Leeraar Kermis Terneuzen. J. P. M. ELBERS, Buitenland. Advertentiën. den Heer L. W. HAAK, Johannes Cornells Eekman, Het BESTUUR der Vereeniging „Ambachtsbelang" te Axel, extra Autobusritten. Woensdag 7 October 1936, Bezoekt a.s. Zaterdag Café DE ROODE SLUIS. Verkrijgbaar alle soorten Visch, DANCING. J. C. VIHK, Boekhandel. Een 78-jarige man, die het hok binnenging, is vermoedelijk door den rook bewusteloos geworden en gestikt. Het gedeeltelijk ver koolde lijk is gevonden. Eenige varkens kwamen om. Een koe en een varken konden worden gered. De politie te Heerlen heeft gearresteerd een zekere W. H. S., die verdacht wordt met een bijl de duim van zijn rechterhand te hebben afgehouwen met het doel in het bezit te komen van ver zekeringspenningen ten bedrage van 1800. „Royaal beloond" Een kellner in een hotelres taurant te Lage Vuursche vond op een stoel op het terras een damestasch met geld. Hij bracht het aan zijn patroon, die consta teerde, dat er 2000 aan bank biljetten en zilvergeld en een cheque van 350 in was. Na eenige uren kwam een dame zich als eigenares van de tasch aanmelden. Daar de gege vens omtrent de cheque en het geld klopten werd haar de tasch overhandigd. Toen zij met een kort bedankje wilde weg gaan, maakte de kellner er haar op attent, dat hij de vinder van de tasch was, waarop de dame korzelig in haar tasch zocht en er een kwartje uit opdiepte. De kellner was te verbouwereerd om deze belooning te weigeren. Ongeluk tijdens de jacht. Zaterdagmiddag was de 57-ja rige H. Huissen, directeur van een verzekeringsmaatschappij te Arnhem met een vriend in de nabijheid van Ede in de bosschen aan het jagen. Teen de tweeja- hers zich op eenigen afstand van elkaar bevonden, hoorde men plotseling een schot uit de rich ting van H. De vriend sloeg er geen acht op, daar bij dacht, dat de heer H. een schot bad gelost. Later hoorde bij echter gekreun. Hy begaf zich naar de plaats waar het gekreun vandaan kwam en zag de heer H. doodelijk ge wond op den grond liggen. Waar schijnlijk is H. gestruikeld over een boomstronk, waarbij zijn ge weer is afgegaan zoodat het schot hemzelf heeft getroffen. Toen een ijlings ontboden ge neesheer op de plaats des onheils was aangekomen, was de heer H. reeds overleden. Zondagnacht heeft een in woner van Enschedé de groen- tenkoopman M., die onder in vloed van sterken drank ver keerde, bij de politie te Glaner- brug aangifte gedaan, dat hij was beroofd van een bedrag van ruim 450. Een krasse oude heer. Te Wells in Norfolk heeft de heer George Skeet zijn lOOsten verjaardag gevierd. Hij is enkele jaren geleden getrouwb en heeft nog een zoontje van 5 en een dochtertje van 3 jaar. Over zijn gezondheid heeft de oude heer George dan ook niet te klagen. De vrouw van George, zijn tweede vrouw, is pas 32 jaar oud Uit zijn eerste huweljjk heeft George twee zoons, mannen van 69 en 60 jaar oud. Hevige sneeuwval in Italië. In bet dal van Aosta is over vloedig sneeuw gevallen. De pas van den grooten St. Bernhard is met een halven meter sneeuw bedekt. Het verkeer is gestremd. In het dal nabij Cervino heeft de sneeuw een hoogte van een meter bereikt. In een posttrein uit Calcutta vond het personeel der posterijen in een van de zakken een ont hoofd lijk. De post, die in dien zak had behooren te zitten, was verdwenen. Op den vloer van den postwagen vond men een dolk. Boven Commercie in Lotha ringen is een Fransch bombar deervliegtuig met een bemanning van 6 personen door een ont ploffing volkomen vernield. Alle fusittenden ejja daarbij gedood» Sportnieuws. Axel II—Hoofdplaat II 6—3. De Axelsche reserve's hebben de competitie goed ingezet en het tweede elftal van Hoofdplaat een 6—3 neder laag toegebracht. Reeds bij de rust stond het 51 voor Axel, nadat onze stadgenooten bijna voortdurend in de meerderheid waren