Voorloopig Bericht. Foto's van de Kerkelijke Inzegening Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. Cursus in handenarbeid voor jeugdige werkloozen. Aangifte van Hengsten. tweejarigen of ouderen hengst Advertentien. Fransina Balkenende, a. Donderdag 11 Februari 1937 DE HOFSTEDE HET WOONHUIS b. Donderdag 4 Maart 1937; Oengjheelen Landbouwersinspan. Als blijvend aandenken: J. C. VINK, Uit den trein gesprongen. Woensdagmiddag is een Duit- scher, die onder geleide van twee Amsterdamsche recher cheurs per trein naar de Duit- sche grens werd vervoerd, om daar uitgeleid te worden tus- schen Ede en Arnhem uit den rijdenden trein gesprongen en ontsnapt. Politie uit de gemeenten Ede, Renkum en Arnhem heeft langs de spoorlijn gezocht, doch den man niet kunnen ontdekken. Woensdagmorgen is in Ter Aar een 83 jarige vrouw, die eenige emmers water wilde put ten uit een nabij haar woning gelegen waterput, waarschijnlijk doordat zij zich te ver voorover heeft gebogen, in den put terecht gekomen. Ofschoon haar schoon zoon, die het ongeluk zag ge beuren, haar spoedig met hulp van een in de nabijheid wonen- dan brugwachter had opgehaald, bleken de levensgeesten reeds geweken. Woensdagochtend is te Haaren nabij Oisterwijk, een vrachtauto op een groep school kinderen ingereden. Het negen jarige dochtertje van de familie Verstijnen kwam onder de wielen terecht en werd vrijwel op slag gedood. Ook het tweelingzusje van het kind werd door den wagen gegrepen, doch werd slechts licht gewond. Tegen den bestuurder is pro ces-verbaal gemaakt. De griep in Friesland. De griep-epidemie, die zich over Friesland heeft verspreid, doch die aanvankelijk geen kwaadaardig karakter droeg, neemt thans ernstiger vormen aan. In de omgeving van Heeren veen zijn in twee dagen tijd vier personen aan deze verra derlijke ziekte gestorven, terwijl verschillende ernstig ziek liggen. Ook in oostelijk Friesland zijn enkele personen aan de griep bezweken. Jeugdige boefjes. Den laatsten tijd kwam het te Hilversum veel voor dat ver scheidene jeugdige personen niet gewenschte bezoeken aan leeg staande villa's brachten en dan alles, wat vaD hun gading was, medenamen. De politie heeft thans twee van deze jongens op heeterdaad betrapt, toen dezen bezig waren ongeveer 40 ledige flesschen uit een villa aan het Suzannapark mede te nemen. Het bleken te Hilversum wonen de knapen te zijn, beiden 12 jaar oud. Aan het genoemde perceel was reeds eerder een bezoek ge bracht, door een eveneens aldaar wonenden 15 jarigen jongen, bij welke gelegenheid loooen buizen electrische schellen e.d. waren weggenomen. Naar is gebleken zijn de dieverijen hoofdzakelijk als kwajongenswerk te beschou wen het laatsgenoemde materi aal b.v, werd gebruikt om zelf te kunnen seinen. Oude man verbrand. Zondagmiddag werd de ge meentepolitie te Linschoten ge waarschuwd dat de ruim 60-ja- rige C. de Lange, een alleen wo nende man, in zijn woning was gevonden en blijkbaar was ver brand. De man was met een brandende stoot bij het raam gaan zitten. Vermoedelijk hebben zyn kleeren vlam gevat met het nood lottige gevolg By onderzoek werd in de woning 500 gevonden. Aan misdrijf behoeft niet te wor den gedacht. Hondentrouw. Een inwoner van Haarlemmer meer verkocht Tweeden Kerst dag zyn hond, een Hollandscben herder, aan zijn te Alkmaar woonachtigen zwager. Nadat het dier, dat per auto vervoerd was, drie dagen bij zyn nieuwen eigenaar was, zag het kans zich van den ketting los te rukken en er vandoor te gaan. Na een tocht van ongeveer tien dagen is het beest in uit- geputten toestand by zijn ouden baas teruggekomen. Dinsdagmiddag wilde te Haarle, de landbouwersknecht M. twee paarden naar de weide bren gen. Onderweg struikelde hij en viel, terwyl de