Komt - Kijkt - Koopt Rheumatiek? Rhenmol watten, li Nicolaas-Caflean A. P. ESSELBRUGGE. Huishoudelijke Goederen, Wie niet adverteert, wordt vergeten t Sint Nicolaas-nummer Reciitszaken. Gemengd Jsieuws. Buitenland. Bekendmakingen. Openbare Vergadering Advertentien. Sint Nicolaas-Speelgoederen. A. v. d. VELDE. Niet noodig hoor. Geef als Een Uurwerk, waar U op bouwen kunt. Kantoorvan W. A. DEN B0G6ENDE te Axel, Nieuwstraat 24. Een Huis met Erf Een perceel Tuin wat den winkel betreft, heeft deze zaak een modern aanzien gekregen Behalve dat de etalage-kast is vernieuwd, is het geheel met eiken triplex bemanteld en zijn op practische wijze stofvrije gla zen kasten aangebracht, deels versierd met gekleurd kathedraal glas, dat verlicht een mooi effect sorteert. Naast het practisch ge mak is dus rekening gehouden met hygiëne en ook met wat het oog trekt. En tenslotte wijzen we nog op hetgeen de smaakzin streelthet vele lekkers in groote verscheidenheid en modern op gemaakt, doet een snoeper water tanden. Sint Nicolaas verwijst nog naar eenige taartendoozen (alles van marsepain) alsof hij zeggen wilwat niet in de etalage staat, is op bestelling verkrijgbaar. Zelfs een muziekkorps is ter op luistering aanwezig. Tot administrateur van het ziekenhuis te Terneuzen is be noemd de heer L. W.J. Rijnberg. Er waren hiervoor een kleine honderd sollicitanten. Roode sluis. Het is misschien minder bekend, dat den 22 September van dit jaar een Koninklijk besluit is uit gevaardigd, waarbij enkele grer.s- kantoren van de zgn. Hollandsche douane zijn opgeheven. Als men er niet direct bij betrokken is, let men daar ook minder op en daar om achten we het van belang er hier nog eens aan te herinneren, dat met ingang van 1 J a n u a r i a.s. Het sedert 1822 bestaande grens- kantoor aan de Roodesluis, die nende voor expeditie, betaling en doorvoer, alsmede de aanwijzing als heer baan van de trambaan Drieschou- wen—Moerbeke van de Belgische grens tot aan het tramweg-douane gebouw nabij genoemd grenskan- toor, en van den kunstweg van Moer beke tusschen de grenspalen 293 en 294 door naar Roodesluis wor den opgeheven. Artikel 2 van het Kon. besluit van 22 Sept. (Stsbl. 483) houdi in, dat te Overslag met ingang van 1 Januari wordt gevestigd een geriefkantoor voor den invoer vai goederen, bestemd voor de da- gelijksche behoeften van de grens bewoners over den kunstweg van Wachtebeke langs het Belgische douanekantoor Ovèrslag door het dorp van dien naam voerende tot aan het geriefkantoor. Deze kunstweg wordt aangewezen als weg, bedoeld in art. 38, 2e lio der Alg. wet van 26 Aug. 1822 Bovengenoemde maatregel zal wel weer worden ingevoerd als bezuiniging, maar of deze vai belang is voor de ingezetenen uil de omgeving is de vraagmis schien dat ze den smokkelhandel meer in de hand werkt, dan wen- schelijk is. Districtsarbeidsbeurs. Bij de organen der arbeidsbe middeling in Zeeuwsch-Vlaande- ren stonden over de maand Oct. als werkzoekenden ingeschreven Axel 90, Biervliet 2, Breskens 7, Cadsand 1, Clinge 27, Qraauw en Langendam 7, Hoek 14, Hon- tenisse 60, Hoofdplaat 8, Hulst 76, Koewacht 2, Oostburg 2, Phi lippine 6, Sas van Gent 7, St. Jansteen 17, St. Kruis 2, Sluis 7, Vogelwaarde 11, Westdorpe 7, JJzendijke 2, Zaamslag 19, Zuid- zande 1, Ter Neuzen 651, totaal 1026 w o. 158 landarbeiders. Tern. Crt. Gevonden. Onderstaande goederen zijn te bekomen aan de daarachter ver melde adressen Fen portemonnaie met inhoud en een rijwielbelastingmerk. Veld wachter Griep. Kantongerecht te Ter Neuzen. Dinsdag werd