(MESPRIJZEN. AXEL II B. K. V. V. Dagmeisje Gemengd Nieuws. Buitenland. Advertentien. Grove cokes 70 cent per H.L. Geklapte cokes 80 cent per H.L. Parelcokes 80 cent per H.L. Cokesgruis 25 cent per H.L. Zondagmiddag om half drie Woensdagavond is het drie jarige zoontje van de familie W. te Tegelen, onder een met aard appelen gftladen kar geraakt en op slag gedood. Het knaapje, dat naast zijn moeder liep, struikelde over een steen en kwam onder een der wielen terecht. Levend vuurwerk. „Artis" te Amsterdam heett uit Suriname eenige lichtkevers ont vangen. Hier te lande zijn glim wormen, die op zoele zomer avonden een zacht geheimzinnig licht verspreiden. Maar het lich ten van de tropische kevers is oneindig veel sterker. De bodem van het Iosectarium waarin de lichtkevers zijn ten toon gesteld, is met mos belegd Des daags houden ze zich daarin schuil, maar als da duisternis is gevallen, komen ze te voorschijn. Ze loopen dan over het mos, terwijl uit twee cirkelronde plek ken op den rug een prachtig lichtgroen licht scbynt. Dit schouwspel wordtoverweldigend, als eenige diertjes zich van den bodem verheffen en gaan vliegen. Dan straalt uit de buikzijde een schitterend rood licht. Een won- derbaarlyk vuurwerk van leven de dieren. Te Huissen by Arnhem is door onbekende ooizaak afge brand de groote warmoezeniers- hofstede, bewoond door den teler Brons en de wed. van Zwaay, die eerst Dinsdag het pand had betrokken. De brand was zoo hevig, dat van den inboedel en tuinbouw- inventaris niets kon worden ge red. Groot gevaar liep ook een kapitale boerderij, waarvan de groote schuren geheel gevuld waren met hooi en graan. Met groote moeite heett de brandweer deze nog kunnen be houden. In de boerdery werd evenwel zeer veel waterschade geleden. De schade wordt ge deeltelijk door assurantie gedekt. Woensdagochtend is een dertienjarig meisje te Baambrug ge door een vrachtauto overreden en op slag gedood. Het meisje was met haar fiets op weg naar de schooi te Amsterdam. De landbouwer Timmerman te Wittelte viel bn het verrichten van werkzaamheden van een hoogte van eenige meters, met ziju hoofd omlaag, op een ijzeren varkenstrog, waardoor hij aan zijn neKwervels zwaar gewond werd. De ongelukkige is aan de gevolgen van den val overleden Woensdagmorgen wilde het 12 jarig zoontje van den heer Klabbers te Overasselt, toen bij naar school ging, op een dorsch- machine klimmen. Het knaapje viel er at en kreeg de wielen over het hoofd en de borstkas, welke werd ingedrukt. De jongen is op slag g9dood. Vreeseiyk drama. Nabij Hasselt (L hebben land bouwers achter een hooimyt de lijken van een jongeman en van een meisje gevonden. De ïyken lagen naast elkaar op den grond, terwyl in hun onmiddellijke na- bijneid een geladen pistool op den grond lag. Bij onderzoek bleek, dat er geen derde persoon bij dit drama be trokken was, zoodat het ver moeden gewettigd is, dat het moord en zelfmoord betrelt. In een brief deelde de jongen mee, dat beiden levensmoe waren en besloten hadden samen uit het leven te scheiden en den dood in te gaan. De slachtoffers zijn de 25-jarige J. S. uit Brunssum en de 22-jarige H. K. O. uit Geleen Lutterade. In het tascbje van het meisje werden twaalf scherpe patronen aangetroffen, terwijl ook het pis tool waaruit twee patronen zijn afgevuurd, nog met eenige scher pe patronen geladen was. Woensdagavond is op den Heerenweg, dicht bij Noordwyk- Binnen, een ernstig ougeluk ge beurd. De huisschilder Luxem burg ging met zun beide zoontjes met een handkar aardappelen halen van het veld. Hy werd achterop gereden door een vrachtauto, waarvan de chauf feur, verblind door het licht van een tegenligger, in volle vaart op het drietal inreed, met het noodlottige gevolg, dat het oudste zoonije onmiddellijk gedood werd terwijl Luxemburg spoedig daar- Da is overleden. Hat jongste zoontje werd met een ernstige hersecverwondicg naar het St. E'isabethsgesticht te Leiden vervoerd. In het Bennebroekerbosch te Haarlem is een hevige vecht partij ontstaan tusschen een aan