Hoofdpijn, Kiespijn, ^edt"^ a. Het profiel der gebouwen mag de in het wegprofi 1 aange geven buitenomtrek niet over schrijden. b. Het aantal aaneengesloten woningen moet ten minste 4 be dragen en de minimum voorgevel breedte bedraagt 5 M. per woning. c. Zakgoten loodrecht, of bijna loodrecht op de as van den weg zijn verboden. d. Indien de zijgevels der ge bouwen niet op de erfscheiding staan, moet de afstand van den zijgevel tot de erfscheiding ten minste 1.50 bedragen. e. De maximum bebouwings diepte bedraagt 10 M. f. Winkels en bedrijven zijn niet toegestaan. 4. Onder bebouwing 2 wordt veistaan een gesloten bebouwing. Hiervoor gelden de voorschriften 3a tot en met 3e. Het minste tandbederf, indien U poetst met wat goeds, dus met 5. Onder bebouwing 3 wordt verstaan een gesloten bebouwing Hiervoor gelden de volgende voorschriften a. Het profiel der gebouwen mag de in het wegprofiel aange geven buitenomtrek niet over schrijden. b. De minimum voorgevel breedte bedraagt 6 M. per woning. c. Zakgoten loodrecht, of bijna loodrecht op de as van den weg zijn verboden. d. De minimum afstand van den zijgevel tot de erfscheiding bedraagt 2 M tenzij de gebou wen met den zijgevel op de erf scheiding staan e. De maximum bebouwings diepte bedraagt 12 M. met inbe grip van uitbouwen. f. Winkels en bedrijven zijn niet toegestaan. 6. Onder bebouwing 4 wordt verstaan een gesloten bebouwing. Hiervoor gelden de volgende voorschriften 5a tot en met 5e. 7. Onder bebouwing 5 wordt verstaan een half open bebou wing. Hiervoor gelden de vol gende voorschriften a. Het piofiel der gebouwen mag de in het wegprofiel aange geven buitenomtrek niet over schrijden. b. Er mogen niet meer dan twee aaneengesloten woningen gebouwd worden. c. De minimum voorgevel breedte bedraagt 6 M. per woning. d. De minimum terreinbreedte bedraagt 9 M per woning bij twee aaneengesloten woningen en 10 M bij een. vrijstaande woning. e. De minimum afstand van den zijgevel tot de erfscheiding bedraagt 2 M. bij een vrijstaande woning en 3 M bij twee aan eengesloten woningen. f. De maximum bebouwings- dfepte bedraagt 12 M. met inbe grip van uitbouwen. g. Winkels en bedrijven zijn niet toegestaan. 8. Onder bebouwing 6 wordt verstaan een open bebouwing. Hiervoor gelden de volgende voorschriften a. Het profiel der gebouwen mag de in het wegprofiel aan gegeven buitenomtrek niet over schrijden. b. Er mogen uitsluitend vrij staande woningen gebouwd wor den. c. De minimum voorgevel breedte bedraagt 6 M. per woning. d. De minimum terreinbreedte bedraagt 12 M. per woning of ander gebouw. e. De minimum afstand van den zijgevel tot de erfscheiding bedraagt 2 M. f. De maximum bebouwings diepte bedraagt 12 M. met inbegrip van uitbouwen. g. Winkels en bedrijven zijn niet toegestaan. 9 Onder bebouwing 7 wordt verstaan een zeeropen bebouwing. Hiervoor gelden de onder 8 (bebouwing 6) bedoelde voor schriften, met dien verstande, dat de minimum terreinbreedte 25 M. bedragen moet. 10. Onder bebouwing 7a wordt verstaan een verspreide bebou wing. Hiervoor gelden de onder 8 (bebouwing 6) bedoelde voor schriften, met dien verstande, dat de terreinbreedte ten minste 50 M. bedragen moet. 11 Onder bebouwing 8 wordt verstaan een bebouwing met slechts enkelegebouwenop groote afstanden. Hiervoor gelden de volgende voorschriften a. De onderlinge afstand der gebouwen moet ten minste 150 M. bedragen. Hiervoor kunnen B. en W. vrij stelling verleenen voor boeren hofsteden en gebouwen welke op hetzelfde erf staan als deze hof steden en niet voor bewoning bestemd zijn. b De afstand van den voor gevel tot de grens van den weg moet ten minste 15 M. bedragen. 