W. VAN HILTEN. Stationsstr. K De „Hindenburg" ontploft. gesloten RINGEN: zelf zoo'n zware laak had opge legd en we verheugen ons in deze promotie, die den directeur tot groote eer strekt. Dat de thuisreis in vroolijkheid werd aanvaard en ook vlot is volbracht is temeer een reden om het Soli Deo Gloria uit te spreken. Bij beschikking van den minister van financiën is de ont vanger der directe belastingen, enz. J. Beaufort, verplaatst van het kantoor Sas van Gent naar het kantoor Helmond. Zware brand. Te Koewacht is de vlasserij van de Gebrs. Jansen in nauwe lijks een uur tijd tot den grond toe afgebrand. Deze machinale vlasserij, die een tiental jaren geleden gebouwd werd, was een der grootste in de streek, in olie en vlas vond het vuur zoo gretig voedsel, dat het ongeveer 140 vierkante meter groote fabrieks gebouw weldra geheel in vlam men stond. De machinerieën en de aanwezige voorraden vlas werden evenals het .gebouw ge heel. vernield. Er werd voor eenige duizenden guldens schade aangericht, 'n Achttal arbeiders, die alhier werk vonden, werden werkloos. De primitieve brand- bluschmiddelen van Koewacht konden tegen den brand mets uitrichten. Dgb. v. Z. Dankbetuiging. Op een door mej. de Wed. De Meijer, van Terneuzen, aan Prin ses Juliana gezonden felicitatie bij gelegenheid van Haar verjaardag, ontving zij een dankbetuiging van den volgenden inhoud „ln opdracht van H. K. H. Prinses Juliana heb ik de eer Mevr. de Wed. E. de Meijer— Bannier te Ter Neuzen, Haren dank over te brengen voor de vriendelijke aanhieding, ter ge legenheid van Hoogstdeizelver verjaardag, van defraaie broche, vervaardigd van twee gouden tientjes, en de daarbij gevoegde oorkonde, weik geschenk door H. K. H. met bijzondere erken telijkheid is aanvaard. Ónderteekening De Kamer heer van H. K. H. Prinses Ju liana". De oorkonde was door den heer J. Olijslager aldaar welwillend geteekend. Tern. Crt. Predikbeurten te .ajcel. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 91/. ure Ds. van Oeveren Nam. 2 Dr. Cazemier, van Terneuzen. Ds. J. S. Post. Dezelfde. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 ure Nam.2 Geref. Gemeente (Weststraat). Voorm. 9.30 ure Ds. A. Verhagen, van Middelburg. Bed. H. Avondra. Nam. 2 Dezelfde. Rechtzaken. Arrond. .Rechtbank, Middelburg. In de zitting van 4 Mei 1937 werden o.a. de volgende vonnissen uitgesproken C. v. d. B., 54 j., werkman te Stekene (B.j, wegens diefstal, 6 maanden gevang. P. G., 65 j., arbeider te Graauw, wegens valschheid in geschrifte, 1 maand gevangenisstraf, voorw proeftijd 2 jaar. R. E. M. v. P., 18 j., vlasbe werker te Koewacnt, wegens mis handeling, 6 maanden gevang Strafzaak tegen den ex burgemeester v. Borssele. Door de Rechtbank is Dinsdag behandeld de strafzaak tegen H. C. R., gewezen burgemeester van Borssele, en ontvanger-griffier van den polder Borssele, thans te 's- Gravenhage, verdacht van valsch heid in geschrifte en verduistering. Blijkens de ter terechtzitting voorgelezen dagvaarding worden den verdachte daarin een 9-tal feiten ten laste gelegd. O.a. zou hij: le- een afschrift van een pro ces-verbaal van kasopneming val- schelijk hebben opgemaakt en onderteekend, door daarin te ver melden, dat de ontvangsten waren f 19198,36, de uitgaven f 18568,16 fn dat in de kas dus f 630,20 moest zijn, terwijl het oorspron kelijke proces-verbaal meldde, dat de ontvangsten hadden bedragen f25144,96, de uitgaven f 21771,80, zoodat in kas moest zijn f 3363,16. 2e. Dat hij een drietal lijsten van door den havenmeester in gevorderde havengelden heeft ver- valscht, door het bedrag ad f 28,98 te veranderen in f228,98, in d; tweede lijst het bedrag ad f 12,60 te veranderen in f212.60, in de derde lijst het bedrag ad f 26,56 te veranderen f 126,05 en een bedrag van f20,14 te veranderen in f 120,14 en het eindcijfer van f 729,68 te veranderen in f 929,68. 3e. In een kwitantie van het hypotheekkantoor te Goes, groot f34,10, de dagteekening te ver anderen. 4e. Op een aanslagbiljet van den polder Borssele den post f 1000 te veranderen in f4000. 