de TURNUITVOERIM Voorloopig Bericht. Een net DAGMEISJE. li SLAGERSVAKCURSUS. Juli-Augustus Aar,besteding. Zoo juist verschenen J. C. K/AA', Bekendmakingen. Openbare Vergadering Ingebruikstelling Parkeerterrein Oranjestraat. BEZOEKT a.s. Zaterdag 10 Juli Het uitbreiden en verbouwen van een Winkelhuis op Dinsdag 27 Juli 1937, Terstond gevraagd: Uit de hand te koop: PRIJS 45 CENT. blijkbaar niet dat bet geladen was, met bet noodlottige gevolg dat bet plotseling atging en een kogeltje hem in de hartstreek drong. Aanstonds werd de man naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij evenwel spoedig na aankomst overleed. De onge lukkige is 35 jaar oud, gehuwd en vader van drie kinderen. Rywieldieven. Met behulp van de politie is de Tilburgsche recherche een bende jeugdige rywieldieven op het spoor gekomeD, die het laatste halt jaar niet minder dan 34 rij wielen had gestolen, waarvan 27 te Tilburg, 2 te Breda, 3 te Ois- terwijk en 2 te Goirle. Het 3 jarig dochtertje van de familie H. te Soest is Woens dagmorgen door een vrachtauto aangereden en gedood. De auto reed met matigen gang door de Kerkstraat, toen plotseling het meisje uit den tuin kwam hollen en den rijweg overstak. De chauf feur kon een aanryding niet voor komen, zoodat het kind door het rechterspatbord werd gegrepen en weggeslingerd. Dr. Ruppert constateerde een schedelbasis- fractuur, tengevolge waarvan het kind enkele oogenbiikken na de aanrijding overleed. Dinsdagmiddag is een 17- jarige loopjongen, doordat hij mis stapte, van de tweede verdieping van het schoenenmagazijn Mesco aan de Hoogstraat te Rotterdam, naar beneden geslagen. De jongen viel eerst door een glazen dak lantaarn, waarna hij van onge veer 8 meter hoogte in den win kel terecht kwam. Met een ern stige schedelfractuur is bij naar het ziekenhuis vervoerd, waar hy is overleden. Vermoedelijk door het spe len met vuur in een garage is het zoontje van den heer v Boven te Arcen in brand geraakt. Het ongeluk werd aanvankelijk door niemand opgemerkt, zoodat de jongen in deerniswekkenden toe stand en met brandwonden over dekt, achter de garage werd ge vonden Ofschoon geneeskundige hulp spoedig ter plaatse was, mocht zulks niet meer baten. Kort na het ongeval is het knaap je aan zyn wonden bezweken In den nacht van Zondag op Maandag hebben drie dieven gepoogd in te breken in de wo ning van den rijksveldwachter te Geleen. Toen de veldwachter op het gerucht wakker werd, heeft hy de dieven, die er van door gingen, in nachtgewaad ach tervolgd. Naby het Sportpark kreeg hy in het zicht, by loste drie revol verschoten, waarop een hevig gegil volgde. Hij kon echter niet nagaan of iemand was getroffen. Zyn hond slaagde er in, een der mannen te doen stilstaan. Deze werd terstond aan een kort ver hoor onderworpen en in arrest gesteld. Op het pad langs de beek welke achter de woning van den rijksveldwachter loopt, werden drie rijwielen en drie paar schoe nen gevonden, alsmede 4 kooien met vinken, die de inbrekers reeds uit het bnis haddengehaald. Het elfjarig achterlijk dochter tje van de familie M. aan den Antwerpschestraatweg te Nieuw- Borgvliet is doordat zij in een on bewaakt oogenblik met lucifers speelde in brand geraakt. Op het hulpgeroep van het kind snelde de vader toe, wien het gelukte met zija jas de viammen te doo- ven. Het deerlijk gewonde meisje Werd in een deken gewikkeld en naar het Alg. Burg. Gasthuis te Bergen op Zoom gebracht. De verwondingen waren van dien aard, dat er weinig hoop bestaat het kind in leven te houden. Vermoedelijk tengevolge van het eten van ondeugdelijke