12. Bebouwing 9 regelt de bebouwing langs het eerste deel van den weg naar Neuzen. Hiervoor gelden de volgende voorschriften a. Er mogen ten hoogste twee aaneengesloten woningen ge bouwd worden. b. De minimum voorgevel breedte bedraagt 6 M. c. De minimum terreinbreedte bedraagt bij een vrijstaande wo ning 20 M. en bij twee aaneen gesloten woningen 15 M. per woning. d. De minimum afstand van den zijgevel tot de erfscheiding bedraagt bij een vrijstaande woning 3 M en bij twee aaneengesloten woningen 7,50 M. e. De maximum bebouwings diepte bedraagt 12 M. met in begrip van uitbouwen. f. Winkels en bedrijven zijn niet toegestaan. 13. De in de vorige voor schriften genoemde afstanden van een der gevels tot de erfscheiding worden gemeten loodrecht op het vertikale vlak, gaande door de erfscheiding, uit de terzijde het dichts bij de erfscheiding gelegen gedeelten der gebouwen, met uit zondering van afvoerpijpen van hemelwater, gevellijsten, pilasters, plinten, stoeptreden, kozijnen, dorpels en dergelijke bouwdeelen, mits deze geen grootere voor sprong verkrijgen dan 0,12 M., zoomede van goot en kroonlijsten, mits de voorsprong niet meer bedraagt dan 0,50 M. en van 1 u iff els en balcons, mits de voor sprong niet meer bedraagt dan 1 M., met dien verstande dat de afstand van het uiterste deel van het gebouw tot bovengenoemd vertikaal vlak nimmer kleiner dan 0,60 M. mag zijn. 14. Burg. en Weth kunnen van het onder 2b en 3 tot en met 12 bepaalde vrijstelling verleenen, wanneer bij vernieuwing of her bouw van een bestaand gebouw de plaatselijke toestand op gee nerlei wijze de mogelijkheid laat, om aan de voor het betrokken perceel van kracht zijnde voor schriften te voldoen en de nood zakelijkheid van deze vernieuwing of herbouw in verband met het, van het gebouw te maken gebruik, vaststaat. In dat geval mag het te ver nieuwen of herbouwen gebouw of gedeelte daarvan nimmer groo- ter zijn, dan voor de vernieuwing of herbouw het geval was en moet voorts worden voldaan aan de door Burg. en Weth te stellen eischen betreffende de grootteen ligging van het te vernieuwen of herbouwen gebouw. 15. Indien een bouwblok niet in zijn geheel wordt uitgevoerd, kunnen B. en W. nadere eischen stellen ten aanzien van de afwer king der tijdelijke zijgevel. 16. De bouwverordening der gemeente Axel is op de in het uitbreidingsplan voor bebouwing bestemde terreinen van toepassing voorzoover deze voorschriften niet anders bepalen. De VOORZ heropende de be spreking hierover, Dhr. VAN 't HOFF juichte het plan ten zeerste toe en verwacht er ook goede resultaten van, maar spr. zou gaarne zien, dat bij de zeer ingewikkelde voorwaarden en een mogelijke verandering van tijdsomstandigheden niet het plan in zijn geheel, maar bij gedeelten zal worden uitgevoerd. De VOORZ. merkte op, dat zulks ook de bedoeling isals zulks na verloop van tijd wen- scheüjk is, kan er altijd wijziging komen. Dhr. FANOY wenschte aan de bouwplannen langs den Nieuwen dijk den weg naar Neuzen tegemoet te komen en daartoe te bepalen, dat bebouwing mogelijk is, indien de woningen 150 M. van elkaar verwijderd staan. Dhr. HAMELINK was daar te gen. Het uitbreidingsplan is er nu en moet nu ook zoo worden uitgevoerd. Hij achtte het niet bevorderlijk voor den goeden gang van zaken, indien