m REISGIDSEN TRAMBOEKJES. J C VINK - Markt STAATKUNDIG GEREFORMEERDE PARTIJ. No. één van lijst 8 Liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond". Stemt dus de LIBERALE partii, lijst 5. MAGGI5 JULIENNE, Buitenland. Bekendmakingen. H E R IJ K MATEN EN GEWICHTEN. Advertentiën. VOETBAL-VETERANEN „De verschillende godsdiensten in Nederland ondervonden steeds de meeste vrijheid onder een liberaal bewind". Ziedaar het onverdacht getuigenis van een orthodox dominé. Stemt dus ter wille van vrijheid van geweten de liberale lijst, lijst 5n Gevraagd voor direct: een Naaister. W. VAN HILTEN, Stationsstr. 1. Zomerdienst 1937. KIEZERS STEMT a s. WOENSDAG 26 MEI Het Bestuur der Statenkring „Hulst". Kiezers en Kiezeressen. Deze vrouw konat reeds 75 jaar lang in de kazernes om de sol daten chocolade enz. te verkoo- pen. Dit zeldzaam feit is Zater dag te Bergen op Zoom op bij zondere wijze gevierd. Om 11 uur stonden een deta chement het 3 RI., het 14 R.I. en het 7 R V.A op het markt plein opgesteld. Behalve Anneke en haar fa milieleden waren aanwezig vele militaire en burgerlijke autoritei ten en zeer vele nieuwsgierigen. Luitenant van Leuven las onder het spelen van het Wilhelmus het Kon. besluit voor, waarbij aan haar de bronzen eeremedaille werd verleend. Luitenant-kolonel Boeree spelde haar daarna de medaille op de borst. Men las dan een brief voor van dr. Colyn, waarin deze zyu gelukwenschen aanbood. Namens het 3e en 14e reg. in fanterie en het 7e reg. veldartil lerie werden eenige geschenken aangeboden. Tot slot van de plechtigheid is •en défilé langs Anneke gehou den, die had plaats genomen op het bordes van het stadhuis. Twee insjes verdronken. Te Leeuwarden zijn Zaterdag middag twee kinderen van den opperman Herder in een land- sloot te water geraakt en ver dronken. De beide kinderen, de 8 jarige Roelofje en haar 2 jarig zusje, waren achter de woning de weilanden ingegaan om daar bloemen te plukken. Daar de kinderen nogal lang wegbleven, ging de moeder na eenigen tij i eens kijken, doch ontdekte geen spoor van hen. Ook op haar roepen kreeg zij geen antwoord. Doodelijk ongerust liep zij verder om haar kinderen te zoeken. In een langs het land loopende sloot vond zij tenslotte de beide meisjes drijvende. Pogingen om de levensgeesten op te wekken, bleven zonder resultaat, nadat de kinderen door toegeschoten hulp op het droge waren ge bracht. Vermoedelijk is het kleinste meisje bij het bloemen plukken te water geraakt en is het oudere zusje bij haar pogiDgen om het kind te redden, eveneens ver dronken. Flinke moeder. Vrijdag deed een negenjarig meisje te Bussum haar moeder een verhaal, dat zij op een ter rein aan den Rijksweg door et n jongen met een pistool was be dreigd, waarna by niet nader te noemen handelingen met baar pleegde. De moeder trok on middellijk naar den Rijksweg en daar zij van het kind had ge hoord, dat de jongen op de fiats was geweest, stapte zij in de Gooische tram naar Amsterdam. Zy keek goed uit en zag in Diemen, een jongen fietsen, die aan de beschrijving beantwoord de. Zjj liet de tram stoppen en hield met een veldwachter, die toevallig ter plaatse was, den jongen aan. Deze was zoo be duusd, dat hij bekende. Hy bleek een klappertjespistool bij zich te hebben. De 16 jarige jongen is in de marechaussee kazerne te Bus8um ingesloten Door vllegtaig gedood Bij het opstijgen na een nood landing van een Duitsch militair vliegtuig heeft zich Vrijdagmid dag te Roodeschool een ernstig ongeval voorgedaan, waarbij de 70 jarige arbeider M Schoneveld uit Nieuwkerk werd gedocd De man werd door het toestel gegrepen en een eind meege sleurd. Hij moet vrijwel op slag zijn overleden. Het toestel kwam bovendien nog in aanraking met een op den weg Btaanden auto, en kwam daarna weer op het land terecht, waar het ernstig beschadigd bleef liggen. Bij een athletiekles van een der middelbare scholen te Amers foort kreeg een leerling een speer in den buik, doordat er van den verkeerden