Het HOFSTEEDJE België - Nederland Eenige Roerende Goederen, Rel Woonhuisje en Erf Reclameprijs lol 5 Maart! 3 MAART aanstaande opent de bekende Firma KREYMBORG, eene TOONZAAL op de étage van het Schoenenmagazijn MOGGRÉ A. K 11E Y Al BORG Co. Gemengd Nieuws. Buitenland. Burgerlijke Stand. Advertentiën. Dinsdag 9 Maart 1937, 28 x 44 A. 56 c.A. Bouwland. te ANTWERPEN. Coöp. Boerenleenbank Woensdag 10 Maart 1937 te TER NEUZEN (bij de Axelsche brug) dat na de derde afdeeling de prestaties met sprongen omhoog gingen doch ook de eischen welke de jury, de heer D. Speets, hoofdleeraar aan het conservato rium te Amsterdam, stelde, zeer verzwaard waren. De begelei ding werd door ziekte van dhr. De Rooy, bijna geheel verzorgd door dhr. D. Harthoorn te Goes. Dhr. Speets kende aan ieder 8 punten toe en wel voor zuiver heid, tempo, nuanceering, voor dracht opvatting en frasseering, rhytmiek, klankgehalte (stem ming), techniek (en samenspel voor ensembles), keuze van het nummer. Het hoogst aantal pun ten bedroeg dus 80. Een derde prijs werd toegekend met minstens 48 peen tweede met minstens 56, een eerste met minstens 64, een eerste met lof met minstens 72 en een eerste met onderscheiding bij 80 p. Er waren den eersten dag geen solisten onder de prijswinners uit Z--Vlaanderen. In de 3e afd. waren 12, in de 2e 7 en in de le afd. 2 eerste prijzen. Afd. uitmuntendheid 1 eerste prijs met lof, en 2 eerste prijzenin de eere-afd. met onderscheiding kreeg J. Meijers van Ritthem de lste prijs met sax-sopraan, 80 p. en was dus kampioen. „Dc koddige avonturen van Boffie" is de titel van een zeer aardige uitgave, die ieder kind graag in bezit zal hebben. In koddigen vorm geeft dit boekje de gebeur tenissen en avonturen weer van Boffie met Albert Heijn's Koffie", die in korten tijd door geheel Nederland populair is geworden- Eigenlijk heet Boffie, Henkie de Bok, een Zaandamsch jongetje, die reeds vanaf zijn derde jaar geregeld bofte en daardoor van z'n vader den naam van „Boffie" kreeg, 't Was ook een bof, toen hij in betrekking kwam bij Albert Heijn, want vanaf dien tijd be gonnen de groote avonturen, waar- I om de jeugd zal schateren bij het lezen van dit keurige boekje, met verscheidene in fraaie kleuren uitgevoerde prentjes. Het is na tuurlijk verkrijgbaar gesteld in de filialen van Albert Heijn. Gevonden. Onderstaande goederen zijn te bekomen aan de daarachter ver melde adressen Eengestreept pakje, inhoudende eenige kleedingstukken, bij de Marechausseekazerne. Een damesportemonnaie met eenig geld, in Het Centrum. Predikbeurten te Axel. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9l/t ure Ds. van Oeveren Nam. 2 Dezelfde. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 ure Ds. J. S. Post. Nam. 2 Dezelfoe. 'sAv. 6 30 Mcj. De Witte In 't belang van de Armenische Chustenen. Geref. Gemeente (Weststraat). Voorm. 9.30 ure Leesdienst Nam. 2 Geen thermosfleseb, doch een granaat. Het straatvuil uit Amsterdam wordt gedeeltelijk naar een ter rein in de gemeente Landsmeer (ebracht. Jongens zoeken daaruit wat van hun gading is. Meer malen is er iets te vinden, wat een zakcent oplevert, doch deze week vond een knaap een voor werp, dat levensgevaar oplever de, nl. een granaat van Duitsche afkomst. H(j dacht eerst dat het een tuermosfDsch was en begon er aan te prutsen. Andere jongens vertrouwden echter de vreemd soortige „thermosflesch' niet en riepen de veldwacnter ter assis tentie, Deze zag onmiddellijk dat het een projectiel was, vermoe delijk een gitgasgranaat en welk