J. C. VIN 1\, Burgerlijke Stand. Buitenland. Ad verte 11 tien. niet meer te kappen. VOORHANDEN: Prijs 90 ct„ franco per post 95 ct. bij vooruitbetaling. ÜJoekfcandet, bleek wel versuft, doch oogen- schynlyk ongedeerd te zijn. Hij werd naar het ziekenhuis ter observatie overgebracht, doch ook daar werd geconstateerd dat W., behoudens een pijnlijk zitvlak, geen letsel had bekomen. Ongepaste grappen. Te Ierseke is door enkele per sonen in den nacht van Vrijdag op Zaterdag een vuurwerk afge stoken, dat de inwoners van half twaalf tot kwart over twaalf wakker werden gehouden. Men wilde het doen voorkomen alsof de blyde gebeurtenis reeds was geschied. De politie is de daders op het spoor. Te Wolphaart8dijk is in den loop van de vorige week door het indrukken van een brandmelder de brandweer noo- deloos gealarmeerd. Op het einde der week werd wederom loos alarm gemaakt, terwijl den volgenden morgen weer op zoo danige wijze werd gealarmeerd, dat alle brandschellen onklaar geraakten. Het net werd door kwaadwilligheid voor een ge deelte vermeid. De kosten van herstel zullen beduidend zijn. Doodeljjke ral. Zaterdagavond werd geconsta teerd, dat bij de 68-jariga mej. V., aan het Hoogezand in Den Haag niet open gedaan werd. By een onderzoek vond men de vrouw dood op het binnenplaatsje achter haar woning liggen. Zij had een wonde aan het achter hoofd, welke had gebloed, ver- muedelyk tengevolge van een val. Zy had een vioerkleedje bij zien, en naast haar lag een Btoffer. Vermoedelyk is de vrouw nadat zij het kleedje op het bin nenplaatsje had geschuierd, by het naar binnen gaan op den drempel gevallen. Van schrik overleden. Zaterdagavond vervoegde zich ten huize van de wed. v. d. B. te Oss, een inwoner van Zeelanu (N.-B.) die haar de tijding kwam brengen, dat haar getrouwde dochter, die in genoemd dorp woont, een ongeluk was over komen. De vrouw schrok zoo hevig van deze mededeeling, dat zy een oogenblik als verlamd vrn schrik bleet zitten en ver volgens ineenzakte. De bezoeker waarschuwde de buren, die op hun beurt in alleryl geneeskun dige hulp inriepen. Het was ech ter te laat. De vrouw bleek te zyn gestorven. Gistermorgen is op den Haarlemmerweg te Amsterdam 6ju ernstig verkeersongeluk ge beurd. Op het oogenblik, aat een Amsteraammer, die op een drie- wielige bakfiets reed, naar links uithaaiae, werd hy van achteren aangereden door een in volle vaart zyudeauto. Hy werd tegen den grond gesmakt en liep een schedelbreuk op. Nog voor de G D. was gearriveerd, was het slachtoffer overleden. Is meer gebeurd. Na een uitgebreid onderzoek heeft de gemeentepolitie te Box tel proces-veroaai opgemaakt tegen twee inwoners van die ge meente, die getraent hebben een aantal gemeenteraadsleden te be wegen tegen betaling van geld te stemmen op eea bepaalden candidaat als gemeente-ontvan ger. De raadsleden waren niet in de voorstellen getreden. Onvoorzichtige menschen. Het is verbazend hoe dikwijls men leest, dat kinderen veron gelukken in kokend water. Waarom laat men de kleintjes niet uit de buurt daarvan Pas weer is er te Groenlo een 4-jarig ventje van een landbou wer by het spelen in de keuken in een teil kokend water ge vallen en aan de brandwonden overleden. Wat een pijn moet zoo'n kind hebben uitgestaan Vrydag is op het Bloemen- daalsche strand het in staat van ontbinding verkeerende lijk aan gespoeld van zekeren J. J., die volgens verklaring van den bur gemeester van Breskens eenigen tijd geleden uit die gemeente was verdwenen. Het lijk is naar de algemeene begraafplaats te Bloe- mendaal overgebracht. Slechte thniswaehtsters. Reeds geruimen tyd bemerkte de familie B. te Oegstgeest, dat, hoewel zij de garderobe en de linnenkast steeds aanvulde, dat deze met groote snelheid ver minderde. Het was de gewoonte, dat, wanneer de familie uitging, de dienstbode en haar zuster uit Sassenbeim, kwamen oppassen. Vrijdagavond ging de heer en mevrouw B. weer uit. Omstreeks