geweest. In de tweede helft was het spel meer ver deeld. Axel wist nog eenmaal te doelpunten, terwijl de bezoekers nog tweemaal het net vonden, waardoor de eindstand 63 werd. Axel I Hoofdplaat 15 1. Ook het eerste elftal verrichtte goed werk door Hoofdplaat I met 5—1 te kloppen. De Oranjemannen speelden veel beter dan vorige week in Ter- neuzen, terwijl Hoofdplaat wel wat aan kracht schijnt te hebben ingeboet. Reeds in de eerste minuten maakte Axel een doelpunt met stevig door zetten, waarbij de overigens betrouw bare Hoofdplaat-keeper niet geheel vrij uitging. Het tweede punt ontstond na 10 minuten uit een verrassend vliegend schot van den vleugel. De Oranje mannen kropen daarna door het oog van een naald, wanneer een hard schot van de paal terugsprong. Na een serie vergeefsche aanvallen werd nog voor de rust de stand op 3—0 gebracht, zonder dat Hoofdplaat veel had in te brengen. De tweede helft zette eveneens goed in voor Axel, want na enkele minuten werd de bal van dichtbij kalm inge schoten en de stand op 4—0 gebracht. Hoofdplaat kwam nu wat meer in den aanval, doch gevaarlijk bleek de voor hoede toch niet. De verdediging van Hoofdplaat kreeg nog heel wat te ver werken, waarbij de doelverdediger een groote rol speelde. Hij kon echter niet verhinderen, dat na 2u minuten de stand tot 5—0 werd opgevoerd, toen een speler den bal met veel effect ir. eigen doel trapte. Het spel verslapte toen bij beide partijen en slechts tegen het einde wist Hoofdplaat de eer te redden (5—1). In dezen stand is geen verandering meer gekomen. Indien onze stadgenooten het spelpeil van Zondag ook in de volgende wed strijden kunnen handhaven of nog opvoeren, zullen de andere elftallen nog harde noten te kraken krijgen. Het blijft voorloopig echter afwachten, of het ook in de uitwedstrijden zoo vlot zal gaan. Is dit het geval, dan gaat Axel dit seizoen een hartig woordje meespreken in den strijd om den eere-titel. De andere uitslagen in deze afdeeling zijn Sluiskil—Oostburg 3—0 Breskens—Terneuzen II 2—0 Een rede van Hitier. Naar het D. N. B. meldt heeft Hitler, die zich naar Ochsenburg had begeven om de troepen van het vijfde legercorps te schouwen, voor die troepen een rede ge houden, waarin hij o.a. zeide Binnen enkele weken zullen 18 jaar verloopen zijn sedert het groote Duitsche leger, getroffen door een onverhoedschen aanval, de wapens en de oude vaandels moest strekken. Bij het vredes verdrag, dat ons daarop is opge drongen, heeft de vijand de af schaffing van dit voortreffelijke groote leger geëischt. Hij deed dat in de overtuiging het Duitsche volk een doodelijken slag toe te brengen. Die slag werd mogelijk gemaakt en aanvaard door ge- wetenlooze en onverantwoorde lijke politici. Wat ons volk se dert dien moest doorleven is ook u allen bekendgeen vreedzame ontwikkeling, geen verzoening tusschen de volken is gekomen, doch een tijd van Duitsche ellende en wanhoop. Weinige maanden na de ineenstorting van het oude leger ontstond een jonge bewe ging in Duitschland met het doel het Duitsche volk en het leger weder op te richten. Twee opvattingen stonden daar bij tegenover elkaar. De eerste was, dat Duitschland alleen ge lukkig kon zijn als het weerloos was. De andere was, dat het geluk alleen dengene ten deel valt, die het in zijn sterke vuisten vasthoudt. Sindsdien zijn 18 jaar verloopen en de tweede opvatting heeft overwonnen. Zij heeft het Duit sche volk weer opgericht en een groot volksleger doen ontstaan, dat de traditie van het oude leger hoog zal houden, en de bescher mer van de eer, de kracht en de heerlijkheid van de Duitsche natie is geworden. Uw nieuwe vlaggen wapperen in het teeken van het nieuwe rijk, het rijk der volksgemeenschap, wier zonen gij zijt en wier ouders' u hier gezonden hebben om dienst te doen vooi de Duitsche