5e. Door f525, die hij als burgemeester na verkoop van een oud gemeentehuis had ontvangen, zich wederrechtelijktoete eigenen. 6e. In een bewijs van storting ad f500 opzettelijk valschelijk de 5 van het jaartal 1935 heeft ver anderd in 6. 7e. Valschelijk heeft opgemaakt en onderteekend met den naam Muiier een schrijven, waarbij deze de ontvangst berichtte van een remise groot f2343,18, zijnde het door den polder Borssele ver schuldigde subsidie. 8e. Dat hij f 500, voor aflos sing van een 5 pet. obligatie ten laste van den polder Borssele, die hij moest uitkeeren, zich wederrechtelijk heeft toegeëigend. 9. Als ontvanger-griifier van den polder Borssele een rekening van dien polder valschelijk heeft opgemaakt en vervalscht, door onder „uitgaven" als aflossing te vermelden f 1000, terwijl in waar heid slechts f500 was afgelost. In deze zaak waren 13 getuigen gedagvaard. De verdediger van verdachte was Mr. A. J. Dirven, advocaat te Bergen op Zoom. De eisch luidde1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf. De verdediger vroeg gedeelte lijke vrijspraak en voor het overi ge voorwaardelijke veroordeeling. Gemengd Meuws. Woensdagochtend is de on gehuwde metselaar A. Deurlo te Tholen by het verrichten van werk aan een in aanbouw zijnd huis, terwjjl hij op een ladder stond duizelig geworden en van een hoogte van 6 meter omlaag gevallen. In zeer zorgwekken den toestand is hjj naar zijn woning vervoerd, waar hy korten tyd later is overleden. Te Vlissingen is Woensdag een sedert 1613 dateerend pand door brand vernield in een van de weinige trapgevels die men er in de Scheldestad nog vindt. Woensdagavond is op den onbewaakten overweg bij Beesd (Geld.) een zoontje van den nabij den spoorweg wonenden spoor beambte Dokman, onder een trein geraakt. Het knaapje was op slag dood. In een onbewaakt oogenblik is het 3-jarige kindje van de familie J. D. te Horst in een ketel kokend water gevallen. Met ernstige brond wonden is het kind naar het St. Anthomus- gesticht overgebracht, waar het is overleden. Twee kinderen verdronken. Te Woerden zijn Woensdag middag twee kinderen verdron ken. Het tweejarig zoontje van de familie Stevens geraakte in een sloot Een tweejarig meisje van den boerenknecht Jansen kwam dichtby den spoorweg in het water terecht. De lijkjes van de kinderen zyn later door de ouders opgehaald. Te Doetincbem is Dinsdag ochtend het 3-jarig dochtertje van den heer Ter Braak, dat tjjdens de marktdrukte plotseling den weg overstak naar baar groot moeder, door een vrachtauto ge grepen. Eenige uren later is het kind aan de bekomen verwon- dingen overleden. In de kapitale boerderij van den landbouwer Zwanenberg te Rosmalen is Dinsdagmiddag brand ontstaan. Het vuur breidde zich snel uit en al spoedig stond de geheele boerderij in lichter laaie. De inboedel ging verloren. Siechts wat landbouwgereed schap is gered. De brandweer kon weinig tegen de vuurzee uitrichten. Huis en inboedel waren laag verzekerd. In het IJselmeer is Dins dagmiddag de 22 jarige B. bij het kanovaren verdronken. De kano werd getrokken door een motorboot. Plotseling ging B. in zijn kano staan, waardoor het vaartuigje kantelde en B. in de diepte verdween. Moordaanslag. Dinsdagmiddag is op de acht ste verdieping van het Witte Huis te Rotterdam een moord aanslag gepleegd op den 65-jari- gen H. Maas. Omstreeks 1 uur vervoegde zich bjj den heer Maus een man die voorgaf een woning te willen huren. Over een en ander ont wikkelde zich een gesprek en ge durende dit gesprek werd er ge klopt. De heer Maus, die met zijn rug naar de deur zat keek om, waarop de vermeende huurder hem met een zwaar voorwerp een klap op het hoofd gaf. De aan gevallene schreeuwde om hulp, maar zakte direct daarna ineen. Het bleek, dat degene, die ge klopt had, een handlanger moet geweest zyn, want toen er door het hulpgeroep van den getroffa ne alarm gemaakt was, zijn beide mannen de trappen afgehold. Zjj zijn er in geslaagd om zich uit de voeten te maken. De heer Maus, had een ern stige hoofdwond en een hersen schudding opgeloopon. Omtrent de aanleiding tot de zen overval tast men