CANADABOOMEN, AXEL I TER NEUZEN I een flinke Dienstbode. Reisgidsen en [J8S J. C. VINK. Buitenland. Bekendmakingen. INZAMELING GELDEN VOOR DE WERKLDOZEN. Handelsonderwijs voor de Middenstand. -J. -Bum;a, Ongeveer 100 gave Burgerlijke Stand. Kantoor van W. A. OEN 60GCEN0E te Axel, Nienwstraat 24. DE GRAZItlG DE mSCHERIJ Zondagmiddag om half drie Gevraagd met 1 November Advertentiën. W. Leasen C. E. Leasen-Schieman, Winterdienst vroeger de Van der Wyck van de K. P. M. is vergaan. Gisteren is de T 13 aan boord gebeschen van een gouverne- mentsvaartuig. Alleen de stoffe lijke resten van kap De Bruyae en off. Vetbake worden nog ver mist. f 40 000 opgepikt. De jus titie arresteerde eenige maanden geleden twee Amsterdammers, een 47-jarigen handelaar en eeD 52-jarigen timmerman, verdacht van verduistering van ruim ƒ40 000, gepleegd als executeurs- testamentair. Bij de boedelscheiding kreeg elk der kinderen zijn aandeel, de vader ontving ruim 31.000 In werkelijkheid was dit bedrag ruim 40 000 grooter, doch hij gaf niet alles op, om successie rechten te ontduiken Toen hij overleed had hij alles vermaakt aan den zoon en diens zwager, den timmerman. Bovendien "be noemde hij hen tot executeurs- testamentair. De overige erfgenamen broeders en zusters waren met deze regeling weinig content en bjj de boedelbeschrijving kwa men zij met de mededeeling, dat er meer efficten in den boedel moesten zijn dan was opgegeven. Zij deden aangifte by de justitie Bij een huiszoeking vond de politie by den handelaar een effect van f 1000, Bij den twee den verdachte werd f 900 aan effecten gevonden en bovendien bleek, dat by een bankrekening van 12.000 had. Beide mannen bleven ontkennen, doch konden geen redelijke verklaringen geven. De politie zocht nog naar on geveer 20.000, en heeft de verdachten in het huis van be waring opgesloten. Intusschen speelde zich bij den timmerman een drama af. Eén der onterfden verscheen op een Augustusdag voor de woning, trok een revolver en schoot in de huis kamer. Hij sloeg het ruitje van de deur in en wist het slot te openen. Gillend vluchtte de vrouw, achtervolgd door den woesteling, den tuin in. Zij wist haar kleine kinderen over de schutting te tillen en ook zelf kon zij er nog juist op tijd over heen. Het woedende familielid zond haar eenige kogels nazon der te treffen. Ten slotte giüg hy weg en meldde zich bij de politie aan De beide executeurs zouden Dinsdag terecht staan. Nadat de officier de dagvaar ding had voorgelezen nam mr Kokosky het woord Ik ben ge machtigd zoo zeide de ver dediger van den handelaar na mens mijn cliënt te verklareD, dat hy een volledige bekentenis aflogt. Om de zaak eenvoudig te maken is hij bereid de plaats aan te wyzen, waar de f 20 000, die nog ontbreekt, is verborgen. Een zelfde verklaring legde mr. Pauwels af namens den tim merman. De achttien opgeroepen getuigen kregen verlof te ver trekken. In de woningen van verdachten is vervolgens na de aanwyzingen van de verdachten het geld ge vonden, nl. in den kelder onder een vensterbank. Daar kwam niet minder dan 16.000 in con tanten voor den dag en 3000 in effecten. In de woning van den timmerman was 't succes niet minder groot. In een schuurtje stond een groote timmermanskist met dub beien bodem. Daar werd 8000 in contanten aangetroffen en 15 000 aan effecten. In totaal is dus 42 000 gevonden. Een duur stiertje. Uit Over- schild (Gr schrijft men aan het Nieuwsblad v. h Noorden: Dat er in onze plaats uitmun tend zwartbont vee gefokt wordt blijkt wel uit onderstaande De heer H. Wigboldus, landeigenaar alhier, verkocht