natie» zaad 0,00- 0,00. Een roode meerderheid in de Tweede Kamer. Zondag hebben in Zweden periodieke verkiezingen voor de Tweede Kamer plaats gehad. Evenals in Nederland heeft men in Zweden de evenredige ver tegenwoordiging. Anders dan in Nederland leidde dit tot dusver echter niet tot een partij versnip pering, welke het parlementaire stelsel verlamde. Waarschijnlijk zat bij de boe renpartij den wensch voor, de socialisten niet als regeerings- partij de verkiezingen te laten ingaan. Het is Zweden onder het socialistische bewind goed gegaan. Weinig landen in Europa staan er op het oogenblik zoo gunstig voorwerkloosheid kent men er bijna niet meer. De verkiezingsstrijd is ontzag lijk fel geweest. Nader wordt gemeld, dat de voorloopige uitslag als volgt luidt Conservatieven 44 zetels (58) Boerenpartij 36 (36) Volkspartij (lib.) 27 (24) Sociaal-dem. 112 (104) Soc. partij Kilbom 6 (6) Communisten 5 (2) (De tusschen haakjes geplaatste cijfers geven het aantal zetels weer na de verkiezingen in 1932). De vlieger Campbell Black verongelukt. De beroemde Britsche vlieger Campbell Black, die twee jaar geleden met Scott de Londen Melbourne-race won, is Zaterdag op het vliegveld bij Liverpool om het leven gekomen. Bij het taxieën ©ver het terrein kwam zijn toestel tengevolge van den mist in botsing met een legervliegtuig. Fen der vleugels sneed door de cockpit en ver wondde Campbell Black doodelijk. Kort daarop is de beroemde vlie-» ger overleden. Campbell Black was gehuwd met de actrice Florence Desmond, die de ontzettende tijding vernam in een Londenschen schouwburg, waar zij deelnam aan een repetitie. De ramp, die haar man heeft getroffen, moet voor haar een meer dan ontzettende slag zijn, want haar jawoord was de be looning voor Black's prestatie in de race naar Melbourne. „Als je de race wint, word ik je vrouw", had de jonge actrice hem beloofd, toen hij zich op 20 October 1934 aangordde voor de wereldvlucht. Met zijn vriend Scott, die vorige week in hel huwelijk is getreden, repte hij zich over landen en zeeën, om 71 uur later op het vliegveld van Melbourne te landen, achterhaald door de Uiver met Parmentier en de zijnen. Florence hield woord en in Engeland teruggekeerd, schonk zij hart en hand aan den onver schrokken piloot, die thans niet aan het noodlot is ontkomen en evenals zoovele andere luchthel- den, den vliegersdood is gestorven in de kracht van zijn leven. Hij bereikte den leeftijd van 47 jaren. Marktberichten. AXEL, 19 Sept. 1936. Ter markt van heden waren de prijzen, volgens opgaaf van de Vereeniging van handelaren in granen, enz. in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen, genoteerd als volgt Tarwe regeeringsprijs, rogge 6,75— 7,25, wintergerst 5,75 6,00 zomergerst 6,00—6,25, haver 5,75 -6,00, groene erwten 7,00— 8,50 bruine boonen 10,00— 11,25, duivenboonen 0,00—0,00, paar- denboonen 5,50—6,00, blauw- maanzaad 15,00—16,00, karwei- zaad 18,00 —20,00, geel mosterd zaad 00,00— 00,00, lijnzaad 6,— —7,00. HULST, 21 Sept. 1936. Alhier waren de marktprijzen als volgt Tarwe regeeringsprijs, rogge 7,00—7,50, wintergerst 5,50—6,00 zomergerst 5,50—6.00, haver 5,50 —6,00, erwten 7,00—8,50, paar- denboonen 5,00—6,00, duiven boonen 6,50—8,00, witte boonen 0,00—0,00, bruine boonen 10,00 12,00, lijnzaad 5,00—7,00, blauw maanzaad —,00—00,00, mosterdzaad 00,00— 00,00, kool- Rundvee aanvoer 7,verk. 3. Varkens 21, 13. Boter per Kg. 1,40. Eieren per 100 stuks 2,60. Crisis-publicatiën. De Nederlandsche Zuivel-Cen- trale maakt bekend, dat ingevolge besluit van het Dagelijksch Be stuur der afdeeling Zuivelsteun, voor de hierna genoemde door den Minister van Landbouw en Vis- scherij aangewezen gemeenten, met ingang van den 20sten Sept. 1936 tot een nader te bepalen datum de navolgende minimum prijzen voor den verkoop van