CONSUMPTIETENT GRAZING Schoonmaakartikelen In de (ioedkoope Winkel Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. Kostelooze Inenting. Dinsdag 20 April a.s., 120,000 Straatklinkers 70,000 Straatklinkers 81,000 Klinkerkeien 70,000 Straatklinkers Advertentiën. melk- en fruithandel Dames-, Heeren- en Kinder- Interlock-Artikelen. L. VERC0UTEREN- VERSPRILLE. V E rTaCHTÏN G~ VERPACHTING „HET BLOEMENHUIS" - AXEL - Kerkdreef II. Toan de burgemeester zich toe gang verschafte tot de pastorie vond hij in de gang, achter de deur, pastoor Litjens, dood. Het geheele huis was doorzocht en het hondje van den pastoor was doodgeschoten. - Woensdagmiddag is het 4- jarig zoontje van den heer D. te Nieuwerbrug in het water van den Ouden Rijn geraakt en ver dronken. Even nadat het knaapje de ouderlijke woning had ver laten, zag een zusje de klompjes in het water drijven. Terstond werd begonnen met dreggen, docheerst na een half uur gelukte het den kleine aan de opper vlakte te brengen. Een geneesheer kon slechts den dood constateeren. Wijlen mej. R Buning te Rottum, gem Kantens, heett aan de Ned. Herv. gemeente te Rot tum een legaat van 23 000 vermaakt. Een dierenbende. De politie te Bodegraven is een dievenbende op het spoor gekomen, welke reeds geruimen tyd den omtrek onveilig heelt gemaakt en tal van diefstallen op haar geweten schijnt te heb ben. Reeds zijn vier jongelui ge arresteerd, voor wie vrijwel niets meer veilig was. Rijwielen, rjzer, lood, koper, winkelwaren, kortom alles wat slechts eenige waarde vertegenwoordigde, werd mee genomen en waarschijnlijk zou den de daders van al deze dief stallen nog niet gevonden zyn, als de jongste van het viertal, de 16 jarige winkelbediende K., er dezer dagen niet tusschen uit was getrokken, na eerst eenige winkeliers te hebben opgelicht De jongen kocht natuurlek zonder betalen verschillende voorwerpen, welke hü voor een lange reis noodig had en trok daarop de wijde wereld in. H(j bracht het echter niet verder dan Wezel, waar hü door de Duitsche douane als minderjarige werd aangehouden. Nadat hij naar Bodegraven op transport was gesteld, viel hü bü bet verhoor ai spoedig/ door de mand. Hij bekende debet te zyn aan ver schillende diefstallen en noemde de namen van eenige andere leden van de bende, van wie de 24-jarige v. D. tevens als heler optrad. Ten huize van deze laatste werden nog verschillende voorwerpen gevonden, welke van diefstal afkomsyg waren. Voorts vond men verschillende onder dooien van rijwielen, welke door de bende ontvreemd, in een schuurtje bü van D.'s woning werden gedemonteerd. Onder- doelen, welke te gemakkelük herkenbaar waren ot die men niet kon gebruiken, werden in den Ouden Rün geworpen, om na eemgen tyd te worden op- gevischt en dan als oud ijzer te worden verkocht. Het viertal is ter beschikking van de justitie gesteld. Een merkwaardige inbraak is te Nümegen gepleegd. Tijdens afwezigheid van den bewoner, V., zijn inbrekers zün woning bin nengedrongen en den geheelen inboedel meegenomen. Er was geen geld in de woning aanwezig. Heen kanonnen tusschen bloemen. Op last van koning öeorge VI zyn twee Duitsche kanonnen, die in 1918 aan het Westblük front werden buitgemaakt en sindsdien op het terras van Windsor Castle waren opgesteld, verwüderd en naar de museumzaal overge bracht. De koning acht dergelüke oor logsherinneringen niet in har monie met de schoonheid van het prachtig begroeide terras en de