„AMBACHTSBELANG" Wood- on Winkelhuis Sit Woonhuis Een Woonhuis, Juist voor Vrouwen! MAGGI AROMA Gemengd Nieuws. Advertentiën. MARTHA RINGELBERG, Vereeniging AVONDVAKTEEKENSCHOOL. INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN Heeren KAPSALON. Woensdag 29 September 1937, Rijwielmagazijn „Central", Axel, Zaterdag 25 September 1937, Te koop of te huur: AKKER.CACHETS en bepalen ons daarom tot dat gene, wat we van bevriende zijde vernamen, ofschoon te laat om in ons vorig nummer te worden op genomen. Als inleiding hield de heer mr Teilegen, burgemeester van Ter- neuzen een openingsrede, waarin hij wees op het belang van am bachtsonderwijs ook in dezen en zeker ook in betrekking tot de moeilijke .tijden, die het slagers- bedrijf in 't algemeen doormaakt. Verder spraken ook dhr. Colsen, alsvoorzitter van den Slagershond, Harte voor de Kamer van Koop handel, Hiemstra als leeraar van Utrechtsche vakschool, ir Linden- berg voor de P.Z.E.M., Van der. Breule voor de Winkeliersvereen. en De Thije, die de sprekers dankte als voorzitter van den cursus. In 't bizonder werd door enkele sprekers gewezen op de beteekenis van dezen cursus in verband met de Vestigingswet voor midden- standsbedrijven, waardoor tech nische vakkennis vereischt is en zelfs aan een examen wordt onder worpen, zoodat ze kennis moeten hebben van de vleeschhouwerij, de worstmakerij, etalagewerk, vee kennis, veeziekten, boekhouden machinekennis, sociale wetten, eenige handelskennis en hygiëni sche eischen. De cursus wordt aangevangen met 24 leerlingen. Smokkelaar geschoten. Te Hulst is Zondag in het ziekenhuis overleden zekere A. v. d. P., uit St. Nicolaas. Hij was 36 jaar en vader van 4 kinderen. De man is het slachtoffer gewor den van een smokkelpartij, per auto, die eenige dagen bij Sinaai (België) plaats had en waarbij de auto door de douane werd be schoten. Om zich aan de Bel gische justitie te onttrekken, had de man zich schuil gehouden en een paar dagen later met een schotwond in het been naar het ziekenhuis te Hulst doen over brengen, waar zijn toestand zoo danig is verergerd, dat operatief ingrijpen zelfs niet meer hielp. Vrijdag werd te Zaamslag aanbesteed het bouwen van een woonhuis aan den Axelschen weg. De inschrijvingen waren als volgt Metselwerk: A. Moens te Hoek f2400, J. Moens. te Ter Neuzen f2360, J. de Vos f2320, F. van der Veen te Neuzen f 2250, Qebr Freijzer te Hulst f2040, Q. van de Velde te Neuzen f2038, J. Verstrate te Hulst f 2023, P. van Alten te Axel f 2005, P. van Fraeijenhove f 1998, J. en C. de Potter te Hulst f 1975, P. Ver meulen te Hulst f 1973, Gebr. de Bruijne f 1818, A. de Visser f 1798, A. Lensen f 1775, A Vol leman te Graauw f 1784. TimmerwerkP. Leunis te Neuzen f 1810, J. L. Hamelink f 1727, J. C. Kaijser f 1725, M Wisse f 1724, wed. Galle f 1685, J. de Krijger f 1645, C. H H Wisse f 1597, K. Dieleman f 1590. Zinkwerk: A. Mei te Axel 275, A. Rombout te Hulst f270, M. de Feijter f 269, J. de Zeeuw f262. Electrisch licht: J. van Baal te Neuzen f82, H. Houg f76, J. Lensen te Neuzen f 72, C. de Ruijscher f64. De inschrijvers, achter wiens naam geen woonplaats is ver meld, wonen te Zaamslag. bij geopende bruggen, voorname lijk dan de Axelsche brug.' Door Burg. en Weth. werd in opdracht van Gedep. Staten voor gesteld een wijziging van de capitulantenverordening, daartoe strekkende dat capitulanten ook zullen kunnen