75 ets. J. C. ïll Boekhandel iarkt 12 95 ets. STER TABAK PUZZLE Inkoop oud Goud. van WAESBERGHE n.v. Complete nieuwe voor 40 ets. Gecartonneerd (grooter formaat met alfabetisch register Gemengd Nieuws. Heeffr U de af opigefost Advertentiën. hulst axfl h a VINK, gestegen, een getal, als nooit tevoren was bereikt. Niettegen staande deze groote toename van leden, is het toch te betreuren, dat door het bestuur niet de ge- wenschte activiteit ontwikkeld is. Er is dan ook lang niet gedaan, wat gedaan moest worden in het belang van Volksonderwijs. De vergaderingen werden slecht be zocht. Een groot succes was het opvoeren van een tooneelspel, evenals de kindertooneelspelen. Teleurstellend was echtei de publieke belangstelling bij de kindermatinée. Ook het school reisje naar Brussel en Waterloo werd gememoreerd. Het uitvoe rige verslag eindigde met een opwekking tot meerdere activiteit in 1937. De penningmeester bracht hierna financieel verslag uit. De ont vangsten beliepen f307,71 en de uitgaven f 297, zoodat er een batig slot was van f 10,71. Dit gevoegd bij het overschot van vorig jaar ad f58,38, was op 1 Jan. jl. in kas f 69,09. Nadien is er nog contributie binnengekomen, waar door thans in kas is f 125,05. Alvorens tot bestuursverkiezing werd overgegaan, vroeg dhr. J. C. Vink de reden van dit collectief aftreden en welke motieven daar toe geleid hadden. Dhr. Buma antwoordde, dat van collectief aftreden geen sprake is, doch allen daartoe individueel besloten hadden, leder voor zich zal daarvoor wel redenen gehad hebben. Dhr. J. Dieleman zou voorz. en secr. in functie willen kiezen, doch dhr. 't Gilde zeide, dat dit in strijd was met het reglement, waarna tot gewone verkiezing van 6 bestuursleden werd over gegaan. Bij eerste stemming werden gekozen dhrn. J. C. Vink en A.J. Schieman. Eerstgenoemde nam echter zijn benoeming niet aan wegens gezondheidsredenen, ter wijl ook laatstgenoemde voor de eer bedankte. Bij tweede stemming werden gekozen dhrn. Jac. Ortelee en C. van Bendegem en eerst na ten derde stemming was het bestuur weer voltallig. Hierbij werden gekozen dhrn. Ch- Dieleman, Jac. Dieleman, C. Hamelink en W. Millenaar. Dhr. Buma feliciteerde de nieuwe leden en wilde hierna de leiding overgeven, doch enkele aanwezi gen achtten dit niet juist en wenschten dat het oude bestuur nog leiding zou geven tot aan het slot der vergadering. Dhr. J. Dieleman, het aange bleven bestuurslid, achtte het beter de vergadering te beëin digen en de nog op de agenda voorkomende punten aan te hou den, opdat het nieuwe bestuur dan verdere leiding kan geven. Na een korte gedachtenwisseling hierover werd dit goedgevonden. Dhr. Jac. Ortelee vroeg of het oude bestuur nog werk gemaakt had van den te houden feestavond, waarop dhr. Buma ontkennend antwoordde en zeide dat het misschien een fout is geweest van het oude bestuur om zoo lang te wachten met deze zaak aan de ledenvergadering voor te leggen. Dhr. A. den Engelsman stelde voor om het 3-tal agendapunten nog af te handelen, doch dhr. Dieleman vnmd. vond dit niet juist, waarna het eerst genomen besluit, om de behandeling hier van aan het nieuwe bestuur over te laten, gehandhaafd bleef. Dhr. Buma wenschte hierna de vereeniging het beste en meerdere activiteit toe, wat momenteel met een goede kas, een flinken rugge steun heeft. Hiermede was de vergadering In een begrafenisstemming be ëindigd, zonder dat ook maar een der aanwezigen was bevredigd. De gewenschte inlichtingen wer den slechts vaag beantwoord of verzwegen, zoodat een geheim zinnig waas bleef hangen achter de bestuurstafel. Zij, die wenschen, dat de afd. „Volksonderwijs" hier in betere banen dient te worden geleid, dragen wel een groote verant woording door thuis te blijverij ftls er vergadering is. Jlinisterië-4 bezoek. Ter gelegenheid van het be zoek van den minister van soci ale zaken aan Zeeuwsch-Vlaan- deren voor de opening van de waterleiding zijn de morgenuren gebruikt otfl met ZExcellentie in gezelschap van den Commissaris der Koningin in Zeeland en den hoofdinspecteur voor de werk verschaffing een rondrit te maken langs de waterschapswerken van het „Hulster en Axeler Ambacht", welke werken, zooals bekend, met regeeringssteun en in werk verschaffing ter bestrijding van werkloosheid worden uitgevoerd