JoorÉpgisoDsStiwi" J. C. VINK. HET CENTRUM - Axel „Huwelijksfilm" Gemengd Nieuws. Buitenland. Ingezonden Stukken. F i 1 m n i e u w s. Advertentien. Johannes Franciscns Brandt, ARIE VAN OER ZWAN, Harmoniever. „Concordia", Axel. 2700 K.G. Thomasslakkenmeel. 23400 Kalizout 40 pet. 1000 Kensica. 46300 K.G. Superfosfaat 16 pet. 145U0 Amm.-Superfosfaat 20500 Chilisalpeter. 3600 Kalksalpeter. 13800 Zwavelz. Ammoniak. 7900 Kalkainmonsalpeter. in goedkoope en betere kwaliteit. Boekh., Markt 12. „Nederlands Bruidspaar" op Woensdag 13 Januari DE DIRECTIE VAN HET CENTRUM, om zich aan de dagelijksche lei ding van zijn bedrijf te moeten geven. Ongedwongen beweegt het Vor stelijk Paar zich en het is deze ongedwongenheid, deze innemen de hartelijkheid, welke het Neder- landsche volk zoo heeft getroffen, die hun ook de sympathie heeft doen winnen van Krynica, zoowel van de eenvoudige bewoners van het dorp als van de talrijke gasten in het hotel. Reeds den eersten dag van hun verblijf in Krynica, hebben Prin ses Juliana en Prins Bernhard, volkomen uitgerust van de lange treinreis, die zoo rijk was aan afwisseling, maar vooral aan ro mantische spanning om de zoo geslaagde „vlucht", volop genoten van de prachtige omgeving van dit Poolsche land. De blijde stemming van Neder lands Bruidspaar deelde zich weldra mede aan het geheele hotel. Het Vorstelijk Paar nam in den algemeenen salon van het hotel deel aan de five o'clock tea, die daar werd geserveerd. Er heerschte een ongedwongen sfeer. En er werden terstond afspraken gemaakt voor de ko mende dagen. AxEl, 12 Januari i9<*7. De heer L. de Feijter Pz., amb tenaar ter secretarie alhier, is be noemd als eersie ambtenaar ter secretarie te Papendrecht (Z.-H.). Belangstellende lezers willen we er op wijzen, dat we weer in het bezit zijn gekomen van een spannend verhaal, waarvan ze heden het eerste gedeelte als feuilleton in dit nummer kunnen lezen. Ofschoon het slechts twee nachten heeft gevroren, wordt hier op een deel van de Groote Plaat, benoorden den watertoren, reeds naar hartelust geschaatst. Als men echter het weerbericht mag gelooven, zal de vreugde van korten duur zijn. Directe Belastingen. De Rijksontvanger vezoekt ons mede te deelen dat is aangevan gen met het vervolgen van de aanslagen Grond- en Personeele Belasting, gedateerd vóór Augus tus 1936, welke nog niet geheel zijn voldaan en van de aanslagen Inkomstenbelasting 1936/1937 ge dateerd in Juli 1936 waarop nog niet deel tn gedateerd in Octo ber 1936 waarop nog niet 7s deel is aangezuiverd. Tabaksverganningsreclit. Belanghebbenden worden er op gewezen, dat het Tabaksvergun ningsrecht 1937 vóór 20 Januari a.s. ten kantore van den Rijks ontvanger moet zijn voldaan. Gezond Cadzand. Het zal wel zelden voorkomen, dat in een gemeente ongeveer 2,4 pet. van de bevolking Dehoort tot hen, die 80 jaar of ouder zijn Dit nu s het geval te Cadzand, het 965 inwoners tellende plaatsje in Westelijk Zeeuwsch-Vlaande- ren. Er zijn daar thans 23 per sonen, die den leeftijd der sterken hebben bereikt. Groote verliezen voor de exploi tanten usr Haagseke tribunes. Naar tbaus blijkt, hebben de exploitanten van de tribunes die voor bet Vorsielyfc buweiyk in Den Haag gebouwd ziju, en waarvan een zoet winstje ver wacbt werd, een groote „strop' gebaald. Tal van firma's en particulieren, die bierby fin a a ciëel betrokken