Landdag Axel I - Nieische A. C. Studieboeken A Knishoudelijkc Artikelen, INKTLINTEN J. C. VINK, Boekh., AXEL PI m. 63 H.A. Vlas, J. C. VIM. VV. Axel. Buitenland. Bekendmakingen. Openbare Vergadering Advertentien. te Axel (Spui) Zaterdag 21 Augustus a.s., De opgroeiende generatie. Ja en Amen. Gedoopt en daarom Dinsdag 24 Augustus 1937, Ji' met aanbehooren en erf Zondag 15 Augustus a.s. R0GGESTR0 0. Friescb Pootgoed, witte en roode Eerstelingen, Eigenheimers, Turore en Bintje. voor alle onderwijs. OPENING op Zaterdag 14 Aug. a.s. Fornuizen, Haardkachels, Ijzerwaren, Gereedschappen, enz. J. A. VAN CRUIJNINGEN-STEENHART, voor de Schrijfmachine. snij wonden op. Met twe^ andere inzittenden, een 30-jarige zuster en de 54 jarige mevr. Bron-de Haan was het erger gesteld. Per ziekenauto werden zij naar het diaconessenhuis te Leeuwarden vervoerd. Woensdag is op den Graaf- schen weg te 's-Hertogenbosch de 84-jarige Moors door een ach- teruitrjjdunden wagen gegrepen Een been van den man werd bijna geheel versplinterd. Hg is naar het ziekenhuis overge bracht, waar hg later is over leden. De palingvangsten op het IJsselmeer zijn de laatste dagen ongekend groot. Dagelijks wor den verscheidene duizenden pon den aangevoerd, en volgens en kele visschers zijn er vischgron- den, die binnen een uur voor de tweede maal afgevischt, nog een rgke vangst opleveren. Gelukkig I De zgn. Colo rado kever, die bg Bergen op Zoom zou zgn gevonden, is een lieveheerbeestje geweest. Het schgnt wel, alsof men er een grapje van maakt. In den val geloopen. Gister nacht zgn in een sigarenwinkel in de Buiten-Oranjestraat te Am sterdam door de ambtenaren van invoerrechten en accgnzen, in samenwerking met de politie, twee mannen gearresteerd, welke trachtten aan..,, een politieman in burger gesmokkeld sigaretten papier en ongebanderolleerde sigaren te verkoopen. De val was opgezet door een der agenten van het bureau Raampoort, die zich als koopman bad voorgedaan. Een groote partg van de smok kelwaar is in beslag genomen. Nabg het grensstadje Mae- 8ryk is Woensdagmiddag een personenauto, waarin vgt dames wareü gezeten, die op weg waren naar een feest, in een bocht van den weg met een flinke vaart tegen een brugleuning gereden en vervolgens tegen een boom gebotst. Drie der inzittende dames moesten naar het ziekenhuis worden overgebracht. Het wa ren de 35-jaiige mej. Indeceu, die ernstige verwondingen aan hoofd en beenen had opgeloopen, een 60 jarige dame uit Turn hout, die met een zware hersen schudding werd opgenomen en mevr. Indeceu. De bestuurder van den wagen, mevr. de wed. Indeceu en de vgtde inzittende liepen geen noenfenswaardig let sel op. Woensdagavond heeft zich bg Os8 een merkwaardig onge luk voorgedaan dat nog betrek kelijk goed is afgeloopen. Een paardenhandelaar had in het naburige Alpen een paard ge kocht, dat hg per vrachtauto, waarin bij met zijn zoontje had plaats genomen, huiswaarts liet vervoeren. Onder Oss werd het paard, dat in den laadbak stond, plotseling schichtig. Het rukte zich los en trapte de cabine in, sprong vervolgens ovtr cabine en motorkap op den weg, waar het met gebroken nek bleef liggen. De inzittenden sprongen uit den rgdendeu auto, waarbij de heer v. V. in een moddersloot en