HERINNERING. Canadaboomen, J. C. VINK. Reste AARDAPPELEN Tecleenhakctt cn Driehoeken DE OFFICIËELE TRAMGIDS De Officiëele Reisgids der Nederl. Spoorwegen. D A Q M EID, J. C. VINK, Boekhandel, Axel, Burgerlijke Stand. Ingezonden Stukken. Advertentien. „Modevakschool". CORRIE DE SMIDT. Ongeveer 80 gave in goedkoope en betere kwaliteit. Boekh., Markt 12. Gevraagd voor direct: der Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg-Maatschappij en Stoomtram Hulst—Walsoorden. tische minister vbd arbeid, De- lattre, zelf een gewezen mijn werker, in gezelschap van andere autoriteiten, naar de plaats van de ramp vertrokken. In den loop van den middag arriveerde koniDg Leopold. Hij werd door de menigte eerbiedig begroet. De koning ging in het lijkenhuisje een groet brengen aan het stoffelijk overschot van de omgekomen slachtoffers, on derhield zich geruimen tyd met de redders, welke hy geluk wen8chte met hun edelmoedig gedrag en begaf zich ook naar de kliniek, waar de zwaar ge wonden worden verpleegd. Hij was zichtbaar onder den indruk van het yselijke drama, dat zich had afgespeeld. Later in den middag werden in de brandende gaandery nog drie lyken gevonden. Vermist werden toen nog negen arbeiders. Een reddingsploeg, bestaande uit verscheidene ingenieurs en een aantal gespecialiseerde ar beiders, heeft Vrydag, laat in den middag, na het vertrek van ko niDg Leopold, nog een laatste pogiug gedaan, om zoo mogelyk de in de brandende myn geble ven slachtoffers te bevrijden of de lyken te bergen. Er werden drie lijken gevonden, welke ech ter niet naar boven konden wor den gebracht. De brand woedde voort met oDgewoue hevigheid Zaterdagmiddag heeft men alle hoop op redding van de acht nog vermiste mijnwerkers opgegeven en is een begin gemaakt met het dichtmetselen van de brandende gaanderijen. De tragische mijn wordt dus het graf van deze ongelukkigen. In de kliniek, waar de gewon den worden verpleegd, is Zater dagmiddag nog een der slacht offers overleden. Het aantal dooden is zoodoende tot 21 ge- stegen. By een botsing tusschen een motortrein en een goederen trein, welke op het traject Terni— Bulmona bij Conigliano plaats bad, zijn negen personen gedood en dertig gewond. Een strenge winter De Fransche weerkundigen, die de verschijnselen van de thans heerschende koudegolf hebben bestudeerd, voorzien een zeer strengen winter. Gedurende de maand September. Axel. Huwelijks-aangiften. 3. Jacobus Dieleman, 24 jjm. en Cornelia Koster, 22 j., jd. 11. Daniël Cornelis de Rijke, 45 j-, jm. (van Ter Neuzen) en Anna Elena Lindhout, 31 j., jd. Cor nelis Jan de Vos, 22 j., jm. en Elisabeth Maatje de Koeijer, 22 j., jd. 17. Pieter Mattheus van Meenen, 29 jjm. en Cornelia Helena Jansen, 23 j., jd. Gehuwd. 