benoemd worden bij de Arbeidsbeurs. Door den Raad was een dergelijke toevoe ging 22 April l.i. reeds verworpen. De Raad wenscht over de be noeming van ambtenaren bij die instelling de volle vrijheid aan zichzelf te houden. Hij bleek nog op hetzelfde standpunt te staan, en al weet de Raad dat het toch niet helpt het voorstel werd opnieuw verworpen met 11 tegen 3 stemmen. Na een langdurige bespreking over de loonen der landarbeiders bij de werkverschaffing en in het landbouwbedrijf werd overeenge komen dat B. en W. ter plaatse waar dit behoort, een poging zullen aanwenden om voor de landarbeiders den norm van het loon tp krijgen op het peil waarop dit vroeger berustte. M b Crt Afkeerige vondst. Eigenaardige toestanden. Heden vervoegde zich aan ons bureau een jeugdige wielrijder, die op den weg van Zuiddorpe naar Axel rijdend eenigen tijd rust had genomen bij een hoop steenen, welke daar opgeslagen zijn voor bestrating. Volgens zijn verhaal bemerkte hij daar achter twee beenen en bij nader onderzoek bleek er een man in de sloot te liggen tusschen braam struiken verscholen. De man was dood en het akelig gezicht maakte den knaap angstig. Hij liep den weg op en zag tot zijn blijdschap een postbode naderen, die van Zuiddorpe kwam. Samen beke ken ze het reeds in eenigen staat van ontbinding zijnd lijk, doch vertrokken al spoedig van deze lugubere vondst, om aangifte le doen bij de politie. Wegens den eigenaardigen toe stand, dat de secretarie te Zuid dorpe is gesloten om 12 uur en de daartoe behoorende telefoon dan wordt overgeschakeld naar den gemeenteveldwachter, kan men, indien deze niet thuis is, daarna geen officieele telefonische verbinding met die gemeente tot stand brengen, zoodat onze po gingen tot nader bericht te ver geefs waren. Vermoed wordt intusschen, dat in het bedoelde lijk moet zijn gevonden de persoon van A. d. Gr., geboren te St.Jansteen (Heikant), die ook in onze plaats zwervende was en waaromtrent we onlangs schreven, dat hij zonder middelen van bestaan was gevonden. Intusschen wijzen de aanwezig heid van het lijk eenige dagen op die plaats en ook de telefonische aangelt genheid op eigenaardige toestanden te Zuiddorpe. Aan de grens te Retranche- ment op de wijk Hazegras even op Belgisch gebied woedde een zware brand op de groote land- bouwhoeve van J. Deschepper. De gevulde hangars met vruchten van dezen oogst benevens de stallingen en bergplaatsen werden geheel door het vuur vernield. Ook de voertuigen, een nieuwe dorschmachine, en de landbouw gereedschappen werden een vlam- menprooi. De schade is zeer groot, d >ch wordt door verzeke ring gedekt. De paarden en koeien alleen konden gered werden. Rxad van Terneazen. In de Donderdaggehouden vergadering van den Raad van Terneuzen werd, naar aanleiding van een verzoek van de K.N.A.C besloten in de politieverordening een artikel op te nemen voor door het motorverkeer en wiel rijders in acht te nemen regelen bij stopzetting van het verkeer Coöp. Beetwortelsulkerfabriok. In de te Kloosterzande gehou den algemeene vergadering van de Eerste Nederlandsche Coöpera tieve Beetwortelsuikerfabriek te Sas van Gent zijn tot bestuursleden herkozen de heeren H. A. A Ba li on Collot d'Escury te Klooster zande, S. van Hoeve Jz. te Zaam slag, Ch. Jac. Steyaert te Honte- nisse, A. Wolfert Az. en C. Wolfert Hz., beiden te Terneuzen en tot plaatsvervangend lid van de financiëele