voortgezet de behandeling van de zaak tegen den manufacturier J. Sch., ver dacht van prijsopdrijving. Als getuige werd thans gehoord Mevr. Mazure, die op de vraag van den kantonrechter verklaarde dat zij beklaagde naar den prijs van mutsjes had gevraagd. Eerst had men daarvoor 55 cent ge vraagd, dus niet 57A/s cent, doch later bij haar tweede bezoek vroeg men 80 cent voor een muts. KantonrechterWaren het de zelfde mutsen GetuigeMen zeide mij, dat men ze pas had thuis gekregen. Kantonrechter: Werd U niets gezagd over het verschil in kwa liteit of viel U dat niet op? GetuigeIk heb de mutsjes niet bij elkaar gezien. De verdediger, mr. G Tichel man, vraagt of getuige kan toe lichten, waarom zij aan den re chercheur van politie Van Doorn gezegd heeft, dat de mutsjes van dezelfde kwaliteit waren. Heeft getuige wel naar de kwaliteit gevraagd Get. Neen, ik had nogal haast. De ambtenaar van het O. M. vraagt, of het getuige niet op viel, dat nu een hoogeren prijs voor de mutsjes werd gevraagd. GetuigeZeker, doch men zeide dat deze pas waren thuis gekomen. Beklaagde werd hierna vrijge sproken. Tern. Crt. Predikbeurten te Axel. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9V« ure Ds. van Oeveren Nam. 2 Dezelfde. Geref. Kerk. Voorm. 9 30 ure Ds. J. S. Post. Nam. 2 Dezelfde. Geref. Gemeente (Weststraat). Voorm. 9.30 ure Leeskerlr. Nam. 2 Twee mijnwerkers verongelukt. Maandagavond ongeveer tien uur heelt zich by de ploegwisse- bug op de myn OraDje Nassau III te Heerlerheide een ernstig ongeluk voorgedaan, waarbij twee menschen het leven hebben ver loren. Bij bet uitstappen uit de kooi op de 250 M. verdieping door de haar dienst aanvangende my u werkersploeg en het teg6lijktydig instappen der uitgaande ploeg is het sein voor het ophalen door den betrokken seingever waar schijnlijk gegeven, toen de laatste arbeider die de kooi had verlaten nog slechts gedeeltelijk was uit gestapt. Door het optrekken van ae kooi werd deze arbeider, die bezig was haar te verlaten naar boven getrokken. Hij is vervol gens in de schachtopening naar omlaag gevallen. Verondersteld wordt, dat hij by zijn val den ar beider, die belast was met het bedienen van de kooideur greep en meegesleurd heeft, althans ook deze arbeider is tegelyk omlaag gevallen en gedood. Een felle brand heeft Maan dag de boerdery van de landbou wer J. Vos te Ravenstein voor een groot deel verwoest. De plaatselijke brandweer stond vrywel machteloos tegen over de vuurzee. Haar taak werd geheel ondoenlijk toen vonken op een nabijgelegen schuur oversloe gen. Van deze schuur, waarin rogge en hooi waren geborgen bleef niets over dan een enkelen muur, evenals van de boerdery zelf. De brandweer bepaalde zich tot het beschermen van de om liggende perceelen. Hoe de brand is ontstaan is nog onbekend. Vyftien varkens en vele kippen kwamen in de vlammen om. De schade, die in de duizenden loopt, wordt door verzekering gedekt. Te Amersfoort is tijdens een militaire oetening een 19 jarige milicien-soldaat, uit Amsterdam, geDaamd Van Vliet, behoorende tot het 18a regiment infanterie, in een boom geklommen, is ge vallen en daarby terechtgekomen in een bajonet en aan de gevol gen overleden. Lief en leed ln een spoorwagen. Een zeer onaangenaam avon tuur beleelde een paartje, dat op een duisteren herfstavond de stilte had gezocht van de verlaten Spoorhaven te Alphen a d. Ryn. Tydens de wandeling werd het tweetal n.l, overvallen door een itortbui en daar er geen andere schuilplaats in de buurt te be kennen was, vluchtte het in een leege goederenwagen