nu reeds wordt begonnen met van het pl in af te wijken. Dhr. ESSELBRUGGE was het daarmee eens. De VOORZ. wees op de be zwaren, die geuit worden tegen lintbebouwing en dat dit moet worden tegengegaan. Dhr. FANOY maakte er een voorstel van, dat werd verwor pen met 7 tegen 5 stemmen. Vóór stemden de h.h. P. van Bendegem, Dieleman, Fanoy, 't Gilde en Oggel, tegen de h.h. Van de Bilt, Esselbrugge, Hame link, Van 't Hoff, de Ruijter, Seghers en C. van Bendegem. Z h.s. werd hierna het uitbrei dingsplan voorloopig vastgesteld, waarna de VOORZ. dhr. jhr. ir. De Rcnitz dankte voor zijn wel willende toelichting. 4. Benoemen Uascom missie. Wegens periodieke aftreding werden als leden dier commissie herbenoemd dhrn. 't Gilde, Van 't Hoff en Dieleman. Dhr. 't Qilde met 6 st., na her stemming met dhr. C. van Ben degem, die 3 st. verkreeg. 5. Bi-noemen bouwcommissie Herbenoemd werden dhrn. De Ruijter, Hamelink en 'tGilde, met als plaatsvervangers dtun. Van 't Hoff en Seghers en als adviseur dhr. P. Ie Feber, architect. Dhr. Hameliuk met 7 na her stemming met dhr. Fanoy, die 3 st. verkreeg. 6. Arbeidsbemiddeling Als leden van de commissie van toezicht op de Arbeidsbemiddeling werden benoemd dhrn. J. den Hamer en P C. Mangold. 7 Armbes'uar. Als lid van het Burg. Armb. werd in de plaats van dhr. Van de Bilt gekozen dhr. Hun. Duijm met 8 stemmen. Met hem stond op de voor dracht dhr. J. J. van der Wielen, die 4 st. kreeg. 8. Votzoek J. Verstraten Besloten weid aanj Verstraten vergunning te verleenen, om in de Kerkstraat voor zijn woning (op gemeentegrond!) een auto matische personen-weegschaal te plaatsen tot wederopzegging en voor f 15 per jaar, voor gebruik van den grond. O/er dit punt werd echter nog eenige bespreking gevoerd, omdat het toestel er reeds enkele weken sttist Dhr. C. van BENDEGEM vond het vreemd, dat men nu nog met een verzoek komt. Hij was niet t -gen de toestemming, maar achtte het overbodig, nu het toestel er toch al zoo lang staat. De VOORZ zeide, dat er geen sanctie was verleend. Voorloopig hadden B. en W toestemming gegeven en men weet, hoe het in dergelijke gevallen gaatdemon teur is er en dus kan het dan juist geplaatst worden. Dhr. VAN BENDEGEM bleef erbij, dat het verkeerd is, om met een verzoek te komen, als er reeds aan voldaan is. Dhr. DIELEMAN meende, dat als Verstraten f 15 staangeld moet betalen, er dus geen wir.si kan overschieten. Dhr. 't Gilde dacht er ook zoo over en vond f 15 te hoog. Er moeten 1500 menschen gewogen zijn, eer Verstratenaan de onkosten kan gaan denken. Dhr. OGGEL merkte op, dat het meer een reclame-object is. Hij vindt f 15 staangeld niet on billijk, als men rekent, dat voor een benzinepomp f25 wordt ge vraagd, die maar evenveel plaats inneemt. De VOORZ. wees er ook op, dat men hier moet denken aan het in gebruik nemer, van den gemeentegrond. Het gaat meer over de erkenning van het eigen domsrecht der gemeente. B. en W. hebben daarom in verband met de vergelijking met een ben zinepomp de billijkheid betracht door den prijs met f 10 te ver lagen. 10. Rekeningen 1935. Over deze rekeningen werd door de verschllende commissies van onderzoek geadviseerd tot goed keuring. Alleen bij de rekening van het Burg. Armbestuur gaven enkele posten aanleiding tot opmerking. 11. Aldeclingcn. Naar aanleiding van de aan bieding van de begrooting met memorie van toelichtingvoor 1937 werden door loting twee afdeelingen aangewezen voor het commissoriale onderzoek. Tot afd. I behooren dhrn. P. en C. van Bendegem, Esselbrugge, 't Gilde, Hamelink, de Ruijter en Seghers, tot afd. II. dhrn. v. d. B.lt, Dieleman, Fanoy, van 't Hoff, de Jonge en Oggel. 