in 't duister Politiek in de zee De vele bezoekers van het strand te Wjjk aan Zee hebben Zondag een niet alledaagsche veikiezingsreclame aanschouwd. Een flink eind in zee, te midden der branding, stond een groot bord met een aanbeveling voor een der lysten. Onbekenden hebben dit bord 's nachts daar geplaatst. Toen de landbouwerAalders uit Nuenen een stier naar den stal bracht, had hy het ongeluk te vallen. Het beest werd hierdoor schichtig en wierp zich op Aal ders. Da man werd zoo toegeta keld, dat bij in levensgevaarlij ken toestand naar een ziekenhuis te Eindhoven moest worden ge bracht. De stier is ter afgemaakt. Brntaie inbraak. Te Aardenhout is ingebroken in een villa, terwijl de bewoners afwezig waren. De kinderen slie pen op de eerste verdieping en waren alleen thuis met de dienst bode. De inbreker is in het slaap kamertje geweest van het 5-jarig dochtertje toen het meisje wak ker werd heeft hjj haar gelaat beschenen met een electrische lantaarn en haar tot kalmte aan gemaand, zeggende dat hy van de politie was en een onderzoek instelde naar een gepleegde in braak. De kamer van de benedenver dieping heeft hq doorzocht. Vermist worden enkele juwee- len en sieraden, ter waarde van eenige honderden guldens. Dinsdagmiddag is er over een groot deel vau Zuid-Limburg een hevig onweer losgebarsten, dat gepaard ging met een zwa- ren regenval en hagelbuien Voor al in de omgeving van Valken burg heeft de hagel veel schade aangericht aan de vele bloeiende vruchtboomen. Opsommigeplaat- sen lag de hagel tot 10 c M. dik. De politie te Heerenveen heeft zekeren S>. aangehouden, die zich schuldig beeft gemaakt aan oplichting, gepleegd bij tal van diaconieën in Friesland en Overysel. De man gat voor schip per te zjju, waarbij t>Ü steun vroeg voor reparaties, welke by aan zyn schip moest uitvoeren. Het geleende geld beloofde hy binnen korten tijd te zullen te rugbetalen. Bij onderzoek bleek, J dat de man in het geheel geen schip bezat en leefde van de gelden, welke by bij verschillen de armbesturen en diaconieën had weten los te krijgen. Woensdagochtend is te Sus teren een ongeluk gebeurd, dat ain het 7 jarig dochtertje va a den heer Bekkers het leven heeft gekost. Toen het meisje met nog twee kinderen uit school kwam en op weg naar huis was, stak zy plotseling den weg over en werd door een voorbijrijdenden auto gegrepen. Het kind was op slag dood. Een ware ramp heefi gister avond ongeveer 7 uur bij New York plaats gehad door het ver branden van het Duitsche lucht schip de .Hindenburg", na een ontploffing, die bij de landing op het vliegveld Lakehurst ont stond. Het luchtschip was Maandag middag uit Frankfort vertrokken en passeerde de gewone route Tilburg BredaVlissingen. Het had 's middags boven New York gecirkeld, aleer het zich naar Lakehurst begaf en zou te middernacht weer naar Europa vertrekken. Aan boord van de Hindenburg bevonden zich 39 passagiers, terwijl de bemanning 61 leden telde. Hiervan zijn 16 passagiers en 17 personen van de bemanning, dus totaal 33 personen omgeko men. Het was de eerste tocht, die kapitein Pruss onder begeleiding van kapitein LehmaDn maakte De ramp deed zich voor op hei oogenblik, dat het luchtschip aan de landingsmast zou worden gemeerd. Er deed zich een ontzaglyke ontploifing voor en in een oog wenk ging de Hindenburg schuil achter de vlammen. Enkele seconden later viel het gevaarte en sloeg op den grond te pletter met een overweldigend lawaai Ziekenauto's en particuliere wagens uit de geheele omgeving hebben zich direct naar het vliegveld gespoed om behulpzaam te zyn. Te New York heeft men het laatst de passagier» van de Hindenburg o.w. zich verschei dene studenten bevonden, die iD de Vereenigde Staten terugkeer den, gezien. Het gevaarte had een moeilijke reis doorgemaakt, wegens on gunstige atmosferische gesteld heid. Het maakte dit jaar zijn eerste, doch van af den bouw zyn 20ste reis naar Amerika. De landingsmanschappen, to taal 43 man, zijn alle als door een wonder aan het gevaar ont komen. De Hindenburg, de L Z. 129, was het grootste luchtschip ter wereld. Het was 248 meter laDg de grootste middellijn was 41 2 meter. De gasinhoud 190.000 m3 De Dieselmotoren van het lucht schip hadden een topprestatie van 4200 p.k. Het kon 60 000 kilo stookolie meenemen. De normale snelheid bedroeg 125 km per uur. Het bevatte vyftig bedden, groote recreatielokalen en wandelgangen. 