le vensmiddelen hebben zich in bet gezin van D. in Beek (Lver giftigingsverschijnselen voorge daan. De ziekte openbaarde zich het eerst bij de ouders o a. door een acute oogontsteking. Later deden zich dezelfde ziektever schijnselen voor bij de kinderen. De ouders en de kinderen zyn In h?t **"k"Ehtr's opgrscmrB Een „tippelaar". Er zijn wandelaars, die alleen een genoegen scheppen in de training voor een Vierdaagscbe, maar er zijn er ook, die voor hun pleizier rondom Afrika wan- deleD, waarvoor de thans 49- jarige busb --stuurder Scott uit Woking in 1910 twee jaar noodig had. Maar daarmede was zijn wandelwoede nog lang niet be koeld. Op 1 Oct. 1933 vertrok hy uit Londen voor een wandel tocht naar Kaapstad. Hij liep naar Dover, stak met de boot naar Frankrnk over, nam ver volgens den weg naar Italië en wandelde via Sicilië en Malta, door de Libyscbe woestijn, door Egyrte en oen Soedan naar zijn einddoelKaapstad, waar pijpers vaD de Zuid-Atrikaansche hoog landen hem op 7 Juni van dit jaar inhaalden. Scott is deze week per boot in Southampton teruggekeerd, maar bij zou geen wandelaar zyn, indien hij niet den tocht van Southampton naar Londen wederom te voet afl. 'gde De viering van den Onaf hankelijkheidsdag heeft in de Vereenigde Skaten weer de noo- dige slachtoff rs geëischtals gevolg van ongelukken van diversen aard zijn meer dan 300 personen om het leven ge komen. Auto-ongevallen maak ten circa 200 slachtoffers, terwijl voorts 70 personen door ver drinking om het leven kwamer». De" voorzitster van den Engelschen bond tot bescherming van dieren heeft 15 000 francs ter beschikking gesteld van de monniken om de St. Bernards- honden betere huisvesting te verleenen gedurende de winter maanden en te voorkomen, dat zij worden afgemaakt. Hiertoe was besloten, nadat zij onlangs een kind verscheurd hadden. Men schreef dit toe aan de lang durige opsluiting in onvoldoende hokken gedurende den winter. Buitenland. Amelia Earliart is een Amerikaansche vliegster, of was het misschien. Maar met haar metgezel Noman onder nam zij de vorige week een reis per vliegtuig om de wereld, lot men onverwacht niet meer van haar hoorde, dan 'vermoedelijk enkele seinen, waaruit zou blij ken, dat ze rondom Hornland aan de Chineesche Zuidkust ergens zou vertoeven, zonder verder te kunnen. De geheele wereld is er mee in de weer en oorlogs schepen met vliegmachines zijn in die richting zoekende, doch tot heden zonder resultaat. Als men weet, dat het onder zoek naar de verblijfplaats van deze beide menschen per dag 250000 dollar kost en men ver gelijkt daarbij hoeveel menschen- levens er om een kleinigheid worden neergeschoten of anders zins vernield, dan komt het ver schil tusschen het eene mensch en het andere wel in een scherp licht te staan. Uit Duitschland. Er zijn maatregelen gepubli ceerd ten behoeve van de waar borging der broodvoorziening van het Duitsche volk in het nieuwe oogstjaar. Veiboden wordt zuiver tarwe- of roggemeel te gebruiken voor het bakken van koek of brood. Tevens is het verboden tarwe, r°Kge» gerst, haver, boekweit, maïs of gerst te gebruiken voor het distilleeren van alcoholhoudende dranken. Ten verkoop aangeboden brood moet 24 uur oud zijn. In de maalregelingen is nog geen wij ziging gebracht. Tarwe moet voor 80 pet. vermalen worden. Het meel zal evenals verleden jaar tot een percentage van 7 pet. ver mengd worden met maïsmeel. Ten einde een tekort aan rogge meel te voorkomen, zal dit even eens gemengd worden met maïs meel, tot na den aardappeloogst. Dan zal aardappelmeel voor dit doel worden gebruikt. De