Wal óók Doodig bi: Taleus Vulpeninkt „Elite" heeft practijk hervat. Debt's Roem Gratis Nu.... A V R 0' S Tiental '1 i 1 19 3 8 A. V. R. O. Kalenders A. V. R. O. Lijsten J. C. VINK, /6.25 J, C, VINKBoekhandel Fijn van Draat T.S. LAMPEN, 10 Volt, 3 Walt 1937. Gemengd Nieuws. Advertentiën, Gestoomde Achterham Gekookte Schouderham Geldersche Rookworst Rookvleesch Plockworst Sn|j worst Boterhamworst Leverpastei of blikken Erwtensoep Kippensoep en Groentesoep. J. VERSTRATEN-BOER. Tandarts J. VERSTRATEN-BOER. RIJWIEL-VERLICHTING. RIJKSKEUR ACHTERLICHT L.K. LAMPEN, 8 Volt, 3 Watt Rijwielmag. „CENTRAL" J. C. VINK, Boekh., Axel, Markt Grossierderij FIRMA D. J. OGGEL te AXEL 13e pr., een mooie bedsprei, 9990, R. Dieleman. 14e pr., een mooie boodschap- tasch, 9990, Oostdijk. 15e pr., een electrisch strijk ijzer, 9990, Jac. de Smidt. Dhr. Meloen te Sas van Gent viel reglementair buiten mede dinging. Bovendien zijn nog 10 prijzen uitgereikt aan degenen, die 1111 wierpen. Bij het ter perse gaan zijn reeds alle prijzen afgehaald. Nogmaalshet is alles naar wensch geslaagd, dank zij ook de medewerking van degenen, die daartoe gevraagd werden. En we zeiden reeds, dat waren er velen. Een bewijs, dat men tegen over het idee van V.V.V. om het St. Nicolaasfeest op deze wijze ook voor de jeugd aantrekkelijk te maken, alleszins sympathiek staat, wat ook het bestuur van V.V.V. voldoening kan geven. Dat is trouwens ook wel ver diend, war.t voor de, vele moeite, die de heeren zich dagelijks ge troostten, is wel bijzondere lust en ijver noodig. En dat die aan wezig is, strekt hun tot lof en eer, want afgezien van de voorberei ding van een en ander, is hier belangeloos veel tijd en last ge offerd. Te Sluiskil wordt weereen Finsche kolenboot verwacht om een lading cokes in te nemen. In de vacature van den heer A. de Blieck, is te Koewacht tot raadslid benoemd de opvolger van de lijst, de heer J. Baert. Dezer dagen is ten nadeele van een tweetal te Koewacht woonachtige oude menschen uit de woning een geldsbedrag van f 600 ontvreemd. Bij de politie werd aangifte gedaan en deze stelde een uitgebreid onderzoek in, wat aanleiding gaf om een in huis zijnd dienstmeisje aan te houden. Naar we vernemen heeft zij bekend den diefstal van het geld te hebben gepleegd. Zij zal ter beschikking van de justitie worden gesteld. Dagbl. v. Zl. Verkeersveiligheid van vrachtauto's. In de week van 6-11 December bezoekt een auto opnieuw Z.-Vl., teneinde de vrachtauto's te con troleeren op verkeersveiligheid en bedrijfszekerheid. Het denkbeeld van den Bond van Bedrijtsautohouders in Neder land, om in samenmerking met het Wetenschappelijk Bedrijfsauto In stituut controle mogelijk te maken op den toestand van motorrijtui gen, zoowel met het oog op de verkeersveiligheid als de bedrijfs zekerheid, heeft in de practijk zijn juistheid bewezen. Controle is noodig. Dat is een eivaring, die talloos vele bedrijfs autohouders hebben opgedaan. Zij is nuttig, omdat kostbare re paraties in een nabije toekomst vermeden kunnen worden. Zij is voordeelig, doordat zij bedrijfs - stoornissen, die geld kosten, voor kwam. De F.I.T.C.A., de internationale federatie van bedrijfsautohouders- bonden