Juliana-Bernhard Comité. Filmvoorstelling JE ADRES Heeren- en Dameskleeding A. v. d. Broeke Lnxe Post J. C. Y1NK Een goedgelegen Herberg J. C. VINK Y.VY. BALLERO-WINKELWEEK GROOTE F1LMVERT00NING Gemeente Rotterdam. 4 pCt. Obligatiën. I Bankiers- en Effectenkanloor YIN WAESBERBHE n. i lluime keuze in Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Advertentien. FRAAIE DOOZEN naar maat tegen billijke prijzen Wilhelminastraat 29, AXEL Boekh. Markt. Te huur: Woensdag 2 December 1936 des n.m. 4 uur TWEEDE R0NDG1N0 VIN St NICOLAAS. Uitgifte van f7.500.000 nominaal Koers van inschrijving 9914 pCt. De bewaarscholen zullen aanst. Vrijdag door St. Nicolaas worden bezocht. Ook de muziekgezel schappen had hij niet vergeten en de directeuren ontvingen de V.V.V.-marsch. Dhr. Van Maale hield, als voor zitter van V.V.V., ook een toe spraak, waarin hij St. Nicolaas bedankte voor zijn komst en de deelnemers aan de winkelweek veel succes toewenschte. De stoet werd hierna ontbon den en vol verwachting verspreidde men zich in de straten. VVV.-nieuws. De eerste werpdag in het Bal- lerolokaa! mocht zich reeds in een gezellige drukte verheugen. De uitslagen waren heden morgen reeds vroeg per bulletin bekend gemaakt. Wij voorzien, dat de laatste dagen het zeer druk zal loopen. Wij raden de liefhebbers aan, zich wat over al de dagen te verdeelen, daar er anders han den te kort zullen komen. Ver schillende winkeliers moesten zich reeds een tweede zending bonnen aanschaffen. Een paar winkeliers, welke nog mede wenschten te doen, werden niet aangenomen. Het bestuur neemt geen deel aan het balwerpen. Tydrrde. Vrijdagavond werd in de Her vormde kerk alhier voor een comité van protestanten van ver schillende gezindten een rede uit gesproken door prof. Q. Wisse, die tot onderwerp had gekozen de vraag: „Is heden Gods zaak, of die der wereld bankroet De samenkomst was goed bezocht en ook de rede viel in den smaak der aanwezigen, zoodat de wensch werd geuit, dat meer dere van deze lezingen zouden gehouden worden. Maar wie be taalt het? Het is toch helaas gebleken, dat een vereeniging voor winterlezingen financieel niet te handhaven is. Propaganda uitvoering. Vrijdagavond werd in Het Cen trum alhier een uitvoering gegeven door het tooneelgezelschap „De Jonge Spelers" uit Amsterdam, voor de propaganda-commissie voor het Plan van den Arbeid. Er bestond hiervoor flinke be langstelling, niet alleen van hier, doch ook nit andere plaatsen van Zeeuwsch-Vlaanderen. Na de opening door den voorzitter, dhr. C. van Bendegem, die een voor deze bijeenkomst toepasselijk woord sprak, werd een vrij uit gebreid programma door het ge zelschap uitgevoerd „De groote schoonmaak" heette het en werd gevormd door een serie voor drachten en schetsen, afgewis seld met enkele muzieknummers. Een en ander liep vlot van stapel en viel, blijkens het applaus na elk nummer, zeer in den smaak. Na de pauze werd door dhr. C. Hamelink, lid van den ge meenteraad alhier, een uiteen zetting gegeven van het Plan van den Arbeid, waarbij spr. allen opwekte, hieraan krachtig mede te werken, om tot verwezenlij king te komen. Het programma werd hierna verder afgewerkt en tot slot van dezen propaganda- avond nog een kort woord van dank en opwekking gesproken door dhr. C. van Bendegem, als voorzitter van de plaatselijke afd der S.D.A.P. Do Jaarmarkt. De jaarmarkt of tentoonstelling van vetvee, fokvee, paarden, var kens en schapen, welke heden alhier is gehouden, trok groote belangstelling en op het Markt plein heerschte dan ook een ge zellige drukte, welke werd op geluisterd door opwekkende mu ziek door de Radio-Centrale. Sinds de wederinstelling van deze jaarlijksche markt, is de deelname steeds beter geworden en zoo waren vandaag aangevoerd 225 stuks vee, 25 paarden, 10 varkens en 6 schapen. Door middel van een gehouden collecte waren een veertigtal medailles geschonken door per sonen, welke direct of indirect financieel voordeelen van de jaar markt genieten. De uitslagen der prijzen kwa men te laat binnen, om nog in ditnummerte worden opgenomen. We moeten ons daarom bepalen tot de -volgende eigenaars der merrie'sJac.de Putter, Axel