kant werd geworpen. Érnstig gewond is de jongen, de 19 jarige V., naar huis vervoerd. De marechaussee te Olden- ual beeft den 19 jarigen kan- leorbediende E. in arrest gesteld. Hij zou zich aan valscheid in ge schrifte en oplicnting voor een bedrag van ongeveer 4000, ten nadeele van de firma W. K. te Oldenzaal, waar by werkzaam was, hebben schuldig gemaakt. Zaterdagmiddag is te Co'.m- schate de 14 jarige G. Stegemau uit Deventer bij het visschen in de Schipbeek te water geraakt en verdronken. In eeH konijnenhol gestikt. Vrijdagnacht is de 64-jarige werklooze visscher Jac. Groen uit Egmond aan Zee in de dui nen onder Heemskerk veronge lukt. Eerst Zaterdag tegen den middag werd hy gevonden. Hy bleek door instorting van een konijnenhol, waaruit by blijkbaar een konijn wilde opdelven, den verstikkingsdood gevonden te hebben. G. laat twee minderjarige kiBderen achter. Toen de landbouwer Paeters te Maasbree zich dezer dagen iD de weide begaf om het vee te verzorgen, werd hy door een koe aangevallen. Het dier bewerkte den landbouwer zoodanig met de horens, dat bij ernstige wonden opliep. De man is thans bezwe ken. Noodweer. Een geweldige storm heeft de noodwoningen, waarin de werkloozen te Gdynia zyn onder gebracht, geheel vernield. Ver moedelijk zijn duizenden bewo ners dakloos geworden. Ook de spoorwegverbinding tusschen Danzig en Gdyna is verbroken. De spoordijk staat over een af stand van 10 K M. ond«r water. In het naburige dorp Grosskatz is eveneens groote schade aan gericht; ook hier zijn de huizen ondergeloopen en de te velde staande gewassen vernield. De Vlaamsche Amnestie- betooging. Onder groote deelneming van alle Vlaamsche deelen van België heeft Zondag de betooging voor amnestie te Brussel plaats gehad. Het défilé voorbij de Beurs werd over den Vlaamschen zen der uitgezonden en duurde een paar uur. Door de reportage kreeg men een levendigen indruk van den klturigen, talrijken stoet. „De Vlaamsche Leeuw" gespeeld door harmonie- of fanfarecorpse-, meegezongen door de betoogers en het geroep „Amnestie" was niet van de lucht. John. D. Rockefeller-j- Zondagmorgen is de befaamde petroleum-magnaat John D. Rocke feller, in den ouderdom van 97 jaar overleden. Mevrouw Louis Botha f Op haar bezitting in Natal is mevrouw Botha, de weduwe van den generaal uit den boerenoorlog en lateren eerste minister van Zuid-Afrika, overleden. Sportnieuws. TERNEUZEN-R C. S 5-0 Deze wedstryd, die Zondag te Terneuzen is gespeeld, had een spannender verloop, dan de cy fers zouden doen vermoeden. Voor de rust, die met blanken stand ingiDg, was het een gelijk opgaande party In de tweede helft was Terneuzen iets sterker, doch tot doelpunten kwam het voorloopig niet. Velen dachten dan ook reeds aan een puntloos gelyk spel, toen 12 minuten voor het einde Terneuzen het eerste doelpunt maakte, spoedig gevolgd door een tweede. R.C.S. zonk toen geheel in, waarvan Ter neuzen profiteerde om de eind stand in de laatste miDUten tot 50 op te voeren. De drie ge gadigden staan nu weer precies gelyk, met elk 2 verliespunten, zoodat het nog een spannend slot kan worden. De stand in da promotie- an degradatie-competitie is thans Terneuzen 2 10 1 6—2 2 Axel 2 10 1 4-4 2 R, C, 9, 2 10 1 8-7 2 ijax kampioen Het Amsterdamsche Ajax heeft Zondag het voetbalkampioen schap van Nederland behaald, door Feyenoerd met 2--0 te klop pen. Korfbal. Competitie Z.K B, Rapid*" speelde Zaterdag een competitiewedstrijd tegen „S.S S." van Colynsplaat, welke in ver band met de lastige reis te Hansweert plaats vond. In deze ontmoeting toonde „Rapide" zich de sterkste, al mogen gaan van beide partyen op een goed gespeelden wed strijd terugzien. Reeds dadelyk na den aanvang gaat „Rapide" ten aanval an weet het eerst te doelpuntenlang weet zy dien voorsprong niet te behouden, want slechts een paar minuten daarna zyn de partyen weer gelyk 1 1. De rood-zwarten zyn dan her haaldelijk in den aanval en het is onbegrijpelijk dat zy geen doelpunten weten te maken te kort en te ver doorgevoerd samenspel zijn wel oorzaak dat de „S S S."