Aanbesteding. blauwe CANADA600MEN, Voorhanden voor iedereen Mr. G. W. VAN OMMEREN J. C. VINK, BoekhAxel, Maandag 13 Sept. 1937, voor het bouwen van 3 Woningen, /w Zaterdagavond om half zeven: Axel-Veteranen Terneuzen-Veteranen. Donderdag 9 September 1937, van WAESBERGHE n.v. met beknopte aanteekeningen op hare artikelen, door PRIJS PER STUK 90 CENT FRANC^^tRP0S^9^CENT de Zeeuwsche bevolking kon worden verkocht. De crisis omstandigheden hebben echter ook de afzet van boerenboter in Zeeland zeer bemoeilijkt. Ver arming, werkeloosheid, een toe nemend gebruik van margarine en een overgaan van het publiek op fabrieksboter veroorzaakten dit. Geen stijgende productie, deze ging zelfs achteruit. Om aan deze moeilijkheden tegemoet te komen, heeft de Nederlandsche Zuivelcentrale nu al gedurende bijna 5 jaar de boerenboterproducenten in de ge legenheid gesteld, de moeilijk verkoopbare boter aan de Zuivel centrale te leveren. In 1935 werd door de Centrale 80,000 Kg. op gekocht, in het eerste halfjaar van 1937 zelfs ruim 70,000 Kg Deze boteropkoop werd door de boeren zeer gewaardeerd. Afname en betaling geschiedden altijd even vlot. Er werd naar kwaliteit betaald. Gevolgen wareneen beteekenende kwaliteitsverbete ring, een ruime markt en behoor lijke prijsvorming voor ruim 800,000 Kg. boter, die langs de normale wegen verkocht werden. In verband met het bestaande voorschrift boter door de marga rine te mengen(menggebod) vond de geleverde boter gemakkelijk een bestemming. Zij ging door de margarine. Het menggebod is met ingang van deze week door de Regeering opgeheven. Daardoor verviel dt mogelijkheid de afgetomen boe renboter te plaatsen. De Zuivelcentrale heeft daarom besloten de opkoop van boeren boter met ingang van 31 Augustus *te beëindigen. Levering aan de Centrale zal dus niet meer mogelijk zijn. De vele leveranciers op Schouwen en Duiveland, Noord- en Zuid- Beveland en in Oostelijk Zeeuwsch Vlaanderen zullen nu weer zelt een afzet voor hur. product moeten vinden. Dat zal zeker groote moeilijk heden met zich brengen. Over maatregelen die ongetwijfeld noo- dig zullen zijn om aan deze moeilijkheden het hoofd te bieden, wordt overleg gepleegd. Gemengd Nieuws. Zes boerderijen verbrand. Gisteren is vermoedelijk door dat kinderen met brandende lu cifers hebben gespeeld, brand uitgebroken in de woning van den landbouwer J. Brakke te Staphorst. In korten tijd was de geheele boerderij een prooi der vlammen. Aangewakkerd door den wind sloeg het vuur over naar de aangrenzende boerde rijen. Het duurde niet lang, ot zes boerderijen waren door den brand aangetast. De brandweer van Staphorst kon niets beginnen aangezien er te wteinig druk op de waterleiding stond. Ook de manschappen van de motorspuil uit Meppel, die gertquireerd was, stond machteloos daar er te wei nig water in de naburige slooten was De zes boerderijen zyn door de vlammen vernield. Het zijn de boerenhoeven van J. Brakke, wed. H. Crediet, J. Dozeman, K. Redder, J. Veijer en H Kisteman. De vrouw van Brakke liep eenige brandwonden aan den arm op, welke door den plaatselijken ge neesheer werden verbonden. Enkele paarden, kalveren en varkens zyn in het vuur omge komen. Mede is de geheele