Nieuw gpbouwde Woning. Groenten - fruit REISGIDSEN TRAMBOEKJES. J. C. ill lartt Bel Wood- en Wlakelhuis Yisscherjj- artikelen, De Goedkoope Winkel teren Yiogerboeden I te mmi Zie Etalage. Zie Etalage. (2o) J. G. MEIJER. J. C. VINK, Gemengd ISieuws. Buitenland. Een net Meisje PH. DE NEVE. Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. Zomerdienst 1937. en Collecte Nat. Reclasseeringsdag in Nederland. Advertentien. Faillissement WILLEM MIERAS Een groote sorteering te AXEL. HM IILTM, Slalioialr. I. der Hoopcurator mr. G. Ti chelman te Terneuzen. Oplichting. De marechaussee te Breskens bedt aangehouden en ter be schikking van de justitie te Mid delburg gestdd zekeren F. J. v. Hadministrateur te Bier vliet, die er van wordt verdacht zich te hebben schuldig gemaakt aan oplichting en verduistering, gepleegd te IJzandijke. Mdb. Crt. De rechtbank te Alkmaar heeft vonnis gewezen in de zaak tegen P. J. O., secretaris van den bjjzonderen vrij willigen land storm te Alkmaar, verdacht van verduistering en valschheid in geschrifte. De eisch was twee jaar. De rechtbank veroordeelde hem dienovereenkomstig. Te Goes werd Dinsdagmiddag de 73 jarige H. Kole uit 's Heer Arendskerke, terwijl hy de straal overstak naar den Stationsweg, gegrepen door een taxi. De aan geredene werd tegen den grond geslingerd en kwam daarby zoo ongelukkig neer, dat hy een zwa re schedelbreuk opliep en vry wel op slag dood was. Toen Woensdagavond de laatste vlucht per zweefvliegtuig op het vliegveld Vlissingen zou plaats hebben, stond de 16 jarige Minderhout uit Middelburg bij het wiel waarlangs de kabel van auto tot toestel loopt, op post M. mil de den kabel op zyn plaats leggen juist toen men aan de andere zijde van het veld begon te trek ken. De rechterhaud van M werd door den tros gegrepen en drie vingers atgesneden, terwijl ook de pink deerlijk gehavend werd. Alleen de duim bleef aan de hand over. (Mb. Crt.) Op wie heeft u gestemd Blykens een verhaal in de a r. .Rotterdammer" werd deze vraag gedaan aan een heer te Utrecht, die een nichtje verwacntte uit Duitschland. Bekend is misschien, dat Duit- sche onderdanen, die naar hei buitenland willen, daartoe ver gunning moeten hebben van de Duitscne regeering. Uit de woonplaats van hei nichtje werd dus naar de familie te Utrecht een oiücieel formulier gezonden, waarop verschillende gegevens moesten worden in gevuld. Het merkwaardige is echter, dat dit formulier niet alleen moest worden ingevuld door het ge meentebestuur van Utrecht, maar ook door de afd. N.S.B. aldaar Men rekende er dus in Duitsch land al op, dat de N.S B. hier de regeering zou vormen De oom van bet nichtje ging echter maar te goeder trouw naai het hootdkwartier der N. S. B, waar ongeveer het volgende gesprek werd gevoerd tusschen den N.S.B.-man en den oom. Hou zee Goeden middag. Watiser van uw verlangen? Ik heb hier een formulier, dat blijkbaar hier afgestempeld moet worden. Wat is uw richting Ik doe niet aan politiek. Op wie heeft u dan ge stemd Daar heeft u niets mee te maken. Het spijt me, maar dan kan ik u niet helpen. Gaat u dan naar den kringleider. Het is ons niet bekend, hoe het verder is afgeloopen, maar het teekent toch wel sterk, dat men N.S.B. er schijnt te moeten zyn, om zyn familie uit Duitsch land hier te krijgen. We lezen, aai het Tweede Kamerlid Aibarda hieromtrent eenige vragen aan den minister heeft gesteld. Te Oldenzaal is de 10-jarige zoon van den arbeider Heltnuis, toen hy per rijwiel den hoek omsloeg, in botsing