Rijkskamer voor het schouw» burgwezer, heeft een decreet uit gevaardigd* wsaiblj het aan goo« chelaars uitdrukkelijk wordt ver boden eieren, melk of andere eetbare producten bij hun ver tooningen te gebruiken. „Voed- selverspilling", zoo wordt in het discreet gezegd, „kan bij de uit voering van het vierjarenplan niet worden toegestaan". Overtreders stellen zich aan zware straffen bloot. Het is den goochelaars tevens verboden, in het openbaar hun trucs te verklaren. Voor dit laatste voorschrift wordt geen re den aangevoerd. De burgemeester van een dorp in Baden is uit zijn ambt ont slagen, omdat hij zakelijke relaties onderhield met een Joodsch vee koopman. Dit is voor het eerst, dat de bedreiging wordt uitgevoerd, amb tenaren met ontslag te straffen, als zij nog betrekkingen met joden onderhouden. Het vonnis wordt in de Duit sche bladen van vérstrekkende beteekenis genoemd, zoodat men wel kan verwachten, dat dit op treden tegen een ongehoorzaam ambtenaar een voorbeeld zal zijn voor de toekomst. Het schijnt dus niet langer bij dreigementen te blijven, doch iedere ambtenaar, die nog met een Jcod durft om gaan, loopt gevaar, zijn betrekking en zijn bestaansmogelijkheden te verliezen. In de motiveering van het von nis wordt er o. a. op gewezen, dat „ten gevolge van het binnen dringen van Joodsche kooplieden in de woningen en stallen van de landelijke bevolking wantoestan den, niet alleen van zuiver eco- nomischen aard, zijn ontstaan". Te Oberback bij Brückenau is de nieuwe rijksmoederschool van den nat.-soc. vrouwenbond ge opend. Hier zullen vrouwen en meisjes worden onderricht in huis houdelijke kwesties en vertrouwd worden gemaakt met de biologi sche wetten. Dalende werkloosheid. Volgens de statistiek van het Internationaal Arbeidsbureau is de werkloosheid in de geheele wereld opnieuw afgenomen. Bijna overal is het aantal ingeschreven werk- loozen, vergeleken met het vorige jaar, gedaald. Een uitzondering alleen vormen Denemarken, Est land, Finland, Letland en Joego slavië, waar de cijfers een geringe toeneming vertoonen, welke echter aan tijdelijke omstandigheden is toe te schrijven. Dansrerbod. In de provincie Toekiën is het allen openbaren ambtenaren en beambten verboden, te dansen. Dit verbod is uitgevaardigd door de provinciale universiteiten, die overtreding met „zware straffen" bedreigen. In verscheidene plaatsen in China werd door de locale auto riteiten het dansen verboden. Sportnieuws. Veteranen voetbal WanDeer de gewone compe- titie's beëindigd zijn en de actieve voetballers bun schoenen voor eenigen tijd aan den kapstok hangeD, komt tegenwoordig in verschillende plaatsen onder de „oude garde" van Koning Voetbal den lust naar voreD, om ook nog eens een balletje te schoppen, en we krijgen dan Z20, „veteranen-wedstrjjden" te aanschouwen. Dit kan oi.geen kwaad en dergelijke lichaams oefening ach'en we zelfs goed op frissche zomeravonden. Zoo hebben we ook hier weer een pittig elftal veteranen van de V. V. Axel, die Woensdag avond onder tamelijke belang stelling een wedstrijd speelden tegen een elftal, dat aangekon digd was als „De Dokken". Een ietwat zonderlinge naam, maar deze deed aan bun kwaliteiten, wat ijver, volharding en sporti viteit betreft, niets tekort. Het was een revanche-wed strijd, waaruit blykt, dat beido partijen elkaar al eens meer ontmoet hebben, maar toen voe ren de Dokken nog onder andere vlag 1 Revanche hebben deze echter nog niet kunnen nemen, daarvoor glansden er nog te veel „oude sterren" onder de vete ranen. De voorhoede was soms een lust, vooral de vleugels, goed