3. Jacobus Pieter Buijze, 27 j., jm. en Frangoise Pieternella Mieras, 26 j., jd. Leendert Vercouteren, 22 j., jm. en Magdalena Maria Versprille, 21 j, jd. (van ljzendijke). Jan Heijnsdijk, 24 j., jm. (van Zaam slag) en Elizabeth de Bruijne, 23 j., jd. 10. Petrus Dieleman, 24 jjm. en Jacoba Cornelia de Putter, 25 j., jd. 17. Josephus Aloijsius Verbruggen, 36 jjm. (van Vogelwaarde) en Maria Jo- sephina van Hecke, 31 jjd. Jacobus Dieleman, 24 j., jm. en Cornelia Koster, 23 jjd. 24. Daniël Cornelis de Rijke, 45 j., jm. (van Ter Neuzen) en Anna Elena Lindhout, 31 jjd. Cor nelis Jan de Vos, 22 j jm. en Elisabeth Maatje de Koeijer, 22 j., jd. Geboren. 1. David Martinus, z. van Frargns Christiaan Diele man en Frangoise Pieternella Oppeneer. 8. Elizabeth, d. van Philippus Haak en Cornelia Sol. 12. Herman Jan, z. van Adriaan Frans van den Berge en Clasina Willemina Geelhoed. 14. Tan- neke Esther, d. van David Koster en Cornelia Zegers. Antoon Mi- chiel, z. van Lambertus Cornelis Ruin en Cornelia de Visser. 18. Karl Prieürich, z. van Viktor Pifihler en Johanna Aloisla Maria AWahait 30, David Joha/,nel, z. van Krijn Cornelis van Broek hoven en Janneke Kotvis. 30 Helena, d. van Jacobus Dieleman en Tanneke van Doezelaar. Overleden. 21. Leendert Wil lem Haak, 33 j., z. van Cornelis en Wilhelm m de Jonge. 22 Johannes Cornelis Eekman, 74 j., echtg. van Maria Cornelia Hen- drikse. AXEL. Gedurende de maand Sept. zijn in deze gemeente Ingekomen: Emile de Letter en gezin, ar beider, Sassing P 26, van Tholen. Hendrikus Mangold, zonder be roep, Sassing P 25, van Pijnacker. Magdalena Versprille, idem, Buthdijk 27, van ljzendijke. Li liane R. Kiochmal, id., Sluis kil P 81, van Gent. Louis H. Vereecken, koopman, Oosterstraat 58, van Vlisstngen. Adriaan Baas, onderwijzer, Pr. Hendrikstraat 62, van Nieuw en St. Joosland. Herinanus Leijten, marechaus- sée, Prins Hendrikstraat 72, van Vlissingen. Karei J._ van Drongelen, exp. knecht, Oudewijk 71, van Am sterdam. Germana van Rumste, dienst bode, Sluiskil P 73, van Breda. Evelina de Jaeger, idem, Drie- schouwen 18, van Zuiddorpe. Hermanus Dees, dienstknecht, Coegorsp. P 11, van Terneuzen. Raphaèl de Jonge, id., Kijkuit Lil, van Stekene. Leo Alb. de Jonghe, id., id., van idem. Vertrokken: Maria L. Freyzer, dienstbode, Drieschouwen 8, naar Breda. Johs. Fr. Antheums, zonder be roep, Walstr. 3, naar Amsterdam. Mathilda E. M. de Kort, id., Buitenweg 7, naar Hulst. Adriaan Baas, onderwijzer, Pr. Hendrikstraat 62, naar Nieuw en St. Joosiand. Elisabeth Faas, dienstbode, Schapenbout O 52, naar Neuzen, Neeltje Dieleman, zonder ber. Capellep. M 52, naar Opheusden. Magdalena Hamelink, id., Scha penbout O 45, naar Zaamslag. Cornelia Schieman, id., Zeedijk M 3, naar id. Elisabeth de Bruijne, id., Ca- pellepolder M 50, naar ld. Rosa Maria Poifhet, id., Drie- schouwen 27, naar Hulst. H. C- Eversteijn en gezin, kan tooi bediende, Sluiskil P 71, naar Veur. Carolina J. Wissink, winkel juffrouw, Stationstraat 36, naai De Bilt. Maria J. van Hecke, zor.dei beroep, Kanaal K 41, naar Hon- tenisse. Libia Da Col, huishoudster, Sassing P 35, naar Cibiana (It.). Gerard Tollenaar, dienstknecm, Smits-Coegorsp. Q 29, naar Hoek. Cornells van Bendegem, schil der, Kanaalkade 64 inw., naar Terneuzen. Pieter v. d. Griek, marechaus sée, Prins Hendrikstraat 72, naar Asperen. Sportnieuws. Axel II—Hulst II 6 0 De Axelsche