Dg Goedkoop Wel GezelscliajJspeloE iat maakt U van Dw leven Voor de aanst. Feestdagen De Goedkoope Winkel ll J. C. VINK. 1st Centrum-Bioscoop - Ami. RUBBER. De Vogeihandelaar. Scheurkalenders 1937 Gemengd Nieuws. Ingezonden Stukken. Advertentien. Likeur-, Port- en Wijnglazen, Karaffen, Dranklepels, Kurkentrekkers, Glazen Kelkenblaadjes, Schenkkurken, Presenteerblaadjes, Koekschalen, enz. J. G. MEIJER. in goedkoope en betere kwaliteit. Boekh., Markt 12. Vrijdag 1, Zaterdag 2 en Maandag 4 Januari, aanvang 8 uur, In het voorprogramma een groota speciale attractie!! Op Nieuwjaarsdag I Januari MATINEE om 4 uur „RÜBBEK" en de STEREO-FILM. Zakagenda's J. C. YINK, B06kh. Shirley Temple Dam- en Schaakborden, Damschijven, Schaakstukken, Enkele en Dubbele Domino's, Dobbelsteenen, ook voor pachtspel Lotto's, Kwartet, Halma, Mensch erger je niet, Voetbalspel Vraag en Antwoord, Tafeltennis, Arleguins, Ganzeborden, Speelkaarten, Sjoelbakken, enz. J. C. VINK, BOEKH. MARKT. De Stere O-FiIm. Christelijke v. Zwamen en Thomson's Almanakken A. V. R. 0. Ernstig auto ongeluk. Zaterdagnacht is te Middelburg een auto in het kanaal gereden, waarbij 2 dooden te betreuren zijn. In de auto bevonden zich de 31-jarige G. de Pan, diens echtgenoote en schoonzuster, res pectievelijk de 2y jarige Maria en de 21 jarige Camelia van Hoorn, de 26-jarige J.Ëraamen de chauffeur J. Pantus. Het gezelschap had te Vlia singen en Middelburg eenige dansgelegenheden bezocht en keerde naar Goes terug. De chauffeur is blykbaar misleid door den mist en daardoor in het 7 M. diepe kanaal gereden. De mannen wisten zich met veel moeite op het droge te werken, doch de twee vrouwen, die achter in den auto zaten, geraakten bekneld en voor men hen kon bevryden, was de dood reeds ingetreden. De oudste was moe der van 6 kinderen. Gebleken is, dat de chauffeur geen alcohol heeft gebruikt en dus aan drankinvloed niet moet worden gedacht. Op den Koudenkerksche weg naby Vlissingen is de 20- jarige W. Koppejan door een auto aangereden en vrywel op slag gedood. Het slachtoffer was met een vriend op weg naar huis, toen de aanryding plaats had. De jongeus liepen aan de recb terzyde van den weg, doch de autobestuurder is waarschijnlijk door den mist misleid en heelt daardoor de beide jongens te laat gezien. K. werd gegrepen en te gen den grond gesmakt, met het bovenvermelde noodlottige ge volg. Auto door een trein verpletterd Op den Tweeden Kerstdag is naby Schagen, waar de West- Fnesche zeedyk de spoorbaan kruist, een sneltrein tengevolge van den dichten mist tegen een personenauto gereden. Twee der inzittenden, mej. J. de Reus uit Winkel en mej. Reuvers uit Dirkshorn, werden op slag ge dood. De derde inzittende, mej. Hopman uit Warmenhuizen, werd zwaar gewond naar het ziekenhuis te Alkmaar vervoerd, waar zy eveneens is overleden aan de bekomen verwondingen. De juiste oorzaak van dit ont zettende ongeluk is niet bekend. Vermoedelijk zijn door den mist de ruiten van den auto beslagen, waardoor het uitzicht aan de bestuurster ontnomen werd. By het passeeren van den overweg werd de auto door den sneltrein uit Den Helder gegrepen en 50 M. meegesleurd. Twee dokters waren spoedig ter plaatse om hulp te verleenen, doch deze kon niet meer baten twee der inzittende dames bleken reeds te zyn overleden, toen men ze uit de wrakstukken van den auto bevryddede derde stierf na aankomst in het ziekenhuis. Een stille weldoener. Op Kerstdag was het feest in Zuid-Wale8, Een week geleden zyn by de postkantoren te Car diff en Newport 220 gezegelde postzakken, afgeleverd. Zy waren uit Londen verstuurd en voor het vervo r waren twee speciale wagons in den trein gereserveerd. „Tot Kerstmis bewaren'1, luidde de order vau de directie der posteryen aan de directeuren der diverse plaatselijke postkantoren. Donderdag zijn de zegels ver broken. Toen bleek, dat zich in de postzakken 60 000 Kerstpakjes bevonden. Voor iedere kleine in de door de crisis getroffen gebie den van Zuid Wales was erééa by. Niemand op de postkantoren te Cardiff of Newport heeft ook maar het flauwste vermoeden van wien deze geschenken, be staande uit boeken en speelgoed, afkomstig zyn. Het eenige wat men weet is, dat eenige weken geleden een heer, die onbekend is