oogst verloren gegaan. De boerderijen waren alle ver zekerd, doch volgens plaatselijk gebruik was dit met geen der inboedels het geval. Bedolven. Maandag had in de Dominiale Mijn te Kerkrade een instorting plaats, waarbij 2 mijnwerkers onder bet gesteente bedolven werden. Een hunner bleef ongedeerd de 46 jarige ge huwde houwer Stems uit Kerk rade werd gedood. Gevaarlijk spel. Tijdens de Oranjefeesten is te Den Helder een ongeluk gebeurd. Een zekere Van Es, die in het bezit was van een oud ganzenroer eengeweer dat ieti weg heeft Tan een klein kanon wilde de feestvreugde verhoogen door eenige schoten te lossen. Na eenige vergeefsche pogingen, waarbij wel de slag hoedjes ontploften, maar het kruit niet tot ontbranding kwam, vloog plotseling met een donderenden knal het geweer uit elkaar. Van Es werd aan den buik gewond en hevig bloedend naar het Ma rinehospitaal vervoerd. Zijn toe stand is ernstig, doch niet direct levensgevaarlijk. Van twee an dere personen kreeg de een door de wegspattende stukken ver wondingen aan de borst en de ander aan een been. Woensdagmiddag is op den R'etveldschenDijk te Kedichem'n 9 jarig jongetje uit Breda onder een auto geraakt en op slag ge dood. Het knaapje bad de vacantie bij familie te Schoonrewoerd doorgebracht en keerde met va der en moeder per rijwiel naar Breda terug. Toen uit tegenge stelde richting een vrachtauto na derde, wilde de jongen, die voor reed, uitwijken. In het mulle zand begon bij echter te slingeren, met( bet noodlottige gevolg dat hij vlak voor den auto viel. De chauffeur kon helaas niet voorkomen, dat het ventje door den wagen ge grepen en gedood werd. Veel liefhebberij. Voor de betrekking van ouderwijzer aan de openbare lagere school te Krimpen aan den IJsel hebben z:ch 112 sollicitanten aangemeld. Als kat en hond. Een aar dig tafereeltje m de dierenwereld is waar te nemen bij een land bouwer te Lienden. Zijn hond zoogt nl. twee halfvolwassen kat ten en de jonge diertjes voelen zich blijkbaar bij den hond vol komen op hun gemak Letterlyk kan men, hier dus zeggen „Zij leven als kat eD hond", maar dan in den meest gunstigen zin van het woord. Nu geen auto. Te Roosen daal is een tweejarig meisje van de familie van Aart, dat op straat speelde en plotseling den weg overstak, onder een vrachtwa gen gekomen. Het kind kwam onder de boe ven van het paard terecht en vervolgens onder een der wielen en werd onmiddellijk gedood. Kermisstaaltjes. Op de Zaandamsche kermis hebben zak kenrollers hun slag geslagen door twee personen van hun porte feuille te berooven met 20 en 23. Een derde persoon deed aangifte, dat men hem in een café van een portefeuille met 120 had beroofd. Bovendien zijn op het kermisterrein zeven fi tsen gestolen. Daartegenover kan wor den medegedeeld, dat een juf frouw negen bankbiljetten van tien gulden op straat heeft ge vonden zonder dat de eigenaar van het verloren geld zich heeft aangemeld. De heer van Boven wonen de te Hillegersberg is bij het ba den te Hoek van Holland verdron ken Hij was vergezeld van vrouw en kind, in zee geweest. Toen bij zich nogmaals in zee begaf, zonk hy op een gegeven moment in de diepte. Het gelukte de reddingsbrigade den drenke ling op het droge te brengen, doch de levensgeesten waren ge weken. Te Antwerpen zijn 3 Neder landers aangehouden, die oud zil ver wenscnten te verkoopen Bij onderzoek bleek het gestolen goedje te zijn van een inoraak by de familie Quaries van Uffcrd te Hilversum. Te Nuenen (N.