in de verschillende landen, heeft de noodzakelijkheid van technische controle ter verhooging van de verkeersveiligheid en be drijfszekerheid voor het wegtran sport erkend en zal die zooveel mogelijk bevorderen. De F l.T.C A. verbindt daaraan de voorwaarde, dat de controle dient te geschieden door een neutrale instantie. Zij moet dus niet plaats hejsben door of van wege de gebruikers, die belang hebben bij goedkeuring, noch door den staat of eenige over heid, omdat die belang kunnen hebben bij zaken, die weliswaar indirect verband houden met het autotransport, doch waarvoor be ter afzonderlijke voorschriften kun nen worden gegeven. De internationale organisatie wenscht een internationaal en onafhankelijk instituut, dat in geen enkel opzicht betrokken mag zijn bij den handel in of het gebruik van automobielen. De B.B.N, is ten deze al voor gegaan door de controle op te dragen aan het W.B.I., dat geheel aan de gestelde voorwaarden vol doet. Dat de bedrijfsautohouders vertrouwen stellen in deze neu trale controle blijkt overvloedig uit het groote aantal wagens, dat voor onderzoek wordt aangeboden. Voor de tweede maal trekt een controlewagen in de week van 6-11 December a s. door Z.-Vl. en bezoekt de voornaamste plaat sen. Iedere bedrijfsautohouder, die wil medewerken aan de verkeers veiligheid en daarbij het belang van zijn bedrijf verstaat, stuurt zijn wagens ter controle. Moderne (jsbaan. Door het bestuur van de Zaam- slagsche IJsclub is de Groote Duiker gehuurd om daar een ijs baan in te richten. Daartoe zul len verschillende uitdiepingen moeten gebeuren, terwijl de ver schillende rietvelden zullen weg geruimd worden. Na uitvoering dezer werken, waarmee binnen kort een aanvang wordt gemaakt, zal een prachtige moderne ijs baan ontstaan. De oude ijsbaan, de zoogenaamde Poldersche Kreek heeft dan daarmee opgehouden te bestaan. Weer een tiental aardige kinderversjes op muziek is verschenen van de reeks, welke het A.V.RO. kinderkoor onder leiding van den heer Jacob Ha mel heeft ingestudeerd in de A.V.R O. studio. Wie Dinsdagmiddags die repe- titie's beluistert zal dit tiental niet onbekend zijn en dat gaarne in het mooi geïllustreerde boekje willen bezitten. Vooral nu het een jubileum uitgave betreft. Het is nu reeds de 5e reeks, die verscheen en alle zijn even keurig verzorgd. We konden in onze weergave nog korter zijn en zeggen het is A.V.R.O. werk; dan is verdere omschrijving overbodig. Groote fabrieksbrand te Winterswijk. Zaterdagnacht ongeveer 2 uur is brand uitgebroken in de bont- weverjj te Winterswijk. Deze fabriek, waar in norma len tjjd een 800 arbeiders werk zaam is stond spoedig in lichte laaie. De brandweer te Winterswijk rukte met groot materiaal uit, daar de tabriek aan alle zijden begrensd wordt door perceelen, welke groot gevaar liepen. Assistentie werd ook ingeroe pen van de brandweer uit de omliggende plaatsen. De brand is ontstaan in de eigenlijke bontweverij. Door den feilen wind sloeg het vuur over naar de spoelerij, de pretteerde- rij, en de weverij, welke afdee- ling in 't drie verdiepingen hooge voorgebouw waren gelegen. Tot ver in den omtrek was de brand zichtbaar. Op zeker oogenblik sloeg het vuur over