De kapitale Hofstede Landmaaslust" goedkoop fotogmeeren Ad verten tién. Burgerlijke Stand. Dankbetuiging. Vrijdag 27 Augustus 1937, Met de vacantiedagen 3 films voor fU JAC v. d. REE, Em conclusie over het ont staan van den brand is dan ook nog niet getrokken en het is zelfs zeer de vraag, of men ooit tot een conclusie dienaangaande zal komen. Verdronken. Gistermiddag stond de tien jarige M Leeuwis te Vlaardingen op de Kon. Wilhelminahaven naar het visschen te kijken, toen hij plotseling op onverklaarba-e wijze te water schoot en vrijwel onmiddellijk zonk. Eenkwartfir later werd het lijkje mei een dreg opgehaald. Te Den Bommel is de elfjarige A. Arensman gistermiddag bij het zwemmen in het Haringvliet verdronken. In de Laakhaven te 's Graven- hage is gisteravond een 6-jarig knaapje te water geraakt en ver dronken. Een uur later werd het lijkje opgehaald en naar de ouderlijke woning vervoerd. Te Sloterdijk is Woensdag middag brand uitgebroken in de boerderij van den heer van den Broek te Sloterdijk. Omstreeks half twee ontdekte een dochtertje van den boer, dat er vlammen uit het dak sloegen. De arbei ders op het veld, door haar geroep gealarmeerd, kwamen op de boerderij af om hulp te bieden. Het bleek toen, dat ook de naast de boerderij gelegen hooibergen in brand stonden. Ü6 geheele veestapel, bestaande uit twee koeien, vijf kalveren en zeventig varkens, kon worden gered. Alleen eenige konijnen kwamen in de vlammen om. Ongeveer 100,000 kilo hooi werden eveneens een prooi der vlammen. De boerderij en het hooi waren verzekerd, de inven taris echter niet. Men neemt aan, dat de brand ontstaan is in een hooiberg en vandaar overgeslagen is naar de boerderij. De oorzaak wordt gezocht in hooibroei. Woensdagavond is nabij Urk de 55 jarige W. de Boon uit Sliedrecht, by werkzaam heden op een baggermolen be kneld geraakt tusschen een le dige zolderschuit en den molen, waarbij de man ernstig gewond werd. Met een sleepboot is hij naar Urk gebracht, doch voordat het schip de haven bereikt had, was hij reeds overleden. Te Susteren is Woensdag middag brand uitgebroken in de schuren en werkplaatsen achter de slagerij van den heer Weyzen Het vuur, dat in de aanwezige veldgewassen gretig voedsel vond, nam zulke afmetingen aan dat men voor overslaan naar de slagerij en belendende perceelen vreesde. De brandweer wist ech ter door flink optreden het vuur tot de scnuren en bergplaatsan te beperken. Deze gingen gehee in vlammen op. Een groote parüj veldgewassen en een aantal gereedschappen werden eveneens vernield. Inbrekers op heeterdaad betrapt Toen Woensdag het echtpaar L dat in de Joh. Maeteuyker straat te Den Haag woont thuis kwam, bemerkten zij, dat de voordeur van het nachtslot af was. Toen men de trap opliep en over het geval praatte, kwamen plotseling twee mannen te voor sctayn, die in groote vaart dhr en mevr. L. voorbij liepen en de Btraat op renden. Zy gingen in verschillende richtingen. De 53 jarige heer L die de inbrekers naliep smaakte het genoegen een inbreker by de hals te grijpen en aan een surveilleerendsn agent van politie over te leveren. Hy bleek te zyü zekere de H., een zeer goede bekende van de politie. Hy had een volledige in brekersuitrusting by zich. 's Avonds is de politie er in geslaagd ook den tweeden inbre ker te arresteeren. Het is de 35- jarige A. S. V. Op het hoofdstation te Groningen stapte de 58-jarige Q. Mulder die met den laatBten trein uit Hoogezand om half 12 te Groningen arriveerde, uit den trein terwijl deze nog in bewe ging was. Hij kwam te vallen, geraakte tusschen de treeplank en het perron bekneld en werd ongeveer 50 meter meegesleurd. De treinbeambten zagen, dat de ongelukkige hierbij werd rondgeslingerd. Zijn lijk werd voor de oogen van zijn vrouw, die hem kwam afhalen, bevrijd. Woensdagochtend is een trambus onder Sexbierum in een langs den weg loopende sloot gereden, waarin