van de Ned. Spoorwegen. Tot zoover ging het nog, maar het noodlot wilde, dat een plichts getrouwe rangeerder, die om streeks 7 uur de ronde deed, den wagon open vond en, on bewust vanzijn kostbaren inhoud, de deuren dicht school en gren delde. Het aldus van de wereld af gezonderde paar heeft urenlang tevergeefs om hulp geroepen, tot tegen middernacht een geluk bij een ongeluk eenige ar beiders, die in een keet in de buurt sliepen, door de noodkreten werden gewekt en het minnende tweetal uit zjjn gevangenschap bevrijdden. Tusschen 's Heerenberg en Zeddam is Dinsdagavond een ernstig ongeluk gebeurd, dat aan den landbouwer Onna, uit Wijn bergen, het leven heeft gekost. De heer H. uit Doetinchem kwam met zijn auto uit 's Hee renberg. Dicht by Zeddam stond aan den kant van den weg de landbouwer Onna, die bezig was de lichten van zijn kar op te steken. De automobilist heeft blijkbaar de kar met gezien, zoo dat hij in volle vaart tegen den wagen reed, die door den schok van den weg af ie de laagte viel. Het bleek, dat Onna zeer ern stig was getroffen. Het slacht offer overleed dan ook spoedig aan zijn wonden. Ook het paard, dat voor de kar gespannen was, was zwaar gewond. Het dier moest worden afgemaakt. Te Klazinaveen (gem. Em- men) heelt Woensdagmiddag een ernstig arbeidsongeluk plaatsge had. In de voormalige ammoniak- fabriek waren arbeiders bezig met het losmaken van een party hard geworden kunstmest. Daar by is een stuk boven uit de hoop los geraakt en naar beneden ge stort. Het blok kwam terecht op den 23 jarigen arbeider W. Gersonius die zoodanig werd verwond dat hij spoedig aan de gevolgen is overleden. Van de andere arbeiders had er een verwondingen gekregen aan een been, die echter niet ernstig bleken te zyn. Alle ove rigen bleven ongedeerd. De om het leven gekomen ar beider was gehuwd en vader van twee kinderen. Een Amerikannscli oordeel. De New York Times schrijft in een hoofdartikel over den toestand in Europa als volgt De stabilisatie van de oude wereld hangt af van de snelheid, waarmee Londen en Parijs hun programma's voor de nationale verdediging ten uitvoer zullen hebben gelegd. Breekt de oorlog niet binnen twee jaar uit, dan wordt het zeer waarschijnlijk.dat hij geheel zal kunnen wi rdtn vermeden, want dan zullen Frank rijk en Engeland over een vol doende macht kunnen beschikken om ieder plan van geen onver- hoedschen aanval van anderen ongeraden te maken. Het is echter onvermijdelijk, dat beide landen een politiek volgen van wederzijdsche solidariteit. Komt er een verschil van meening tus schen Parijs en Londen, dan zou dt inderdaad hit gevaar voor i en onrmddellijken Europeeschen oor log beteekenen. Donderdagnacht is een post vliegtuig, dat van Scandinavië via Duitschland naar Engeland vloog verongelukt. Twee vliegers wer den gedood en twee gered. Ook de post is behouder. Het was een Fokker-toestel dat onlangs wasge- kocht van de K.L.M., de ex-Duif. De Fransche minister van binnenlandsche zaken, de heer Sa- lengro werd beschuldigd van de sertie tijdens den wereldoorlog. Hij trok zich dat verwijt zoodanig aan, dat hij de hand aan zichzelf sloeg. In een achtergelaten brief verklaarde hij zich onschuldig, F i 1 m n i e u w s. David Copperfleld. „In het diepst van mijn hart heb ik een kind dat ik rri'eer liefheb dan alle anderen, zijn naam is David Copper field'' schreef Charles Dickens in 1850 en deze David is sindsdien over de geheele wereld zeker even bekend geworden als zijn naamgenoot, die den reus Goliath versloeg, dus is het geen wonder, dat