Maraoatha-SameDkoiDsteQ Provincie ZEELAND. VISSER-KOOLE FEBRUARI. JOH. DE HEER Complete BRIL Centefijd - bruidstijd! Axel. J. Visser-Koole Markt li. Binnenland. Rechtzaken. Gemengd Nieuws. Bekendmakingen. PLAN VAN UITBREIDING. Advertentiën. Verkooping groote party gezonde lepeboomen en Canadeesche Populieren. W. VAN HILTEN, Stalionsstr. I. Puike EETAAROAPPELEN, J. C. VINK - over een weg te rijden, te doen of te laten rijden met een inge schreven motorrijtuig of aanhang wagen, met een lading, welke breeder is dan 2,35 M., indien de weg een A-weg is. Een soort gelijke verbodsbepaling geldt voor niet ingeschreven motorrijtuigen. De provinciale wegen en andere wegen, geen rijkswegen zijnde en gelegen buiten de bebouwde kom men der gemeenten, zijn in deze provincie door Ged. Staten niet ingedeeld, zoodat zij als A-wegen moeten worden beschouwd. De grootste breedte van motorrijtui gen of aanhangwagens, met in begrip van de lading, mag dus ook op deze niet-ingedeelde we gen de maat van 2,35 overschrij den. Hieraan wordt evenwel niet de hand gehouden en daar eenc grootere breedte bezwaar voor de veiligheid van het verkeer over den weg medebrengt en tot be schadiging van beplantingen reeds aanleiding heeft gegeven, noodigt de commissaris de burgemeesters uit, op de stipte naleving van de bepalingen omtrent de maximum breedte van motorrijtuigen en aanhangwagens, met inbegrip van de lading, nauwkeurig te doen toezien en bij overtreding proces verbaal te doen opmaken. De reis van de Koningin. De Koningin wordt in de tweede helft dezer maand van haar bui- tenlandsche reis op het Huis ten Bosch in Den Haag terug ver wacht. De armband van de Prinses. Gemeld wordt, dat een Partjsch juwelier met zijn werklieden een krachttoer verricht heeft door den diamanten armband, dien Neder- landsch Indië aan Prinses Juliana aanbood, voor de afwerking van welk kleinood in normale omstan digheden vier maanden gerekend worden, in 17 dagen kant en klaar te maken. Om dit gedaan te krijgen losten de ambachtslieden elkander op de wijze der renners van een zesdaagsche af. Ze slie pen nauwelijks en namen zoo noodig het vliegtuig voor Amster dam om een steen te gaan aan passen. Dank zij deze toewijding slaag den ze er in, het sieraad op tijo gereed te krijgen. Hitler's verklaring over België en Nederland. Op de vragen van het Eerste Kamerlid mr. Van Vessem in ver band met de passage uit de rijksdagrede van Hitier, dat de Duitsche regeering aan België en Nederland verzekerd heeft, dat zij bereid is deze staten te allen tijde als onaantastbaar neutrale gebie den te erkennen, heeft de minister van Buitenlandsche Zaken geant woord, dat de Nederlandsche regeering van de zijde der Duit sche regeering geen rechtstreeks tot haar gerichte verzekering heefi ontvangen. De aangehaalde pas sage uit de rede van den Duit- schen rijkskanselier sloeg dus blijkbaar terug op vroegere open bare- verklaringen zijnerzijds. De aanslag te Kloosterzande. Vrijdag stond voor de recht bank te Middelburg terecht de 25-jarige timmerman B. P., uit Doetinchem, die verdacht wordt in den nacht van 23 op 24 Oct. ingebroken te hebben ten huize van het bejaarde echtpaar P. A. Verschuere-Mahu te Kloosterzande. Verdachte bekende zich aan genoemde feiten te hebben schul dig gemaakt, niet alleen aan de inbraak met diefstal van kost bare voorwerpen, doch hij heeft de vrouw, die uit de slaapkamer in de gang kwam, met een revol ver bedreigd en toen zij zich in de slaapkamer had teruggetrokken had hij een gat in de deur ge maakt en daardoor een schot ge lost, dat den 82-jarigen man in de zij had getroffen. Thans werd de vrouw, de man is als gevolg daarvan overleden, als getuige gehoord evenals de opperwacht meester van de marechaussee, die het onderzoek heeft geleidt Na afloop van het getuigen verhoor heeft de officier van justitie een uitvoerig requisitoir gehouden, waarin hij er op wees, dat verdachte uit een zeer slecht milieu kwam en reeds op elf jarigen leeflijd tot tien jaar tucht school werd veroordeeld. Gedu rende zijn militairen dienst en ook daarna, heeft hij zich aan dief stallen schuldig gemaakt. De officier vroeg een gevangenisstraf van zeven jaar. De verdediger, mr. Goedbloed, vroeg een onderzoek naar de geestvermogens van verdachte. In verband met dezen overval was P. ook getuige in de zaak der