-verdediging Bteeds bytyds weet in te grypen, doch ook ontbrak het aan het goede schotofschoon een flinke voor sprong absoluut verdiend was geweest, was de stand by de rust nog steeds 1 1. Kort na de hervatting ziet .Rapide" haar meerderheid met een doelpunt beloond (2 1) waarna baar verdediging het niet gemakkelyk krygt, doordat het middenvak er niet goed in kan komen Wanneer zich dit weet te herstellen is het met „S S.S gedaan en de stand wordt 3—1. Na da vakwisseling we t Rapide's aanval zich door vlug samenspel zeer mooie kausen te scheppen en niet te verwon deren is het, dat zy haar voor sprong tot 4 1 weet op te voe ren. Met dezen stand komt een verdiende overwinning voor onza stadgenooten. VAN Burgemeester en Wethouders van AXEL maken bekend dat dit jaar voor den herijk der maten en gewichten zitting zal worden gehouden, in het gymnastieklokaal der Openbare School, voor de letters A tot en met F op 24 Mei, van 9-12 en van 13-16 u letters G tot en met L op 25 Mei, van 9 12 en van 13-16 u. letters M tot en met R en T op 27 Mei, van 9 12 en van 13-16 u voor de overigen op 28 Mei, van 9 12 en van 13 16 u. Aan belanghebbenden wordt in herinnering gebracht 1°. dat de maten en gewichten schoon, droog en roestvrij moeten worden aangeboden om onderzocht te kunnen worden IJzeren maten binnen en bui ten geverfd. Blikken malen blank geschuurd. Koperen gewichten afgewasschen en ook de gaten gereinigd. IJzeren gewichten mogen niet gepotlood zijn, doch moeten roestvrij zijn gemaakt en daarna ingewreven met ge kookte lijnolie 2'. dat de maten en gewichterf vóór 1 October 1987 ge stempeld moeten zijn met de letter K en dat er, bij verzuim of verhindering om van de zitting gebruik te maken, nog gelegenheid be staat maten en gewichten te laten herijken aan het ijk- kantoor te Middelburg, op eiken tweeden Donderdagen daaropvolgenden Vrijdag in iedere maand, uitgezonderd Augustus, van 9-12 en van 13Vj-16Vj uur; 3®. dat de maten en gewichten, welke worden gestempeld met het afkeuringsmerk niet in winkels enz. mogen teruggebracht worden 4°. dat betaald moet worden voor het onderzoek van maten en gewichten (ijkloon) en voor het justeeren van ge wichten (justeerloon) en wel ten bate van 's Rijks schat kist 5°. dat de milligram-gewichten niet op de herijkzitting maar alleen aan het ijkkantoor her ijkt kunnen worden. (Op zending per post franco met insluiting van een postbewijs tot een bedrag, overeenko mende met de som van 10 cent voor elk gewicht. Ook is mede te zenden de bij de laatste verificatie afgegeven gezegelde enveloppe, daar de gewichtjes anders aan de eischen, gesteld voor nieuwe, zullen moeten voldoen). Axel, 14 Mei 1937. De Burgemeester, BLOK. De wnd. Secretaris, M OGOEL. Getroowd D. J OOGEL Ezn. T. VAN BENDEGEM die mede namens hun familie hartelijk danken voor de betoonde vele belangstelling. Axel Noordstr. 36. Mei 1937. die zich wenschen aan ie «luiten, gelieven zich aanst Donderdag avond om half acht te mriden op het oefenterrein van de Voet balvereniging „Axel". Wed M DEN ENGELSMAN- Zegers, Oosterstraat 62 VERLOVINGSRINGEN 14 krts goud, vanaf f6 60 graveren gratis. Inkoop oud Goud en Zilver. Als ge Woensdag 26 Mei Uw stem uitbrengt, doet dan de goede keuze en stemt de partij die sinds lange jaren de partij is van gezag en vrijheid, van vooruit gang en volkswelvaart, van eenheid en van verdraag zaamheid. Wij bevelen aan, in dit geval het hokje rood te maken vóór den naam van Mr. BOON, dat is de tweede van lijst 5. Namens de Provinciale Kiesvereeniging in de Provinciale kieskring Hulst, Deze soep bevat, evenals MAGGI5 Groente - Groenté met Vermicelli - Rijst Julienne - Tapioca Julienne en andere soorten, het edelste wat Holland's groente tuin ons bieden kan. Al zijn smakelijkheid, z'n voe dingswaarde en aroma vindt U in deze heerlijke MAGGIS Soepen terug. EN Os. G. H. KERSTEN.

Axelsche Courant | 1937 | | pagina 3