zgn zoontje op het doode paard terecht kwam. De chauf feur bad nog de tegenwoordig heid van geest den auto juist voor het paard tot staan te brengen. Vader en zoon waren licht gewond. De auto was zwaar gehavend. De politie te Hilversum heeft een 28 jarigen loopknecht aangehouden, die zich in dienst betrekking voor een bedrag van drie duizend gulden aan meu belen had toegeëigend. Te Hoogesmilde geraakte de 20 jarige J Bennen voor zijn woning onder een met steenen geladen auto van den expediteur Swiers te Noord Barge. De man was op slag dood. Woensdagmorgen is op een fabrieksterrein van de Ned. Ka- belfabriek te Aiblasserdam een droevig ongeluk gebeurd. Bg bet laden van betonnen palen op een zolderschuit is de 40 jarige arbei der G. Vroon tusschen te water rollende palen bekneld geraakt en jammerlijk verdronken. Dinsdagmiddag wilde in de Middellandstraat te Rotterdam de 6-jarige F. de Haan, die verge zeld was van zijn zusje, tusschen twee trams overstekan, juist op het moment, dat er een autobus naderde. Het meisje bleef staan, maar bet knaapje liep door, waar op het door de autobus werd ge grepen. Het rechtervoorwiel ging den jongen over het hoofd, waar door hij op slag is gedood. Een boffer. Dezer dagen deed een stucadoor bij een politie bureau te Amsterdam aangifte van diefstal van zijn rijwiel. Nadat het rgwiel was opgespoord, bleek, dat de aangever op zgn beurt dit rijwiel zelf had gestolen in Januari vau dit jaar. De stucadoor, die blijkbaar niet op een dergelijke activiteit van de politie gerekend had, is in bewaring gesteld. De heer Le Cosquiuo de Bussy uit Amsterdam is in de West-Zwits-ersche Alpen doode ifjk verongelukt. Het ongeluk geschiedde bij een poging den „Dent du Rrquin" te bestijgen. Hij gleed op een gletscbtr uit en stortte in een ravijn van 15 meter diepte. De heer De Bussy stierf tij dens het vervoer naar oen in richting. Er heeft zich een ontploffing voorgedaan in een duiker, welke dienen moet om bg Diepenbeek onder het Albertkanaal het water uit een beek te voeren, dat te Hasselt als drinkwater wordt ge bruikt. Hierbij werden twee werk lieden gedood en drie gewond. OpdelijnBruenn Deutsch- brod is een passagierstrein out spoord De machinist en stoker werden zwaar gewond en over leden spoedig aan hun verwon dingen. Vijf passagiers liepen lichte verwondingen op. Boven New York heeft gis ternacht een hevig onweer ge woed, dat waarschijnlgk den dood van 20 menschen ten ge volge heeft gehad. Onder de kracht van den storm bezweken op het tegenover New York gelegen Stateneiland twee gebouwen onder welker puinhoo- pen een 20 tal menschen begra ven werden. Den gebeelen nacht door zijn brandweer en politie koortsachtig in de weer geweest met het zoeken naar de slacht offers. Tot nog toe zijn 18 lgken uit de ruïaes te voorschijn ge bracht. Men vreest evenwel, dat er nog drie of vier lijken onder het puin liggen. Van enkele der verongelukte gezinnen is geen enkel lid in leven gebleven. Het onweer, ging gepaard met zware regens. In de schietschool Wallen- stadt is Woensdag een ernstig ongeluk gebeurd.Bg een oefeniug in het werpen met bandgranaten viel een der officieren een granaat uit de hand met het gevolg dat de granaat ontplofte. Het gevolg was verschrikkelijk. Een