naar de gebouwen, welke aan de andere zijde van de straat zijn gelegen en vatten de gereformeerde kerk, de socië teit „De Eendracht" en een 6- tal particuliere woningen vlam. Het was toen, dat vaststond, dat er van de tabriek niets meer te redden viel dat de brandweer werkende met zestien stralen, zich er in hootdzaak toe be perkte, de reeds aangetaste ge bouwen te behouden en verdere uitbreiding te voorkomen. Daarin is zij geslaagd, ai hebben de ge bouwen brand- en waterschade bekomen. Te Gilze-Rijen is de 36- jarige P. Biemans, toen hij een beerput, welke nabij zijn woning is gelegen, opende, daarin ge vallen en versmoord. De man was gehuwd en vader van vier kinderen. Drie paarden gedood door den electnschen stroom. Te Breda is in een fabrieksge bouw den inventaris van een circus ondergebracht, om er te overwinteren. Hierbij behoorden 32 paarden en een olitant. Door dat een der kabels van de elec trisch* licbtleiding stuk was, ge raakt» de loods( die om een Use. ren geraamte was gebouwd, on der stroom en daardoor ook d* kettingen, waaraan de paarden vast stonden en dus ook de dieren zelve. Drie paarden moeten op slag gedood zijn. Een kleine hengst Petit", begon zoo te jammeren, dat het personeel onraad ver moedde en verder onheil wist te voorkomen. Zaterdagmiddag is in het Volkerak ter hoogte van Oolt- gensplaat, een ernstig ongeluk gebeurd. Een met tarwe geladen schip is daar aan den grond ge- loopen. Bij de pogingen om los te komen verleende een motor schip assistente. Daarbij wetd gebruik gemaakt van een staal draad. Plotseling knapte deze draad en trof den schipper, den ongeveer 55 jarigen Keyzer, die daardoor over boord sloeg. Zijn zoons haalden hem spoe dig uit het water en toen bleek dat de draad hem een been van de lies tot de heup had openge scheurd, In een roeiboot werd de ongelukkige naar Ooltgensplaat vervoerd, waar een dokter de eerste hulp verleende. In ver band met het bloedverlies, achtte deze overbrenging naar het zie kenhuis te Dirksland noodzake lijk, waar de schipper is over leden. Gasvergiftiging. Toen Vrijdagmorgen de knecht van den fruithandelaar van Doorn zich aan de woning van zijn pa troon te Zwolle vervoegde, kreeg hij na herhaald bellen, geen ge hoor. Ongerust geworden heelt de jongen de buren gewaar schuwd, waarop men de woning binnendrong. Men vond den 70- jarigen heer dood voor zijn bed in de slaapkamer liggen, terwijl er in huis een doordringende gaslucht hing. Het bleek dat hij een kraan van het gasstel in de keuken, na gebruik onvoldoende had dicht gedraaid. Het slacht offer woonde alleen. Zaterdagmorgen is tusschen Zarnetan en Belgard een trein op een groep arbeiders ingere den. Elf arbeiders werden ge dood, een werd zwaar, 6 werden licht gewond. Sportnieuws. Zondag had alhier bij dhr. Alf. Audenaert weer een kalkoen- schieting plaats, waarvoor 47 deelnemers waren. De vogels werden resp. geschoten door G. de Boeck, Koewacht, hoogvogel A. Schelfhout, Hulst en A. van Nieulande, Axel, zijvogelsC. van Kranenbroek, Clinge en De Meester, Koewacht, kallen. Een kalkoen werd gewonnen door de grootste ploeg (10 man) uit Koewacht. Axel III-S.OV. II 4-1. Deze wedstrijd was aangekon digd tegen 12 