in hoofdzaak door werkloozen uit de verschillende Zeeuwsch- Vlaamsche gemeenten. Het bestuur van het waterschap heeft het gezelschap rondgeleid, dat gelegenheid vond verschil lende onderdeden van het werk in bijzonderheden na te gaan. Er werden tevens besprekingen gevoerd over de wijze, waarop ook in de naaste toekomst de arbeid bij het waterschap kan worden voortgezet. Uit hetgeen thans reeds door de werkloozen is verricht, blijkt, dat hier op belangrijke wijze een goede ontwatering tot stand is gekomen. Dat blijkt te meer nu de waterstand momenteel hoog is. Zonder die werkzaamheden zouden ongetwijfeld veel lande rijen onder water staan en moei lijkheden met zich brengen. Tijdens het visschen op een der kreken te Hoek ving de heer Moorttjamer een zalm van ruim 11 pond. De visch had een lengte van ongeveer 90 c.M. De kreek waar de visch gevangen is staat in rechtstreeksche verbin ding met de zee. AmbaektsonderwJJs. Men schrijft ons uit Hulst De tijd dat vele jongens de lagere school gaan verlaten nadert weer en ouders worden weer voor de vraag gesteld, wat zij met hun kinderen moeter. gaan beginnen, om hen voor de toekomst een behoorlijke bestaansbron te ver zekeren. Dat is tegenwoordig geen gemakkelijke vraag en toch is het de plicht van ieder ouder, dit vraagstuk ernstig onder het oog te zien. Helaas zijn er gezinnen waar reikhalzend wordt uitgezien, naar de tijd, dat hun jongen wat mede zal gaan thuis brengen om alzoo der. onderhoudslast van het gezin wat te helpen verminderen. Niet altijd echter wordt hierbij wel voldoende het toekomstig belang hunner kinderen nagestreefd, met als gevolg wel een directe ver dienste, maar voor de toekomst des te grooter zorgen. Hoewel de crisis nog lang niet is geweken, zijn er tcch eenige lichtpunten, die op verbetering wijzen en juist voor de jeugd is het van groot belang, daarvan ook mede te profiteeren als de toe komst weer normaal mocht worden. Eigenaardig is het wel dat met de betrekkelijk geringe opleving, men in de pers herhaalde malen kan lezen van gebrek aan goed geschoolde krachten. In ons land, hetwelk in hoofd zaak op kwaliteitswerk is aange wezen, zal dit zich zeer mede doen gevoelen. Wat zal dus voor ouders logischer zijn, dan hun jongens te doen opleiden tot al geheel bekwame vakmenschen de kans op een behoorlijke toe komst is daarmede wel het best verzekerd. Op de Ambachtsschool wordt een breeden grondslag naar het vak der keuze, zoowel praktisch als theoretisch gelegd, wat den leerling een goede kans biedt om met de noodige energie en ijver daarop voort te bouwen, om zoo doende te worden een bekwaam vakman, die in elk geval zijn plaats in de Maatschappij zoowel in groot-industrie, als in het kleinbedrijf waard is. Zooals men zal weten is de opleiding aan de Ambachtsschool teruggebracht op twee jaar. Bij flink werken Jv het eventueel loonverlies tot ten jaar blijven beperkt, im.neiv bij een leeftijd van 12 jaar.t/i 8 maanden wor- Voorm. 9.30 ure Nam. 2 Leesdienst den leerlingen toegelaten en eerst Angstig avontuur. De sergeant-vlieger G. Nijhuis van het vliegkamp te Soesterberg die 's morgens om balt negen met den Fokker D. 7 no 267 was opgestegen, heeft, doordat een sterke mist plotseling kwam opzetten en hem alle uitzicht benam, eenige zeer hachelijke momenten beleefd. De vlieger bracht het toestel op een hoogte van ongeveer 5300 meter. Nadat op die hoogte eenigen tyd in de omgeving van Soesterberg was rondgevlogen, bemerkte de vlieger dat plotse ling een vrjj sterke mist was komen opzetten. Zelfs op een hoogte van minder dan 50 meter was het niet mogelijk zich be hoorlijk te oriBoteeren. De vlie ger, die door de Inge bewolking bij 14-jarigen leeftijd mogen zij in loondienst treden. Ouders bedenk daarom goed wat het belang van uw jongen vraagt, voor de toekomst en gaat eens praten met den Directeur van de Ambachtsschool, die u alle mogelijke inlichtingen gaarne ver schaft. Zie advertentie in dit nummer. Auto ongeval. Op weg naar St. Jansteen zagen we langs den Hulsterschen weg voorbij Absdale een auto in de sloot liggen, waaronder een da mesfiets. De auto was opper vlakkig gezien weinig beschadigd, alleen de zijruit was kapot. We namen het nummer op ter nadere informatie en kwamen later te weten, dat het hier een ontmoe ting betrof