tal jongens van rond de vijftien jaar. De ruzie was zoo hevig dat een van de vechtersbazen, een verpleegde van het gesticht voor toevallyders, in het heetst van den strijd zijn zakmes „trok'' en in het wilde weg om z ch heen stak. Een jougen werd daarbij in de hand getroffen, waarbij een slagader is geraakt. Gelukkig was de dokter snel aanwezig, zoodat de diepe wond kon worden gehecht, voordat het bloedverlies nog grooter werd dan het inmiddels al was. De kinderen hadden eerst samen gespeeld totdat ze elkaar om een kleinigheid in de haren vlogen. De 17-jarige boerenarbeider Kliukspoor te Naaldwyk is bij het verrichten van werkzaam heden in een hooiberg op het erf van den landbouwer Nieuw- kerk achterover van een ladder gevalleo. Hy werd ernstig ge wond en is na eenigen tyd overleden. Liefdesdrama. Vrijdagochtend deed een pen sionhoudster in de Jonker Frans straat te Rotterdam een gruwe lijke ontdekking. Daar haar pen siongast, de 35 jarige Duitsche marktkoopman J. R. nog niet was opgestaan, ging zij hem wekken. De kamerdeur bleek gesloten te zijn en op haar kloppen kreeg zy geen antwoord. Met een re servesleutel opende zy toen de deur en zag in de kamer gezeten in twee fauteuils haar pension gast en een Duitsche dienstbode Beiden bleken te zyn overleden Volgens de politie bleek, dat zich het drama ongeveer als volgt had afgespeeld R is verloofd geweest met de dienstbode, welke verloving evenwel met Paschen was afgeraakt. Hy kon zijn ver loofde echter niet vergeten, heeft haar telkens opgezocht en moet haar ook wel eens bedreigd heb- oen Gedeelte.lyk uit augst, ge deeltelijk uit medelyden heeft de dienstbode de betrekkiugeD toen met R. voortgezet. Zij bezocht nem nog eeuige malen op zyu kamer, maar inmiddels had zij zich in Duitschland met een au der verloofd, met wien zij in November zou huwen. Nu was zij weer bij R. op be zoek geweest en vermoedelijk heett zij verteld, dat het uit moest zyn. Men neemt aan, dat R. haar op zijn schoot heeft getrokken en geworgd. R. beeft daarna het lyk midden in de kamer in een fauteuil gezet, de doode een bloem in het haar gestoken, waarna by een tweede fauteuil heett gezet naast d9 eerste en zichzelf met een gordyukoord van het leven heeft beroofd. Bij een veehouder te Pols broek zoogt thans een hond twee varkens. Een zeug wierp biggen, maar ae schare was zoo tairyk, dat de voeding te kort schoot. Men besloot te probeeren of een hond, die eveneens jongen heett, assistentie kon verieenen. Twee biggetjes werden naar dat dier gedirigeerd en ziet, reeds een paar weken voedt de teef trouw de krulstaartjes en bet g"iat uitstekend. Of ze later ook zullen blaffen 1 leden het ongeluk by het be werken van zijn laud zijn.trouw- ring te verliezen. Hoe Lij ook wroette in den grond, de ring was onvindbaar. Tot welke ecbtelyke verwikkelingen dit verlies heeft geleid weten we niet, doch mocht hot zoo zijn, dan is dez=>r dagen am alle eventueel onts'ane tra giek een eiude gokom tr>, lezen we in de „Tol". Toen de land bouwer J Delisse namelijk op hetzelfde stuk grond aan het eggen was, kwam hij tot de ont dekking, dat aan een van de punten der egge een gouden ring stak. Blykens de inscriptie was het de trouwring van M. A. v. d. Berg, thaus wonende te Valkens- waard, die dezen ring daar eens verloor. Ia allerijl is het kleinood den eigenaar toegezonden. Goed voetballer en kranig menseheureüdor. Vele voatballers herinneren zich nog zeker wel Hellemans, die jarenlang de spilplaats be kleedde in bet Belgisch elftal en die thans nog geregeld op die plaats speelt in zijn vereeniging, de F. C. Mechelen, en steeds nog met heel veel talent. Hellemans is een liefhebber van muziek, doch dan onder den volkschen vorm van faufara. Hij bespeelt een koperen instrument en gaat tweemaal in de week 's avonds met zyn ffats van Capeile op den- Bosch, het plaatsje waar hij woonachtig is, naar Mechelen om te repeteereen. Zyu instrument op de schouders fi jtst hij dan vaak in de duisternis langs het kanaal. Op zekeren avond zag hij op het water