Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwseh- Vlaanderen, Bij de Marmergroeven No. 3 VRIJDAG 9 APRIL 1937. 53<* Jaar J. C. VINK - Axel. Raadsverslag. FEUILLETON. Dit blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden 75 Centfranco per post 1 Gulden. Afzonderlijke Nos. 5 Cent. DRUKKER-UITGEVER Bureau Markt 12. Telef. 56. - Postrek. 60263. ADVERTENT1ÊN van 1 tot 5 regels 60 Centvoor eiken regel meer 12 Cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentiën worden franco ingewacht, uiterlijk tot Dinsdag- en Vrijdagvoormiddag 11 ure. JEJerste J31ad. (Vervolg van het Tweede Blad) Hierna kwam aan de orde de benoeming van den controleur. Dhr. C. VAN BENDEGEM vroeg, wie van de 7 sollicitanten zich had teruggetrokken van de voordracht. De VOORZ.Dhr. De Jonge. De VOORZ. liet hierna tot stemming overgaan. Bij eerste stemming werden uitgebracht 12 st., waarvan 4 op M. Zegers, 3 op P. Koster, 2 op F. de Coninck, 2 op J. Claes- sens Pz. en 1 op F. J. Lippens. Daar geen volstrekte meerder heid was verkregen, volgde een tweede vrije stemming met het zelfde resultaat. Daarna volgde herstemming tusschen M. Zegers en P. Koster. De uitslag was, dat Seghers 7 en Koster 4 stemmen bekwam, ter wijl 1 stem blanco was. Dhr. M. Zegers is alzoo benoemd, zulks met ingang van 15 April a.s. 5. Overname grond van dhr. D de Putter aan de Station straat. Nu de brandput in de Station straat gedempt is, ligt het in de bedoeling om de palen, staande voor de woningen in die straat, weg te nemen, zoo ook het hek werk voor de tuin langs de woning van mej. de Wed. W. de Feijter te verplaatsen. Waarde oppervlakte grond van den heer D. de Putter, welke voor diens woning is gelegen, verder uitstiekt dan de thans aanwezige palen en ongeveer 18 c.A. groot is, wenscht hij van dezen grond afstand te doen onder eenige bepalingen. B. en W. stellen voor, om tot overname van dezen grond over te gaan voor een vergoeding van een gulden en de door hem gestelde voorwaarden, met uitzondering van de aanvaarding van de voorwaar den van het maken van een atvoei van vuil water dit wegens strijd Uit bei Engelsclt 24) Het gezicht van een duivel, mompelde hij, terwijl hij het por tret zorgvuldig in zijn portefeuille opborg dat is het eenige dat ik zeker weet. Den volgenden morgen had hij opnieuw een onderhoud met de oude Ierache vrouw, op het bureau van de Daily Lyoxc en hij noteer de nauwkeurig de beschrijving,die zij van haar zoon gat. In Grosveuor Square wachtte hem een teleurstelling. Lord Pur- beck heette hem hartelijk welkom, maar vertelde, dat lady Madge niet naar Louden was gekomen. Voor Hector was de luDch nu niet veel meer dan tijdverlies, ofschoon aau het eind zijn gastheer hem een bui tengewoon vriendelijk voorstel deed. Kijk eens, Yeldham, u kunt onmogelijk zooveel haast hebben om naar Dorsetshire terug te gaan, zei de graat, toeu Hector iets zei over deu trein, dien hij wilde balen. Misschien voelt u er iets voor om 'd tochtje met me te maken met de bouwverordening en de eisch, om eventueel markiezen voor de ramen te mogen aan brengen. Waar een en ander den aanblik ter plaatse veel zal verfraaien, wordt dit voorstel gedaan. Dhr. SEGHERS vroeg of het dan de bedoeling is om de straat daar te verbreeden. De VOORZ.Neen, enkel het trottoir. Dhr. DE RUIJTER stelde de vraag, wat men met den gedemp- ten brandput van plan is en of het in de bedoeling ligt cjie te be planten. De VOORZ. antwoordde hierop, dat dit nog niet besloten is, doch dat het de bedoeling is, om er een tuintje te maken. Z.h.s. wordt het voorstel aan genomen. 