van eenige fietsende meisjes langs den weg, waarvan een harer het evenwicht dreigde te verliezen en zenuwachtig in de richting van de auto stuurde. De chauffeur G. d. K. uit St. Jansteen stuurde daarom zooveel mogelijk naar rechts, tot de auto in de sloot gleed en desondanks niet kon voorkomen, dat hij het meisje A. v. H. aanreed. Zij viel op den weg, terwijl de fiets onder de auto gleed. Het meisje liep eenige letlijke wonden op, doch had er ook het leven bij kunnen laten. De nieuwe weg van Koe wacht naar Zuiddorpe is thans geheel klaar en voor het verkeer opengesteld. Het is een pracht- verbetering. Ds. E. Raams te Hoek is beroepen te 's Heer Abtskerke. Op het drietal te Rotterdam (vac. ds. G. H. Wagenaar) komt voor dr. J. L. Cazemier te Ter Neuzen. Tariefsverlaging b(J Telefoon en Telegraaf. De financieele vooruitzichten van het P.T.T.-bedrijf laten toe, dat eenige tarieven aanzienlijk woiden verlaagd. De verlaging voor interlocale gesprekken betreft de tarieven in de eerste zöne van 6 op 4 cent, in de tweede zóne van 12 op 10 ct. De verlaging treedt in werking op 1 Februari 1937. Wat de telegraafdienst betreft, is de verlaging als volgt Binnenlandsch verkeer7 woor den van 35 op 20 cent, 8 woor den van 40 op 25 cent, 9 woor den van 45 op 25 cent, 10 woor den van 50 op 25 cent. Gevonden. Onderstaande goederen zijn te bekomen aan de daarachter ver melde adressen Een damesring. Gem.-Secre- tarie, Axel. Een damesrijwiel. Veldwachter Griep. Predikbeurten te Axel. ZONDAG 31 JAN. 1937. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 91/, ure Ds. van Oaveren Nam. 2 Dezelfde. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 ure Ds. J. S. Post. Nam. 2 Dezelfde. Geref. Gemeente (Weststraat). den juisten koers reeds was kwijtgeraakt, verloor geen oogen- blik zijn tegenwoordigheid van geest. Door zoo laag mogelijk te vliegen, met alle daaraan ver bonden gevaren, bleek hij zicb na oriëntatie te bevinden in de nabijheid van Maarsbergen. Langs de spoorlijn, aldoor nog zeer laag vliegende, juist boog genoeg om de toppen der boomen niet te raken, bereikte de vlieger Utrecht, waarna hjj den straat weg UtrechtZeist volgde, om via Zeist en Huis ter Heide, Soesterberg weer te bereiken. Filmnieuws. Helden van onzen tjjd Zaterdag zal men van deze fiim kunnen genieten in Het Centrum Een aaneenschakeling van avon turen en stoute stukjes in de lucht. Het begint op een vliegveld in Amerika, toen de vliegerij nog slechts in de kinderschoenen stond. Drie kinderen, twee jongens en een meisje, die later de hoofd personen worden, wonen de eerste vliegproeven bij. Twintig jaar later, als deze kinderen volwassen zijn, is ook de vliegerij met reu zenschreden vooruit gegaan. Er bestond in de jeugdjarep reeds vriendschap tusschen deze kin deren, die is uitgegroeid tot ware liefde. Maar een andere jonge vrouw komt tusschenbeide en er komen verwikkelingen en daar mede ook de spanning, niet het minst door lucht-acrobatiek, die niet zonder ongelukken afloopt. Ten slotte komt alles in orde en de jeugdvriend en het vriendin netje vinden elkaar weer, als waardig besluit van een reeks spannende avonturen en de noo dige emotie. Het meisje ift de onderwereld Een film vo! sensatie, zooals de titel reeds doet vermoeden. Alles op z'n Amerikaansch, niets ont ziend, hard tegen hard. Spanning en avonturen te over, soms om van te duizelen, en dit spel wordt volgehouden tot het einde, tot ook hierbij na al deze sensatie ook weer een bevredigende oplossing tot stand komt. CORRESPONDENTIE. C. M B Op uw verzoek willen we naar aanleiding van uw inge zonden stuk wel melden, dat dit geen betrekking had op personeel van de openbare schoolop het overige van uw schrijven kunnen we echter niet ingaan. Red. W. TAN HILTEN - Statlonstr. DamesUw adres voor Ondüierrtm. Knippen en Wassen, is R. KRU1S1F1KXDieleman. Permanent Wave vanaf f 8. 1 BAMKltRS- tN LFFtC I tiNKAiM UOK EFFECTEN COUPONS VREEMD GELD VERZEKERINGEN OP ALLE GEBIED KLUISINRICHTINGEN HULST en AXEL ZEER LAGE HUURPRIJZEN OPGERICHT IN 1824 TE ZIERIKZEE, vei zekert Onroerende en Roerende Goederen tegen eene vaste premie of onderling naar begeerte der deelnemers. AGENT voor bet 5de Distrlot van Zeeland i - V> .\J_ c WERELD - ATLAS Kaart van Nederland

Axelsche Courant | 1937 | | pagina 4