Modevakschool. Gemengd Nieuws. Rechtzaken. Advertentien. Aan de leden der Christelijke Organisaties te Axel. Wintercursus Verhuisd MARKT 6. ons thans weer te melden, om aan de waarheid niet te kort te doen, dat deze de juiste toedracht der zaak niet weergaven. Was eerst gemeld, dat veldwachter Beke de daders had opgespoord, wat vervolgens weer min of meer werd tegengesproken,en dat deze eer de Belgische gendarmerie toekwam, thans vernemen we, dat de heer Beke toch zooda ig inge wikkeld en moeizaam speurders- werk in deze zaak heeft verricht, dat dit tenslotte wel tot arrestatie der daders moest leiden. Het werk der Belgische gendarmerie, hoe verdienstelijk overigens ook, kwam hierdoor, zoo deelde men ons mede, na de verkregen in lichtingen en signalementen, fei telijk slechts op het tweede plan. Hoofdzaak blijft o.i. intusschen dat een paar beruchte personen zijn ingerekend wie in deze de „pluim" toekomt ligt niet ter be oordeeling aan ons. Dinsdagavond is de land bouwtentoonstelling te Hulst ge sloten. 's Morgens had de keuring der ingeschreven dieren plaatsgehad, 's middags werden rijdansen uit gevoerd, terwijl ook het historisch dierenspel „Van den vos Rei- naerde" voor de laatste maal werd opgevoerd. Zoowel de landbouw- als de middenstandstentoonstelling is in alle opzichtend uitstekend ge slaagd, terwijl ook het bezoek aan de verwachtingen heeft beant woord. Nadat 's avonds nog een concert gegeven was op de Markt door de Kon. Harmonie, werden de feestelijkheden met een schitterend vuurwerk besloten. Bij het spelen op een boer derij nabij Sas van Qent is een 4-jarig knaapje tusschen het ra derwerk van een draaiende ma chine geraakt, waardoor het ventjt een arm- en een beenbreuk opliep Het jongetje bekwam verder nog verschillende andere verwondin gen, zoodat opname in het zie kenhuis noodzakelijk bleek. Te Biervliet zijn de vorigt week bij graafwerk in de Gent- schestraat eenige menschenge- raamten gevonden. Dinsdag ziji wederom een aantal geraamtei opgegraven op ongeveer 1 meter diepte. Gevonden. Onderstaande goederen zijn te bekomen aan de daarachter ver melde adressen Een heerenrijwiel. Wachtmeester der Kon. Marechaussee. 4 maanden vojrwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar en onder toezicht stelling van een reclas- seeringsvereeniging. De eisch luidde 8 maanden gevang. Brutale straatroof. Een dame, die op het hoofd postkantoor te Groningen een be drag "an 135 aan bankpapier had gfïad, besloot op weg naar huis dit geld op het hulpkantoor aan de Steentilstraat te wisselen. Terwijl zij haar fi-ts op slot zette, werd haar aandacht afgeleid door den gil van een dame, die met een kind aan den ovèrkant van de straat liep. Van die gelegenheid maakte een man gebruik de tasch met geld van de flets te rukken en er per rijwiel van door te gaan. Verondersteld wordt dat hier dezelfde man aan het werk is geweest, die vorige week een oud-ambtenaar, die zijn pensioen van het postkantoor kwam halen, van vier banbiljetten van 50 heeft beroofd. onderzoek in en kwam tenslotte tot de voor den directeur hoogst onaangename ontdekking, dat zijn dochter de dievegge was. Het meisje werd aan een langdurig verhoor onderworpen en bekende tenslotte het misdrijf, waartoe zij door den jongeman zou zijn aan gezet. De jongen is hierop ge arresteerd. Predikbeurten te Axel. Voorm. 9l/i ure Ds. K Kevaar, van Zaamslag. Nam. 2 Ds. van 0;verei Geref. Kerk. Voorm. 9.30 ure Ds. J. S. Post. Nam. 2.30 DezcJJe. Geref. Gemeente (Weststraal). Voorm. 