6 Besmettelijke ziekten-gel den. Naar aanleiding van een schrij ven van Ged. Staten, waarbij wordt aangedrongen tot het sa menstellen van een verordening op de heffing van besmettelijke ziekten-gelden in deze gemeente, hebben B. en W. een ontwerp verordening samengesteld. Waar in 1928 ook een dergelijke regeling is ontworpen, waarop nimmer de goedkeuring is gevolgd wordt met intrekking van dat besluit voorgesteld deze ver ordening, zoomede die op de invordering, vast te stellen. Art. 3 van deze verordening luidt aldus 1. Door belanghebbenden is verschuldigd voor a vervoer per auto f 5 per keer. b onderzoek f 2,50 per keer. c afzondering of verpleging of voor afzondering en verpleging tegelijkertijd f 5 per verpleegdag. d. reiniging en ontsmetting het bedrag, berekend volgens het tarief van den ontsmettingsdienst van de Prov. Zeeuwsche Vereen. Het Groene Kruis te Viissingen. 2. Van de in het le lid van dit art. bedoelde bijdiagen is verschuldigd door belanghebben- op m'n jacht? Dat ligt in Grave- seud en ik was van plan daai van middag naar toe te gaan met de auto en tegen den avond met de boot te vertrekken. We zullen dan morgen wel in den loop van den dag by de Duivels Kloof* aan- komeu. Ik vindt het prettig om gezelschap te hebbeD en eens na der met u kennis te maken. Hector was een meester in het doorgronden van gelaatstrekken en de gretigheid waarmee dit ver zoek werd gedaan, ontging hem niet. Hij verklaarde het uit het verlaDgen om de gunst vau een mogelijken vyand te winnen. Op het eerste oogenblik was Hector geneigd te weigeren, maar geen enkele man gebruikt consideratie tegenover den vader van het meisje dat hy liefheeft od Hector had ver scheidene redenen, de meeste iu eigenaardig conti ct met elkaar, om een nadere kennismaking met lord Purbeck te wenscben. Hij besloot tenslotte de uitnoodiging te nemen voor wat ze waard was. Het is heel vriendelijk van u mylord, antwoordde bij. Het eenige bezwaar kan zijn, dat ik u misschien even zou moeten laten wachten. Ik moet naar mijn kamer om enkele dingen te halen. Ik reisde hierheen tonder bagage, den, voor wie het overeenkomstig art. 63, lid 4, sub b, der lager onderwijswet 1920 vastgestelde totaal-bedrag van de hoofdsom men der gemeentefondsbelasting en vermogensbelasting over het loopend belastingjaar, of voor het geval de aanslagen, welke voor de bepaling van die hoofdsommen noodig zijn, nog niet mochten zijn vastgesteld, over het onmid dellijk daaraan voorafgaande be lastingjaar, bedraagt: f 8 of meer, doch minder dan f20 10 pet. f 20 of meer, doch minder dan f 36 15 pet. f36 of meer, doch minder dan f 50 25 pet. f 50 of meer, doch minder dan f 66 40 pet. f 66 of meer, doch minder dan f 80 60 pet. f 80 of meer, doch minder dan f 96 80 pet. 3. Belanghebbenden, voor wie het in het 2e lid vermeide totaal bedrag f 96 of meer bedraagt, alsmede zij, die in gebreke blijven op aanvraag van B. en W. een verklaring over te leggen van den Inspecteur der Dir. Bel., aange vende het totaal-bedrag, bedoeld in het 2e lid, zijn het volle be drag van de kosten verschuldigd. In art. 4 wordt o.a. bepaald, dat on- en minvermogenden van de betaling der besmettelijke ziektengelden zijn vrijgesteld. Tevens, dat de Raad in bij zondere gevallen geheele of ge deeltelijke ontheffing kan geven van de betaling van het bedrag verschuldigd volgens art. 3. Z. h. s. werd deze verordening vastgesteld, evenals die op de invordering van die gelden. 