Luxe Post J. C. VINK V. V. V. Ballero-Wlnkelweek Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Ingezonden Stukken. Ad verten tien. FRAME DOOZEN Boekb. Markt. Belangrijke Mtdedeeling. AXEL, 4 December 1936. Maandag jl. vergaderde de Commissie voor Georganiseerd Overleg in Ambtenaarszaken al hier ter behandeling van een viertal onderwerpen. In de eerste plaats werd gead viseerd over een nadere regeling van het salaris van den gemeente werkman R. de Kraker. Met algemeene stemmen werd beslo ten om aan Burg. en Wethouders te adviseeren de jaarwedde van R. de Kraker gelijk te stellen met de jaarwedden van de andere gemeente-werklieden. Ten tweede werd over de adres sen van A. de Visser, agent der arbeidsbemiddeling om verhoo ging van salaris tot f 1000 en van de keuringsveeartsen D. de Putter en D. J. Dees om het pen- sioenverhaal van 10 pet. ook voor hen toe te passen, met algemeene stemmen besloten om te advi seeren deze verzoeken in te wil ligen. Tenslotte werd met algemeene stemmen besloten om aan het college van Burgemeester en Wet houders te adviseeren het ambte narenreglement te wijzigen in verband met de vaststelling van een capitulantenverordening. St Nicolaas In Het Centrum Zooals te verwachten, was Het Centrum Woensdagnamiddag ge heel bezet met schoolkinderen en hunne geleiders, voor de gralis St. Nicolaas-filmvertooning. En het spreekt ook vanzelf, dat de kinderen genoten hebben van de leuke films en het daarbij meer malen uitgierden van de pret bij het zien van de wonderlijke en kluchtige tafereelen op het witte doek. Een prettiger algemeene Sinterklaas-surprise kon den kin deren zeker niet geboden zijn met al dit moois. Tijdens de voor stelling kwam St. Nicolaas per soonlijk met z'n zwarte Pieten ook eens een kijkje nemen, na door dhr. Van Maale, als voor zitter van V. V. V. aan de jeugd te zijn voorgesteld. Hij zeide hier en daar al bij de kinderen thuis te zijn geweest, maar overal was 't hetzelfde liedje „de kinderen zijn naar de bioscoop". En toen was de goede Sint ook maar naar Het Centrum gegaan, waar hij de groote schare in de beste stem ming aantrof. Geen er.kele reden was er dan ook, om over de gard te spreken, nog minder om deze te hanteeren. De goede Sint toonde zich dan ook hoogst vol daan over de Axelsche school jeugd en na afloop der filmvoor stelling hadden zijn zwarte die naren het dan ook druk met het uitdeelen van chocoladereepen. Het is een goed idee van de organisators geweest, om den kin deren deze aardige en prettige filmvoorstelling gratis te bieden. Door het ongunstige weer is de rondgang des avonds door de stad niet meer doorgegaan. De bewaarscholen zijn ook met een bezoek van St. Nicolaas vereerd. De Feestplannen. Dinsdagavond is in „Het Cen trum" alhier onder voorzitterschap van den heer F. Dekker, voor zitter van het feestcomité, een vergadering gehouden van de verschillende buurtcommissies. De vergadering was goed bezet en had een geanimeerd verloop. De voorzitter bracht een feestplan naar voren, dat in hoofdtrek ken hierin bestaat, dat de dag zal worden aangevangen met kanongebulder en klokgelui, ter wijl de chr. harmonie „Hosanna" een muzikale reveille zal houden door de stad. Gevraagd zal worden om te 9 uur een kerkdienst te organisee- ren in de verschillende kerken. Na afloop daarvan