kapitein werd gedood, de commandant der school en een 3 tal andere offi cieren stortten zwaargewond ter aarde terwgl een zesde soldaat er met lichte kwetsuren afkwam. De toestand in Sjanghai. De spanning te Sjanghai neemt van uur tot uur toe, als gevolg van de ontscheping van Japan- sche versterkingen, welke aange voerd zijn met de aangekomen oorlogsschepen. De te Sjanghai beschikbare Japansche iff dieven zouden van 3000 op 9000 man gebracht worden. De Japanneis houden hun plan nen streng geheim, welke erop wijzen, dat transportschepen met troepen naar Sjanghai onderweg zijn. Op het oogenblik wordt de 88ste divisie uit Soetsjoe naar Sjanghai gedirigeerd. Men ver wacht, dat de Japanneezen dezen maatregel niet zullen dulden, daar hij in strijd is met het accoord van 1932. Het geheele spoor wegverkeer is geschorst. Intusschen rukken de strijd krachten van beide kanten verder op. De Japanneezen leggen vlieg velden aan en de Chineezen ver sperren de uitgangen van de stad. Te Irkoetsk zijn 72 spoorweg ambtenaren wegens spionnage en sabotage ter dood veroordeeld. Sportnieuws. Axel—Niel8che A. C. De Oranjemannen gaan zich ernstig voorbereiden op de a. s. competitie. Om te beginnen zal hier Zondag een oefenwedstrijd gespeeld worden tegen de Niel- sche A. C., een sterk elftal uit de bevorderingsklasse van den K. B. V. B. Aan deze heeren zullen onze stadgenooten hun handen waarschijnlijk wel vol hebben en het belooft dan ook een zeer interessante partij te worden. De naam Niel is hier trouwens vol doende bekend in sportkringen. Meermalen zijn hier reeds elftallen uit Niel op bezoek geweest en die leverden steeds mooi en fair spel. De oudere voetballers her inneren zich de bekende Rupel- zonen nog wel onder aanvoering van Constant Pandelaars. Wan neer de voetballers uit Niel, die hier Zondag komen, diens voet sporen gevolgd hebben, wordt het zeker een mooie, sportieve wedstrijd. Zeeuwsche Voetbalbond. Verschenen is het jaarverslag van den Zeeuwschen Voetbalbond over 1936—'37. Aan het verslag ontleenen wij, dat het hondsjaar zeer kalm ver- loopen is. Gememoreerd wordt het plotselinge bedanken van den heer Oele als voorzitter van den bond en de verkiezing van den nieuwen praeses, den heer J. P. van Bel. De algemeene toestand van den Z. V. B is goed te noemen, met nog enkele zwakke plekken, in den vorm van vereenigingen, die alle mogelijke moeite hebben om financieel, en wat ledenaantal betreft, het hoofd boven water te houden. De gestadige teruggang, welke te constateeren viel sedert 1933—1934 in het aantal veree nigingen, is tot staan gekomen Het aantal vereenigingsleden gaat nog steeds terug. Het aantal leden bedraagt 2922 (vorig jaar 3142), het aantal juni ores 468 (vorig jaar 526). Het aantal vereenigingen be draagt 52. Enkele vereenigingsbestuurders van bij de sectarische bonden aangesloten clubs getuigden, dat zij graag naar den Z. V. B. terug wilden komen, als hun geestelijke leiders daartoe maar toestemming gaven, daarmee te kennen ge vende, dat hun gedwongen ver blijf in de niet-erkende combinatie allerminst bevredigt. Met verheugenis constateert de secretaris voorts, dat van den K.N.V.B subsidie is verkregen voor de vereenigingen in Zeeuwsch Vlaanderen. Het blijft geboden, dat een doorloopend contact van enkele Zeeuwsche menschen met de K.N.V.B.