten als volgt TRACTEMENTEN SINDS 1 JANUARI 1938 Soldaat 2e kl. van f 0.75 tot f 1.— per dag Soldaat 1e kl. van f 0.85 tot f 1.55 per dag Brigadier(korp.)van f 1.15 tot f 1.85 per dag Sergeant van f 185.— tot f290.— per maand Sergeant-maj. van f190.- tot f330.- per maand Adj.-onderoff. van f200.— tot f375.— per maand Onderluitenant van f 220. tot f 500. per maand Het zakgeld van den jongsten soldaat in Indië bedraagt dus F. 5.25 per week,

Axelsche Courant | 1938 | | pagina 3