dezer dagen 'n zwartbon stiertje van bijna 9 mnd. aan een commissie uit de provincie Zeeland voorden kapi talen prijs van 1050 De va ier 18 bekende kampioenstier „Emir". De moeder gaf in 321 dagen 5126 L. melk met 4 07 pet vet. Een exportslager te Wol- voga kwam eenigen tijd geleden tot de ontdekking, dat'eeu zijner te Groningen wonende reizigers gelden op valsche kwitanties had gtïad. Het bleek toen reeds on geveer 2000 te zijn, die niet waren afgedragen. Uit medelij len deed de exportslager geen aan gifte en hield den man in be trekking. Woensdag kwam hij echter tot de ontdekking, dat de reiziger weer in zijn'oude fout was vervallen en ongeveer f 300 op valsche kwitanties bad ge- ïad. Hij heeft thans aangifte ge daan, waarna de 36 jarige M te Groningen heeft bekend. rijsche boulevards dat kent en doorleeft. De zanger, Henry Ga rat, doet zijn gaven hier op z'n best uitkomen. C'est une vue dans la belle ville Iumière Paris. De hoofdfilm wordt vertoond in „90 minuten oponthoud", waar in de bekende filmsier Harry Piel de hoofdrol he ft. D.t iegf eigen lijk al genoeg voor wie Harry Piel in zijn creatie heeft gezien. Nu treedt f.ij op als bokser, maar heeft daarbij een aardig, blond meisje ontmoet en wordt verkik kerd. Maar aan dat meisje is een zeer ingewikkelde geschiede nis verbonden, die de aandacht spannend houdt als Hariy en zijn collega Conny als rechercheurs dat zaakje trachten op te helderen in den tijd van 90 minuten, die nog resten vóór de stoomboot hen naar het Vaderland zal bren gen. Sportnieuws. Axel—Terneuzen. Dinsdagavond is het 6-jarig zoontje van den heer N. te Poort vliet, toen het met eenige vriend jes aan het spelen was, door een achteruitrijdenden vrachtauto ovei reden en zoo ernstig aan het hoofd gewond, dat het ventje na genoeg op slag dood was. Gistermiddag is brand ont staan in een schuur, behoorende by de boerdery van de wed. W. Zweekhorst te Kilder(gem.Bergb) Ook de boerdery werd door het vuur aangetast. Zoowel de boer dery, waarin een groote hoeveel heid stroo was opgeslagen, als de schuur zyn afgebrand. De in boedel ging verloren. Een koe en vijt varkens kwamen in de vlam men om. De 'schade wordt door vereekeriug gedekt,. België onschendbaar. Vodjes papier. Uil Brussel wordt gemeld, dat er den laatsten tijd tusschen de Belgische en de Duitsche regee ring een briefwisseling heeft plaats gehad over de politieke positie van België. Zooals men weet hebben enkele maanden geleden de regeeringen van Frankrijk en Engeland een plechtige verklaring afgelegd, behelzende, dat het Bel gische grondgebied voor haar onschendbaar is, en dat ze België te hulp zullen komen, indien het mocht worden aangevallen. Zulks in verband met de omstandigheid, dat verleden jaar Maart het Lo- carno-verdrag, dat ook de Bel gische grenzen garandeerde, door Hitier om hals werd gebracht. De briefwisseling tusschen Brus sel en Berlijn nu is een uitvloei sel van dit alles en heeft tot resultaat gehad, dat de Duitsche regeering tot een soortgelijke plechtige belofte als de Fransche en. de Engelsche bereid gevonden werd. Gisteren is de verklaring afgelegd: Duitschland zal dus eveneens het Belgische grond gebied „onschendbaar" noemen en veizekeren, dat het België nim mer zal aanvallen, zoolang het zijn .neutraliteit" weet te bewaren. Oorlogsslachtoffers. Dinsdag is te Peiping een Ja- pansche militaire trein aaige- komen met 135 zieke Chineesche vrouwen en meisjes. Volgens de bewering zouden de Chineesche troepen, toen zij Peiping ont ruimden, meer dan 1000 Chi neesche vrouwen en meisjes met geweld hebben meegevoerd tot Paotingfoe. 