-leiding gehandhaafd wordt. Ten aanzien van de Z. V. B. competities moet geconstateerd worden, dat de Zaterdag-compe tities niet meer met dezelfde animo verwerkt worden danvorige jaren. Het aantal deelnemende elftallen en vereenigingen in deze competitie is dan ook sterk achteruitgeloopen, behalve voor wat Walcheren betreft. De strafcommissie heeft 81 straffen in behandeling gehad, waarbij 117 personen betrokken zijn geweest. De penningmeester, dhr. Hac- kenberg constateert in zijn jaar verslag, dat de financieele toe stand heel wat gunstiger kan genoemd worden. Werd het vorige jaar een ver lies geboekt van f260, nu is er een batig saldo van f 547. Het gevolg daarvan is, dat de schuld van 9 vereenigingen ad f228 als verlies kon worden afgeschreven en de post materiaal met f51 werd vermindern. Zoo werd dus nog f268 winst gemaakt. Gedurende het seizoen traden 3 nieuwe vereenigingen toe, t.w. IJzendijke, Walcheren te Vlissin- gen en Souburg. Hiertegenover staat het verlies van Oranje te Sas van Gent, Heinkenszand en Wissekerke. Voorloopiee competitie Indeeling af'deellng IV. Seizoen 1937—'38. le klasse. Bleijerheide, B.V.V., Eindhoven, Juliana, Longa, N.A.C., Noad, P.S.V., Roermond, Willem 11. 2e klasse A. De Baronie, Breda, Goes, Hero, Middelburg, R.C.S., R.B.C., Vlis- singen, Zeelandia, De Zeeuwen. 3e klasse A. Axel, Biervliet, Breskens, Corn Boys, Hoofdplaat, Hulst, Oost burg, Sluiskil, Terneuzen, IJzen- dijke. 3e klasse B. Eiland Boys, E.M.M., Goes 2, Goesche Boys, Hansweert, Mid delburg 2, Terneuzen 2, Vlissin- gen 2, Zeelandia 2. De Burgemeester der Gemeente AXEL maakt bekend, dat eene van den Gemeenteraad van Axel op Zaterdag 14 Augustus 1937, des voormiddags ten half elf ure, ten Raadhuize zal worden gehouden. Axel, 12 Augustus 1937. De Burgemeester, BLOK. van de J.V. en M.V. op G.G. in Z.-V)., D.V op op de weide van dhr. JAC. DE ZEEUW, Vaartwijk, Axel. Sprekers Ds. F. C ME1JSTER, Ds. C. BOUMA en Ds. F. A. DEN BOEFT. Onderwerpen Aanvang 2 unr (z.t.), Fietsen stalling en consumptie op het terrein. Zie aanplakbiljetten Toont allen, oud en jong, door Uw opkomst Uw b.- langst'elling in het Oeref. Jeugdwerk. Notaris FANOY te Axel, is voornemens op des nam. 3 uur ten verzoeke van 'ijn principaal, krachtens art 1223 B. W. te verkoopen, in „Het Centrum" van den heer H. P. Dieleman—Koole te Axel te Axel* aan den Nieuwendijk, sectie G no. 3210, groot 1 A. 54 c.A., bewoond door dhr. F. Bakker. Aanvaarden 1 October 1937. Betalen koopsom 25 September 1937. van NIEL (België). Bevorderingsklasse K.B.V.B. Aanvang half drie. Entrée 25 cent. Kinderen onder de 16 jaar 10 cent. Wcrkloozen op vertoon van stempelkaart 15 cent. Donateurs vrijen toegang op vertoon- van kaart. I E KOOP van 't land le klas gezond en DAUWROO- TERS voor mindere prij'e. «i, rfc vlas. Te zien bij SIJBR C EKLMiN T.xel NOG AF TE GEVEN met de hand gedorschen Alsmede in kleine hoeveelheden J W Kih hhU N 84. Axel. Boekhandel, Markt. - - 1 r"r. VAN ONZE NIEUW INGERICHTE ZAAK IN RUIME SORTEERING. LAGE PRIJZEN. U BELEEFD TOT EEN BEZOEK U1TNOODIGEND. WESTSTRAAT 14, AXEL. PRIMA CARBON, LA8E PRIJZEN.

Axelsche Courant | 1937 | | pagina 4