gekomen met •en paard, dat gespannen was voor een met kolen geladen wa len. De jongen werd tegen den grond gesmakt en kwam onder het voertuig terecht, zoodat de wielen den knaap over het hoofd gingen. De jongen is kort daarop overleden. Een pechvogel. Zaterdag vroeg te Rotterdam een 27 jarige Duitscher aan den chauffeur van een voorbijrijden de auto of hij mee mocht rijden. Bij een ontkennend antwoord werd de man kwaad en sloeg een portierraam stuk. Toen mocht hij wél mee het was een politie auto Esn dame, die by familie te Naarden logeert, zag, terwijl zij aan het baden was, dat twee jongens aan haar kleereD, die daar op het strand lagen, zaten. Later constateerde zij, dat haar gouden horloge en schoenen wa ren gestolen. De politieagent, die het onderzoek in handen had, vernam dat nog twee jongens een flesch limonade uit zijn auto had den gestolen en, toen hy hen aan hield, naam en adres te Bussum hadden opgegeven. Op dit adres waren de jongens onbekend, doch by onderzoek op de scholen zijn twee jongetjes van 9 en 11 jaar gevonden. De oudste, die onder regeeringstoezicht staat, had de damesschoenen aaa en het hor loge bij zich. Dinsdagnacht is onder de gemeente Voorst een personen auto bestuurd door den 18 jarigen J. Hammelink uit Deventer met groote snelheid tegen een boom gebotst. De auto kantelde nadat deze nog met den achterkant te gen een volgenden boom gesla gen was. De auto werd geheel vernield. De bestuurder, die niet in het bezit was van een rijbewys, kreeg een kaakfractuur. Zyn naast hem zittende 24 jarige broar klaagde over inwendige pynen. Beiden waren op weg naar Roosendaal om dun ouders, die uit Iudië te rug kwamen te verwelkomen Zy zyn naar het ziekenhuis te Deventer overgebracht. Woensdagavond is in een zwembad te Amerstoort de 21- jarige veldartillerist Olieslager uit Aken verdrouken; TijdeDS een stoeipartij werd by in het diepe bassin geduwd en daar O. niet kon zwemmen en er bovendien nog een zwemmer op hem terecht kwam is bij niet meer boven ge komen. Onmiddellijk bebban de badmeesters zich te water be geven om naar het slachtoffer te duiken. Maar eerst 10 minuten tater slaagde men er in het leven- looze lichaam van O. naar boven t£ brengen. Terwijl de bewoners zich reeds ter ruste hadden begeven, is Dinsdagavond brand ontstaan in de boerdery van den heer Vullings in de buurtschap Graf wegen. De brandweer moest door gebrek aan water werkeloos toe zien. Door dezen brand is het met twaalf kinderen gezegende gezin dakloos geworden. Te Lutterade is het vier jarig jongetje der familie BI. door een vrachtauto overreden en vrywel op slag gedood. Het ventje, dat achter op een met paard bespannen wagen was ge klommen en ter hoogte vau zijn ouderlijk huis er was afgespron gen, werd bij het oversteken van den rijweg door den auto over reden. hoorenden, te Amsterdam, in 1935 deed instellen in de boeken van den administrateur, zijn onregel matigheden aan het iicht geko men, welke tot ontslag van dezen fuDctionnari8 hebben geleid. Met het oog op de verdiensten welke de man voor de vereeni- ging heeft gehad, meende het bestuur de justitie buiten het ge val te moeten houden. Thans heeft echter een derde zich by de justitie over frauduleuze han delingen van den administrateur beklaagd. De centrale recherche is dezer dagen tot arrestatie van den man overgegaan. Het bedrag dat door den ad ministrateur in eigeD zaak is ver bruikt, zou 14.000 beloopen. 