paarden op hol sloegen. Doordat M. het touw, waaraan hij de paarden leidde, om het middel had gebonden, werd hy door de voorthollende dieren over den bevroren zandweg meege sleurd. Zwaar gewond werd hy opgenomen. De toestand van het slachtoffer is hopeloos. Scheepsramp. Het Finsche stoomschip „Jo hanna Torden", dat zich op haar eerste reis terug van New York bevond is tusschen Schotland en de Orkney eilanden op een rots geloopan en vergaan. De kapitein heeft eerst 22 man van de equi page, onder welke de twee hof meesteressen, in de groote red dingboot we gezonden en deze boot wordt vermist. Later is de kapitein toen het achterschip be gon te zinken met de overige 13 man der equipage in de kleine reddingboot gestapt en van deze groep hebben 8 mannen zwem mende de kust van Rinaldsbay, het zuidelijkste der Orkney eilan den bereikt. De kapivein en de 5 anderen zijn toen ook deze boot omsloeg verdronken en een paar later zijn reeds 4 lyken van deze boot op het strand aange spoeld. Moiorreddingbooten zyn 10 uur lang op zoek geweest in zwaar weer naar de vermiste boot doch hebben niets gevonden. Te Mannheim heeft een echtpaar zichzelf en hunkinde ren door gasverstikking van het leven beroofd. De oorzaak zou zijn een oneenigheid tusschen de echtgenooten. Yoor de jeugd. De Amerikaansche millionnair Charles Haiden, die onlangs over leden is, blykt in zijn testament 90 procent van zyn vermogen ten bedrage van 55 millioen dol lar te hebben vermaakt aan een op te richten stichting voor de moreele en physieke opvoe ding der Amerikaansche jeugd. De erflater was een der rijkste bankiers en is nooit getrouwd geweest. Winter in het buitenland. Hongersnood, als gevolg van zware sneeuwstormen, bedreigt de bewoners van Anatolië en Oost-Thracië met name in de gebieden van Erzingian, Kars en Adrianopel. Honderden dorpen zijn volkomen van de buiten wereld afgesloten. In vele streken zijn alle wegen geblokkeerd. De regeering heelt in alleryl red- dingscoloane8 georganiseerd en vliegtuigen surveüleeren over de geteisterde districten. Doordat alle verbindingsmid delen afgesneden zyn, is het on mogelijk om uitsluitsel te krygeD over het aantal menschen, dat tengevolge van de koude gestor ven is en over de verwoestingen, welke zyn aangericht. Hier en daar moeten echter wolvenben- den dorpen overvallen hebben en ten minste 12 personen zyn doodgevroren. Vooral de streek van Ears is zeer geteisterd. Er ligt reeds zes voet sneeuw op de wegen. Zware sneeuwstormen, die sinds eenige dagen in Bulgarije woeden, hebben veel schade aan gericht. Tot dusver zijn er vijf slachtoffers gevallen, maar men vreest, dat er nog meer te be treuren zyn. Op het strand te Biarritz zijn Zondag wielerwedstrijden ge houden. Daar een verkeerde baan was uitgezet moesten de renners een zeer gevaarlyk punt langs het strand passeeren. Zeven wiel renners werden door de golven gegrepen. Vier konden zich nog redde:», doch de overige drie zyn verdronken. Op den Brisen, in het kan ton Unterwalden zyn 9 skiërs door een lawine bedolven. reddingscolonne heeft de lyken van zeven van hen geborgen. In het kanto» '1. Gallen rijn 4 skiërs door een wins bedolven. Twee hunner k*amen hierby -om het tevea, Een troep wolven ia het Karamangebergte, in Turkije, af gedaald. Zy hebben een man en honderden schapen verslonden. Beestachtig. Bij Everett (Washington) heeft men het lijk van het zoontje van dokter Mattson, dat eenigen tijd geleden ontvoerd werd, in de sneeuw gevonden. De vader van het jongetje is naar Everett ver trokken, om het lijk te identifl- ceeren. Hij zeide, niet te kunnen gelooven, dat de bandieten den jongen inderdaad vermoord had den, voor hij het met eigen oogen gezien bad. Dr. Mattson had het losgeld, dat de bandieten