7. Verkoop oude- keien en leggen van een klinker verharding. Van particuliere zijde is een bod gedaan voor de keien, gelegen in deNoordstraat, om deze te koopen. Dit bedrag kwam B. en W. te laag voor en zij hebben een pi ijs aangeboden voor die keien, zoo wel voor die in de Noordstraat omdat ik op mijn eigeu kamers logeerde. Als het eeDige dat u noodig heeft, eeo pyarna is eD eeu tanden borstel, zei zijn lordschap met eeu onverholen plezier, laat me u dan zeggeu, dat er voldoende pyama's iu de «Meermin* aanwe zig zijn, die ik gaarne tot uw be schikking stel eu eeu tandenborstel zou u gemakkelijk in Gravesend kunnen koopen. Wat is er Hoskins? Deze laatste woorden waren ge richt tot den butler, die de eetka mer was binnengekomen. Da auto staat voor, mylord. Dan gaan we er meteen v an door, Yeldham, zei de graaf, ter wijl hij zijn stoel achteruit schoot Het is werkeljjk buitengewoon vriendelijk van u om zich over eeu eeDzamen reiziger te ontfermen. Ik hoop dat de >Meermin* u be vallen zal. Pas toeu h(j iu den auto zat, had Hector tjjd om zich af te vragen, of dit haastig vertrek niet een klein beetje leek op een voorat beraamd plaD en ten tweede, waarom lord Purbeck, die verscheiden auto's bezat, op zulk eeu broeiend war men dag in een gesloten auto reed. Maar hg had niet veel tijd om deze gedachte verder uit te werken Voor zoover de groote snelheid als voor die in de Julianastraat, vanaf de Pieter Paulusstraat tot aan het einde van den Singelweg (hoek Stationstraat). Zij zijn met dezen kooper tot een accoord gekomen, behoudens de goedkeuring van den Raad. Uit de totale opbrengst van die keien kunnen zij het benoodigde verhardingsmateriaal, bestaande uit le soort dikke straatklinkers, aanschaffen. Het arbeidsloon voor het leggen en de leverantie van zand zal hieruit niet bestreden kunnen worden, hetwelk op maximum f 1.000 wordt begroot. Het komt B. en W. voor, dat zij deze zeldzame gelegenheid niet mogen laten voorbijgaan, wes halve wordt voorgesteld le. machtiging te verleenen voor den verkoop van de keien, gelegen in de Noordstraat en Julianastraat 2e te besluiten de Noordstraat en den Singelweg te verharden met klinkermateriaal en daarvoor een bedrag van f 1 000 beschik baar te stellen. "Dhr. SEGHERS vroeg of er niet te ver gegaan wordi met den verkoop van die keien, zoodat we later weer duurder uit zijn bij herstel van andere straten. De VOORZ. antwoordde, dat de keien vrijwel versleten zijn, doch het is ook de bedoeling, om later overal klinkerbestrating te leggen, daar deze goed voldoet. Z.h s. werd overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. 8. Bfjs'ag op de ziekenfonds- premiën aan bepaalde ge zinnen. Aan de hand van het schema door dhr. C. van Bendegem, ge noemd in de Raadsvergadering van 9 Febr. 1937, is een onderzoek ingesteld naar het aantal personen, dat onder die regeling zal vallen. Onderzocht is, welk percentage van het aantal verzorgden (onder steunden en tewerkgestelden) in aanmerking komt. De uitkomst daarvan is, dat Vg van het aantal verzorgden erwil waarmee se reden, het toeliet, on derhield lord Purbeck zich leven dig met hem, terwyl hy straalde van genoegen over het