half twaalf kwam de familie thuis en de zusters giDgen naar huis. De politie had zich verdekt opgesteld en voordat de dames het huis hadden verlaten, had de politie reeds een zak met appels gevonden, welke op het erf stond. Toen de zusters buiten kwamen, zetten zij den zak op de fiets, doch nu rekende de politie het tweetal in. Zij bekenden, reeds geruimen tyd een groote hoe veelheid kleeren en eenige sie raden te hebben ontvreemd. Bij een huiszoeking vond de politie een groote hoeveelheid dames- en kinderkleeding, alsmede zeven paar schoenen en laarzen, lees boeken en een gouden dames horloge. Tengevolge van overstroo miDgen in de streek van Bar- lovento in Venezuela zyn acht menschen om het leven geko men, terwijl de cacaoplantages ernstige schade hebben geleden. In het dorp Sumowka, in de buurt van Warschau, heeft een man uit teleurgestelde liefde de dochter van zyn buurman, haar moeder, een zuster en een broertje doodgeschoten. Een an dere zuster werd aan den hals gewond. Daarna heeft dedadrr zelfmoord gepleegd. Een zware storm heeft Zon- dag groote schade aangericht op het militaire vliegveld Evantou in Rocshire Acht vliegtuigen werden zwaar gehavend. Drie toestellen werden door den wind opgetiid en ongeveer 300 M. ver der tegen een gebouw geslingerd, zoodat zij geheel vernield werden. In de kerk van den H Ver losser te Brugge werd van een eikenhouten Christusbeeld uit de 15de eeuw het houten hoofd ver minkt. Men bezit niet de minste aanwyzing voor het opsporen van de bedrijvers van deze heilig schennis. Een sneltrein is Vrijdag bij het station Oakley by Bedford door een defect aan een wissel op een leegen en stilstaanden goederentrein gereden. Door den schok derailleerden beide loco motieven en de 5 eerste wagens van de expres, die echter niet zijn omgevallen maar w j1 zwaar zyn beschadigd. EeD reiziger werd gedood en 20 werden ge wond naar het ziekenhuis ge bracht. Zeven passagiers zijn ernstiggewond en twee verkeeren in levensgevaar. Twee vliegtuigen zyn te Colneyeath (Hertfordshire) in de lucht met elkaar in botsing ge komen. Beide toestellen zyn in vlammen opgegaan. De drie vlie gers, die in de toestellen zaten, zijn om het leven gekomen. Nog een tweede ODgeluk ge beurde er met een militair vlieg tuig, dat in een van de buiten wijken van Dorchester neer stortte. Ternauwernood zyn de bewoners van deze stad aan een groot gevaar ontsnapt, want het vliegtuig scheerde de buizentop- pen, De piloot zag echter nog kans zijn toestel buiteD de stad te brengen. Hy heelt Terwon- dingen opgeloopen. In den nacht van Donder dag op Vrijdag is een steiger by de Sporthal van de luchtkrijgs- school bij Berlijn ingestort. Zes arbeiders werden bedolven. Drie ^nner kwamen om het leven, ee werden zwaar en een licht gewond. In het fort Romainville onder den rook van Parijs heeft een zich voor berhalingsoefe ningen onder de wapenen ge roepen soldaat met vier kleine kinderen aan de hand gemeld. Hij had steun gevraagd, maar deze was hem geweigerd, omdat zyn vrouw werkt; nu is ze ziek en op een verzoek om herhaald uitstel was afwijzend beschikt. Dientengevolge zei hij gedwon gen te zijn de kinderen onder de hoede van de militaire over heid te stelleD, want hy heeft geen sou in huis en het kroost zou anders verhongeren. Tengevolge van een sneeuw storm zyn de machinist, de sto ker en de conducteur vau een trein, die oponthoud had nabij Nova Vos in Slowakye om het leven gekomen. De dichte sneeuw had hun □1. het uitzicht zoozeer ontnomen, dat zy niet zagen, dat een trein op het tweede spoor naderde. Zy werden gegrepen en op slag gedood. Duitscbland telt volgens de jongste statistieken thans !7 millioen fietsers. Hiervan zyn 2 000 000 kinderen, die zich op de flits n;<ar school begeyan. Daladier, terwijl Marchandeau, een man die nog al vertrouwen geniet bij de beleggers, het mi nisterie van financiën onder zijn hoede krijgt (vermoedelijk dan min of meer als