hij op het doek vereeuwigd is. Ket is een werk van langen duur geweest om tot een goede rolverdeeling in deze prachtfilm te komen, die Zaterdag en Maandag in Het Centrum vertoond wordt en een meesterwerk is van de moderne film industrie. Een kleine 10 000 jongens werden beoordeeld op hun geschiktheid om David Copperfield in zijn kinderjaren te spelen en tenslotte viel de keus op Freddie Bartholomen. En deze keuze is een gelukkige geweest, het spel van dezen jongen is natuurlijk, levendig en sympathiek. Een kn^p stuk werk is deze film een film, die leven en gevoel uitstraalt en die alle bekende figuren uit Dicken s boek weer nader tot ons brengt. Een rolprent, die een gang naar Het Centrum ten volle waard is. De vlocht over de grens. Een film vol avonturen, zooals die alleen in Amerika mogelijk zijn. Spanning en emotie van begin tot einde bij kinderroof en ontvoering, waarin ook de vliegmachine en auto een rol van beteekenis spelen. Een aaneenschakeling van gebeurtenissen, die de toeschouwers steeds meer in extase brengen voor hetgeen de ont knooping zal zijn van dezen strijd tusschen detectives en gewetenlooze roovers. De titel zegt het reeds, waar de inhoud van deze film om draait en liefhebbers van dit soort avonturen zullen er dan o k ten volle van kunnen genieten. De Burgemeester der Gemeente AXEL maakt bekend, dat eene van den Gemeenteraad van Axel op Dinsdag 24 November 1936, des namiddags ten twee ure, ten Raadhuize zal worden ge houden. Axel, 18 November 1936. De Burgemeester, BLOK. De ondergeteekenden brengen hun hapte- lijken dank aan allen, aie biyken van belangstelling be loonden bij gelegenheid van hun 50 jarige Echtvereeniging op 18 November j.l. JAC. DEKKER—de Feijter. Axel, Prins Hendrikstraat 64. Bij ons Vindt U niet alleen galanterieën, maar ook een groote keuze in Koopt daarom voordeelig bij Weststraat 24, AXEL. Probeert u maar eens de nieuwe bereid uit veische zuivere schapenwol. Het eenigst onfeilbaar middel. Aanbevelend, JAC. v. d. REE. Drogisterij, Stationsstraat 41. Daar staan 2000 horlogemakers voor in. Aanbevelend, N B. U kunt bij Uw inkoopen ook met oud goud betalen en. ESSELBRUGGE geeft toch de hoogste prijs. On Dinsdag I Deoembep 1936, zal ten verzoeke van de erven van Mej. Wed F. W1L- LEMSEN—VAN DRONGELEN te Zaamslag, in het openbaar wor den verkocht A Nam. 1 nnr in de garage van dhr. R. J. v. D. Veke te Zaamslag zoo a ls: Eikenhouten Kabinet, Kroonkast, Buffet, kleine Kastjes, Tafels, Uittrektafel, Stoelen, Ze tels, Spiegels, Trapnaaimachine, I Ledikanten, Veeren- en Kapok- bedden, Waschtafel, Nachtkastje, Paraplueslandaard met kapstok, Pendule onder stolp, Lampen, Schilderijen, Vulhaard, Vulkachel- tje, Petroleumkacheltje, electri- sche Straalkachel, Kolenbakken, Petroleumstellen, Waterfilter, Vloerkleeden, Ganglocper, Vloer zeilen, Matten, Overgordijnen, Huistrapjes, Teeltuin, Potten, Pannen, Glas-, Geleierd-, Aarde werk, enz. BETALING CONTANT. I? Onmiddelling daarna in het hotel van dhr. v. D. Veke voornoemd KOOP 1. te Zaamslag, Dorp, kadaster sec tie F no. 2406, groot 2 A. 54 c.A. KOOP 2. aldaar, kadaster sectie F no. 2024, groot 2 A 10 c.A. Aanvaarding bij de betaling, zijnde uiterlijk 1 maand na de toewijzing. Profiteert daarom van de nu goedkoope gelegenheid tot adverteeren in ons dat ook in verband met de winkelweek huis aan huis wordt bezorgd. A at voor „Nederlandsch Fabrikaat" geldt, is ook van toepassing op «adverteeren en koopen in Axel", DE UITOEVER. ZONDAG 22 NOV. 1936. Ecu HORLOGE

Axelsche Courant | 1936 | | pagina 3