tevaarlijk spel de jongens met tat ding speelden. Hoe het pro jectiel bij het straatvuil is geko men zal wel een raadsel blijven. Deskundigen van de Hembrug hebben de granaat gedemonteerd. Ebü gasontploffing in een huis te Weenen hnelt ernstige gevolgen gehad. Een postbode belde aan de woning van een vrouw, die den vorigen avond de gaskranen had opengedraaid om zich van het leven te berooven. Door de electrische vonk van de bel kwam het gas tot ontploffing zoodat het trappenhuis en andere deelen van het huis verwoest werden. Men heeft een doode en verscheidene zwaar gewon den onder het puin te voorschijn gehaald. Meer koeten dan menschen. Volgens de officieele statistiek zijn er in Nieuw Zeeland, met zijn l1/, millioen inwoners, meer koeien dan menschen. Het aan tal runderen toch bedraagt 1.9 millioen, op elke duizend inwo ners 1223, Daar kunnen Neder land en Denemarken, die op elke duizend inwoners een 400 koeien tellen, niet tegen op. Een jongen van 17 jaar, die zich als verstekeling op een Turksch schip te Istanboel ver borgen had, is op ongelukkige wijze om het leven gekomen. Hij had zich nl. schuil gehou den bij de roerketting. Toen het schip vertrok, geraakte hij in de draaiende kettingen verward, die het slachtoffer onherkenbaar ver minkten. Dierentuin b(j Brussel onder water. De hevige regens, die de om geving van de Belgische hoofd stad op verschillende punten on der water hebben gezet, hebben ook wat den dierentuin te Ber- chem betrett, voor een onaange name verrassing gezorgd. Ver schillende gedeelten van den tuin zijn nl. ondergeloopen en de be wakers hebben spannende oogen- blikken beleetd, toen zü zich plot seling voor de taak geplaatst zagen, tal van dieren van den verdrinkingsdood te redden. Zij kregen spoedig hulp van de brandweer, maar ook met deze assistentie kon nog niet worden voorkomen, dat er een aantal dieren verdronk. Ontploffing bij Antwerpen. Woensdagmiddag heeft zich in het legerkamp te Brasschaet- Polygoon nabij Autwerpen een omzettende ontploffing voerge aaan, waarbij 6 adspirant-officle- ren op slag genood en veertien andere militairen zoo ernstig ge wond werden, dat twee ty-lens het transport naar het ziekenhuis zijn overleden. Men vreesde nog voor het leven van verschillende anaere zwaar getroffenen. Een groep adspirant-officieren van de cavalerie volgae onder leiding van instructeurs der ge nie een cursus over ontploffings- middelen. Men bracht tonietpa- tronen tot ontploffing en de laat ste hiervan ontplofte zeer laat, toen de officieren het gevaar reeds geweken acntten. 35 adspi rant-officieren met eenige onder officieren stonden rond een hoe veelheid van 20 Kg. tonietpatro- nen toen deze plotseling tot ont ploffing kwamen. Deze ontplof fing was zoo hevig, dat de mili tairen in de lucht werden ge slingerd of tegen den grond sloe gen. Men constateerde, dat 5 personen op slag gedood en 14 ernstig gewond waarvan 2 reeds zijn overleden. Zeedjjk te Knocke beschadigd Tengevolge van het slechte weer is er een gat ontstaan in den zeedijk te Knocke op de grens van Het Zouie. De noodige maatregelen zijn door de be voegde autoriteiten te Oostende genomen teneinde mogelijk ge vaar te keeren. De str|jd om Madrid. Na een geslaagden uitval heb ben de regeeringstroepen stel lingen bezet rechts van Maranosa, in den Zuidelijken Jarama-sector. De omsingeling van Maranosa is daardoor verder gevorderd. Tot dusver zijn de regeerings troepen er in geslaagd, de op standelingen te beletten, eenig deel van den weg naar Valencia te