consumptiemeik gelden Zeeland. Alle gemeenten op het eiland Walcheren: 10 cent per liter; Axel, Hulst, Sint Jansteen, Qraauw en Langendam, Honte- nisse, Ossenisse en Hoek 9 cent per liter Goes en Kloetinge 9 cent per liter Heinkenszand,Kruiningen-Hans- weert, Schore en lerseke 8 cent per liter; St. Maartensdijk 8 ct. per liter Zierikzee 9 cent per liter; Nieuwerkerk, Brouwershaven, Noordwelle, Haamstede, Renesse en Burgh 8 cent per liter. Bovengenoemde prijzen gelden niet voor den verkoop van melk aan wederverkcopers en aan de genen, die tenminste 100 liter melk of een zoodanige hoeveelheid melk en room, als overeenstemt met ten minste 100 liter melk, per week afnemen (z.g. grootverbruikers). Voor de omrekening van room in melk wordt 14 liter koffie-room of 7 liter slagroom gelijk gesteld met 100 liter melk. De Nederlandsche Zuivel-Cen- trale vestigt er nadrukkelijk de aandacht van belanghebbenden op dat niet, evenals voorheen bij de uitvoering der z.g. half-vrij willige consumptiemelkregeling de over treders van het prijzenvoorschrift herhaaldelijk zullen worden ge waarschuwd alvorens strafmaat regelen worden getroffen. Bij het constateeren van over treding van bovengenoemde mi nimumverkoopprijzen voor con sumptiemeik, gepleegd door bij de Nederlandsche Zuivel-Centrale ge organiseerde melkvergunninghou- ders, zal onmiddellijk tot tucht- rechterlijke vervolging worden overgegaan, waardoor ongeacht eventueele anders op te leggen straffen een verder ongestoorde uitoefening van het bedrijf der overtreders in gevaar wordt ge bracht. 's-Gravenhage, 17 September 1936. Heden behaagde hei den Heere van onze zijde weg te nemen na een kort stondig doch smartelijk lijden, onze geliefde Zoop, Broeder, Behuwd-Broeder en Oom, in den leeftijd van 33 jaar en 18 dagen. De Heere sterke ons in deze zware beproeving. Namens de Familie, C. HAAK Abrz Axel, 21 Sept. 1936. V Heden ovarleed zacht en kalm onze geliefdt Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer in de ouderdom van ruim 74 jaar. M. C. EEKMAN- Hendrikse. G. T. P1ETERSE— Eekman. A. PIETERSE en Kinderen. Axel, 22 September 1936 Prins Hendrikstraat 68. De ondergeteekende betuigt zijn harteltyken dank aan de leden van de Eerste Nederlandsche Coöperatieve Beet wortelsuikerfabriek te Sas van Gent, die aan zijn verkiezing tot bestuurslid hebben medegewerkt, en daarvan blijken van belang stelling gaven. A. WOLFERT. Hoek, 18 September 1936. Nu de straatprijs van consumptiemeik is ver hoogd van 8 op 9 cent per L., hebben enkele veehouders beslo ten de prijs van 51/3 op 6Vs cent afgehaald te stellen, opoat het beoogde doel van den Mi nister niet blijft hangen in den tusschenhandel, maar terecht komt bij de melkveehouders, in wel ker belang hij de prijs heeft verhoogd. EENIGE MELKVEEHOUDERS. roept sollicitanten op tot het vervullen van de betrek kingen van in Vakteekenen en in Meet kunde, aan hare Avond nijverheidsschool. De benoeming geschiedt t ij d e 1 ij k. Sollicitaties in te zenden vóór 26 September a.s. bij den Secretaris. A. E. C. KRUYSSE, Voorzitter. A. ESSELBRUGQE, Secretaris. Ter gelegenheid van de kermis te TERNEUZEN vanaf Woensdag 1.15 n.m. tot en met Zaterdag Zie dienstregeling Noordstraat 37 (winkel). De Ondernemers, Gebr. ESSELBRUGGE. Garage „Cito", Axel. Notaris FANOY te Axel, zal ten verzoeke van het BESTUUR der polders NIEUW BEOOSTENBL1J (Dijk graaf dhr. Aug. de Blieck) en KARNEMELK (Dijkgraaf Burge meester Dierick), op des voorm. II uur, verkoopen 108 wassende te Koewacht op en nabij den dijk, tegen den Moerspuipolder achter de hofstede van dhr. H. van de Vijver, alwaar te vergaderen. Betaling contant. Optreden van de accordeonist van ROTIERljAM. gebakken en gestoofd. R. SMOLENMARS, Roode Sluis. Voor piano: met Prijs 25 cent.

Axelsche Courant | 1936 | | pagina 3