zal wel in alle gezinnen, waar radio aan wezig is, de reportage gevolgd worden, die van de groote en heugelijke gebeuitenissen in Den Haag zal worden gegeven, terwijl bovendien plan bestaat, dat dhr. de Jonge, exploitant van de radio centrale alhier, een installatie zal plaatsen, vanwaar door een luid spreker die reportage voor het publiek hoorbaar is. Dat uur is dus voor feestelijk heden ter plaatsa niet geschikt. Zoo gaan we naar den middag, die zal gevuld worden met de traciatie in da scholen voor de jeugd, terwijl de grooten kunnen genieten van muziek en zang. Muziekconcerten op de tribune en zanguitvoeringen in „Het Cen trum". We naderen nu tot het schemer uur, dat benut zal worden voor de ontsteking van de verlichting en samenstelling van een lichtstoet (zoo mogelijk niet te laat). Na den rondgang van dezen op tocht zal de dag besloten worden met een taptoe. En nu, aldus de voorzitter, kom ik tot de vraag aan de buurtcommissies, om hun mede werking te verleenen. Het ant woord was welwillend, maar ging vergezeld van de groote vraagwanneer Hierop werden gemengde ge voelens geuit, maar de gevoelens van op Princessedag (30 April) werden overstemd door het ant woord 7 Januari. En zoo werd besloten op 7 Januari in ieder geval te feesten. Wat dan later nog kan gebeuren, ligt in 't ver schiet en hangt van de kas af Als we nu bovengenoemd ont- werp-programma bezien, dan zul len de kosten niet zoo groot zijn en als we daarbij vernemen, dat er plus minus f400 is gecollec teerd, dan zal er voor latere plan nen misschien nog wel een potje overschieten. Maar ter zake. Gehoord dan, dat op 7 Januari de datum van „het" feest wordt, gaf de voorzitter in overweging aan de buurtcom* missie's, om weer hun versierin gen voor te bereiden, maar dan in hoofdzaak in den geest van verlichting, want van groen en bloemen is haast geen sprake, terwijl bovendien met ongunstige weersgesteldheid moet rekening gehouden worden. Storm sneeuw ijsel, regen, dat alles is niet be vorderlijk om mooie versiering te behouden en zou de vele moeite en kosten, hoe gaarne men die zich ook getroost, maar te niet brengen. Tevens werd ook gevraagd, of de buurtcommissie's toch zooveel j mogelijk groepen zouden vormen voor de samenstelling der licht stoet, Nadat nog eenigeiT tijd met 1 gezelligen kout werd zoek ge maakt, sloot de voorzitter de vergadering met dank voor de belangstelling. De jaarmarkt. Ter aanvulling van de reeds gemelde prijswinnnrs in ons vorig nummer, melden we vol ledigheidshalve nog de volgende Fokvee. Kampioen koe W.M. Dieleman. Koeien meer dan 2 keer gekalfd le prijs Jac. de Feijter, Bosch- kapelle 2e A Scheele. Koeien, niet meer dan 2 keer gekalfd: le W. de Feijter, 2e W. den Hamer. Kalfvaarzen met 4 tanden en meer: le Oscar Mattelé, 2e W. M. Dieleman. Éénjarige runderen: lea. H. de Feijter-Moes, b. H. Picavet, West- dorpe, 2e a. idem, 2e b. A. van Es. Graskalveren: le a. H. Picavet, le b. idem, 2e a. H. de Feijter- Moes, 2e b. idem. Springstieren met 2 of meer tanden le S. v Hoeve. Stieren zonder tanden :1e H. Picavet, 2e idem. Keurmeesters van het fokvee waren: E. de Deckere, Hulst; A. Koster en J. A Maris, Zaam- slag. Vet vee. Kampioen vrouwelijk geslacht, eig. J. van Gijs, Breskens, id. manl. gesl. eig Gebr. Verstraten. Vette schotten: le