voorde bevryding vanzijn zoontje eischten, reeds betaald. Het knaapje schijnt op beest achtige wijze te zijn vermoord. Het gezichtje was gezwollen en met bloed overdekt. In het hoofd bevond zich een gat en ver scheidene voortanden ontbraken. De ontdekking van bet lykje heeft allerwege in het land groote verbijstering gewekt. Uit de voetstappen, gevonden in de sneeuw by de plek, waar bet lijkje lag, blijkt, dat slechts één persoon bij de overbrenging Detrokken is geweest. Nog is gebleken, dat het lijkje per auto gebracht was naar de plek, waar het gevonden is. Mattson had gepoogd in con tact te komen met den ontvoer der van het kind, door middel van een advertentie, die hij plaatste in een dagblad. In de advertentie vroeg hy om een bewijs, dat bet kind nog in leven was. Op verzoek van Mattson had de politie zich niet met de opsporing van den ontvoerder bezig gehouden. Thans echter is het geheele politieapparaat in beweging gesteld. Clings. Gehuwd. 4 Dec Joannes Cadaen, 28 j. en Maria de Smet, 25 j. Geboren. 1. Honoré, z. van Polydoor Roggeman en Louisa den Branden. 3. Petrus, z. van Joseph Dhanis en Josephina Bleijser. 11. Wilhelmus, z. van Ge.rit Schwegier en Julie de Bruycker. 22. Maria, d. van Micniel Schouwenaar en Maria Wouters. 30. Anna, d. van Ludovicus van de Voorde en Mathilda van Huffel. Johanna, d. van Petrus Jansen en Amelia Struylaert. Overleden, 2. Karolus van Laere, 65 j., weduwn. van Julia Pieters. 22. Isabella Want, 54 j., echtg. van Aloysius Jonckers. Graauw. Geboren. 1 Dec. Lilian, d. van Alphonsus Schelf hout en Anna Leeraert. 10. Maria, d. van Joseph van Damme en Emma Maas. 12. Maria, d. van René Verstraaten en Cherie- dina Kindt. 27. Elodie, d. van Petrus van Eerdenburgh en Irma Blieck. Overleden. 1. Jan Mangnus, 79 j., z. van Jan en Apolonia Verschuren. Hoek. Gehuwd. 10 Dec. Johannes de Smidt, 22 j. en Lena Tazelaar, 22 j Geboren. 3. Maria, d. van David de Jonge en Jacomina Witte. 14. Louis, z. van Dirk van Tatenhove en Elizabeth Ver straaten. 24. Janneke, d. van Jan Donze en Sara Dieleman. Overleden. 2. Pieter Haak, 71 j., weduwn. van Fran?oise Kervink. 8. Louis de Blaeij, 83 j., weduwn. van Jacomina Deij. 9. Anna Dobbelaar, wed. van Pieter de Blaeij. 12. Aarnout Pladdet, 27 j., z. van Cornelis en Maria de Braai. 15. Louis van Tatenhove, 1 d., z. van Dirk en Elizabeth Verstraaten. 28. Janna Buijze, 73 j., wed. van Cornelis van der Gouwe. Hontenisse, Gehuwd. 24 Dec. Petrus Herrewegh, 35 j. en Phi- lomena de Ridder, 25 j. 29. Josephus Pouwels, 28 j. en Ro salia de Bakker, 22 j. 30. Emile de Schepper, 28 j. en Maria van Damme, 23 j, Geboren, 17. Joseph, z, van Andreas van Denderen m Maria de Klerk. 19. Adèle, d. van Frans Martinu en Rosalia Morcus. 21. Celina, d. van Alphonsus Lauwers en Prudentia de Waal. Overleden. 1. Maria Bou- wens, 38 jechtg. van Theodorus Kindt. 4. Petrus de Poorter 84 j., echtg. van Maria Kuijpers. 8. Julius van Kampen, 58 j., echtg. van Maria Bogaert. 15. Petrus Kindt, 76 j., echtg. van Marianna van der Velpen. 16. Petrus Verschueren, 84 jechtg. van Maria Mahu. 20. Louisa Boeijkens, 76 j., wed. van Jo hannes van Deursen. 25. Edu- ard de Booij, 1 j., z. van Marinus en Angela van Overmeeren. 26 Maria van Troost, 54 j., echtg. van Petrus Jonkheijm. Koewacht. Gehuwd. 30 Dec. P. Martens, 32 j. en A. van Overloop, 32 j. Geboren. 31. Erna, d. van A. Hesters en S. Sturtewagen. Overleden. 19. Magdalena Apers, 37 jechtg. van J. van Daele. 22. Stephanie van Cae- ver, 71 j., wed. van A. de Potter. Ter Neuzen. Gehuwd. 6 Jan. Pieter Oostdijk, 26 j. en Fran- ?oise de Putter, 23 j. Geboren. 3. Jacobus, z. van Petrus Bakker en Janneke de Klerk. 5. Frans, z. van Gelijn van Doeselaar" en Maria Fermont. Marijke, d. van Josephus Spaas en Marie van der Heijden. 