bezetten, doch het is duidelijk, dat deze weg in verband met de nabijheid van het front over eenige kilometers niet gebruikt kan worden, In de universiteitswijk, bij Usera en Carabanchel blijven de regee- lingstroepen aanvallen. Te Usera en Carabanchel werden verschei dene huizen genomen en niet tegenstaande de tegenaanvallen van de opstandelingen bleven deze huizen door de regeerings troepen bezet. Aan het geheele front van Oviedo wordt de strijd verbeten voortgezet. Bij Grado slaagden de Baskische brigades er na feilen strijd in, volkomen de strategische stellingen der op standelingen af te snijden. De Asturische troepen hebben te zamen met Baskische brigades na harden strijd te Laparra de belangrijke dorpen Prenodio en Areces genomen. Den opstande lingen zijn zware verliezen toe gebracht. Thans zijn de regee ringstroepen bezig met het ver sterken van hun nieuwe stellingen en maken zij zich gereed het offensief voort te zetten, teneinde op definitieve wijze iedere hulp verleening aan de opstandelingen onmogelijk te maken. Oviedo is omsingeld. In de straten wordt de strijd voortgezet. Intusschen wordt ook een ver beten strijd geleverd om het ziekenhuis der mijnwerkers. De militietroepen zijn er in geslaagd twee paviljoens te bezetten, de twee andere zijn nog in handen der rechtschen. Vreeselflke ellende in Malaga. Malaga biedt een toonbeeld van de vreeselijkste ellende. Einde- looze stroomen vluchtelingen, die in het begin van de revolutie uit de provincie naar de stad waren gevlucht, omdat zij meenden daar een veilig onderkomen te vinden, trekken nu weer uit de stad naar het platteland terug, in 't geloof, dat met de komst van de troepen van generaal Franco de veiligheid is teruggekeerd. Langs de wegen ziet men wrakken van auto's en pantser wagens. Van de boerderijen in de provincie, die bijna alle ver laten zijn, zijn deuren, luiken, vensters, kortom alles wat van hout was, weggenomen, dit heeft gediend als brandhout. Malaga was een van de mooiste steden van Spanje. Thans echter is een groot deel der stad in ruïne herschapen. Na geplun derd te zijn, werden de villa's gewoonlijk door communistische benden in brand gestoken. Ook de prachtige kathedraal is van binnen totaal in stukken geslagen en vormt één puinhoop. Niet alleen het gepeupel maar ook de talrijke bombardementen in het centrum der stad en in het haven kwartier hebben ontzettend veel schade verricht. Koewacht. Geboren. 19 Jan. Annie, d. van F. Valent en M. van Brussel. Overleden. 18 Jan. Maria de Vos, 64 j., echtg. van P. van den Berghe. Sas van Gent. Geboren. 31 Jan. Enny, d. van Albert Inghels en Irena de Wit. F i 1 m n i e u w s. De v|jf Frankferters. Deze film, welke Zaterdag en Maandag in Het Centrum draait, geeft een zuiver en onbevooroor deeld beeld van personen en tijden, waaronder het bekende Huis Rothschild opgroeide en tot roem kwam en zelfs het wel en wee van Europa in handen had, toen Napoleon's machtige leger den vrede in gevaar bracht. Door het geld der Rothschild's was het toen mogelijk om den heer- scher naar Elba te verbannen en later werd er ook nog veel onheil door voorkomen. De Rothschild's moesten strijden voor de vrijheid van het Joodsche ras. En bij dit alles een liefdeshistorie tusschen de knappe dochter van Nathan Rothschild, Julie en kap. Fitzroy. Tot slot de tijding van Napoleon's nederlaag bij Waterloo, waardoor Europa en het Huis Rothschild gered werden. Een en ander is in beeld gebracht in deze film van zeldzame schoonheid, die er een is van strijd om de