hij gekanteld terecht kwam. De bus was geheel met passagiers bezet. De gevolgen van het ongeluk ie'en zich aanvankelijk ernstig aanzien. De heer v. d. Mei die toevallig onmiddellijk achter de bus reed, wist eenige passagiers onder wie de bekende kaatser Kuiken met zijn vrouw en kind uit de bus te helpen, terwijl toe geschoten omwonenden de ove rigen uit hun netelige positie wisten te redden. De meeste passagiers hadden lichte ontvel lingen opgeloopen of waren licht gewond door glasscherven. En kele anderen, onder wie een vrouw, hadden verwondingen van ernstigen aard gekregen. Do vrouw werd dadelijk naar het ziekenhuis te Leeuwarden vervoerd. Twee bejaarde mannen wer den onder behandeling van dok toren gesteld. De overige pas sagiers, onder wie enkele kin deren, konden na verbonden te zijn, hun reis vervolgen. De chauffeur bleef ongedeerd. Een der gewonden is gisteren over leden. Woensdagavond was de J6 jarige Willy Gabriels uit Spaubeek in de Maas by het overzetveer tusscoen Elsioo en Gothem aan het baden. Op een gegeven oogenblik verdween hij m de diepte. Zijn broer, de 25-jarige Thyme Gabriels, die aan den kant stond te kyken, sprong gekleed te water, doch ook hy verdween in de diepte. Een voorbygauger begaf zich vervolgens te water en wist beide drenkelingen op het droge te brengen. lJlings ontboden geneesheeren pasten kunstmatige ademnalmg toe, hetgeen alleen oy Tnyme baatte. De jongste oleek reeds te zyn overleden. Gisteren is de 25-jarige G. Gerritsen uit Arnhem, die met zyn verlooide een fietstocht maak te, te Nieuwersiuis door een tou ringcar uit Amsterdam aangere den. G. kwam te vallen en bleef ernstig gewond op den weg liggen. In bewusteloozen toestand werd het slachtoffer naar het zieken huis. te Utrecht overgebracht, waar hij is overleden. Groote brand te Antwerpen. Gisterenavond stroomden dui zenden naar de Meir, waar de Groote Bazaar in brand stond. Hoog lekten de vlammen uit door een zwarte rookmassa. De politie doet wanhopige pogingen om de menschenmassa terug te drijven. Brandweerauto's nade ren en slangen worden uitgerold ia zenuwachtige haast. Stroomeu water ploffan woldra in het vuur, dat begonnen is in de speelgoe- derenafdeeling op de 3e verdie- pmg en zich voortzet tusschen tapijten, linoleums, euz. enz. en ondragelijke hitte geelt. Als apen klimmen de pompiers in de brandladders, maar moeten terug voor den vuurkolom. Te 10 uur rukten de militairen aan om het terrein af te zetten. Zelfs op den Boerentoren is de hitte niet te dragen, ofschoon men daar een prachtig gezicht op de ramp had. De Groote Bazaar heeft een oppervlakte van 5000 M2 en het is overal vuur. Te één uur vannacht was men den brand meester. De eerste twee ver diepingen zyn gespaard, doch de rest is een ruïne. Het grootste deel der tribunes is ingestort. Een hevige brand is ook uit gebroken in het radio-zendstation van San Paulo, bij Rome. De schade bedraagt twee mil- lioen lire. Het radiostatioa behoort aan de Italiaansche militaire marine. Tengevolge van den aan houdenden regenval zijn op de Pbilippijnen groote overstroomin gen ontstaan Op Luzon is een groot deel van den oogst ver nield Vele huizen werden ver nield. Men vreest dat epide mieën zullen uitbreken. In het dal van de rivier Agno zijn vele personen verdronken. Ten gevolge van een explo sie zijn in een buitenwijk van Smyrna eenige petroleumreser- voirs in brand gevlogen. In to taal zijn er 35 slachtoffers, o.w. 20 dooden of vermisten. Als gevolg van een spring vloed zijn in het district Burma ongeveer vijftig personen om het leven gekomen. Drie tot vier dui zend personen zyn dakloos ge worden. Zes lijken van slachtoffers van de mijnramp, die zich op 1 October 1936 te La Bouverie bij Borgen had voorgedaan, zijn pas uit de mijn gehaald. Toen de ramp plaats had, zag men zich genoodzaakt in de mijn een muur op te trekken, daar men den brand niet meester kon