30 Cornelia Adriana, d. van Ma- nnus Mieras en Cornelia Levina Koster. Hendrik Dingenus, z. van Jacobus Pieter de Bruyne en Suzanna Pieternella de Pooter. Overleden. 12 Mei. Esther Geensen, 2 jaar, dochter van Ja cobus Geensen en Janneke Die- ieman. 14 Alouisius Alphonsius Marie van den Bos (van Ter Neuzen), 61 j., ecbtg van Maria Rosalia Wil ems. 24. Dominicus Hofman, 74 j., ecbtg. van Louisa Belaert 25. Catbarina Verberk- moes, 64 j., wed. van Adriaan Dey 28. Adriana Dieleman 76 jechtg. van Leendert Wolfert. Sportnieuws. Drie personen zoeken net en degelijk kosthuis te Axel. Brieven motto „kosthuis" Bur. v. d. blad. TE H. UUR: Te bevr Bureau van dit blad. GEVRAAGD: voor de morgenuren. Bureau van dit Blad. De Amnestie-wet. De Belgische Kamer heeft eindelyk over bet amnestie- ontwerp gestemd. De weken lange strijd is hiermee voorloo- pig ten einde. De activisten krijgen allen politieke amnestie, doch de ter dood veroordeelden (een 30 tal, waarvan verschil lende intus8chen reeds tot een andere nationaliteit overgingen of stierven) wordt het recht om in openbare Kamers enz.) te kunnen worden gekozen ont houden Als het ontwerp nu niet werd aangenomen, zou ze aftreden. De Hertog van Windsor. Gisteren heeft op het kasteel Candé naby Tours (Frankrijk) de huwe ijksvoltrekking plaats eehad tusschen den hertog van Windsor (ex koning Edward VIII) en mevr. Warfi'dd, tot voor kort mrs. Wally Simpson. De plechtigheid was heel een voudig. Om twaalf uur zat het jonge paar geknield voor rev. Jardine uit Darlington. Hy zegende het huwelyk volgens den Aoglicaan- schen ritus in. Over deze kerkelyke inzege ning is üeel wat te doen ge weest, omdat de autoriteiten der Anglicaansche kerk z ch tegen de kerkelyke inzegening ver zetten. Postduiven. In samenwerking met de vereen. Zaamslag, Schoondijke en Oost burg, werd een wedvlucht ge houden op Orleans, waarvan de volgende deelnemers uit Oost. Z. VI. prijs behaalden R. v. d. Veke, Zaamslag, 1ste, dr. Bom, Axel, 8e, 9e, 25e, 39., 44e, M. Sterringa, Kloosterzande, 15e, C. Heijnsdijk, Axel, 16e, J. M. Wisse, Zaamslag, 19e, J. Ver- eecken, Kloosterzande, 23e, Al. Neve, Walsoorden, 28e, Jac. Ne- teson, Kloosterzande, 29e, E. Mis seghers, Axel, 32e en Joh. Wie- land, Axel, 47e. Crisis-publicatiën. Verlangt u veracht GROENTEN en FRUIT K "mt dan eens hij ken bij NEVE in de Noordstraat en U zult zeker slagen. Ons streven is en b I ij f t U het beste aan te bieden voor den kleinsten prijs. Wordt ook thuis bezorgd. Aanbevelend, Trit f 38. AXEL. De Landbouw-Crisis-Organisatie voor Zeeland vestigt er de aan dacht van belanghebbenden op, dat aanvragen voor restitutie van teeltheffing aardappelen oogst 1937 vóór 15 Juni aanstaande bij haar moeten zijn ingediend. Aanvragen, welke later dan genoemden datum binnenkomen, zullen niet meer in behandeling worden genomen. Een uitzondering maken (uiter aard) de restitutie-aanvragen we gens misoogst (opbrengst minder dan 5000 KG. veldgewas per H A.); deze moeten minstens 15 dagen vóór het rooien bij dt L. C. O. v. Z. worden ingediend. Formulieren zijn verkrijgbaar bij de L. C. O. v. Z. en bij de Districtssecretarissen. Gedurende Mei 1937. Dinsdag begaf de 17-jarige v. d. M. te Venlo zich met spoed naar het strandbad om te zwem men. De jongen, die zich warm gtflatst had, begat zich oumid- aeilyk te water. Na zich even in het bassin te hebben begeven zakte hy ineen, waarna de dood spoedig intrad. Woensdagmiddag is op den onbewaakten overweg in den Molenweg te Amstelveen de 20- jarige wielryder V. door een trein gegrepen en ongeveer 25 meter meegesleurd. De jongen werd op slag gedood. Zyn rijwiel kwam op den trein terecht. f 14.000 verduisterd. By de conti öle welke het be stuur der vereeniging tot bevor- dering van de belangen der slecht- AXEL. Ondertrouwd. 