-Br.) is een éénjarig kind gestikt in een stuk appel. Te Coshen in Indiana (V.S.) is een volle autobus in botsing gekomen met een trein. Zeven petsouen werden hierbij gedood, vijf en dertig anderen min ot meer ernstig gewond. De auto bus vloog in orand, doch het vuur kon spoedig worden gebluscht. Locomotief ontploft. Te Laeken is een locomotief, die dienst deed bij de werkzaamhe den aau hét A.büit kauaal ont ploft. De stoker werd door ont snappende stoom zoo ernstig ge wond, dat bij korten tijd later overleed De machinist en een arbeider werden levensgevaarlijk gewond. Als men de oude „beestjes" ziet heen en weer scharrelen op de uitgebreide snoorwegtcrreiaen te Brussel, valt zoo'n ongeluk niet te verwonderen. Bankier beroofd. De Ant- werpsche bankier A van Hecke reed per auto naarAalbeke, toen bij omstreeks middernacht ge dwongen werd te stoppen door twee personen, die gekleed waren als douanen. Nauwelijks stond de auto stil ot de gt fi igeerde dou anen ontpopten zich als bandie ten Beiden wierpen den bankier een bus peper in het gelaat, waar door hij niet meer zien kon. Daar na boe den de bandieten dea ban kier en sleepten hem in een in aanbouw zijnde woning langs den weg, waar zy hem beroofden van een som van ruim 200 000 frank. Met de auto namen zij daarna de vlucht. Vier uur later werd de bankier door passeerende auto mobilisten opgemerkt en gehol pen. De auto is later onbeheerd naby de Fransche grens gevon den. Van de dieven is geen spoor te vinden. Te Doganelia in Italië is een hut, die door een groot gezin werd bewoond, door den bliksem getroffen. De moeder en drie kinderen werden op slag gedood, de vader en de drie andere kinderen zyn zoo zwaar gewond, dat men vreest ben niet in het leven te kunnen houden. Sportnieuws. NederlandBelgië Het bestuur van den K N.V B. heeft besloten de wedstrijden van het Nederlandsche* elftal tegen Luxemburg en België te doen spelen in het stadion Feijenoord te Rotterdam. Voor deze wed strijden zullen de toegangsprijzen belangrijk worden verlaagd. De wedstrijd tegen Luxemburg is een voorwedstrijd voor het wereld kampioenschap, waarvoor ook zal gelden de uitwedstrijd tegen de Belgen. Burgerlijke Stand. Gedurende de maand Aug. 1937. Axel Huwelijks-aangiften 12. Pieter Hendrik Verijzer, 27 j. en Pieternella van de Velde, 22 j. 20. Petrus Jan de Putter (van Retranchement), 25 j. en Adriana Johanna Dingetje Dek ker, 25 j. Gehuwd. 5 Jan Arie Bou- mau (van Gentbrugge, Belg 26 j. en Maria Jozina Moens, 24 j. Geboren 1. Suzanna Tan- neke, d. van Cornelis Johannes Schieman en Jacomina Elisabeth Adriana Wiemes. 2. Jan Leen- dert, z. van Leendert Vercou- teren en Magdalena Maria Ver sprille. 3. Elisabeth Suzanna, d. van Marinus Oppeneer en Maria Anna Hamelink. 14 Adri ana Francina, d. van Joost Jo hannes Lindhout en Janna Leuntje Buijze. 15 Ebrina Cornelia, d. van Adriaan van de Velde en Tanneke Verpoorte. 23. Jacobus Marinus, z. van IJingeman Jacobus Oggel en Janneke de Fejjtar. 