zaakwaarnemer onder Bonnet)Sarraut, een oude rot in het vak, zal het departement van binneniandsche zaken be- heeren en Bertraud dat van marine. Chautemps heeft een verklaring afgelegd, waarin hij zeideDe regeering zal trachten de ver wachtingen te vervullen van een land, dat even begeerig is naar hervormingen en sociale recht vaardigheid als naar burgervrede en veiligheid. Een zware taak wacht haar, doch zij zal deze vervullen met het tweeledige doel, de verlangens, zooals het algemeen kiesrecht tot uiting heeft gebracht, voorop te doen staan en deze in overeenstemming te brengen met de eischen van het welzijn des lands. Of het er om gaat, de soliditeit onzer financiën te hand haven, sociale wetten voor te bereiden, die de vreedzame sa menwerking tusschen kapitaal en arbeid zullen verzekeren, of de veiligheid en onafhankelijkheid van het vaderland te verzekeren, wij zullen aan deze groote plichten onze geheele toewijding geven. Ik kan zeggen, dat mijn kabinet krachtig is samengesteld. En ik zou tegenover al onze medebur gers uiting willen geven in mijn krachtig geloof in de toekomst van ons vaderland, die slechts afhangt van onzen gemeenschappelijken wil tot het bewaren van kalmte, discipline en sociale eensgezind heid. (iraauw Qehuwd. René Mal content, 27 j. en Rosalie van Laere, 28 j. René d'Hooghe, 26 j. en Josephine van Itegem, 23 j. Arthur van Lampen, 31 j. en üerardiHa Buijsrogge, 27 j, Geboren. Irma, d. van Johan nes Stallaert en Elisa van Eer- denburgh. Petrus, z. van Fran- ciscus van den Berghen en Con- stantia Vleeskens. Thorwald, z. van Josephus de Smaele en Maria Stevens. Overleden. Louisa Borm, 66 j., echtg. van Josephus de Schep per. Jan de Bakker, 68 jwedn. van Bertha Meier. Johanna van Denderen, 79 j., wed. van Judo- cus van Zwaai. Cyrillus Staal, 40 j., z. van Alphor.sus en Maria Vaei. De directie van den dienst van maatschappelijk hulpbetoon en van het bureau voor werk- loozensteun in Den Haag beett aaugtite gedaan van onrechtma tig steun trexken in 8 gevallen, lot een totaal beurag van 1737. De gemeentepolitie te Box tel Ueett proces veronal opge maakt tegen drie inwoners uit die gemeente, die onreentmatig steun naddeu getrokken, lot een beurag van 2 000 in totaal. Te Heyen, onder de gem Bergen (Lis een lijk aauge- spoetd. De identiteit is nog niet Vastgesteld, Een zekere Duitscher,Anton Scbwerberg genaamd, bad een ingeboren haat tegen automobie len, welke hy uitte door van tyd tot tijd met zyn buks op pas- seerende wagens te schieten. £nlangs had hy succes en slaagde er in een passagier van een voorbyrijdenden automobilist te verwonden. Hy is nu opgebor gen op een plaats waar hy de eerste 15 jaar geen auto's meer zal zien In een reizend circus, dat zijn tenten naby Pecs bad opge slagen, is een jouge leeuwentem mer tydens de voorstrl >ng door een leeuw aangevallen en gedood Bij het zien van het bloed wer den alle andere leeuwen in de kooi eveneens wild en stortten zich op den man. Onder het publiek brak een paniek uit, daar de razende dieren tegen de hek ken opsprongenalle leeuwen moesten doodgeschoten worden, FrankrJJk, Camille Chautemps is er in geslaagd een nieuwe regeering te vormen. Ze bestaat geheel uit burgerlijke radicalen. De socialis ten hebben Chautemps echter hun steun toegezegd en hij kan tevens rekenen op een'goed deel van de midden-partijen. Wat natuurlijk niet wegneemt, dat men voors hands zijn combinatie zwak moet noemen. Ze is en blijft een minderheidsministerie, dat geheel afhankelijk zal zijn van de groepen onmiddellijk links en rechts van de radicalen. Veel zal afhangen van de hou ding der communisten. Indien zij fel in de oppositie gaan en hun teleurstelling over het feitelijk bankroet van het Volksfront moch ten willen lucht geven, zal de positie voor de socialisten heel moeilijk worden. Voor de tegenstanders van een Volksfrontregeering geeft het vol doening, dat Georges Bonnet, minister van financiën