drie gebroeders De W. uit Hontenisse. Het bleek, dat deze drie ter plaatse van den overval zeer goed bekend waren. Zij hadden verteld, dat bij het echt paar Verschuere een goede buit was te halen zij hadden peper meegegevenom den politiehonden hun werk onmogelijk te maken, sokken om voetsporen te voor komen, enz. De broers zouden van den buit hun deel krijgen. De officier van justitie vorderde tegen twee der broers twte en een half jaar gevangenisstraf en tegen den derde anderhalf jaar. De verdediger, mr. Goedbleed, pleitte de uiterste clementie. Uit spraak 19 Februari. Moord. Vrijdagnacht heeft zich in een logement te Tilburg een drama afgespeeld, waarvan de 24-jarige vrouw M. de W. het slachtoffer is geworden. De vrouw, die met haar man, P. in de Anna Paulownastraat had gewoond, had, toen haar man te Breda hechtenisstraf, onder ging, het huisraad verkocht en was naar Eindhoven vertrokken Toen hjj uit Breda terugkwam, is de vrouw naar Tilburg geko men en heeft met haar echtge noot intrek genomen in genoemd logement, waar ook zekere B. woonde. Met dezen man heett de vrouw eenigen tijd relaties gehad. Vrijdagnacht kwam P. dronken thuis. Hjj vond zijn vrouw niet op haar kamer, en toog naar de Kamer van B. waar hjj zijn echt- genoote aantrof. P sleurde de vrouw naar het portaal en bracht haar eenige messteken toe aan den hals. Inmiddels had ook B. zich in het geval gemengd. Hjj geraakte in gevecht met P., dt6 hem eenige steken aan hoofd en beenen toebracht Niettemin wist B. een einde te maken aan de worsteling, door P. bewusteloos te slaan. De vrouw was naar beneden gestrompeld waar zij hevig bloe dend ineenzeeg. Een geneesheer werd te hulp geroepen, die de vrouw verbond en naar het zie kenhuis liet transporteeren, waar zjj in den loop van den nacht overleden is. P. is door de politie geai res toord. in de ziekenzaal, die op eenigen afstand van de slaapzaal is ge legen. Op het hulpgeroep van Van V. werden de kamergenooten wak ker maar, niets ernstigs vermoe dende, namen zij het hulpgeroep aanvankelijk niet zoo zwaar op Van V. verzette zich krachtig en daardoor werd verder onheil voorkomen, temeer, toen de an deren te hulp schoten, waarop de dader ijlings wegvluchtte. Direct werd geneeskundige hulp ingeroepen en de politie ge waarschuwd. De toestand van den gewonde was niet levens gevaarlijk. De politie arresteerde Van G., op zjjn kamer. Bij werkzaamheden opeen zandplaat aan de Lek heett de heer Den Boer een trouwring gevonden, welken zjjn schoon zuster daar ruim vier jaar gele den bij het baden had verloren. pinda Chineezen in Nederland. Er vertoeven thans in ons land nog ODgeveer 1200 zgn. .Pinda mannetjes", die er over het al gemeen weinig voor gevoelen om nog naar het Hemelsche Rjjk terug te keeren, ofschoon het hier voor hen ook geen vetpot is. Slechts in geringe mate hebben deze Oosterlingen zich met de Nederlandsche bevolking ge mengd. Toch zijn circa 80 hu welijken met blanke vrouwen uit hun verbljjf hier te lande tot dusver voortgevloeid. Droevig einde van een feest. Te Hillegersberg is Vrijdag nacht een ontzettend ongeluk gebeurd, dat aan twee menschen het leven heeft gekost. Eenige joügelui keerden van een teestje huiswaarts, toen een motorrijder, de 26-jarige C Hou- weling, in de duisternis plotseling met volle vaart op hen inreed. De 21-jarige N. de Haan werd op slag gedood, terwijl ook de motorrijder zelf bij de botsing den dood vond. Het groepje bestond uit vier jongemannen en een meisje en keerden opgewekt huiswaarts na een tooneeluitvoering te hebben bijgewoond. Het slachtoffer De Haan, een militair, die voor dezen avond vrjjal had gekregen, liep gearmd met het meisje, de 20- jarige mej. C. Ranke, toen de motorrijder op hen inreed. Hjj werd een twintigtal meters mee gesleurd en doodeljjk gewond, het meisje bekwam slechts lichte verwondingen. Het motorrijwiel sloeg daarna om, waarbjj ook de berjjder ge dood werd. De andere jongelui kwamen met den schrik vrjj. Tjjdens het spelen had het 5 jairg zoontje van den heer K. te Ooitgensplaat, het ongeluk, zich zoodanig in het rechteroog te steken, dat een geneesheer overbrenging naar een zieken huis te Rotterdam noodzakelijk achtte. Bet ventje zal waarschijn lijk het oog moeten missen. Moordaanslag by ouden van dagen. In een tehuis voor ouden van dagen te Schijudel heett de 