9.30 Hre Lïeskerk. Nam. 2.30 Arrond. Rechtbank, Middelburg In de zitting van 7 Sept. zijn de volgende vonnissen uitge sproken Ch. V., 54 jwerkman te IJzendijke, wegens bedriegelijkt bankbreuk, 4 maanden gevang. A. F. E. C. R28 j., bouw kundig teekenaar, zonder vaste woonplaats, gedetineerd, wegens oplichting, 10 maanden gevang, met aftrek van het voorarrest, waaronder 6 maanden gevang., voorw. proeftijd 3 jaar en bij zondere voorwaarde. De rechtbank te Assen deed uitspraak in de zaak tegen A W. B., gewezen boekhouder diaken van de Geref. Kerk te Assen en penningmeester van de vereeniging tot instandhouding van het militair tehuis. B. had in deze functies resp. f 1890 en f456 verduisterd in het tijdvak Jan. 1936 tot Maart 1937. De rechtbank veroordeelde hem tot 8 maanden gevang*, waarvan Bedankt voor 't gebruik. De heer Th. te Ugchelen, wiens rij wielbelastiiigmerk 1936 1937 reeds spoedig nadat hy het by het ingaan van het belastingjaar bad aangeschaft, was gestolen, vond dezer dagen een enveloppe in zijn brievenbus met het ver miste ry wielbelastingmerk en een briefje erin waarop stond geschre ven vriendelijk bedankt voor het gebruik. Dinsdagmorgen is een 19 jarig meisje uit Röoon, terwijl zij cp haar fiets op den Groene Kruisweg in de richting Rotter dam reed, aangerand door een onbekenden man, die haar v»d de fiats trok ea tegen den berm van den weg wierp. Het meisje begon hevig te gillen en doordat er een andere wielrijder naderde beett de dader de vlucht ge nomen. Nabij de z g. Centenbrug over de Leidschevaart te Benne- oroek is een aDderhaltjarig kind I van den heer De Vries by het ipelen in het water gevallen. Eerst na Iang6n tyd dreggen heeft men de arma kleine opgehaald. Een geneesheer constateerde den lood. Woensdagmiddag is in de Jan Hendrikstraat te Den Haag een 13 jarige jongen met ziju flets op de tramrails, waarin zand lag, uugegleden en door een vracht auto overreden. De joegen is kort na aankomst in het ziekenhuis aau de bekomeu verwondingen bezweken. Te Oud Karspel was de 77- jarige timmerman R iu zyn werkplaats bezig, een oude ge weerpatroon met een yzeren zaag te bewerkon. Plotseling is de pa troon uit elkaar gesprongen, met het gevolg dat den timmerman de duim, de wys- en middelvinger van de linkerhand werden afge rukt. Een dokter heeft denpatiëot uaar het ziekenhuis te Alkmaar vervoerd, waar de verbrijzelde vingers werden "geamputeerd. De politie te Amsterdam heeft e^n jongeman van 22 jaar gearresteerd, die er van wordt verdacht zich aan een merkwaar dig misdrijf te hebben schuldig gemaakt. Hy ziu nl. een minder jarig meisje, met wie hy omgang nad, hebben aangezet tot diefstal van geld. Hy had eenigen tyd geleden een auto gekocht en de zen wagen later ingeruild. Hy moest echter den autobandelaar voor dezen wagen eenige honder den guldens betalen, en aange zien hy niet over de noodige contanten beschikte, zou hy het meisje, dat by haar vader op kantoor werkzaam was, hebben aangespoord uit de kas vaD de zaak een flink bedrag te stelen. Het meisje, dat blykbaar onder grooten invloed van den joDge- tnan stond, deed wat haar werd gevraagd en ontvreemde een be drag van zevenhonderd gulden. Toen haar vader den diefstal bemerkte, deed hy hiervan direct aangifte bij d* politie. Deze steldo op Hei kantoor een uitgebreid Vergiftige paddestoelen. Het gebruik van vergiftige paddestoelen heeft te Utrecht het leven gekost aan twee personen. Een student, die de vorige week met zijn meisje en zyn aanstaan de schoonmoeder in de omgeving van Hilversum paddestoelen bij eenzocht, om deze bij een maal tyd te gebruiken, heeft zich ver moedelyk vergisj en naast eet bare ook vergiftige exemplaren meegenomen Na het gebruik toch van de paddestoelen zyn alle drie ziek geworden. De moeder van het meisje is, evenals de student, aan de gevolgen bezweken. De toestand van het meisje is ernstig Als de brandweer op rots fs. Vorige week ontstond brand op het erf van de wed. v. d. Ende te 's Gravenzande, waar een boutmyt, tusschen woonhuis en schuur vlam had gevat. Terwjjl de omwonenden direct met pri mitieve middelen het gevaar trachtten te bezweren, gingen hulpvaardigen op zoek naar de 's Gravenzandsche brandweer. Het bleek echter, dat deze juist het jaarlijksche uitstapje maakte eu op het oogenblik van den brand vrij zeker te Dinant ver toefde. Plaatsvervangster was de Poel dijksche brandweer, die telefo nisch gewaarschuwd