P. AUGUSTEIJN, Axel. AXEL II - HULST II AXEL I - HULST I LEVERTRAAN, III. Prinses Juliana l H. Prias Bernhard iflien Platina-zilver Sola-fabriek. C. J. SCHIEMAN Teckenhakcn en Driehoeken A. C. K. Prijzen niet verhoogd! Bekendmakingen. Gemengd Nieuws. Beëindiging Zomertijd. Ad verten tien. Evangelisatie-Samenkomsten Spreker; de beer LUTEIJN „Modevakschool". CORRIE DE SMIDT. Biljartclub A. 8. C. gevestigd bij A. IMTTHtEllttd, Axel. Aan- en verkoop van effecten. Rekening-courant. Deposito's. Voorschotten. Fondsen. Aanst. Zondag om kwart voor 1 Aanst. Zondag om half 3 Moeders JAC. VAN DE REE. Woensdag 7 October 1936, Verloving (in bont en cellnloM). J. C. VINK, Di DE BFAAIJj Kruideniêffhêdrijf m vele pachtovereenkomten schijnt ook de goudclausule opgenomen te zijn, waardoor de pachten ten gevolge van de devaluatie auto matisch verhoogd worden. Handelsregister. Bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch- Vlaanderen te Ter Neuzen hadden o.a. de volgende nieuwe inschrij vingen plaats W. A. du Bois, Breskens, fou- ragehandel en vrachtautodiensten. C. v. d. Branden, Clinge, klom penmakerij. Qez. van Cadsand, Axel, Wal- straat, vlasserij, vlashandel en landbouwbedrijf. Venn.: M. en H. v. Cadsand, Axel. F. J. van Campen, Graauw, vlasbedrijf. Centrale Maatschappij voor be leggingen op Nijverheiüsgebied N.V., Oostburg. Bestuur: J. J. Heijse,^ Middelburg, H. van der Beke Callenfels, Vlissingen. M. van Doorn, Axel, le Ver korting, vlasserij, melkveehouder en melkslijter. Klompenfabriek A. K., Clinge. Eig.A. v. d. Keltn, aldaar. Fa. De Kubber en Kaijser, Ter Neuzen, grossierderij in biscuits, chocolade en suikerwerken. P. L. Mangnus, Vogelwaarde, vlashandel. W. 1. Naeije de Jonge, Bier vliet, handelaar in land- en tuin bouwproducten. C. van Parijs, Eede, handelaar in granen, hooi en stroo, land bouwer. A. de Pooter, Axel, Emmastr. 6, handel in en export van aard appelen en vlas. A. Poneij Pzn., Schoondijke, handel in vlas en aardappelen. J. W. Scheele, Vogelwaarde, exporteur van aardappelen. A. Termote, Zuiddorpe, vlas serij. Vereenigde Beurtvrachtvaart „Wiebajo", v.h. Wieland, Bal nikker en Jonkman, Schoolweg 13, Ter Neuzen. Wijzigingen Bakkerij De Hoop, Sas van Gent, P. L. van Eerdenburgh, Graauw, Garage L. Boone, Ter Neuzen, H. J. de Jonge, Axel, Markt, A. L. de Meijer, Neuzen, E. J. Rottier, Hulst, F. L. Rijn berg, Neuzen, H. 1. v. d. Sande, Breskens, J. Vermeulen, IJzendijke, D. J. Verschaegen, Sas van Gent, Zeeuwsche Breierij C. Penneman, Hontenisse. Hierdoor hoopt men de exces sen te voorkomen, die zich de laatste jaren bij verschillende pol ders hebben voorgedaan. Gevonden. Onderstaande goederen zijn te bekomen aan de daarachter ver melde adressen Een blauwe muts. Veldw. Griep. Predikbeurten te Axel. woest. Vijf personen zijn in de vlammen omgekomen, terwjjl tal van lieden gewond werden en honderden dakloos zijn. De brand woedt over een op pervlakte van honderden hecta ren en bedreigt ook andere plaat sen in Oregon en Noord Califor- nië F i 1 m n i e u w s. Voorm. 97i ure Nam. 2 Ds. van Oeveren Dezelfde. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 ure Ds. J. S. Post. Nam. 2 Dezelfde. Geref. Gemeente in de Chr. Bewaarschool. Voorm. 9.30 ure Leeskerlr. Nam. 2 30 Evangelisatie-Samenkomsten te Axel op Donderdag 8 en Vrijdae 9 Oct., des avonds om half 8 uur, in de Chr. Bewaarschool. Vreeselfjk ongeluk. Op een onbewaakten overweg bij Zwollerkerspel is gisteren een vrachtauto met gascylinders in botsing gekomen met den snel trein naar Groningen de chauf feur werd gedood er brak brand uit, waardoor de machinist en de stoker ernstig werden gewond. Op den rjjksweg tusschen Nispen en Roosendaal zijn Dins dagavond, twee kinderen, het 11- jarige zoontje en het 3 jarige dochtertje van den landbouwer Bakx, die met een autoped plot seling den weg overstaken, aan gereden door een uit de richting van de Belgische grens komen den auto. De kinderen werden op ver schillende plaatsen, vooral aan het hoofd, vrij ernstig gewond en men vreesde, dat zy bovendien inwendige kneuzingen hadden ge kregen. Zij zijn naar het zieken huis te Roosendaal vervoerd. Modern Times. Deze nieuwe Charlie Chaplin- film wordt ook in Het Centrum alhier vertoond, blijkens een in dit nummer voorkomende advertenfie. Charlie Chaplin en Paulette Goddard spelen in de hoofdrollen en dat waarborgt iets goeds. Charlie werkt in een moderne fabriek, doch blijkt tegen het werk niet opgewassen vanwege de groote zenuwinspanning, zoodat hij tenslotte in een ziekenhuis terecht komt. Daaruit ontslagen, wordt hij als leider van een sta kingsoptocht aangezien en belandt in de gevangenis. Een dreigend oproer wordt door hem onder drukt en hij wordt vrijgelaten tot zijn spijt, want het beviel hem daar goed. Hij ontmoet een jong meisje, dat met hem alle avonturen deelt. Als nachtwaker in een warenhuis heeft hij verder met het zwerfster- ije veel plezier. Door toedoen van een drietal inbrekers komt hij weer op straat. Samen woont hij dan met het meisje in een klein huisje, droo- mend van een schoone toekomst. Hij wordt weer aangenomen in de fabriek als assistent-mecanicien om tenslotte toch weer broodeloos te worden. Het meisje is echter als danseres in een café aangesteld en Charlie wordt in dezeifde gelegenheid zingende kellner. Hij oogst succes met zijn zang en een schoone toekomst ontsluit zich weer. Doch de kinderpolitie zoekt het meisje en wil haar arresteeren. Charlie weet echter met haar te ontvluchten en samen gaan ze vol optimisme een nieuwe toekomst tegemoet. Tevens wordt ook gedraaid de filmDe drijvende zwembroek, waarin de gevierde Joe E. Brown optreedt. Burgemeester en Wethouders van AXEL brengen ter openbare kennis dat ingevolge het Koninklijk besluit van 2 Maart 1936 (St. Bl. 381) waarbij, in verband met artikel 2 der wet van 23 Maart 1918 (St. Bl. 165) gewijzigd bij de wet van 22 Maart 1922 (St. Bl. 130) is bepaald, dat in 1936 de vervroeging met één uur van den wettelijken tijd, bedoeld in artikel 1 der wet van 23 Juli 1908 (St Bl No. 236) zal eindigen den vierden October a. s. te drie uur in den voor middag. Miisüien moeten alle klokken om 3 uur in den nacht van 4 October a,s. (of wanneer men zien op den derden Oc ober a s. ter ruste begeeft) één uur achteruit gezet worden. Axel, den 1 October 1936. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARIS. Zweefvliegen. Zaterdag a. s. zal bij gunstig weer op het vliegveld te Breskens een demonstratie worden gegeven met kleine zweefvliegmodellen. De bedoeling is te Breskens, alsook op andere plaatsen, een jeugdluchtvaartclub op te richten, die zich ten doel stelt, hel bou wen van modelzweefvliegtuigen. Dit alles met medewerking van de Zeeuwsche Vereeniging voor Luchtvaart (Afd. Oost en West Zeeuwsch Vlaanderen) en de N.V. Van Melle's Confectionery Works. Na afloop der demonstratie zal een filmvoorstelling gegeven wor den, met causerie door den heer Glanzer, van Amsterdam, bekend leider in de vliegsport. Maandag is de gewezen wethouder van Vlissingen, de heer P. G. Laemoes, door de politie aangehouden in verband met de fraudes, waaraan hij zich zou hebben schuldig gemaakt. Dinsdag is hij aan den officier van justitie te Middelburg voor geleid. Dhr. L. is ridder van de Oranje Nassau-orde. Kalender 193 Als eerste ontvingen we reeds nu een wandkalender voor 1937 en wel van Ls. van Waesberghe- Janssens' Wijnhandel. Formaat en uitvoering onderscheiden zich niet van'vroegere uitgaven dezer firma, waaruit men misschien de conclusie kan trekken, dat de practische waarde eivan ieder voldoet. Controle op de polderflnanciën. Naar gemeld wordt, zijn Ged. Staten van plan een ambtenaar aan te stellen, die zich speciaal belasten zal met de financteele ?öritfole der £eeuwsehe poidersi De Airspeed Envoy, een Engelsch verkeersvliegtuig, dat deelnam aan den wedstrijd Ports- mout Johannesburg, is veronge lukt. De vlieger Findlay en de marconist zyn daarbjj om het leven gekomen. Een modeldorp van Ford. Het is bekend dat Ford niet alleen vele, goede en goedkoops auto's maakt, maar dat hy ook voor het welzijn en de levens- vreugde van zijn werklieden be langstelling heeft. Hij wenscht dat zy goed worden onderwezen en dat zjj goed zullen wonen. Ford bezit groote houtaankoop concessies in het noorden van Michigan en hy gaat voor de werklieden daar een modeldorp bonwen. Ieder gezin dat zich daar vestigt krygt 350 acres land, waarvan een gedeelte zal zijn „schoongemaakt". In den winter zullen de mannen hout vellen en bewerken. De rest van het jaar kunnen zjj dan op hun eigen land werken. Er staat reeds een houtzaagmolen, die per dag 40 000 A 60.000 voet hout kan leveren. In het dorp zullen uit- sluitend werklieden van Ford verbljj ven. Criminaliteit bjj kinderen. De wetenschap bemoeit zich met alles. Zoo houdt ze zich bezig met de bestudeering van den aanleg tot criminaliteit bij kinderen. Uit het onderzoek is gebleken, dat een jongen spoe diger een misdadiger wordt dan een meisje, maar eenmaal in het verkeerde kamp, is de jongen ook makkelijker te bekeeren tot bet goede dan een meisje. Deze uitspraak is gegeven door dr. Bnck, hoogleeraar in de psycho logie te Boston, E«n reusachtige brand heeft het 15Q0 inwoners tellende dorp Baadon In Oregon geheel ver' Sportnieuws. Voetbal. Twee belangrijke wedstrijden hebben de Oranjemannen Zondag voor den boeg in de krachtmeting tegen Hulst. Voor de competitie van den Z. V. B. ontmoeten