6. Jan, z. van Pieter van Strien en Leuntje de Vos. 7. Jan, z. van Jan Meijer en Janna van Luik. Westdorpe. Geboren. 10 Dec. Ernest, z. van Florent Allonsius en Irma Govaert. Annie, d. van Alexander Geerinckx en Martha Kesbeke. Overleden. 5 Petrus Herman, 35 j., echtg. van Maitha Haentjes. F i 1 m n i e u w s. Op de planken. Na de films van het Vorstelijk huwelijk gaat Het Centrum Zater dag en Maandag met het meer gewone programma voort. „Op de planken" is een film, waarin de bekende komiek Joe E Brown de hoofdrol vervult, zoodat ieder filmliefhebber begrijpt, dat het zien van deze rolprent een avond vol pret beteekent. Een paar uren zal men het uitgieren om het dol-komische, dat te zien gegeven wordt. Behalve tal van andere bekende filmsterren, treedt in deze film ook op de bekende actrice Ann Dvorak en hetgeen deze twee hoofdfiguren aan avonturen en sensatie beleven, maakt deze film alleen reeds tot een geheel, dat met het beste op filmgebied kan wedijveren. Duivels der lucht. Men zal het reeds uit den titel kunnen opmaken: dit is een film rijk aan avonturen. Sterke stuk jes van durf en koelbloedigheid zijn reeds vertoond, sedert de vliegmachine het luchtruim door kruist. De bravourstukjes, die in deze film te zien zijn. grenzen aan het ongeloofelijke botsingen in de lucht, noodlandingen, enz. dit alles zegt reeds, dat er span ning in zit en bij dit alles komt dan nog de liefde, zooals die bij elke goede film behoort. Tal van avonturen worden mee gemaakt, alvorens alles weer in orde komt bij de duivels der lucht en de geliefde Betly. Bovengenoemde cursus zal aan vangen op aanst. Dinsdag, des morgens om 10 uur in het gymnastieklokaal der openbare school. Zij, die daaraan nog willen deel nemen, kunnen zich nog aanmel den ter Gemeente-secretarie vóór Zaterdag a. s. Daarna zullen geen deelnemers meer worden toegelaten. Axel, 14 Januari 1937. Burgemeester en Wethouders van Axel, De Burgemeester, BLOK, De Secretaris, MARIS* De Burgemeester van AXEL noodigt, ingevolge artikel 23 der Paardenwet van 1918 (Staatsblad No. 419) eigenaars of houders van een uit, om hiervan »óór den 1 Fe bruari a.s. aangifte te doen ter Secretarie dezer Gemeente. Axel, den 4 Jan. 1937. De Burgemeester voornoemd, BLOK. Op 18 Januari a.s i a hopen onze geliefde Ouders I W WISSINK- M F WISSINK DE JONGE I hunne 25-jarige Echtver- 1 1 eeniglng te herdenken. j| I Hunne Kinderen. S) Axel, Januari 1937. V* Na een langdurig lijden ontsliep heden in de hope des eeuwigen levens onze innig geliefde Echt- genoote, Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder in den ouderdom van ruim 73 jaar. Uit aller naam, J. SCHEELE. Axel, 15 Januari 1937. Onmogelijk zijnde U IrV allen, die in het verlies van onzen lieven Man en Vader hebt meegeleefd, persoonlijk dank te zeggen, brengen wij langs dezen weg onzen dank voor Uwe be langstelling en hartelijkheid. C. N. BAKKER- van Dixhoorn. W. H. BAKKER. Rijswijk, Jan. '37. Hoornbruglaan 38. Dankbetuiging. Onzen harteigkeu dank aan alle gevers(sters), ook binnen en buiten de Oude Wijk en Buthdijk, die op eenigerlei wijze hebben medegewerkt aan de versiering van het feest van Oude Wijk en Buthdijk. HET BESTUUR. Ten verzoeke van de Erfge namen van wijlen dhr. JAN DE MUL te Z a a m s 1 a g, zal ten overstaan van ondergeteekende publiek worden verkocht op: te Zaamslag, Andijkepolder, groot 30.22.93 H.A. (67 gemet 252 roeden), en te Zaamslag, Dorpsplein, in huur bij dhr. Abr. de Mul. Notaris FaNOY, Axel. Sluit U aan bij de Konijnen- en Pluimveever. „Ons aller Belang", Axel. Contributie 181/, cent per maand. C. VAN BENDEGEM, Secr., Armendijk 18, Axel. Verkrijgbaar voor 8 ot. p. stuk. Boekh., AXEL, 4

Axelsche Courant | 1937 | | pagina 3