reserve's hebben den slechten wedstrijd van de vorige week geheel doen vergeten, door Zondag uit een ander vaatje te tappen en Hulst 11 een gevoelige nederlaag toe te brengen. Het ging var. een leien dakje bij de meerendeels jonge Oranjemannen, die bij de rust reeds een 3—0 voorsprong hadden. Na de hervatting ging het nog beter en Hulst had toen heelemaal niets meer in te brengen. Nog drie maal werd gedoelpunt en daarmede den eindstand op 6—0 gebracht. Axel 1 Huist 16-0. Waren de talrijke Hulstersche sup porters al danig teleurgesteld door de nederlaag van hun jonge garde, hun hoop was daarna gevestigd op Hulst I, dat om half 3 tegen Axel 1 in het strijdperk trad. Doch hun teleurstelling moet nog grooter geweest zijn, toen ook hun eerste elftal een dergelijke nederlaag te slikken kreeg. Merkwaar dig was, dat in dezen wedstrijd ook Axel 1 bij de rust reeds met 3—0 voorstond. De wedstrijd zette in met een gelijk opgaand spel, waarna Hulst wel een tikje sterker werd. Doch de rollen waren spoedig gekeerd, want na ruim 10 minuien ontstond uit een scher mutseling het eerste Axelsche doelpunt, lin kort daarop verdween een harde schuiver in het net, waardoor Axel reeds een nuttigen 2—0 voorsprong had. Wel kreeg Hulst ook enkele kansen om den achterstand in te loopen, doch de voorhoede bleek niet van voldoende kracht om daarvan te profiteeren. Nog voor de rust aanbrak, voerden de Oranjemannen den stand tot 3—0 op. In de tweede helft was het spel meer verdeeld en scheen Axel de zaken wat kalmer aan te pakken. Beide partijen kregen doelkansen, doch deze werden niet benut. Het duurde dan ook geruimen tijd voor Axel no. 4 in het net schoot kort daarop gevolgd door een vijfde doelpunt. Hulst ver slapte toen zienderoogen, waardoor Axel den stand tot 60 kon opvoeren en de bezoekers er niet in slaagden om ten minste de eer te redden. Door deze overwinning heeft Axel een gegadigde voor het kampioenschap voorloopig van zich afgeschud en als de voorteekenen niet bedriegen, dan zal het ook verder wel gaan tegen minder sterke tegenstanders, ofschoon we eerlijk moeten bekennen, dat Hulst ons in den vorm van Zondag danig is tegengevallen. Toch hebben de Oranje mannen ook geenszins boven hun krachten gespeeld en dat maakt de overwinning nog des te verdienstelijker. De andere uitslagen in deze afdeeling luiden Biervliet—Oostburg 2—4 ljzendijke—Terneuzen 2 3—3 Breskens—Hoofdplaat 0—3 (Ruiten verantwoordelijkheid der Redactie). Centraal Vredes Bureau. „Indien gij den vrede wilt, bereid U ten vrede Landgenooten, De ondragelijke toestand, waarin de wereld verkeert door de voortdurende oorlogsdreiging en de toenemende bewapeningen, die het oeconomisch leven ontredderen, maakt steeds meer krachtige vredesactie door de burgers van alle landen noodzakelijk. Niet alleen de regeeringen, óók de burgers zélf zijn mede verantwoordelijk voor eigen wel en wee en de toekomst van vaderland en menschheid. Mogen wij daarom uw belangstelling en offervaardigheid vragen voor het werk van het sinds 20 ,uli 1936 te s Gravenhage gevestigde Centraal