beroemde tuinen van dit konink- iyk slot. Ia de buurt van het Zuid- Slavische dorp Orzik hebben vier kinderen een bom gevonden, die daar in den wereldoorlog terecht gekomen was, zonder te zyn ont ploft. De ontploffing volgde echter, toen de kinderen de bom trachtten te openen, Drie van tie vier zyn gedood, In Grieksch Macedonië heb ben troepen wolven, die door de sneeuw uit de bergen verdreven waren, in de dalen kudden scha pen aangevallen en dertig scha pen verslonden. Twee wolven vielen op den weg een autobus aan. Pas na een verwoed gevecht slaagde de chauffeur erin een van beide dieren te dooden. In het Noorden van Servië woedt sedert twee dagen een zeer heftige storm. Tien men- schen zijn verdronken by een poging tot het oversteken van den Donau. Twaalf leden van de bemanning van een bagger molen worden vermist. In een fabriek voor ont plofbare stoffen te Sentim (Bo- hemen) is een voorraad nitro glycerine en dynamiet geëxplo deerd. Het fabrieksgebouw is geheel in puin gelegd. Er zijn vier dooden en acht zwaar ge wonden. De ontzettende slag was kilometers in het rond te hooren. Van alle belendende fabrieksgebouwen zün de ruiten ingedrukt. Te veel gerstenat gedronken. Te Praag heett de politie op buitengewoon gemakkelijke wyze een inbreker gearresteerd, die bü z'u .werk" in slaap was ge vallen, als gevolg van overmatig biergebruik. De man was een kantoor binnengedrongen en had uit de kassen groote geldsbe dragen gehaald. Hü ontdekte echter ook een groot aantal fiesschen bier en alvorens met den buit te vertrekken, zou hy er eerst nog eentje op pakken. Maar het bleet niet bij eentje net schuimende gerstenat beviel hem zoo goed, dat de eene flesch na de andere er aan moest ge- iooven. Hü kreeg van net goede te veel en viel in slaap, temidden van het geld en de ledige bier- flssschenZoo werd hü aan getroffen door den nachtwaker, die de politie er bü riep. Deze zorgde er voor, dat de bierdrin kende inbreker z'n roes voor- ioopig verder uit kon slapen op het politiebureau, in afwachting van wat er verder zal volgen Rampen in Japan. Japan is Woensdag door tal van rampen geteisterd. Door de ontpiolfiug van een kist vuur werk te Nagano werden twintig personen gedood. Te Matsue, aan de kust van de Japanscno Zee, zyn door brand zeshonderd huizen vernield, tusscnen Kobe en Sjimonoseki zijn boschbran- den uitgebroken, die aangewak kerd worden door den hevigen stormbet vuur heeft reeds de buiienwyken van de steden Hagi en Jamaua in het Noorden van Jamagoesji bereikt. Te Foekoei zyn de daken van talrijke huizen door den storm algerukt. Groote onrust heer&cht ook over het lot van zeventig vis- schers, die met elt vaartuigen zyn uitgevaren en door den storm zün overvallen. De scheepjes hadden Dinsdag Foesan ver iaten en ondanks de pogingen der havenpolitie, om ze terug te vinden, is zü daarin nog niet geslaagd. Goed bedacht. Twee en dertig jaar geleden kwam Mary Corke in betrekking bü miss Woodgate, toen een vyitigjarige dame, in het Engel sche badplaatsje Eastbourne. Zy was toen nog een jong meisje, maar met de beste voornemens bezield, haar meesteres trouw en y verig te dienen. Dat heett zü aan ook gedaan, al die jaren lang. Haar belooning was, dat zü al dien tüd meer als een dochter dan als een dienstbode behandeld werd. Nu is de oude dame gestorven, en bet blykt, dat zü vi y wel haar geheele bezit aan Mary hebft nagelaten, die thans eigenaresse is geworden van een