Gebr. Ver- sttaten, 2e A. J. van Overbeeke, Oostburg. Vette koeien le Gebr. Verbiest, Sas van Gent, 2e idem. Dikbillen le a. Ed. Vermoet, Sas van Gent, le b. Gebr. Ver straten, 2e idem. Vaarzen met vier of meer tan den: le Gebr. Verstraten, 2e a idem, 2e b. J. van Gijs, Breskens Vaarzen met twee tanden le a. Gebr. Verbiest, Sas van Gent, le b idem, 2e J. C. den Hamer, Koe wacht. Vaarzen zonder tanden le Jan Verstraten—Boer. Ossen met 4 of meer tanden le Jan Verstraten—Boer, 2e a. Gebr. Verstraten, 2e b. idem. Ossen met twee tanden: le H. J. Colsen. Sluiskil. Ossen zonder tanden: le W. Verstrate, 2e Gebr. Veistraten. Stieren zonder tanden 2e Abr de Jonge. Vetgemeste kalveren: le Fa. A. E. IJsebaert, Terneuzen, 2e Gebr. Verstraten. Kleine dikbillen le E Vermoet, Sas van Gent, 2e idem. Keurmeesters van het vetvee waren R. van Daele te Vlissin- gen, P. du Busch, Oostburg en Edg. de la Ruelle, Selzaete. Schapen. le: Octave v. d. Bossche, Sel zaete, 2e idem. De prijswinners, bij wier namen geen woonplaats vermeld is, wo nen te Axel. Dinsdag werd door het kan toor Den Boggende alhier, in het café van dhr. R. van de Veke te Zaamslag, ten verzoeke van de erven F. Willemsen—van Dron- gelen, verkocht een woonhuis en erf, groot 2 A. 45 c.A., benevens een tuin, groot 2 A. 10 c.A. Kooper werd J. Deurwaarder voor f2525,-. Predikbeurten te Axel. Ned. Herv. Kerk. Geref. Kerk. Geref. Gemeente (Weststraat) Voorm. 9.30 ure Leesdienst Na ti. 2 Nederl. vlieger verongelukt Gisteravond half 5 uur is le Rotterdam dhr. M. van der Leeuw, gedel. commissaris van de n.v, Erven van Nelle, die met zijn vlieg tuig uit Londen komende, op het vliegveld Waalhavan wilde lan den, door een mistbank afgegleden en vai een hoogte van 100 M. in de haven gestort, Het vliegtuig zonk in de diepte en redding van den aviateur was nht meer mogelijk, Loop der bevolking. Gedurende de maand Nov. zijn in deze gemeente Ingekomen: Axel, 4 Dec. 1936. Deelnemers aan de Winkelweek Naar aanleiding van de door ons aan U toegezonden circulaire, d.d. 23 Nov., kunnen wij U het verheugende feit mededeelen, dat de daarin aangekondigde verla ging der hoofdprijzen (wegens te geringe deelname) niet moet wor den toegepast en wij zelfs de hoofdprijzen nog met f 10 hebben verhoogd (zie advertentie). Een bewijs, dat onze Ballero-winkel- week alle verwachtingen heeft overtroffen. Wij danken de deelnemers voor het groote vertrouwen, welke zij stellen in het V.V.V.-bestuur. Ook de belangen van or.ze winkelstand kunnen in de V.V V. behoorlijk behartigd worden, als er maar eensgezindheid bestaai. Al is men dan klein in getal, dan is men toch sterk. Dat is thans weer gebleken met deze winkelweek. Een pbn is weer in werking, wat zeer zeker Uw aller instemming zal vinden. Hebt vertrouwen in de leiding. Deze winkelweek vormt een mooi slot van ons tien-jarig bestaan. Namens het V.V.V.