gebleven, een tocht door dit gebied heeft gemaakt en met alle schoolmees ters in de streek gesproken heeft. Aan allen heelt hy dezelfde vra gen gesteld namen en adressen van kinderen, wier ouders niet in staat waren hun het allernoo digste te geven. Gewapend met een lijst, waarop 60 000 namen voorkwamen, is deze „groote on bekende" vervolgens spoorloos verdwenen. Maar dank zij hem heeft er groote vreugde ge heerscht in vele gezinnen in Zuid-Wales op Kerstdag. De mist als spelbreker b(j troawparty n. Het aantal trouwlustigen was dit jaar te Londen tij fens de Kerstdagen bijzonder groot, maar aangezien de eerste Kerstdag op een Viijdag viel en de mets e bruidjes van de bruigoms wordt by deze gelegenheden noo t gesproken een antipathie tegen dien dag hebben, wari n byna alle voorgenomen huwelij ken op Ziierdag verplaatst. De mist heeft gezorgd, dat te Pad- dington van de ingeschreven 22 paren 3 bruigoms en niet min der dan 7 „best men" te laat zyn gekomen en de meeste gemeen- tehike trouwlokalen moesten tot 's middags vier uur doorwerken, in plaats van, zooals gebruike lijk, te één uur te sluiten. Maar tenslotte is ieder paar, dat trou wen wilde, dan toch in den echt verbonden, zij het in vele ge vallen een paar uren te laat. Ketelontploffing. Op 23 December heeft zich een ernstige ontploffing voorge daan aan boord van het Italiaan- sche mailschip „Cesare Battisti" in de haven van Magsoewa (Ita- liaansch Oost-Afrika). Hierbij werden 26 menschen gedood en ongeveer honderd gewond. De slachtoffers zyn meerendeels ar beiders, die zich naar Oost Afrika begavdn. Twintig gewonden ver- keeren in ernstigen toestand. De minst ernstig gewonden zijn opgenomen in het ziekenhuis van Asmara. Het ongeluk is te wyten aan een ontploffing van den ketel, waardoor de brug van het vaar tuig werd opengereten. Sportnieuws. Axel II—Biervliet II 4—1. Zooals te verwachten was, heeft Biervliet het tegen Axel niet kunnen bolwerken in bet dubbele treflen tusschen de eerste en tweede elftallen. Eerst moest Biervliet II er aan ge- looven en met 1—4 het onder spit delven tegen de Axelsche reserve's, nadat de rust met 1 1 was ingegaan. Axel I Biervliet 19-0. Ook in de tweede ontmoeting heeft Biervliet ondervonden niet tegen Axel te zijn opgewassen. In het begin ging het vrijwel gelijk tegen elkaar op en het Axelsche overwicht was toen gering. Maar weldra kwam er meer activiteit in de Axelsche gelederen en werden er ook meer fouten gemaakt door de verde diging der gasten. Het gevolg van een en ander was, dat onze stadgenoofen by de rust een 3 0 voorsprong hadden, en den wed strijd wel als gewonnen konden beschouwen. Had het vertoonde spel in de eerste helft al niet veel te beteekenen, na de her vatting is het nog meer ineen gezakt en vooral de gasten namen het wel wat al te gemoedelijk op, toen hun doel verdediger eenige fouten maakte, ten kosta van even zooveel doelpunten Ook toen er een andere speler onder de lat kwam ging het niet beter. Met korte tusschenpoozen werd de stand opgevoerd tot 9—0 in deze onbelangryke ontmoeting» Dat Axel met een invaller Bpeelde en na de rust nog 2 andere spelers vervangen werden, bleek ook geen beletsel om deze hooge eindscore te bereiken. Buittn verantwoordelijkheid der Redactie). Axel, 28-12-1936. Mijnheer de Redacteur Door het artikel, voorkomende In Uw blad van 22 Dec. 1.1. enondertee- kend met D., wordt ik genoopt, aan D. de opmerking te maken, dat hij zich in zijn schrijven op enkele plaatsen zeer heeft vergist, om reden dhr. D. zegt zich af te vragen, of de raads leden althans alle; zoo zegt hij het, zich wel rekenschap hebben gegeven v n de zeer ingrijpende besluiten. Welnu, als dhr. D. het desbetreffende raadsverslag goed had nagelezen en de stemming had nagezien, dan verzeker ik hem, had hij niet zooveel gegene raliseerd, als thans het geval is. Evenwel is hij abuis met zijn uit spraak het zit hem in de dubbele functiebekleeding. Want ondergeteekende heeft als raadslid zoowel tegen het aankoo- pen van de pastorie gestemd, als tegen het bouwen van een nieuw stadhuis, omdat ondergeteekende, zoo wel als D. weet door wien de belas tingcenten moeten worden opgebracht. Ik hoop, dat dhr. D. het desbetref fende raadsbesluit er nog eens goed