12. Adres Hiemstra e. a. Van de hrn. F. N Hiemstra. S. Noltee en mej. R Wiechinann is dd. 10 Oct. een adres inge komen van den volgenden inhoud: deze pijnen te verdrijven is een Mij nhardt's Poeder. Per stuk 8 ct.doos 45 ct. Bij Uw Drogist. Burg. en Weth. geven naar aan leiding van dit het volgende ad vies Dezer dagen heeft de Land meter van het Kadaster zijn peri odiek bezoek in de gemeente ge bracht om de diverse veranderin gen van terreinen, tengevolge van koop en verkoop etc. ter plaatse op te nemen en vast te stellen. Dit is ook gelijktijdig geschied voor den grond, die vorig jaar Mei door de gemeente van dhrn. Cappon, Verstraten, Bakker en van Alten en reeds betrokken in het uitbreidingsplan gekocht is. Ook is door dienzelfden Amb tenaar het terrein opgenomen, dat dhr. Hiemstra oa. van dhr. Cap pon heeft gekocht, gelegen achter hun gebouwde woningen en gren zende aan de Pironstraat, vroeger Bewesten Buitenweg. Ter verduidelijking van de des tijds niet zittende leden wordt medegedeeld, dat de gemeente destijds met dhr. Cappon ook over dezen grond in onderhan deling is geweest om deze te koopen, doch het toen niet direct noodzakelijk achtte tot koop over te gaan, temeer daar de eigenaar ook niet aandrong om dezen koop tot stand te brengen. Intusschen werd dit terrein aan dhr. Hiemstra e.a. verkocht, dat voor ons teleurstellend was, op grond dat de gemeente dit beslist noodig had voor de toen reeds geprojecteerdestiaten, welke thans zijn verwezenlijkt. Teneinde verdere moeilijkheden te voorkomen heeft men zich direct met de nieuwe eigenaars in verbinding gesteld, die ook een verzoek hadden gedaan om bouw grond te koopen van de gemeente aan de Piins Hendrikstraat, gren zende aan die bewuste grond. Het resultaat van het mondeling overleg was, zooals bij schrijven van 20 Mei 1935 door den heer Hiemstra nader is bevestigd, als volgt le. Dat de grond achter de door ondergeteekende van de gemeente te koop gevraagde per- ceelen gekocht is, zonder eenige bijbedoeling, m.a.w. zonder de plannen van de gemeente te dwars- boomen 2e dat aan den Burgemeester is medegedeeld, dat de grond benoodigd voor het uitvoeren van die plannen tegen den kostenden prijs van mij kan worden terug gekocht. Op den 21 sten Mei d.a.v. is door den gemeenteraad besloten van dhr. Hiemstra de benoodigde grond te koopen. Teneinde het raadsbesluit vol ledig ter goedkeuring aan Ged. Sleten te kunnen zenden, heeft men een oppervlakte van onge veer 60 M9 genoemd, omdat de officieele grenzen niet bekend waren en de gelegenheid ontbrak, om dit ter bevoegder plaatse te vragen, vanwege het snelle ver loop der onderhandelingen. Intusschen is gebleken, dat de schatting van 60 M9 aan den zeer lagen kant was en dit wel on geveer 200 M9 zal bedragen, zon der dat in het plan van aanleg van die straat eenige wijziging is gekomen. Wel in de grensschei ding, omdat men hier van uit is gegaan, dat de sloot de gemeente toebehoorde en in werkelijkheid blijkt, dat de sloot was van dhr. Cappon. Dat de grootte van de voor koopers resteerende grond geen teleurstelling kon zijn, was voor teder duidelijk, aangezien de gren zen van den overgebleven grond bepaald werd door de rooilijn van dhr Kalle (Noordzijde) Een en ander heelt koopers een Tube 60 en 40 ct. Doos 20 ct. IVOROL