toriuin van circa 200.000 guidon. Dinsdag is brand uitgebro ken in bet Thunngsche dorp Kreuzebra, tengevolge waarvan de helft van de huizen in de asch zyn gelegd. Er is veel vee verloren gegaan, De brand kon tenslotte gestuit worden, doordat juist een atdeeling troe pen door het dorp trokdeze kon onmiddellijk het blusschings werk beginnen. Trouwen, of Op het congres van Pommer- sche ambtenaren kondigde de gouwleider te Stettin, Schwede, aan, dat bij een verordening heeft opgesteld, waarbij alle ambtenaren uit Pommeren bo^en de 25 jaar verplicht zijn binnen een bepaalden tijd in het huwe lijk te treden. Tal van ambte naren, zeide hn, zijn vrijgezel gebleven ot gehuwd en kinder loos. Het is zoowel uit een mo reel als nationaal oogpunt de plicht van iederen burger, het bevolkingscüfer op peil te houden of te vergrooten. Door het kapseizen van een sleepboot op de Delaware-rivier bij Chester, in den staat Penn sylvanië, zün een meisje en zes mannen verdronken.Slechts twee van de negen opvarenden heett men kunnen redden. Terneuzen. Gehuwd. 7 April. Jan Scheele, 24 j. en Maria Hamelink (van Axel), 25 j. Jan Dieleman (van Axel), 22 j. en Levina Scbeele, 21 j. Adri aan Koster (van Axel), 24 j, en Adriaua de Ridder, 22 j. 8 Frans Verhelst, 22 j. en Maria Verberkmoes, 17 j. Adriaan Holman, 18 j. en Helena Drabbe, 20 j. Geboren. 20 Maart. Wilhel mina, d. van Johannes Meeusen en Julma van Waes. 22 Jo hanna, d. van Willem Scheele en Maria van Hoeve. 25 Le vina, d. van Jan van Hooro en Elisabeth Herrebout. 26 Maria, d. van Adriaan de Rüke en Alida de Blae(j. 28, Sara, d van Cornells Ramselaar en Maria Schless. 3 April. Adhemar, z, van Mauritus Lafort en Rosalia Grooibaert. 5. Johannes, z. van Gustavus Vanhijfte en Rosalia Netié. Henk, z. van Gilles Kole en Jozina van Dixhoorn. 7. Levina, d. van Willem de Blaeü en Catharina Meertens. 8. Eli zabeth, d. van Wilhelm Fournier en Geertruida Verbeek. JaD, z van Johannes Lansen en Catha rina Buy'ze. Overleden. 18 Maart. Jean Dooms, 83 j echtg. van Jacoba Dieleman. 23. Willem Ver duin, 62 j., echtg. van Maria Doorns. 25. Jacobus van den Heuvel, 50 j., echtg. van Pieter nella Provoost. Cornells Dees, 10 j., z, van Abraham en Fran- coise de Feyter. 28 Garardus Feü, 73 j, echtg. van Leintje Blaas. Elisabeth de Kraker, 81 j., wed. van Frans Dieleman. 7 April. Arie Dieleman, 70 j wedn. van Adriana Gerritsen. (Tern. Crt.) Zsamslag Gehuwd. 18 Maart. Jan Lourens, 23 j. en Hebrina Zegers, 21 j. 19. Jacobus Dees, 27 j. en Elizabeth de Regt, 22 j. 25. Cornelis Hamelink, 24 j. en Hebrina Drabbe, 21 j Geboren. 1 Maart. AdriaaD, z. van Adriaan Donze en Martba Bakker. 21. Maria, d. van Jan de Jonge en Geertruida Haak. 26. Krün, z. van David Bare man en Sara Hamelink. Overleden. 7 Maart. Clara Woltert, 66 j., echtg. van Dirk Dekker. 26. Suzanna Vinke, 74 j., weduwe van Cornelis de Putter. (Tern, Crt.) Burgemeester en Wethouders van AXEL maken bekend, dat op des namiddags 3 uur, de gelegen heid zal zijn opengesteld tot kostelooze inenting of herinenting van hen, die zich daartoe in een lokaal der O. L. School aanmelden. Voor een juiste vermelding in de vaccinebewijzen van de oasen en geboortedatums der kinderen is het gewenscht, dat bij de aan melding worden medegebracht trouwboekjes der oude s of ge boortebewijzen der kinderen. Axel, 12 April 1937. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARIS. Burgemeester en Wet- /p"wpr houders van AXEL vragen prijs voor de leve rantie van dik formaat sorteering 1 en dik formaat sorteering R.Q., of sorteering 1 en dik formaat sort. R.Q. Franco scheepsboord aan de fabriek. De prijsopgaaf moei vergezeld gaan van een monster van vier steenen en moet worden inge zonden bij den Qemeente-opzich- ter vóór 24 April a.s. Leverantie moet plaats hebben in de eerste helft van de maand Mei a.s. Axel, 16 April 1937. De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARIS. Hierbij deelt onder- geteekende mede, dat hij zijn melk- en fruithandel heeft overgedaan aan den heer Ach. Heyens, alhier. Tevens betuigen we onzen harteiyben dank aan het publiek van Axel voor de gunsten in dit bedrijf ondervonden. Hoogachtend, A. C. YSEBAERT. Aansluitend aan bo venstaande deelt on- dergeleekende mede, dat hij den voorheen gedreven docr den heer A. C. Ysebaert alhier wenscht voort te zetten. Hopende ons daarbij het ver trouwen en de gunst waardig te maken door een prompte bedie ning, teekent onder aanbeveling, ACH. HEYENS Axel, April 1937. De ondergeteekende maakt het publiek van AXEL bekend, dat hij een winkel heeft geopend in de PIETER PAULIJSSTR4AT, van Tevens: KOUSEN en SOKKEN, SLOOPEN, LAKENS, enz., enz. aan zeer lage prijzen. Beleefd aanbevelend, Pieter Pduiuaatr. 15, AXtL. VAN HE op net terrein der V. V. Z. F te AXEL, voor het geheele J»ar 1937, uitgezonderd I Juli aanst. Inscnrijvingsoiljetten óór of op Vrydag 33 April 1937, in te leveren in gestoten couvert bij den Secretaris den heer Iz de Feijter Wzn., Prins Hendrik straat 13, Axel. Nadere inlichtingen zijn te ver krijgen bij den Voorzitter P. J J. Vael te St. Jansteen en bij den Secretaris. Namens het Bestuur, 1Z. DE FEIJTER Wzn., Secr.-Penntngm. VAN DE van het terrein der V. V Z F te AXEL, vanaf 1 M-i 1937 lot den laatsten April 1938 Inscnr ij vingsbn jetten óór of op Vrydag 23 April 1937, in te leveren in gesloten couvert bij den Secretaris den heer lz. DE Feijter Wzn., Prins Hendrik straat 13, Axel. Nadere inlichtingen zijn te ver krijgen bij den Voorzitter P. J. J. Vael te St. Jansteen en bij den Secretaris. Namens het Bestuur, 1Z. DE FEIJTER Wzn., Secr.-Penningm. Vioolsnapen en alle onder deden van Muziekinstrumenten. Aanbevelend, KOSTER, Wilhelminastr. 33. oopjes! Gebruikte DAMES- en HEEREN RIJWIELEN, vanaf tien galden. A. P. DIELEMAN, Rijwielhandel. Nu wordt het tijd voor Uw bestelling van Dahlia's (meer dan 150 soorten, waarbij de nieuwste), Geraniums. Salvia's, Lobelia's, Knolbegonia's. Fuxia's. en Begonia Sem> perfl. In voorraad: Primulaveris, Madelieven, Vergeet mij niet en Violen. Voor al Uw BLOEMWERK het aangewezen adres. Aanbevelend, ALS BOVEN. koopt U onderstaande teiien lage prijzen. Sponzen Zeemen Dweilen Mattenkloppers Plumeaux Touw Drooglijn Schilderijkoord Closetplankjes Closetrollen Pansponzen Emmers Witte Kastranden Qebl. Kastranden Kastpapier zender rand Punaises Lijm ZIE ETALAGE. (50) Vloerblikken Schuurlinnen Kleerhangers Kapstokken Carbolballen Waschteilen Behanghaakjes Handdoekrekjes Bezemstokken Bezems Luiwagens Br. Werkborstels. Nagelborstels Ragebollen Kleerborstels Handvegers Zeilvegers Vaatkwasten Kopjt-skwaslen Witkwasten Verfkwasten Schoeninsmeerders Kachelborstels Goud-, Zilver en Koperbrons Brasso Roode en witte Mcrubelwas Zeilwas Zebra Pasta Zebra Kachelglans Zakjes Blauw Machineolie Schoensmeer Meubelpolitoer Kinderbezempjes J. G MEIJER.

Axelsche Courant | 1937 | | pagina 4