65- jange H. v. G een aanslag ge pleegd op F. v. V. Van G die in het tehuis werd verpleegd, had sedert eenigen een geschil over een testament met Van V., die eveneens in genoemd tehuis was opgenomen. Dinsdagnacht circa halt 2 it Van G. uit zijn slaapkamer naar boven gegaan en de slaapzaal waar negen oudjes sliepen, bin nengedragen om zich op Van V. te wreken. Hjj bracht hem met een zakmes verschillende suij- wondeu toe aan hoofd, hals en handen. De zuster die de wacht hield in het gesticht en eenige malen hadr rondgang bad vol bracht, was ep dit oogecblik juist Vergeetachtigheid zonder schadeiyke gevolgen. Mevrouw Louise Goldman, echtgenoote van een bekend juwelier te Parjjs, had aangifte gedaan dat zjj in den trein Parjjs—Amsterdam vermoedelijk beroofd was van een valies, waarin zich voor niet minder dan een half millioen trancs aan juweelen bevond. Gedacht werd aan berooving, daar de dame zich herinnerde in een restau ratiewagen te hebben gedineerd naast een heer. Zjj wist zich van dezen slechts een vaag signalement te herinneren. Zoo als gebleken is, is hier echter van berooving geenszins sprake. De dame had haar koffertje mee naar de restauratiewagen ge nomen, doch het daar vergeten. Toen nu des avonds de Parijsche trein op het Roosendaalsche sta tion was binnengeioopen, had men den restauratiewagen afge koppeld. Deze werd door het personeel schoongemaakt en in orde gebracht om den volgenden morgen weer met den Pullman naar Parjjs terug te rjjden. By dit schoonmaken werd het valies Tan mevrouw Goldman gevonden en bjj de Roosendaalsche douane gedeponeerd. Den volgenden morgen vertrok mevrouw Gold man weer naar Parjjs en infor meerde op alle stations naar haar vermiste koffer. Te Roo sendaal kon men haar het ver loren bezit weer terugbezorgen. By onderzoek bleek dat mets vermin werd, In een dorp in Midden Drenthe is onlangs een Haagsch politie-agent tot gemeente-veld wachter benoemd, wiens gezin dezer dagen met een nieuwen wereld-burger werd verrykt. De ambtenaren op het raadhuis lieten die gebeurtenis niet onge merkt voorbijgaan. Een bakker in het dorp kreeg opdracht voor een krentebrood van buitenge wone afmetingen, dat naar oud gebruik door vrienden behoort te worden aangeboden Vrijdagavond werd het brood op een kar bij den veldwachter thuis bezorgd, want het was ruim anderhalve meter lang. De Burgemeester van AXEL maakt bekend, dat het door den Gemeenteraad vastgestelde plan van uitbreiding in uitvoerige kaarten uitgewerkt, ter secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage ligt van 9 Februari 1937 tot en met 22 Februari 1937. Belanghebbenden, die zich met bezwaren tot den Raad hebben gewend, kunnen vóór 5 April 1937 hun bezwaren tegen het plan in dienen bij Gedeputeerde Staten. Axel, den 9 Februari 1937. De Burgemeester voornoemd, BLOK. VERLOVINGSRINGEN graveren gratis. W. VAN HILTEN, Statlensstr. 1 Inkoop oud Goud. Spreker: de heer Redacteur van „Het Zoeklicht". OP STaM TE KOOP 198 stuks Iepen, 70 stuks Cana da's en 7 Knotpopulieren staande langs den weg Bontekoe—Roode Sluis, gemeenten Zuiddorpe en Overslag. Inschrijvingen uiterlijk op Don derdag 18 Februari 1937 bij den Ingenieur van den Provincialen Waterstaat, Van Steenbergenlaan 7, Ter Neuzen. De voorwaarden der verkooping zijn verkrijgbaar bij den Ingenieur en bij den Technisch ambtenaar, Axelsche- straat 28, aldaar. Th BEKOMEN Eigenheimers en Bevelanders, bij L. FAAS, Axel, Koestraat 63. BIEDT ZICH AAN Nette Schoonmaakster. AdresBureau v. d. blad. Op Uw TROUWDAG wilt ook U perfect gekleed wezen? - Laat dan Uw kleding verzorgen. Een uitgelezen collectie BRUIDSJA PONNEN voor de Bruid en gevolg is ter Uwer beschikking. Een keurige collectie costumes voor de BRUIDEGOM. ESEMCO-werkl Naar maat! Gegarandeerd prima pasvorm - onbe rispelijk van coupe en stof. Wat wenscht U? Een prima ZWART COSTUME? Een zwart COLBERT met GESTREEPTE PANTALON? Een zwart JACQUET met gestreepte pantalon? VRAAGT ONS even! Wy komen U graag even bezoeken. Wat doet U met Uw A.V.R.O.-Schilderijtje (Reproductie van de schilderij van H. M. de Koningin). U zet die toch in een A. V. R. O.-lijst Ze zijn voorhanden bij N.B. Ook nog LIJSTEN 1936 Ic bekomen, te AXEL, in de Chr. Bpwaaischo d, op Woens dag 10 Februari nam. 415 uur en 7 uur. met glazen vanaf f2 00.

Axelsche Courant | 1937 | | pagina 3