en J. Scheele, Vogelwaarde. Heng sten M. van Fraaijenhove, Axel en A. Haak, Zaamslag Merrie's van 1 2 jaar: Jac. de Putter vnd., Kinderen Daelman, West- dorpe, Kr. van Hoeve, Zaamslag en M. van Fraaijenhove, vnd. Hengsten van 1—2jaar: A. Haak en Fraaijenhove vnd Merrie veulens De Putter vnd. en hengst veulensA. Haak vnd. Vetvee. Kampioen. J. van Gijs, Breskens. Fokvee. Kampioen. W. M. Dieleman, Axel. Koeien, minstens 3 x gekalfd. Jac. de Feijter, Boschkappel le en A. Scheele, Axel, 2e prijs. Koeien, 2 maal gek. W. de Feijter en W. den Hamer. Springstieren met 2 of meer tanden. S van Hoeve FzAxel. In de 4 klassen varkens werden de prijzen uitsluitend toegekend aan de Gebr. Verstraten, Axel. Janus Hoekman en Elisabeth Verhage. 3. JaD, z. van Arie de Koejjer en Maatje Verhage. Hubertus, z. van Alouisius de Vree en Martha Waterschoot. Maria, d. van Daniël Scheele en Pieternella Hoogstrate, 4 Lucie, d. van Arthur Aspeslagh en Martina van Gooyeu. 5 Jo hanna, d van Pieter Heijboer en Cornelia van Arenthals. Pe trus, z. van L?o de Bakker en Maria d'Hont. Overleden 30 Oct. Francina Goetgeluk, 86 j., wtd van Louis Joiyt. 4 Nov. Joris Hamelink, 76j.,ecbtg van Cornelia Kaijser. Sportnieuws. HULST, 30 Nov. 1936. Alhier waren de marktprijzen als volgt Tarwe regeeringsprijs, rogge 7,00—8,00, wintergerst 8,00—8,50 zomergerst 8,00—9,00, haver 6,00 —6,50, erwten 8,00—9,00, paar- denboonen 5,00—6,25, duiven- boonen 6,00—7,00, witte boonen 0,00—0,00, bruine bnonen 10,00 11,00, lijnzaad 6,00-8,75, blauw maanzaad 20,00 21.75 mosterdzaad 00,00— 00,00, kool zaad 6,00-8,50. Rundvee aanvoer 8, verk. 5- Varkens 27, 18. Boter per Kg. 1,30. Eieren per 100 stuks 0.00. Directe belastingen. De rijksontvanger verzoekt ons mede te deelen, dat een dezer dagen zal worden aangevangen met het vervolgen van de aan slagen Inkomstenbelasting 1936- '37, gedateerd in 1936, waarop nog niet 2/7 deel is aangezuiverd. Tevens wordt er aan herinnerd, dat de aanslagen Grond- en Per- soneele Belasting eind December moeten zijn voldaan, voor zoover deze aanslagen gedateerd zijn vóór 1 Aug- 1936. V.P.R.O. Te Terneuzen werd de vorige week een lezing gehouden door mej. mr Klomp, propagandiste voor de Vrijz. Prot Radio-Omroep- vereeniging. Deze lezing had plaats voor een groep van Vrijz. Protes tanten aldaar. Mej. Klomp gaf behalve een inleiding over „Chris tus" bij Rembrandt" een omschrij ving van het werk van den V P. R.O. Gevonden. Onderstaande goederen zijn te bekomen aan de daarachter ver melde adressen Onderdeel raderwerk van een auto. Kon. Maréchaussée. Kindermuts. Ach. Schelleman, Julianastraat. Gisteravond is te Londen een reusachtig gebouw afgebrand nl. het bekende Cnristal Palace. Een der torens stortte met don derend geraas naar benedeD. De vlammen bereikten een hoogte van 150 M. en de vuurgloed was op 80 K M. zichtbaar. Er namen 65 spuiten deel aan het blus- schingswerk van nabijzijnde ge bouwen. Nieuw soort vogelverschrikker. Vogels houden veel van zaden eD jong groeD, boeren houden er niet vaD, dat hun gewassen reeds in de kiem verdwijnen in de altijd hongerige magen onzer gevederde vrienden. Voor vogelverschrik kers zijn de dieren al van oudsher niet baDg meer en daarom beett de Hongaarsche minister vbd Landbouw een prijsvraag uitge schreven voor een middel, dat het best de hongerige vogels verjaagt Er zijn 200 plannen ingezonden, waarbij van de modernste uit vindingen is gebruik gemaakt. Een uitvinder heett een soort gramotoontoestel bedacht, dat voortdurend hot-jazz uitzendt Hy beweert, dat de vogels zoo'n afschuw van die moderne dans muziek hebben, dat zij niet op een veld, waar deze te hooren is, zullen neerstrijken. Zoo zijn er meer 1 Ter Neuzen. Huwelyks-aaog. 5 Nov. Geleijn van Doeselaar, 39 j. en Maria Mielen, 25 j. Jan Griep, 28 j. en Sibyda Stiller, 20 j. Geboren» 1. Jan, z> van Axel I Terneuzen II 12 0. We schreven in onze voor beschouwing omtrent dezen wed strijd, dat we niet konden aan nemen, dat de reserve's van Terneuzen vooi een St. Nicolaas- verrassing zouden zorg dragen, waarmee dan bedoeld werd een Axelsche nederlaag of gelijk spel. Toch is de uitslag een verras