worden. Zoo bleven op een diepte van 950 M acht lijken over. Woens dagavond werden zes dier lijken teruggevonden. Zij waren niet verkoold, de slachtoffers waren aan verstikking overleden. Een 2-jarig jongetje, zoontje van een schatrijken hotelhouder te Chicago, is door gangsters ont voerd, toen hij met verscheidene andere kinderen in het byzijn van zijn moeder in den tuin speel de. Iu enkele seconden waren de roovers met het kind verdwenen Per telefoon hebben zij daarna een losgeld van vijfduizend dollar geëischt. De politie is direct met het opsporingswerk begonnen en Woensdag liet de onderprocureur van Chicago mededeelen, dat het kind ongedeerd teruggevondenis. Vliegongelukken. Een Amerikaansch watervlieg tuig is bij Colon vergaan. Het vliegtuig had elf passagiers en drie leden van de bemanning aan boord. Drie watervliegtuigen en een transportvliegtuig gingen onver wijld op zoek en weldra voeg den zich 64 Amerikaansche leger en vloot-vliegiuigen bij hen. Ook oorlogsschepen namen aan het opsporingswerk deel. De piloot van een der leger vliegtuigen heeft na lang zoeken gemeld, dat bij op dertig mijl ten Noordoosten van Cristobal een fragment van het verongelukte toestel boven zee heeft zien uit steken. Van de veertien inzit tenden werd geen spoor meer gevonden. Tot de verongelukte passagiers behooren o.a. twee ambtenaren van het Amerikaansche depar- een vrouw ben, bij zijn moeder was terug- gekeerd en, na den verlofstyd overschreden te hebban, niet durfde terugkeeren en zoo 21 jaar in het dorp Mouy van het Oise- departement bij de oude verstopt bleef, is na haar dood uit zyu schuilhoek te voorschijn geko men. Toen hij zich by de gen darmerie meldde vernam hij, dat degenen die zich in deze omstan digheden aan desertie hebben schuldig gemaakt, al lang de straf kwyt gescholden is. Volgens de jongste telling bad Londen op 30 Juni j.l. 8 203 943 inwoners. Overleden. AcKer, 59 j., de Smit. 20. 32 jechig. 16. Ursula van wed. vaD Petrus Maria de B»kker, van Cyriile van Sportnieuws. Heese (te Graauw). Zxamslag. Gehuwd. 2 Juli. Frai <j is de Jonge, 34 j en Airiana Dekker, 28 j. 15. David van Wijck. 23 j. en Sara de Vos, 25 j. Pieier van Lange- velde, 23 j. en Janna Kempe, 19 j. Geboren Pieter de Hamelink. Marinus Schippers, van Levinus de zanna de Zeeuw. Wielersport. Men schrijft ons Door toevallige omstandighe den waren wij Dinsdag 3 Aug getuige van een z.g. kermiscours voor beginnelingen te Bouchaute (België). Onder de 35 deelnemers, welke aan de start verschenen, waren 4 jongens uit. onze gemeente, nl. R. Blankert, A. Hamelink, Q. Tiele- man Jz. en C. Jansen Cz. De laatste twee waagden zich voor de eerste keer in een wed strijd, de twee eerstgenoemden hebben al aan enkele coursen in dit seizoen met succes meegedaan. Het valt niet mee voor Hol- landsche jongens om in België een prijs te winnen. In de eerste plaats hebben ze bijna nooit die moreele steun zooals de Belgen, omdat er te weinig supporters met hen meegaan en ten tweede zijn ze niet zoo goed getraind op de groote keien, waar de Belgische wegen zoo rijk van voorzien zijn Al met al hebben de-Axelaars het er goed afgebracht. Het traject dat gereden moest worden was zeer slecht gekozen, doordat de renners elkander steeds tegen kwamen op denzelfden weg en vanwege de korte draaien, die genomen moesten worden op dt eindpunten. Dit laatste werd G. Tieleman al spoedig noodlottig, daar hij vanwege een val genood zaakt werd den strijd te staken De uitslag van deze pl.m. 65 K M. wegwedstrijd was 1. De Vlaeminck, Eecloo. 2. J. Doorns, Terneuzen. 3 M. Stuivaert, Bouchaute. 4. G. Stuivaert, Maagd v. Gent 5. Driessen, Hoofdplaat. 6. Freyser, Terhole. 7. R. Blankert, Axel. 8. Herman, Boschkapelle. 