13 Mei. Chri8tiaan Guiljam (van Zaam slag), 26 j. en Maria Murre, 24 j •14 Florandus van de Vijver, 30 j. en Maria Antoinetta Sijs, 25 j. Getrouwd. 13 Mei. Louis van den Berge, 30 j. en Jacomina Suzanna van de Ca*teel, 24 j. Marinus de Fouw. 23 j. en Anna Maria Debora Kiel, 31 j. Willem Wiegers (van Rotterdam), 25 j. en Janna Adriana Boeije, 25 j. 20. Willem de Bokx (van Hoek), 25 j. en Adriana Riemeos, 22 j Jacob Wolfert, 21 j en Jacoba Pieternella Wieland, 21 j 27 Gijsbregt Heynsdijk, 23 j. en Maria Janna de Kraker, 22 j. Geboren. *2 Mei Alida Jan neke, d. van Marinus Cornelis Dieleman en Suzanna Hamelink. 3. Jacob Martinus, z. van Mar- tinus Oppeneer en Maria Elisa beth Cové Pieter Jan, z van Hendrik Jan de Feyter en Mar- rigje Verstraten. 4 Frans, z var. Jacobus van Meurs eD Adria na Liodenberg. Iugrid JosephiDa M.ina, d. van Theodule Joseph Maria van Acker en Agnes Marie Cyrille van Waes. Jan, z. van Jan de Feyter en Dina de Fey ter. 10. Jan Cornelis, z. van Hendrik Jan Lensen en Helena Maria Tieleman. 17. Cornelis Adriaan, z van Elizabeth Brevet 18. Wilhelmina Francina, d van Willem Abraham de Jonge en Tanneke Meesen. 19 Jan Cor nells, z. van Jacobus Jansen van Rosendaal en Janneke Verschel ling. 25 Neel'je Elizabeth, d. van Adriaan Kolyn en Krina Elizabeth Hollebek. 28. Erna Pharaïlda Maria, d. van Emelius Augustus van Hecke en Christina Joanna van der Kelen. Tanneke i Geertruida, d, van Jacobus K'aaa- sen en Maria Susanna Schieman. De Burgemeester van AXEL maakt bekend, dat de collecte van de Nationale Reclasseerings dag ten behoeve van diverse vereenigingen is bepaald op 5 Juni a.s. Op dien dag en volgende dagen zal C. W. DE JONGE, wonende alhier Prins Hendrikstraat langs de woningen der ingezetenen komen, teneinde voor dit doe) te collecteeren. Deze collecte wordt door mij aanbevolen. Axel, 2 Juni 1937. De Burgemeester van Axel, BLOK. Koopman te Axel. De Curator in bovengenoemd faillissement heeft op heden ter Griffie van de Arrondissements Rechtbank te Middelburg en van het Kantongerecht te Terneuzen in afschrift neergelegd de lijst der voorloopig erkende schuldvorde ring, welke aldaar gedurende de zeven aan de verificatie vergadering voorafgaande dagen kosteloos ter inzage ligt. Tevens wordt medegedeeld, dat de verificatie-vergadering zal wor den gehouden op Zaterdag 12 Jont 1937, des v.m. te 11 uur m het Gerechtsgebouw aan het Hofplein te Middelburg en dat door den gefailleerde geen ont- werp-accoord ter G.iffie is neer gelegd. Hulst, 4 Juni 1937. Mr. R. J. LAMB00Y. M8BSF* Notaris FANOY te op Dinsdag 8 Juni 1937, I nam. 3 uur in nrt caté van Mej. Wed. G. Gilijamse te Axel, krachtens art. 1223 B. W. te ver- koopen met IPakhuisje te Axel, Koestraat, kad. sectie G no. 3154, groot 2 aren 3 centi aren, eigendom van en thans nog bewoond door WILLEM MIERAS. Terstond bij de betaling te aanvaarden. Betalen: uiterlijk 10 Juli 1937. vindt men in voor kinderen vanaf f0 65 Dames f0 80 verscnijnt binnenkort als handboek voor studie en practijk met formulieren en bijlagen. ppi.c ingenaaid f 2 90 J gebonden f 3.40 Vóó<" 1 JULI bes tldrtsp. f2,50 en f3,-. H Bestellingen worden gaarne aangenomen aan het Bureau van dit blad. Aanbevelend, Axel. IS vnnrncmfnj

Axelsche Courant | 1937 | | pagina 4