in het afgetreden kaWnet, ook in de nieuwe regeering zitting heeft. Bonnet is thans minister van staat, „belast met de coördinatie van het economisch en financieel brleid". De portefeuille van buiterland- sche zaken is weer aan Delbos gekomen, die van oorlog aan Nonzen. Gehuwd. Leonardus Dezutter (van Westdorpe), 21 j. en Catharina Harte, 19 j. Joos Blok, 21 j. en Anthonina An- driessen, 21 j. Theophilus de Ridder, 23 j. en Adriana de Rijke, 22 j. Pieter Daalhuijzen (van Viissingen), 27 j. en Maria van den Heuvel, 24 j. Geboren. Willem, z. van Wil lem Bondewel en Neeltje Diele- man. Pieter, z. van Dingeman Marijs en Johanna Ruijtenburg. Paul, z. van Abraham van Breda Vriesman en Wiihtimina de Roo. Augustus, z. van Andrie Vande- pitte en Ulalie Meeusen. Maria, d. van Karei van Straten en An gela Verstraeten. Hendrik, z. van Johannes van de Wege en Ber- oera de Blaeij. Roelof, z. van Petrus Dam en Elisabeth de Leeuw. Willem, z. van Marinus Riemeris en Catharina van Cad- sand. Julia, d. van Petrus Ver- oiest en Maria van Liefferinge. Overleden. Petrus Herman, 67 j-, z. van Judocus en Anna Weesepoel. Lizette Meersschaert, 16 d., d. van Cesar en Angela Bauwens. Jacobus Kense, 89 j., wedn. van Johanna Baert. Levi- nus Overdulve, 31 j., echfg. van Maatje de Feijter (te Axel) Sara Riemens, 91 j., wed. van Fran- ?ois Verbrugge. Pieter van Dix- hoorn, 80 jwedn. van Maria de Smidt. Elizabeth de Bree, 73 j., echtg. van Willem Bedet. Petrus Audenaerd, 84 j., echtg. van Rosalia Kamoen. (Tern. Crt.) Westdorpe. Gehuwd. Albert van Beveren (van Watervliet), 21 j. en Paulina d'Hooghe, 20 j. Geboren. Thea, d. van Leon van Aerde en Johanna Wullems. Roger, z. van Cyrillus Mechelinck en Maria Braeckman. Benny, z. van Prudent Vervaet en Marga- retha Soethaert. Marie, d. van Petrus van den Branden en Marie Jacobs. Eugène, z. van Frai yois Kalle en Anna de Ridder. Eu- ^ène, z. van Gerard Allonsiusen Maria Gijsel. Anna, d. van René van Dommelen en Petronella Vrtens. Overleden. Emilie de la Ruelle, 43 j., echtg. van Angelus Roegiers. Tneophile van HeLSbeke, 68 j., z. van Augustus en Beatrix Kamoen. CoRKtaPONutN 1 It. Een AxAaar. Klachten over kolenbedeeling behooren bij het College van Burg. en Weth., of bij den Gemeenteraad thuis. We hebben ce 1 laatsten tijd de ervaring opgedaan, dat men gaarne de krant als klachtenboek gebruikt, en als het op onderzoek aankomt, dan houden klagers zich schuil, of trekken zien terug, terwijl de Redactie zwart wurdt aangekeken. Red. MarktbericJittm. AXEL, 22 Jan. 1938. Ter markt van heden waren de prijzen, volgens opgaaf van de Vereeniging van handelaren in granen, enz. in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen, genoteerd als volgt Tarwe regeeringsprijs, rogge 7,25 7,50. wintergerst 8,00—8,50 zomergerst 8,00—8,50, haver 6,— -6,50, groene erwten 9,00- 10,25 bruine boonen 7,00—10,— duivenboonen 0,00—00,00, paar- denboonen 0,00-0,00, blauw- maanzaad ,00- 00,00. karwei- zaad 00,00— 00,00, geei mosterd zaad 00,00—00,00, lijnzaad 9,00 11,00. HULST, 24 Jan. 1938. Alhier waren de marktprijzen als volgt Tarwe regeeringsprijs, rogge 7,00—7,50, wintergerst 8,00—8.50 zomergerst 8,00-8,50, haver 6,— 6,50, erwten 8,00 10,00, paar- denboonen 7,00—9,25, duiven boonen 8,00— 9,50, witte boonen 0,00 0,00, bruine boonen 8,00 10,00, lijnzaad 8,00—10,00, blauw maanzaad 30,00—31,00, mosterdzaad 00,00— 00,00, kool zaad 0,00 - 00,00. Rundvee aanvoer 2, verk. 1. Varkens 13, 10. Boter per Kg. 1,30. Eieren per 100 stuks 0,00. Onder dankzegging voor genoten veiirou- wen deelt ondergeteekende mede, vanaf heden F. C on jUNGE. Axel, 25 Jan. 1938 Ëv»ngellsa>ie Saun-nkomsien te Axel in de Chr. Btwaaiscnool op Vrijdag 28 en Zaterdag 29 Jan. des avonds 7 uur. Spreker dhr. J. SEVENSMA van Amsterdam. DE EV. COMM. voor iedereen, bewerkt door mr. C. W. VAN OMMlklN, oud-kantonrechter en advocaat-procureur. te Pachtwet

Axelsche Courant | 1938 | | pagina 3