9. A. Hamelink, Axel. 10. J. van Gelderen, Terneuzen. Vermeld zij nog, dat C.Jansen als elfde aankwam en een troost prijs kreeg, wat voor zijn moedig rijden wel verdiend was. De 65 K.M. werd afgelegd in 1 uur 55 min., wat gezien het oponthoud met de vele korte draaien een goede tijd is. 9 Frai ^ois, z. van Putter eu Hebrina 11. Herman, z van EleDbaas en Sara 16 Jeleijntje, d. Putter en Su- 18 Jannet*, d. van Jaceb de Bruijne en Geertruida Corstauje 20. Jan, z. van Hendrik Cornelnsen en Magdalena Hamelink 30 Adri- ana, d. van Airiaan van de Vrie en Jacomina Siab^ekoorn. Overleden 12. Reimer Boeije, 74 j., echtg. van Janna den Hamer. 22. Petrus Haak, 72 j., echtg. van Meehelina van de Velde. 28 KrijDa Snap, 63 j., echtg. van Pieier de Vos. Branden. In de motorenbaan te Turyn is gisterenmiddag een hevige brand uitgebroken. Ongeveer 6000 vierkante meter van den aanleg waren spoedig een prooi der vlammen. tement van Haudel en twee kinderen. Dinsdag is op het Egyptische vliegveld Wadi Halta een Itali- aansch verkeersvliegtuig van den dienst RomeAddis Abeba by den start over den kop geslagen en m brand gevlogen. De beide bestuurders, de radio-telegrafist, de boordwerktuigkundige en de vier passagiers zyn om het leven gekomen. Een lestoestel van de militaire luchtmacht is by Suttonbridge in Cambridgeshire gevallen en ver nield. De twee inzittenden kwa men om het leven. Dit is het 52ste ongeluk by de Engelsche lucht macht in dit jaar: 81 manschen hebban sedert 1 Januari den dood gevonden. Eön zekere Delcourt, di® na twee jaar aan het front in Frank rijk zyn plicht gedaan en eenige verwondingen opgeloopen te heb- Hoek Gehuwd. 15 Juli. Martinus Leijs, 20 j. en Fran §}ise Bolleman, 24 j. 22. Johan van Kerkfort (van Westdorpe), 22 j. en Adriana Riemens, 19 j. Hendrik Wolfert, 26 j. en Maria Dees, 26 j Geboren. 1. Lein, z. van Marinus Moerman en Cornelia Soap. 3. Maria, d. van Fran cis Dieleman en Margaretha de Lavoir. 6. Jacobus, z. van Johaunes de Ritter en Catharina Herrebout. Overleden. 7. Cornells Vinke, 56 j., echtg. van Janna Riuk- houd. 22. Jacobus Pladdet, 66 j., echtg. vau Rachel Sanders. Hontenisse. Ondertrouwd. 16 Juli. Arie Lensen (van Ter Neuzen), 26 j. en Tanneke Broer, 25 j. 29 Bernard Eg germont, 28 j. en Cordula Burm, 27 j. Gehuwd. 15. Petrus Geene, 27 j en Christina de Zwart, 20 j. Geboren. 15. Theodorus, z van Eduard van den Bergen en Rosalia Bogaerf» 20. R»né, z van Petrus Heijman en Elisa van Leemput. 22 Mercella, d. van Eduardus van Ommeeren en Louisa Hejje. Allen, die de autorit van j.l. Dinsdag naar Antwerpen hebben medegemaakt, inzonderheid de üuden van dagen, wenschen hierbij uiting te geven aan hunne tevredenheid voor de wijze, wdsiup die is geschied. Geen enkele uitzondering mag hier worden gemaakt. Toch mogen we den Edel Acht baren Burgemeester en de com missieleden, die tot het welslagen medewerkten van dezen uitermate genoegelijken dag met verbeten. Aan allen onzen hartelijken dank en lot weciiicns NAMENS DE OUDEN VAN DAGEN. De Plaatselijke Com missie van hel T.B.C. Fonds «DRAAGT ELKANuERS LASTEN" beveelt de collecte die gehouden zal worden op Augustus a s. en uitgaande van Cnr. Ndiionaal Vakverbond, zeerste aan. De Secretaris, A. J. OOSTDiJK. öshééST" Notarissen H. JONKERS en W. HA- MELYNCK te Goes, zullen op des voormiddags lü uur (.nieuwe lijd) te Goes in «Het Slot Ostende" in één zitting bij opbod len verzoeke van den heer CH. P. SERRARENS, te Goes, publiek verkoopen 7 net ten JJ te 's Heerenhoek, met Bouw en Weilanden en Boom gaard ui de gemeenten 's Hee- renhoek en Borssele groot 22.16.20 tti-ciaren, bewoond door den heer Jan van Eykeren Jr., in diverse perceelen, cumbinatie's en in massa. Te aanvaarden de hofstede 1 Maart 1939, de landerijen ge deeltelijk 1 November 1937 en gedeeltelijk 1 November 1938. Voor soliede koopers is hypo theek beschikbaar. Boekjes met kaart te bekomen ten kantore van de Notarissen, van af 14 Augustus 1937, alwaar nadere inlichtingen zijn te ver krijgen. Aanbevelend, STATIONSSTRAAT,

Axelsche Courant | 1937 | | pagina 5