135 van deze ont voerden waren in laatstgenoemde plaats ziek achtergelaten. Ame- rikaansche zendelingen trokken zich haar lot aan en verzochten aan de Japansche militaire auto riteiten de vrouwen en meisjes naar Peiping terug te brengen. Volgens de bewering zouden de ech f nooten of vrienden van deze vrouwen en meisjes, die zich tegen de ontvoering hadden verzet, door de Chineezen zijn afgemaakt. Voor de derde maal in dit jaar zullen de eerste elftallen van Axel en Terneuzen elkaar bekampen. De groote strijd, die voorloopig aan een der concurrenten uit Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen voor het kampioenschap in hun afdeeling de leiding kan geven, zal hier Zondag plaats hebben. Beide ploegen staan thans gelijk; wel heeft Terneuzen 2 punten meer, doch dit elftal heeft ook een .wedstrijd meer gespeeld. Zoowel Axel als Terneuzen moes ten een punt aan Hoofdplaat af staan. Wie zal winnen, blijft een groote vraag; het kan ook op een gelijk spel uitdraaien. In de promotie- en degradatie competitie moest Terneuzen twee maal de vlag strijken voor Axel. Dit is nog slechts enkele maanden geleden, dus u men allicht ge neigd zijn om te zeggenAxel gaat weer winnen. Wij zouden dit niet gaarne beamen en zullen ons dan ook niet aan een voor spelling wagen. We hopen en vertrouwen slechts dat het een sportieve en aantrekkelijke wed strijd zal worden, gespeeld onder goede leiding en gunstige weers omstandigheden, zoodat veel pu bliek verwacht kan worden. Zeker wordt het dan toch een goede dag voor de kas van de Oranjemannen en bij de voet ballerij spreekt dat tegenwoordig ook een woordje mee. Westdorpe. Gehuwd. 2 Sept. Michel Hamerlinck. 35 j, en Mag- dalena van Hecke, 36 j. 23. Prudent v. Graefschepe, 28 i en Elza de Block, 22 j. Geboren. 4 Sept. Nelly, d. van Adriaan van Hoeve en Janna van Doeselaar. 30. Bernardus, z- van Ferdinandus Slock en An- celma de Cooker. Overleden. 4. Sept. Sophia L>ogaer,, 85 jwed van Augustus Schelfhaut. 20. Maria Remijnsen, O F, d. van Louis en Jacomina de Groote. 29. Een als levenloos aangegeven kind van Adolf Pias- schaart en Margaretha Pladdet. 30. Henny Laurijs, 9 m., z. van Oscar en Augusta Dumez. Zuiddorpe. Geboren. 2. Sept. Ludovic, z. van Joseph Moerdijk en Marie Vanderswalm. 5 Si- monc, d. van Julien Belaert en Ju liana Voet. II. Rjta, d. van Clement Audenaert en Augusta de Bock. 12. Marie, d. van Ca- milus de Brouwer en Mathilda IJsebaert. Overleden. 20. Christina de Vos, wed. van Petrus de Groene. 21. A'phonsius de Groene, z. van Pieter de Groene en Erna Bleijenbergh. Bij genoegzame deelname zal alhier een cursus worden gegeven ter opleiding voor het diploma Handelskennis, hetwelk is ingesteld door de drie Neder- landsche Middenstandsbonden, ter voldoening van de eisch, ge steld in de Vestigingswet Klein bedrijf. De cursus duurt drie jaar. Aangifte kan plaats hebben bij ondergetekende, die desgevraagd nadere inlichtingen verstrekt. Hoofd der O. school. Notaris FANOY te Axel, zal ten verzoeke van het Bestuur van den NIEUW BEOOSTENBLIJBEZU1DENPOL- DER (Dijkgraaf dhr. A. C. DE Blieck), op Donderdag den 28 October 1937, des n.m. 1 nur, verkoopen staande op den dijk van den polder te Koewacht, Haze- larenhoek, nabij El van Damme, alwaar te ver^ a leren. Betaling contant. F i 1 m n i e u w s. Voor deze week willen we de aandacht vestigen op de film „Middernachts-Prins", een Fran sche film vol humor en karakter types, echt in Franschen geest met zwier, luchtigheid, muziek en zang, zooals het Montmartre- publiek en de bevolking der Pa- Clinge. Gehuwd. 