Vredes Bureau. Dit bureau toch stelt zich in dienst van de vredesbeweging van iedere richting. Zij, die deel willen nemen aan het vredeswerk, kunnen zich ter informatie wenden tot dit bureau. Inlichtingen van allerlei aard, de vre desbeweging betreffende, worden gaarne aan belanghebbenden verstrekt. Het bureau beschikt over documen tatie-, studie- en propagandamateriaal (bibliotheek, archief, lichtbeelden, films, tentoonstellingswerk etc.j ten dienste van het practische vredeswerk. In den Raad van Toezicht hebben de volgende leden zitting: Mr. F. M. Baron van Asbeck, Mevr. Mr. C. Bakker van Bosse, Prof. Dr. D. van Embden, Mr. M. J. van der Flier, Prof. Dr. G. j. Heering, Ds. H. C. Ho gerzeil, Ds. j. B. Th. Hugenholtz, Mr. P. J. de Kanter, Mevr. Mr. B. J. A. de Kanter-van Hettinga Tromp, Mevr. C. Ramondt Hirschman, Mevr. H Roland Holst van der Schalk, Mr. H. E.Scheffer, Mevr. P. Smit-Schuckink Kool, Mr. H. Willemse, Dr. j. C. Wissing. Het Bestuur is alsvolgtsamengesteld A. Elffers Az., Mr. M. J. van der Flier, K. Heroma, Ds. J. B. Th. Hugen holtz, Mr. P. J. de Kanter, Mevr. Mr. B. j. A. de Kanter-van Hettinga Tromp, Mr. H. E. Scheffer, Drs. G.J. de Voogd, dir.-secr. Het Centraal Vredes Bureau is te 's Gravenhage gevestigd in het Vredes huis, Laan van Meerdervoort 19. Het is geopend van 8,30—5,30, Zaterdags van 8,30—12. Daar aan den arbeid van het Cen traal Vredes Bureau vele kosten ver bonden zijn, doen wij een dringend beroep op u allen, het bureau te steunen door als vaste contribuanten (tot wederopzeggens toe) met een jaarlijksche bijdrage van minimum f0,50 toe te treden, Giften en contributies storte men op de girorekening van „De Vredeskamer No. 174536, s Gravenhage, met ver melding„Voor het Centraal Vredes Bureau'. Tarwe regeeringsprijs, rogge 7,00—7,75, wintergerst 6,50—7.00 zomergerst 6,50—7.25, haver 6,00 6,50, erwten 7,00-8.75, paar- denboonen 0,00—0,00, duiven- boonen 0,000,00, wilte boonen 0,00—0,00, bruine bnonen 10,00 13,50, lijnzaad 0,00-0,00, blauw maanzaad —,00—00 00 mosterdzaad 00,00-00,00, kool zaad 0,00—0,00. Rundvee aanvoer 10, verk. 4. Varkens 0, Boter per Kg. 1,30. Eieren per 100 stuks 0,00. Crisis-pu blicatiën. Jliniiuunip-fls Consaniptiemelk. De Nederlandsche Zuivel-Cen- trale maakt bekend, dat ingevolge besluit van het Dagelijksch Be stuur der Afdeeling Zuivelsteun, voor de hierna genoemde door den Minister van Landbouw en Visscherij aangewezen gemeenten, met ingang van den 27sten Sep tember 1936 tot een nader te bepalen datum de navolgende minimumprijs voor den verkoop van consumpliemelk geldt Oost Zeenwsell Vlaanderen. Terneuzen, Westdorpe, Philip pine, Overslag, Zuiddorpe, Sas van Gent, Zaamslag, Boschka- pelle, Stoppeldijk, Clinge, Koe wacht, Hengstdijk, 9 cent per Liter, zoodat nu dus voor geheel Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen met inbe grip van Philippine deze mini mumprijs geldt. Bovengenoemde prijs geldt niet voor den verkoop van melk aan wederverkoopers en aan degenen, die ten minste 100 Liter melk of een zoodanige hoeveelheid melk