gevoed door een oordeelkundige aanvalsleider, waarnaast een paar binnenspelers opereerden, die ook goals kunnen maken. Er liepen huisvaders tusschen van onberispelijk „slanke lijn" en ook een enkel „buikje", type Constant Feitb. In de midden linie o.a een hardwerkende spil, die onder hoogspanning stond en overal als een vinnige terrier opdoemde, en van achter een duo, dat eens als een rots in de branding stond. Tusschen de palen ook al een oude bekende, die nu eens niet de grens-, doch de doellijn bewaakte. Een aardig geheel, waar nog „toekomst" in zit, als ze maar volhouden Dit geldt ook voor de Dokken. Stoere boys, niet zoo bekend in de Axelscüe voetbalwereld, doch over het algemeen snel en m^t een vry goeden kyk op ver schillende situatie's, uit vete ranen-oogpunt gezien. Ze liepen bard van stapel en namen eerst de leiding op de Oranje-sterren, die toen in de meerderbeid kwamen, maar toch nog gerui men tijd noodig hadden om gelyk te maken. Toen het net (ot beter gezegd „het gat" gevonden was, want er wareD geen netten), was er geen houden meer aan en zoo stond het bij de rust dan ook 41 voor de veteranen. De tweede helft werd met nieuwe energie ingezet en spoe dig was het 51. Verandering is hierin niet meer gekomen, otscboon zich kansen genoeg voordeden. Maar de vermoeid heid deed zich ook gelden en een en ander gat nogal eens aanleiding tot hilariteit onder het publiek, dat zich kostelijk beeft geamuseerd. We hopen zoowel de veteranen als da Dokken nog meermalen in actie te zien dezen zomer. En misschien komen er nog wel een paar andere elftallen bij uit verschillende kriDgen, zoodat een „veteranen-competitie" kan ge speeld worden. De Burgemeester der Gemeente AXEL maakt bekend, dat eene van den Gemeenteraad van Axel op Dinsdag 13 Juli 1937, des namiddags ten twee ure, ten Raadhuize zal worden ge houden. Axel, 9 Juli 1937. De Burgemeester, BLOK Burgemeester en Wethouders van AXEL brengen ter openbare kennis, dat het parkeerterrein aan de Oranjestraat met ingang van 10 Juli a s. in gebruik wordt gesteld. Het College verzoekt dit terrein zooveel mogelijk voor het par keeren van auto's te bezigen. Des Zaterdags en op andere daarvoor in de termen vallende dagen, zal dit terrein worden verzorgd door een daartoe van het Gemeentebestuur aangewezen persoon, die de zorg voor de daar geplaatste wagens op zich neemt. Axel, den 9 Juli 1937. Burgemeester en Wethouders van Axel, De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARIS. Ad verten ti« n. op het terrein van de V. V. A. achter het voetbalterrein. Entré» 20 cent. Kinderen 10 cent, belasting inbegrepen. 9^" De lpden der V V. A. v>g«n teegantr, alléén op vertoon van lidmaatschaps kaart. Ondergeteekende zal op Maandag 19 Juli, des n.m. 5 tmr, in het hotel „Het Centrum" te Axel, trachten aan te besteden: aan de Noordstraat te AXEL, in perc., comb, van perc. of in massa. Bestek en teekening k f150 voor perc. 1 en 2; voor perc. 3, 4 en 5 fl.— bij het Bouwbureau M. J. VAN DEN BERG. Markt, Axel. De onroerende goederen te Zuiddorpe van de fam. DHERT- Verbiest, zullen worden geveild nam. 2 uur, in het café van Gez. Moerdijk te Zuiddorpe. Notarissen F4NOY. HOVING. AdresBureau van dit Blad. staande te AXEL, Langedreef. AdresBureau van dit Blad. Ingevolge goedgekeurd Koninklijk Besluit van 11 Maart 1937, zal er te Ter Neuzen een Slagersvakcursus worden ge houden. Leerlingen kunnen zici a m< lu n bij den Secretaris Z C ECKHARDT, Axelsehestraat 38a te Ter Neuzen, waar alle inlichtingen zijn te bekomen. Boekhandel MODEPRACHT

Axelsche Courant | 1937 | | pagina 4