macht, van grootsche conflicten en we reldschokkende gebeurtenissen. Moulin Rouge. Een aardige geschiedenis uit dezen tijd, een film vol afwisse ling, eigenaardige situatie's en verwikkelingen. Constance Ben nett speelt hierin een dubbelrol, waardoor het mogelijk wordt, dat een ontrouw echtgenoot liefdes betrekkingen aanknoopt met zijn eigen vrouw. In de laatste acten komen enkele groote revue-scènes voor, die uitmunten door buiten gewone distinctie en fijnheid en tot het beste behooren, wat men op revue-gebied in een film aan schouwen kan. Een animeerende film, met verrassende momenten en grootsche tafereelen. Ondertrouwd A. F. SWETS D. P. GILIJAMSE. Stationstr. 48 AXe' Noordslr. 9 25 Febr. 1937 Notaris FANOY te Axel, zal ten verzoeke van de Familie OVERBEEKE, in het Hotel van den heer A. van Leuven te Kloosterzande, op des namiddags 2 uur, ver- koopen te Ossenisse, Kampen, kadaster sectie C nos. 312, 313. 616,658, 669 en 671, groot 2,88,11 H.A. (6 gemet 139 roeden), verhuurd aan den heer P A Sponselee tot 1 October 1938, voor f 323,28 per jaar. Betalen koopsom: 17 April 1937. Te aanvaarden in genot huur bij de betaling. Met toestemming eigenaren kunnen in pacht volgen ongeveer Verdere inlichtingen ten kantore van den Notaris en bij den heer J. L. Broere, lichtwachter te Walsoorden. WEDSTRIJD op 4 APRIL 1947 De prijzen der toegangskaarten zijn vastgesteld als volgt Overdekte Tribune ff 4.60 Onoverdekte Tribune f3.30 Staanplaatsen f 1,20 De aanvragen om toegangsbe wijzen zullen in behandeling ge nomen worden in volgorde van inkomen. Zij moeten vergezeld gaan van de verschuldigde gelden, ver meerderd met 10 eant voor onkosten. De aanvragen moeten worden gericht vóór 8 Maart 1937 aan A. RlEMENs, bccietaris V. V. Axel", Oosterstraat 41, Axel. TER NEUZEM. Belanghebbenden worden er aan herinnerd dat alle ioopende Rekening- en Spaaroankboekjes ter contröle en bijschrijving van renten moeten worden ingeleverd. In het belang van een goede controle vanwege het Bestuur der bank op de administratie wordt men beleefd verzocht de inleve ring Hiet achterwege te laten. Alle tot en met 25 Februari j 1. Ingeleverde boekjes kunnen worgen afgehaald. Ter Neuzen, 19 Februari 1937. De Kassier, L. CH. WABEKE. Nuiaris FANOY te Axel, zal ten verzoeke van de Erven Weduwe K. M. SCHEELE—Penne, op verkoopen o nam. 2 uur, aan nagemeld w' huis als: Kasten, Stoelen, Tafels, Spiegels, Kachels, Lampen, Op schik, Glas-, Geleierd-, Aarde werk, enz. BETALING CONTANT. Onmiddellijk daarna in tic! Cdié van unr. vc,K- HULST te Axel te Axel, Oudewijk, kadaster sectie G no. 2072, groot 68 c.A. Terstond bij de betaling te aanvaarden. BETALENuiterlijk 3 April 1937 Doperwten per groot blik van 26 voor 22 ct. Appelmoes per groot blik van 32 voor 28 ct. Spercieboonen per groot buk Snijboonen per groot blik van 20 en 22 ct. Gesneden Wortelen p. gr bl. van 17 en 20 ct. Spinazie per groot blik 20 ct. Andijvie per groot blik 23 ct. Tomatensoep per groot blik 28 ct. enz., enz. D. DE BLAAM. Levensmiuod.no.ürijf. in HEEREN- en JONGENSKLEEDING, waar doorloopend onze nieuwste modellen en dessins in groote keuze aanwezig zullen zijn. Dagelijks geopend van 's morgens half 9 tot 's avonds 8 uur De gekochte goederen worden gratis vermaakt; tevens reparatie-inrichtimr vnnr schoonmaken en persing. TELEFOON 131, W Onze bekende vertegenwoordiger zal mede eiken WOENSDAG aanwezig zijn. Beleefd aanbevelend, TER NEUZEN en 33 eigen mag"aaynent ZONDAG 28 FEBR. 1937. EN Q 31 Ct.

Axelsche Courant | 1937 | | pagina 4