en room, als overeenstemt met ten minste 100 Liter melk. per week afnemen (z.g groot-ver bruikers). Voor de omrekening van room in melk wordt 14 Liter koffie room of 7 Liter slagroom gelijk gesteld met 100 Liter melk. De Nederlandsche Zuivel-Cen- trale vestigt er nadrukkelijk de aandacht van belanghebbenden op, dat niet, evenals voorheen bij de uitvoering der z.g. half vrij willige consumptiemelkregeling de overtreders van Jiet prijzen- voorschritt herhaaldelijk zullen worden gewaarschuwd alvorens strafmaatregelen worden getroffer. Bij het constateeren van over treding van bovengenoemde mi nimumverkoopprijzen voor con- sumptiemelk, gepleegd door bij de Nederlandsche Zuivel-Centrale georganiseerde melkvergunning- houders, zal onmiddellijk tot tuchtrechtelijke vervolging wor den overgegaan, waardoor ongeacht eventuëele andere op te leggen straffen een verdere ongestoorde uitoefening van het bedrijf der overtreders in gevaar wordt gebracht. 's Gravenhage, 26 Sept 1936. HET DAGELI KSCH BESTUUR, 's Gravenhage, Oct. 1936. Marktberichten. AXEL, 3 Oct. 1936. Ter markt van heden waren de prijzen, volgens opgaaf van de Vereeniging van handelaren in granen, enz. in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen, genoteerd als volgt: Tarwe regeeringsprijs, rosge 8,00- 8 50, wintergerst 6,75 7,25 zomergerst 7,00—7,50, haver 7,50 -8,00, groene erwten 8,00— 8,50 bruine boonen 10,00— 13,00, duivenboonen 0,00—0,00, paar- denboonen 0.00-0,-, blauw- maanzaad 18,00-19,00, karwei zaad 20,00 21,00, geel mosterd zaad 00,00- 00,00, lijnzaad 7,00 -7.50. HULST, 5 Oct. 1936. Alhier waren de marktprijzen als volgt t Zij, die hun refributie wapenwet nog niét hebben voldaan, wprden verzocht dit in den loop dezer week te doen, zulks ter voorkoming van ver- volgingskosten. DE GEMEENTE-ONTVANGER VAN AXEL Begin Oct. vangen de nieuwe lessen weer aan, in naaien, knip pen en burduren, enz. Tevens een speciale cursus ter opleiding voor Cosinmière, Coa- peuse en Leerares. Na goed dfgelegd examen kan een diploma uitgereikt worden. Ook PATRONEN NAAR MAAT verkrijgbaar. JAPONNEN en MANTELS, enz. naar maat gemaakt. Vraagt inlichtingen. Beleefd aanbevelend, Gedipl Coupeuse-Leerares, Weststraat 38, AXEL. Êm&KT* Notaris FANOY te Axel, zal ten verzoeke van het Bestuur van den OUD BEOOSTENBLIJBEZUIDENPOL- DER (Dijkgraaf dhr. Alph. DE Waele) op WOEXSDAG den 14 BUI OBER 1936, des namiddags lVs uuf, verkoopen wassende te Koewacht, aan het Sanderstraatje, nabij St. Andries, alwaar te ver gaderen. BETALING CONTANT. Te koop: Puike Aardappelen (Eigenheimers) 12 50 per 100 K.G vrij in den kelder, bij JAN MOES, Weststraat 35, Axel. Voor Uw kaehelrepaatle houd ik mij beleefd aanbevolen. J. WILLEMSEN, Juhanas'raat 65 TE KOOP: (ZEEUWSCHE BONTE). Te bevragen bij: P. VAN ALTEN, Singel weg 47, Axel. (In hout tn celluloid). J. C. VINK, Boekhandel, Markt 12. boven de 16 jaar. Aanmelden m Rijwielmagazijn „CENTRAL", Axel, Stationsstraat 2. VOORHANDEN: (WINTER DIENST) PRIJS 10 CENT, Benevensi PRIJS 15 CENT, -mmm -ia

Axelsche Courant | 1936 | | pagina 3