waren, zyn in groote moeilykhedeD geraakt. Tot hen behoort o.a. een be kende Amsterdamscbe makelaar, die de volgende week zijn fail lissement zal moeten aanvragen. HÜ heelt met ongeveer 35,600 deelgenomen in de comoinaue. De Haudei-My. C. de Ruuer te Amsterdam neelt met 102,000 deelgenomen. Voorts zyn er nog een tiental takenliedeu, die voor bedragen van 6,000, 12,000 en 20,000 gulden deelgenoot waren. Wan neer deze niet op een ot andere wyze worden geholpen, zullen huDne zaken volkomen ten gronde worden gericht. Reeds een week tevoren was te voorzien, dat het mis zou loopen en de pry zen zyn toen aanmerkelijk verlaagd. Doch ook by deze verlaagde pryzen hadden de verliezen bij stamp volle tribunes toch nog 25 pet. bedragen. Nu sommige slechts gedeeltelijk bezet waren, begrijpt men, dat de financiëele debacle voor de ondernemers groot is. Jek van verkoudlseïd T Mooi geschenk. Juliana van der Meer te Oegst- gefst is op hetzelfde tijdstip als H.KH. Prinses Jniiana geboren en ook op hetzelfde tydstip ge trouwd. Ten einde de overeen komst tusscben de beide huwe lijken nog meer aan te vullen hebben de Omega fabrieken aan mej. Van der Meer een horloge van hetzelfde merk ten ye- Ncbenke aangeboden als de Zwitsersche regeering aan de Prinses ten geschenke heelt ge geven. Tijdens den Donderdag avond te Groningen gehouden optocht hebben onbevoegden zich toegang verschaft tot bet bureau van den Chr. Bestuur- dersbond, waarvan de bewoner aan bet oéfilé deelnam. Git een schrytbureau is een bedrag van ruim honderd gulden gestolen. Goede vangst. De heer Vledder te Nyetrijne wist met den bengel een snoek van 14 pond te bemachtigen, die een lengte bad van 92 c.M. Het eigenaardige van bet geval is wel, dat de heer Vledder het vorig jaar op denzelfden dag ook zoo'n kanjer ving. Toen was de oud-vader 98 c.M. laDg en woog ruim 14 pond. Boos weer. Een hevige wervelstorm heelt Arizona geteisterd. Honderd In diauen die op zoek gingen naar iwee jonge meisjes die in de Cantonbergen verdwaald waren, zyn door den typhoon overvallen en men vreest üat ze allen om gekomen zijn. Te Russi in Noordelijk Arizona heerschen zware sneeuwstormen. Ook hier zijn slachtoffers ge vallen. De griep. De griepepidemie, die sinds eenigen tyd in Engeland heerscht neelt in de atgeloopen week te Londen en de andere groote steden van Etigeiaud en Wales 325 sterfgevallen veroorzaakt. De voorgaande week 97. Te Londen zyn de vorige week 128 personen overleden aan griep, 119 aan bronchitis en 217 aan longont steking. Te Santa Domingo (Mexi co) zyn dertig kisten dynamiet, bestemd voor werkzaamheden bij het aanleggen van wegen, in de lucht gevlogen. Twintig arbeiders vonden hierbij den dood. Koning Gastaaf naar België. Naar aanleiding van het a s. officieele bezoek van koning Gus- laat V van Zweden aan het Belgische hof heeft in zekere Brusselsche kringen nogmaals het gerucht geloopen, dat dit be zoek verband bield met de on langs tegengesproken persberich ten betreffende de mogelyke ver loving van koning Leopold met een Deensche prinses, verwant met de Zweedstffie koniuklyke familie. Van officieele zyde wordt thans verzekmi, dat het bezoek van koning Gustaaf van zuiver protocolairen aard is. Het is een tegenbezoek dat de koniDg van Zweden reeds het vorige jaar voornemens was te brengen aan den Belgischen vorst. De Zweedsche koning zal 31 