Axel II en Hulst II elkaar. Het komt ons voor, dat de Axelsche reserve's beter zullen moeten spelen dan jl. Zondag, om tot het gewenschte resultaat te komen. Meer vertrouwen hebben we in Axel I. na de verdienstelijke over winning op Hoofdplaat. Kunnen de Oranjemannen weer zoo'n vlot spel ontwikkelen, dan zien we als uiteindelijk resultaat Huist met leege handen huiswaarts keeren. De bezoekers zullen er waarschijnlijk anders over denken en terdege het belang van dezen wedstrijd inzien. Het is nog pas een begin van het seizoen, maar toch zal de uitslag van den strijd tusschen deze oude tegenstanders van grooten, zoo niet van be- slissenden invloed kunnen zijn op het behalen van den eeretitel. Ontegenzeggelijk doet het win nende elftal een flinken slap op het goede pad. Dit geldt dus voor allebei en ongetwijfeld zal er dan ook met alle krachten om de zegepalm gestreden worden. Het publiek zal zich zeker ook niet onbetuigd laten en ten volle meeleven met de verrichtingen binnen de lijnen. Moge ieder, zoowel spelers als publiek, dé sportieve gedachte hoog houden, opdat een waardig verloop van den wedstrijd verzekerd zij. CORRESPONDENTIE. Den heer P. B Hulst. De door U bedoelde reclame is wel prac- tisch, maar behoort voor een deel althans in ds adveftentierubriek thuis. Redactie. te AXEL, up Donderdag 8 en Vrfjdag 9 October, des avonds half 8 in de Ciir. Bewaarschool. (van Icniegcm). DeEvang. Commissie. Begin Oct. vangen de nieuwe lessen weer aan, in naaien, knip pen en burduren, enz. Tevens een speciale cursus ter opleiding voor Cosiumière, Cou peuse en Leerares. Na goed afgelegd examen kan een diploma uitgereikt worden. Ook PATRONEN NAAR MAAT verkrijgbaar. JAPONNEN en MANTELS, enz. naar maat gemaakt. Vraagt inlichtingen. Beleefd aanbevelend, Gedipl. Coupeusc-Lceiares, Weststraat 38, AXEL. Zij, die nog wenschen lid te worden der kaartclub, ku.men zich nog opgeven tot uiteriyk 10 Oct., bij de heeren P. DfcN ENuhLSMAN en L. D1ELEMAN, Oosterstraat. HET BESTUUR. Zij, die nog lid wer.schen te worden van de biljartclub, kunnen zich daartoe opgeven tot 6 Oct. a.8., bij den secretaris, den Heer I J. DE CON1NCK, Noordstraat. Voor Uw kaehelreparatie houd ik mij beleetd aanbevolen. J. WILLEMSEN, Julianastraat 65 Competitie Z. V. B. Competitie K. N V. B geeft Uw kinderen tijdig dit voorkomt kouvatten. Bij iedere eerste flesch een Levertraan lepel cadeau. Vele soorten voorhanden in de drogisterij van Notaris FANOY te Axel, zal ten verzoeke van het BESTUUR der polders NIEUW BEOOSTENBLIJ (Dijk graaf dhr. Aug. de Blieck) en KARNEMELK (Dijkgraaf Burge meester Dierick), op des voorm. II uur, verkoopen 108 wassende te Koewacht op en nabij den dijk, tegen den Moerspuipolder achter de hofstede van dhr. H. van de Vijver, alwaar te vergaderen. Betaling contant. £>0 cent uitgevoerd in van de bfkende Verkrijgbaar bij AXEL. Boekhandel, Markt 12. VRUCHTENWAFELS per half pond HAGELSLAG, prima t Een zware Noord-Hollandsche EDAMMER KAAS LUNCH KAASJE per stuk 1 pot PINDA KAAS APPELMOES per groot biik e nZèj enz. 19 cent, «3 96 25 '5 ZONDAG 4 OCT. 1936. Ned. Herv. Kerk. bi

Axelsche Courant | 1936 | | pagina 5