op naleest, opdat hij dan tot de over tuiging zal komen verschillende ver gissingen te hebben begaan en daar door te veel heeft gegeneraliseerd. U, mijnheer de Redacteur, dankend voor de mij verleende plaatsruimte, teeken ik en verblijf ik, Met hoogachting, P. J. VAN BENDEGEM, Wethouder. Filmnieuws. „Rubber" in Het Centrum. De roman „Rubber" van de bekende schrijfster mevrouw Székè'y Lulofs werd tooneelstuk en is thans ook film geworden. En wel een echt Nederlandscbe film, spelend in ons mooie Insu- linde, onder den tropischen he mei en wuivende palmen, beel den gevend van het leven en werken op een rubber-onder neming. Dat leven is niet altijd even gemakkelijk en vreugdevol in dat wonderscboone land, dat wel eens met een paradys wordt vergeleken. De film geeft een volledig beeld van dit leven en wat de oogen zien, wordt ook meestal beter begrepen. Veel is er reeds over Iüdië geschreven, doch weinigen hebben met de majestueuze schoonheid kennis gemaakt. En nog minder is een tipje van den sluier voor hen opgelicht die de hardheid en het soms tragische van het planters leven omhult. Hiervan geeft Rubber beelden, naast het harde en tragische, ook de pracht van dit tropische land. Menschen leeren er elkaar kennen, er ligt tragiek in opgesloten, evenals liefde. Dat alles vertoont Rubber en met deze film wordt het moederland een beeld gegeven van het leven en werken der Europeanen in Deli, een film, die reeds in de grootste theaters den grootsten bij val heeft geoogst en deze zeker ook hier in Het Centrum ten deel zal valleD. De vogeihandelaar. Een film uit den pruikentijd, die als tweede hoofdnummer zal worden vertoond. Een rolprent met mooie tatereelen, allerlei verwikkelingen en pakkende muziek, en tot slot een alleszins bevredigende ontknooping, die zoo volkomen in het kader van deze fi m past, waarbij een vorst en een vorstin gelukkig wordeD en ook anderen een liefdesdroom in vervulling zien gaan. Stereo film. Als bijzondere attractie zal een stereo film worden ver oond. iets geheel nieuws, waarby het doek diepte krijgt en de personen in de zaal komen. Om dit te kun nen waarnemen is een bril be- noodigd, doch deze wordt aan iederen bezoeker in bruikleen verstrekt voor deze gelegenheid. Marktberichten. AXEL, 26 Dec. 1936. Ter markt van heden waren de prijzen, volgens opgaaf van de Vereeniging van handelaren in granen, enz. in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen, genoteerd als volgt: Tarwe regeeringsprijs, rogge 8,00- 8 50, wintergerst 8,75—9^25 zomergerst 9,25—9,75, haver 7,00 —7,50, groene erwten 8,00— 9,50 bruine boonen 8,00— 10,50, duivenboonen 8,00—10,00, paar- denboonen 6.00-7,00, blauw- maanzaad 24.00-26,00. karwei- zaad 00>00 00,00, geel mosterd zaad 00,00-00,00, lijnzaad 7,00 -9,00. Wegens feestdag was de aan voer zeer gering, HULST, 28 Dec. 1936 Alhier waren de marktprijzen als volgt Tarwe regeeringsprijs, rogge 7,00-8,00, wintergerst 8,00—8 50 zomergerst 8,50—9 25, haver 7,00 —7,40, erwten 7,00 -9,00, paar- denboonen 5,006,50, duiven boonen 7,008,50, witte boont n 0,00—0,00, bruine boonen 10,00 10,75, lijnzaad 6,00-7,00, blauw maanzaad 00,00-00,00 mosterdzaad 00,00-00,00, kool zaad 0,00-0,00. Rundvee aanvoer 6,verk. 3. Varkens 14,, 9. Boter per Kg. 1,30. Eieren per 100 stuks 0,00. TE AXEL is ruim gesorteerd in a I s (25) DOOR Th. VAN SCHELVEN vindt men in t A X B Ij een ruime sorteering (25) presenteeren wij U de grootste Nederlandsche film Naar de veel gelezen roman van Mevr. SKÉKÈLY-LULOFS. Brandende oerbosschen, zwoegende koelies, en te midden van uit alles menschen met hun liefde en hun intriges in het Neder landsche film-epos RUBBER. In de hoofdrollen IULES VER- STRAETE, ENNY MEUNlER, FRITS VAN DONGEN en vele andere bekenden. Voor de pauze: De Tobis Operette-film Et n top prestatie van spel, van handeling en van muziek, met een onberispelijk geestige voordracht van WOLF ALBACH RETTY en MARIA ANDERGAST. Het nieuwste wereldwonder, de groote sensatie Het doek krijgt diepte, de personen knmtn bij U in'de zaal. Voor dit te zien krijgt elke bezoeker een bril in bruikleen. met de film Gewone prijzen. Zie plakbiljetten. Houd een dag vrij voor dit speciale Nieuwjaars, programma.

Axelsche Courant | 1936 | | pagina 3