commissie de heer P. Scheele-de Putter te Biezelinge. In de daarop gevolgde bestuurs vergadering is tot voorzitter her kozen dhr. H. A. A Baron Collot d'Escury en tot lid vanhetdage- lijksch bestuur de heer S. van Hoeve Jz, Te Esschen even over de Ne derlandsche grens heeft zich een familiedrama afgespeeld. Terwijl het gezin van Gabriels te Esschen, den avondmaaltijd gebruikte, stormde plotseling de broer van G. binnen. Hij ver keerde in dronkenschap en liep met een mes op zijn broer, diens vrouw en zoon toe Hij stak in het wilde weg, waarbij hij vooral zyn broer ernstige wonden toe bracht Vervolgens maakte hij zich snel uit de voeten na eerst nog het paard van zyn broer, dat voor de woning stond, te hebben gestoken. Met de grootste moei e is het den zoon gelukt zyn vader en moeder in den wagen, die voor het huis stond, te dragen, waarna bij naar het op drie kilometer afstand gelegen St. Josephzieken- buis reed. Niemand is getuige geweest van de steekpartij, doch op weg naar het Z'ekenbuis heeft de fam'lie bloedsporen achtergelaten, welke door buurtbewoners werden op gemerkt, waarna men op on ier- zoek uitging, en alarm maakte. De rijkswacht te Esschen kon dan ook korten tijd na het ge beurde tot de arrestatie van den dader overgaan. Letteren en Kunst. Herman Robbers. Zaterdagmiddag is de roman schrijver Herman Robbers begra ven. Zijn stoffelijk overschot is ter ruste gelegd in den schoot van een hoogen duintop nabij Velsen. Er was veel belangstel ling. Tal van letterkundigen en bewonderaars hebben hem naai zijn laatste rustplaats geleid Sportnieuws. Axel II—B K.V.V. 4—1. Het is hier Zondag een aardig en vlot partijtje voetbal geweest tusschen de Axelsche reserve's en 3.K.V.V. van Boschkapelle en beide elftallen zullen waarschijn lijk wel een rol van beteekenis spelen in de competitie van den Z. V. B. Bij de rust hadden onze stad- genooten met 1-0 de leiding daarna werd het 2—0 en om de spanning er in te houden brach ten de bezoekers den stand op 2—1. Axel doelpuntte daarna nog tweemaal en won tenslotte welverdiend met 4—1. Competitie E N V.B. De uitslagen van de Zondag voor de 3e klas van afdeeling IV gespeelde wedstrijden luiden Terneuzen—Sluiskil 7—3 Hulst IJ zendijke 2—2 Breskens—Oostburg 10 1 Biervliet—Hoofdplaat 1—3 Internationaal programma. Het internationale programma voor het Ned. elftal luidt voor dit seizoen als volgt 31 October 1937Nederland Frankrijk. 28 November 1937: Neder land—Luxemburg. 27 Februari 1938 Nederland— België. 3 April 1938: BelgiëNederl. 59-0! Een nieuw wereldrecord op Zeeuwschen naam is Zaterdag veroverd bij de competitie van den Z.V.B., toen Vlissingen met 59—0 won van Souburg 2. Hard is er voor gewerkt door de Vlis Singers om zelfs 60 doelpunten te maken, doch men is daarin niet geslaagd. Gaalschieting. N Aan de Zondag alhier gehouden gaaischieting namen 47 schutters deel. Hoogvogel, Em. Poppe, Koewachtzijvogels G. de Cooker, Westdorpe en W. Hals, Koewacht; kallen. A. Markusse, Westdorpe en Pr. Waelput, Zuiddorpe. Een zestal kleine vogels werd nog verloot. Marktberichten. AXEL, 18 Sept. 1937. Ter markt van heden waren de prijzen, volgens opgaaf van de Vereeniging van handelaren in granen, enz. In Oost Zeeuwsch- Vlaandcten, genoteerd als volgt; Ze horen bij elkaar. Tarwe regeeringsprijs, rogge 7,00—7,50, wintergerst 7,75 8.00 zomergerst 7,75—8,25, haver 6,00 -6,50, groene erwten 