uur, doch daar Axel II—S.V.O. 1 geen doorgang vond, werd pas om kwart over 2 begonnen. Het was een weinig aantrekkelijke wedstrijd in den triesten regen. Bij de rust had Axel een 2—0 voorsprong be haald uit 2 strafschoppen. Na de rust maakte S.V.O. spoedig een tegenpuntAxel maakte er nog 2 en won alzoo met 4—1. Axel I had te Biervliet moeten spelen, doch wegens afkeuring van het terrein is deze wedstrijd niet doorgegaan. Marktberichten. AXEL, 4 Dec. 1937. Ter markt van heden waren de prijzen, volgens opgaaf van de Vereeniging van handelaren in granen, enz. in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen, genoteerd als volgt: Tarwe regeringsprijs, rogge 6,75 - 7,25, wintergerst 8,00—8,25 zomergerst 8,00—8,25, haver 6,00 —6,50, groene erwten 9,00—10,00 bruine boonen 7,00— 9,00, duivenboonen 0,00—00,00, paar- denboonen 0.00—0,00, blauw- maanzaao 00.00—00,00, karwei zaad 00,00 —00,00, geel mosterd zaad 00,00— 00,00, lijnzaad 9,00 -10,00. HULST, 6 Qec. 1937. Alhier waren de marktprijzen als volgt Tarwe regeeringsprijs, rogge 7,00—7,50, wintergerst 8,00—8.50 zomergerst 8,25—8,60, haver 6,25 6,75, erwten 8,00 10,50, paar- denboonen 8,00—9,00, duiven boonen 9,009,50, witte boonen 0,00—0,00, bruine boonen 8,00 10,50, lijnzaad 8,00— 9,50, blauw maanzaad 27,00—29.00, mosterdzaad 00,00— 00,00, kool zaad 9,00-11,00. Rundvee aanvoer 4, verk. 1. Varkens 10, 5. Boter per Kg. 1,30. Eieren per 100 stuks 0,00. Onder hartelQken dank, maak ik bekend, dat de spelojesdag voor Zonne gloren f91.79 heeft opgebracht. Mevr. VAN OEVEREN. Wij garandeeren U, dat U geheel naar wensch bediend zult worden. Aanbevelend, KERKSTRAAT 13- DE FLACON (60 oent) voldoet iederen schrijver voor wat vorm als inhoud betreft. Kantoorboekhandel. Terneuzen, VERLORENEen Damespols horloge. Tegen belooning terug te bezorgen bureau van dit blad van ouds en nu nog de meest gevraagde kwaliteit ter vervanging van ROOMBOTER in de keuken en op de boterham. Vraagt dit merk. Alleenverkoop voor AXEL, bij KtKKbTKAA 1 13. Tot 1 JANUARI bij aankoop van onze allernieuwste RIJWIELLAMPEN een compleet zeer modern, met contröle- (rood of groen) lichtje, op de achterzijde van de kap i n g e bouwd, waarop U kunt con troleeren of Uw achterlicht brandt. WERKT ZEER PRACTISCH Met compleet gratis achterlicht gemonteerd voor f 6.50 met gratis achterlicht 6 volt LAMPEN, (merk Competitor) f O K/A met achterlicht 6 volt losse Dynamo's QQ 10 volt, 3 watt, losse PA (A/a DYNAMO'S Onze 10 volt ea 8 volt lampen met garantie Rijkskeur achterlichten v.a. 45 o. Koopt een 10 volt 3 watt lamp, met gratis achterlicht, en U bent ver zekerd van een prima verlichting. TH. 188 1XBL KOOPT het Voorhanden bij Donderdag 9 Dec. D V. hoopt voor te gaan de Heer M A MIERAS in de Chr. bewaarschool, Ds. Jan Scharpstraat. Aanvang 6 uur 30. beveelt hare prima waren ieder aan VRAAGT UWFN WINKELIER O. G.A.-ARTIKELEN ze zullen ook U voMoen. SLUIS' OCHTENDVOEDER aan Uw kippen, geeft vele en bizonder lekkere eieren. De vrang naar Edammer kaas merk „DE KOE" Neemt door haar fijnste kwaliteit steeds toe. Indien U ze eens wilt probeeren, Zult U ze steeds prefereeren. Beleefd aanbevelend.

Axelsche Courant | 1937 | | pagina 3