Januari Stockholm verlaten en op 2 en 3 Februari te Brussel verblijven. Sportnieuws. Slniskil—Axel 0-4. Onze stadgenooten hebben Zondag goed werk geleverd door Sluiskil een 04 nederlaag toe te brengen en het behalen van den kampioenstitel is nu nog slechts een kwestie van een paar weken. Sluiskil begon in een snel tempo en had dan ook aan vankelijk eenig overwicht, doch doelpunten leverde dit niet op. Langzamerhand kwam er meer evenwicht in het veld, doch ook de Oranjemannen konden het doel niet vinden, terwijl ook veel afbreuk aan het spel werd gedaan door de gladheid van het terrein. Bij de rust was de stand nog steeds dubbel blank. in de tweede helft ging de strijd ook vrijwel gelijk op, tot na ongeveer 20 minuten Axel de leiding nam (1—0). Kort daarop werd uit een vrijen schop no. 2 in het net geknald. Sluiskil bleek hierdoor ietwat ontmoedigd, waarvan de Oranjemannen dankbaar profi teerden om een veldmeerderheid te ontwikkelen, waaruit nog 2 doelpunten voortkwamen en de eindstand op 0—4 gebracht werd. Axel II-Terneuzen III 4—4. Voor de competitie van den Z. V. B. speelden de Axelscht reserve's tegen het derde elftal van Terneuzen. Deze wedstrijd was rijk aan doelpunten, welke broederlijk werden gedeeld. (44) Axel, 8 Jan. '37. Mijnheer de Redacteur, Vergun mij s.v.p. een plaatsje in Uw blad. Dat ons gemeentebestuur het volk goed gezind is, is van ouds bekend. Er wordt goed gezorgd voor inwoners en ook voor vreem delingen. Het is zelfs de woon wagenbewoners zoo gemakkelijk gemaakt dat er een flink kamp oinnen de kom tot hun beschik king is, wat heel prettig voor hen is, doch allerminst voor de om wonenden van dat kamp, want hun rust en vrijheid is hierdoor vrijwel op niets gekomen. Thans zeker weer, door het eeuwige gevraag om water, wat niet te verwonderen is, want de beide pompen aan dat kamp geven sinds lang geen waler meer. Waarschijnlijk weet ons bestuur hier echter niets van af, wat niet te verwonderen is, want van onderzoek is hier nooit wat te bespeuren, zoomin als van politie toezicht, zoodat alle baldadig heden door de bewoners van dat kamp den vrijen teugel heb ben, en de omwonenden geweldig veel last hiervan ondervinden. Ook zijn ze, als er wat veel wagens staan, geen oogenblik van de deur te krijgen; dan hebben ze dit weer noodig, c&n weer dat, ophouden doet het nooit, geen oogenblik. Trouwens, voor een woon wagenkamp is het binnen de kom geen plaats, want wadr het dan ook is, hebben de omwonen den geen oogenblik rust meer. Buiten de kom is er toch nog altijd plaats genoeg, zoodat ik hoop dat hierin spoedig verande ring komen zal. U, Mijnheer de Redacteur, dank ik voor de plaatsruimte. EEN OMWONENDE. plaats van om 8 uur, teneinde in verband met het overgroote bezoek, een ieder alsnog in de gelegenheid te stellen, van deze films te genieten. Men zie ook advertentie in dit nummer. De hnwel(Jksflim in Het Centrnm. De films, betreffende het Vor stelijk huwelijk, koninklijke be zoeken, enz., blijven groote.be langstelling trekken wel een be wijs, dat ieder met deze gröote gebeurtenis meeleeft. Aanstaan den Woensdag begint de eerste voorstelling reeds om 4 uur, in- Marktberictiten. AXEL, 9 Jan. 1937. Ter markt van heden waren de prijzen, volgens opgaaf van de Vereeniging van handelaren in granen, enz. in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen, genoteerd als