werd. In de agitatie verstond men hier de melding verkeerd, zoodat de manschappen ijlings naar Loos duinen werden gestuurd. Daar wist men echter van niets, toen de Poeidijksche brandweer luid bellend het dorp binnem aasde. Inmiddels wa« men te 's Gra venzande zoo verstandig geweest de Naaldwyksche brandweer op te bellen, die snel ter plaatse was en het blusschingswerk ter hand nam. Nog rookten de puinhoopen, toen andermaal de brandbel klonk en de Poelüyk- sche brandweer, bekeerd van de dwaling haars weegs,'s Graven zande binnentufte. De houtmijt was inmiddels afgebrand, terwyl schuur en woning schade had den opgeloopen, die door ver zekering gedekt wordt. Den laatsten tyd heeft een persoon in Groningen en Drente toekomstige dienstplichtigen een middel aan de hand gedaan,dat probaat zou ziju om voor den militairen dienst te worden af gekeurd. Deze atkeuring had dan ook in verschillende geval len plaats. De adviseur liet zich voor een en ander royaal be talen. Het is de politie na lang zoe ken tenslotte gelukt zekeren J Kwonende te Emmen te arresteeren. De politie is van meening, dat K handlangers heeft. De man zal ter beschik king worden gesteld van de justitie. Het onderzoek wordt met kracht voortgezet. Noodlottig geweerschot. Woensdagnacht heeft zich op het kazerneterrein te Amersfoort een ernstig ongeluk voorgedaan, dat een dienstplichtigen soldaat van het vjjfde regiment infan terie het leven heeft gekost De soldaat, iu opleiding voor sergeant, stond als schildwacht bij het munitiegebouw. Zooals gewoonte is was zyn geweer ge laden met vyt scherpe patronen. Door tot nog toe niet bekende oorzaak is het geweer, dat aan den voet was geplaatst, afgegaan. De soldaat werd in den rechter slaap doodelijk getroffen. Brutale oplichting. Een grossier in huishoudelyke artikelen te Amersfoort kreeg dezer dagen bezoek van twee inwoners van Arnhem, die o.a, een party borstels en zeemlappen, ter waarde van ongeveer f 7b, b stelden, Zjj verzochten dec grossier het bestelde, dat, zooals ||j seideu, vooreen ziekenhuis bestemd was, in hun in de nabijheid staanden auto te laden en alvast een kwitantie uit te schrijven. De winkelier vertrouwde de zaak niet en hij nam, alvorens zich met de beide koopers in hun auto naar het ziekenhuis te be geven, letter en nummer van den wagen op. By het ziekenhuis gekomen, maakte een der heeren een praat je met d6 zuster en deelde ver volgens den winkelier mede, dat nog even op de hoofdzuster moest worden gewacht. In dien tijd zou hy den auto even draaien. Toen de winkelier even uit den wagen stapte, werd bij plotseling opzy geduwd en voor dat hij goed en wel wist, wat er aan de hand was, was de wagen met goederen en al verdwenen. De winkelier wendde zich da delijk tot de politie, met het resultaat, dat een der bedrijvers van deze brutale oplichting, de 35 jarige B. uit Arnhem, werd gearresteerd. De 35 jarige W. V., hoofd van de openbare lagere school te Augustinusga in de gemeente Achtkarspelen is wegens een zedendelict door de marechaus see aangehouden en ter beschik king van den officier van justitie te Leeuwarden gesteld. Ernstige aotobotsing. Gisteravond zijn tusschen de gemeenten Gooreind en Wuest- wezel, nabij de Belgisch Neder- landsche grens, twee Nederland- sche vrachtauto's met elkaar in botsing gekomen. De eene vrachtauto was ingericht voor vleeschtransport en kwam uit de richting Antwerpen de andere had een lading haring en was op weg naar Antwerpen. De auto met de lading baring vloog in brand en werd door de vlammen vrijwel totaal vernield. De chauffeur liep vrij ernstige brandwonden op. Nog erger was het gesteld met de inzittenden van den vleeschauto. De heer J. Beymans, uit Breukelen, die naast den chauffeur zat, werd vrijwel op slag gedood en de chauffeur ernstig gewond. Te Breda is Woensdag een droevig ongeluk gebeurd. De 35-jarige wolhandelaar Wubbe was bezig met het nazien van een stopcontact, dat in de étalage defect was geworden. Toen