iets drijven, dat zija aan dacht trok. Hy sprong van zyn fiats en keek nader toe het was werkelijk een man. Gekleed sproDg hij in het water, haalde dendrenkeling naar boven op den kant van de vaart en begon zelf de kunstmatige ademhaling toe te passen. De drenkeling werd tot het leven gewekt en deze mag zeker van geluk spreken. Interessant is, dat het nu reeds de vierde maal was, dat Helle maas drenkelingen het leven redt en dat hij van goeden stam is, moge blyken uit het feit, dat vader flellemans het zijn zoon vytmaai voordeed. Zondag, toen Hellemans als aanvoerder van zyn ploeg ging opgooien, werd hij door de toeschouwers met bloemen gehuldigd. Oude munten. In het Zuid-Slavische district van Zagreb is een heele industrie voor het namaken van oude Ro- meinsche munten ontdekt. Ver- moedelyk is de bende valsche munters ai eenige jaren aan het werk en gevreesd wordt, dat een groot deel van de oude Romein- scüe en andere munten welke de musea te Zagreb en elders in den loop der laatste jaren verworven hebben, valsch zullen blyken te zyn. Men is de vervalsing op het spoor gekomen, toen een geleerde oatdexte, dat de aan de muuten klevende aarde uit ean heel an der gebied afkomstig was dan waarvaudaan de munten heetten te komen. De politie heeft 93 munten in beslag genomoD, waarvan de valschüeid vaststaat. 80,000 gallons benzine in vlam men zjjn opgegaan. Aan de blussching werd door 38 brand spuiten deelgenomen, die het gevaar van uitbreiding naar de omliggende fabrieken wisten af te wenden. Naar de directie van de Standard Oil verklaart, gaat de schade de 100,000 dollar- niet te boven. In de bergen bij de Alba- neesche grens, in de buurt van het Zuid Slavische plaatsje G03- tiwar, ziju twee bandieteu en een politie agent doodgeschoten. De bandieten trachten uit A banië in Zuid-Slavië binnen te komen, maar werden door politie en grenssoldaten gesnapt Er volgde een langdurig geweerduel, waar bij een van de bandieten sneu velde. De ander ging aan den haal, maar werd tenslotte ook neergeschoten. Voordat hij stierf wist bij echter nog een politie agent doodelijk te verwonden. Het kleinste mannetje ter wereld, Harold Dyott, die nog geen 58 c M. lang was, is in den ouderdom van vyftig jaar te Hempstead gestorven. Hij woog maar 24 pond. Men kon hem gewoon op de palm van de hand opheffen en hij kon heel gemak kelijk in n hoogen hoed gaan zitten. Hij werd uit normale ouders geboren, was geestelijk normaal ontwikkeld en verdiende zijn brood door als „attractie" op tentoonstellingen e.d. op te tre den, zoodat hij, hoe klein hij ook was, nog heel wat van de we reld gezien heeft. Een autobus met menscben, die bij de begrafenis van Masaryk tegenwoordig waren geweest, is op de thuisreis naar Praag in botsing met een trein gBkomen. De autobus werd door den schok in tweeën gespleten. Vier per sonen werden op slag gedood zeven werden zwaar en tien licht gewond. Water veroorzaakt brand. In een van de buitenwijken van Milaan heeft een overstroo- raing van de Lambro een merk waardig gevolg gehad. Het wa ter drong ean leerlooierij binnen en kwam daar terecht in een put met ongebluschte kalk. Hierdoor ontwikkelde zich een dusdanige hitte, dat een houten loods van de fabriek in brand vloog. By dezen brand zijn materialen ter waarde van meer dan 400,000 lire verloren gegaan. overloopen. Wapens heb ik niet, alleen een wandelstokje. Drie keer ben ik in al die maanden gewond, maar nooit ernstig Franbrflk. De vrienden van generaal Miller, den opvolger van gene raal Koetjejsof, (die in Januari 1931 op geheimzinnige wijze verdween) als president van de vereeniging van Russische oud strijders, en die te Boulogne woonde, hebben het commissa riaat van politie medegedeeld, dat generaal Miller sinds Woens dag is vermist en eveneens wordt gezocht naar generaal Shobline. Zoo zijn nu 3 Russische gene raals ontvoerd, zonder dat men van hen iels te weten komt. Gemeld wordt, dat een Russisch schip onverwacht de haven van Marseille heeft verlaten. Men denkt dat dit in verband staat