Edelachtbare Heeren, Toen op 15 Sept. 1936 nog geen afrekening had plaats gehad tusschen de gemeente Axelen ondergeteekenden, eigenaars van den grond bedoeld in Uw raadsbesluit van 21 Mei 1935, werd op to Sept. j.l., langer wachten moede, aan de Burgemeester schriftelijk ge vraagd te willen berichten, op welke wijze en wanneer deze afrekening zou plaats vinden. De gestelde vraag was noodig, omdat verondersteld wordt, dat niet over 60 maar over ruim 200 c.A. was beschikt. Zou inderdaad een zoo abnormale overschrijding van in bezitneming van onzen grond hebben plaats gehad, dan mocht verwacht worden, dat een schriftelijk antwoord, meer in het bijzonder over de meerdere 140 c.A., ontvangen zou worden. Een bericht als bedoeld werd tot op heden 10 Oct. 193j van Zijn Edelachtbare niet ontvangen. Wel bereikte ondergetee kenden een uitnoodiging om op laatst genoemden datum ten stadhuize te ko men, voor het passeeren van een akte, opgemaakt door Notaris Fanoy, be trekking hebbende op 60 c.A. grond, overeenkomende met de „ongeveer 60 c.A" genoemd in bovengenoemd raads besluit. Na voorlezing van en over deze akte werden onzerzijds de volgende opmerkingen gemaakt: le dat de prijs van f 1 per M2 te betalen voor de in de acte genoemde 60 c.A. voor verkoopers zou beteekenen een verlies hoe gering dan ook) ter wijl de kostprijs bedraagt f 1 per M2 vermeerderd met de onkosten voor het op naam brengen van den grond. ^Voorgesteld werd dus, dien prijs iets te verhoogen, waardoor de gemeente niet meer zou betalen dan de grond gekost had Zie daaromtrent de toe zegging vastgelegd in den brief van den heer Hiemstra aan Uwen Raad van 20 Mei 193 2e dat in de acte niet werd gerept over den van ons in beslag genomen grond boven de eerstbenoodigde eO cA. (Op onze vraag met welk bedrag de gemeente de meerder in bezit geno men grond dacht te betalen antwoord de de Burgemeester: met tl perM2.) Onzerzijds werd daarop geantwoord, dat met zulk een prijs geen genoegen kon worden genomen en verwacht mocht worden, dat voor den meerde ren voor straataanleg benoodigden grond een billijke vergoeding voorge steld zou worden. Immers door be schikking over onzen grond had de gemeente aan de overzijde van de straat over meer bouwgrond de be schikking gehouden. Eenig over en weer praten leidde tot geen resultaat, waarop besloten werd de voorgestelde acte niet te onderteekenen. Ondergeteekenden wenden zich hans t t Uw Raad met beleefd verzoek le om voor de in Uw genoemd raadsbesluit bedoelde pl.m. 60 c. A. den koopprijs in overeenstemming te brengen met ons schrijven van 20Mei 1935; 2e. voor de eventueel meerdere in gebruik genomen grond, na opmeting door den landmeter van het kadaster definitief bekend, een koopprijs vast te stellen, waarbij naast het gemeen tebelang de billijkheid tegenover den verkooper betracht wordt; 3e. wel in aanmerking te willen nemen, dat door ingebruikneming van een veel grooter stuk van onzen grond dan volgens Uw genoemd raadsbesluit noodig was, aan ondergeteekenden de kans ontnomen is om behoudens goed keuring van Uw College den van den heer Cappon gekochten grond te be bouwen. Wanneer met de afdoening van dit ons verzoek wat meer spoed betracht zou kunnen worden, o.m ter voorko ming van nog meer renteverlies dan op het oogenblik reeds het geval is, z I ons dit zeer aangenaam zijn. Zoo noodig zijn wij met Uw dage lijks Bestuur gaarne bereid tot mon deling overleg.

Axelsche Courant | 1936 | | pagina 2