-bestuur, A. VAN MAALE, voorzitter. F i m n i e u w s. ZONDER VERHOOGING VAN PRIJS MET RELIEFSTEMPEL. ZATERDAG lokaal geopend van 2—5 en van 6 10 uur nam. MAANDAG (laatste dag) geopend van 6—10 uur nam. Deze beide dagen vormen een geheel, daar het onmogelijk zal zijn alle menschen te helpen. Dus zij, die 's Maandags nog moeten gooien, nemen deel aan de dagprijzen van Zaterdag. Deze zijn: le prijs f 12,—2e prijs f8,— 3e prijs f3,- en 4e prijs f2,— aan waardebonnen. H. H. Winkeliers mogen bonnen geven tot Maandagmiddag 12 uur, daar Maandag de laatste werpdag is. De hoofdprijzen zijn thans definitief vastgesteld als volgt: le prijs #50,-, 2e prijs #25,-, 3e Vijs #15,-, 4e prijs 'O,—5e prijs f5, 6e prijs f5, Het publiek wordt er aan herinnerd, dat de deelnemende winkeliers verplicht zijn bij 50 cent een bon te verstrekken, daar hebben zij voor geteekend. De winkeliers, welke deze verplichting niet nakomen, worden uitgesloten voor aflevering tegen de waardebonnen, Klachten van het publiek worden dien- betreffende gaarne ingewacht bij ondergeteekenden, Het Bestuur van V, V. V,, A. VAN MAALE, Voorzitter, A, P. ESSELBRUQQE, Segretaril, kerke vroeg of de invoer van Javasuiker niet van invloed zal zijn op ons bietenareaal. De heer J. M van Bommel van Violen, antwoordde, dat er z.i. geen gevaar bestaat dat er door dezen invoer minder sui kerbieten zullen mogen worden verbouwd. Wel is het uitgesloten dat de productie van inlandsche bietsuiker nu zal worden uitge breid. Spr. hoopt dat volgend jaar een klein beetje meer bieten zul len kunnen worden verbouwd. Verder kwam tot uiting eenige ontevredenheid over de lage aardappelprijzen. De heer ir. Dorst erkende dat de verbouwers van prima con sumptie-aardappelen er met de tegenwoordige regeling niet op vooruit zijn gegaan. Ook de steun aan de kleine bedrijven kwam ter sprake. De heer C. Traas van Biezelinge be treurde het dat alleen de bedrij ven van 1 tot 5 H A zullen wor den gesteund. Beter was het de grens te stellen tot 10 B.A. De heer ir. Stevens deelde mede dat er 2 000 000 is uit getrokken, voor de kleine be drijven. Hierna hield de heer ir Sme ding, dir. van den De Wieringer- meerpolder te Alkmaar, een le zing met lichtbeelden en een film over: Het in cultuur brengen en de uiigifte der Wieringermeer- gronden. Nadat de commissaris der Ko ningin en de burgemeester van Goes hadden gesproken en hun beste wenschen voorden Zeeuw- schen landbouw voor 1937 had den geuit, werd de vergadering gesloten. ZONDAG 6 DEC. 1936. Voorm. 91/» ure D.«. vaa Oevercn Nam. 2 Voorm. 9.30 ure Ds. J. S. Post. Nam. 2 Ev. samenkomst op en 10 Dec., 7 uur in de Chr. B'waarschoot. AXEL. Gedurende Nov. 1936. Huwelijks-aangiften. 12. Petrus Fran- ciscus Vermeersch, 24 j., jm. (van 1 zen- dijkej en Cornelia de Pooter, 2 j., jd 13. Andries Hollebek, 26 j., jm. en Maria Janneke Haak, 25 j., jd. 27 Jacobus Pieter Visser, 26 j., jm. en Hilda Anna Buma, 2 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 5. Hendrik Jan Lensen, 20 j., jm. er. Helena Maria Tieleman, 18 j., jd. 25. Petrus Fran- ciscus Vermeersch 24 j., jm. (van Ijzen dijke) en Cornelia de Pooter, 25 j. jd. Andries Hollebek, 26 j., jm. en Maria Janneke Haak, 23 j., jd. Geboren. 8. Petrus Omère, z. van Omère Seraphinus Moorthamer en a comina de Jonge. 14. acobus Abra ham, z. van Cornelis van Bendegem en Suzanna Cornelia Hamelink. 24. Jan, z. van Jaspert Simon Buijze en Martha Dieleman. 26. Herman, z. van Pieter Hubrecht van Peenen en Dirkje Boender. 27. Bep Benno z. van Lambertus Kooij en Anna Katha- rina Hebling. 30 Anna Catharina, d. van Edumondus Leonardus van den Bos en Maria Jacoba Maas. Overleden. 2. Metje Janna de Poo ter, 3 d., d. van nthonij Abraham de Pooter en Rachel Bareman. 