24. Mat- 'heus, z. van Dominicus de F--yter en Tanneke Catharina Cornelissen. 25 Jacobus, z. van Abraham Jacobus Sol en Jacoba Pieternella den Beer. 29, Jan Piet, z. van Johan Piet de Hullu en Hendrica Johanna van der Burg. 30. Adriana Maria, d. van Jan Verhelst en Catharina Wilhelm. Overleden. 3. Sara Dieleman, 46 j, wed. van Frat g jis Jacobus de Feyter. 4 Maria Muller, 68 j., wed. van Eduardus Jacobus Andriessen. 19 Pieter Jacobus de Pooter, 59 j., weduwn, van Wilhelmina de Kryger. 21. Debora Crina Brakman, 51 j., wed. van Jan Cornelissen. 28. Maria Magdalena Verberkmoes, 22 j„ d van Frans (overl) ec Tanaeke Verpoorta. F i 1 m n i e u ^v s. Meisjes in 't wit. Deze hoofdfilm, die Zaterdag en Maandag in Het Centrum ver toond wordt, is vol amusante zang, met de Roemeensche zan geres Maria Cebatori in de hoofd rol. Ieder zal met genoegen naar dit aantrekkelijk filmwerk kijken. Sjanghai. Dit is een film van geheel andere strekking, een ontroerende geschiedenis, vol aangrijpende tafereelen uit de liefde van twee menschenkinderen, waarin het probleem der rassentegenstelling weer terdege wordt belicht. In dit ontroerend filmwerk zal de toeschouwer zich afvragen Zul len ooit het blanke en het gele ras elkaar verstaan en elkaar achten Advertentiën. Voor de vele blijken van belangstelling bij onze 50 jarige Echtvereeniging ondervonden, betuigen wij onzen oprechten dank. JAN JANSEN. JANNEKE DIELEMAN. Axel, 3 9'37. Ondergeteeker de zal onder de Axelsche patroons, namens zijn opdrachtgever, op des n m. 5 uur, trachten aan te bestedenhet sloop-, grond en metselwerk, het timmer- en ijzerwerk, het loodgieters- en het schilderwerk aan den Buitenweg te AXEL uitsluitend in perceelen. Bestek en teekening a f 2 50 restitutie f 1.—bij het Bouw bureau M J. VAN DEN BERG, Axel. tegen Entrée 10 cent. HUPT** Notaris FANOY te Axel, zal ten verzoeke van Mej. Wed. S. LOURENS, op het nog door haar bewoonde hofje te Axel, Buthdijk, op des n.m. 2 nor, verkoopen: Drie beste stamboek Melk koeien „Griet", geb. Dec. 1924, „Mina", geb. 1930, „Dora", geb. 13 Nov. 1931, (melklijsten liggen bij ver koopster ter inzage), 100 Kippen, Treemkar en Siort- kar, Aardappelploeg, kleine Egge, Rolblok, 4 Handwitd- machines, Bietenmolen, Bas cule en gewichten, Weeg schaal, Voederbakken, For nuisketel (100 L Aardappel kistjes, Kruiwagen, Rieken, Vorken, Schoppen, Melkbus sen, Emmers, 3 Kunstmoe ders, „Summit" Lantaarn, Brandhout, Ladders, Pomp met 4 M slang, enz., enz. BETALING CONTANT. rfg^ggs^*» Notaris FANOY te AxpI, zal ten verzoeke van den MOERSPUIPOLDER te Zuiddorpe (Dijkgraaf dhr. B. C. Puylaert), on Donderdag 16 September 1937, des voormidüags 11 uur, verkoopen Ruim ÏOO staande op de Plaat aan den weg naar de Roode Sluis, metende van 1.40 tot en met 1.70 M. Vergaderen ter plaatse. BETALING CONTANT. BANKIERS- EN EFFECTENKANTOOR EFFECTEN COUPONS VREEMD GELD VERZEKERINGEN OP ALLE GEBIED KLUISINRICHTINGEN HULST en AXEL ZEER LAGE HUURPRIJZEN HULST AXEL Oud-Kantonrechter, Advocaat en Procureur Tevens verkrijgbaar formulieren, benoodigd voor de practische toepassing van meerdere bepalingen der wet. DE PACHTWET

Axelsche Courant | 1937 | | pagina 4