met de ontvoering. F i I m tl i t u W S. Twee groote haaien hebben een aauval gedaan op een vis- schersboot aan de Schotsche kust oy Wextord. De bemanning trachtte den grootsten haai te üarpoeneeren, wat echter mis lukte. De visscherspiuk is toen met volle snelheid naar de kust gevaren en onderweg kwam zy in een school makreel terecht, waaraan de haaien zich toen te goed hebben gedaan, zonder de boot verder lastig te vallen. Op den Oostzanerdijk te Amsterdam is de 37-jarige J. S. uit Zaandam by het oversteken van den weg door een auto uit Krommenie overreden. Korten tyd na aankomst in het Binnen gasthuis is het slachtoffer over leden. Na jaren teruggevonden. Een landbouwer uit Beugen, v. d. B. gehvetea, bad jaren ge- Op den weg tusschen Tre- bizonde en de grens van Iran is een vrachtauto vau een steile helling geslagen. De bestuurder en zes personen, die op den wa gen hadden plaats genomen, kwa men om het leven. Enorme oliebrand te ISan Franoisco. Bij de Standard Oil Company te San Francisco heeft een euorrno braad gewoed, waaroy Nieuwe muntstukken in België De Belgische munt commissie heeft besloten tot uitgifte van nieuwe zilveren muntstukken van 50 fr. en 20 fr. en nieuwe nikkelen stukken van 5, 1 en 0,50 frs. Op de zilveren stukken zal de beel denaar van den Koning voorko men, op de nikkeien waarschijn lijk het wapenschild van een pro vincie of groote stad. Verder zullen nieuwe stukken van 25, 10 en 5 centiem worden geslagen in nikkel. Hulp voor Franco. De Spaansche burgeroorlog geeft aanleiding tot vreemde taf- reelen. Zoo vertelt Reuter's corres pondent te Santander het verhaal van een zekere Alfred Alday, een 50 jarige ex-industrieel uit Bar celona, die partij heeft gekozen voor Franco en het rechtsche Spanje op de volgende wijze schijnt te helpen: „Ik ga de di verse fronttr. langs en praat met den vijand in hun loopgraven. Dat doe ik op de volgende wijze. Ik loop naar een plaats, waar de regeeringstroepen mijn stem goed kunnen hooren. Een megafoon gebruik ik niet, want dat zou een gekken indruk maken. Ik ga den vijand dan vertellen, hoe dwaas het is door te vechlen, vooral nu ze ongetwijfeld het onderspit zul len delven. Dan schreeuwen zij aan den anderen kant natuurlijk terug, maar ik heb aitijd een goed antwoord klaar. Eerst schelden zij me dan uit voor alles wat leelijk is, maar na een tijdje beginnen ze gewoonlijk te luisteren. Dit werkje doe ik nu al 13 maanden, en in dien tijd is het me gelukt meer dan 2000 man naar Franco te laten Onze plaatselijke bioscoop hepft voor as. Zaterdag een bijzonder programma, waaraan degenen, die plannen maken om zich elders te vermaken, wel eens mogen den ken. Ten le de film „De Ellendigen" van Victor Hugo's Les Miserables. Dit meesterwerk, aldus luidt de pers, heeft in deze nieuwe be werking nog aan kracht en inten siteit gewonnen. Het is enorm boeiend. Het werk is al vele malen verfilmd, maar nimmer zoo als in deze Amerikaansche rol prent. Niemand, die deze film gaat bezien, zal vergeten de momenten van verassing en ontzetting, waar toe het tooneel aanleiding geeft. Een film ter ontspanning en van kleiner omvang wordt gegeven onder den titel „Van je Familie moet je 't maar hpbhpn". Crisis-publicatiën. De Landbouw-Crisis-Organisa- tie voor Zeeland deelt het volgende mede Het is gebleken, dat sommige varkenshouders een of meer big gen kochten, welke niet van de voorgeschreven oormerken waren voorzien. In verband hiermede wijzen wij er nadrukkelijk op, dat het aan houden van ongemerkte biggen, met een gewicht zwaarder dan 10 kg, VERBODEN is. Om moeilijkheden te voorkomen geven wij daarom de varkenshouders in overweging bij event, aankoop van biggen er nauwkeurig op toe te zien, dat deze biggen inderdaad van het voorgeschreven biikmerk en tatoueermerk zijn voorzien. afgehaald aan de gasfabriek. De cokes is machinaal geklopt en gezuiverd. tegen (Boschkapelle) (Competitie Z V B gevraagd, bij Mevrouw ROM, tegen 1 October, wegens huwt lijk der tegenwoordige»

Axelsche Courant | 1937 | | pagina 4