14. Ma thilda D'Haene, 67 j., echtg. van Cy- rillus Vervaet. 19. Wilhelmina Penne, 75 j., wed. van Karei Marinus Scheele. 22. Marinus de Fouw, 80j,weduwn. van Maatje Jongejan. 24. |ohannes Jacobus de Lozanne, 58 j., weduwn. van Lambertha Helena Porth. Theophile Lippens bankwerker, Buitenweg 70, van Graauw en Langen- dam. Adriana Pladdet, zonder beroep, Schapenbout O 29, van Hoek (Z.) Jacoba A. M. Hamelink, dienstbode, Spui N 12 van Vogelwaarde. Jan W. den Doelder en gezin ar beider, Nieuwendijk 70, van Zaamslag. acob Koole en gezin, timmerman, Oudewijk 4, van 's-Gravenhage. Elisabeth Naeije, dienstbode, Buthdijk 10, van Amsterdam. Gijsbertus de Waal, landbouwer, Drieschouwen 14, van Vogelwaarde. Pieter A. J. Crince, winkelier, Oos terstraat 13, van Ter Neuzen. Vertrokken: Willem de Zeeuw en echtg., land bouwer, Zeedijk M 5, naar Zaamslag. Marinus Stouthamer, brouwersknecht, Oudewijk 52, naar Sas van Gent. Eliza de Moor, dienstbode, Ooster- straat 34, naar Koewacht. Louis G. F. Bertels, bakkersknecht, Kanaalkade 7, naar St. Jansteen. aspert den Hamer, vrijwilliger, Buitenweg 23, naar Rotterdam. Squibs, het bloemenmeisje van Piecadll'y Na de schitterende hoofdfilm der vorige week bevat het programma in Het Centrum thans een tweetal niet mindera ntrekkelijke films. De hoofd schotel wordt ditmaal gevormd door „Squibs", waarin Betty Balfour de titelrol op onovertrefbare wijze ver tolkt. Men zal zich bij deze lucht hartige, muzikale comedie, die lach salvo's ontketent, in de hoogste mate kunnen amuseeren. Alle spelers dra gen daartoe het hunne bij in deze film, die tin elt van humoren meesleepende muziek. Het begint op een der drukke verkeerspunten van Londen met een incidentje tusschen het bloemenmeisje en den verkeersagent Charlie Lee. En dan ontrolt zich het geheele roman tische blijspel op het witte doek, met als slot een liefdevollen blik van het bloemenmeisje in de stralende oogen van Charlie Lee. Men begrijpt, eer het zoover is, moet er heel wat gebeuren. Voor d« vr(Jheld van z(Jn volk. Een verheven titel, die reeds direct groote verwachtingen omtrent den inhoud van deze rolprent wekt. En deze zal het publiek zeker niet teleur stellen. Een strijd tusschen Indianen en blanken, waarin Norma, een mooi, naar sensatie zoekend meisje uit society kringen, een groote rol speelt in de liefde Ook Lydia, een Indiaan- sche schoone, komt in het spel en er volgt dan een aaneenschakeling van avonturen en ontroerende momenten, die de spanning er tot het einde in houden. Het slot is dat Joe, een Sioux-Indiaan, die op onnavolgbare wijze een der hoofdrollen vervult en de schoone Lydia elkaar na veel strijd en romantiek, als een gelukkig paar voor het leven weervinden. Gezien het overgroote succes van de Sint Nicolaasfilm (het airtal be- zoeker»(8tertji-s) was minstens 617) kan ik niet nalaten mijn oprechten dank te betuigen vuor hunne belangstelling. Ook aan de ouders, geleiders en verder allen, die hebben medegewerkt aan het welslagen van deze voor stelling, in het bijzonder St. Nico laas met zijn knechten. DE DIRECTIE van „Het Centrum". Evangelisatie Samenkomsten op Woensdag 9 en Donderdag 10 December, om 7 uur, in de Chr. Bewaarschool te Axel. Spreker: De heer J. VAN DIJK, van Antwerpen. De Evang Commissie.

Axelsche Courant | 1936 | | pagina 3