8,00— 9,75 bruine boonen 6,0012,00, duivenboonen 8,00— 9,00, paar- denboonen 0.00—0,00, blauw- maanzaad 27.00—28,00, karwei zaad 23,00—24,00, geel mssterd- zaad 15,00—16,00, lijnzaad 9,00 9,75. HULST, 20 Sept. 1937. Alhier waren de marktprijzen als volgt Tarwe regeeringsprijs, rogge 7,00—7,65, wintergerst 7,50—8.25 zomergerst 8,00—8.50, haver 6,50 —7,00, erwten 8,00-9,75, paar- denboonen 7,008,50, duiven boonen 8,009,50, witte boonen 0,00—0,00, bruine boonen 11,00 -13,00, lijnzaad 7,50-9,50. blauw maanzaad 26,00—28 00, mosterdzaad 00,00—00,00, kool zaad 00,00-00,00. Rundvee aanvoer 2, verk. 0. Varkens 19, 14. Boter per Kg. 1,30. Eieren per 100 stuks .0,00. Heden overleed na een kortstondig lijden, in den ouderdom van 65 jaar, onze geliefde Moeder en Stiefmoeder, Wed. van J. W. Epker. 's-Gravenhage, 18Sept. 1937 Hobbemastraat 198. P. EPKER. J. M. EPKER. N. EPKER M. A. E. EPKER. Amsterdam. Geen bezoek. Geen bloemen. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag a s. op de Algemeene Be graafplaats (Kerkhoflaan), om l1/» uur. Vertrek vanaf het sterf huis te 1 uur. TE IXEL. voor den nieuwen cursus, welke begin October zal aanvangen. Aangifte vóór of op 27 Sep tember a s„ bij voorkeur des avonds nó zes uut bfj den heer Joh J. Hoebé, Pieter Pau- lusstraat 22. Om toegelaten te worden moet men den leeftijd van 12 jaar hebben bereikt en het zevende leerjaar volgen van een lagere school. Het Bestuur, A. E. C KRUYSSE, Voor* A. ESSELBRUQQE, Seer. BEZOEKT onze geheel modern ingerichte Aanbevelend, M. J. MARKUSSE, Dames- en Heerenkapper, Noordstraat 60, Axel. Notaris FANOY te Axel, is voornemens ten verzoeke van de kinderen P. J. DE POOTER, aan het woon huis te Axel, Buthdijk, op des n.m. 2x/2 uur, te verkoopen 4 Kasten, 2 Tafels, 2 Le dikanten, 2 Spiegels, 3 Klok ken, Stoelen, 2 Bedden, 2 Lampen, Matten, Zeil, 2 Ka chels, Potten, Pannen, Glas-, Geleierd-en Aardewerk, eenig Werkmansgerief, enz., enz. BETALING CONTANT. TE KOOP, staande Vaartwijk 17 (gem. Axel) eenige jaren nieuw. Voor werk man mooie bijverdienste en voor serieuze koopers hypotheek be schikbaar. Zeer billijke prijs. Siationstraat, Tel. 128. lUBS"* Notaris FANOY te Axel, is voornemens ten verzoeke van de familie F. HAMELINK, in het café van den heer C. P. van Doeselaar te Axel, Sassing, op Jes namiddags 4 uur te ver koopen met AANBEHOOREN en ERF te Axel, Schapenbout, kadaster ge meente Axel, sectie B nummer 537, groot 2 aren 23 centiaren, laatst bewoond door Mtj Wed. F. Hamelink—Rouw. Het huis is electrisch verlicht. Terstond bij de betaling te aanvaarden. Betalen uiterlijk 23 October 1937. staande te SPUI. Te bevragen bij M OPPENEER Oudtweg 7, Axel. HUIZEN te koop voor geld» belegging. Te bevragen bij W J. HOUG, Nieuwstr. 18, Telet. 127, Axel. Uit d>' h*nd te k^op E n WlRhMiNNWONING. Te bevragen bij P C.V. Bende- QEM, Pr, Maurillslr, 8, Axel, zijn die "AKKERTJES" 'n ideaal middel. Ze hel pen verrassend bij onbe haaglijkheid, klachten tijden, enz. Voigens recept van Apotheker Dumont de soeplepel en het flesje MAGGI' Aroma. Dat zult U óók ervaren, wanneer U soep wilt trekken. U kunt met minder vlees volstaan door een weinig MAGGI' Aromo aan Uw soep toe te voegen. U verkrijgt dan een echt-smakelijke soep, die in alle opzichten „af" is, tt bespaart dan tevens op Uw uitgaven? Flacon N°. 0 kost nagevuld 16 cent w ii 1 ii ii 30

Axelsche Courant | 1937 | | pagina 3