teit dat by Hector als reisgezelschap had. >De Meermin* bleek eeu groot wit jacht van byna duizend ton met een bemanning van wel vyftig man het voerde de vlag van de koninklijke Jachtclub. Toeu de tandenborstel gekocht was, bracht eeu kleine motorboot, die aau den steiger lag, hen naar het schip. Lord Purbeck toonde zich eeu char uiant gastheer. Hy zond om den steward en gaf dezen orders om een vau de Juxo hutten voor den gast in gereedheid te breDgeu eu tiein te voorzien vaD alles wat hy mocht wenschen. Daarop leidde lord Purbeck Hec tor door een rjjk ingerichte eetzaal eu eeu in wit eu goud gehouden kamer van lady Madge, naar een weelderige rooksalon. Hij belde om ververschiugen en vroeg den man die hem hierbji bediende, den kapitein bij hem te sturen voor verdere instruoties. Goeden avond Bannister, zei lord Purbeck tot eeu mau vau mid delbaren leeltyd in een keurig Uni term, die de salon binnenkwam. Wanneer kunnen we vertrek ken en 2/s er "iet onder zal vallen. Delaaistegroepheefteen inkomen, dat hooger is dan de genoemde inkomennormen. Over 1936 waren gemiddeld 100 gezinnen in zorg. Daarvan vallen 35 gezinnen onder de regeling. Dit aantal moet verdeeld worden in 15 gezinnen, die f5,40 bijslag kunnen krijgen. 6 gezinnen, die f4,50 bijslag kunnen krijgen. 6 gezinnen, die f3,86 bijslag kunnen krijgen. 8 gezinnen, die f 3,37 bijslag kunnen krijgen. De kosten hieraan verbonden, bedragen 15 X f5,40 f 81,— 6 X f 4,50 f 27,— 6 X f3,86 f 23,16 8 X f 3,37 f 26,96 Samen f 158,12 Naar den maatstaf der verzorg den gerekend, zullen van de groep kleine middenstanders en anderen, die een inkomen hebben, dat niet hooger is dan de in het schema genoemde normen, ook niet meer dan Vvan het geschatte aantal (500) voor een bijslag in aan merking komen. In gelijke ver houding verdeeld over de ver schillende groepen, zullen de kosten bedragen naar scnattmg 75 X f 5,40 f 394,— 28 X 1 4,5u t 126,— 28 X i 3,ö0 t 1U8,— 41 X f3,37 t 138 Samen f 766, Samen f766 f 158 1924,— Hoeveel personen lid van het ziekenfonds zijn, is niet bekend. Dat aantal zal zeker niet meer bedragen dan 50 tiaar scnat- ting daar nog Delaugrtjk beneden Olijven. Aannemende, dat 50 is aan gesloten, zullen de kuaien ten noogste op f 450 moeten gescnat worden. Ook van het voorstel van dhr. De Jonge is een berekening ge maakt. Hector, op zyn qui vive,8lsaltyd, ontdekte dat de kapitein terwyl tig met de hand over ziju zwarten oaard streek, het gezieut vau zyn meester aandacutig bestudeerde voor hjj antwoord gaf. De boot kan vannacht best twintig knoopen in 't uur loopen mylord en misschien doen we beter te wachten tot het wat minder druk is. Lord Purbeck lachte joviaal, Ik vertrouw wel dat u ons niet aan een aanvaring zult bloot stellen. De zaak is, dat ik morgen avond op de Abbty wil zyn, dus ars u maar zorgt dat u ons mor genavond vóór tieD uur ep de pier bij de «Duivels Kloot* aan land brengt, dan is het my best. Ik zou graag willen dat mijn vriend me neer Yeldham, zooveel mogelijk van het tocuije geniet. Liatmeu even aan elkaar voorstellen Ka pitein Bannister van het jacht De Meermin* mijnheer Yeldham van de «Daily Libx*. De kapitien keek Heeter beleefd, maar uiet oen enderzeekeaden blik aan eu boog, Ik begrijp uw bedoeling my lord. We kunnen vertrekken zoo- ara de boot onder stoom is. U wilt niet te snel varen (Wardt vtrvol(d), COURANT

Axelsche Courant | 1937 | | pagina 1