1 Oct. Charles Koster, 25 j en Alice Bleijenberg, 21 j. Karei Stroobandt (van Stekene) 23 j. en Anna de Puys- seleyr, 24 j Geboren. 3 Sept. Albert, z. van Karei van Poele en Mathilde Verstraeten. 4. Mich2ël, z. van Josephus Lampers en José Dillis. 11. Maria, d. van Joseph Smet en Elisabeth Vereecken. 18. Paula, d. van Rudolphus de Deckere en Dorothea d'Haens. 21. Maria, d. van Johaines Snelders en Anna de Vlaming. 25. Paul, z. van Aloisius de Deckere en Anna Kerckhaert. Sas ran Gent. Gehuwd. 2 Oct Johannes Braet, 25 j. en Augusta Janssens, 22 j. Geboren. 28 Sept. Catharina, d. van Jacobus Klaassen en Helena de Groote. Ter Neuzen. Gehuwd. 7 Oct. Theophiele de Smet, 26 j en Ce- lina van Opdorp (van Hoofdplaat), 26 j. Geboren. 1 Oct. Maria, d. van Adriaan Hofman en Helena Drabbe. Engeltje, d. van Willem Elve en Janna Zegers. 4. Paulina, d. van Cyrillus van Stevendaal en Anna Dhaene. 6. Lodewijk, z. van Frans Kaijser en Sara den Hamer. 8. Johannes, z. van Pie ter Stouthamer en Sara Snijders. Overleden. 4. Oct. Marinus Herrebout, 81 j., wedn. v. Maalje de Kraker. 5- Jan Vroegop, 74 jwedn. van Suzanna de Groot. 7. Marius Micheels, 75 j., echtg. van Helena Fermin. 8 Jacobus van Leuven, 65 jaar, echtg. van Melania Kalle. Tem, Crt. De Burgemeester van AXEL maakt bekend dat m de week van 18 23 October as. ir deze gemeente een inzameling van gelden zal gehouden wor den ten behoeve van het kleeding-, schoeisel- en dek kingsfonds voor de werk- loozen. Zooals bekend verondersteld mag worden is dat fonds door de Regeering ingesteld en wordt voor het geheele land daarvoor een actie gevoerd. Te dezer plaatse zullen met medewerking van de drie werk nemersorganisaties, die zich daar toe bereid verklaard hebben, gelden worden ingezameld door middel van het rondgaan met lijsten. Het behoeft wel geen nader betoog dat het noodig is in de dringende behoefte van kleeding, schoeisel en bedde- goed te voorzien in die ge zinnen, die tengevolge van de langdurige werkloosheid niet meer in staat zijn daarvoor zelf geheel te zorgen. Daarom doet de Regeering voor éénmaal een beroep op het Nederiandsche volk om een gave te off. ren ten behoeve van de werklooze landgenonten. Ik wek hierbij iedereen op om uit dankbaarheid dat mei gespaard bleef van den geesel der werkloosheid een gave te geven voor de gezinnen van hen, die uit het bedrijfsleven zijn uitgestooten. Van de ingezamelde gelden zullen goederen worden aange schaft die onder de daarvoor in aanmerking komende gezinnen zullen worden verdeeld door het zgn. B-comité. Ieder geve uit een ruim hart met milde hand. Axel, 15 October 1937. De Burgemeester van Axel, BLOK. On Dinsdag 26 October '237, nam 2 uur, zdi j, ver_ zo-ke van den polder BEOOS TEN- EN BEWESTENBLIJ (Oiik- graaf de Heer P. J. J Vael), in het hotel „Het Gulden Vlies", bij Mej. M. de Lozanne te Axelj in het openbaar worden verpacht: van diverse perceelen weiland en dijk, alsmede op de wateren van genoemden polder. (Competitie K.N.V B.) Adres Bureau Ter Neuzensche Courant, Ter Nonzen. Op 20 Oct. a.s. hopen D.V. onze geliefde ouders en grootouders Evangpüesatle Samenkomsten te AXEL, in de Chr. Bewaar school op Woensdag 20, Donder dag 21 en Vrydag 22 October. Aanvang des avonds half acht. Spreker de Heer J, KITS van Zeist. Toegang vrij. DE COMM. e n hun 50 jarige echtvereenl ging te herdenkén. Dat zij nog lang ge spaard mogen blijven, is de wensch van Hunne dankbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen Werkendam, Uilbreidirg 72. te AXEL verkrijgbaar in den Boekhandel van tetiPn

Axelsche Courant | 1937 | | pagina 4