sing, zij het dan evenwel een aangename voor de Oranjemannen Dat de zege hier zou blijven, was te voorzien bij een normaal ver loop, doch dat deze in de dubbelt cijfers zou loopen, zal wel zeker niemand hebben verwacht. Voor de bezoekers moet deze zware nederlaag dan ook wel als een koude douche zijn aangevoeld temeer na het succes, dat vorige week tegen Hulst werd behaald. De cijfers geven inmiddels te denken en men vraagt zich af: is Axel nu werkelijk zoo sterk, of zijn de tegenstanders te zwak Voor wat deze afdeeling betreft, geven de cijferuitslagen der ver schillende wedstrijden hierop vol doende antwoord en onbedreigd stevenen de Oranjemannen dan ook op het kampioenschap af. Onzerzijds bestaat hieromtrent niet meer de minste twijfel. De wedstrijd zelf is een een zijdige vertooning geweest. Na den aftrap ging Terneuzen direct op het Axelscne doel af, naar het scheen met de beste voornemens bezield. Doch een minuut later stond het al 1—0 voor de thuis club en voor er 20 minuten ver streken waren, was het 5 0! Van spanning dus geen spiake meer en bij de rust had Axel z'n schaapjes geheel op het droge, want met een 8 0 voorsprong ging men om de thee. De tweede helft bood een getrouwe copie van de eerste alleen waren de doel punten niet meer zoo goedkoop, slechts" de helft van vóór de rust werd behaald, maar dat was ook welletjes12—0 Ter neuzen kon de eer niet redden, maar bewees toch te kunnen doel punten, zij het dan ook in e doel. Het 10e punt tenminste was een juweeltje, door een der Terneuzensche achterspelers a la Bakhuys formidabel hard via den paal in eigen doel gescholen Axel wist daarna het dozijn vol te maken. De andere uitslagen in deze afdeeling luiden Sluiskil Hoofdplaat 1-1 Hulst—Biervliet4-1 IJzendijke Oostburg 3 1 Terneozen III—Axel II 2 0 Het tweede elftal van Axel trok naar Terneuzen, om daar tegen Terneuzen 111 te spelen voor de competitie van den Z V B. Succes leverde deze wedstrijd niet op voor onze stadgenooten, want er werd verloren met 0—2. Marktberichten. AXEL, 28 Nov. 1936. Ter markt van heden waren de prijzen, volgens opgaaf van de Vereeniging van handelaren in granen, enz. in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen, genoteerd als volgt Tarwe regeeringsprijs, rogge 7,50— 8,00, wintergerst 8,00—8,25 zomergerst 7,76—8,25, haver 6,50 —7,00, groene erwten 7,50— 9,00 bruine boonen 8,0010,CO, duivenboonen 6,007,50, paar- denboonen 6,00—6,50, blauw- maanzaad 18,00 - 20,00, karwei zaad 20,00 21,00, geel mosterd zaad 00,00—00,00, lijnzaad 7,CO -8,50» Afgevaardigden van Buurtcom- missit's worden ter vergadering verwacht op Din-dag 1 Dec as., 's avonds om lialf 9 op de boven zaal van „Het Centrum". DE COMMISSIE. Zend Uw kinderen morgen (Woensdag) naar de gratis in HET CENTRUM, ter gelegen heid van het St. Nicolaasfeest. Prachtprogramma. Zie verder advertentie V. V. V. DE DIRECTIE van „Het Centrum''. voor 1 s longens- en Meisjesboe ken, Schetsboeken, Pren tenboeken, Kleurboeken, luxe Bijbeltjes, Vulpen- ZONDER VERHOOGING VAN PRIJS MET RELIEFSTEMPEL. te Zuiddorpe. Te bevragen bij de N.V. Bier brouwerij „De Halve Maan" te Hulst. nen, Vulpotlooden, doo- zen luxe Post, Corres- pondentiekaarten, Kin- derpost, Acte-tasschen. Postzegel-albums, Foto albums, Poësie-albums Briefkaarten-albums, Boekensteuners, Zakpor- tefeuilles, Schaak- er damspelen, enz., enz BOEKHANDEL - MARKT De Ballerozaal is dagelijks geopend van des n.m. 6 10 u gymnastieklokaal Openbare School (ingang Schoolstraat). Dinsdag en Woensdag iederen dag prijzen van f 10, f5, f3, en f2. Verzamelt bonnen lederen dag worden de prijzen voor den volgenden dag bekend gemaakt. voor de KINDEREN DER GROOTE SCHOLEN. St. Nicolaas zal de voorstelling bijwonen, enz. ENTREEPRIJZEN: Kinderen en onderwijzend personeel als geleiders GRATIS TOEGANG. BELANGSTELLENDEN 25 CENT. DES AVONDS OM 7 UUR» Opstelling op HEI MARK 1 PLEIN. Deelname door de plaatselijke muziekgezelschappen. Kinderen met Lampions, Transparanten enz., mogen eveneens deelnemen aan den optocht. Inschrijvingen vóór of op VRIJDaG 4 DECEUbEK (tot 4 uur nam.) KOSTELOOS bij A X J3 I-i,

Axelsche Courant | 1936 | | pagina 5