hy hiermade bezig was, ging de stroom hem door het lichaam. De man viel neer en eenige doktoren konden slechts den dood constateeren. W. laat een vrouw en 2 ki d iren na. De bliksem trof den top driemaal doodde den gids en bracht mej. Boer ernstige brandwonden toe. De heer Boer, hoewel ongedeerd, zag geen kans alleen met zijn ge wonde dochter het dal te be reiken en riep om hulp. Zyn kreten werden gehoord, zoodat er spoedig gidsen opdaagden, die hielpen mej Boer naar beneden te brengen waar zy in ernstigen toestand in het ziekenhuis van Chamonix is opgenomen. Dinsdagmorgen zijn tenge volge van een mijngasontploffiag in een schacht van de steenkool mijn Arsa bij Pola negentien ar beiders bedolven Negen hunner zijn, ondanks de onmiddellijk in het werk gestelde reddingspogin gen, omgekomen tengevolge van opgeloopen brandwonden of door verstikking. De ontploffing deed zich voor na de explosie van een electrisch ontstoken mjjn. - Een Javaansch fuselier ta Malang beett bij het luchten da klewang van een bewaker ge grepen en daarmede zyn echt- genoote, die op bezoek was aan gevallen Hierna deed de aan valler een poging tot zeltmoord. De vrouw werd gedood de dader werd slechts licht gewond. Sportnieuws. Voetbal. De vereenigingen Hontenisse en B. K. V. V. (Boschkapelle) beide vroeger spelend in Z.V.B.verband, doch sedert een paar jaar aan gesloten bij de R.K.F., hebben den wensch te kennen gegeven, opnieuw tot den Z.V.B. te worden toegelaten. Baankoera. Dinsdag werd te Belgisch Koe wacht een baankoers voor be ginnelingen gehouden over 60 km. Er startten 16 deelnemers. Prijswinners waren le Martens, 2e Van Loo, 3e De Bock, 4e Hermans, 5e R Blankert, Axel, 6e Teyrlinck, 7e v. Overloop, 8e Vertente, 9e De Jonge en 10e Persoon. De afstand werd afgelegd in 1 uur 42 min. Bij mijn vertrek naar Zuid-Afrika, zeg ik vrienden en kennissen vaarwel. J. A. BUTLER. In de diergaarde van Lodz is een negenjarig jongeije in een onbewaakt oogenblik door een beer gegrepen en in zyn kooi ge trokken. Voordat men gelegen heid had tusschenbeide te komen, was het knaapje dood. Duif en vliegtuig Wat is sneller, duif of vliegtuig Een Deenscheduivenhoudersclub wenschte deze kwestie opgelost te zien en organiseerde een race tusschen twaalf van haar beste duiven en een vliegtuig, op het traject Kopenhagen Aalborg. Op hetzelfde oogenblik, dat de machine opsteeg werden de dui ven op het vliegveld Kastrup losgelaten. De techniek overwon 8 uur, 18 minuten en 11 secon den was het vliegtuig reeds bin nen, toen de eerste duif binnen kwam. Spoorwegramp. By Neuss is een ernstig spoor wegongeluk gebeurd, dat aan 19 personen het leven heeft gekost, terwyl 18 personen ernstig en 25 reizigers licht gewond werden. De trein was door den pastoor van Rommer8kircben besteld voor een reis van pelgrims van Rom- merskirchen naar Kevelaar. De locomotief en vier wagens vielen om, drie wagens werden vernield. Een gezelschap, dat de Haaietand, een van de toppen van het Mont Blanc-massief by ChamoDix bad bestegen ia door den bliksem overvallen Het ge- seRchap b-s'ocd uit den herf Bjsr, sya dochter en een gidit Na goed afgelegd examen kan een diploma uitgereikt worden. Ook Patronen naar maat verkrijgbaar. Japonnen en Mantels, enz. naar maat gemaakt. Vraagt inlichtingen. Beleefd aanbevelend, CORRIE DE SMIDT, Gedipl. Coupeuse-Leerares, Weststraat, AXEL. Bij genoegzame deelname zal er weer een tweejarige geopend worden in Land- en Tuinbouwonderwijs. Zij, die hieraan wenschen deel te nemen, gelieven zich op te geven bij dhr. P. C Manqold, secr. der N. C. L. B., Afd. Axel, P 7, die nadere inlichtingen verstrekt. Oppave uiterlijk Donderdag 16 Septembar. ZEGT HET VOORT. van af heden van Noordifraat naar Nottrii FaSOÏ. ZONDAG 12 SEPT. 1937. Ned. Herv. Kerk. Begin Oct. vangen de nieuwe lessen weer aan in naaien, knippen, borduren, enz. I e e"S een sp' cia. cu - us voor Costumière, Coupeuse en Leerares.

Axelsche Courant | 1937 | | pagina 4