volgt Tarwe regeeringsprijs, ro«ge 8,00- 8,75, wintergerst 8,75—9,25 zomergerst 9,00—9,50. haver 7,00 —7,40, groene erwten 8,00— 9 00 bruine boonen 8,009 25, duivenboonen 6,007,50, paar- denboonen 6,00—6,50, blauw- maanzaad 20,00—22,50, karwei zaad 00,00 00,00, geel moste d zaad 00,00—00,00, lijnzaad 8,00 —10,00. HULST, 11 Jan. 1936. Alhier waren de marktprijzen als volgt Tarwe regeeringsprijs, rogge 7,00—8,25, wintergerst 8,50—9,00 zomergerst 8,50—9,50, haver 7,00 —7,50, erwten 7,00—9,00, paar- denboonen 6,00—7,00, duiven boonen 7,00—8,00, witte boonen 0,00—0,00, bruine boonen 10,00 11,00, lijnzaad 0,00 0,00, blauw maanzaad 00,00—00,00. mosterdzaad 00,00—00,00, keol- zaad 0,00—0,00. Rundvee aanvoer 6,verk. 4. Varkens 12, 9. Boter per Kg. 1,30. Eieren per 100 stuks 0,00. Bekendmakingen. Cultureel werk voor werkloozen. Burgemeester en Wethouders van AXEL zijn voornemens op 18 Januari a.s. een cursus te laten aanvangen in handen arbeid (sloïd) voor jeugdige werkloozen. De cursus is gratis. Minimum leeftijd 15 jaar. Zij, die daaraan willen deel nemen, kunnen zich aanmelden ter Gemeente-secretarie, afdeeling werkloozenzorg, vóór den aan vang van den cursus. Axel, 5 Januari 1937. Burgemeester en Wethouders van Axel, De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARIS. Heden overleed toi onze diepe droefheid, na voorzien te zijn van de Hei lige Sacramenten der ster venden, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader Weduwnaar van Leonie Coone, in den ouderdom van bijna 84 jaar. Namens de Kinderen, Kleinkinderen en Familie, C. DE CON1NCK- Brandt. Axel, 11 Januari 1937. Singelweg 39. V Heden behaagde het den Heere tot Zich te nemen, na geduldig gedragen lijden, onzen innig geliefden Vader, Behuwdvader en Qrootvadei den Heer, in den ouderdom van 71 jaar. A. v. D. ZWAN. P. L. v D. ZWAN- Bom en Kinderen. Axel, 9 Jan. 1937. H.H. Aandeelhouders (of erfge namen in het bezit van aandelen) dezer vereniging, roepen wij op naar een vergadering op Vrtydag 15 Januari a s. te 8 ure 's avonds op de bovenzaal van mej. de wed. GILIJAMSE alhier, ter be spreking van de financiëele toe stand der vereniging. HET BESTUUR VAN „CONCORDIA". iM^aatschappij te .A xel-iSassing1. Bovengenoemde Maatschappij zal trachten aan te besteden onder A.H.V. in goede balen van 100 K.G. franco voor den wal ie Axel-Sassing, op Maandag 18 Januari 1937, ues na- miduags om 3 ure, dij den heer C. P. van Doeselaar te Axel- Sassing, de navolgende Kunst meststoffen Levering 1 10 Februari 1937. Plus minus Levering 10— 20 Februari 1937. Plus minus 7X9. Namens het Bestuur, P. DE REQT, Voorz. W. M. D1ELEMAN, Secr., Sluiskil P 145. Sluit tl aan bij de Konijnen- en Pluimveever. „Ons aller Belang", Axel. Contributie 181/» ^i1 per naand. C. VAN Bt^./EOEM, Secr., Armendijk 18, Axel. Wegens den grooten toeloop stellen wij het publiek van AXEL EN OMSTREKEN in de gelegenheid de en de Film nogmaals fta bezichtigen. Door den overweldigenden toeloop en om teleurstelling te voor komen, zullen de voorstellingen beginnen om 4 uur in plaats van om 8 uur. Onherroepelijk laatste dag. Verzuim niet van deze gelegenheid nog gebruik te maken. DDampo in de neusenDampo inademen. Po. 50.' Doos 30 ct. Bil Apoth. en Drogisten. ampO daar lucht Je van opl (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie).

Axelsche Courant | 1937 | | pagina 3