31 Maart 1936 vertrok de Hindenburg voor zyn eerste reis naar Rio de Janeiro. Laat men de Zeppelins, die tydens den wereldoorlog ver ongelukten, buiten bescdouwing, dan is bet wel opmerkelijk, dat byna alle buitenlandsche lucht schepen nog zyn gevallen, terwij) van Duitsche zyde slechts by uitzondering. In totaal zyn sedert 1912 16 luchtschepen veronge lukt, waarby totaal ruim 350 menschen het leven lieten. stel, den vrijen verkoop van al cohol weer toe te staan, niet zou aannemen. De Senaat der Vereenigde Staten heeft zijn goedkeuring ge hecht aan een wetsontwerp, waar bij de regeering gemachtigd wordt, vooralle behoeftige vreemdelingen die dit mochten wenschen, de passagekosten voor den terugkeer naar hun vaderland te betalen. Ex-koning Edward's liuweltJk. De hertog van Windsor is uit Oostenrijk vertrokken en vertoeft thans in Frankrijk op het kasteel Candé, waar ook mevrouw Simp son is. Omtrent hun huwelijk is nog geen datum vastgesteld. Het zal met onmiddellijk na de kro ningsplechtigheid worden vol trokken, zooals vermoed werd. Men neemt aan, dat het op zijn vroegst op het eind van Mei zal plaats hebben. F i 1 m n i c u w s. Koningin Christina. Het Centrum oieüt Zaterdag en Maandag de zeer aantrekkelijke fiim van bovenstaanden titel. Een siuk historie uii den 3U-jarigen oorlog, de bloedige wuisicistiijd in Europa tusscnen net Kaïnoli- cisme en het Protestantisme, waar- Dij in 1632 Kuning üusiaai Adolf bij Lüizen sneuvelde. Hij werd opgevolgd door zijn duchier Cnnstina, terwijl zijn neef, Prins Karei, hel Zweedscne leger verder ler overwinning vuerue. Ue Zweedsche adel hoopte op een huwelijk tusscnen Cnnstma en Prins Karei, doen Cnnstma voelde nier niets voor. üraaf Magnus, naar vroegere minnaar, is woe dend en wn dat zij een man trouwt, dien zij met liefneel Ue ge schiedenis gaat uan vetder en Cnnstma maata kennis met Don Amonio, afgezant van den Koning van Spanje. Door omstandighe den wordt het tweetal in een nerberg opgehouden en er ont staat lietde tusscnen hen. Later Degujpt de Spanjaard, wie de vrouw is, die mj lictneeft en het geval wordt nog iragiscner, nu hij net huwelijksaanzoek moet over- orengen van zijn vorst. Het wordt een tragisch slot als Chnstina afstand doet van den troon ter- wille van haar heide en haar geliefde Don Autonio den dood vindt na een duel met Graaf Magnus. Ziekenhuis-geheimen is de tweeue fiun van net pro gramma. Een spannende en dra- mauscne geschiedenis uit een ziekenhuis, waar o.a. een berucht oendeleider tot de patiënten be hoort. Twee doktoren worden verliefd op een knap verpleeg stertje en er komt nog heel wat op het doek, alvorens dr. Morgan en Madge Wilson elkaar vinden. Vooral de slot-episode's zijn vol spanning en emotie. Advertentien. ALGEMcENE LEDENVERGA DERING van de Melkveehouders- bond te Axel, op Maaimag 10 Mei e. k., des avonds om stipt 7 uur in de Landbouwschool. HET BESTUUR. Buitenland. ürankstrtyd in België. De nationale Bond van Bel gische hotel- en caféhouders heeft een motie aangenomen, krachtens welke hun inrichtingen van 15 Juni a s. gesloten zullen blijven, totdat een bevredigend resultaat zal zijn bereikt. Bedoeld wordt, dat niertoe zal worden overgegaan, witineer tiet parlement het voor- Het Bi siuur van den beooshen en be- \Vc,MlNBL1J POL OER maakt Oekena, uai nel gcucciie van de Lange Weg, gelegen tusscnen de Eeisie Verkorting en Drieschou- wen, mei ingang van Maandag 10 Mei 1337, tot naucic aan kondiging, voor doorgaand ver keer mei voertuigen, enz. is Het Bestuur van den polder Beoosten- en Bcwestenülij, De Dijkgraaf, P- J. J. VAEL. De Ontv.-üritficr, W. A. DEN BOuutNDE. Zilver met steen vanaf f0 20 Doublé met steen vanaf f 1 25 Goud met steen vanaf fsj,öö ZONDAG 9 MEI 1937.

Axelsche Courant | 1937 | | pagina 3